Ook E.E.G. waarschuwt Nederlands economie Menswat een 99 Hoe staat liet 1111 met onderzoek-hoofdstad? DINSDAG 12 JULI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 KARIN KENT IN HET NIEUWS 99 (Van onze speciale Het „meisje in het groen" heeft zondagavond het Casino van Knokke in opschudding gebracht. Minder geheimzinnig gezegd: de veelvuldig in groene kledij gehulde 21-jarige Ka rin Kent heeft „tientallen speciale reporters van gans de pers en van alle Europese radio- en tv-zenders" zoals de buitengewone Knokke- periodiek dat noemt, versteld doen staan van haar creatie als „The la ziest girl in town". U kunt- zich wellicht nog herinne ren hoe zij zondagavond als laatste van de Nederlandse ploeg de met pluche bedekte trappen naar het po dium afdaalde: opvallend fataal, met aan brutaliteit grenzende zekerheid, doch ook weer zeer dromerig zoals een bijzonder luie vrouw behoort te zijn. Kortom een „lazy girl". Flink vechten Gistermiddag in een lage. luie fau teuil, (ook al groen) in de wat al te uitgestrekte hall van datzelfde Casi no, klonk Karins hese, prettige stem plotseling rauw: „Neem me niet kwalijk, hoor, maar ik moet nu eventjes huilen. Ik hou het niet meer in„Het is de spanning, moet je maar denken. Ik kan me alleen zo boos maken op grappenmakers, die denken dat ik dat nummer van „the laziest girl" 's middags even in elkaar heb gezet. Eventjes, zo maar. ja zeker! Als ze eens wisten. Ik heb er voor gerepe teerd. tot ik er bijna dood bij viel. Ik heb, dat zogenaamde dramatische helemaal zelf ingestudeerd. Dat kan toch niet zo maar in een paar minuten tijd, dat moeten ze toch kunnen begrijpen. Ik geef toe, dat toertje met de sigaret, die de vibra- fonist van de kleine combo voor me wil aansteken, dat hebben we al im proviserend voor elkaar gebokst. Maar verder, het is flink vechten ge weest voordat het werkelijk naar wens ging „Ik ben een beetje chagrijnig, ik weet het. Stel je voor: voor de fo- Nederland aan vankelijk 405 punten (Van onze speciale verslaggever) KNOKKE Duitsland heeft gister avond in de zangwedstrijd in Knok ke tegen Engeland niet meer dan 346,5 punten verzameld. De Britten daarentegen zagen kans voor de tweede maal een aanzienlijke score te maken: 376 punten. Het is nu wel zeker dat Duitsland voor de verde re strijd is uitgeschakeld. Vanavond is Italië aan <ie beurt om te laten horen of er zich kleine Modugno's in de ploeg bevinden. Als dit team niet overdreven sterk is, komt Nederland welhaast zeker in de finale. Als er geen vreemde dingen gebeuren wordt die finale een gevecht tegen Engeland. „Ik heb er wel zin in", zei Fonnie Tober. VARA's „Achter het nieuws" is in Knokke geweest om een reportage te maken van wat de t.v.kyker in zijn huiskamer niet ziet. „Knokke in het echt" zou de film kunnen heten, die waarschijnlijk vrijdagavond op het scherm wordt gebracht. De jurering in Knokke is punt van discussie geweest. Op voorstel van het jurylid VVim lbo zullen bij zondere beslissingen voortaan alleen worden genomen in bijzin van de voorzitter en alle juryleden. Afge lopen zondag bleek Nederland na melijk aanvankelijk een puntento taal van 405 te zijn toegekend. Toen is buiten de andere juryleden om tussen de voorzitter en de Italiaanse juryleden besloten van het totaal 12 punten af te trekken, omdat men dit meer in overeenstemming achtte met de capaciteiten van de Engelse ploeg. In de reglementen staat dat