Chesterfield Vader en zoon Bourguiba SP I) R T PRESIDENT EN MINISTER Met zorg CM V. - VOORZITTER „Uitgaven aanpassen aan oververhitting C Alkestis van E won Midzomer Criterium NIEUWE UITGAVEN „W er elcï geschiedenis" van SESAM voltooid Zeskamp in Alphen WOENSDAG 29 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 Bourguiba jr.: „Ik was er gewend aan geraakt de zoon van een man te zijn die steeds in de gevangenis zat" (Van onze reisredaoteur, mr. H. L. Leffelaar) President Habib Bourguiba van Tunesië, die gisteren in ons land is aangekomen voor een staatsbezoek van enkele dagen, is 63 jaar. Ruim tien jaar van zijn leven bracht hij door in gevan genissen, onder huis-arrest, of in ballingschap. Hij is kleiner dan men geneigd is te veronderstellen, omdat hij de martiale houding en gebaren heeft van een forsere man. Zijn meest karakteristieke pose is met het hoofd enigszins schuin en opwaarts gericht. In zijn kleding is hij conservatief. Een verzorgd voorkomen, zei pre sident Bourguiba, gaat hand in hand met zelf-respect. „Hebben wy niet ook zekere staatshoofden gezien die zich slordig kleedden, om het nu maar eenvoudig te zeggen, zodat zfi voor revolutionairen konden door gaan? Wat my betreft, ik ben voor stander van dergelijke mystificaties". De Tunesische president is een boeiend spreker, die ook in officiële redevoeringen een persoonlijke toon weet te introduceren. Hy is op zijn best wanneer hij geen gebruik maakt van aantekeningen en gaandeweg improviseert. Een bijzonderheid hier bij is dat de president over zichzelf kan spreken alsof het iemand anders betreft. „Ik werk met grote toewij ding voor mijn volk", zei fiy onlangs in een vraaggesprek. „Soms ben ik wel eens vermoeid, maar toch vind ik altijd de kracht om te werken". Deze gewoonte duidt niet op zelfver heerlijking, maar op een bijna totale vereenzelviging met Tunesië en de Tunesiërs. Op het dak In zijn contacten met het Tunesi' sche volk is president Bourguiba zowel koninklijk als amicaal. Hij heeft er een gewoonte van gemaakt om, tijdens officiële rijtoeren pp het dak van zijn auto te klimmen, en de menigte met beide armen toe te wuiven. Het Tunesische publiek is zo op dit gebaar ingesteld, dat er een applaus opgaat wanneer de pre sident aanstalten maakt zich op deze wijze te manifesteren. Het persidenitiële paleis, Arabisch van architectuur maar ingericht met Frans periode-meubilair, ligt twaalf kilometer buiten de hoofdstad aan President Bourguiba de Golf van Tunesië, niet ver van de ruïnes van het oude Carthago. Het paleis werd volgens de instructies van de president gebouwd. Ook de ligging was zijn keuze. Om uit te rusten laat president Bourguiba zich vaak gedurende het weekeinde naar een villa, 40 km buiten Tunis, rijden. Rondom dit buitenverblijf, dat het eigendom is van zijn tweede echtgenote, bevindt zich met zorg geïrrigeerde en gecul tiveerde grond waar het Tunesische staatshoofd veel aandacht aan be steed. Met trots legt hij de bezoekers uit dat hij hier bezig is voor Tunesië nieuwe gewassen te kweken: groen ten, tomaten, druiven voor tafelwij nen en artisjokken ter vervanging van de gebruikelijke tarwecultuur. Hij hoopt hiermee voor zijn land het bewijs te leveren dat een omschake ling op andere en meer voedzame produkten mogelijk is. Jonge Tunesiërs Onder zijn vertrouwensmannen