Britse premier met lege handen terug Dr. Verwoerd verwacht thans groter begrip voor Zuid-Afrika Chinese diplomaat het land uit Grotere levenskans voor Amerikaanse soldaat in Vietnam MET EEN ENKEL WOORD 13.„ HAAG! AGENE Vervolg van pag. 1 Ten zuiden van de Eucuadoriaanse hoofdstad Quito is zondag een auto bus omgeslagen als gevolg waarvan vijftien personen werden gedood en twintig gewond. De bus vervoerde «n gezelschap docenten en studen- en aan de universiteit van Loja. Dezer dagen is tussen Gambong en Poerwokerto, in midden-Java, een autobus in een ravijn gestort. Hierbij xt7 wx j verloren zes inzittenden het leven Uit de resultaten van Wilsons reis naar Moskou kan nu wel Amerikaanse toestellen Noordvietna- terwijl 25 ernstige verwondingen op- LEIDSCH DAGBLAD Yele doden bij busongelukken DINSDAG 19 Vervolg van pagina 1 worden opgemaakt dat de Britse premier met lege handen zal terugkeren. Opnieuw is gebleken dat Groot-Brittannië niet in staat is de Sowjet-Unie te beïnvloeden, aldus onze correspondent in Londen. met Hanoi via bepaalde kanalen. Hij zed zich bezorgd te maken over „alle" gevangenen in Vietnam. Een zegsman van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat een aantal rege ringen en particulieren is gevraagd Noord-Vietnam rechtstreeks te waar schuwen voor de uiterste ernst waar mee de VS elke mishandeling van Amerikaanse krijgsgevangenen zal opnemen. Een voorbehoud moet wellicht al leen worden gemaakt voor het ge sprek van twee uur dat Wilson en Kosigin hebben gevoerd in een ge bouw in de heuvels bulten Moskou. Een diplomatiek gesproken ongebrui kelijke gebeurtenis, maar veel mag men ook daar niet van verwachten. Wilsons enige winst is geweest dat Kosigin hem tot in details heeft voorgelicht over het Russische standpunt, zodat de Britse premier in het komende gesprek met John son de zaken helder uit de doeken kan doen. De Amerikaanse permanente afge vaardigde bij de VN, Goldberg, heeft gisteren in Genève een boodschap van zijn regering overhandigd aan het internationale Rode Kruis. De VS waarschuwden daarin voor de ..rampzalige gevolgen" als Noord- Vietnaan zijn bedreiging ten uitvoer brengt om gevangen genomen Ame rikaanse piloten te berechten, aldus Goldberg. Later maakte een woord voerder van de VS in Genève bekend dat Goldberg zich had versproken. In de tekst van de boodschap zou niet zijn gesproken over „rampza lige gevolgen". Weinig In mei van dit jaar heeft het Rode Kruis de reizende ambassadeur van de VS, Harriman meegedeeld, dat het weinig kon doen om de Ameri kaanse krijgsgevangenen in de Viet namese oorlog te beschermen. Noord-Vietnam heeft de Geneefse conventies ondertekend, maar zegt dat nu dat zij niet van toepassing zijn op Vietnam omdat er geen „oor log' is verklaard. Het Noordvietna - mese bewind heeft tot nu toe gewei gerd het Rode Kruis toe te laten. De directeur van het Int. Rode Kruis verklaarde na de boodschap van Goldberg in ontvangst te heb ben genomen dat zijn organisatie al weer bezig is contact op te nemen China Volgens berichten die Britse auto riteiten hebben bereikt heeft com munistisch China de Noordvietna- mese strijdkrachten het gebruik van Chinees grondgebied aangeboden. Zoals het aanbod van Peking hier wordt begrepen, zou Noordvietna - mese lucht- en grondeenheden wor den toegestaan Chinees grondgebied te gebruiken als basisgebied, van waaruit ztf eventueel uitvallen kun nen doen en zelfs Amerikanen kun nen aanvallen. Diplomaten