de voorzitter inderdaad het laatste woord heeft en ingrijpende beslissin gen mag nemen. Wim lbo heeft er nu echter voor gezorgd, dat deze din gen niet meer heimelijk kunnen ge beuren. tografen twee uur achter elkaar op een karretje, op een tram, op een fiets, op het strand, in een ligstoel, in het gras, aan het water, net doen alsof je er invalt, en maar lachen. Mens, wat een vak!". Musical of jazz Na die laatste opmerking zweeg Karin even. Ze voelde zich schuldig. Ze had het zo niet bedoeld, want ze vindt het vak wel degelijk heerlijk. „Dit schiet er nu zo maar uit. Maar ik zeg het verkeerd. Ik wil in de Mrs. Miller bedreigt Sinatra Mrs. Elva Miller, de zangeres met „de in de bochten piepende alt en het vibrato als van een aardbeving" gaat Frank Sinatra concurrentie aandoen. Haar ver sie van „Strangers in the night" is door Capitol Records in record tempo op de markt gebracht. Als men de versie van mrs. Mil ler heeft gehoord kan men de uit voering van Sinatra waarschijn lijk nooit meer zonder te lachen beluisteren. Trouwens, de hele Amerikaanse platenindustrie is nog niet hersteld van de schok die het verschijnen van de 58-ja- rige amatrice teweeg heeft ge bracht. Van haar langspeler „Mrs. Miller's greatest hits" zijn tot dusverre 150.000 exemplaren ver kochteen alleszins respectabel aantal. De bedaagde zangeres heeft zelf geen illusies. „Zolang er belang stelling bestaat ben ik bereid er mee door te gaan. Het zou te gek zijn als ik me op mijn leeftijd nog het hoofd op hol zou laten bren gen. Als deze rage afgelopen is heb ik altijd mijn eigen huis nog en mijn vele andere interessen. Ik zal dan alleen een hoop plezier extra hebben gehad". Het is begonnen toen mevrouw Miller geregeld bezoeken bracht aan een opnamestudio in Holly- ivood om liederen, voornamelijk gezangen op te nemen voor haar eigen genoegen. Haar begeleider Fred Lock wilde een grapje uit halen en stopte ivat rock 'n roll- muizek tussen haar bladmuziek van gezangen. Mevrouw Miller voelde ivel voor een grapje en zong de nummers. Het toeval wilde dat Capitol Records juist op zoek was naar iemand met een opera-achtig ge luid om parodieën op te nemen van Beatle-nummers. Mevrouw Miller leek een geschikte keus. De meeste nummers werden eenmaal opgenomen om het spontane ele ment te bewaren. Sommige effec ten zijn opzettelijk aangebracht, zoals bij een nummer waarbij ze de opdracht kreeg een halve maat na het orkest te beginnen toekomst echt goede dingen gaan aoen: het liefst musical of jazz. De laatste maanden heb ik ook het ge voel dat het zal lukken, al klinkt dat voorbarig". Karin is nu een paar jaar „bezig", zoals ze zegt. In die periode heeft ze veel voor t.v. gewerkt. (Bijvoorbeeld het cabaret-achtige programma van Nico Knapper: „Goed nieuws van daag"). Ze vertelt het niet alleen aantrekkelijk te vinden de „femme fatale" te spelen, maar ook het rond borstige jonge meisje. Ze houdt van enorme tegenstellingen. En van groen de kleur d.e het zo uitbundig doet bij haar rode haar en groene ogen. „Groen? Dat hoort, bij mij. Een ima ge. noemen ze dat. geloof ik Woensdagavond, morgen dus. als Nederland tegen Italië uitkomt, zingt Karin het dramatische nummer .1 put a spell on you" en „Zalig zijn". „Operatie Barbarossa" (Van onze Haagse correspondent) De V.P.R.O. overweegt de docu mentaire „Operatie Barbarossa" van Dick Verkijk in te sturen voor de Prix Italia. Deze anderhalf uur du rende t.v.