M.S.G. reikt in nieuwe school diploma's uit Tech. school Haagweg deelt diploma's uit Prachtig weer, grote aanvoer, goede handel DE LEIDSE VEEMARKT Dr. T. P. -86 jaar- Sevensma overleden Groente van „eigen" bodem Dr. M. de Jonge in Leiden hoogleraar ZATERDAG 2 JULI 1960 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats godgeleerdheid de heren W. M. van Vliet (Kerkrade) en J. Trapman (Voorburg)doctoraal Westerse sociologie de heer A. Stur- kenboom (Den Haag), mej. W. J. Tieleman (Den Haag) en mej. A. G. van Santen (Den Haag)kandidaats Westerse sociologie de heer J. Krab bendam (Schiedam)kandidaats En gelse taal- en letterkunde mej. M. J. H. van WerschKnepflé (Leiden) en mej. G. Palm (Den Haag)doctoraal klassieke taal- en letterkunde de heer J. Sombeek (Den Haag)kan didaats kunstgeschiedenis de heer W. F. Lash (Den Haag) en mej. C. O. C. Caudri (Sevrès Frankrijk); kandidaats Nederlandse taal- en let terkunde mej. M. L. Bakx (Leiden), mej. A. M. C. Meulebroek (Voorburg) en mej. C. Homburg (Giessendam» doktoraal geschiedenis de heer G. W. Muller (Leiden)doctoraal Duitse taal- en letterkunde de heer C. v. d. Hoeven (Rijnsburg), Aan leerlingen van de dagschool en de part-time-cursussen van de Technische Schol aan de Leidse Haagweg, die met gunstig ge volg hun examen hadden afgelegd, is vanochtend een diploma uit gereikt. Van de dagschool waren dit in de afdeling timmeren de leerlingen: T. Boer, W. A. van der Heijden. P. van Laarhoven, C. J. Lagas. J. F. Pijnna- ken, J. P. M. Straatman, J. J. W. van Went, K. M. Wesseling, T. Wester hout, A. C. Zwart, J. J. A. de Haas. F. X. van der Heiden. H. A Bey, P. W. Blikman, J. A. de Boer. J. H. van den Bosch, C. Duyndam, B. Freke. J. D. van den Hoonaard. H. van der Leek, J. R. van Oosten, F. Philippo, P. M. Rotteveel. C. J A. M. Veldhui zen. J. W. Zee, P. Rietvink, W. Roest, H. M. Bouman, C. van Driel, A. Fee- leüs, S. Jiawan, F. J. La Lau, I. Neu teboom. L. v. d. Nieuwendijk, S. Noort, A. de Ruiter, j. de Ruiter. J. Stouten, J. A. van Wieringen, R. D. van Leeu- Metselen: A. Hansen. J. C. H. M. Postma, G. J. de Ridder. M. C. Var- keviser, C. F. P. M. van Werkhoven, C. Korpelshoek, Meubelmaken: H. J. P. M. ter Beek J. Buis, J. H. van der Heiden, J. C. Schoneveld, J. G. B. Zandbergen. Schilderen: P. Boom, J. v. Hooven Hoewel het nieuwe schoolgebouw van het Kon. Genootschap Mathesis Scientiarum Genetrix aan de Dieperpoellaan (Houtkwar tier) eerst officieel na het begin van de nieuwe cursus officieel zal worden geopend, vond de diploma-uitreiking reeds gisteravond in de aula van de nieuwe school plaats. De volgende leerlingen behaalden het diploma 5-jarige cursus afdeling werktuigbouwkunde D. G. E. Bol, Oegstgeest; D. S. Buitenom; J. H. van Gent; P. F. de Gunst; J. de Jong, Katwijk; H. G. Kluit, Amsterdam; J. A. Kok, Wate ringen; K. J. M. Kuithof, Linscho- ten; J. L. M. Luiten, Stompwijk; D. C. Ouwehand, Wassenaar; M. W. van Tol, Voorhout; F. Wijkhuizen, Heem stede: M. C. M. DickhoffH. A. P. M. Gordijn; J. Haasnoot, Katwijk; A. J. J. Kuijt, Katwijk; T. J. de