SPOUT van vandaag 1 Anquetil: aftocht zonder glorie Steevens weer in groene trui LASTIGE STARTS OP DERDE DAG KRANTEN BEZORGER Dag in de Tour Tour in cijfers Russische atleten niet naar Amerika PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 12 JULI 1068 u Merkwaardige Tour de France 66 wordt langzaam kluchtig voorval dat (te) veel tijd kost. ■CiCiC*<SC8GE«BG8dW*3gC*«®Cgc£<3K5g^^ (Door Fred Racké) i vertellen: Lucien Aimar is nog lang niet zeker van de eindzege, oh nee! St. Etienne, maandag Jacques Anquetil hoeft niet meer naar Maar tien meter verder verklaar- Parijs. De grote vedette van de Franse wielersport zal hulde noch de ^olf Wolfshohl, die toch ploeg- u r maat. van PnnHHnr av -riinc Princes. Terwijl automobielen met hel licht op voorgaan, de on bedaarlijke regenbui trotserend, reed achter in de tourkaravaan Dr. Dumas kilometers langszij een klagende renner met een grote Nog kans voor Jan Janssen en Poulidor? Terwijl de Belg Ferdinand Bracke de ontsnapping van zijn leven produceerdesnelde assis- ten/ploegleider van Geminiani ver voor de karavaan uit in een wilde tocht naar warme thee. Want dat zou mischien het enige nog zijn dat Jacques Anquetil kon redden. En dat, wat hem betreft, Poulidor de ronde heeft verloren. Men realiseerde zich opeens tevens, hoe dat allemaal was gegaan, in die laatsge 50 ki lometers, toen Jacques Anquetil een maal in een auto was gestapt. Nee, niet in de ambulance en ook niet in de bezemwagen. In zijn particuliere auto. Toen dat eenmaal was gebeurd, w* Ll xiii iracuuc 10 leek bet peloton even een be vrij - sneuveld. Misschien, omdat de tijd deo ^°£dfKdi^ alle wonden heelt ook de héél klei- Misschien weet over enkele maan den heel Frankrijk niet beter dan dat Jacques Anquetil op het toppunt van zijn glorie, met in het vooruitzicht óók zijn imponerende ste echte berg van de tour opdanste. w Een groep, waarin, zoals in goede **Turijn een oude óa.gen, werd aangevallen. Waar- i luttele meters. Slechter De thee kwam, Jacques Anquetil kwam er niet. Toen tegen het einde van die vervelende, lange etap pe naar St. Etienne toch nog een bergje van de derde categorie op doemde, stapte Anquetil af. Lucien Aimar mocht het voor zijn part ver der allemaal alleen doen. Vraag het Jan Janssen, de laatste j concurrent van Aimar. „Ik reed, ja ik", zei Janssen en hjj verklaarde het zeer somber. ,,Maar Raymond Poulidor viel niet aan. Juist nu niet. onbeschrijfelijk hard I Ploegmaats, die wilden het tem- Onvermogen dor, geen afgifte van een verklaring wegens onvermogen ten behoeve van de nieuwe grootheid Aimar. Een af tocht zonder glorie, maar met al le omstandigheden voorhanden om de schade tot een minimum te beperken. heeft Frankrijk dan al weer vergeten dat Anquetil lichte verkoudheid zou hebben op gelopen, dat door die verschrikkelij ke regenbui in de buurt van Greno ble die lichte ongesteldheid zo ont zettend verergerd is, dat Jacques An quetil toen opeens bijna geen adem meer kon halen. Dat hij zelf nog zou hebben gestameld, dat hij niet zou zijn afgestapt, als het maar warmer zou zijn geweest, of als die regen maar niet zo onbeschrijfelijk hard zou Zijn gevallen. Enfin, Jacques P° weI volhouden. Maar zelf reed hij Anquetil, die naar de Ronde vanniet- Waarom toch niet? Frankrijk moet zijn gekomen, alleen j Als je nou bedenkt, dat die Aimar maar om Poulidor te verhinderen die met de dag slechter gaat rijden. Dat te winnen, die Jacques Anquetil is hij in het peloton zit te roepen en verdwenen, omdat hij zijn tijd geko- - te kermen om Jimenez of weet ik men achtte. Omdat hij vond, dat nu veel wie. Maar heus, we krijgen dat r" I het nodige en juiste was gedaan, i mannetje nog wel. Er moet alleen I In Nancy, in een voorbeschouwing maar gereden worden, hard gereden. van deze 54e tour. schreven we, dat Elke dag weer, tot aan de tijdrit, j Anquetil aan de start verscheen om Dan haalt hij het niet". En weer te winnen. En als hem dat niet zou i holde men in St.