-documentaire behan delt op bijzonder indringende wijze de inval van de Duitse legers in de Sow jet-Unie. Van vele zijden heeft de V.P.R.O. het verzoek bereikt „Operatie Bar barossa" nogmaals in zijn geheel op de Nederlandse t.v. uit te zenden Weliswaar staat de directie van deze omroep daar positief tegenover, maar een probleem vormt de geringe zend tijd, waarover de V.P.R.O. de be schikking heeft. Ook anderzins is van de enorme belangstelling voor de documentaire van Dick Verkijk gebleken. Binnen kort zal bij de uitgeverij Moussault in Amsterdam een boek verschijnen, die geheel aan de film „Ope ratie Barbarossa" is gewijd. Filmkeuring op de helling NEDERLAND 1 VPRO Minister Smallenbroek 'Binnen landse Zaken» zal binnenkort een commissie instellen met als taak te adviseren over de wenselijkheid wij ziging te brengen in het bestaande stelsel van de filmkeuring. De be windsman deelt dit mee in zijn ant woord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid J- J. Voogd (P vdA» over films van Van Gasteren en Van der Keuken. Het antwoord is mede ondertekend door minister Vrolijk (Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk». Dat de film „om dat mijn fiets daar stond van Van Gasteren voor openbare verto- 1NEDERLAND 2 KRO ning is afgekeurd, vondt volgens de j bewindslieden zijn oorzaak in het ge- I 8.00 uur Nieuv zangsondermijnende karakter. Op de televisie is slechts een fragment van deze film vertoond Van de cineast Van der Keuken is de laatste tyd geen enkele film ter keuring aan de centrale commissie aangeboden. 8.15 8.25 1 9.15 l 9.45 1 10.15 i 10.25 i 10.30 i Nieuws in het kort, NTS Klaas Vaak, voor de kleuters NTS-journaal voor gehoorgestoorden West-DuitslandZwitserland, voetbal NTS-journaal West-DuitslandZwitserland, voetbal Wereld op wielen De oude draaidoos Extra: Olympische Spelen 1972 NTS-journaal BulgarijeBrazilië, voetbal Sluiting. Advertentie pm 10.15 1 10.45 1 10.50 1 11.00 i Nieuws in het kort.NTS Bill Dana show Europees Panorama Songfestival Knokke Tot het uiterste NTS-journaal Tour de France Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 7.05 uur Holland Festival 1966 Hilversum 2 8.40 uur Ik beschuldig, h Klaas Vaak Frisse, slanke meisjes blijven fris en slank met koele karnemelk, de frisse slankdrank Voor maar iets meer dan vier dubbeltjes per echte liter (en nog thuisbezorgd ook). .Herstel ondersteunen99 Na de Sociaal Economische Raad, heeft ook de E.E.G.-com missie een waarschuwende vin ger opgestoken naar de Neder landse economie. „Met alle beschikbare middelen en op de eerste plaats door een strikter beheer van de overheidsmiddelen, zal men in Nederland de lichte ontwik keling moeten ondersteunen die zich begint af te tekenen in de richting van een hersteld evenwicht. Dat zal de voornaamste taak van de Neder landse economische politiek in 1966 moeten zijn", zo verklaart „Brussel" in een rapport over de ontwikkeling van de arbeidsmarkt in de gemeen schap. Evenwichtig Het is in dit verband dan ook wen selijk, aldus het rapport, in het kader van het inkomensbeleid ervoor te zorgen, dat de stijging van de ver schillende inkomensgroepen en een eventuele verdere verkorting van de Koning Boudewijn van België vervult zijn taken thans zonder aanwezigheid van Koningin Fa- biola, zoals hier tijdens het gala diner in het paleis in Brussel ter ere van president Bourguïba van Tunesie, die