„Verdediging Europa zonder VS onmogelijk" ed-c Britten bezuinigen Poolse vrouw vraagt ondersteuning -3v PAOINA J LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 21 JULI d Minister Luns in artikel: Minister Luns heeft voor het augustusnummer van het Duitse maandblad "Mann in der Zeit" een artikel geschreven over de At lantische ontwikkeling waarin hij betoogt dat de verdediging van West-Europa niet mogelijk is zonder de steun van de Verenigde Staten. Mr. Luns schrijft dat ook een Franse atoommacht daaraan niets kan veranderen. De mening vn president De Gaul le dat in plaats van de geïntegreerde ▼erdedigingsstelsels tweezijdige ver dragen moeten komen, beantwoordt de Nederlandse bewindsman met de constatering dat in het licht van de moderne wapentechniek geen enkel land, slechts de allergrootste uitge zonderd, in staat is zelf een voldoen de krachtige verdediging ln stand te houden. „Veiligheid is alleen nog mo gelijk door bondgenootschappen met andere landen". Minister Luns keert zich ok te gen het Franse argument dat de dreiging uit het Oosten verminderd is. Ook ais men niet bestrijdt dat de druk van het Oostelijk blok minder is geworden dan is dat toch alleen maar het gevolg van de macht „die de NAVO de laatste jaren heeft ten toon gespreid. De macht van de At- landtische verdragsorganisatie mag daarom op geen enkele wijze worden verzwakt". Wat de terugtrekking van de Fransen uit de NAVO betreft, zegt mr. Luns dat de Atlantische allian tie daardoor niet wezenlijk behoeft te worden verzwakt. „Het moet voor de overige NAVO-landen mogelijk zijn aanpassingsmaatregelen te tref fen". Doelen Voor de toekomst noemt mr. Luns drie doelen waarnaar moet worden gestreefd: Instandhouding van de militaire in tegratie en een doeltreffend af schrikmiddel een soepele Oost-West politiek met alle mogelijke bereidheid tot ont spanning, zonder Westerse stand punten prijs te geven (met inbe grip van de Duitse hereniging) consolidatie en verdere versterking van de verbindingen binnen het bondgenootschap met als doel een waarlijk Atlantische gemeenschap op t« bouwen. Mollet Wanneer de linkerzijde ln 1967 na de verkiezingen de meerderheid behaalt, zal een eind worden ge maakt aan de zelfstandige atoombe wapening van Frankrijk. Dit heeft Guy Mollet, secretaris van de Franse socialistische party verklaard, bUna op hetzelfde ogenblik dat by Tahiti in de Stille Zuidzee een operationele Franse atoombom explodeerde. Van deskundige züde heeft men my verzekerd, aldus Mollet, dat het voorgezette wetenschappelijk onder zoek inzake atoomenergie, geen en kele schade zal ïyden wanneer het aan de militairen zal worden ont trokken. Men beweert dat in zulk een geval de wetenschappelijke on derzoekers naar Amerika zouden ver dwenen, om daar hun opleiding te voltooien. Als dat waar is. bevestigt het alleen maar de opvatting welk een enorme achterstand wy in Frankrijk hebben. Zelfs de Engel sen die al veel eerder dan Frankrijk de atoombom hadden, zijn verplicht hun kennis in de V.S. aan te vullen Frankrijk is niet in staat die ach terstand in te halen. Het zou moe ten beschikken over een groot le ger van wetenschappelijke werkers, waaraan het ontbreekt. Ook wanneer het Gaullisme aan het bewind blijft, zal het door de economische en financiële gesteld heid van Frankrijk, uitermate moei lijk zijn ons land uit te rusten met een volledig thermo-nucleair appa raat, aldus