-Etïenne opgeto- lukken, zou hij afstappen. Met een gen naar de schrijfmachines en de I handicap in de orde van „maagklach- microfoons om te vertellen, dat ook „gekneusd middenhands- jan Janssen de ronde nog lang niet had verloren. Net zomin als Pouli dor, al had die er dan toch nog wel zijn commentaar op. Dat hij Aanval Uitslag 19e etappe: Chamonix- Sint Etienne over 264,5 km: 1. Bracke (Belg) 7.07.50, 2. Schultz (Lu.) 7.08.41, 3. Martin (Sp) 7.08.42, 4. Gonzales (Sp) 7-08.44, 5. Perurena (Sp) 7.08.52, 6. Planckaert (Belg). 7 Van Sprlngel (Belg), 8. Bittossi (It), 9. Monty (Belg), 10. Garcia (Sp), 11. Errandonea (Sp), 12, Pingeon (Fr), 13. Haast (Ned), 14. Huysmans (Belg) ,15. Benet (Fr), 27. Janssen (Ned) allen 7.08.52, 30. Zilverberg (Ned) 7.10.48, 41. Den Hartog (Ned) 7.12.34, 54. Van der Vleuten (Ned) 7.14.24, 65. NUdam (Ned) 7.16.29, 66- Karstens (Ned), 69. Geldermans (Ned), 76. Wouters (Ned) allen zt. De Fransman Anquetil staakte de strijd. Algemeen klassement: 1. Aimar 101.24-30, 2. Janssen op 1.35, 3. Mug- naini op 3.23, 4. Momene op 4-17, 5. Poulidor op 4.22, 6. Kunde op 4.50, 7. Van Springel op 6.11. 8. Gabica op 7.05, 9. Pingeon op 9.03, 10. Vanden- boshe op 9.07. 11. Jemenez op 9 37, 12. Gomez del Moral op 10.33, 13. Galera op 11.12, 14. Uriona op 13.04, 15. Husmans op 14.10, 35. Haast op 34.23, 47. Den Hartog op 49,15, 52. Karstens op 52.24, 66. Zilverberg op 1.13.50, 68. Wouters op 1.19.15, 69- Geldermans op 1.23.18. 75. Nijdam op 1.29.25, 76. Van der Vleuten op 1.32.19. Algemeen ploegenklassement: 1. Langarica 306.35.39, 2. Geminiani 306.49.00, 3. Plaud 306.55.37, 4. Machain 307.03.29, 5. De Muer 307.09.17, 11. Pellenaar 307.45.42. Puntenklassement: 1- Planckaert 185 pnt, 2. Karstens 148 pnt, 3/4 Seis en Janssen 144 pnt, 5. Reybroeck 110 pnt- 1. Jimenez 123 pnt, 2. Galera 98 pnt, 3 Gonzales 51 pnt, 4. Poulidor 49 pnt, 5. Bitossl 48 pnt. Toen Ferdinand Bracke, onkundig van al dat schokkende nieuws een meer dan 100 kilometers lange jacht op prijzengeld inderdaad lonend had afgesloten, rolde een minuut na hem het peloton binnen. Men stormde, in St. Etienne, fron taal op Raymond Poulidor af en vroeg hem: „Heb je het gehoord, van Jaques?". Ja, Poulidor had het ge hoord. „En denk je dat je nu de Ron de toch nog kunt winnen?" Ja, Pou lidor dacht dat zoiets best eens mo gelijk kon zijn. Aimar was tenslotte geen Anquetil en er kwamen nog drie etappes plus een tijdrit, en, let nu even op, morgen komt d© grote aanval. Men rende in St. Etien- nig had aangevallen, toen Anquetil was verdwenen. „Maar", zei Ray mond, „het kon gewoon niet, het was één tegen allen en daar ben ik zelfs machteloos". Raymond Poulidor knikte tenslot te maar weer eens veelbetekenend in de richting van de tevreden terug- wandelende Spanjaarden van de Kas-ploeg die hem ten behoeve van kende maChten zal moeten maken. Lucien Aimar zeer waakzaam had- - - jj. - den omringd, wel naar de mening overhellen, dat Raymond Poulidor daarvoor een bui tengewone afspraak met zeer veel vreemde en voor het ogenblik onbe ne opgetogen heen, om het overal te de strijd. Tenslotte ontkwam men in St.