Kamer verbod verdeeld over tot voorlezen Haal heerlijke bierworst in huis! Opkoop plantgoed van tulpen gaat door .NEDERLANDS ECHTPAAR VERMIST ZWANENBERG Beslissing teeltmaatregelen uitgesteld KLAVERBLAD KOFFIE Oerwoudoorlog op Borneo geëindigd Takv Erebus klopte in 1.23.2 Aristo Scotch SPORT van vandaag 2 Robeco iii 5 maanden overwegend verkoper DHC gesplitst Strop voor RCH ZOET VIERDE IN BEVEL DONDERDAG 30 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 1 (Van onze parlementaire redacteur) vernieuwing van het reglement heeft Er bestaat in de Tweede Kamer I sterk" b°d, heeft de weerstandTgeThét er een verbod tot het voorlezen van verbod wat afgezwakt door aan het rz gelUke verbod hebben elkaar giste- te stellen. Hl) wees^n^e^ met ren langdurig bekampt zonder tot nadruk op, dat dispensatie gegeven een beslissing te komen. De Kamer kan word^ deP^reki^ van K" technische onderwerpen wa^ Be ren het verbod stemmen Over de makkelijk vergissingen kunnen wor- mtslag viel weinig met rekerheid te den gemaakt. Het verbod zal niet voorspellen. In minstens drie fracties den - P.v.d.A., K.V.P., A.R.P. be staat verschil van mennig. De invoering van een voorleesver- bod is een van de belangrijkste pun ten van het nieuwe reglement van or de, dat sinds vorige week woensdag bij de Kamer in discussie is. Het is vooral voorgesteld om te bereiken, dat voor het voorlezen van ver klaringen, citaten of bepaalde passa ges en formuleringen waarin fijne nuances van grote betekenis zijn. De bedoeling van de voorstanders is niet, dat de Kamerleden voort aan alle redevoeringen uit het hoofd zullen opzeggen, maar dat zij van aantekeningen of punten zullen spre- de redevoeringen ln de Kamer punti- I rele kamerleden inmid- ger en zakelijker worden en dat meer op interrupties en opmerkingen van voorgaande sprekers wordt ingegaan. Rporotill crc Voorstanders van het verbod hebben o Inmiddels ook het argument van de aantrekkelijkheid van de parlemen taire discussies in het veld gebracht. De tegenstanders voeren aan, dat door het verbod iets geregeld wordt wat helemaal niet thuis hoort in een reglement van orde. Bovendien vindt commissie De Kamer heeft gisteren met een grote meerderheid besloten tot de in stelling van een algemene begrotings tij, dat het verbod inbreuk maakt commissie (A3.C.). Deze commissie op de persoonlijke vrijheid van ieder kamerlid om te spreken zoals hij dat zelf wil. Afgezwakt De socialistische afgevaardigde Bommer, lid van de commissie die de zal de begrotingsontwerpen bespre ken en de veranderingen die de kamer in de ontwerpen wil aanbren gen van commentaar voorzien zodat het financiële voor en tegen duide lijker vast staat dan thans dikwijls het geval is. Voor de instelling van de commissie stemden 90 leden, er te gen 22. (C.H.U., G.P.V., C.P.N., drie socialisten en een K.V.P.-er.). De 24-jarige Frank van der Bi en zijn 22-jarlge vrouw Martha (geboren De Haas), een Nederlands echtpaar dat in Kerkenheim in Duitsland woont, zijn gisteren in een kleine rubberboot op zee gaan varen en niet teruggekomen. Gisterochtend verliet het echtpaar met twee vrienden, in een andere boot, het Pampelone-strand in Saint- Tropez terwijl er een harde mistral waaide. Na een tocht van twee uur keerden de vrienden terug, en toen zij tevergeefs op het Nederlandse echtpaar gewacht hadden sloegen zij alarm. Schepen en vliegtuigen