Piet van Egniond opent orgelserie te Noordwijk a Bravour in wijdlopig improviseren kunst Wij vinden dat er veel meer gezonde humor moet komen Festival van Spoleto juicht Nederland toe DINSDAG 19 JULI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 6 In de serie van vijf concerten, die de Stichting ..Het Orgelcen trum" jaarlijks in Noordwijk-Binnen organiseert, is Piet van Eg- mond vaste verschijning. Voor zijn orgelbespeling gisteravond was een behoorlijk getal belangstellenden naar de Herv. Kerk geto gen, waar een aantrekkelijk programma te beluisteren viel. Een „Trumpet Tune" van Purcell Een wél wijdlopige „Improvisatie", lende schreden van de melodie in de sfeer van een lijdensmeditatie. Dit werd pal daarop weggevaagd door roulades in bravour-stijl en de tre mulant ging spoedig weer een handje helpen. Men kent dit procédé. Velen houden ervan en Van Egmond wéét dat. V. 1100ste voorstelling van „Rooie Sien" Het Amsterdams Volkstoneel zal donderdag 21 juli in de Kleine Ko medie in Amsterdam voor de 1100ste maal een voorstelling geven van het stuk „Rooie Sien". Om aan deze op voering een feestelijk tintje te geven heeft de directrice, mevrouw Beppy Nooij, besloten aan iedere bezoeker Volkstoneel zal Rooie Sien nog tot 31 augustus ten tonele voeren. „Blanke Ballast" is het volgend stuk waarmee het gezelschap voor het voetlicht zal komen. Galareceptie op Curasao Er heerste gisteravond een onge kende drukte op het fort Amsterdam in Willemstad, waar de regering van de Nederlandse Antillen een galare ceptie aanbood ter gelegenheid van het bezoek van Prinses Beatrix en Prins Claus. Het Fortplein baadde in een zee van licht, dat straalde uit de vele oranje en rood-wit-blauwe lampen, die in kroonvorm aan de muren waren aangebracht. NEDERLAND I NCRV 4.20 betekende een luchtig kunstzinnige concertinleiding. Handels 5de „Orgel concert" in F sloot daar mooi bij aan en in die twee composities kon men weer eens waarnemen, over welk een elastische aanslag Van Egmond beschikt. Hij toont een bijzondere zin voor de verhouding tussen puntig heid en gebondenheid. Zijn vertol kingen zijn zo goed als altijd vol maakt .,af". De orgelconcerten van Handel zijn, als bekend, bewerkingen van sym fonie-orkestconcerten met orgel, die men denken kan als concerti grossi, waarin een solo of sologroep in voortdurende wisselwerking tegen over het orkest geplaatst wordt. Dat tegenspelen heeft de organist voor treffelijk gesuggereerd, uitgezonderd in het Siciliano, waarin Handel ken nelijk de orkestpartij buiten spel heeft gelaten. Van orkest gesproken: wanneer César Franck zegt „mijn orgel is mijn orkest", dan geldt die uitspraak wel het meest zijn „Pièce héroique", waarvan sommige motieven met ele mentaire kracht in de geest van de luisteraar vasthaken. Na deze scha keling van stuk voor stuk boeiende en dichterlijke tableaux deed het op volgende begin-allegro van Mendels- sohns le Sonate ons zwak van ex pressie aan, maar het Adagio is daarentegen een waarlijk gevoelig poëtisch stuk, dat echter overgevoe lig worden moest toen Van Egmond het dienstig achtte, er de tremulant- bibber aan toe te voegen en daar mee de eenvoud wegnam. Het slot- allegro pakte weer door de vlekke loze nobele virtuositeit. Van twee koraalbewerkingen van Karl-Elbert maakte „Schmücke dich" weinig indruk op ons, maar ,X>anket alle Gott" des te meer. Moderne Duitsers of Fransen speelt Van Eg mond vrijwel niet, maar daar kwam nu eens een vergoeding voor in de Sonate da Chiesa van Hendrik An- driessen, voorname muziek, zuiver van geest, een der beste Nederlandse werken van deze eeuw. Deze vier in elkander overlopende deeltjes zijn als vier kostbare paneeltjes, zonder wijdlopigheid en Franck waardig, culminerend in een hymnisch vir tuose opvaart. Oud boek f70.000 gestolen die best halverwege had kunnen stopppen, als concertfinale ontbreekt bij Van