Wat neemt u mee op vakantie? Autobotsing eist VIER gewonden Koppelhazen aangehouden Op Leidse Hoge Rijndijk Enorme klap N.Z.H. slaat haar vleugels breder uit Hunter King Size? Hunter filter? Tweede vakantieweek in Leids jeugddorp Ongevallen op twee Leidse' rijkswegen DONDERDAG 21 JULI 1966 LLIDSCH dagblad Advertentie ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex.: Geschiede nis de heer A. M. C. Fermont (Rijs wijk); doctoraal ex. geschiedenis: de heren J. D. Noest (Leiden), J. F. Nagelkerke (Den Haag): kand. ex. kunstgeschiedenis mej. M. M. Kol dijk (Susteren) mej. B. L. Brouwer Den Haag»; kand. ex. Franse taai en letterkunde: mej. M. Leyh (Den Haag» en mej. P. A. M. Mottier- Holtz (Leiderdorp); kand. ex. wes terse sociologie de heer W. Broeder (Den Haag), mej. M. M. de Boer Aerdenhoutmej. IJ. van Baerle (Delft)kand. ex. godgeleerdheid de heren W. M. van Vliet (Kerkrade), J. Trapman (Voorburg): doet. wes terse sociologie de heer A. Sturken- boom (Den Haag), mej. W. J. Tiele- man (Den Haag), mej. A. G. var Santen (Den Haag»; kand. ex. wes terse sociologie de heer J. Krabben dam (Schiedam); kand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. M. J. H. van Wersch-Knepfle (Leiden), Palm (Den Haag; doet. ex. klassieke taal- en letterkunde de heer J. Som beek (Den Haag); kand. ex. kunst geschiedenis de heer W. F. Lash (Den Haag), mej. C. O. C. Caudri (Sevres-Frankrijk)kand. ex. Neder landse taal- en letterkunde mej. M. L. jBakx (Leiden), mej. A. M. C. Meulen broek (Voorburg), mej. C Homburg (Giessendam)doet. ex. geschiedenis de heer G. W. Muller (Leiden); doet. ex. Duitse taal- en letterkunde de heer C. v. d. Hoeven (Rijnsburg Treinverkeer Leiden—Den Haag gestagneerd Jacht na fcjEen hevige autobotsing op de jY' Hoge Rijndijk in Leiden ter hoogte van de oude Leider- dorpse brug heeft gistermid dag omstreks kwart voor zes vier gewonden geëist. De gewonden zijn door de EHD naar het Academisch Zieken huis vervoerd. De botsing ontstond, doordat de be- zware hersenschudding en en an- dere inzittende (32) een hersen schudding en een enkelfractuur. De Alphenaar (34) liep by dit ongeluk een hersenschudding op. De E.H.D. heeft de vier gewonden naar het Academisch ziekenhuis overge bracht. De foto toont de zwaarge- havende wagen van de Leldenaar. (Foto LD/Holvast) stuurder van een personenauto uit Leiden na aan de rechterkant van de weg te zijn gestopt om een in zittende uit te laten stappen zonder voldoende op het verkeer te letten de rijbaan opdraaide. Juist op het moment, dat de Leidenaar wilde keren naderde uit de richting van de stad een personenauto, bestuurd door een Alphenaar. De Alphense automobilist zag geen kans meer om te stoppen en botste met een k* enorme klap tegen de zijkant van de auto uit Leiden. Wal Behalve de Alphenaar werden ook de drie inzittenden van deze Leidse auto vry ernstig gewond. De 34- Mf jarige bestuurder van de in de •W- flank gegrepen wagen kreeg een I rechtersleutelbeenbreuk en een hersenschudding, een 20-jarige me de-inzittende een shock en een EUROPEES TOERISME Eagle Tours" is een nieuwe naam in het Europese toerisme en is gebaseerd op de samenwerking van een Nederlands en Ameri kaans vervoersbedrijf. De plaats aan de Nederlandse kant wordt ingenomen door de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij de partner is Eurotransport te Luxemburg, een maatschappij waar achter Western Sales Ltd. staat met Continental Trailways uit Texas als de belangrijkste aandeelhouder. ■}yAN C en A *5 "Cassière neemt na M 40 jaar afscheid lil Op maandag 1 augustus zal mej. ■n J. M. W. Kors de dag herdenken waarop zij veertig jaar geleden als 31 fcassière in dienst trad bij de NV Al- gemene Confectiehandel van C. en A. (Brenninkmeijer. Sinds 1944 vervult zij ononderbroken de functie van Toofdcassière in het Leidse filiaal. Maandagochtend om half elf zal