van het Franse vliegdekschip Arroman- ches hebben de Middellandse Zee af gezocht, zonder een spoor van het echtpaar te vinden. Het echtpaar kwam een paar dagen geleden naar de Rivièra om vakantie te houden. zyn boot, de Hakone, was uitgerust met een kleine motor en had genoeg brandstof voor een paar uur varen. Van der Bi kwam oor spronkelijk uit Harkema Opetnde, en zijn vrouw uit Ochtrop. de lekkere, mondfrisse h* pepermunt-dragee fcd Cl. Meer wooncomfort voor bloem en plant gevraagd In onze huizen komen bloemen en planten niet voldoende aan hun trekken, vindt het Produktschap voor Siergewassen. Het kijkt met jaloerse blikken naar de daktuin, waarmee de Franse architect Le Corbusler zijn „wooneenheid" heeft voorzien, constateert dan somber de volgende tekortkomingen ln en aan Neder, landse woningen: te smalle venster banken, te kleine balkons, weinig ge legenheid om een binnentuintje aan te leggen of op een andere manier de zaak wat te versieren met bloe men of planten. Daar moet Iets aan gedaan wor den, vindt het produktschap. Het denkt aan plantenbakken om kamers in te delen of van elkaar te schei den, verzonken bakken voor binnen tuintjes, en voorzieningen op balkons. Maar het laatste woord wil het toch liever overlaten aan deskundigen, na melijk architecten en binnenhuisar chitecten. Van hen wil het een antwoord op de vraag hoe men deze I slng kunnen bereiken in het vraag- of andere voorzieningen kan aan- stuk van de uitvoer van het plant- brengen zonder, dat de bouwkosten goed van tulpen. Het haarscherpe aanmerkelijk hoger hoeven te worden. I verzet van mr. F. B. M. Nederveen Daarom wil het produktschap leidde tenslotte tot een voorstel van onder deze deskundigen een prijs- de heer Roelofs om eerst te wachten vraag uitschrijven. Men wil dat doen op het antwoord van de vijf partners in overleg met organisaties van ar- in de E.E.G. op het Nederlandse ver- chitecten, binnenhuisarchitecten en zoek om een interimregellng. BU deze bloemsierkunstenaars. In de jury I regeling zou het mogeiyk zyn om de wil men behalve architecten ook be- uitvoer vla die landen van Neder- woners zien. Men denkt daarom aan lands plantgoed naar landen vertegenwoordigers van de Neder- buiten de E.E.G. te verbieden of in landse huishoudraad of de Stichting „Goed Wonen". f Advertentie) 'n Lekker pilsje in de koelkast Marktonderzoek siergewassen in Frankrijk Het Produktschap voor Siergewas sen houdt op het ogenblik in de Noordfranse steden Rijssel, Roubalx en Tourcoing een markttest voor de verkoop van snijbloemen. Men maakt hierbij gebruik van koelvitrines, waar- In de bloemen op een graad of zes zeven boven nul worden gehouden. De vitrines zijn getest door het Proef station voor de Bloementeelt ln Aals meer. Marktonderzoekingen van het pro duktschap in Amerika, Duitsland, Engeland en Nederland zijn in voor bereiding. In de herfst van vorig Jaar is in Amerika in samenwerking met de Michigan 8tate University een broeierij-project begonnen. Gedu rende vijf jaar zal de universiteit broeiproeven nemen met Neder landse bloembollen. Hierdoor hoopt men het geven van betere voorlich ting aan Amerikaanse bolbloemen - trekkers te zijner tijd mogelijk te maken. Over enige tijd zal ook een onder zoek worden ingesteld naar de afzet van bolbloemen in Amerika. De Weat- duitse vakorganisaties hebben laten weten, dat ze snel een begin