Mollet. Men houdt ons het argument voor dat Frankrijk niet kan achterblij ven omdat ook andere mogendheden het atoomwapen hebben. Ik vind dat, aldus Mollet, een der gevaarlijkste argumenten. Want als dat voor Frankrijk geldt, geldt het ook voor andere landen en waarom ook niet voor Duitsland. Hoe kleiner een land met atoomwapens, des te groter het gevaar van een atoomwereldoorlog. De „grandeur" van Frankrijk berust niet op atoomenergie, maar op de uitstraling van zijn cultuur over de gehele wereld. Vakantiegangers, opgepast Een toerist uit Rotterdam is gisteren op een niet alledaagse manier voor 200 mark opgelicht. Volgens de poli tie vroeg hij aan een man, die uit een garagewerkplaats kwam, by wie hy moest zijn voor reparatie aan zyn auto. ,3iJ my bentfU aan het goede adres", antwoordde de „monteur", die de Rotterdammer liet uitleggen wat er aan de wagen man keerde en beloofde dat zo snel mo gelijk te verhelpen. Enige uren later zocht de „mon teur" de Rotterdammer in zijn hotel op en vroeg een voorschot van 200 mark om enige onderdelen ter ver vanging te kopen. Toen de Rotter dammer 's avonds in de werkplaats kwam om zyn auto te halen bleek de monteur volledig onbekend. Zijn wagen stond er wel, maar er was niets aan gedaan. De .monteur" was natuurlijk onvindbaar. Pornografische lectuur in garage (Van onze Hilversumse correspondent). De officier van Justitie in Utrecht mr. G. H. C. van Dijken heeft op dracht gegeven tot het verzegelen van een garage in Hoevelaken. De rijkspolitie van die plaats heeft hier aan inmiddels voldaan. Men ver moedt dat zich in de garage een grote hoeveelheid pornografische lec tuur bevindt. Aangenomen wordt dat de eigenaar van de garage rond wie een waas van geheimzinnigheid hangt, de blaadjes van Amerikaanse, Deense en Engelse afkomst, verhan delt. De justitie neemt vérder aan dat zich in de woning van de man zin- neprikkelende lectuur bevindt. De complete voorraad zal aan een nauw gezet onderzoek worden onderworpen. De man is niet gearresteerd, noch is tot nu toe tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Vervolg van pag. 1 DONDERDAG Hoge woerd 175: Dlenstvergaderlng v. Jehovah's getuigen 7J25 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond.. 8 uur nam. VRIJDAG. tentoon- Hortus Botanicus: Opening tent stelling Aqua Flora Hortus. 7 Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- engem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur voorm. DINSDAG WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed 7.30 uur Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN airten op ts en 9.15 ui 9.15 uur. De begroting van vorig jaar had koopkracht reeds met zeven mil joen golden verminderd. De jongste aprilbegroting zorgde nog eens Voor een vermindering van drie miljard gulden, hetgeen in het najaar ef fectief zal worden als de belasting op personeelsbezetting van dienst verlenende bedryven begint. Op het gebied van de defensie is weinig speelruimte, omdat de uitga ven reeds eerder zijn verminderd. De enige maatregel die nog zoden aan de dyk zet is, indien de Duitsers niet voor een financieel tegenwicht zor gen, het Britse Rijnleger, dat jaar lijks 850 miljoen gulden aan devie zen verslindt, geheel of gedeeltelijk naar Engeland terug laten keren maar daar zit men dan met het pro bleem van een tekort aan legerings plaatsen en oefenterreinen. Minister Callaghan (Financiën) is