Egmond nooit. Een aangebo ren handigheid en indrukwekkend heid verbergen de feitelijkheid, dat hy als componerend talent van ge ringe betekenis is. Vergelijkenderwijs bleek er ditmaal wel zekere vormgeving te bespeuren. De eerste stemmige periode, econo- misch-modern in de uitdrukkings middelen, leek de aantrekkelijkste en verried maar weinig van het aan het slot te verschijnen koraal (Ruwe stormen mogen woeden, Gez. 178), omdat de concertgever z'n hoofd aandacht hier bepaalde bij de da- brach- Gouvernementsplein van Willemstad op Curacao het prinse lijk paar een zanghulde. Na afloop van de aubade deelde Prinses Bea trix mee dat de kinderen dinsdag en woensdag niet naar school hoef den. Haar woorden gingen in het gejuich verloren, zodat zij de mede deling moest herhalen. Geschenk van Marc Chagall Schilderijen ter waarde van 7 miljoen De Franse schilder Marc Chagall heeft 60 schilderijen met een geschatte totaalwaarde van 10 miljoen franken (7 miljoen gulden) ten geschenke gegeven aan de Franse regering. Op een persconferentie zei de 79- jarige Chagall dat de werken zijn gemaakt over een periode van 35 jaar en een cyclus vormen, genaamd „Bijbelse boodschap". Geen van de doeken is ooit eerder aan het pu bliek getoond. Ze zullen in het Louvre te zien zijn. Chagall die in Rusland is geboren, heeft verklaard deze geste te willen doen omdat Frankrijk hem gastvrij heeft opgenomen. Over drie jaar zal de collectie in een aan Chagall gewijd museum worden opgenomen dat de Franse regering in een buiten wijk van Nice zal bouwen. De doeken zijn van verschillende formaten en in verscheidene tech nieken uitgevoerd. Wereldkampioenschap Voetbal: MexicoUruguay NTS Sluiting 7.00 uur Nieuws in het kort NTS 7.01 uur Voor de kleuters: Klaas Vaak 7.05 uur Journaal voor gehoorgestoorden 7.30 uur Wereldkampioenschap Voetbal: PortugalBrazilië Jacques Brei. gesprek Attentie, actualiteiten Journaal NTS Sluiting 6.15 i 9.15 10.00 10.25 10.30 (Van onze r.t.v.-medewerkster) Ons nationale „paar-apart"Johnny Kraaikamp en Rijk de Gooijer. amuseren zich best, laten ze u weten. Niet thuis hoe wel dat daar natuurlijk ook het geval zal zijn maar speciaal op de planken van nu nog Hilversums theater Gooiland. En eind deze week in Carré in Amsterdam, midden in de grote en vrolijke Slees- wijk-revue. Na zes jaar gescheiden te hebben opgetreden, op een enkele uitzondering en op hun televisie-optreden na, spelen ze weer samen de rol van het komieken duo, tot groot vermaak van het pu bliek èn van henzelf. Rijk en Johnny, dwars door el kaar heen sprekend, zeggen tussen het passen en meten van nieuwe kos tuums, tussen besprekingen, tekst veranderingen, kopjes koffie en si garetten door: „Tja, dit is onze eer ste grote baan samen na zes jaar. Ik vind het reuze interessant om in zo'n groot geheel te staan," zegt Rijk. John: „Het is een heerlijke orga nisatie en die oude Slees is een ge weldig vakman. Alles klopt goed. We hebben beslist geen klagen, integen deel. We komen er goed uit en de samenwerking met Walden en Muy- selaar is geweldig. Kijk, we hadden verwacht dat het leuk zou worden maar achteraf blijkt het eigenlijk veel leuker dan leuk te zijn. We heb ben allebei een eigen aandeel in de show en er wordt niet gekeken of de een lachje meer heeft dan de an der. En het is toch geweldig dat het tussen Walden en Muyselaar enerzijds Succes voor Duns Theater Een boek geschreven in 1507, dat op een waarde van meer dan f. 70.000 wordt geschat en een sleutel van het huis van Columbus op de Madeira- eilanden, zijn gestolen uit het ge bouw van het Historisch Genoot- I en ons anderzijds zo goed klikt. Het schap in Chicago. zijn ongelooflijk fijne mensen om mee samen te werken. Tussen de coulissen staan ze naar ons te kij ken, ze adviseren ons op een rusti ge manier, zonder een spoortje betwe terij". De diefstal werd bekend gemaakt door