fwee zwarte parels' tegenover a veld KNSB Jh' heb alles aan Benfica te danken „Voetbal is altijd nog spel gebleven Debuut van Edu? KRANTEN BEZORGER Protest Tennissterren stralen niet in Hilversum JKSDAG 19 JULI 1966 LEIDSCH DAGBLAD EUSEBIO: 5? PELE: (Van onze correspondent) ifebio da Silva Ferreira 25 jaar is de donkere Afrikaanse uit Mozambique om wie alles nu al jaren draait in Benfica, de inde Portugese voetbalclub. Als men Benfica zegt, zegt men en omgekeerd. Deze club heeft hem ontdekt hem vertrouwen lonken, hem groot gemaakt. Venvacht mag dan ook worden, Jusebio Benfica altijd trouw zal blijven, zoals een andere voet- eroemdheid, Pele, wel nooit FC Santos de rug zal toekeren. „Ik illes aan Benfica te danken", zegt Eusebio. „Ik heb het er goed iar m'n zin en waarom zal ik er dan weggaan". zijn naam reeds tot de Portugese dagbladen was doorgedrongen. In Portugal verwachtte men dan ook niet anders dan dat deze nieuwe wonder-voetballer vroeg of laat naar Lissabon zou komen om het zijne bij te dragen tot de voetbalglorie van het land. Hoewel ook Sporting Lissa bon er veel zin in had Eusebio te contracteren, was het tenslotte Ben fica dat, door tussenkomst van de vroegere Braziliaanse international Carlos Bauer, beslag op hem wist te leggen. Benfica betaalde voor de nog altijd vrij arme Eusebio honderddui zend gulden. Hij werd nu spoedig een jongen, die niet meer elke cent behoefde om te draaien, maar zoveel geld als Pele is hij nooit gaan ver dienen. Ongetwijfeld is Eusebio op 't ogenblik een man in bonus, maar hij is geen multi-biljonair zoals zijn Braziliaanse collega, die tegenwoor dig uit de reclame en allerlei zaken, waarin hij zijn geld heeft belegd, nog meer trekt dan uit de voetballerij. ibio wordt wel eens de „Euro- ?ele" genoemd, maar we gelo- at deze tweede „zwarte parel" ee tekort wordt gedaan, want im van Eusebio is al lang en buiten dit werelddeel verbreid, wel niemand in de interna- voetbalwereld zijn, die niet lie Eusebio is. heeft de man van Mo- jue veel gemeen met de even ,Pele", Edson Arantes do Nas- Evenals die van Pele wa- lusebio's ouders, die in de ha- lats Lourenco Marques het jjk punitje van Portugees Afrika woonden, arme men- Zij hadden de grootste moeite en zijn broertjes en zus- an de noodzakelijkste levensbe- !9.S ;n te voorzien. ebio leerde, zoals zo vele jon- het voetballen op straat. Samen e „schoffies" uit de buurt trap- kleine Eusebio op blote voe- de gehele dag tegen een tennisbal. Hij deed dat al spoe- let opvallend talent, hetgeen i van de inwoners van Louren- rques, een priester die op een het spel van de jongens ga- niet onopgemerkt bleef. Hij liuceerde list lenige, snelle de plaatselijke voetbal en daar kwamen zijn sluime- :UG talenten spoedig tot volle ont- ng. zekere dag kwam Benfica uit are moederland naar Mozam- de leiders van de Portu- ïlub .altijd op zoek naar jong zagen nu met eigen ogen, een veelbelovend voetballer in ige Da Silva stak. Eusebio had leis al voor de plaatselijke ide n één seizoen tachtig van de rd doelpunten gemaakt, zodat lt~ au de Moer rainer LFC trainersprobleem van LFC elost. Gisteravond zijn de in een vergevorderd sta-, verkerende besprekingen het bestuur van de e tweedeklasser en de heer jn de Moer -het afgelo- ieizoen hoofdtrainer van les DVS afgerond is ar* intract (voorlopig voor een igetekend. De heer Van de volgt Frans van der i w op en krijgt evenals zijn i [anger de directe zorg voor pte-, tweede- en jeugdelf- eerste training onder zijn spec 9 wordt donderdagavond e5{ Justus gehouden. Bijzonder interessant be looft vanavond het grote treffen PortugalBrazilië te worden, waarin de twee grootmeesters Pele en Euse bio tegenover elkaar in het