intussen naar Bonn gereisd om deze zaak nogmaals te bespreken. De oppositie eiste dat de regering de staalnatlonalisering, die in het buitenland ongerustheid wekt, zal uitstellen of annuleren. Voor Labour is dit echter een heilig geloofsartikel VERSCHILLEN IN STUDIETOELAGEN Minister Diepenhorst van Onder- wys en Wetenschappen is van plan om met Ingang van het cursusjaar 1967-'68 gemendgde toelagen te ver strekken, die voor alle vormen van wetentchappeiyk en hoger beroeps onderwijs op dezelfde wyze zullen zyn samengesteld: uit een beursge- deelte en een voorschotgedeelte. De Integrale renteloze voorschot ten zullen dan komen te vervallen. Realisering van dit plan hangt af van de toestand van 's ryks finan cien. Dit blykt uit het antwoord, dat minister Diepenhorst de Tweede-Ka merleden Wilman en Vis, beiden van de PvdA, heeft gegeven op hun schriftelijke vragen over verschillen in de studietoelageregeling. Deze ver schillen zijn nog niet alle geëlimi neerd. Wel zullen met ingang van het cursusjaar 1966-'67 voor alle vormen van hoger beroepsonderwys naast renteloze voorschotten beurzen be schikbaar worden gesteld. Het is volgens de minister niet zo, dat de nonnen voor beurzen, voor kweekschoolonderwijs belangrijk la ger zUn dan de normen, die voor het wetenschappelijk onderwys worden gehanteerd. Voorts antwoordt minister Diepen horst de kamerleden, dat zeer spoe dig het advies is te verwachten van de commissie, die in 1964 werd in gesteld omdat de verschillen niet vol ledig gerechtvaardigd waren. en de prijs voor de handhaving van de wankele eenheid in de partij. De regering beschouwt de staalnatlonali sering bovendien als een noodzake lijke vorm van rationalisering van 'n bedrijfstak, die onder het tegenwoor dige restrictieve beheer door vrywel uitschakeling van concurrentie hope loos is tekort geschoten. Waarschynlijk zullen de buiten landse geldschieters. bU wie Enge land voor negen miljard gulden in het krijt, staat, voorlopig overtuigd zyn dat het de regering ernst is. Waar het op aan komt is een op voering van de produktiviteit en van de doelmatigheid. Op dit gebied schiet Engeland als sinds de oorlog schro melijk tekort. Een verbetering schynt dan ook alleen op lange termyn mo gelijk door een verandering van een op bescherming ingestelde geestesge steldheid, zowel by de commerciële bedrijfsleiding als by de arbeiders. Goede illustraties van de produk- tie-remmende praktyken vormen een wilde staking in de haven van Til bury, waar de arbeiders weigeren een nieuwe snelle methode van houtlos sing te accepteren en de weigering van de spoorwegbond om de nieuwe lyndiensten voor snelverkeer van goederen in volle omvang te doen functioneren. Deze treinen hebben miljoenen gekost. Wüson verklaarde nu dat de regering er voor zal zor gen dat er een einde komt aan dit tydelijk verzet. Bij het gedenkteken in de I Hans Speidel zijn waardering I dit tijdens een herdenking van de Stauffenbergstrasse in Berlijn geuit voor de verdiensten van de aanslag op Hitler door Klaus heeft de Duitse ex-generaal dr. officieren tegen Hitier. Hij deed von Stauffenberg op 20 juli 1944 MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Geen 2, maar 1 dode Uit een nadere mededeling van de Rykspo- lltie bhjkt, dat het verkeersongeval in Vriezenveen aan slechts één per soon het leven gekost, nl. aan de 19-jarige kelner P. H. Riko. De 27- jarlge