zegevieren Okker grijpt de kans R ekenmeesters Estafette-vier stelt record weer scherper S P 0 R T van vandaag Brand bij Sparta Kieler Woche Op eigen terrein W aterpolocompetitie TOUR IN CIJFERS EATERDAG 26 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD Nederlandse kampioen tegen Davidson onzeker maar in dubbelspel weer briljant speler Tom Okker heeft de kans om als eerste Nederlander in de historie bij de laatste acht van het heren-enkel in het Wimbledon- toernooi te komen, niet gegrepen. Hij heeft moeten buigen voor het trefzekere, linkshandige geweld van de 22-jarige Australische tennisatleet Owen Davidson. Op de volgepakte baan 1, dezelfde baan waar hij in 1965 door Davidson uit gewonnen positie naar een nederlaag in de finale van het troosfitoernooi werd gespeeld, werd hij opnieuw verslagen, met 6-1, 2-6, 6-3, 6-3. Trudy Groenman bij laatste zestien De party leverde nog eens het be wijs hoe wankel de mentale kracht van de Nederlandse kampioen eigen lijk is. Donderdag tegen Barnes werd eijn enorme overmacht onderbroken door een zeer zwakke set, nu tegen Davidson was het precies andersom: zijn over het algemeen onzekere en onvaste spel in deze partij werd voor een periode onderbroken door een in eens weer daverende tweede set, waarin Okker heer en meester was en Davidson hoofdschuddend naar zijn slagen van daarvoor liep te zoe ken. Het is met Okker als met het weer boven Wimbledon: donkergrijze kille regenbuien, met perioden van heer lijke zonneschijn. De ene dag wint de zon het, de andere dag de regen en de bui, die nu volgde op de zonnige tweede set spoelde elke kans op her stel weg. Per koerier Ovatie Later op de avond, in het dubbel spel met zijn Australische partner Ray Ruffels tegen de Amerikanen Dennis Ralston en Charlie Pasarell bracht hij het geestdriftige centre- court weer in jubelende verrukking met zijn nu ineens weer sterke spel. Okker en Ruffels wonnen deze sen sationele partij met 3-6 4-6 6-1 6-4 7-5. Okker was de ster van het vier tal, die de weerstand van de Ameri kanen brak met schitterend voteren en weer daverende, meestal onbe speelbare services en hij was de man, die de zwak startende Ruffels inspi reerde tot steeds sterker wordend spel. Hij was ook de speler, voor wie de minutenlange ovatie van de 15.000 toeschouwers na afloop in de aller eerste plaats gold. Te sterk Betty Stöve mocht op baan 3 de Nederlanders kwamen deze dag vaak op de show-courts" haar 21ste verjaardag niet met een zege vieren. Daarvoor was Billie Jean King te sterk en te geroutineerd. Maar Betty weerde zich voortreffelijk en speelde een goede partij met sterke service en mooie, lange groundstrokes6-4 6-3 voor de Amerikaanse. Ook Lidy Jansen-Venneboer werd uitgescha keld: met 6-0 6-3 door Madonna Sohacht uit Australië, die in de acht ste finale de tegenstandster wordt van Trudy Groenman. Want Trudy. Nederlands nummer 1, presteerde het om de Zuidamerikaanse nummer 1. de Argentijnse Norma Baylon, als eerste geplaatste speelster (nr. 8) uit te schakelen: 4-6 6-4 6-4. Het was geen mooie partij, maar Trudy speel de rustig en zonder risico, scorend aan het net met gevarieerde volleys en merkwaardig genoeg ook vaak met haar zachte tweede service. Kwart finales Behalve Owen Davidson, die over Tom Okker zegevierde, en de Ameri kaan Dennis Ralston, plaatste zich ook nog Bob Hewitt voor de kwart finales van het enkelspel. De in Hongkong wonende Australiër Bob Hewitt schakelde zijn landgenoot Bill Bowrey in vier sets uit: 4-6 6-4 7-5 Iedere avond na afloop van de