be vindt zich een opmerkelijk aantal jonge Tunesiërs. Op een recent week einde in zijn buitenverblijf werd hij b.v. vergezeld door de 36-jarige gou verneur van Bizerta, Hedi Baccouché. De staatssecretaris van het ministerie van Voorlichting, een ongeveer even oude Tunesische academicus, is te vens burgemeester van Monastir. De geboorteplaats van de president. Behalve president Bourguiba, staat vooral ook zijn 39-jarige zoon en naamgenoot uit zijn eerste huwelijk in de belangstelling. Habib Bourgltoa Junior, de Tunesische minister van Buitenlandse Zaken, is een gepolijste diplomaat die zijn opleiding voor namelijk in het Westen kreeg. Hij is getrouwd en woont met zijn vrouw en drie kinderen in een weinig aan- Onze reisredaoteur, mr. H. L. Leffelaar, had in Tunis de gelegenheid persoonlijke in- drukken op te doen van de ct Tunesische president Habib Bourguiba, die op 6 juli in ge- zeischap van zijn zoon en minister van Buitenlandse Zaken, Habib Bourguiba ju- 1 Jiior, voor een staatsbezoek in ons land aankomt. De heer Leffelaar had een onderhoud t met president Bourguiba, en een lang en persoonlijk ge- sprek met de zoon van de 1 president, waarin deze zijn visie gaf op zijn vader en een aantal ongewone detaüs ver- j! 'S telde uit het bewogen leven t van de president. In bijgaand artikel wordt een portret geven van beide mannen. zienlijke woning. Een nieuwe en gro tere ambtswoning wordt op het ogen blik voor hem in gereedheid ge bracht. De herinneringen van de zoon aan de vader worden bepaald door de vele malen dat deze werd gearres teerd. „Ik was zeven jaar toen hij de eerste keer werd gearresteerd, en elf toen hij vijf jaar werd opgesloten. Toen hij terug keerde was ik zestien, maar toen moest hij opnieuw vluch ten. Zyn persooniykheid had dus door deze afwezigheid weinig invloed op me, maar ik ben wel beïnvloed door zyn daden. Ik was er gewend aan geraakt de zoon van een man te zijn, die voortdurend in de gevangenis zat, maar ik heb me nooit voor hem geschaamd. Hoewel ik erg jong was, heb ik altyd begrepen wat zyn doel was". Kalm De meest levendige herinnering bewaart minister Bourguiba arrestatie van zijn vader op 19 april 1938. „Het was myn verjaardag. Myn vader was ziek en lag in bed. Er was op die dag verschrikkelijk gevochten. Honderden mensen waren straat doodgeschoten. Die avond kwamen zy hem halen. Ik jaar. Er waren een paar familieleden bij ons en ik herinner me hoe kalm hij zijn kleren bij elkaar pakte en wegging, en ons troostte. Die waar- bijgebleven en ik heb altijd gepro beerd dat voorbeeld na te volgen". Is het niet moeilijk om altyd in de schaduw van zo'n man te leven? „Het kan zeker erg moeiiyk zyn", zegt de zoon van president Bour guiba. „Vooral voor je eigen persoon iykheid. Een vriend heeft eens gezegd dat wat dat betreft ik geluk heb gehad, omdat myn vader zo lang ge vangen heeft gezeten en daarom niet zyn stempel op my kon drukken. Myn vader schrok toen hy dit hoor de. Maar ik zei hem dat het niet zyn schuld was. Hy heeft nooit geprobeerd myn persooniykheid te onderdrukken, maar wanneer hy er was, was hy ook zo „aanwezig". Dat het onmo- geiyk was je niet wat bedrukt te voelen. Ik weet niet of het een kwes tie van geluk is de zoon van zo'n vader te zyn, maar het is zeker erg vaak een grote last". Puitse generaal op hoge