veld zullen komen: De Euro pese tegenover de wereld- Pele. Men zal ongetwijfeld vele trekken van overeen komst in hun spel kunnen ontdekken. Beide konings- schutters zullen weinig voor elkaar willen onderdoen, het geen zij ongetwijfeld vooral tot het doelpunten maken zullen willen uitstrekken. En de doelpunten op deze avond zullen bijzonder belangrijk zijn, speciaal voor Brazilië! De wedstrijd wordt van 19.30 tot 21.15 uur via Nederland I uitgezonden. Pele betaalde school en leerde liem ook voetballen (Van onze correspondent) Misschien, heel misschien, zorgt Brazilië vanavond voor de grootste sensatie van dit toernooi om de wereldbeker. Een 17-jarige jongen in het nationale elftal van Brazilië. Het is Edu, de jongen die, drie jaar geleden in Santos aankwam met óp zak een brief voor de heer Pele. De man, die Edu stuurde was volkomen onbekend in de voetbalwereld. „Maar" schreef hij, „deze Edu is een wonder". Vanavond zal Edu mis schien spelen. Pele zelf was verrast. „Niet door zijn voetbal capaciteiten", vertelde hij mij gistermiddag, „maar alleen al omdat hij mij meneer Pele noemt. Iedereen zegt toch gewoon Pele?" Pele, de kunstenaar in het Braziliaanse elftal, deed meer. Drie jaar lang bleef Edu bij Pele thuis. Pele betaalde zijn school, Pele leerde hem voetballen, Pele deed alles. Vier maanden geleden kreeg Edu zijn contract van FC San tos. Ik heb hem zien trainen. Edu is een wonder. Hij blijft aanvallen, heeft een formidabele techniek, een snelheid als een hazewindhond en een inzicht in de spelsituatie, die hem alleen maar kan zijn bijgebracht door één man: Pele. Vanavond Portugal-Brazilië. Portugal met vier punten uit twee wedstrijden en Brazilië met twee uit twee. Brazilië moet winnen om een kans te behouden op een plaats in de halve finale. Hongarije staat met twee uit twee direct achter de Brazilianen. Hongarije moet woensdagavond in Manchester de Bulgaren verslaan. Er zal misschien een computer aan te pas moeten komen. In feite staan Brazilië en Hongarije ge lijk: beiden twee uit twee met Brazilië vier doelpunten vóór en vier tegen en voor Hongarije zijn deze cijfers drie tegen drie. Als er gewed moet worden op de wedstrijden van van avond en morgen, welaan dan: naar mijn overtuiging wint Hongarije met tenminste drie doelpunten verschil van Bul garije en als Brazilië Portugal verslaat zal het verschil niet meer dan één doelpunt zijn. Hetgeen zou betekenen, dat Brazilië, tweemaal winnaar van de wereldbeker, uitgescha keld is. Emerson verslaat Santana Het eerste treffen tussen de Spaanse se Wimbledonkampioen Manuel San tana en de ex-Wimbledonkampioen Roy Emerson eindigde in de finale van de internationale Zwitserse kam pioenschappen in Gstaad met een overwinning van 5—7, 7—5, 6—3 voor de Australiër, nadat Santana bij 54 in de tweede set een matchpoint had gehad. In het heren dubbelspel zegevier den Emerson Stolle (Austr.) met 8-7 van Santana/Barnes (Braz.). Vol gens afspraak won het team dat als eerste de acht punten bereikte. De titel in het gemengd dubbelspel ging naar Fran?oise Durr/Stolle (Fr./Austr. Deze wonnen wonnen met 64, 62 van Sonja Pachta/ Barclay (Oost./Fr.). One Ton Cup Het Nederlandse jacht Aladdin van Van der Stadt eindigde gisteren als derde in de tweede race van de One Ton Cup wedstrijden, die in De nemarken worden gehouden. De zeilers waren vrijdag vertrok ken voor de race over 300 mijl in het Kattegat met grote kruisrakken van de Deense naar de Zweedse kust en omgekeerd. Bi) de start, waarbij de Aladdin goed uit de voeten kwam. was er windkracht vijf, die in de loop van taterdag en zondag af- flauwde tot 2 3. De uitslag was: 1. Tina (V.S.)2. op 41 min. Clarionet (G.B.); 3. op 1 uur 18 min. Aladdin (Ned.); 4. De Schelde (Belg.); 5. Robin (V.S.); 14. Goodwin iNed.); 15. Poinciana (Ned.). Na twee races (een derde over 35 mijl volgt woensdag) luidt de stand: 1. Tina, 70 pt.; 2. Robin, 62 p.; 3. Clarionet, 61% pt.; 4. Jettebeth (Den.), 611/4 pt.; 5 6. Aladdin en De Schelde, 50 p.; 15. Goodwin; 16, Poinciana. Liever voor 2000 dollar naar Zwitsers toernooi (Van onze correspondent Pele, de Braziliaanse wonder-voetballer, ivas tien jaar geleden nog een doodarme schoenmakers-leerlingThans is Pele, die slechts vier klassen lagere school heeft doorlopen, miljonair, zelfs multi-miljo- nair. miljoenen heeft hij, binnen hem altijd spel gebleven. Pele maakt. evenals de meeste Braziliaanse spe lers, altijd een ontspannen indruk, ook voor de belangrijkste wedstrij den. Waarschijnlijk een van de ge heimen van 'het uitzonderlijke Brazi liaanse spel, dat speels, soms kwa jongensachtig en simpel lijkt. Ook hier geldt: eenvoud is het kenmerk van het ware. Pele kan tijdens een wedstrijd zoals trouwens elke grote voetballer (Abe Lenstra) een hele tijd niet noemenswaardig opvallen, maar dan plotseling explodeert hij als 't ware. In een flits is hij dan weg en nau welijks meer te stoppen. In de eer ste wedstrijd van dit wereldkam pioenschap, tegen Bulgarije heeft men dat bijvoorbeeld kunnen zien bij het eerste doelpunt. Het „slechts" een vrije schop, die Pele nam, maar noch het .muurtje" spe lers, noch de doelman hebben de bal, die ails een raket van zijn voet kwam, nauwelijks kunnen zien. Eén groot nadeel vindt Pele aan het voetballen verbonden, vooral als ster. nl. het vele reizen en trekken en de grote belangstelling voor zijn persoon. Speciaal nu hij in het begin van dit jaar getrouwd met het onderwijzeresje Rosemary dos Reis Oholby verfoeit hij het lange van huis zijn. Hij houdt van zijn land, van het strand en de Braziliaanse het ligt dan ook niet voor de hand, dat Pele ooit voor een club buiten Brazilië zal gaan spelen. vijf jaar tijd, bfjeengetrapt met voet ballen. Pele een bijnaam, die „wonder" betekent en hem vroeger gegeven door straatvriendjes weet zelf niet precies hoe rijk hij is. Zijn huidige jaarinkomen kan worden ge schat op tenminste 500.000 gulden Het kan er ook een paar ton naast zijn. Het interesseert Edson Arantes Nascimento (zijn eigenlijke naam) ook niet zo bijster, want hij is niet in de eerste plaats gaan voet ballen met het oogmerk om rijk te worden. Hij vindt geld nl. lang niet het voornaamste in het leven. Pele, die vroeger door zijn ouders Dico werd genoemd, is ondanks het vele geld, dat hem thans, niet alleen meer vanwege de voetballerij, van alle kanten toestroomt, een beschei den, verstandige jongeman gebleven. De .zwarte parel", die in oktober s. 26 wordt, is een man van karak ter, anders zou hij het, ondanks zijn grote talent, waarschijnlijk ook nooit zo ver hebben geschopt. Sterallures zijn hem nog altijd vreemd. Hij on derwerpt zich bijvoorbeeld als een vanzelfsprekendheid aan elke trai ning en doet alle oefeningen die trainer Feola hem opdraagt, ijverig ook al is hij het niet altijd met hem eens. Pele weet immers en waarschijnlijk beter dan ooit nu hij fabelachtig- rijk is, dat zelfdisci pline een eerste vereiste is. Het is duidelijk dat hij om het geld geen bal meer zou behoeven te trappen, maar het voetbal heeft nog steeds «zijn grote liefde. Het is voor gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. reau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel De wereldtitel bij het kleiduiven - schieten voor teams is naar Amerika gegaan. De Amerikaanse ploeg scoorde 768 van de 800 mogelijke punten, voor Rusland dat 764 punten behaalde. De uitslag is: 1. Verenigde Staten 768, 2. Rusland 