Lief de, Katwijk; C. M. van Loon, Lisse; W. van Ofwegen, Alphen a/d Ryn'); W. C. Opgelder, Lisse; G. J. v. d. Ploeg, Leiderdorp; A. Regeer; J. A. v. d. Spek: G. H. Steenbergen: W. E. Wildoer, Noordw.hout; J. B. Zwart; F. J. Zwarts, Zwammerdam; T. Boe- refijn, Bodegraven; J. J. C. Eindho ven, Zevenhuizen; A. W. J. Fleur; L. W. Gerrése, Den Haag; J. Th. van Klink, Roelof arendsveen; T. Kuijt, Katwijk; J. de Meij; G. Passchier, Rijnsburg; P. Pellenkoft: R. C. V. van Schie, Oegstgeest; B. Venema, Den Haag. Afgewezen 14. „met lof". Diploma 5-jarige cursus afdeling bouwkunde W. Barnhoorn, Katwijk; M. T. F. Belt; J. J. B. Boon, Voorschoten; J. Budding; G. M. Dorsman Hazers- woude; J. P. Haasnoot, Oegstgeest; W. v. d. Plas. Katwijk: G. J. S. Rys- bergen; C. E. Turk, Zoeterwoude A. Versloot; P. F. Waaning, Noordw. hout B. F. Delsasso; M. M. Gor dijn, Oegstgeest; J. H. Hooijmans, Valkenburg (Z.-H.); M. J. Kestro; A. v. d. Leede, Lisse; E. Lekx, Al phen a/d Rijn; J. Meyrink, Noord- wijk; W. M. H. Rosier; W. A. A. van Rijn, Leiderdorp; J. H.Ryskamp; A. I. Schaddé v. Door en; L. Sneeuw, Al phen a/d Rijn; U. A. Spadon; A. v. Hemert, Alphen; H. J. Sieders, Oegst geest. Afgewezen: 8 „met lof". Diploma vervolgcursus afdeling bouwkunde J. Bleijenberg, Alphen a/d Rijn W. J. Bon, Lisse; M. Duyndam, Noordwijk; J. van Es; W. Kramer; I. M. Maes, Lisse; J. de Mol, Kat wijk J. C. Noomen, Alphen a/d Rijn; F. H. M. Peters; A. M. Weijers, Hillegom; K. C. v. 't Wout, Lisse. Afgewezen: 2 „met lof". Diploma vervolgcursus afdeling elektrotechniek E. Bol, Oegstgeest; C. Haasnoot, Katwijk; P. v. Hemert, Alphen a/d Rijn: W. H. P. v. Iperen; W. B. Marks, Amsterdam: B. C. de Nobel; J. Post; A. J. v. Rooijen; S. A. C. v. d. Voorn Sassenheim. Afgewezen: 3. „met lof". Diploma vervolgcursus afdeling werktuigbouwkunde J. J. Aben; A. M. v. d. Berg, Al phen a/d Rijn; H. Braggaar; J. W. A. Brinkman, Leidschendam; N. v. Duijvenbode, Katwijk; C. M. Hettin- ga; G. Laterveer; Ch. v. d. Linden; A. A. v. d. Plas, Katwijk; P. Roden burg; H. A. Sollewijn Gelpke, Ha- zerswoude; T. Tol; P. K. Varkevis- ser, Hillegom; G. v. d. Voet; A. v. d. Waals. Afgewezen: geen. Briljanten sieraden Moderne diamant-collectie. Ringen met briljant. reeds vanaf f 75,- Juweiier VAN DE WATER Haarlemmerstraat 181 Altyd voordelig, 's Maandags gesloten. Aan de volgende leerlingen van de uitgebreid technische school die het praktijkjaar tot tevredenheid hebben volbracht Is het diploma uitgereikt: Afdeling bouwkunde: R. v. d. Bos, Katwijk/Zee; P. K. v. Dorp, Oegstgeest; D. v. Galen, Lei derdorp; C. J. J. Hobo, Haarlemmer meer; P. J. Klein, Heeswijk (N.-B.); A. Koning, Hillegom; J. B. Kriek, Zoetermeer; R. Krol; C. Langeveld, Alphen a/d Rijn; A. Moolenaar, Lis se; A. Noppen, Oegstgeest; E. Pie- tersz, Zoeterwoude; C. de Reuver, Voorschoten: D. Sol; J. v. d. Veer, Sassenheim; J. Warmerdam, Voor schoten; L. v. d. Werf, Zoeterwoude A. Witsenburg; L. Zimmerman, Voor. burg. Afdeling werktuigbouwkunde: J. v. d. Bent, Katwijk/Zee; R.Boom; Ch. J. Boon; C. R. Borghart; P. J. Bruins Slot, Alphen a/d Rijn; L. M. Deckers, Warmond; A. v. Duijven- bode, Katwijk/Zee; J. Eisenga, Noordwijk; C. Gravemeyer, Noord- wijk; J. v. Klink, Zoeterwoude; G. In de aula van de nieuwe school. Wat een verschil met het oude, uit geleefde gebouw aan de Pieters kerkgracht (Foto L.D.