in Londen meenden, dat Hanoi's aanvaarding van dit aanbod de uiteindelijke verwikkelin- ling van communistisch China in het conflict aanzienlijk dichter bij zou kunnen brengen. De Amerikanen zouden dan name lijk vrij zjjn om het beginsel van .hete achtervolging" van de Noord- vietnamezen in zekere situaties toe te passen. Vele landen eisen het wet tige recht op om aanvallers over in ternationale grenzen heen te jagen naar hun schuilplaatsen. Zouden vliegtuigen tot in China ach tervolgen, dan is zeker represaille door Peking te verwaohten. Berichten over het Chinese aanbod hebben Londen uit Peking bereikt. De bron van Associated Press heeft geen reden om aan de juistheid te twijfelen. De open golfkampioenschappen van Nederland, die op de Kennemer golf and country club zijn gehou den zijn gisteren gewonnen door de Spanjaard Ramon Sota. De eerste Nederlander Martin Roesink behaal de een gedeelde 8ste plaats. liepen. Koninklijk paar naar Porto Ercole Kóningin Juliana en Prins Bern- hard zullen aanstaande zaterdag voor de jaarlijkse zomervakantie ver trekken naar Porto Ercole in Italië Het koninklijk paar zal verblijven in het koninklijk zomerverblijf „II Elifante Felice" <de gelukkige oli fant). Na terugkeer in Nederland zullen ook Prinses Beatrix en Prins Claus zich naar Porto Ercole begeven. Vervolg van pag. 1 Inmiddels waren tal van diplom a- matieke moeilijkheden rond de dood van de ontvoerde Chinese ingenieur gerezen, waarover de juristen van Buitenlandse Zaken en Justitie zich diepgaand moesten beraden. Zij kwamen al spoedig tot de conclusie, dat de territoriale onschendbaarheid vam het legatiegebouw de Justitie niet zou toe laten, ter plaatse een onderzoek in te stellen. Zou men toch binnendringen dan konden ern stige protesten worden verwacht. Het zou dan vrijwel zeker zijn, dat Pe king de diplomatieke betrekkingen definitief zou verbreken en de Ne derlandse vertegenwoordiging in Chi- worden uitgewezen Prijs te hoog Gas-export naar Zuid-Duitsland onzeker geworden Hoewel het dodencijfer in Vietnam stijgt heeft de gemiddelde Ameri kaanse dienstplichtige een vijf keer grotere kans dat land levend te verlaten dan zün voorgangers in Korea. Van de eerstvolgende 1.000 man die in het leger zullen worden Ingelijfd zullen er vermoedelijk acht sneuvelen, zo blijkt uit de officiële cijfers. 'd Duizenden mannen stromen maandelijks de legerkampen binnen. Zij worden zeer zorgvuldig geselec teerd, voordat betrekkelijk weinigen Vietnam eindigen bij scherpschut- strijd waarschijnlijk is. aldus een zegsman voor het leger. Van de hypothetische duizend dienstplichten zullen er veertig wor den gewond, maar de kans, dat zij (Van onze parlementaire redactie) Van ongeveer een derde deel van de export van het Groningse aard gas naar West-Duitsland is de leve ring onzeker geworden. De stad Stuttgart, een van de belangrijkste afnemers, vindt de prijs (ongeveer 5 cent per kubieke meter al grens) te terscompagmeen of op plaatsen w hoog I zware strijd waarschijnlijk is. at Daarmee is het contract, dat NAM- Gasexport heeft afgesloten met Gas- union en Gasversorgung Süddeutsch- land, plotseling op de helling geko men. Het contract, dat reeds door de Gasunie is goedgekeurd, behoeft nog bekrachtiging door de raad van com missarissen van het Duitse bedrijf, waarin Zuidduitse gemeenten samen werken. Het gasbedrijf van Stutt gart heeft tegen de goedkeuring be zwaar gemaakt. De stad Stuttgart heeft 40 procent van de