willen maken met een gezamenlijk onder zoek. Tegen een onderzoek in hun land door het Nederlandse produkt schap alleen hadden ze bezwaren. Hij kreeg steun van de heren Prins, v. d. Velde en Roelofs. De heerBreg- man uit Aalsmeer zei, dat de bloe misterijsector niet de gevolgen wenste te dragen van maatregelen in de bloembollensector. Daarmee stond het probleem kant en klaar. Want als Nederland geen tulpenplantgoed uit voert, heeft bijvoorbeeld Frankrijk het argument in handen om gebruik te maken van artikel 44 van het Ver drag van Rome, namelijk importstop Misvormd kind om het leven gebracht officier van Justitie wilde eerst een verslag van farmacologen. Beklaagden zijn de 46-jarige vrou welijke arts Mechtild Petersen en de moeder van het gedode kind, de 35- jarige voormalige publieke vrouw Hela Siderow. Zij worden er van verdacht de drie- Jarige jongen op 29 september 1963 door een injectie om het leven te hebben gebracht. De jongen, die zon der armen en benen was geboren, stierf zes uur na de toediening van de ir jectie in een ziekenhuis. Een getuige heeft gezegd, dat hij eerder op de bewuste dag een vrouw uit zijn bier lokaal had gezet, omdat hij het zien van haar mismaakte „softenon-kind" niet verdragen kon. De bewuste vrouw was mevr. Siderow. Een andere getuige, eigenaar van een krantenkiosk, waar mevr. Sido- row eens haar kind een schone luier omgedaan had, vertelde dat hij had gehuild toen hij het mismaakte kind zag. In de rechtzaal is ook een brief voorgelezen van de gewezen echtge noot van mevr. Sidorow, die in Po len woont. Hij zegt dat mevr. Sido row vaak met de gedachte speelde om haar mismaakte kind te doden en lelfmoord te plegen. „Maar zij ver- 1 zerrie het kind liefdevol", aldus de schrijver van de brief, iinrt Getuigen verklaren dat Helga een fcten goede moeder voor haar kreupele kind was geweest, maar dat zij tegen HJn gebrek niet op kon, terwijl ze eveneens gebukt ging onder de om standigheden waarin zij moest leven: haar echtgenoot dwong haar tot Prostitutie. De eenvoudigste zaken zijn het eerst behandeld. Men stemde una niem in met het handhaven van de teeltbeheersing van hyacinten en een opkoop van narcissen, die uit de re serves wordt gefinancierd. Men had ook weinig moeite met een voorstel om plantgoed van tulpen in de maten zes tot tien op te kopen. Kwekers- organisaties hadden wel verzocht de i opkoopprijs van f 1.25 terug te bren- gen tot f 1.—Gezien de verhouding tot de prijzen van de leverbare ma ten vond men dit een redelijk voor stel. Het plantgoed, dat voor 1 ok tober wordt ingeleverd zal 1 novem ber worden uitbetaald. Het grote struikelblok was het ver schil in opvatting over het vrijgeven van de tulpenteelt en de volgens het bestuur van het PVS daaraan on verbrekelijk verbonden uitvoer van alle maten tulpen. Dr. Verhage zei, dat men niet an ders kon, omdat men na aanvallen door de Europese Commissie op het verbod tot uitvoer van plantgoed in feite grondstof voor de kwekerij de aanval kon weerstaan door te wij zen op de Nederlandse teeltbewer king, die zo'n uitvoer niet toestond zonder zichzelf te ontkrachten. Op het moment, dat de produktie niet meer beperkt zou zijn, zou dit argument, dus nu, vervallen. Mr. Ne derveen ®teld« daartegenover, da-t ge durende een half Jaar in het buiten land verkocht is op de voorwaarden van de teeltbeperking. Dus met mi- nimummaten