yzerhandelaar G. Dam werd weliswaar zeer ernstig gewond, maar is niet omgekomen. Politieman verdronken De 40- Jarige politieman N. Nymeyer van „Rotterdam" (27/7) Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: „Good Hope Cas tle" (24/7) „Oranjefontein" (26/7) Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Nieuwe minister Sjarifoenddin Pirzada, de procureur-generaal van Pakistan, is gisteren beëdigd als nieuwe minister van Buitenlandse Zaken. Pirzada, 43, volgt Bhoetto op het bereden peloton uit Hoogeveen.<üe 21 juni zyn taak neerlegde en met die tydeiyk in Nes op Ameland was j een iange vakantie ging. Pirzada is gedetacheerd, is gistermiddag by j een vooraanstaand advocaat in Ka- het vissen op het wad een kilometer noordöosteiyk van Buren (Ameland) verdronken. Hy laat 'n vrouw en vyf kinderen achter. De heer Nymeyer was samen met een collega. Beiden zyn in een mui geraakt, zyn collega heeft zich na een worsteling van 20 minuten met de verraderiyke stro ming kunnen redden. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de corresponden tie uiteriyk ter post moet zyn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Toumai" (25/7) „Reif- fenstein" (27/7) Brazilië: „Siegstein" (25/7) Canada: „Harpefjell" (24/7) Chili: „Loosdrecht" (27/7) Indone sië: „Dusseldorf" (27/7) Kenya, Oeganda, Tanganyika: „La Bour- donnais" (24/7) „Gange" (27/7) Ned. Antillen: „Ammon" (26/7) Nieuw - Zeeland: „Schie Lloyd" (25/7) Actiecomité in Noordoostpolder Het gemeentebestuur van de 1 Noordoostpolder heeft een brief ontvangen van de echtgenote van de op 10 juni 1951 overleden Pool j Wladislaw Lipowski met het ver- zoek om ondersteuning. De voor naamste reden van dit verzoek is, dat de heer Lipowski in de trvee- de ivereldoorlog, samen met twee landgenoten, de Noordoostpolder voor overstroming heeft behoed. De drie mannen hadden nood- gedwongen dienst genomen in het Duitse leger. Bij de bevrijding van de Noordoostpolder op 16 april 1945 hebben zij een belangrijke rol gespeeld. De Duitsers waren van plan om de dijk bij Lemmer te laten springen en op deze ma nier de polder weer onder water te zetten. De Polen moeten toen de lonten van de lading dynamiet weggenomen hebben. De directie van de polder heeft de drie man nen bij de bevrijding gehuldigd en er werd een weg naar hen ge noemd. Uit door het Rode Kruit ver strekte gegevens is gebleken, dat mevrouw Lipowski, nu 60 jaar, in Polen bi de grootste armoede leeft. Zij heeft geen pensioen en lijdt aan suikerziekte. Haar vol- wassen kinderen kunnen haar moeilijk onderhouden, omdat ze zelf in armoe leven. Van het hoofdbestuur van het Rode Kruis heeft zij reeds een pakket met kleding toegezonden gekregen. Meer kan deze organisatie niet doen, omdat de middelen voor liefdadig werk uiterst beperkt zijn. Om mevrouw Lipowski nu de helpende hand te bieden en ook als dank voor wat haar man heeft gedaan, heeft men in de Noord oostpolder een actie-comité opge richt, dat in kort mogelijke tijd zoveel mogelijk geld wil verzame len. De actie wordt afgesloten op 6 augustus, de verjaardag van mevrouw Lipowski. Het geld zal worden overgedragen aan het Ro ds Kruis, dat zal zorgen voor een goede overkomst. ratsji, vluchteling uit Bombay en heeft zich na de verdeling van het Indische subcontinent in Karatsji gevestigd. Kunstmaan De Verenigde Sta ten willen een kunstlicht scheppen dat sterker is dan het schynsel van de