aandelen van de Duitse groep in handen. Desondanks biyft men er bü de NAM op rekenen dat het con tract wordt goedgekeurd. Als het contract wordt goedge keurd. krijgt de NAM een belangrijk deel van de Duitse gasmarkt in han den. De pijpleiding naar het roerge bied, die eind volgend jaar de stad Keulen moet hebben bereikt, is reeds in aanbouw. De NAM heeft voor deze leveranties contracten afgesloten met verschillende Duitse gasbedrijven. Vakbeweging wil snel antwoord van werkgevers Half mei hebben de drie vakcen trales in de Stichting van de Ar beid voorstellen ingediend voor het loonbeleid zoals dat het volgend jaar moet worden ingevoerd. Op dit mo ment hebben de werkgevers nog steeds niet geantwoord op deze voor stellen, iets dat de vakbeweging ern stig zorgen baart. Volgens „Ruim Zicht", het blad van het Nederlands Katholieke Vakver bond zijn de vakcentralen juist in een zeer vroeg stadium met hun voorstellen gekomen, omdat zij ein delijk eens afwillen van de tijdnood en het gespannen overleg in najaar of wintermaanden. Ma-ar zij zijn bang door het uitblij- van een werkgevers-reactie, dat de geschiedenis van de laatste ja ren zich zal herhalen: er zullen een wrevelige en gespannen sfeer in een jachtig tempo spijkers met kop pen moeten worden geslagen. Het moet volgens het N .KV.-blad duidelijk zijn dat volgend jaar geen herhaling kan optreden van de gang van zaken in de loonpolitiek van dit jaar. Dat houdt in dat het College van Rijksbemiddelaars volgend jaar niet die rol moet spelen die het dit jaar heeft toebedeeld gekregen. Het toetsen van c.a.o.'s door het college zal eind dit jaar weer tot de voor bije tijd moeten behoren. De kans, dat dit alsnog geschiedt is echter aanwezig, omdat bij uitwijzing veelal door het andere land ook tot uitwijzing wordt overgegaan. Op het ogenblik vertoeven in Peking de Ne derlandse diplomaten G. J. Jonge- jans en D. W. Fokkema. Het legatiegebouw aan de Goe- kooplaan wordt sinds zaterdag streng bewaakt. Vannacht en in de loop van de ochtend werd de waakzaamheid nog verhoogd. Tijdens het vertrek van de zaakgelastigde naar Schiphol werd het gebouw bewaakt door acht politiewagens, een rijkspolitieauto en twee auto's van de B.VD. Sohiphol kreeg extra versterking van mare- I chaussees. Voordat Li En-tsjioe vanochtend met hoge snelheid in de CD-auto de oprijlaan verliet, ontdekte de politie dat in de achtertuin rookwolken om hoog stegen. Chinezen draafden af een aan en wierpen door de afstand onher kenbare voorwerpen in een grote ijzeren ton. Daaruit braakte een dik ke rookwalm. Uit onze informaties blijkt, dat het gemeubileerde pand aan de Prins Mauritslaan. waar de gewonde Chi nees zaterdag werd aangetroffen, reeds enige -tijd voor verkoop wordt aangeboden. De Chinese legatie had het pand echter gehuurd om haar negen man sterke delegatie, die het lascongres moest bijwonen, tijdelijk te huisvesten. In het huis logeerde dus ook Hsoe Tzoe-tsai, die bestuurs lid was van het internationaal lasin- stituut. Het ministerie houdt er ernstig re kening mee. dat de man in het huis deerlijk mishandeld is en dat hij aanvankelijk aan zijn belagers heeft weten te ontkomen door de bulten- Over het uitbrengen van de stem men door het Internationale Hof wordt nog het volgende vernomen: Nadat de stemmen van de 14 rechters hadden gestaakt (77), bracht Sir Percy Spender de beslissende stem uit. Gestemd om de eisen te verwer pen hebben Sir Percy Spender, Au stralië: B. Winiarski, Polen; J. Spi- ropoulos, Griekenland: Sir Gerald G. Fitzmaurice, Engeland; J. L. Busta- mento y Rivero, Peru; Sir Moham med Zafroella Chan. Pakistan: A. Gros, Frankrijk. De zeven rechters met een andere mening waren: Vice-president Wellington Koo van Nat. China; M. Korestky, Sowjet- Rusland; Kotaro Tanaka, Japan; Philip C. Jessup, Ver. Staten; Luis Padilla Nervo, Mexico; I- Forster, Senegal; Gaetano Morelli, Italië. Normaal bestaat het hof uit 15 rechters. Rechter Badawi van de Ver. Arabische Republiek is in augustus 1965 overleden en zyn opvolgers, Foud Ammoun van de Libanon, is te laat benoemd om deel te nemen aan de stemming. Premier Verwoerd van Zuid-Afri ka verklaarde gisteren dat „de poging van Afrikaanse landen om het In ternationale Hof van Justitie te mis bruiken voor een drastische aanval op Zuid-Afrika in de Veiligheidsraad, is mislukt". Hü noemde dit het be langrijkste punt van de beslissing van het hof. „De uitspraak van het hof bete kent een belangrijke overwinning voor Zuid-Afrika", aldus dr. Ver woerd in een speciale radiorede tot de bevolking. Hij wees erop dat Ethiopië en Liberië de beschuldigin gen tegen Zuid-Afrika voor het hof niet aanhangig hebben gemaakt uit bezorgdheid voor het welzijn van de volkeren in Zuidwest-Afrika; hun optreden is „een onderdeel van een bredere politieke campagne tegen Zuid-Afrika". De levensomstandighe den in hun eigen land kunnen de vergelijking met die in Zuidwest- Afrika niet doorstaan en daarom hebben ze zich verzet tegen een uit nodiging van Zuid-Afrika aan het hof voor een onderzoek ter plaatse uit de eerste hand, aldus de premier. aan hun wonden zullen sterven is veel kleiner dan in Korea of de tweede wereldoorlog. Deze grotere levens kansen zijn te danken aan de helikopterdiensten, het aanzienlijke verbeterde hospitaalsysteem en het ontbreken van artillerie en lucht macht aan de zijde van de vijand. Een groot aantal der doden en gewon den is naar Vietnam gegaan als vrij williger. In juni vroegen 4.000 dienst plichtigen om als vrijwilliger naar Vietnam gezonden te worden. Uit cijfers van het Pentagon (ministerie van Defensie) blijkt, dat deur te openen, het veel minder gevaarlijk is in Viet- De Chinese bewoners van het pand. nam dan in de gevechtszones van de die hun landgenoot weer van de tweede wereldoorlog of Korea. In Viet j straat naar binnen hadden gehaald, nam sneuvelen thans per duizend waren kennelijk verrast door het man ca 24 per jaar tegen 103 in de snelle en doortastende optreden van tweede wereldoorlog en 136 in Korea. I de inmiddels gearriveerde politie. Zij lieten de ingenieur gaan toen de am bulance ariveerde. Toen de gewonde door broeders van de G.G. en G.D. uit de gang van het pand aan de Prinse Mauritslaan werd gedragen gilde hij van pijn. Twee Chinezen vergezelden deg ewonde in de zieken- De beide Chinezen belden vanuit het ziekenhuis naar de legatie, waar op de „versterking" arriveerde, die de ontvoering uitvoerde. Het slacht offer werd op de achterbank van de CD-auto geworpen. Vervolgens gin gen twee Chinezen op het lichaam zitten om een eventuele ontsnapping te voorkomen. De ontvoering werd geleid door hooggeplaatst diplomatiek personeel. Hoewel de zaakgelastigde vanmid dag is vertrokken heeft de politie de bewaking van de legatee nog niet op geheven. Men wenst, ten koste van alles het stoffelijk overschot van de vermoedelijk opzettelijk om het le ven gebrachte Chinees in beslag te nemen. Het stoffelijk