- Etienne niet aan de indruk, dat Lu cien Aimar nog het één en ander te stellen zal krijgen, vóór Parijs is be reikt. Maar men wilde dan toch ook Het einde van een vedette. Jac ques Anquetil op de foto een nogal uitgeputte man staakt Eén man is er nog, die directe spraken maakt op de zege in een Tour. die van het predikaat „merk waardig" langzaam bezig is af te glijden naar een kluchtig voorval, dat al te veel tijd in beslag neemt om nog werkelijk leuk te kunnen zijn. Die ene renner is Jan Janssen. Als hij er in slaagt aan de start van de tijdrit nog steeds niet meer dan anderhalve minuut achterstand te hebben, als hij er dan bovendien in is geslaagd, de krachten van Aimar in de voorgaande dagen flink aan te tasten, ja dan bestaat er een kans op de eerste Nederlandse Tourwin naar in de geschiedenis. Maar voor wie slechts kan gissen welk spel er achter de. schermen wordt gespeeld, is zelfs die voorspelling op zijn minst Moedig Gelukkig, er wordt ook nog ge fietst, in deze tour. Op lager niveau weliswaar, maar soms toch erg moe dig .Ferdinand Bracke, tweemaal wereldkampioen der beroepsachter volgers, bewees het in de langste rit die de tour dit jaar kent. Samen met de Spanjaard Esteban- maris sprong Bracke in de ruimte, terwijl het peloton zich na 100 kilo meter de druppels van de vele regen buien afschudden en moeilijk vooruit staarde naar de bijna zwarte wol ken, die de voornaamste regenhoos sinds maanden in Frankrijk mar keerden. Bracke en Estebanmaris doken midden in de bui, bijgelicht door koplampen van volgauto's. Het peloton hield zich bezig met de vraag wat Anquetil toch bezielde met voortdurend om de dokter te roepen, en bovendien wilde het peloton al- Ondanks zijn hoofdioond ver stopt onder een „tulband") blijft Kees Haast dapper doorstrijden in de Tour de France. Hij is op het ogenblik de bestgeklasseerde renner van de ploeg van Kees Pellenaars. leen maar regenjasjes, om de schou ders tenminste een beetje droog te houden en voortdurend lette men meer op de eigen fiets dan op de concurrent, waht omwaaien behoor de niet tot de onmogelijkheden. Bracke trok er zich allemaal niets Estabanmaris trouwens ook niet, maar toen het duo na vele tientallen kilometers weer in de droogte reed, was de eerste de beste helling voor de Spanjaard toch te veel. Bracke ging alleen door en hield op de streep een minuut voorsprong over van de zeven die hij er had beze ten. Genoeg om het etappegeld te verdienen en in de annalen een aantekening wegens verregaande moed te Op deze dag in de tour stonden ze er tóch, die Fran sen. Toen het wegdek niet meer zichtbaar ivas door het water, toen een storm de pa raplu's in alle mogelijke rich tingen behalve de juiste om boog, toen bleven ze ook staan. Om de tour te zien. Ze zagen er nauwelijks iets van, omdat de overkant van de weg helemaal niet ivas te onderscheiden en het midden zeer vaag, omdat de volg auto's enorme fonteinen wa ter opspoten en omdat de koplampen van alle vehicles in de karavaan samen niet voldoende licht gaven om de donkerte in de vallei van de Loire te doorbreken. En toch bleven ze staan. Ze zagen niet, dat Jacques Anquetil naast een auto reed omdat zij niet konden onder scheiden, dat die schim Jac ques Anquetil was. En omdat zij niet konden bedenken, dat die nog enigszins aan kruizen en esculaapteken te herken nen auto, nu juist in de buurt van Anquetil zou moe ten rijden. En toch was dat zo, want Anquetil raadpleeg de de dokter. Ze hielden trouwens ook nog steeds spandoeken om hoog, die Fransen. Want aan gepast aan de gebeurtenissen (niet alleen de naam Anque til. maar die van Aimar er bij),, maar toch ook weer snel onleesbaar geworden. En gescheurd door de wind. Ze grabbelden ook nog steeds naar de kleine stukjes zeep en chocolade, die uit de op eens wat spookachtig gcivor- den reclame-karavaan wer den geivorpen. Maar ze had den ivel pech, op deze dag in de tour. Want precies onder scheiden wat er nu voor de