maan. De NASA, het bureau voor lucht- en ruimtevaart, heeft hier toe met „Boeing" een contract aan gegaan op grond waarvan deze maat- schappy de mogeiykheid zal bestude ren van het in een baan brengen van een reusachtige satelliet die het licht van de zon weerkaatst. „Wes- tlnghouse" heeft een soortgeiyk con tract met de NASA. Canadezen naar Duitsland Twee Oostduitse soldaten die langs de grens patrouilleerden zyn de Elbe naar West-Duitsland overgezwommen en hebben daar om asiel gevraagd- Zy zyn 20 en 21 jaar. Zy hadden on der hun uniform een zwembroek. Na hun uniform te hebben uitgedaan, zyn ze in hun zwembroek overge zwommen. Twee squadrons Canadese CF-104 verken ningsvliegtuigen zullen van de basis Marville, in Frankrijk, worden over geplaatst naar twee Canadese bases in West-Duitsland. Dit geschiedt op verzoek van de Franse regering, die wenst dat alle, niet onder Frans bevel staande, buitenlandse strydkrachten uit Frankrijk verdwynen. Ere-kolonels Koningin Juliana en de Deense koning Frederik hebben zich bereid verklaard ere-kolonel te worden van een nieuw Brits regi ment, dat „the Queen's regiment" zal heten, zo deelt het Britse leger mee, Het nieuwe regiment, dat 31 de cember a.s. wordt opgericht, wordt sa mengesteld uit vier bestaande regi menten, waaronder het Royal Sussex regiment en de Queen's Own Buffs, waarvan resp. Koningin Juliana en Koning Frederik nu ere-kolonel zyn. Albanië protesteert Albanië heeft aan de Sowjet-Unie en de zes andere landen van het Warschau pact, die onlangs in Boekarest wa ren byeengekomen protestnota's ge zonden waarin deze byeenkomst als „misbruik, onwettig en ongeldig" werd betiteld. Bovendien is discrimi natie gepleegd door Albanië niet uit te nodigen, aldus Radio-Tirane. Al banië is nog steeds lid van het Warschaupact, hoewel het sinds 1961 geen byeenkomsten van dat pact meer heeft by gewoond- Russische olie naar Japan De Idemitsoe Kosan aardoliemaatschap- py heeft een contract gesloten* voor de import van 2.5 miljard liter ru we en zware olie uit de Sowjet-Unie. Voor 't vervoer van deze olie reeds een tanker gecharterd van een Ja panse scheepvaartmaatschappy. Thyssen bukt voor chantage De Westduitse staalfabriek August- Thyssen in Duisburg heeft bevestigd dat zy de handelsbetrekkingen met Israël heeft verbroken om de afzet- mogeiykheden in Syrië te verzekeren. De Syrische regering had dinsdag meegedeeld dat zij de Duitse fabriek van de ïyst met zaken die door Sy rië worden geboycot heeft afgevoerd, met als voorwaarde dat de fabriek de betrekkingen met Israël zou verbre ken. In Duisburg werd verklaard dat de Arabische markt voor de Duitse markt belangryk is, terwyl naar Israël nauwelyks iets is uitge voerd. Doorbraak Fischbeck by Han nover is tot rampgebied verklaard. Het is dinsdag getroffen door een vloedgolf van 3.5 meter hoog als ge volg van de doorbraak van een dam. Persooniyke ongelukken zijn er niet gebeurd; 20'stuks vee zyn verdron ken, 50 huizen zyn vernield of be schadigd, alsmede enkele bruggen. Noodweer in Hessen en Nedersak- sen heeft grote schade aangericht, zes personen werden gedood. Erhard naar Washington De Westduitse bondskanselier Erhard zal 16 en 27 september Washington bezoeken voor overleg met president Johnson, zo is gisteren in Bonn be kendgemaakt. Zuivering in Joego-Slavlë Het communistische partycomité en het Joegoslavische ministerie van Buiten landse Zaken