overschot kan slechts worden begraven (of ge cremeerd) indien er officieël aangifte van overlijden is gedaan en de amb tenaar van de burgerlijke stand daartoe toestemming heeft verleend. Hij mag dat uitsluitend doen indien een geneesheer een formele verkla ring van overlijden heeft afgegeven. De officier van Justitie kan het stoffelijk overschot in beslag laten nemen, indie breekt of indien er vermoeden be staat dat er een misdrijf is gepleegd. In dit geval zal de Officier daartoe zeker overgaan. Steun legen inmenging De regering-Verwoerd verwacht dat de internationale campagne te gen Zuid-Afrika wegens zijn apart heidspolitiek zal worden voortgezet. Er zijn echter volgens de Zuid-Afri kaanse premier aanwijzingen dat de uitspraak van het hof een groter be grip voor het Zuid-Afrikaanse stand punt mogelijk heeft gemaakt- Als een gevolg van de uitspraak „mag in alle redelijkheid van alle zichzelf respecterende staten worden verwacht dat ze Zuid-Afrika zullen steunen tegen verdere vervolging en inmenging, ook al hebben ze meer vertrouwen in andere methoden om het probleem van de betrekkingen tussen de rassen op te lossen dan de methoden die de republiek (Zuid- Afrika) heeft aanvaard". Zuid-Afrika, zo ging hij verder, zal de uitspraak niet gebruiken „om victorie te kraaien" over de tegen standers. „We willen het liever voor zien als een aansporing om ons op nieuw te wijden aan de voogdij die wij hebben aanvaard ten aanzien van de minder ontwikkelde volkeren van Zuid- en Zuidwest-Afrika", al dus dr. Verwoerd. De uitspraak van het Internatio nale Hof is door de blanke bevol king van Zuid-Afrika met vreugde en opluchting vernomen. De avond bladen brachten het nieuws in spe ciale edities, radio-Zuid-Afrika on derbrak het programma om een Reumatische pijnen TO GAL F Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden. Hoofdpijn Spit TOGALH TOGALf; TOGALf TOGALh TOGALf TOGALf verslag van de uitspraak Dr. Verwoerd had zijn vakai derbroken om in zün offic^ dentie in Groote Schuur bij[ stad het nieuws rechtstreek»J persbureaus te kunnen ontvJ Sir Villiers Graaff, leider Verenigde Partij, die in de i tie is. sprak van „prachtig nid van onmetelijk voordeel voorj Afrika kan zijn". „De uitspj een waardevol wapen zijn i>! den van onze vrienden in ui ten. Wanneer er een juist van gemaakt wordt kan dit ed steun zijn". Verwacht wordt dat de z-i kaanse regering nu haar plan? instelling van tien ven? „Bantoestamlanden" voor elk negergroeperingen in Zuidwe ka zal gaan uitvoeren. De daarvan was aanbevolen commissie-Odendaal, die in daatgebied een onderzoek richt dat begin 1964 werd gepubliceerd. Even maakte de regering bekend een uitspraak van het Intei Gerechtshof zou afwachten, reet zou beginnen met de de twee ontwikkelings-vijfj» nen, die 123,5 miljoen pond zullen vergen. Londen opgeluq Ook in Londen is De i uitspraak met opluchting onti Ondanks het afkeuren van dq heidspolitiek schijnt de Britst ring heimelijk verheugd or< besluit, dat waarschijnlijk ine» door de Veiligheidsraad v&j en de permanente leden vsj raad, waaronder Engeland dij bespaart om een stem uit t| gen die grote consequenties internationale vlak zou heb» Het Amerikaanse na van Buitenlandse Zaken hë? teren geweigerd onmiddelljjl mentaar te geven op de m van het Internationale Hof. De perschef van het Amea ministerie van Buitenlands*! Robert J. Mccloskey, zei ges mentaar op de beslissing til hebben „tot wij de kans heW had om de