Clement Silvestor, directeur van het Genootschap. Het boek heet „Cosmographiae Introductio" en werd geschreven door Martin Wald- seemüller, de eerste in zijn tijd die Johnny filosofeert: „Komieken, een aardrijkskundige kaart maakte. heb je in dit land veel te weinig. Al- Sivestor kon niet de waarde schat- I les maken ze hier loodzwaar, ten van de sleutel van de deur van kijk maar naar de televisie. En het huis van Columbus in Porto daarom beoefenen wü het lolmaken Santo op de Madeira eilanden. K. E. Schuurman -60- overleden In zijn woning te Wassenaar is op 60-jarige leeftijd overleden de heer Karei E. Schuurman, hoofd van de dienst voor estetische vormgeving van PTT en oud-hoofdconservator van het Haagse Gemeentemuseum. In 1939 werd hij benoemd tot we tenschappelijk assistent aan het Rijksprentenkabinet te Amsterdam. Aan het begin van de oorlog werd de heer Schuurman belast met het organiseren en begeleiden van de zeer kostbare transporten van ons nationale kunstbezit naar de Rijks- sohuilkelders en het toezicht op de •toestand van de schilderijen, die daar waren samengebracht. In 1946 aanvaardde de heer Sohuurman de opdracht van het mi nisterie van O. K. en W., mede te werken bij de organisatie en inrich ting van tentoonstellingen van Ne derlandse kunst in het buitenland. In 1948 werd hij conservator, later 'hoofdconservator van het Gemeente museum in Den Haag. In deze laat ste functie was hij tevens belast met de zorg voor de monumentale kunst, die in Den Haag tot stand kwam. Op 1 augustus 1962 kwam de heer Schuurman in dienst van PTT als naaste medewerker van het toenma lige hoofd van de dienst voor este tische vormgeving, de heer Chr. N. E. de Moor. Op 1 maart 1964 volgde de heer Sohuurman de heer De Moor °P als hoofd van genoemde dienst. De begrafenis zal donderdag plaats nebben te Driehuis-Westerveld, na aankomst van de trein te 11.29 uur. met zoveel plezier. En daarom ook geven we volgend seizoen weer ze- I ven nieuwe televisie-shows, want wij vinden dat er veel meer gezonde flauwekul moet komen". Succes" „We hebben succes, al zeggen we het zelf", beaamt Rijk het betoog van Johnny. „Het gaat allemaal even leuk en prettig en daarom hebben we besloten om voortaan maar weer samen te gaan werken. Niet dat er ooit narigheid is geweest tussen ons in de vorige jaren, dat niet. We zijn in goede verstandhouding uit elkaar gegaan, maar het uiteengaan had bijvoorbeeld ook een financiële reden: het was zes jaar geleden voor ons, toch duur betaalde krachten niet zo'n gouden tijd. John is toer naar de toneelgroep „Ensemble" ge gaan en ik naar Berlijn, naar de U.F.A.-filmschool. Twee jaar geleder zijn we samen radio en t.v. gaar doen. Eigenlijk zyn we door „Oper het dorp" weer samen gekomen. Z zie je maar eens". Een vermoeiend bestaan is het spe len in de revue, dag in dag uit wel maar Johnny en Rijk blijven e kalm onder. Johnny zegt: „Ik kan rusten, sla pen en me ontspannen, waar ik wil dank zij de yoga". „Niets voor my, geloof ik", zegt Rijk. „Ik ontspan me door mijn hob bies: mijn boot en mijn vlie gerij. Daar ga je dan in je vlieg tuigje boven Hilversum, boven stu dio-A, waar je zo vaak met de ze nuwen in je schoenen en met het water in je handen gestaan hebt. Vlieg je er overheen, dan denk je: kijk nou eens hoe pietepeuterig klein zo'n snert gebouwtje vanuit de lucht eruit ziet. Maak ik me daar nu al tijd die zenuwen voor?" (Van onze correspondent). Het publiek te Spoleto, voornamelijk bestaande uit Amerikanen, heeft geestdriftig gereageerd op de prestaties van het Ned. Dans Theater. Dat is geen kleinigheid, wanneer men bedenkt, dat voor Spoleto Jerome Robbins vrijwel al zijn meest vermaarde balletten heeft ge maakt, dat Rudolf Nurejew er twee "jaar geleden zijn reconstructie van „Raymonda" heeft geschapen en gedanst met het „Royal Bal let", dat verleden jaar het „New York City Ballet" er