en prijzen. Het is on juist om in een tijd, dat deze verko pen nog niet gerealiseerd zijn, wijzi gingen aan te brengen, die aUes op losse schroeven zetten. Volgens hem is de produktie van 1966 nog aan be perking gebonden Men kan nu stel len, dat de produktie van 1967 pas in 'vrijheid verkregen is en dus ook in vrijheid kan worden verkocht en gekocht. Volgens de heer Nederveen ls het onjuist om vooruit te lopen op een verordening van de Europese Com- De arts zegt dat zij het kind op mjgsie. Pas als een Interim-regeling verzoek van de moeder een grote doQr de partnerlanden wordt dosis van een verdovend middel heeft I vrilrave moee- lngespoten. Mevr. Sidorow spreekt doorgevoerd, zou een vrijgave moge dit tegen. I UJk Eerder niet. hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! De jungleoorlog aan de grens tus sen Indonesisch- en Maleisisch-Bor- neo is in feite beëindigd, aldus heeft de Britse commandant van de strijd krachten in het Verre Oosten, gene raal Sir Alan Jolly, gisteren ver klaard. De afgelopen dagen zijn er geen meldingen meer binnengekomen over Indonesische infiltraties langs de grens met Serawak en Sabah. Even na de vredesbesprekingen in Bangkok tussen Indonesië en Malei sië begin deze maand, was nog een groep Indonesiërs over de grens ge trokken en aangehouden. zy bleken hun orders te hebben ontvangen voordat de conferentie werd gehou den. De generaal zei, dat de Britse strijdkrachten in Serawak en Sabah zullen blijven totdat Indonesië offi cieel zijn confrontatie heeft stopge- bU te lage prijzen van afgesneden tulpen. Men moest dus een keus maken tussen bloembollen en bolbloemen. Men is niet uit de impasse gekomen, want niemand kon garanderen, dat Frankrijk, ondanks een vrije import van plantgoed, toch niet met de prij zen zou gaan schennen. Tenslotte herhaalde de heer Roelofs zijn voorstel, om eerst af te wachten of de partnerlanden een Interimre geling zouden aanvaarden. Op 2 au gustus zal men dan waarschijnlijk meer weten. De heer Nederveen heeft verzocht de amendementen van de organisaties toch ook eerst nog In de commissie van bijstand te laten on derzoeken. Het zal gebeuren. TV-reportage van UV S-Chè vremont De N.T.S. zal voor „Spont in Beeld" zaterdagmiddag in de Kikkerpolder beelden van de wedstrijd U.VfJ.-Chè- vremont vastleggen op de film. Com mentaar in Frans Henrichs. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Wedvlucht van af Chateauroux. In concours 71 duiven. Aankomst 1ste duif 17.02.24; 1-3-8 Pracht, 2-5 P. Mooten, 4-7-10 S. Koster, 6 W. Tolboom, 9. H. de Haas. Wedvlucht vanaf St. Ghislain H. In concours 85 duiven. Aankomst 1ste duif 14.04.46, 1. S. Koster. 2-3-4-10 P. Mooten, 5-6-9 A. Pracht, 7 H. de Haas, 8. T.v. Duuren. Koersen op Duindigt (Van onze medewerker) Een even verrassende als fraaie zege boekte gisteren Taky Erebus, gestuurd door Siem van Leeuwen, in de Le Beauprijs. De Javoriet Aristo Scotch nam de kop, gevolgd door Captain Double K, doch spoedig nam Wagenaar jr. met Bento Kitty het commando over en ging als leider de laatste bocht in. Deze kon het evenwel niet houden en in een massale „Tour TENNIS-TITELS LEIDSE JEUGD Op het tennispark de Munnlk te Lei derdorp strijdt de Leldse jeugd om de tennistitels. Evenals vorig jaar wordt die strijd ook nu weer be heerst door enkele spelers en speel sters. Dat zijn dan by de jon gens Loek Sanders