beslissing te besta Andere functionarissen toontf verbaasd omdat algemeen nj wacht, dat het InternatiomS een beslissing ten nadele vaJ Afrika zou nemen. ,eldóe BINNENLAND Jongen verdronken De 8-jarige Jaap Kaan uit Delft is gistermiddag bij het onbewaakte strand in Cam perduin in zee verdronken. Omstan ders zagen de jongen, die aan het mosselen zoeken was, van de strek dam vallen en in de golven verdwij- Door de zeer sterke stroom werd hij meegesleurd. Het stoffelijk over schot is nog niet gevonden. De fa milie Kaan was met vakantie in Schoor 1. Wereldcongres in „De Doelen" Reeds nu is bekend dat de „World Conferation for Physical Therapy" in 1970 haar driejaarlijks congres zal houden in Rotterdam in het con cert- en congresgebouw „De Doe len". Men verwacht ongeveer 2000 deelnemers uit de hele wereld. Het laatste congres werd in 1964 Kopenhagen gehouden, voor het volgende in 1967 is Melbourne (Australië) gekozen. bij Murmerwoude is gistermiddag de boerderij van de heer A. Dijkstra in vlammen opgegaan. Bij de brand, die onstond doordat tijdens afwezigheid van de bewoners het 5-jarige doch tertje van de eigenaar met een paar buurjongetjes een vuurtje stichtte op de hooizolder, zijn de kinderen ternauwernood aan de dood ontsnapt. Toen het vuur zich razendsnel ver spreidde, sprongen de kinderen in paniek van de hooizolder op wat op de grond liggend stro en renden de schuur uit. Toen zij buiten waren, sloegen de vlammen al uit het dak. De brandweren uit Giekerk en Mur merwoude konden niet voorkomen dat de boerderij en het voorhuis vol ledig in as werden gelegd. De scha de wordt geraamd op 100.000 gulden. De heer Dijkstra is tegen brandscha de verzekerd. BUITENLAND Geschenk Nederlandse jeugd In het te Nairobi gevestigde hoofdkwar tier van de Kenya National Parks heeft de Nederlandse ambassadeur, W. P. L. G. de Boer, één van de twee, in het kader van de vorig jaar ge voerde actie DIER en Kind, aan het Wereld Natuur Fonds geschonken VW-trucks overgedragen aan de minister voor Toerisme en Natuur beheer van Kenya, de heer G. augustus a.s. een officieel bezoek aan Ethiopië, zo is in Addis Abeba be kendgemaakt. Het Franse staats hoofd reist vervolgens door naar het Verre Oosten, waar hij o.a. Cambod ja zal bezoeken. Communist veroordeeld Abdel Kader Ismail al Boestani, lid van het centrale comité van de commu nistische partij van Irak, is tot zes jaar dwangarbeid en twee jaar on dertoezichtstelling veroordeeld. Hü is beschuldigd van onwettige activi teit na de omverwerping van het be wind van Kassem in februari 1963. Hij was toen hoofdredacteur van een communistisch blad. Bourguiba in Bonn President Habib Bourguiba is gisteren pier vliegtuig in West-Duitsland aangeko men voor een staatsbezoek van vijf dagen. President Lubke, bondskanse lier Erhard en vrijwel alle leden van diens kabinet waren naar het vlieg veld Bonn-Wahn gekomen om hem te verwelkomen. Als het maar oud is.In Lon den zijn gisteren 97 antieke politie- knuppels geveild voor een totaalbe drag van 436 pond (4360 gulden), een bewijs dat alles te verkopen is als het maar oud is. De partij werd aange boden door een verzamelaar Jongen in bad verdronken In het zwembad Zuiderpark in Den Haag is de 10-jarige Dirk Roos gis termiddag verdronken. De jongen, die niet kon gaan zwemmen, wilde voor de glijbaan in het 1.55 meter bad m en stootte daarbij zijn hoofd, waardoor hij bewusteloos raakte. „Huis ten Bosch" open Even als vorige jaren zal het