na zijn verblijf in Nederland de tweede partner van de Benelux bezoekt. arbeidstijd verenigbaar zyn met de eis van een evenwichtige groei. Het aan Nederland gewijde deel van het verslag verklaart, dat de ge volgen van een iets snellere groei van de totale vraag en de aanhoudende opwaartse ontwikkeling van kosten en prijzen in 1966 een zekere voor zichtigheid vragen bij de beoordeling van de vorderingen, die de Neder landse economie zal kunnen maken op de weg naar een beter evenwicht. Het rapport verwacht, dat de span ningen op de arbeidsmarkt zullen aanhouden, al zal de discrepantie tussen vraag en aanbod mogelyk iets afnemen. Het werkloosheidspercen tage zou in 1966 kunnen oplopen tot ongeveer 1 procent (d.w.z. het aantal werklozen in procenten van de be roepsbevolking». tegen 0.9 pet. in 1965. Een optimale inzet van het ar beidspotentieel zal waarschijnlijk gunstig beïnvloed worden door het streven van de onderneming, de kos ten per eenheid produfct te drukken een streven dat nog ondersteund wordt door het groeiend verschil tus sen de kapitaalskosten en de loon kosten. Het rapport verwacht tenslotte, dat de natuurlijke aanwas van de be roepsbevolking in 1966 minder be langrijk zal zyn dan in 1965, terwijl niet verwacht mag worden dat de immigratie van buitenlandse arbeids krachten en de verschuiving in het aandeel van de verschillende leef tijdsgroepen en de vrouwen in het produktieproces tot een verruiming van de arbeidsreserve zal leiden. Vragen van mr. Geertsema Mr. W. J. Geertsema. lid van de liberale fractie uit de Tweede Kamer, zal minister Smallenbroek van Bin nenlandse Zaken morgen mondelinge vragen stellen over het door hem toegezegde onderzoek naar de ge beurtenissen in Amsterdam. Tijdens het kamerdebat op 30 juli deed minister Smallenbroek de toe zegging. dat hij een onderzoek „van de verschillende punten, die bij dit vraagstuk (het ontslag van hoofd commissaris Van der Molen) aan de orde zijn" zou bevorderen. Tevens zei hy toe te zullen bevorderen, dat het onderzoek „zo snel mogelijk gebeurt, maar dit zo snel mogelyk mag na tuurlijk niet geschieden ten koste van de kwaliteit van het onderzoek". In de mondelinge vragen informeert de I heer Geertsema of de onderzoek reeds is ingesteld j uit welke personen deze I zal bestaan. Mocht de I niet zyn samengesteld, aldus de vra gen. zyn reeds dan wel personen ge polst voor het lidmaatschap van deze Ook wil de heer Geert- n hoe de opdracht aan de precies luidt of zal luiden. In de mondelinge vragen gaat mr. Geertsema voorts in op het polsen van kandidaten voor de vervulling van de vacature van hoofdcommis saris van politie in Amsterdam. Het wordt „minder juist" genoemd, dat met dit polsen reeds een begin zou zijn gemaakt nog voordat aan de hoofdcommissaris officiëel ontslag was verleend. En gelooft de minister niet, dat de vakantie van burgemees ter Van Hall het voorgeschreven overleg bemoeilijkt? vervangen Terwijl de Tour de France al ?en aflopende reeks is gewor den en Knokke reeds halver wege is, begon in Engeland met veel ceremonieel vertoon het wereldkampioenschap voetbal. De openingsplechtigheid begon al om zeven uur. met als gevolg dat Klaas Vaak moest wijken voor Koningin Elisabeth. Een bekende vader, publicist en po liticoloog de heer H. J. Hof land, verzocht ons namens een omvangrijke „pressure-group" van vaders te protesteren tegen deze verontachtzaming van de