Drie gewonden bij frontale botsing iff Kinder - operette voor bejaarden in Leiden Chr. Technische school reikt diploma's uit Schoolhuwelij k vieesconserven Leidse scholieren maken unieke reis OP HAAGWEG BIJ LEIDEN jProf.dr. Posthumus Plezierig feest in Rijn en Vliet" WOENSDAG 29 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Bij een frontale botsing op de Haagweg vlak bij de spoorweg overgang bij De Vink, even buiten Leiden zijn gistermiddag drie personen vrij ernstig gewond. Een uit de richting Haagsche Schouw komende personenauto bestuurd door een 41-jarige Leidenaar kwam frontaal in botsing met een personenauto, bestuurd door een 21- jarige jongeman. Deze laatste wa gen is waarschijnlijk door een te hoge snélheid uit de bocht gevlogen. Tussen de Hooghkamerbrug en de spoorwegovergang maakt de Haag- weg een bocht. De drie gewonden werden overgebracht naar het- Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. De bestuurder van de eerste personen auto zat bekneld in het wrak van zijn auto en moest met behulp van mannen van de verkeersgroep Lei- den van de Rijkspolitie worden be vrijd. De beide wagens zijn totaal vernield. (Zie foto). (Foto L.D./Holvast) Hoe wordt nieuw College B. en W.? De mededeling van wethouder Piena, dat hy zich in september niet meer beschikbaar stelt voor een wet houderszetel, betekent het uittreden van twee wethouders uit het huidige College van B. en W. Zoals bekend keert ook wethouder, ir. Van Hoek niet in de nieuwe raad terug. Heeft wethouder Van Hoek bedankt in ver band met zyn leeftijd, het plotselinge besluit van wethouder Piena, die vier jaar geleden de heer A. J. Jongeleen als wethouder opvolgde, ligt geheel in de politieke sfeer. Het is geen ge heim wie regelmatig de discussies in de Leidse raad volgt, zal dit dui delijk zijn dat er ook in zijn eigen politieke partij nogal eens stemmen worden beluisterd, waaruit een afwij kende mening doorklinkt over het beleid t.a.v. openbare werken, de por tefeuille, welke de heer Piena be heert. Nog in de zitting van j.l. maandag bleek, dat zyn fractiege note, mej. Van Nienes, er een andere mening op nahoudt dan de wethou der inzake het onderbrengen van alleenstaanden in een flat zonder lift. Voor de partijen, die straks aan het overleg over de bezetting van de wet houderszetels in de nieuwe raad zul len deelnemen, breekt een moeilijke tijd aan. Niet alleen zal het daarbij gaan over de personen, die in de sep- temberzitting als wethouder worden voorgedragen, doch ook over de ver deling van de portefeuilles. De in vloed, welke de fractie van de P.v.d. A. daarbij zal hebben, is bovendien iets minder geworden, nu deze party by de laatst gehouden gemeente raadsverkiezingen is teruggevallen van vijftien naar twaalf zetels. Voorts is het niet uitgesloten, dat er een andere werkverdeling komt in de thans door het College van B. en W. bezette „posten". Opening jeugddorp De wethouder van Onderwys, de heer S. Sannes, zal donderdag 14 juli het jeugddorp zuid-west aan de Voor- schoterweg officiéél openen. „Staartie" van wervelstorm 6? slachtoffer" De wervelstorm „Kit", die Japan bedreigde, is vandaag naar zee uit geweken, hetgeen het land de op een na ergste storm sedert de oorlog be spaarde. Niettemin hebben hevige regens, die de storm begeleidden, overstromingen en aardverschuivin gen veroorzaakt waardoor 47 perso nen het leven lieten; vijftien perso nen worden vermist en 62 liepen verwondingen op. Meer dan 90.000 woningen kwamen onder water te staan. Wegen werden overspoeld en bruggen weggeslagen. Het verkeer ondervindt ernstige vertraging. Aan de buitenkant van Tokio heeft zich een enorm meer gevormd. De bewo ners in dit gebied verplaatsen