764, 3. Roemenië 757 en 4. West-Duitsland met 755. De Amerikaanse geweerschut- ters hebben gisteren tijdens de we reldkampioenschappen schieten in Wiesbaden voor een dubbele overwin ning gezorgd. Donald Adams werd met 567 van de 600 mogelijke punten werldkampioen met klein kaliber ge weer over 50 meter, terwijl zijn land genoot Anderson met 565 pnt beslag legde op de tweede plaats. T eiinistoernooi Katwijk aan Zee De locale tennisgrootheden hebben ook hun „circuits". Dat blijkt wel als men de deelnemerslijsten van de Leidse toernooien eens met elkaar vergelijkt. Op het toernooi van de Leidsche Hout gaven acte de pré- sence Wout van As, De Groot, Hol leman, Pasma, Madera, Doorenbos, Koenders etc. Die namen prijken eveneens op het wedstrijdschema van het toernooi in Katwijk aan Zee. Bij de dames lijken Anita Moolen- broek en Joly Overdijkink de meest serieuze gegadigden voor de finale. Bij de heren De Groot en Van As, met als gevaarlijke outsiders Van Leeuwen en de Duitsers Kellerman en Grauman. Gisteren leverde Otto Koenders een verwoede strijd in het h.e. B tegen de Duitser Behn. De taaie Unicum-speler won met 10—8, 6—3, voornamelijk door zijn uitstekend loopwerk. Madera/Doorenbos, finalis ten in het h.d. B op de Leidsche Hout, wonnen van Kooreman/Van der Nat, zij het niet zonder moeite, 6—2. 3—6, 6—3. Waterpolonieuws De dames van De Zijl hebben gis teravond in de derde klasse C van de waterpolocompetitie van de KNZB opnieuw een nederlaag geleden. De (zes) Leidse dames gingen in het verwarmde water van het Haagse Zuiderparkbad met 63 ten onder tegen het sterke ZIOS. Ineke van Oosten, Greet Bergman-Heemskerk en Lenle Chrispijn namen de doel punten voor hun rekening. D.Z.V. Delft is gisteren Neder lands waterpolokampioen 1966 ge worden. In de beslissingswedstrijd tegen De Robben in Utrecht wonnen de Delftenaren met 54. De beslis singswedstrijd om het kampioen schap van de eerste klasse B tussen ZIAN en P.S.V. werd door ZIAN na verlenging gewonnen met 65. Zian speelt nu donderdag (Bussum) en vrijdag (Den Haag) tegen Het Gooi voor een plaats in de hoofdklasse. Waarom weer in 1968 Göteborg en niet Nederland. Dat is de strekking van een protestbrief van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsen rij dersbond aan de Internationale Skating Union over de toewijzing van de organisatie van de wereld en Europese kampioenschappen hardrijden in 1968. Kopieën van deze brief zijn tevens verzonden aan de bestuursleden van de ISU, de leden van de commissies en de bij de internationale sdhaatsunie aangesloten bonden. In de brief wordt erop gewezen, dat van 1961 tot en met 1968 Göte borg drie wereldkampioenschappen kreeg (1961, 1966 en 1968), alsmede twee Europese kampioenschappen (1963 en 1965). Ook Oslo kreeg in deze periode vijf internationale kampioenschappen, t.w. de wereld kampioenschappen in 1965 en 1967 en cle Europese kampioenschappen in 1962, 1964 en 1968. Daar tegen over staat één internationaal kam pioenschap m Nederland: de Euro pese titelstrijd in 1966 te Deventer. De KNSB drukt in de brief zijn teleurstelling uit over het feit, dat wederom Göteborg in 1968 de we reldkampioenschappen zal organi seren, ofschoon hier bij de laatste kampioenschappen lang niet alles klopte herinnerd wordt aan de fouten van de ohef - tij dw aarnemer en de toestand van het ijs ter wijl daarentegen de organisatie in Deventer perfect was en Neder land met Kees Verkerk en Ard Schenk aan de top van de wereld staat. ,Dat Nederland voor 1968 wederom voor een international kampioen schap is gepasseerd, sterkt ons in de gedachte, dat wij door de ISU als een onderontwikkeld schaats land worden beschouwd", aldus de briefschrijvers, voorzitter