NAVO-post De Westduitee generaal Johann Adolf graaf von Klelmansegg is met ingang van 1 Juli officieel tot opper bevelhebber van de NAVO-stryd- krachten in midden-Europa benoemd. Hy volgt de Franse generaal Jean Crepin op, die aftreedt ingevolge het Franse besluit tot uittreding uit de militaire NAVO-integratie. Hy voerde sedert september 1963 al het bevel over de geallieerde landstrydkrach- ten in midden-Europa, De benoeming van Von Kielman- segg is gisteren in Parys bekendge maakt door generaal Lyman Lem- nltzer, NAVO-opperbevelhebber in Europa. De nieuwe functie van Von Klel mansegg is op een na de belangrijk ste in het bondgenootschap en de hoogste die een Duitser tot dusver in de NAVO heeft bekleed. Hy zal het bevel hebben over het Amerikaanse zevende leger, het Britse Rynleger en eenheden van andere Europese bond genoten. De nieuwe bevelhebber is 60 jaar. Na het komplot van 1944 tegen Hitier werd hy verscheidene weken door de Gestapo vastgehouden maar na uit voerige ondervraging vrygélaten. Hy werd echter uit de generale staf ont slagen en kreeg het bevel over een „In 1967 zal niet alleen in het loon'bededd en in de prijspolitiek, maar met name ook in het uitgaven beleid van de overheid een bydrage geleverd moeten worden in de af koeling van de oververhitte econo mie. Hoe urgent een groot deel van de uitgaven in de sfeer van de over heid ook is, juist met het oog op de toekomstige welvaart in ruime zin, kunnen er omstandigheden zyn, die ertoe dwingen het tempo iets te ma tigen". Dit verklaarde de voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakver bond, de heer J. van Eibergen, glste- pantserregiment front. aan het westelijke Tien jaar geleden speelde Von Klelmansegg een vooraanstaande rol by de oprichting van het nieuwe Westduitse leger. Hy kreeg toen het bevel over een pantserdivisie en werd in 1963 benoemd tot bevelhebber van de NAVO-landstrijdkrachten in mid den-Europa. ren op de algemene vergadering van het CNV. Hy noemde in dit verband enkele mogeiyWheden, zoals enig uit stel van de huurverhoging, waartoe al is besloten, bijvoorbeeld van 1 ja nuari naar 1 Juli 1967. Ook zou tem porisering van nog in te voeren so ciale maatregelen kunnen worden overwogen. De tweede moot van de belastingverlaging moet volgens de heer Van Eibergen om verschillende redenen doorgaan, onder meer uit een oogpunt van biliykheid en recht vaardigheid met name tegenover de middengroepen. Desniettemin meent hy, dat de regering en parlement bereid zouden moeten zyn alsnog enig uitstel, al zou het maar zyn met een aantal maanden, te overwegen. Zou er onverhoopt dan nog een ver zwaring van lasten in de indirecte sfeer noodzakelyk zijn, mede gelet op de ontwikkeling in de EEG, dan zou het voor de vakbeweging een onver teerbare zaak zyn indien dit in over wegende mate met die artikelen zou nebeuren die van betekens zyn voor het primaire levensonderhoud, aldus de CNV -voorzitterDe keuze zou dan naar zyn oordeel zoveel mogelijk moeten vallen op die goederen, die dat specifieke karakter niet dragen. Voortaan steekt u heel gewoon een wereldberoemde sigaret op,. „the famous taste of New York! Koersen in Hilversum Ernie Terrell heeft dinsdagavond in Houston met succes zyn wereld titel in de zwaargewichtklasse bok sen (WBA-versie) verdedigd tegen Doug Jones. Terrell bokste