zich niet bootjes. Zoekt O een SCHOORSTEENKLOK WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft ze. De beste merken JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 AJtyd voordelig, 's Maandags gesloten. Meyjes terug uit j Kameroen Prof. dr. G. H. M. Posthumus Meyjes, die als opvolger van prof. dr. i J. N. Bakhuizen van den Brink is I benoemd tot hoogleraar aan de theologische faculteit van de Leidse Universiteit, is dezer dagen terugge keerd uit Kameroen. Verleden jaar ontving dr. Posthu mus Meyjes van de theologische faculteit in Groningen de prof. Mal- linckrodtprys, die eens in de 10 jaar wordt uitgereikt voor het beste theo- logische proefschrift, verdedigd aan een Nederlandse faculteit. I Dr. Posthumus Meyjes was in Kameroen docent aan de theologi- I sche school te Ndoungué en bestuurs lid van het Centre de Littérature Evangélique (CLE) in Yaoundé. Hy nam in de contacten tussen de Ned. Herv. Kerk en de Evang. Kerk van j Kameroen een zeer centrale plaats i in. Leerling-analiste analiste medische richting slaagden de dames: G. C. M. v. d. Broek; Th. J. Brugman; I. van Hout; J. M. de Troye; A. M. Noest en M. Schram. Herexamen 1 kandidaat terwijl 1 kandidaat werd afgewezen. De opbrengst van de collecte, die I vorige week ten bate van de vereni- 1 ging Het Zonnehuis in Leiden is ge- j houden, bedraagt f. 2491. Advertentie Ruteck's is nu Chinees restaurant Vanmiddag opende de Wethouder voor Openbare Werken het nieuwe I Chinees restaurant „Verre Oosten". I Stationsweg 79, Leiden. Vroeger I was hier Ruteck's gevestigd. Het pand onderging een volledige ver- andering en is omgetoverd in een sfeervolle, oosterse eetgelegenheid, met een voortreffelyke keuken. Directeur, de heer C. C. Fu, ont- vangt vanavond familie en enkele bekenden, voor een eerste exclusief I diner. Op vrydag a.s. om 12 uur, gaat „Verre Oosten" voor het publiek open, waarbij het eerste glaasje wordt I aangeboden. Geslaagden uit Leiden en omgeving In het bejaardencentrum „Ryn en 1 De decors werden verzorgd door de Vliet" in Leiden is gistermiddag een j heer I. Linschooten, onderwijzer aan J plezierig feest gevierd. Ter gelegen- i de Oppenheimschool. In totaal 80 j heid van het 70-jarige huwelijk van jongens en meisjes werkten gister- j het echtpaar Leening- van der Vel- middag mee aan beide opvoeringen. de, inwoners van het bejaardente huis, werden door leerlingen van de Oppenheimschool uit Leiden een amusant programma ten beste ge- gegeven. Hoogtepunt daarin was de opvoering van de kindermusi cal „Myn naam is Vosch". Voor de pauze werd het program ma verzorgd door de leerlingen van de eerste klas van de Oppenheim school. Onder leiding van mevrouw W. J. Stam- van der Staay en me vrouw T. Weidner- van der Staay hebben de jongens en meisjes de kinderoperette „De Toverfluit" in- gostudeerd. Onvervaard speelden de kinderen hun rollen en hun en thousiasme werkte aanstekelijk. De tekst voor de kinderoperette is ge schreven door mevrouw Stam- van der Staay. De muziek van Chris Verhoog werd gespeeld door me vrouw Weidner- van der Staay. Het echtpaar LeeningVan der Velde (1) kijkt naar de opvoering van de kindermusical „Mijn naam is Vosch". (Foto L.D.-Holvast) Plezier In de Christelijke Technische school aan de Johan Wagenaar- laan in Leiden werden gister avond de getuigschriften uitge reikt, die de bekroning vormen van een drie- of vierjarige op leiding. De volgende leerlingen ontvingen een getuigschrift: 3-jarige opleiding metaalbewerken: Maarten Been, Gertjan de Jong, Henk Kurpershoek, John Langezaal, Aart Mulder, Aat Nagtegaal, Marcel Zoutendyk, Leiden; Jan Bosman, Frans Kiel, Albert Ruiten, Jan van Waardhuizen, Leiderdorp; Wim Helmus, Sassenheim; Wim Rhyns- burger, Valkenburg; Bram Bolle, Wouter van Leeuwaarden, Voorscho ten; Wim Visch, Warmond; Thys Paardekooper, Wassenaar; Teun van der Loo, Sjaak Westdyk, Zoe- terwoude. 