koninklijk pa- Haag *voor het pubhelf ter bezichti- i Ayodo. Na uitdrukking te hebben ge- i artikelen en gekocht door pur ging zyn opengesteld van maandag geven aan de erkentelijkheid van de ticulieren en handelaars. Een aantal en met vrijdag 2 sep- regering van Kenya voor de inspan- van de knuppels is gebruikt bj| be- ning van de Nederlandse jongens en f&amde onlusten m de Britse meisjes, die de actie ten behoeve van i geschiedenis, zoals de broodopstand het natuurbehoud in Kenya tot zo'n I in Torquay in 1860 en de politieke groot succes hebben gemaakt, over- i onlusten in april 1848 in Londen, handigde minister Ayodo de sleutels schelpdieren BritM pas. van de auto aan voorz v sagiersschepen worden momenteel Raad van Bestuur van de Kenya P belemmerd, door- National Parks, dr. M. Hyder. dM t(jdens de weken dilrende Lange .jongen Een 18-jarige j zeeliedenstaking zich een dikke koek Afrikaanse jongen, Gabriël Mond- schelpdieren aan de schepien heeft een jaarmarkt Lucknaw naar een schuilplaats renden tegen de plotse linge zware regenstorm. Weer aardbevingen in Tasjkent Gisteren is Tasjkent opnieuw door twee aardbevingen getroffen, waar door het aantal schokken sedert 26 april tot meer dan 600 gestegen is Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers of schade. Tyfus breidt zich uit De tyfus— epidemie in het Westduitse Altenkir- chen breidt zich nog steeds uit, de ziekte schijnt in Wuppertal te zijn bedwongen. In Altenkirchen, waar tot maandag 71 mensen met de ziekte besmet waren en nog 66 vermoede lijk, wordt nog steeds naar de infec- - tiehaard gezocht. Vermoed wordt dat j v" d' Bru§ge- 7.30 i de ziekte door levensmiddelen wordt overgebracht, aan de bevolking wordt verzocht melk en water niet onge kookt te drinken. Atoomonderzeeër ln dienst De tweede Britse atoomonderzeeër, de „Valiant", is gisteren na een serie geslaagde proeftochten in dienst ge nomen. Met de „Dreadnought", die in 1960 werd te water gelaten, en nog drie te bouwen atoomonderzeeërs zal een vloot worden gevormd zonder Polaris-raketten. De eerste „Polaris"- onderzeeër, de „Resolution", zal op 15 september worden besteld, er zullen vier van deze schepen worden ge bouwd. zending. Spr. de hr, G. Grootveld. 8 Hoge woerd 175: Dienstvergaderlng Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de ^Deltawerken en Schouwen-Dulve- Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG. Hortus Botanicus: Opening tentoon stelling Aqua Flora Hortus. 7 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. Eiker bout te Voorburg. Hoge woerd 17 5: Wachttoernstudiie 'gen. 4 en 6.30 uur g: 2.30 en 5,15 uur Baptlstengem. Gem. Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur BIOSCOPEN De Jacht op het boter- Sjors beh.Jzond. 10.30. morgen LIDO Mary Poppins, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Elvls vliegt uit, dag. 2,30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, 14Jr. CAMERA Sneeu witje dwergen, a.l.. c*-- zond. 2.30. 4.45 REX De 2.30. 