en Bernard Doo- renbos en by de meisjes Gertie Doo- renbos en Helma de Vries. De meeste indruk maakte van de beide kanshebbers in de twee J. E. ongetwyfeld Bernhard Doorenbos, die zyn eerst party tegen R. v.d Nat met de alleszins duideiyke cij fers 6-1, 8-0 in zyn voordeel beëin digde. Concurrent Loek Sanders on dervond van J. Bloot verrassende te genstand, 3-6, 6-1, 6-3. Mogeiyk dat de Jeugdige Unicumcrack een tikkel tje te zeker van zichzelf was in de eerste set. Peter Kwestroo van Room burg bereikte de halve finale van het J. E. 1 via een bye en een zege op achtereenvolgens R. Laurs, 6-4, 6-0 en R. Kemeling, 2-6, 6-1 en 7-5. De meisjes Lidy Remmerswaal en Hank Faassen bereikten de laatste acht door sprekende overwinningen respectieveUJk Mirjam Mulder, 6-3, 6-0 en Trudy van Nieuwenhuyzen, 6-1, 6-0. De kleine Mirjam Mulder bood overigens haar een hoofd gro tere tegenstandster aanmerkeiyk be tere tegenspel dan de uitslag zou doen vermoeden. In het M. E. 2 is Marjan Braggaar de rivale van Gertie Doorenbos. Indeling voor nieuwe seizoen Korf balcompeti tie Hoofdklasse: Archipel, Blauw Wit, Liquide middelen versterkt Het Rotterdamsch Beleggingsconsortium NV (Robeco) heeft in de eerste vijf maanden van 1966 per saldo voor rond f 18 mil joen meer beleggingen verkocht dan gekocht. Voorts zijn de liquide middelen van Robeco versterkt met f50 miljoen door de plaatsing van eigen aandelen ter beurze. Dit vermeldt het heden gepubliceerde eerste tussentijdse bericht 1966 van Robeco. Hier in is wederom een lijst van de aan- en verkopen opgenomen voor zover het om bedragen van meer dan f 500.000 ging. Uit een toegevoegde volledige opgaaf van de mutaties in het Nederlandse deel van de portefeiulle blijkt, dat Robeco in Nederland gedurende deze periode overwegend verkoper is geweest. de France-eindsprint" triomfeer de Taky Erebus in 1.23.2 met klein verschil voor Aristo Scotch en Zil vervos, die door een fout veel ter- reinverlies leed, zeer sterk terug kwam, doch niet verder dan dé derde plaats kon komen. De dicht bezette velden brachten nogal wat surprises. Zo triomfeerde Champion Star (Van Hal) in de ope nings draverij, waarin de favoriet Es meralda werd uitgeschakeld, over Dora Harvester D en Darcy Again L (w. f7.40) en in de daaropvolgende koers stuurde elgenaar-ryder Koster zyn paard Benny Hollandia, tegen een cote van f 14.10, als eerste voor- by de rechteh, gevolgd door Arnoldus en Bing Parisien, waardoor het trio f 1.805,40 voor f 1,bracht. J. Hof won met Edward A (w f 9.70) de Erward A-prijs, waarin Dynamiet met een felle eindsprint El vera de tweede plaats ontnam. Piet Smit zegevierde tweemaal. Hy won met Cyrano Silk van kop af de Voici Williamsprijs vóór Carla van IJmuiden en in de Eiferprys was de eindsprint van Diana Sunshine fel genoeg om Dakota en Domingo naar Luto, Rohda, Westerkwartier (alle de tweede en derde plaats te verwy- Amsterdam)Deetos (Dordrecht)Die Haghe, HKV, Ons Eibernest (alle Den Haag), Samos (Utrecht), ZKG (Zutfen) en 't Zuiden (Rotterdam). Overgangsklasse B: Danaiden en Vic. Orientls (beide uit Leiden), Eindhoven, PSV en Rust Roest (alle Eindhoven), Regenboog (Dordrecht), Roda (Westzaan), Spangen en Sper wers (Rotterdam) en SVK (Amster dam). Zuid/West I: De Algemene, Fluks en Zuiderkwartier (alle Leiden), DKC (Delft), HSV (Den Haag), Swift (Middelburg), O DO (Dordrecht), OSCR