-Holvast) Koning, Zoeterwoude; R. G. Kooy, Voorschoten; A. W. Maan, Schiedam; J. C. de Mooy, Katwijk /Rijn; W. v. d. Oever, Katwijk/Zee; S. M. Ouwer- sloot; C. Overweel, Lisse; H. Rotte veel, RijpweteringM. Steenhoven; G. L. Tjoa, Alkmaar; F. Veltman, Bennebroek; M. W. Wester, Oegst geest; M. H. Otto; M. K. Hoogdalen, Voorburg. Afdeling elektrotechniek: H. Cornet, Den Haag; J. A. Dan sen, Den Haag; J. v. d. Horn; C. A. v. d. Hulst. Noordwijk/Binnen; S. J. Jongeneel, Nieuw Vennep; R. G. C. Koekkoek; E. Kruiswijk, Alphen a/d Rijn; G. Richtering, Alphen a/d Rijn; R. Sandbrink, Boskoop; J. J. C. W. Schoenmakers; C. P. v. Staveren, Hazerswoude; P. J. v. d. Ven; A. P. M. Zuidwijk, Koudekerk /Rijn; H. L. Cohen, Wijk aan Zee; B. J. v. Ernst. Den Haag: W. J. Keukenmeester, Leidschendam; W. Knoester, Den Haag; P. Pronk. Scheveningen; W. v. d. Staaij: P. W. C. Visser; A. A. Weber; A. J. M. Wildenburg; C. H. v. d. Wijngaard; W. de Wit, Wad- dinxveen; T. Zitman, Voorschoten. Dr. Sevensma publiceerde artikelen eetoter deze week veel vraag in verschillende tijdschriften en was P°rL z°da,t dagelijks iets voorts redacteur van .Winkler Prins' Encyclopaedie" (4e druk), alsmede van de encyclopedie „Zoeklicht". In Leiden was hij lange tijd voor zitter van de Ver. „Oud Leiden". Dr. Sevensma is na zijn pensioen gerechtigde leeftijd nog enige tyd verbonden gebleven aan de Universi teitsbibliotheek teneinde deze biblio theek na de bevrijding in 1945 op nieuw in te richten. Kort na zijn afscheid werd hy benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Op Rhijnhof vond hedenochtend de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van dr. T. P. Sevensma. oud-biblio thecaris van de Leidse Universiteitsbibliotheek. Oud-directeur Leidse Univ. bibliotheek Dr. Sevensma, die van oktober 1938 tot september 1947 de leiding over deze bibliotheek had, werd op 22 juli 1879 te Sneek geboren. Na zijn gymnasiale opleiding, zette hy aan het Doopsgezinde Seminarium en de Universiteit van Amsterdam zijn theologische studie voort. Aan deze Universiteit promoveerde hy in 1908 tot doctor in de theologie op een proefschrift, getiteld „De ark Gods, het oud-Israëlitisch Heiligdom". Nadien studeerde hy staatsweten schappen. waarin hy doctoraal-exa- men deed. Vervolgens was dr. Se vensma van 1908 tot 1913 als conser vator werkzaam aan de Universiteits Bibliotheek in Amsterdam. In 1913 volgde zyn benoeming tot bibliothe caris van de Nederlandse Handels Hogeschool in Rotterdam, welke functie hij in 1916 verwisselde voor die van directeur der Openbare Lees zaal en Bibliotheek in Amsterdam. Elf jaren is hy als zodanig werkzaam geweest, terwijl hy van 1924 tot 1927 bovendien directeur was van de Uni versiteits Bibliotheek aldaar. In 1927 werd hij benoemd tot