belangen van de kinderen en de vaders). Knokke festival Wat de wedstrijd Engeland Uruguay betreft: in het alge meen mochten we niet klagen over de beeldkwaliteit en de cameraregie. De morele neder laag van het Engelse voetbal team zat het Engelse Knokke- team kennelijk nog in de benen, want na het goede optreden op de eerste avond toen van Frankrijk werd gewonnen) volg de nu een geduchte inzinking. Ook Duitsland echter bleek schielijk achteruit te zijn ge gaan (te weinig Hebreeuwse Le deren dit keer), zodat we mo gen verwachten dat Engeland alleen dank zij glamour-boy En- yelbert Humptiedumtie een (Verwinning zal behalen. Ove- ri\ens lijkt het verstandig ons er vast op voor te bereiden dat het tweede optreden, van de Nederlandse ploeg eveneens kwalitatief minder zal zijn dan het eerste optieden. Gevreesd moet worden dat Karin Kent en Martine Bijl hun beste kruid al verschoten hebben, terwijl Jan- neke Peper haar liedje met het moeilijke woord wel erg zal mis- Verklaring van Van 't Reve Op Nederland II was er ove- rigens ook een boel te beleven. Bijzonder goed was „Uit Bei- ij tevue", de beste aflevering in E de hele reeks. Misschien wel omdat Henk de By zijn signalement-formule nu dichter E benaderde dan anders. Het gesprek met de redactieleden ^lllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIIIIIIIIIUIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllIHHIIIIHIIIIHIIIIIIIillllllllllllllllilllllillllllillllliillllillI li van „De Gids" (naar aanleiding van het „doodsnummer") lever de veel zinnigs op. en het werk stuk van Misja Mengelberg, uit gevoerd door het. door alle wa teren gewassen. Danzi-kwintet, vormde een verkwikkende uit zondering op alle muzikale re gels. Harry Mulisch las als af sluiting van het Gids-onderdeel een aanval op Van 't Reve voor. waarna Joop van Tijn Van 't Reve, toen deze in zijn witte tropenpak wilde beginnen met het voorlezen van zijn verzen, overviel met de vraag of hij nog antwoorden wilde op Mulisch' aanval. Van 't Reve had dit enige dagen tevoren al gewei gerd, liet zich ook nu niet over rompelen, zei nee, en vroeg of bij nu voort kon gaan met het lezen van zijn verzen. Tot slot las hy nog een verklaring voor aangaande zijn overgang naar bet r.-k. geloof. Wij citeren daarvan het laatste gedeelte: .De verwachting dat ik na mijn intrede in de r.-k. kerk met mijn literaire verleden zou breken, is volstrekt ongegrond Gedu rende alle jaren dat ik in ka tholieke milieus heb verkeerd, heeft men daar veel waardering getoond voor mijn „Godsvoor stelling" en voor de verwoording daarvan in mijn literaire werk, en heeft men mijn verbinding van homoseksuele lustvoorstel- lingen met religieuze mistiek als de gewoonste zaak van de we reld beschouwd. Uit „Nader tot u" heb ik in kloosters, katho lieke vormingscentra en semina ries voorgelezen daaruit ook de brief uit het huis genaamd het graf, inclusief de omstre den „ezel-passage", zonder ooit enige klacht of enig verwijt te hebben vernomen. En in al die zes, zeven jaar heb ik nimmer van enig katholiek, priester of leek. ook maar een onaangena me afkeuring, afkeurende, laat dunkende of oneerbiedige op merking vernomen over mijn zedelijke opvattingen of ovèr mijn leven met myn levenspart ner, noch zyn mijn vriend en ik door hen ooit anders beje gend dan met al het respect waarop wy recht hebben. De r.