een tiental voorstellingen gaf, die een bloemlezing vormden uit het allerbeste wat Balanchine op zijn naam heeft staan. Van de vier balletten werd „Meta- gen als „te veel herhalingen", „hier phores" van Daniel LesurHans van Manen met algemene en overweldi- NEDERLAND II VARA 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Beethoven: Sonates voor piano en cello 8.30 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.55 uur Memphis sings the blues 9.15 uur Z-cars, film 10.05 uur Pauze 10.10 uur Tot het uiterste, film CVK IKOR 10.40 uur Journaal NTS 10.45 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 9.50 uur Holland Festival 1966 Hilversum 2 11.00 i - Filharmonisch Orkest 1 en gióteren gende bijval ontvangen. In de pauze sprak men over het werk van „on getwijfeld één der meest belangwek kende en fantasierijke choreografen van onze tijd". Later maakte men kennis met „Opus 12" eveneens van Van Manen met muziek van Bela Bartók. Ook dat ballet vond veel waardering, al waren er opmerkin- P.A.G.de Ruwe legt functie hij R.T.N. neer De heer P. A. G. de Ruwe, gede legeerde van het bestuur van de na tionale omroepstichting Radio en Te levisie Nederland (R.T.N.) heeft we gens gezondheidsredenen met ingang van 15 juli zijn functie neergelegd. Voor de vaste staf van de RTN is het besluit yan de heer De Ruwe niet als een verrassing gekomen. De laatste jaren is hij zeer veel ziek ge weest en de dokter achtte hem nu te zwak om de zware werkzaamhe den die voor de RTN verricht moe ten worden, naar behoren te vervul len. 1 Er is nog geen opvolger aangewe zen. Dit vindt men bij de RTN niet j zo nodig omdat de heer De Ruwe een plan voor de voorbereiding van de programmapolitiek geheel heeft voltooid. De door de RTN aangewe- zen functionarissen die een werk- groep vormen, kunnen zioh nu voor- lopig met de uitwerking van dit plan bezighouden. Wel hoopt men bij de RTN dat de heer De Ruwe. na zijn herstel (hij gaat voorlopig enkele maanden met vakantie) als adviseur bij de RTN zal terugkomen. Goocheltoernooi Het zesde internationale goochel toernooi is gewonnen door de Duit ser Joe Nex en de Zwitser Curtini gezamenlijk. Het is gehouden in de Italiaanse plaats Sant'Andrea Bagni bij Parma. De beste goochelaars ter I wereld hebben er aan deelgenomen, j onder wie de Nederlander Fred I Kaps. en daar wat verward". Job Sanders' „Screenplay" werd ?ls vrolijke noot in een vrij zwaar programma zeer gewaardeerd. „De anatomische les" van Glen Tetley werd door velen als het hoog tepunt van de avond beschouwd. Het ballet, hoe boeiend ook, geeft echter wel een erg Amerikaanse kijk op zo wel Rembrandt als het leven van onze voorouders in de 17de eeuw. Het was een zeer succesvolle avond. In de ereloge, waar gewoonlijk Me- notti troont, zaten de Nederlandse ambassaderaad, jhr. J. L. R. Huy- cïecoper en zijn echtgenote in ge zelschap van Prinses Nadia Stant- sjiowi, hoofd van de reeks adellijke dames, die voor dit festival de „public relations" en het mondaine vertoon verzorgden. Namens de ambassade was er na afloop een enorme mand met bloemen in de Nederlandse kleu ren. De nog komende 5 voorstellin gen zijn volledig uitverkocht. I .Kinderen van de j revolutie" M De kijker kreeg gisteren een 1 uiterst mager televisie-avondje. §f Op Nederland I werd het g scherm voor een belangrijk deel H in beslag genomen door de ver- toning van een wel wat erg g vriendelijke film, namelijk Roy 1 Del Ruth's belegen produkt ..On fi moonlight bay". Men kwam er g o.m. een zeer langerokte Doris H Day in tegen, die ondanks alle g srubbelingen „juffrouw glim- H lach" wist te blijven. Leuk. zo'n brokje amusement, maar weini gen zullen er speciaal op hebben gewacht Ook de AVRO via Neder land II bleek zachtjes te sluimeren. Vico Torriani bracht in Hotel Viktoria tls gastster Marika Rökk voor het voetlicht, hetgeen ons niet kon boeien. „Children