bibliothecaris van de Volkenbond in Genève, welke functie hij in 1938 neerlegde om kort daarop, ingaande 1 oktober 1938, in de functie van bibliothecaris aan de Leidse Universiteit te worden benoemd, welke functie voordien ge durende enkele maanden tijdelijk was waargenomen door prof. dr. J. de Vries. (Van een deskundige medewerker) Na regen komt zonneschijn; dat is deze week weer duidelijk uitgekomen. Enkele dagen koud en guur, gisteren prachtig zonnig weer en daar was iedereen blij om. Niemand, dus ook de boeren, behoeft over het weer te mopperen. De stemming op de markt was opgewekt, de aanvoer groot vooral op de wolvee-afdeling er was kooplust en een goede belangstelling. Ook de toeristen komen weer op de markt. VEEL VRAAG VOOR EXPORT Zo alles eens overwegend, mogen wij vaststellen, dat het een goede en geslaagde markt is geweest. Er blij ven natuurlijk wensen en niet alles deslt in de vreugde. De afdeling ge- bruiksvee is niet de grootste in deze tijd van het jaar: de aanvoer was zeker niet groot. Varekoeien waren vrijwel niet te koop, èn door het te kleine aantal, èn door de minder goe de kwaliteit. Slachtvee daarentegen hoewel minder in aantal dan vorige week. deed het goed. De slagers hebben de afgelopen week goed verkocht, al thans beter dan de week daarvoor, en dat geeft de verkopers goede moed. Wel is het zo. dat door de vakantie- tijd verschillende slagerijen gesloten zijn,, en dat geeft dan weer een rem op de handel. Opgemerkt moet worden, dat de Engelse schepen weer varen en er dus Engelse koeien binnenkomen, hetgeen van invloed is op de markt - notering. Op de vette-kalverenmarkt viel een grote aanvoer waar te ne men, een veel groter aantal dieren dan een week tevoren. Ditzelfde kan niet gezegd worden van de kwaliteit. De meeste dieren waren zeker niet van de allerbeste soort, zodat de vlugge handel' niet tot uitdrukking de prijsnotering. Er was Varkens. De markt van slachtvar- kens lijkt wat verdeeld. Het aanbod Uit het Zuiden en Oosten is niet groot, terwijl er in het Westen nogal ruim varkens zijn. De beursnotering (verwachtingsprijs) ligt behoorlijk Toed. Het wat koelere weer van de slopen dagen heeft de vraag naar moest worden betaald. Op de jongvee-afdeling had de handel een stug verloop, mede door gebrek aan kopers. Het mooie weer hield gisteren de kopers thuis (op de boerderij). De nuchtere kalveren hiel den zich bij een kleine aanvoer rus- Notering: melkkoeien f1000-1275- 1450; varekoeien f 700-1000-1325; slaohtstieren f 4-4.20-4.40 per kg gesl. gew.; slaohtrunderen f 3.50-4.20-4.60 per kg gesl. gew.; vebte kalveren H.T.S. HAARLEM Aan de Hogere Technische School in Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen bouwkunde: L. van Duin uit Noordwijk, P. Hulsbos uit Nieuw Vennep, W. S. van der Lee Lisse, B. J. Verburg Katwijk aan Zee, weg- en waterbouwkunde: A. de Groot Nieuw Vennep. H. C. de Gruil Sassenheim, G. L. Janssen Lelden; werktuigbouwkunde: H. J. Alt Lei den, J. L. J. de Boer Hazerswoude, E. Boermans Wassenaar, C. H. Mo- ser Voorschoten, L. A. van Noort, A. G. Rijnbeek Leiden, H. v. d. Boo gaard Voorschoten, Ch. P. den Hol lander Leiderdorp, H. Lekx Alphen a. d. Rijn, C. Roeloffs, B. Vegter Leiden, C. Th. M. Warmerdam Noordwijkerhout. elektrotechniek: G. A. de Groot Ha zerswoude, L. Bijvoet Lisse; scheeps- bouwkunde: L. J. ten Hagen Lisse; vhegtuigbouwkunde: J. W. Boele, M. J. Hali Leiderdorp en A. F- van Dijk Warmond. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. mr. S. M. Brandenberg te Leiden. Huis Wasstraat 2 voor f 14.700,- door de heer Oudshoorn. Huis Wasstraat 4 voor f 14.000,- door de heer V. d. Donk. Huis Thorbecke- straat 27 voor f 8.000,- door J. v. Iter- son c.q. Huis Thorbeckestraat 29 uit de hand verkocht. Huis Leuvenstraat 5 voor f 4.651,- door de heer Veerman (j.q. varkensvlees (en vooral ribben) sterk doen toenemen. Remmend op de markt blijft de grote voorraad buik- spek uiit de mond- en klauwzeer- periode. Notering slachtvarkens f2.10 tot f2.20 per kg lev. gew. De markt van biggen en lichte varkens was gis teren vlug en reeds zeer vroeg waren vele hokken leeg. Gevraagd naar de reden hiervan, kon niemand een re delijke verklaring opgeven. Er wer den goede zaken gedaan en de prij zen lagen hoger. Notering: zeugen f 350-400-450; biggen f 65-74-78; lich te varkens f 90-110-120. Wolvee. De aanvoer van Wolvee was groot, in totaal bijna 2700 stuks d.w.z. 500 dieren meer dan vorige week. Desalniettemin was de handel overwegend goed tot willig. Ook de weide, en Texelse lammeren gingen willig van de hand. Notering en han del: vette schapen f80-90-100, goed; vebte lammeren f95-110-130, goed; zuiglamm. f90-100-130, vlug; weide- lammeren f 65-80-90, goed. Mej. W. Bary met pensioen Op donderdag 7 juli zal mej. W- H C. M. Bary afscheid nemen van de Mariaschool in Leiden. Zij is 45 jaar als onderwijzeres aan deze school verbonden geweest. Mej. Bary gaat met pensioen. Schoolbestuur, collega's en het oudercomité „Harte- brug" gaan de scheidende onderwij zeres een feestdag aanbieden. Om half tien wordt er in de parochie kerk Hartebrug een mis opgedragen en 's middags is er een feestmid dag in het Antoniusclubhuis. 's Avonds is er feest in datzelfde ge bouw met de leerlingen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Kinderdijk (toez.) (toez.) J. L. Ravesloot, kand. te Deft; te Nieuwveen en te Uitwijk Sj. v. d. Zee. kand. te Utrecht: te Steggerda T T,is8er te Haulerwijk: te Ede I. Schipper) N. Kleermaker Hierden A. Kaste- i den IJssel; te Pak. toez.) S. de Jong te Drachten; te Zevenbergen *oez.) J. L. Koolschijn te Ridderkerk. Aangenomen het beroep van de Ge nerale Synode tot zendingspredikant ten dienste van de Indonesische Christelijke Kerk op West-Java J. J. W. Gunning, laatstelijk Evang. Lu thers predikant te 's Hertogenbosch- Vlagvwedde A. J. Ons- n (O). GEREF. KERKEN Beroepen te Bergum (2de pred. pl.) andsmeer en te Sexbierum J. v. d. laaten te Vinkeveen. Aangenomen naar Nijmegen als stu- !entenpredlkant met een bijzondere pdracht (voor het gesprek Rome-Re- ormatle) G. W. de Jong te Emmel- iord: naar Dracten (vac. H. E. Vijnja) C. J. v. d. Meulen te Tiel. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Veldman J. de Lange, A. J. M. Lepelaar, F. van Mil, M. G. Ouwehand, C. A. F. M. Reekers, H. Th. M. Visscher. Metaalbewerken: P. F. van der Born, C. L. M. Bosman, W. van den Burg, E. V. Haag, S. Hamerling, J. Laman, G. Ligtvoet, W. M. Meyer, P. J. Onderwater, J. G. van Osnabrugge, J. van der Plas, H. J. van der Ploeg. P. J. van Reeden. W. J. Roodenburg, R. Vissers. B. P. W. de Zwjjger, J. D. Boer, P. F. A. A. A. J. de Boer, J. Borgers, R. Coster. H. Duindam, J. J. Jonk, F. H. L. Kok, A. van der Lin den, C. de Nie, C. Ouwehand, H. Ou wehand, J. C. Ouwersloot, C. J. Velt- huyzen, L. Zuurmond. Autoherstellen: J. W. N. Bakker. G. Blote, R. F. Brussee, K. P. G. Gerla. J. de Groot, J. J. Immink, G. Klerk, W. Koelewyn, H. H. Heinrich, N. L. Rot, H. A. A. J. Sladek, W. A. van Vleuten, R. van Wilgen, D. W. Zo merhuis, C. Zwaan. Elektrotechniek: C. J. N. Bank. E. v. d. Bijl, W. F. Filemon, A. van Gel- lecum, L. J. Giezen, L. P. Helder, J. J. Kooreman, H. Kroon, F. C. J. Lu- nenberg, M. W. van Maanen, J. F. Maryt, W Nagtegaal, E. H. Onder water, J. D .A. Pikart, M. E. P. van Prehn, I. v. d. Reyden, J, A. M. Riet veld, A. Theunissen, C. A. Versluijs, H. v. d. Voet, A. P. J. Driessen. Fijnmetaalbewerken: F. S. de Boer, M. C. Delfos. F. Dexel, C. J. van Doorn. J. van Egmond, J. Hendrikse, M. J. Kikkert. G. J. Lentz. J. C. Ma- rijt. SCHOOLPRIJS De heer F. Dexel (fijnmetaalbe werken) werd op verzoek van hel lerarenkorps uitgeroepen tot school- pryswinnaar. Hy ontving de door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland beschikbaar ge stelde prijs. Gediplomeerden van de part-time cursussen waren in de afdeling tim meren: L. v. d. Bent, A. van der Blom A. N. Janssen, J. Kes, H. J. v. d. Laan G. M. van Leeuwen, T. Passchier, F. de Ru, J. Schaap. G. J. Schellinger hout, D. H. Singerling, B. Sollie, H. J. Stouten, C. Tegelaar, J. Verbeek. R. v. d. Vegte, J. H. Verblij. J. H. Zwaan W. Azier. C. d. Best, C. Breedeveld, H Dubeldeman. G. v. d. Hoed. M. J. de Jong, J. v. Kampenhout, C. Ketting, J. van Leeuwen, J. A. v. d. Luit. A. J. B. v. d. Mey, J. van Mil, C. v. d. Niet J. L. de Ridder, N. A. van Schaik, J. Selier, J. M. de Tombe, D. v. d. Tuijn A. Vons, J. Griffioen. Metselen: S. K. de Graaf, H. P. Hoogervorst, T. Kruithof. C. H. Mul der. I. J. Sj. Senne. Schilderen: H. C. M. Bouwmeester, W. H. C. Driessen, H. Griekspoor, C. G. J. Horn. B. van der Kwaak. H. Leemans. P. J. van Luik, J. A. M. Remmerswaal, A. J. M. de Rooy. J. A. Salman. J. J. R. Schell, R. Strik. H. N. Volwater. Metaal: H. C. Bakker. A. B. Gué- rain, L. Gijsman, J. de Jong, P. Kramp. J. van Lierop, H. Pauw, J. J. v. d. Wagt, C. W. Zoetemelk. Monteur: R. A. H. Barnhoorn, J. H. van Beelen, J. van Bladel, L. Diele- man, P. C. Hoogeveen. A. Krayenoord P. J. Kuiters. J. Th. v. d. Mey, J. v. d. Niet, W. F. Ramaker, A. van Ros sen, C. Schaap. P. E. Swanenburg. D. Tuithof, La. Versteeg. H. M. de Vree- de. Centrale verwarming: J. P. Barn