-k. kerk heeft mij opgenomen als de schrijver die ik ben, en als homoseksueel: niet uit zoge heten „tolerantie", „mededogen", „begrip", „christelijke barm hartigheid" of soortgelijke on zindelijke overwegingen, maar van ganser harte en op grond van de fatsoenlijkst denkbare motieven: achting en liefde. Ik wens u allen een goede zomer en een verkwikkende vakan- it. mod. muz. 20.00 Nws. 20.05 Vakantie Toeslag: gev. progr. 21.10 De wereld kampioenschappen voetbal 1966: rep. en nabesch. 21.30 Promenade-orkest: ntsmuzlek. 22.00 Pianorecitel Act. 23.00 Franse muz. van d (gr). 23.55—24.00 Nws. Hilversum 298 ni KRO: 18.00 Metropole ork j landst ding. 19.00 Nws. ^9.10*'Act!"li.30WSte reo: Holland Festival 1966: Rotter dams Philharmonisch Ork.. Nederlands Filharmonisch Koor en zangsolisten: 0.40 Ik beschul- lass. kam lied. 22.25 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 k kent geen grenzen (opn 23.55 j Voor het examen tekenen m.o.- a is geslaagd de heer T. J. M. Kom pier in Leiden. Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht I is geslaagd voor het kand.ex. niet- westerse sociologie, de heer J. Haaf- I kens in Oegstgeest. ndgym. rep. (8.Ö0—8.10 Nws.). 9.00 Van strijd. 7.23 Lichte .praatje. 9.05 Klassieke J rtret. 14.00 Noordhollands Filharmonisch orkest. 14.30 13.45 Gesp» ha gewijde Pianorecital: klass. ën mod. muz. 15.00 Voor de jeugd. (Tussen 15.3017.00 Rechtstreekse rep. van de Rond» Frankrijk). 16.00 Nws. 16.02 Vo. zieken. 16.30 Wegwijzer, tips voc en snipperdag 17.30 VARA's Popshow i di- >Iws. 7.10 Dagopening, x.muz. (Om 7.30 Nws.) 8.00 Nws. 8.10 Lichte 9.00 Voor de zieken. 9.40 (gr.). 12.00 Touring- gasten. 12.27 Med. tl 12.30 Nws. 140 Grt >ij de koffie, hoorspel. (Herh. van 4 Juli Jl.). 14.15 Lichte Bijbelvertelling voor ae jeuga. iö.uu Voor de jeugd. 17.00 Klassiek piano concert (gr 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Overheidsvoorl.: De politie nu. NRU/KRO9.00 Nws. 9.02 Licht gev. "00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Kees: licht pl.progr. pl.progr. 11.00 Koffie met praatje. 12 Nws. 12.02 Act. 12.05 Gez. Hollandse plaatjes. 13.00 Nieuwf 13.02 Act. 13.05 Licht muz.progr. 14.00 14.05 Gev. pl.progr. Nw Nw liedjes. 16.30 Rhythm an 1700 Nws 17.0218.00 Gev. pl.progr. voor automobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NCRV: 17.00—17.35 Tientallen doden op overweg in Znid-Afrika Doordat een trein bij Potgieters- •ust (Zuid-Afrika) op een onbewaak- e overweg een autobus ramde zijn 15 Bantoes gedood en 28 gewond. Van i drie der gewonden is de toestand le vensgevaarlijk. Slechts 14 buspassa giers brachten het er heelhuids af. Het ongeluk gebeurde 215 km ten noordoosten van Johannesburg. Volgens de politie sleurde de trein de bus 300 meter mee. De oorzaak van het ongeluk is duister, aange- j zien de treinen al van verre zicht- j baar plegen te zijn. 19 05 Franse les. (herh. les 39), 19.20 Eurovisie: Wereldkampioenschap voet- 1 bal: Spanje—Argentinië. (20.15—20.25 Journaal). VARA: 21.15 De schavui ten, TV-fllm. 22.05 Holland Festival 1966: Boy's Big Band en zangsolisten: Ut; 23.00 Journaal. 23.05—23.10 Flln d^ Ronde van Frankrijk 'derland 2 NTS: 20.00 Nws. in kort. NCRV: 20.01 De Humboldt- school. TV-film. 20.25 Battista van Tarente, film 20 45 Koningsgambiet, iDe 1 Nws NTS: 18.30 Teleac agedie des 17) 19.00 ort. 19.01 Klaas Vaak. TV-spel (BBC). 2145 Een j delijke maatschappij

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5