3-jarige opleiding houtbewerkenI Bert Amersfoort, Johan Arnoldus, i Willem Diersman, John l'Ecluse, Erik Klinkenberg, Kees Kulk, Frans La- 1 man, Gerard Laterveer, Henk van Leeuwen, Erik Oostwouden. Dick Pardon, Tom Salomons. Wim van Schalk, Gerard Soet, Dick van Sta- den, Piet van Vliet, Wim Wesselink, Leiden; Cock Aangeenbrug, Gysbert Verdoes, Llsse; Cor Guyt, Alphen a. d. Ryn; Rien Noordam, Hazerswou-1 de; Arie Knetsch, Piet Moolenaar. Dick Sluymer. Sassenheim; Jan van der Mey, Wim Noordhoek, Koos1 Oudshoorn, Johan Stam, Flip Ver- i schoor, Voorschoten; Ronnie Kozel. Wassenaar; Engel Leune, Zoeter-1 woude. 3-jarige opleiding brood/banket- i bakken: Dick van Duyvenbode, Eddy j Molloy, Hans Mulder, Jan van Saar- j loos, Jack Siera, Wil de Vos, Gerard j Voskuyl, Marco van 't Zand, Leiden; Leen van Leeuwen. Wim van Ton- geren, Rudolf Vermeulen, Leider dorp; Henk de Blieck, Lisse; Kees Hartevelt, Pieter Ouwehand. Kat- wyk/Zee; Nico Cornelissen, Nieuw- koon; Simon de Jong, Harry Ter- steeg, Noorden; Peter van den Berg. Oegstgeest; Ed van Pelt, Oude We tering; Nico v. d. Stel, Sassenheim; Alex van Eek, Valkenburg; Frans Devilé, Voorschoten; Leo van Tey- lingen, Zoeterwoude. 3-jarige opleiding stukadoren: Rob- by Schouten, Leiden; Ebco van Gin- hoven. Huub Wesseling, Lisse; Dick v. d. Niet, Anne de Roo, Sassenheim; Martie Bekkema, Voorschoten; Frans Matze, Zoeterwoude. 4-jarige opleiding autoherstellen: Koos Redegeld, Jaan van Werkhoven Leiden: Hennie Koetsier. Frans van Ryn, Hoogmade; Jan van der Have, Valkenburg; Alfred Stouten, Piet Verboom, Voorschoten; Tom West dyk, Zoeterwoude. De tekst en de muziek van de kindermusical „Myn naam is Visch" zyn van de hand van mevrouw W. J. Stam- van der Staay en mevrouw T. Weidner- van dei- Staay Mevrouw W. J. Stam- van der Staay is geen onbekende op dit gebied. By de uit- gevery Ploegsma verscheen van haar hand een verzameling klnderleidjes „Een mand vol amandelen" en bij een andere uitgever werden drie kindermusicals uitgegeven Het jongste produkt van haar ryke fan tasie is „Myn naam is Vosch" en de kinderen van de vyfde klas van de Oppenheimschool hebben gister middag gezorgd voor een fyne op voering. De kinderen kenden hun rollen goed en tekst en muziek ble ken van goede kwaliteit. De bejaar den hebben duideiyk plezier beleefd aan deze opvoering. BURGERLIJKE STAND LEIDEN In het Leidse stadhuis zijn giste ren in het huwelijk getreden de heer M. Ober en mej. S. Boorsma. De heer Ober en mej. Boorsma zijn beiden als leerkracht verbonden aan de Jan Ligthartschool aan de Dam- laan in Leiden. De heer Ober is on derwijzer in de vijfde klas, mej. Boorsma onderwijzeres in de derde klas. Kinderen van de Jan Ligthart school vormden gistermiddag een ehaag toen het bruidspaar het stadhuis verliet. (Foto L.D.-Holvast) Jeugdkamerorkest Leiden voor radio Morgen, werkt het Jeugd Kamer orkest Leiden mee aan de Minjon- I uitzending van de AVRO. Deze uitzending begint om 5 uur n.m. Uitgevoerd zal worden het dub belconcert voor viool (Joke Hartz- heim) en hobo (Han Kapaan) van j J. S. Bach. Het orkest staat o.l.v. j Henk Briër. Het hoofd van de afdeling jeugd- j uitzending, de heer H. Broekhuizen, vond dit een geschikt moment, daar het J.K.L. vrijdag a s. op gaat naar Duitsland. Kies uit uw eigen 'keukenwinkeltje'! U hebt immers aitijd een voorraadje knakworstjes in uw 'keukenwinkeltje' met vieesconserven. Wat zijn ze lekker... en ideaal op de boterham, in de stamppot of zomaar eens als hartig hapje. Altijd