hoorn, J. Boerefijn, L. Jongbloed. Sj. Kuijt. J. L. M. Lamers, J. H. van Leeuwen, W. A. J. Schelvis. E A. T. Sliggers. L. J. J. Steenvoorden. D. Tegelaar. R. M. Uylenbroek, H. J. Wansink, J. M. IJsselmuiden, F. J. J. van Velzen. r Hilversi Rotterdam-Delfshave C'IIR. GEREF. KERKEN BAPTISTEN GEMEENTEN i M. J. stuk- Th. A. J. Turk. De voor deze cursussen beschik bare prijs van het departement Lei den van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel kwam in han den van de heer H. C. Bakker te Noordwijkerhout. De klasse-prijzen werden uitgereikt aan: J. H. van der Heiden, J. A. de Boer. J. A. van Wieringen. C. van Werkhoven. F. S. de Boer, W. Nagte gaal. W. M. Meyer en M. G. Ouwe hand. Op de dag dat de grenscor recties een feit waren, heeft burgemeester, mr. G. C. van der Willigenin zijn kamer in het Leidse Stadhuis een ge varieerde collectie groenten ven „eigen" bodem ontvan gen. Mevr. Van Haastrecht, eerst één dag Leidse, bood de burgemeester in bijzijn van haar twee zoontjes en een schoonzuster enkele produk- ten uit voormalige Zoeter- woudse grond aan. Bij K B. is dr. M. de Jonge, lector in de oudtestamentaire pe riode en de vroegchristelijke letterkunde aan de Universiteit van Groningen, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der godgeleerdheid, om onderwijs te geven in de uitlegging van het nieuwe testament, met inbegrip van de inleidingswètenschap en oud-christelijke letterkunde. Prof. De Jonge is de opvolger van prof. dr. G. Sevenster. Opvolger van prof. dr. G. Seveuster voorafgegaan een periode van ruim een jaar van onderzoek aan de uni- j versiteit van Manchester ln Enge land. Van 1952 tot 1961 was hij predikant te Wedde en Blija, en vervolgens tot Dr M. de Jonge, die ln 1925 te Van h* Vot" Vlissingen is geboren, volgde het gymnasiaal onderwys te Middelburg en Hilversum en studeerde theologie te Utrecht en Leiden, in welke laat ste plaats hfj op 23-jarige leeftyd het doctoraal examen cum laude af legde. Na zyn kerkelyk examen in mei 1950 en een verblyf op het semi narie van de Ned. Herv. Kerk ln Driebergen, werd de nieuwbenoemde hoogleraar ln 1951 toegelaten tot de evangeliebed lening in de Ned. Hen'. Kerk. In 1953 promoveerde prof. De Jonge eveneens te Leiden met lof op een proefschrift getiteld: „The Testa ments of the Twelve Patriarchs. A study of their text, composition and origin". Aan dit proefschrift was mingscentrum te Barchem. In 1962 werd hy benoemd tot wetenschappe- lyk hoofdambtenaar aan de ryks- universiteit in Groningen, waarna in maart 1965 zijn benoeming tot lector in de oud-christelijke en intertesta- mentaire letterkunde volgde. De open bare les waarmee hy zyn ambt aan vaardde was getiteld: „De toekomst verwachting in de Psalmen van Salomo". Prof. De Jonge, die behalve zyn reeds genoemd proefschrift, veel ge publiceerd heeft in vaktydschriften als „Novum Testamentum", „Vox Theologica". „Theologie en Praktyk", „Nederlands Theologisch Tydschrift", is medewerker van de vertaalcom missie van het Nederlands Bybelge- nootschap.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3