de volle 15 ronden uit. Hy won op punten. De Nederlandse jeugdkampioen Nanno Kranenborg werd dinsdag in de eerste ronde van het Wimbledon- jeugdtoernooi uitgeschakeld. Hy ver loor met 1—6, 0—6 van de Spanjaard Orantes. (Van onze medewerker) Dat C Alkestis van E steeds beter het Midzomer Criterium. De favo riet Fritz Hanover begon met een terreinkostende fout en Bretteur P nam de leiding voor Arion Athel en Conny Stuart. Bretteur viel terug en Arion Athel ging als leider de laat ste bocht in, doch C Alkestis had zich toen reeds tot de tweede plaats op gewerkt, ging vlot over de koploper heen en boekte een goede 1.23.4 triomf. Arion sprong door het stek en Fritz Hanover, die op de derde plaats was beland, werd na een fout uitgeschakelde Zilo werd nu tweede, die Bravour S naar de derde plaats Oudste werkende kunstmaan is vandaag vijf jaar in actie Transit-IV-A De experimentele navigatie-satel- llet Transit IV-A van de Amerikaan se marine de oudste satelliet die bog operationeel is en de eerste met een kernenergie-installatie aan boord draait vandaag precies vyf Jaar om de aarde. Deze trommelvormige kunstmaan heeft sinds zyn lancering op 29 Juni 1961 ruim 1165 miljoen km afgelegd of wel 77 maal de afstand aarde-zon. Nog steeds worden signalen uitge zonden naar volgstations rond de wereld. Tezamen met de Transit IV-A werd een kleine satelliet, de Injun-SR III gelanceerd. Ook deze satelliet be> vindt zich nog steeds in een baan rond de aarde, maar zendt niet meer uit. De Transit IV-A heeft tenslotte nog 210 metalen voorwerpen meege nomen, die eveneens nog rond de aarde cirkelen. De marine heeft nimmer verklaard, hoe deze metalen voorwerpen van de Transit IV-A zyn losgekomen. De oudste satellieten, die zich nog in een baan om de aarde bevinden zyn in 1958 in de Verenigde Staten gelanceerd. Dat zyn de Explorer I en de Vanguard I. Geen van deze oude satellieten, (vóór de Transit IV-A zyn er nog 15 andere gelan ceerd die zich nog in een baan om de aarde bevinden) seinen nog of doen op andere wyze dienst, noch Amerikaanse, noch Russische. Dezer dagen verscheen het acht ste deel van Sesam Wereldgeschie denis, uitgave van Bosch en Keu- ning N.V. in Baarn. En daarmee is het tekstgedeelte van deze uitgave voltooid, want die delen 9 en 10 zullen de „Sesam atlas by de wereldge schiedenis" vormen. By het verschynen van de eerste twee delen is te dezer plaatse reeds veel goeds over deze uitgave gezegd. En nu er sindsdien nog zes delen ver schenen zyn, kan dit alleen maar worden onderstreept. Ofschoon elk deel gemiddeld 450 bladzijden telt zyn het gemakkieiyk hanteerbare boeken gebleven, ter grootte van een dubbele pocket. De illustraties, per deel 48 pagina's op kunstdrukpapier en ten dele in goe de en soms zelfs uitstekende kleuren uitgevoerd, vormen een aantrekkely- ke aanvulling van de tekst, welke, zoals bekend, gebaseerd is op de „We reldgeschiedenis" van de Zweedse historici Grimberg en Svanström en bewerkt werd door alleszins bevoeg de Nederlandse geschiedkundigen onder redactie van mr. E. Straat, met medewerking van de Leuvense hoogleraar prof. dr. E. Lousse. Deze Wereldgeschiedenis kan een evenwichtig werk genoemd worden, waarin niet alleen de hoogtepunten, maar ook de details in ruim vol doende mate tot hun recht zyn ge komen. De tekst is prettig leesbaar