Aer gelegenheid bestaan om de jubi- llaresse te complimenteren in de par- ^tiekamer (4de etage) van het mode magazijn aan de Botermarkt. Advertentie Van kust tot kust verbindingen Deze Amerikaanse maatschappij behoort tot de grootste busonderne mingen die de nieuwe wereld met vele sneldiensten, waaronder van kust tot kust verbindingen. De NZH en Eurotransport hebben gezamen lijk een nieuwe onderneming Eurotransport Nederland NV ge sticht die onder de naam „Eagle Tours" zich voornamelijk op het toe ristische vervoer en daaraan ver want zijnde activiteiten zal toeleg gen, het bedryf, dat het volgende reisseizoen pas goed van start gaat, is gehuisvest bij de NZH in Haar lem. De ritten, waarvoor op het ogen blik een wagenpark van 20 toerwa- gens wordt opgebouwd, zullen zich over geheel Europa uitstrekken. Het ligt in de bedoeling de activiteiten in de eerste plaats te richten op Ame rikaanse toeristen, die hun reis door Europa op een Nederlands vliegveld of in een Nederlandse zeehaven be ginnen of eindigen. Beide vervoers bedrijven verwachten van een der gelijke opzet een belangrijke stimu lans voor het toeristische verkeer tussen Noord-Amerika en Europa. Het is voor de Amerikaanse orga nisatoren van reizen niar Europa uiteraard van groot belang, dat overzee een betrouwbaar vervoersap- j paraat klaar staat. Continental Trailways heeft de voorkeur gegeven aan een samenwerking met een Europese onderneming boven het op bouwen van een eigen vervoersorga nisatie. In dit geval neemt de NZH in het bijzonder de zorg voor toer- wagens en de bemanningen, zowel wat de uitvoering van de rondreizen als wat de technische en administra tieve verzorging betreft op zich. De NZH en Eurotransport nemen leder voor de helft in het kapitaal dat 500.000 gulden groot is van de NV Eurotransport Nederland deel. Als commissarissen treden op: de he ren N. Hortensius (directeur van de NZH), mr. M. G. de Bruin, N. W. Scheitel en D. H. Miller. De directie wordt gevoerd door de heren F. van Randwijk, (chef van de NZH' ver voersdienst) en Ph. van Zitteren. De eerste zal zich meer in het bijzon der bezig houden met de organisatie van het vervoer terwijl de ander de commerciële belangen van „E Tours" zal behartigen. verdwenen Het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag is gistermiddag ruim een uur gestagneerd geweest doordat een tot nog toe onbekend gebleven jacht in aanvaring was gekomen met de Vinkbrug. Toen na de aanvaring, om streeks een uur' bleek dat de (ge opende) brug niet meer dicht kon was het jacht al verdwenen. De treinreizigers werden tijdens de spoorwegstagnatie met bussen ver- OPROEP VAN DE POLITIE De waarnemend groepscomman dant der rijkspolitie in Sassenheim verzoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Johannes Bouwmeester, oud 30 jaar, wonende in Sassenheim. De heer Bouwmeester heeft 18 juli 1966 de woning in zeer overspannen toestand verlaten en is tot op heden niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang 1,75 m, bland achterovergekamd haar. Kle ding: donker colbert-costuum, wit overhemd. Hij is in het bezit van een rijwiel, merk Locomotief, en heeft geen iden titeitspapieren bij zich. Een ieder die inlichtingen kan ge ven, wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met voornoemde waarnemend groepscommandant tele fonisch te bereiken onder netnum mer 0 2 5 3 2, abonneenummer 7166, of met de plaatselijke politie. dan hebt u de lekkerste grote Amerikaan bij u die er is dan proeft u niet het filter, maar alleen geurige tabak Helaas wag u naar het buitenland maar 1 stof per persoon boren 16 j. meenemen. WEGENS GROTE BELANGSTELLING Er wordt, zoals bekend, deze week een jeugdvakantiedorp gehouden in het pasgeopende jeugddorp aan de Voorschoterweg in Leiden, uitgaande van de Sectie Jeugdrecreatie van de Stichting Leidse Jeugd Actie. Gezien de zeer grote