deur gebeurde, dat konden zij niet, die Fransen op deze maandag in de tour. Later hebben zij het ge hoord, in het nieuwsbulletin voor de radio. De opsomming die de nieuwslezer van de be langrijkste punten van het nieuws gaf, luidde als volgs: „Jacques Anquetil verkeert momenteel in moeilijkheden aan de staart van het pelo ton in de ronde van Frank rijk". En vervolgens: ,,De Amerikanen zetten hun zware bombardementen op Noord-Vietnam voort". En dan: „In de dalen rond Gre noble dreigt wateroverlast te ontstaan". Maat toen luis terde al niemand meer W aterpolocompetitie ZIAN te sterk voor LZC: 2-6 Van onze waterpolom edewerker LZC heeft gisteravond in de eerste klasse B van de waterpolocompetitie van de KNZB geen leans gezien om revanche te nemen op ZIAN. De Lei- denaars slaagden er niet in om de gevaarlijke Haagse international Nico van der Voet op de midvoor- plaats uit te schakelen en daarmee was de zevende nederlaag een feit: 2—6 (0—2, 1—2, 1—0, 0—2). In De Vliet heeft ZIAN er niet lang twijfel over laten bestaan wie d'e sterkste was. De Hagenaars had den in Van der Voet een af ronder van de overigens simpel opgezette aanvallen en omdat LZC-midachter Joop Kuiper hem niet geheel in be dwang kon houden scheidsrechter Aan het toernooi om de Cen- tropa Cup 1966 dat van vrijdag 15 tot en met zondag 17 Juli op de ba nen van het tennispark „Beekhuizen' in Velp wordt gehouden, zullen acht landenploegen deelnemen. Neder land komt evenals Duitsland met twee teams op de baan. De acht deelnemende landen zijn Zwitserland, Oostenrijk, Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Duitsland 1 en 2 en Nederland 1 en 2. Van Willigen zag ook veel overtre dingen van de Haagse international over het hoofd was de strijd reeds na twee perioden beslist: Van der Voet (3) en De la Court hadden Zian een veilige 04-voorsprong gegeven. Weliswaar verkleinden toen Roelofs (strafworp) en Parrel de Leidse ach terstand tot 24, maar in het laat ste gedeelte bepaalde Van der Voet de eindstand op 26. Hij slaagde overigens niet in een strafworp ach ter LZC-doelman Van Sittert te schieten. IBM-toernooi In de grootmeester groep van het IBM-toernooi zijn gisteren in de zes de ronde de volgende resultaten ge boekt: Van ScheltingaFlohr 01. SzilagyiRoba/fcsoh 10. SzaboBa- rendregt 10. BotwtanlkZuidema afg. Pomar—Kuij pers Vz—Vz. De stand luidt: 1. Botwinnik 5 en 1 afg. 2. Pomar 4.p. 3. Flohr VA p. 4. Zuidema 3 en 1 afg- 5. Kuijpers VA en 1 afg. 6 en 7 Barendregt en Ro- bajtsoh 2Vz p. 8. Szabo 2 p., 9. Szilagyi VA en 1 afg. 10. Van Scheltinga 1%. Braassemweek (Van onze zeiledewerker) De wedstrijdleiding heeft het de zei lers op de derde dag van de Braas semweek bij het starten extra moei lijk gemaakt. Met een kleine veran dering van de startlijn zou veel leed zijn voorgekomen. Noodgedwon gen moesten de zeilers, wilden zjj nog een kans maken om in de kopgroep te komen, rond één der Toekomst Uitslag van de negende etappe: 1. Favaro (It) 6.11,42, 2. Benfatto (It) 6.12,37, 3. Troche (Did) zt, 4. Steevens (Ned) 6.12,43, 5. Van Neste (Belg), 6. Albonetti (It), 7. Notaerts (Belg), 8. Samyn (Fr), 9. Canet (Sp), 10. Combert (Did), 11. Dochljakow (Rusl). 