is ontbonden, kenne- ïyk als onderdeel van de grote zui vering in partyleiding en rege ring. Het bestuur van de communis tische party van Servië nam deze beslissing op voorstel van het party - comité in Belgrado. Het Servische bestuur merkt oP dat het ministe riële comité niet meer vertrouwen genoot van de party leden in het mi nisterie. Het zou bovendien op on democratische wyze zyn gekozen. Hulp voor Oost-Pakistan China zal honderdduizend ton ryst naar Oost-Pakistan zenden op verzoek van president Ajoeb Chan, zo meldde de Pakistaanse radio gisteren. Een aan- zleniyk deel van de oogst in oost-Pa- kistan is door de moessonregens ver loren gegaan. Ook Amerika verleent hulp: er is 300.000 top Amerikaan se tarwe onderweg. Peter in Moskou De Russische premier Kosigin en de minister van Buitenlandse Zaken Gromiko heb ben gisteren ln Moskou een ontmoe ting gehad met de bezoekende Hon gaarse minister van Buitenlandse Za ken Janos Peter. Er zyn geen by- zonderheden bekendgemaakt. Sabotage De Italiaanse politie is begonnen aan een intensief onder zoek naar een sabotagepoging aan een krachtstroomleiding die naar Ve netië leidt. Een ontploffing heeft een toren beschadigd van de hoogspan ningsleiding van Mestre op het Ita- HAAGSE AGENDA van dond. 21 juli tot woensd. 27 juli DONDERDAG 21 JULI Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest. ol.v. Zderek Kosler mm.v. Ru- dolf Flrkusny, plano. VRIJDAG 22 JULI HoutrustJhal, 20.15 uur: Kon. Mil Kapel o.l.v. lete luitenant A. Posthu mus. Openluchttheater Zuiderpark", 14.00 uur: „Circus Variété Pepluo". ZATERDAG 23 JULI Poppentheaters Guido van Deth, 14.30 uur: „De konilngsdoohter en het tovermanmetje ZONDAG 24 JULI Kurzaal, 11.30 uur: Toos Onderden- Wijngaard, piano. Poppentheater Frank Kooman. 14.30 uur: „Reintje de Vos op de maan". MANDAG 25 JULI Kursaal. 20.15 uur: Het Residentie- Orkest O.I.V. Z-denek Koeler, mm.v. Ru. dolf FMcusny, plano. Openluchttheater „Zuiderpark". 14.00 uur: „Haak Bolletje en de veldwach ter" DINSDAG 26 JULI Kurzaal, 20.15 uur: „Eln Walzer- traum", Hoofdstadoperette. Openluchttheater „Zuiderpark". 14.00 uur: „Alleen op de wereld WOENSDAG 27 JULI Kurzaal, 20.15 uur: „Eln Walzer- traum", Hoofdstadoperette. Openluchttheater „Zuiderpark". 14.00 uur: „Het geheim van de oude molen" DAGELIJKS Dillgentia. 20.15 uur: „Wie ls ban voor Lurelei?" Kurzaal, 20.15 uur: „Dans en zang uit Tunesië", tot 24 Juli. Kurhaus Paviljoen, 20.30 uur: ABC- Cabaret met Wim Kan en Carry Vonk: van 22 juli t/m 31 augustus, vrijdags geen voorstelling. Odeon Theater, 20.00 uur: .Heerlijk duurt het langst. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo Elvis vliegt er uit. al. Ast-a Battle of the Bulge. 14 jr. Bijou The Collector, 18 jr. Camera Nooit op zondag, 18 Jr Capitol Society Glrls, 18 Jr. Cineac Tom en Jerry festival, aJ Laurel en Hardy, a.l. Olty Elsa, dochter der natuur, a.l. Corso Thunderball, 14 Jr. Du Midi Gejaagd door de wind, 14 Jr., Flipper de dolfijn, a.l. Euro Cinema Sound of Music, a.l. Flora James Bond 007 contra cLr No 14 Jr. Hollywood Paris Champagne. 18 Jr. Krlterlon Le Feu Fofllet, 18 Jr. Metropole-Tusohlnskl De Wh Karavaan, a.l. 'hiöky Odeon Heerlijk duurt het langst, toneel. Olympla Actieman Harper. 18 Jr. Passage Chinese avonturen Ln Chl. na, al. Rex De geheimagent met de «talen vuisten, 14 Jr. Roxy Sex. Striptease en Society. 