even vers en smakelijk, met zorg bereid en hy giënisch verpakt. Ook gemakkelijk voor weekend en vakantie! Is uw'keukenwinkeltje' óók zo welgevuld met blikjes Wanneer men dezer dagen een bezoek zou brengen aan de Leidse Verlengde Bloemisten laan nummer 47, dan zou men daar grote hoeveelheden voed sel, medicijnen, verbandmidde len en andere attributen in ogen schouw kunnen nemen, die no dig zijn om tijdens een gecom bineerde trek- en klimtocht naar Tsjecho-Slowakije alles soepel en goed te laten verlopen. Tussen de pakken, dozen, blikken en plastic emmertjes kan men mr. A. van Gennip aantreffen, de orga nisator van een in Nederland unieke tocht. Vrydag 1 juli 's ochtends om 6 uur zal de heer Van Gennip, leraar recht en economie, in de Mariën- poelstraat met 20 leerlingen van het Leidse St.-Bonaventura Lyceum, 13 leerlingen van het Wassenaarse St. Adelbert College en hun 8 introdu cé (e)s beginnen aan een 15-daag- se. 3000 km lange reis naar Tsjecho- Slowakye. Geen wonder dan ook dat men enorme hoeveelheden voedsel heeft moeten inslaan. Om enige voorbeel den te noemen: 96 blikken bami, 96 (Mr. Van Gennip: „Fris voor by het ontbyt. Die stroop gaat er in als koek!"), drie hele kazen, 150 repen chocolade, 24 flessen limonadesiroop, 40 blikken spercibonen, 20 blikken doperwten, 180 pakjes soep en 60 kg melkpoeder, dat 600 liter melk ople vert. De deelnemers zullen ongetwy- feld waar voor hun voor een dergelyke reis zeer weinige (f 187.50) geld krijgen tydens de tocht, die eerst voert naar Praag, waar men op 2 juli zal arriveren, na de eerste nacht geslapen te hebben in Neuren berg. In Praag staan o.a. op het programma: een nachtelyke boot tocht op de Moldau, bezoeken aan typisch Tsjechische eetgelegenheden, een bezoek aan een Tsjechische mid delbare school, waarvoor men pas gisteren per telegram toestemming ontving en bovendien een bezoek aan het Laterne Magica, een in Europa unieke combinatie van film en toneel. Zes dagen na het vertrek uit Lei den zullen de 13 meisjes en 28 jon gens in Oost-Tsjechoslowakye hun 21 tenten opslaan by Hubove in de Lage Tatra. Vanuit de door de leiding aange wezen en door het Tsjechisch reis- blikken nassi, 30 potten appelstroop bureau in Amsterdam besproken camping zullen dan wandelingen worden gemaakt in de omgeving, o.a. naar de Draciagrot, een beroem de druipsteengrot en naar de hoog ste top van de Lage Tatra, de Dom- bier van 2046 m, die 746 meter uit steekt boven het dal. Vervolgens zal het gezelschap na 2 dagen doorrei- naar Poprad, waar het drie da gen zal kamperen op een camping de omgeving en waar de EHBO- onder de deelnemers en de uit personen bestaande leiding waar- schyniyk in actie zullen moeten ko- (blaren!), omdat het klimmen dan pas echt begint, onder meer naar de Stalinow stit van 2663 me ter hoogte. Op 12 juli zullen de „Tatra-gan- gers" het vlakke Nederland weer gaan opzoeken via Banska Bystrica met zyn klederdrachten en uitzicht op de Hongaars uitziende poesta's en via Dobsina met zyn te bezoeken ys- grotten, terwyl deze programma onderdelen mogelyk gevolgd worden door een bezoek aan een collectieve boerdery. Langs Wenen, waar al thans volgens het programma niet wordt gestopt zal het gezelschap op 15 juli 's avonds rond 11 uur Lel den weer bereiken. Daarmee zal dan een unieke reis ten einde zyn, die mogelijk is ge worden door snelle afwikkeling van de nodige formaliteiten op de am bassade en het verstrekken van aan zienlijke subsidies door Tsjecho-Slo wakije aan groepen scholieren, waar van de leerlingen van het St.-Bona ventura Lyceum en het St. Adelbert College als eersten in Nederland zul len profiteren.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3