12. Lopez-Carril (Sp) 13. Juffert (Rusl) allen z.t., 14. Leit- ner (Did) 6.13,42, 15. Bernard Guyot (Fr), 16. Dolman (Ned), 23. Beugels allen zt, 32. Wagtmans 6.15.56 en 55. Geraeds 618.12. Piet Tesselaar staakte de strijd evenals de Belg Emiel Coppens. De Fransman Adre Desvages en de Italiaan Pietro Guerra kwamen te laat binnen en werden uit de strijd genomen. Algemeen klassement: 1. Denti 38.10.16, 2. Gomez op 2.53, 3. Favaro op 4.53, 4. Steevens op 5.16, 5. Beu gels op 5.42, 6. Bernard Guyot op 6.42, 7. Van Neste op 9,15, 8. Biolly op 10-42, 9. Troche op 11.15 en 10. Tamanes op 11.42, 11. Dolman op 13.25, 12. Van Espen op 13.27, 13. Bilic op 14.02, 14. Dochjakow op 14.49, 15. Brunetto op 14.54, 31. Wagtmans op 32.40, 47. Geraeds op 53.59. Algemeen ploegenklassement: 1. Italië 11544.29, 2. Spanje 115.52.24, 3. Frankrijk 116.01.33, 4. Nederland 116.02.58, 5. België 116.31.18. Algemeen puntenklassement: 1. Steevens 89 punten, 2. Denti 84, 3. Favaro 70, 4. Benfatto 67, 5. Gomez 69, 6. Beugels 58, 8. Dolman 53- Algemeen bergklassement: 1. 1. Favaro 52 pnt. 2. Gomez 47, 3. Lopez-Carril 32, 6. Beugels 27. (Van 1 speciale verslaggever) Nino Denti is toch kwetsbaar. De Italiaan, die de voorgaande dagen een zo gedegen indruk had gemaakt, was gisteren op de Col du Grand Bois aan de rand van de ineenstorting. De toch heus niet zo zware berg, in 11 km oplopend van 524 tot 1160 meter en eigenlijk ten onrechte gekwalificeerd als „eerste categorie" leverde de leider in de Tour de VAvenir zoveel moeilijkheden op, dat hij in de ruim 16 km na de top gelegen finish-plaats Sint-Etienne op zijn grootste concurrenten 2.14 minuten bleek te hébben verloren. de Steevens die met een derde plaats veertien punten behaalde de groene trui op Denti en nu de ka ravaan het hooggebergte achter zich heeft gelaten, is de kans groot dat de Limburger evenals vorig jaar in het groen de ronde beëindigt. Kwetsbaar Zijn landgenoot Giorgio Fava ro, die zijn tweede ritzege boekte met bijna een minuut voorsprong op- nummer twee, kwam zelfs meer dan vier minuten dichter bij. Hij is nu achter de Spanjaard Gomez (twee de op 2.53) derde in het klassement op 4.53 en zou zonder de vijf minu ten straf die hij op de eerste dag kreeg, omdat hij in de ploegentljd rit de tijd van de winnaar met meer dan 30 pet overschreed, zelfs leider zijn. Voor Nederland liep de 230,5 km lange rit van Ugine naar Sint Etien ne zeer voorspoedig. Harry Steevens haalde van zijn achterstand op de leider 3 min. 13 sec. af en is nu vierde op 51.6 Eddy Beugels, die 2.14 op Denti won zakte weliswaar van de derde naar de vijfde plaats, maar staat er met een achterstand van 5.42 ook heel wat beter voor dan een dag eerder. Bovendien herover- Uitvaller Tegenover deze winstpunten staat, dat Nederland na Groen en Van der Horst opnieuw een man verloor. De sterke Noordhollamder Piet Tes selaar maakte een zware val bij de tweede ravitaillering in Chanas, toen hij met vier man VA minuut voorsprong had op het peloton. Wel zette hij na verzorgd te zijn, de strijd nog even voort, maar weldra dwongen zijn blessures hem de strijd te staken. Het bleek gisteren overigens dat de terugval van de Nederlandse kop- in de zware Alpenetappe een dag tevoren niet zo zeer veroorzaakt door gebrek aan ca paciteiten, maar meer door het ge mis aan ervaring met cols van het kaliber Forclaz. „De jongens waren zeker niet kapot" verzekerde soigneur Henk de Haan", zij wisten alleen niet wat zij met een dergelijk steil oplopende weg moesten doen". De gebeurtenissen in de rit naar Sint Etienne bevestigden zijn redenering. In het zware laatste ge deelte weerden vooral Steevens, maar ook Dolman, Beugels en Wagt mans zich weer als vanouds en niets in hun rijden wees op een inzin king. De laatste vier dagen zal de tac tiek van de ploeg er in de eerste plaats op gericht zijn, de groene trui van Steevens te verdedigen. Daar naast zal echter ook getracht wor den de goed geklasseerde Limbur gers Harry Steevens en Eddy Beu gels in het klassement nog verder naar voren en indien mogelijk zelfs naar de top te brengen. De Italia nen en Spanjaarden, die zich nog wel herinneren hoe Nederland heer ste voor