of revolution" (Kin deren van de revolutie)een door Robert Kee vervaardigde documentaire over de moderne jeugd in Tsjeohoslowakije. was daarentegen interessant de jon geren blijken in dit land het communistische bewind steeds minder te „nemen". Ook in Praag draagt men graag tien er kleding en koopt men popmuziek op de grammo foonplaat. De 80 beatgroepen in deze stad spelen liever niet voor lege zalen. Men wil reizen ma ken naar het buitenland, zegt graag zijn eigen mening, men moet in staat worden gesteld te luisteren naar „jazz and poe try". De jeugd wil gewoon vrij er zijn. De regering, die het contact met de jeugd niet wil verliezen, ziet dat wel in en is tamelijk inschikkelijk geworden. Ze laat veel dingen oogluikend toe: ze begrijpt waarschijnlijk dat ook de Tsjechische jeugd wordt meegesleept door bijv. de rage van de „big beat", dat de „kin deren van de revolutie" hun eigen weg willen gaan en dat zy jongelui, die niet meer voelen voor de vrijwillige jeugdbrigade, niet meer direct „straatschen ders" mag noemen. De documentaire liet ons zien. dat een cabaretier thans op kos ten van de Staat, kan spotten over de ondeugden van zijn communistische superieuren. De autoriteiten staan niet meer zo wantrouwend tegenover de jon geren als enkele jaren geleden. Overigens zien deze jongeren ook de goede kant van dit re giem. Indrukwekkend van deze do cumentaire was hoe duidelijk men de vinger had weten te leggen op de schadelijke gevol gen van een opvoeding, die ge regeld wordt door de Staat. In deze documentaire werd gebruik gemaakt van delen uit de films „De grootste wens" van Jan Spata en .Kinderen zon der liefde" van Kurt Gold'ber- ger. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliiiiiiliiiiiiiiiiiiiiliiiiiiilliillliiiiiliiiiili VOOR DINSDAG 19 JULI Hilversum 1. 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. met reportage van de voetbalwedstrijd Mexico-Uruguay om het wereldkam pioenschap. 18.30 Licht orkest en zang solist. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Stereo: Strijkkwartet: klas. muz. 19.30 Amatexxrs musiceren. 20.00 Nws. 20.05 Vakantie toeslag, gev. progr. 21.05 Kunstkroniek. 21.30 Wereldkampioen schap voetballen: reportages en nabe schouwingen. 21.50 Holland Festival: Vocaal ensemble met orgel: oude en moderne muz. 22.20 Kis. gram .muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Roman tische muz. (gr). 23.55-24.00 Nws. muz.progr. 18.30 Hallo Buurman: Ne derlandse en Duitse cabaretliedjes. I 18.50 Van klanten en wanten weten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Stereo: Daneork. 19.55 Holland Festival 1966 Vocaal ensemble en orgel: moderne liederen en -orgelmuz. 20.30 Ik be schuldig. hoorspel. 21.30 Klas. kamer- mxiz. (opn.). 22.00 Geestelijke liederen. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Mxiz. kent geen grenzen: licht gev. muz.progr. 23.55-24.00 Nws. Drie maanden voor rijschoolhouder Een 36-jarige Utrechtse autorij- j schoolhouder die een verhouding had met een van zyn leerlingen, een 19- jarig meisje uit Utrecht en op 10 maart van dit jaar er met haar van door was gegaan, is door de Utrecht se politierechter, wegens het onttrek ken aan de ouderlijke macht van het minderjarige meisje tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De man had met het meisje enige dagen in hotels in Assen en Ter Apel gelogeerd. Daarna verbleven ze een maand lang in Duitsland totdat geldgebrek hen noopte hun verblijf plaats bekend te maken. De politie maakte daarop een eind aan de reis Nog geen uur nadat de man in Ne derland was teruggekeerd van zijl uitstapje, begaf hij zich met zijl broer en neef naar de woning vai de ouders van zyn metgezellin. Hy wilde met hen praten, om, zoals hy zei, de roddels die er over hen wer den verteld, te niet te doen. De ouders weigerden met hem een woord te wisselen en de voordeur