7 i de 2.30, 7 ).15 Rlo, 14 Jr., dag. 1 augustus tember 1966. De openingstijden zijn van 10.00 uur tot 16.00 uur, alleen op werkdagen, dus niet op zaterdag en zondag. De volgende vertrekken zullen te bezichtigen zijn: de vestibule, de Oranjezaal, de Chinese kamer, de Japanse kamer en de witte eetzaal. Auto-slaaptreinvervoer stijgt De belangstelling voor het auto-slaap- treinvervoer stijgt in heel West- Europa. Ook de Nederlandse Spoor- gen merken die stijgende interesse. In juni van dit jaar bijvoorbeeld wer den al evenveel boekingen ge daan voor de vier auto-slaaptreinen die Nederland als begin- en eind punt hebben als vorig jaar over het gehele seizoen het geval was. Op dit moment zijn al 50 procent meer boekingen gemaakt dan in een ver gelijkbare periode van het vorig jaar. Boerderijbrand In Roodkerk jane, heeft de lengte van twee meter en vierenveertig centimeter bereikt en groeit nog steeds. Gabriël was een normaal kind tot zijn elfde jaar, toen hy in zijn dorp, Majacaze, in Por-, tugees Mozambique, een val maakte. Drie jaar geleden werd hij door vastgeklampt. De „Queen Mary' moest tijdens haar laatste Atlanti sche oversteek de snelheid van 28.5 tot 23 knopen terugbrengen. Zodra dit 81.000 ton brt. metende zeekasteel in Southampton terug is zullen dui kers de scheepswand, die hier TRIANON journalist „ontdekt" en sindsdien i daar met twee centimeter is aange- staat hij onder medische observatie, groeid, afkrabben. Het afgelopen jaar groeide hü vijf j Gedrang; 17 doden zeventien centimeter. personen, onder wie vüf vrouwen en De Gaulle naar Ethiopië Presi- twee kinderen, zijn gedood in het ge- dent De Gaulle brengt van 27 tot 29 I drang, dat ontstond toen pelgrims op I nen uit 20 landen deelgenomen, Zuivering in Joego-Slavië Tw hooggeplaatste functionarissen van het Joegoslavische ministerie van Binnenlandse Zaken zün ontslagen, kennelijk als onderdeel van de zuive ring onder de staatsveiligheidsorga- nen. Het gaat om medewerkers van de minister van Binnenlandse Zaken Miskowitsj. Weer starfighter neergestort De Westduitse luchtmacht heeft gisteren haar 61-ste F104-Starfighter ver loren. De piloot verliet zün toestel voordat het neerstortte in de Noord zee nabü Helgoland. Schietstoel en reddingsgordel zün gevonden, maar de piloot zelf niet. Nederlandse secretaris De Ne derlander Peter Brattinga is tot se cretaris-generaal gekozen van de In ternationale Raad der organisatie voor industriële vormgeving, Icogra- da geheten. Voorzitter werd de Noor j dag,*" donderdag, vrijdag Knut Varan. Aan het congres in van 10 tot 6 Bied. Joego-Slavië hebben 350 perso- zond. 2.30, 4.45. (tot 1 oktober). Rijksmuseum v; UJks 10-6 uur; zo Rl]ksm' zond 1-4 der natuurwe tenschappen (Kunstzaal Heu."l Was derijen houwwei lij-les 10 u vooi dien dinsdag t ges/loten. (t/m 4 augustus). Avond- en nachtdienst der i) Geopend voor spoedeisende f apotheek van Driesum, Man] Apotheek R. te Leiderdorp t zijn de gehele week geopend. Bh geen genoot van ui specialist (of diens waai op dokterstelefoon 22222. iec WOENSDAG 20 JüU Openluchttheater „Zuiderps uur, „BartJe Eenwiel". DAGELIJKS Dillgentia. 20.15 uur. „W* voor Lurelei?". I Kurzaal. 20.15 uur. 16 t/W „Dans en zang uit Tunesië" Odeon. 20.00 uur, „Heeq het langst". Den Helder Ypenburg De_ lokvogels. 14 Jr.. g'^ngeD WEERRAPPORIf (Van hedenmorgen 7 ij Amsterdam regen TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Mansarde): Schilderijen tentoonstelling Beatrice Jonk. Woens dag t/m zondag, 5 uur nam.—midder nacht (t/m 31 Juli). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Expositie Martin Rous en Ray Staak- man. Dagelijks 11 uur voorm.6 uur zondag en maandag gesloten 1 - 6 i (tot 5 september) De Lakenhal Dag 10-6 uur Legermuseum (Pestbulsia^n uitzondering van zaterdag vaD maandag! dinsdag tjdag en zi zondag van 1 voor Volken Dag. 10-17 u; licht bew regen oifbewolk' onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2