en in het gebruik van het Neder lands zyn ons geen storende tekort komingen opgevallen. Voorts hebben de schryvers en bewerkers op be vredigende wyze rekening gehouden met nieuwe historische inzichten en bovendien een grote verdienste! in ruime mate aandacht ge schonken aan het culturele aspect van de geschiedenis. Filosofie, schil derkunst, literatuur en levensge woonten, het zyn facetten, die tel kens weer onder de loep werden ge nomen. Een willekeurige greep: in deel 4 worden achtereenvolgens be schreven de Honderdjarige oorlog, de eeuwen, de Rozenoorlogen, het Kruis en de Halve Maan, het ontstaan van Spaanse eenheidsstaat, de ge- dachtenwereld der late Middeleeu wen (20 bladzyden), de Renaissan ce in Italië (60 bladzyden), de Ita liaanse Renaissancekunst (33), Re naissance en Humanisme ten noor den van de Alpen, de grote geogra fische ontdekkingen, West- Europa in het begin van de zestiende eeuw, de Reformatie en de Reformatoren (44), de. tyd van Karei V en Hen drik VIII, de Contrareformatie, de grote natuuronderzoekers van Reformatietyd. Hetzelfde beeld geven de andere delen. Het begrip geschiedenis is hier beslist niet opge vat in de beperkte zin van politiek en oorlogen. Dit betekent intussen niet, dat deze Wereldgeschiedenis in hoofdzaak een cultuurgeschiedenis in de breedste betekenis van woord is, maar wèl, dat de niet-po- litieke kanten van de ontwikkeling beschaving allerminst als ba gatel behandeld zyn. Houdt deze lof nu in, dat er geen gebreken aan dit werk kleven? Het antwoord kan moeiiyk anders luiden dan dat die er natuurlyk zdjn. Het is immers ondenkbaar in ruim drie duizend bladzyden een volledige we reldgeschiedenis te schrijven. Een auteur als de bekende Adolf Streok- fuss, wiens „Geschiedenis der wereld, aan het volk verhaald" juist een eeuw geleden in Nederlandse verta ling versobeen, had zesduizend bladzyden nodig. Zo mist men byv. byv. de niet-Europese geschiedenis, waardoor het begrip „wereldgeschie denis" niet helemaal gedekt wordt. Maar, als gezegd, de ruimte was be perkt en wie met deze beperking waarin zich menigmaal de meester toont genoegen neemt, zal er ze ker veel genoegen aan beleven. De „Sesam Wereldgeschiedenis", in le vendige styi geschreven, maakt de geschiedenis van de vroegste oudheid tot en met de Tweede wereldoorlog op voortreffefijke wyze voor niet- In de eerste afdeling had C Al kestis al in 1.22.7 gezegevierd vóór Bravour S en Bretteur P. Walter Hollandia werd in de tweede afde ling uitgeschakeld. Hier verraste Art Erebus (M. Lange) door een 1.24.9 zege (wi. f 21.30). Gecombineerd met Arion Athel en Yberflóte als twee de en derde, gaf het trio f 1176.60. Fritz Hanover had gemakkeiyk de derde afdeling voor zyn rekening ge nomen en liet Aniton en Xeres ach ter zich. De openiingsdraverij was van start tot fini'sh voor Ero II (ir. Oosting), gevolgd door Eline Vere en Don Stuermann W. Bij de tweejarigen ze gevierde Ab Siderius van kop af met Fedde B vóór Fabiana H en Fabiola Spencer. De leerlingenkoers werd een fraai succes voor W. van Dalen met Discy, die in een spannende finish Dochter van Our Bonnii en Crack Hollandia klopte. Carla (Vergay) won van kop af de zevende draverij" met Eric Kimley en Dirk de V als tweede en derde waarna Eerenberg voor het tweede succes van entrainemenit Geersen zorgde door Dox van Rood en Noot als eerste voorby de rechter te stu ren. Alex Norton, die lang leidde, viel geheel terug en Dita Pluto incasseer de het tweede geld voor Donderdag. De slotkoers was in 1.25.6 voor IJsselstein Belwin (Bos), die met miniem verschil de spectaculaire eindsprint van "n verrassende Beach, comber bedwong (pl f 6.30, cov 14.50) Belona. F werd derde. Uitslagen Galanthus-prijs: l Erra 2 (ir. J. Oos- v 1.3l.r Nederlanden in de late Middel-historici toegankefijk! (stal) pl. 2,40. 