ging dicht De rijschoolhouder wond zich toer zo op dat hij enige ruiten van de voordeur ingooide. De politierechter veroordeelde verdachte voor dit feit tot vijftig gulden boete of vijf da gen hechtenis. Met de „Prins der Nederlan den" arriveerde gistermorgen te Rotterdam het Antillian Steel Orchestra" int Aruba, voor een tournee van zes maanden door Europa. Het eerste optreden in Nederland zal op 22 juli a.s. in het Openlucht-theater „Dijk- zicht" in Rotterdam zijn. /r-~ r* M**- VOOR WOENSDAG 20 JULI Hilversum 1, 402 in VARA: 7.00 Nws. ochtendgym en so cialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram. mxxz. en reportages. (Om 8.00-8.10 Nws). 9.00 Van alle markten thxüs. praatje. 9.05 Stereo: Klas. gram.mxxz. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Jeugd vraagt naar mxiz. gesprekken. VARA: 10.00 Lichte gram.muz. 10.45 Voor de kleu ters. 11.00 Nws. 11.02 R.V.U.: Gezins mogelijkheden en -moeilijkheden, door A. J. van Leusen. arts. 11.32 Fluit en clavecimbel: klas. en moderne muz. 12.00 Licht ensemble. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Me tropolo orkest en solist: amusements- mxtz. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.30 Stereo: Jazzmuz. (gr). 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Klas. kamermxiz. (gr). 14.05 Stereo Klas. gewijde mxiz. (gr). 15.00 Voor de Jexigd. 16.00 Nws. 16.02 Voor de zieken. 16.30 Tips voor vakantie- en snipperdagen. 17.30 VARA'S Popshow: dansorkest en so listen (stereo). Hilversum 2, 298 ni NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram.mxtz. (7.30-7.32 Nws.) gr). 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Stereo: Lichte or- kestmuz. (gr). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klas. en moderne muz. (gr). 12.00 Tourlngclxtb: nws. Informaties en ber. voor de bxiitenlanders. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Gram.muz., eventueel act. 12.50 Stereo: Meisjeskoor met instr. opera's. 14.00 Stereo: Het bos der on bezorgde dieren, hoorspel met muz. 15.10 Lichte gram.muz. 15.60 Bijbel- vertelling voor de Jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. 17.00 Klas. vioolconcert (gr), 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Over heidsvoorlichting: 'spaarzinnleheden. Een progr. over, de vele handige en verstandige manleren waarop U kunt sparen. Vragen van lxilsteraars worden beantwoord door de heer Coen van Hoewljk. Hoofd van de Stafafdeling Externe Betrekkingen van het Minis terie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Hllvei i 8. FM i NRU KRO: 9.00 Nws. 9.02 Licht gev. platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Licht platenprogr. 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Licht platenprogr. en praatje. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Ge zellige Hollandse plaatjes .13.00 Nws. gr.) NRU/AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Lichte gram.muz. 16.00 Nws. 16.02 Volksliedjes uit Engels spre kende landen. 16.30 Rhytm and blues: oude en nieuwe opnamen. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Gev. platenprogr. v. auto mobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'* "Nederland I VPRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.30 Teleac: De Attische Tragedie (les 18). 19.00 Nws ln het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Uitzending Stichting Socutera: Astma Fonds. 19.20 Eurovisie: Wereld- tournooi óm de Jules Rtmetbeker tus sen Spanje en W. Duitsland (20.15- 20.25 Journaal). AVRO: 21.15 Nieuwe Oogst. 22.00 Ik pas, quiz NTS: 22.35- 22.40 Journaal. Nederland II NTS: Nws in het kort :20.00)VPRO: 20.01 De vogels en de kinderen, poëtische film uit Ja pan. 20.40 30 Jaar Franco, documen taire. 21.00 Brangxilgnol. kolderieke sextet. 13.10 Fragmenten uit Franse 'film. NTS: 22.15-22.20 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5