en Ons Huis (beide Rotter dam). Zuid/West 2A: KNS (Leiden). Ar- chilles Phoenix en Gymnasiasten (alle Den Haag). Eureka en Trekvo gels (beide Rotterdam), Fortuna (Delft), Tpoba ('s Heer Hendrikskin deren) en Quick (Dordrecht). ZuidAVest 2B: Crescendo (Leiden), Ahoy en Rozenburg (beide Rotter dam), Olympiaan, Pams en Ready (alle Den Haag), Animo (Souburg), USo, 2,20, kopp. 20,20, Merwede en TOV (beide Dordrecht).' Ct",rnrro-^' 1 T»~ Een welverdiende triomf behaalde trainer-ryder Blokdyk met Bonnie Mars in de Deauville prijs. Diamant Dear moest op de streep de tweede plaats nog prijsgeven aan Delila (Hof). Quirinus v. d. Lubbe reed een „vakkundige" koers met Evaline in de slotdravery. Hy liet de koplopers Dielytra en Cockie van 's-Gravenhof rustig om de erepositie vechten, koos zelf de veilige buitenzyde en verwees met een hartveroverende eindsprint Cockie en Ever Queen naar de twee de en derde plaats. Andries van Dyk zegevierde ln de beide rennen. Met Silver Aster klop te hy in de Nevadaprys Cheralgo overtuigend en in de Nebraskaprijs had Van Dyk met Lady Be Good S weinig moeite om Cambroussard en Marijke de baas te biyven. Uitslagi en Champion Star (P. van Hal) 1.29.7, 2. Dora Harvester D, 3. Darcy Again L, toto wlnn. f 7,40, pl. 2.10 90. 2,20, kopp. 20,20, cov. 5. lfr Quiroga-pnjs: l. Benny Hollandia R (J. W. Koster) 2.57J2, 1.24.4, 2. Arnol dus. 3. Bing Parisien, toto wlnn. 14,10. 2,30. kopp. 5,10, cov. 7,10. Spangen 2 en 't Zuiden 2. Res. 2A, Danaiden 2, Zulderkwar- Elvera, toto wlnn. 9.70, pl. namlet. 3,10, 2.80, 4,00, 5,30, Vloei Wllllams-prijs: 1. Cyrano Slik tier Achilla 0 TNoM/ic 1 t~"m, Smit) 2.56.2, 1.23.9, 2. Carla tier z, Acmiies 2, Deetos 3, Gymna- van IJmuiden, 3. Christine Williams siasten 2. Ons Eibernest 4, Phoenix I toto wlnn. 3.60. pi. 1,40. 1,60 l 70* 2, Swift 2, Trekvogels 2 en 't Zuiden kogp- 13-9?- cov- 6-40- trl° 158.60. Beau-prys: 1. Taky Erebus (S. J. van Leeuwen) 2.56.4, 1.23.2, 2. Aristo Bes. 2B: Cluks 3, KNS 2, Deetos, 5fot$^b m'VTS'' l3'30' 4 DKC 2. Eureka 2. Die Haghe 3, I -e'00' 2'6°' k°PP' 4'30' cov" HKV 4, HSV 2, Trekvogels 3 en Sper wers 3 of De Algemene 2. Deauville H-prlJs: 1. Bonnie Mars (C. J. Blokdijk) 3.02.4, 1.26.9, 2. Delila, 3. Diamant Dear, toto wrinn. 5,70, pl. Res. 3A: Fluks 4, Achilles 3, For- l,9F,,fP2r'3°;1^:l0V k°£p" 6-8°- c°v; 10-\E>- tuna 2, Die Haghe 4, Merwede 2, Ons I M. Smi?) 3.00.2, 1.25.8, 2Urfakota 3* Huis 2, OSCR 2. TOV 2, Zwervers 2, Domingo, toto wlnn. 4,70, pl 1.60, l,4o| Sperwers 3 of De Algemene 2. Res. 3B: Danaiden 3, ALO 2, ODO 2, BKC 2, Kwiek 2, Olympiaan 2. O. Eibernest 5, Phoenix 3, Regenboog 3, 't Zuiden 4. Great Colby- 14,50, cov. 4,50. Colby-prljs: 1. Evallfne (R. Q. der LuDbe) 3.01.2, 1.30.6, 2. Cokkle van 's Gravenhof. 3. Ever Queen, toto wlnn. 8,50, pl. 3.10, 2,00, 1,70, kopp. 7,50, cov. 16,00 RENNEN: Nevada-prijs: 1. Silver Aster (A. W. van Dijk) 1.59.6. 