H. Wes- selo en secretaris H. Roos, die graag van de internationale schaatsledders willen weten, waar om de Nederlandse kandidatuur voor de organisatie van de wereld kampioenschappen in 1968 is ver worpen ten gunste van Göteborg. (Van onze tennismedewerker) Wie zich de goed voorziene dis her innert. die de organisatoren van de open internationale kampioenschap pen van Nederland, lees de HLTC onder leiding van de heer J. Mulder, de tennisliefhebbers vorig jaar nog wisten voort te zetten we memo reren de Australiërs Roche, New- combe, Neal Fraser, Owen Davidson, Bob Hewitt, Bowrey, de Amerikanen Allan Fox en Donald Dell en Duitsers Boding en Kohnke bij de heren en Lesley Turner, Edda Bu- ding, Norma Baylon en de Fran?aises Lieffrig en Dürr, om het dan daar maar by te laten die zal ongetwij feld na het overzien van het wed- strijdschema van dit jaar een gevoel van spyt niet kunnen onderdrukken. Op deze kampioenschappen geen sterrengeflonker. De enige speler van werkelijk groot internationaal kali ber Is de Australische Zuid-Afrikaan Bob Hewitt. Naast hem zullen Olve- ra en Zuleta uit Equador, Barnes (Brazilië), Isniguro (Japan). Lall (India) en Maud (Z.-Afr.) de show op de banen rond het Melkhuis je moeten redden. Zij en de nationale crack Tom Okker. De Haarlemmer is zo geplaatst, dat de finale Hewitt— Okker verwacht mag worden. Bjj de dames is de blonde, struise Annette van Zijl de trekpleister. Verder zijn de geplaatsten Janlne Lieffrig (Frankrijk), Jill Blackman (Austr.) haar landgenote Gail Sheriff, Pat Walkden (Rod.), Karin Harter (USA), Trudy Groenman en Betty Stöve. Waar de Nederlandse speel sters in de onderste helft van het wedstrijdschema zitten en Annette v. zyi in de bovenste, is de kans op een Nederlands-Zuidafrikaanse fi nale ook by de dames groot. Natuur lijk biyft de bezetting van deze kam pioenschappen interessant, maar het valt niet te ontkennen dat de kwali teit is teruggelopen. De oorzaak daarvan is de geldhonger, die de top- spelers vandaag de dag hebben. Als voorbeeld: de nu by de profs triom fen vierende Australiër Rod Laver wilde in 1962 voor vierhonderd dollar zijn racket op het banencomplex van de Hilversumse LTC zwaaien, terwijl werelds sterkste spelers in 1966, de Australiërs Stelle, Emerson, Ro che, de Spanjaard Santana, de Ame rikaan Ralston en de Zuid-Afrikaan Cliff Drysdale zonder mankeren 2000 dollar vragen voor een optreden van een week, exclusief reis- en verbiyf- kosten. Toch zal er in Hilversum zeker van goed tennis kunnen worden genoten, De mindere goden mogen dan niet in staat zijn de hoogste toppen te be reiken, zij zijn eerder bereid zich in hun partyen voor de volle 100 te geven dan hun meer begenadigde tennisbroeders en -zusters. Zo was er in 1964 de „verrassende" neder laag van Diepraam tegen „professor" Huizinga. Tot zo'n cadeautje was gisteren op het centrecourt de Span jaard Molina tegen Barth niet be reid. In de eerste set was de Am sterdammer met 60 duidelijk in de meerderheid, maar daarna vond de Spanjaard zyn touch, vooral op de backhand, die de oplopende Barth telkens weer kort-cross-court pas seerde. Met 86 voor Molina in de tweede set en 21 voor Barth leek een spannende derde set in de maak. Een lelijke val by een poging om een scherpe forehand van Barth te halen haalde Molina echter volkomen uit balans en al bleef hy moedig doorvechten, hij moest de Amster dammer met 3—6 de eer laten. In het d.e. kwam op de eerste dag van het toernooi reeds de no. 1 ge plaatste speelster Annette van Zijl op de baan. Zonder zich noemens waard in te spannen dirigeerde de Zuid-Afrikaanse, af en toe huiverend in het van een warm koesterende zon gespeende Nederlandse klimaat, haar drives vanaf de achterlijn onbereik baar voor een wel dapper dravende Koos Je de Jongh naar de hoeken van het veld. Zo gauw als deze wat in gespeeld leek te raken, volgden er enkele dropshots en dan begon het hele lieve spel weer van voren af aan. Voor Koosje de Jongh om moe deloos van te worden, 61, 61 voor Annette van zyi. Interessant was het treffen tussen de Indonesiër Soetarjo en Van Gel der. Van Gelder won door een ietsje meer power met de alleszeggende score, 6—3, 06, 64. De geplaatste Zuleta had zo'n moeite met De Kort (46, 62. 