18 Seinpost My Fair Lady. al. Studio de Luxe Le Gendarme de St. Tropez, a.l. Thalia Girl Happv, a.l. De Uitkijk Goldrush, a.l. West-End De verknipte melkboer. 2.30 uur. STUDIO „De Jacht op hu briefje". 18 Jr., dagelijks 2" 1 uur. Zondag 2.30 4.45, Elke morgen 10.30 uur. dags: „SJors en SJlmmle". LIDO „Mary Popplns", 1 :ht op hu )ks 2.30,7 J 5, 7 en jj :ur. behab; 4.45. 7 9.16 uur. LUXOR Boeing-Boeing" dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur.'l 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. REX „De wrede heerserwt; bylon", 14 Jr., dagelbks 230, 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 1 9.15 uur. I ASTRA Wassenaar „v« uit Moskou". (From Russla wilt do., vr. 8, zat-., zon. 7, en 9.5 Zon. 2.30 uur: „De zwarte rldi Cornwall". 14 Jr.. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Mansarde): 8chIK tentoonstelling Beatrice Jont» dag t/m zondag. 6 uur nam.-J nacht (t/m 31 lull). Galerie Walenkamp (Nieuwst# Expositie Martin Rous en RgjV man. Dagelijks 11 uur voonn.- nam.; zondag en maandag (tot 29 Juli). Lakenhal Ten toonstelling l Meteu Werkdagen 10 uur von 5 uur nam.; bovendien dondert» 10 uur nam.; zondag 1 5 tia (tot 5 september) Legtrm useum Pesthulalaht; Molenmuseum: Moien „de 's maandags gesloten, dinsdag) dag. donderdag, vrijdag en van 10 tot 5 uur, zondag van;. Rijksmuseum voor Voliel (Steenstraat 1Dag 10-17 uil dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkts, Tentoonstelling „De mens w] leven en bedrijf van de prehla mens ln het verre en nabije 0 Werkd. 10-1? uur: zond. 18-7 (tot 1 oktober). De Rijksmuseum voor de geec der natuurwetenschappen: mu zond 1-4 uur houwwerken van Wlm Rijven lijks 10 u voorm.5 u nam.; dien dinsdag 810 u nam.; gestoten, (t/m 4 augustus). Avond- en nachtdienst der tpi Apotheek R. van Breeet Smt Bi te Leiderdorp en Apotheek Vocri zijn de gehele week geopend. op dnkteretelefoon 22232. BON GRATIS TRAMPOLINE SPRINGEN IN G. uinre Gtldig van 22 t/m 28 ('vil Bi behalvt zondag 24 juli dagje i fijn. Pl'lltlhLsJJ WEERRAPPORTEi (Van hedenmorgen 7 ttë liaans vasteland over de lagune van Venetië naar de stad zelf. Aan de voet van de toren werden nog twee kneedbommen gevonden en een der de werd gevonden aan de voet van een andere toren, als de leiding was gebroken door het vallen van een der torens, had Venetië zonder stroom gezeten. Shell Venezuela ontkent Shell Venezuela heeft ontkend, dat de ven nootschap een militaire staatsgreep zou voorstaan. De beschuldiging was geuit door functionarissen van de Venezolaanse regeringsparty. „Meer dan 50 jaar"', aldus een communiqué, „hebben de maatschappyen van de Koninklyke/Shellgroep hun gedrag gebaseerd op strikte gehoorzaamheid aan de wet, een houding van eer bied voor de wetsorde, autoriteiten en het Venezolaanse volk". Ypenburg Vlisslngen Eelde Dp BUt Eindhoven L.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Eopenhagei Aberdeen Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice BerlUn Frankfurt MUnchen óüricb Genéve Locarno Weren Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon motregen motregen mist regen regen regen zwaar bew hall bew onbewolk onhewr' half bew. on be volki regen geh bew Tlcht bew geh bew zwub' bew regen regen onweer :wnar bew zwaar bew onbewolk" waar bew half bew hall bew geh bew. zwaar bew onbewolkt half bew half bew onbewolkt licht bew onbewolkt 18 r SO

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2