6,80, 1,60, cover 35, kopp. 24,70. Midzomer criterium: 1. C Alkestis van E (J. van Leeuwen) 2.47.1, 1.22.7, 2. Bravour S, 3. Bretteur P toto wlnn. 2,60, pl. 1,20, 1,40, 1,10, cover 4,40, 7,90. criterium 2 late afdeling: l.7, 8,80, kopp. Midzomer criterium 2 2de afdeling: 1. Fritz Hanover (J. Wagenaar Jr.) 2.50.1.25.2. Anton. 3. Xeres, toto wlnn. 1,80, pl. 1,30, 1,70, 1,80, 3.70. kopp. 3,50. van Dalen) 2.57.4, 1.27.—, 2. Dochter von our Bonn, 3. Allouez 2 (buiten weddenschappen), 4, Crack Hollandia, toto wlnn. 6,60, pl. 1,90, 1,40, 1,50, co ver 7,40, kopp. 15,50, trio 295,30. Yellow-Mammouth-prijs 1ste afd^: 9,50. Yellow-Mammouth-prijs 2de afd. 1. Dox van Rood en Noot (F. J. Eeren berg) 3.02.0, 1,28.3, 2. Dlta Pluto, 3. Donderdag, toto wlnn. 3,30, pl. 1,30, 1,70, 1,50, cov. 9,80, kopp. 7,20. Queen of the blues-prijs: 1. Ysel- steln Belwin (S. B. Bos) 2.61.1, 2.25.6, 2. Beachcomber, 3. Beloma F, toto wlnn. 3,90, pl. 2,90, 6,30, 4,60, cov. 14,50, kopp. 14,10, trio 435, Midzomer criterium: 1. C. Alkestis WATERPOLO Het Waddinxveense De Gouwe heeft gisteravond in de tweede klasse B van de waterpolocompetitie van de KNZB opnieuw een overwinning ge boekt. De Veners kwamen in de uit wedstrijd tegen het Hilversumse HCZ goed voor de dag en trokken na een spannende wedstryd met 56 (01, •2, 11, 22) de volle winst naar zich toe. Score verloop: 0—1 Overdam. Rust. 02 Van der Leeden; 12 Bouw huis; 13 Van der Leeden; 23 Romijn. Rust. 24 Van der Bosch; 34 Schoonhoven. Rust. 35 Van der Leeden; 45 en 55 Van der Water; 5—6 Sol. Het damesteam van De Sleutelstad heeft in de derde klasse D weinig moeite gehad met het zwakke Al- phense AZC. De Leidse dames leg den in het koude water van De Hoorn na een 0—8 voorsprong by de rust met 012 op de beide winst punten beslag. Gerda van Es, Ellie DooveStouten, Riet Hakkaart Duffers en Bep Schlagwein by De Sleutelstad het schotvaardigst. Uitslagen: res. 2A: AZC 2De Robben 3 4—2; res. 2C: De zyi 2— Zian 3. Zlan n.o. Het waterpoloprogramma (KNZB) voor deze week luidt: Vanavond: BoskoopTe Werve (dames)Boskoop—CWP (20.00 uur) AZ '70 2—LZC 2. Donderdag 30 juli: Sleutelstad CWP (dames; De Zfil, 19.30 uur); Het Gooi—De Sleutelstad; ZIOS 2— De Gouwe 3; De Meeuwen 3—De Gouwe 2. Vrijdag 1 juli: OZV—De Gouwe (dames): LZCEsca (De Vliet. 20.00 uur1); De Dolfyn—AZC; RWV— DKD. Korfbalnieuws Voor de LJECB. cup werden de laatste wedstrijden gespeeld met de volgende resultaten: ZuiderkwartierOns Eiland 35, CrescendoFluks 33, De Danaïden Vicus Orientis 64. Hierdoor Is De Danaiden winnaar geworden van de L.KJB.