64), dat van zijn ver dere optreden niet al te hoge ver wachtingen behoeven te worden ge koesterd. Opzienbarende resultaten waren er op de eerste dag niet. West Duitsland in fin lie Davis Cup West-Duitsland heeft zich gisteren door een 32 zege op Zuid-Afrika geplaatst als vertegenwoordiger van de Europese zone groep B in het in terzonale tennistoernooi van de Da- vis Cup. Dit vrij onverwachte resul- taak kon hoofdzakeiyk worden ge boekt door de viersets-overwinning van Wilhelm Bungert zaterdag in de openingswedstryd tegen Cliff Drys dale. Bungert stelde gisteren de zege veilig door in de voorlaatste party met 1210, 62, 63 te winnen van Keith Diepraam. Het afsluitende, maar onbelangrijk geworden enkel spel tussen Ingo Buding en Cliff Drysdale won de Zuidafrikaan daar na met 64, 79, 75, 60. Hollanders vergroten voorsprong (Van onze zeilmedewerker) Hannus Alberda had weinig kans in de teamwedstrijd tussen Holland en Friesland. Regenboogzeiler Bouw van Wyk ging bijzonder hard. Alle zeilers die onderdek aanwezig waren, werden te voorschyn gehaald. Kaag zeiler Van Wyk voer in het kielzog van de Fries Alberda. Van wyk was niet te stuiten. Alberda moest onder Van wyks dekking vandaan zien te komen, hetgeen een noodlottige ma noeuvre werd, want op het einde van de Warker Leede liep Hannus Al berda aan de grond. Onmiddeliyk gingen twee van zyn bemanningsle den overboord, maar toen Alberda weer vlot was, had Bouw van Wyk al een zege in zyn zak. Daar Alber da de enige Fries in de voorste linies was zyn de Friezen nu nog verder achter geraakt en ligt een Hollandse ge in het verschiet. De stand is nu: 66.2 voor de Kaag- zeilers en 44 voor de Friezen. By de Valken, die al twee wed strijden achter de rug hebben, begint tekening te komen. Een bekende fi guur komt er naar voren: Egon Ftolf van den Baumen. Zienderogen kwam de Kaagzeiler dichterbij en in de derde ronde ging Van Buren onder het mes. Rolf v. d. Baumen behaalde zyn tweede overwinning. Jan de Wil de heeft de gehele wedstrijd tweede gelegen. Een Schakelzeiler protes teerde echter tegen De Wilde, die een overtreding had begaan. Er werd recht gesproken: Jan de Wilde werd gediskwalificeerd De uitslagen van de gisteren ge houden wedstryden in de Kaagweek zyn: Regenboogklasse: teamwedstryd Holland—Friesland 33.1—22. 12 m2 klasse: 1. W. Guldemond (Leiden)2. W. den Enting (Amster dam). Olympiajollenklasse: 1. C. A. A. Visser (Rotterdam); 2. W. van de Voort (Utrecht). Vrijheidsklasse A: 1. Th. H. Stas (Krimpen a. d. IJssel); 2. E. P. Sly- per (Haarlem). 16 m2 Streepklasse A: 1. W. Kreuk niet (Oegstgeest)2. G. v. Drunen (Rotterdam. OK Jollenklasse1. E. Verharen (Spaarndam); 2. F. Latchotzki (Am sterdam). Soloklasse A: 1. B. R. de Vries (Uithoorn); 2. P. Kaan (Aalsmeer). 12 voetsjollenklasse A: 1. L. H. de Goederen (Rotterdam); 2. P. J. M. Bulters (Eindhoven). Flying Dutchmanklasse: 1. L. C M. van Eendenburg (Wassenaar); 2. L. van Schagen (Oegstgeest). Valkenklasse A: 1. E. Rolf v. d. Baumen (Den Haag); 2. P. van Bu ren (Rotterdam). Regenboogklasse: 1. J. Hofland (Rotterdam); 2. J. Alberda (Sneek).

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7