2. Cheralgo, 3. Del- ferlna, toto wlnn. 3,10, pl. 1,50, 1 90 kopp. 4.80. cov 4,20. De aankopen voor de Nederlandse portefeuille betroffen f20.000 NillmJJ, f loO.OOO Nutricia, f66.000 Spaarne- stad, 89.000 stuks Wyers. Overige toe voegingen waren: f5.500 Assurantie concern Stad Rotterdam, f 20.000 Blaauwhoed, f 10.000 Econosto, f45.000 Eerste Nederlandse Verzeke ring my., f 8.000 Etna, f350.000 Heine- ken, f 10.000 Nederlandse Overzee Bank, 400 stuks Norit, f6.000 RVS. Deze toevoegingen werden verkregen ofwel geheel ofwel gedeelteiyk uit stockdividenten. Verkocht werden f 80.000 BillitonIJ, f 5.000 Mouton, f 12.500 Nederlandse Elevator, f 120.000 Nyverdal—Ten Cate, 20.000 stuks Philips, en f 4.000 Reineveld. De waarde van een andcel Ro beco bedroeg op 1 juni (204. Dit be tekent een waardedaling van onge veer 5% sedert 1 januari, rekening houdend met het dividend in aan delen dat in april is uitgekeerd. De spreiding van het vermogen van Robeco, verdeeld naar landen, was na het verstrijken van de eerste vyf maanden van 1966 aldus: Europa 43,12%. Hiervan Nederlandse inter nationale concerns 11.91% of f 187,8 min, Nederlandse aandelen 7,63% of f 120,3 min, Amerika 44,16%, Japan 3.20%, Zuld-Afrika 2,26%, Australië 0,42%, liquide middelen 6,70% of f 106,8 min. Totaal vermogen f 1576,4 min. De spreiding naar bedrijfstak toont aan, dat openbare nutsbedrijven bo venaan staan met 14.46 pet of f 228,0 min, gevolgd door petroleum 12,15 pet of f 191,5 min. In de verstreken periode is het ver mogen van Robeco afgenomen van f 1656,6 min tot f 1576,4 min, het ge plaatste kapitaal is gestegen van f 419,6 min tot f 430,1 min, de intrin sieke waarde per aandeel daalde van f215 tot f204. Zo la Reboco |n de V.S. overwe gend verkoper geweest, ln Duitsland, Frankrijk, Spanje en Japan echter overwegend koper. Bovendien heeft zU in het kader van ruilingen, onder de huidige omstandigheden rende mentsoverwegingen meer laten gelden dan ln vorige jaren. De Delftse voetbalclub DHC heeft zich gesplitst in een stichting be taald voetbal en een zelfstandige amateurvereniging. De stichting begint met een (klein) batig saldo en streeft naar een ka pitaalvorming van 2 a 300.000 gul den. DHC gaat het komende seizoen in de eerste divisie spelen onder de naam „Stichting DHC '66. terwyi het eerste amateur elftal in de 4de klasse van de KNVB zal uitkomen. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben op planologische en verkeerstechnische gronden goedkeu ring onthouden aan het raadsbesluit van de gemeente Heemstede tot ver- 74 deehiemers bevonden zich nog koop van grond aan de Sportpark- meer Nederlanders. sard, 1,10, 1,20, 1,50, kopp. 2.90, cov. 3.50. trio 15,60. De totale totallsator-omzet bedroeg lüSQüiicn WIELRENNEN Bart Zoet was de best geplaatste Nederlander in de woensdag te Be vel (België) gehouden wieler- wegwedstrijd voor professionals o\er 150 km, die gewonnen werd door de Belg Gilbert Maes in 3 uur 34 min. Achter Maes en diens land. genoten Rik Pauwels en Colpaert plaatste Zoet zich vierde. Onder de lean aan een benzinemaatschappy. De grond ligt tegenover het Heem- steedse sportpark, waar de voetbal club RCH, het volgend seizoen uit komend in de eerste divisie, haar thuiswedstrijden speelt. De sportclub had aan de voorbereidingen meege werkt en haar was een bedrag van 100.000 gulden toegezegd, als tot de bouw van een benzinestation zou worden overgegaan. Deze transactie zal dus niet kunnen doorgaan. volgende plaatsen eindigden: 6. Pie- terse, 7. De Jong. 8. Boog. 9- Van Amsterdam 12. Mariunis. 14. Cor Lute, 16. Stolker, 18. Snepvangers, 27. Schuring, 28. Nico Lute. De estafetteploeg van GVAV heeft woensdag hy de noordeiyke at- letiekkampioenschappen het natio nale clubrecord op de 4 x 400 meter verbeterd en gebracht op 3.16.9.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11