de Alpen, zien de finale van de Tour de l'Avenir beslist niet zonder zorgen tegemoet. gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. \anmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel I Leiden. merktekens van de startlijn, het geen een wanordelijke boel werd. De Valkjachten deden er driemaal over voordat zij hun weg konden vervol gen. Teleurstellend was ook de baan die de laatste klassen kregen voorge schoteld. Het was gewoon caroussel- varen, zonder één enkel kruisrak. Het startcomité had verwacht dat de wind anders zou draaien Voor tenminste de laatste vijf klas sen had men een andere baan kunnen kiezen. Het weer maakte een goede strijd mogelijk. De boten die vroeg waren gestart verdwenen nu en dan in een nevel van regen. Voor deze klassen bood de baan toen nog fraaie kruisrakken. Martin Heineke kwam ondanks een slechte start toch reeds snel aan de leiding in de Flying Juniorklasse. In het weekeinde zat het allemaal tegen, maar met een matige wind kon Heineke altijd goed uit de voeten, temeer daar de top van deze klasse momenteel suc cessen boekt in Duitsland. Van den Berg wist zich de gehele race op de tweede plaats te handhaven en blijft hierdoor de leiding in het klassement behouden. Van den Eijnden (4-2-3) staat op de tweede en Rehors (1-4-4) met een klein verschil op de Varkevisser wint ook tweede partij De uitslagen van de partijen die gisteren werden gespeeld voor de tweede ronde van het internationale damtoernooi in Leeuwarden, luiden: WiersmaVarkevisser 02, Gordijn- Claessens (Belg) 1—1. Schotanus— Bijbrands 1—1. BandstraCaaemir (Zwits.) 11. KuykenGermaan (Haiti) 02. De stand is: 1 Germadn/Varkevisser 4 pnt. 3. Sij- brainids 3 pnt. het Valkenveld weet alleen Ed Hoppe nog zijn reputatie te red- Egon Rolf v. d. Baumen is vrywel uitgeschakeld voor de titel. Jan Stenhuis was ditmaal onhoud- In de voorgaande race zakte Sternhuis langzaam af, maar nu was hij na driekwart van 't parcours onbereikbaar voor Hoppe en Henk Kirkenier. Hoppe werd op het einde van de baan voorbij gevaren door Kirkenier en werd zo derde. Van Bu ren, in het weekeinde tweemaal één, haalde in de loop van de race veel winst binnen, hetgeen ook nodig was om van zijn tiende plaats af te ko men. Met 1-14 neemt Van Buren nog steeds de eerste plaats in het klassement in. Hoppe (24—3) blijft tweede en Kirkenier <82—2) derde. De uitslagen van de derde dag zijn: Sternklasse: 1. R. Vrolijk, 2. J. Met- zelaar. Flying Junior: 1. M. Heine ke, 2. C. v.d. Berg, Vaurienklasse: 1. J. Mandenmaker 2. A. van Ingen Schenau Pampusklasse1. G. Biesot 2. Labouchere Soloklasse: 1. J. Kers bergen, 2. I. Damstee, Finnjollen: 1. D. Seret 2. H. van Eist, Randmeer klasse: 1. H. de Ruyter, 2. D. Kann. Olympiajollen: 1. J. Wlllems, 2. W. van der Voort. Vrijheidsklasse: 1. P. Oossendorp, 2. J. Hellemans 12. voetsjollen: 1. P. Bulters, 2. J. Vla ming Valkenklasse: 1. J. Stenhuis, 2. H. Krkenier, Regenbogen Bouw van Wijk. 2. A. Gebuis. 16m2 klasse: I. J. van Staveren, 2. P. Kempe- neers. Protest tegen acties in Vietnam Rusland heeft een nogal verrassend besluit genomen om de ge plande landen wedstrijden atletiek, die op 23 en 24 juli in Los Angeles zouden worden gehouden, af te zeggen. Het besluit is genomen om op deze wijze tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam te ageren. „Onze solidariteit met de het voor zijn vrijheid vechtende Vietnamese volk is zo groot dat wij niet tegen Amerikaanse militaristen uit willen komen" heet het in een schrijven dat alle reeds uitgenodigde atleten kregen toegezonden. Ook de reis van de Russische basketballploeg naar de V.S. is J

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 6