-cup. Aan de seriewedstrijden van „De Tovers" te Zeist namen Danaiden, K.N.S. en Crescendo deel, waarby de volgende resultaten werden bereikt: KN.S. won zowel met haar eerste als met haar tweede twaalftal een eerste prys. De Danaiden behaalde een dergeiyk resultaat zowel met haar haar tweede als met haar ju niorentwaalftal en Crescendo deed het eveneens uitstekend door met het eerste, het tweede en de Junioren- ploeg 3 eerste prijzen in de wacht te slepen. Alleen het eerste team van De Da naiden viel buiten de prijzen. Gennady Voronln, de Russische oud-wereldkampioen hardrijden die in januari in een Moskouse flat zyn vrouw Inga met messteken om het leven bracht, is maandag door een Moskouse rechtbank tot tien j: gevangenisstraf veroordeeld. Inga 1.23.4, 2. Zilo. 3. Bravour S toto wlnn. I Voronina, die 30 jaar oud werd, was 2,50, pl. 1,70, 3,30, cover 5,80, kopp. viermaal wereldkampioene hardrij- TÓtallsatoromzet: 195.352,50. I den bfi de dames. idaag 2 (Van onze zwemmedewerker). De zwemzeskamp, die de Alphense Zwemclub gisteravond ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum in De Hoorn organiseerde, heeft een over winning opgeleverd voor het „jarige" AZC. Het Haagse Swift eindigde als tweede, vóór WIK Wassenaar, GZC (Gouda) en de Leidse Watervrienden. Het Ryswykse Te Werve kon zich nauweiyks in de strijd mengen. De zege van het jubilerende AZC heeft aan een zyden draadje gehan gen. De Alphenaren wisten pas op het laatste nummer, de 5 x 50 m vrijeslag estafette, de overwinning uit het koude water (16,5°) te slepen: het Alphense quintet Kaltenecker De Hey Boot Verhagen Koster bleef de ploeg van het Haagse Swift na een spannende strijd 6.1 sec. vóór (2.28.8 sec.2.34.9 sec.) en werkte daarmee de vyf seconden achterstand geheel weg. Uitslagen 50 meterschoolslag: 1. L. Warvemtnus (Swift) 44.6; 2. P. de Haas (TW) 47.3; 3. L. Stolp (WIK) 48; 50 meter rugslag: 1. E. van de Munnik (TW) 41.2; 2. A. Buitelaar (GZC) 42.6; 3. M. Huisman (Swift) 42.6. 50 meter vrijeslag: 1. S. Luitjes (GZC) 36.8; 2. L. Stolp (WIK) 38.3; 3. W. Ronler (Swift) 38.9. Jongens, 50 meter schoolslag: 1. F. Wubben (Swift) 40; 2. H. de Zwyger (LWV) 42; 3. F. Prins (WIK) 46.8. 50 meter rugslag: 1. J. W. Michels (WIK) 34.3; 2. R. de Hey (AZC) 37,9; 3. F. Wubben (Swift) 42.4. 50 meter vrijeslag: 1. H. van Weer en (AZC) 33; 2. F. Prins (WIK) 33.8; 3. J. Oversier (TW) 335. Dames, 100 meter vrijeslag: 1. S. van der Vliet (LWV) 1.24.5; 2. D. DekkerVelis 1.25; 3. C. Röhman (TW) 1.26.4. 100 meter schoolslag: 1. M. van der Horst (TW) 1.40; 2. H. Weber (AZC) 1.42.6; 3. C. van der Ak ker (GZC) 1.43. 100 meter rugslag: 1. A. Kooren (AZC) 1.27.7; 2. I. Flaman (LWV) 159.9; 3. S. van Mullwyk (WIK) 1.30.4. 50 meter vlinderslag: 1. M. van der Horst (TW) 43.4; 2. S. van der Vliet (LWV) 47.7; 3. C. van der Akker (GZC) 47.8. 5 50 meter vrijeslag estafette: 1. Te Werve 3.13.4; 2. AZC 3.165; 3. WIK 3.19. Heren, 100 m vrijeslag: 1. P. Boot (AZC) 1.06.2; 2. T. Prins (WIK) 1.085; 3. H. Ronier (Swift) 1.14.9. 100 meter schoolslag: 1. H. IJsackkers (Swift) 155.9; 2. H. 't Hart (AZC) 1.30.6; 3. B. Bergholtz (WIK) 150.9. 100 meter rugslag: 1. J. Koster (AZC) 152.6; 2. J. W. Michels (WIK) 1.24.7; 3. H. Bak (Swift) 154.8. 50 meter vlinderslag: 1. D. Gravesteyn (GZC) 32.8; 2. T. Prins (WIK) 33.9; 3. A. de Visser (TW) 36.5. 5 x 50 meter vryeslag estafette: 1. AZC 258.8; 2. Swift 254.9; 3. WIK 2.45. Eindstand: 1. AZC (Alphen); 2. Swift (Den Haag); 3. WIK (Wasse naar) 4. GZC (Gouda) 5. LWV I (Lalden); 6. Te Werve (Ryswyk).

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9