belangstelling, die er voor deze activiteit bestaat, heeft de Sectie Jeugdrecreatie van de LJA be sloten nog een tweede week te orga niseren op hetzelfde terrein en wel in de week van maandag 1 t/m vrij dag 5 augustus. Het jeugddorp zal in die week da gelijks geopend zijn van half tien 's morgens tot vier uur 's middags. Er worden, onder leiding, in de zes hutten van het dorp allerlei leuke ac tiviteiten gedaan, terwijl er op de bij behorende velden spelen en wedstrij den worden georganiseerd. Wat er verder gedaan kan worden: tikken op de schrijfmachine, poffertjes bakken, korfballen, EHBO-les, poppen- kleertjes maken, bloemschikken en vliegers maken. VERLOVINGSRINGEN burgerlijke stand leiden GEBOKEN Nathalie Mireille, d. v. F. Sanders en S Segaar; Margot. d. v. D. Langbroek eh Y. j. M. van Hemert; Jannetje, d v J. Zwart en A. A. M. van Goozeiv Cornelia, d. v. J. Zwart en A. A. M van Goozen; Maartje Johanna, d. v. C Zwart en J. van Andel; Jozef Johannes I J- v. j. Helversteijn en J. Brouwer: Laura Barbara, d. v. F. H. Th. Cree- roers en C. M. van den Oever; Hendrik. v. H. van Diggele en A. M. Ligtvoet; Cornelia Catharina, d. v. W. J. Stouten en C. C. Boutard; Albert Francois, z «V van der Woude en D. van dei I wal; Carlo Reinierus Johannes, z v p J C. l'Ami en G. J. Laarman; An nette. d. v. c. A. Faas en A. C. Gente- naar; Sylvia, d. v. C. van der Meijden en L w. Sohurlnk. OVERLEDEN R. Drlessen, 84 Jr., man. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is de heer C. B. F. Daamen, prosector by de gemeentelijke ziekenhuizen te Rotterdam, gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift .perinatale sterfte in Rotterdam. Een morfologisch-klinische studie". Pro motor was prof dr. A. Schaberg; idem, de heer P. E. Kraemer, te Chicago (USA), tot doctor in de so ciale wetenschappen op proefschrift „The social state". Promotor was prof. dr. F- van Heek; idem de heer R. W. Jessurum, vrouwenarts en hoofd polikliniek voor verloskunde en gynaecologie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „De lei ding van het nageboortetydperk in de Leidse Universiteits-vrouwen-kliniek'. Promotor was prof. dr. A. J. M- Hol- mer; idem de heer C. A. Boukema. te Castricum, tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift „Civiel- j rechtelyke samenloop, in het bijzon der tussen artikel 1401 B W en an dere wetsnormen". Promotor was prof. mr. K. Wiersma; idem de heer D. L. - Westbroek, te Leiden tot doctor in j de geneeskunde op proefschrift „re gionale perfusie met een kanker - chemotherapeuticum". Promotor was prof. dr. M. Vink; idem de heer I. Ekker, huisarts te Biddinghuizen, tot doctor in de geneeskunde op proef- i schrift „Voeding en voedingstoestand van Curacaose schoolkinderen". Pro motor was prof- dr. Jonge Nederlandse vandalen in Hoei gearresteerd In het Belgische Hoei (provincie Luik) heerst grote verontwaardiging over een wandaad van vier jonge Ne derlanders. Gisterochtend bleek een van de beeldjes boven op dorpsfontein verdwenen en het spoor leidde naar vier Nederlandse jongens, die dinsdagavond by de fontein wa ren gezien: 'n 19-jarige Amsterdam mer, een 18-jarige Arnhemmer, een 17-jarige Hagenaar en een 18- jarige Hagenaar, laatstgenoemde be kende bij het verhoor op de fon tein te zijn geklommen en het beeld je er af getrapt te hebben. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en zal 'n boete moeten betalen voor be schadiging van een openbaar monu ment. De schade wordt geschat op 15.000 franken (ruim duizend gulden) Het beeldje dat een stadswaker uit de 17de eeuw voorstelt - werd op de bodem van de fonteinbak gevon den. De bevolking van Hoei was zo verontwaardigd, dat burgemeester Parmentier zich geroepen voelde een rede af te steken, waarin hij zei dat hy ontzet was maar een kunstenaar al opdracht had gegeven het beeldje j herstellen. Volgens getuigen was het drietal niet dronken hoewel het een paar glaasjes had gedronken. Familieberichten j (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Odette Monique, d. v. hr. j en mevr. Van Zuiden-Sluyk, Ensche- j de. Yolanda Ingrid, d. v. hr. en mevr. Smit-Van Burk, Den Haag. Boude- wijn Alexander, z. v. her. en mevr. Groen-Roder, Amstelveen, Kooske I Pieternelle, d. v. hr. en mevr. Fran- ken-Smits, Rotterdam. Getrouwd: Mr. C. F. Ruter en A. L. S. B. W. Ehlerman, Duitsland. Overleden: I. J. Holtz, 79 jr., Amersfoort. O. R. A. M- Keislair, 62 jr., Zandvoort. J. H. Juda, 85 jr., Amsterdam. Dr. J. P. Ter Maten, 99 jr., Amsterdam. E. M. S. van Deven- ter-Morbeck, 86 jr., Wassenaar. P. M. van Woerden-Van Leeuwen, 60 jr.. Den Haag. J. P. H. Straatmeijer, 92 jr., Den Haag. Bij een verkeersongeval op Rijks weg 4 onder Leiden zijn in de afge lopen nacht omstreeks kwart voor drie. twee jongemannen gewond ge- Twee jaar wegens desertie (Van onze Haagse correspondent) De Krijgsraad heeft gisteren twee huzaren uit Amersfoort veroordeeld tot twee jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest wegens desertie. Beide be klaagden gaven ter zitting te kennen liever hun verdere diensttijd uit te zitten, dan weer naar hun onder deel terug te moeten keren. Op 21 maart vluchtten de twee huzaren, die op dat moment licht arrest ondergingen, gezamenlijk naar Frankrijk om in Marseille aan te monsteren op een Panainees vracht schip. Hun avontuurlijke plannen werden verijdeld door de Franse politie, die de huzaren arresteerde op verdenking van autodiefstal, wat bij onderzoek onjuist bleek. Na vier weken werden ze weer vrij gelaten, waarna ze teruggekeerd in Amsterdam, op 1 mei zijn aangehou den door de marechaussee. IN LEIDEN Een 27-jarige Leidenaar reed op dat tijdstip met zijn auto tegen en kele tonnen, die de rybanen in ver band met wegwerkzaamheden schei den. De auto sloeg tengevolge van deze botsing over de kop en werd zeer ernstig beschadigd. De Leidse automobilist brak bij dit ongeval zyn rechterpols. Een 19-jarige mede-in zittende jongeman kreeg snij wonden aan de rechterhand. Beiden zyn door de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Op Rijksweg 4a onder Leiden is vanochtend omstreeks negen uur een personenauto gesüpt en enkele ma len over de kop geslagen. De wagen werd totaal vernield. De bestuurder, een 26-jarige inwoner van Hoogvliet, klaagde over pijn in zijn-voet. De E.H.D. bracht hem naar het Acade misch Ziekenhuis. Ontstemming over vermindering van dienstbetoon PTT De Kamers van Koopnandel en Fabrieken voor Amsterdam en Rot terdam hebben in een telegram aan de minister van Verkeer en Water staat hun ontstemming uitgesproken over de door de centrale directie van de PTT genomen maatregelen, die volgens de kamers leiden tot een drastische verdere vermindering van het dienstbetoon van de PTT op zaterdag. Zy betreuren het uiter mate dat deze maatregelen z^n ge nomen zonder enig voorafgaand overleg met de daarvoor bij uitstek aangewezen organen van het be drijfsleven. dat voor een belangrijk deel door deze nieuwe maatregelen opnieuw wordt gedupeerd. W. de Nobel Een mode-nieuwtje uit Kopen-1 op zomerse dagen goede dien '."Muntendam, i hagen: een gehaakte shawl, die sten kan bewijzen Aan d« kwalijke koppelbazenpraktijken in en rond Leiden schijnt ZVSixGlXillt IS nog geen einde te zijn gekomen. De Economische Controledienst heeft namelijk gisteren wederom twee Leidse koppelbazen aangehouden, die van omvangrijke knoeierijen worden verdacht. De gearresteerde Leidenaars zijn bei den 27 jaar oud. Met de knoeierijen van dit tweetal zouden grote bedragen zijn gemoeid. De heer W de Nobel uit de Ha- zerswoudse wyk Rhynenburch is de zer dagen met brandwonden zyn fornuis sprong uit elkaar in een ziekenhuis in Albertville (Frankrijk opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3