J J wedstrijden op de banen van de a iAH England Club stapt een wat a oudere heer met een ernstig ge- a zicht voor het gebouw in een ge- a reedstaande Rolls Royce. In zijn a hand heeft hij twee grote enve- f a loppen. Op een teken zet de a Rolls en een escorte motorpolitie zich in beweging en rijdt in de a richting van het.. Buckingham i J Paleis. J (1 Wat de oudere heer over- brengt zyn beslist geen staats- t i geheimen. De ene enveloppe is f bestemd voor de Koningin, de f t ander voor Prins Philip. Er in j zitten de resultaten van die dag t t gespeelde wedstrijden en een speelprogramma voor de volgen- t (1 de dag. Deze handeling gebeurt t al 40 jaar. In 1926 heeft n.l. her- t tog van York de latere koning f t Georges de zesde in een dubbel- f (f spel tijdens het Wimbledontoer- t t nooi meegespeeld. Weliswaar werd de troonopvolger reeds in f t de eerste ronde uitgeschakeld, v f maar hel brengen van de dage- f lijkse uitslagen per koerier was t toen reeds tot „traditie" verhe- 6-1. De strijd om de resterende vijf plaatsen zal vandaag worden gele verd. Titelhoudster Margaret Smith ver sloeg in de derde ronde van het en kelspel de Amerikaanse Janie Albert met 6-1 6-2. Fran<?oise Durr (Frk) en Karen Krantzcke (Austr.) plaatsten zich reeds donderdag bij de laatste zestien. Tafeltennissers naar Hongarije Aan de negende Europese kampi oenschappen tafeltennis voor de jeugd, die van 9 tot en met 13 ju li in de Hongaarse stad Szombathe- ly zullen worden gehouden, zal ook Nederland met een jongens- en meis- jesploeg deelnemen. Mieke ten Broek Hilversum) en Mary van Ruiten «Roelof arendsveen) vormen het meisjesteam, dat in één poule zal uitkomen met Zweden, Hongarije A Polen. Het jongensteam bestaat uit Bert van der Halm «Zoeterwou- de>. Peter Joels en Nico Holtzapfel 'beiden Den Haag). Hun tegenstan ders in de poule zijn Zweden, Oost- Duitsland, België en Italië Het Nederlandse team speelt 7 ju in Rijswijk (ZH) een trainings wedstrijd tegen de Engelse jeugd- ploeg, waarna de Nederlanders en Engelsen gezamenlijk naar Honga- Beste wereldtijd van dit seizoen in Krefeld Tijdens de vrijdag in Krefeld ge houden atletiekwedstrijden heeft het Nederlandse viertal Truus Hen- nipman, Martha Klaassen-Bos. Wil- ma van der Berg en Lydie Vonk het nationale record op de 4x100 meter verbeterd en op 45.1 seconde ge bracht. Dit is tevens de beste we reldtijd van dit seizoen. Het vorige nog niet erkende record stond sinds de wedstrijd in Frechen van twalaf dagen geleden op naam van hetzelfde viertal met 45,8 seconde. Daarvoor was een nationale ploeg Duizend zitplaatsen verloren met o.a- Ine Spijk en Joke Byle- veld acht jaar lang recordhoudster met 46.1 seconde. De Nederlandse ploeg startte tweemaal tegen een Duitse formatie. De eerste maal wonnen de Nederlandse meisjes 1 met 45.6-45,7 seconde. In de tweede race liep het jonge viertal 45,1 se conde, terwijl de Duitse ploeg gedis kwalificeerd werd. Ook de individuele sprintwedstrijd bij de heren eindigde in een Neder lands succes. Rob Heemskerk won de eerste serie in 10.5 seconde voor de Duitser Metz, die dezelfde tijd no teerde en in de tweede serie zege vierde Leo de Winter met 10.6 se conde. Op de 200 meter werd Smit met 21,5 tweede achter de Duitser Wilke (21.2). „Heel Sparta staat in brand", werd er gistermiddag omstreeks zes ua geroepen toen dichte rookwolken opstegen uit „Het Kasteel" in de Rotterdamse wijk Spangen. Zo erg was het gelukkig niet, maar toch bleek er een felle brand te woeden. Ongeveer een derde deelte van de onderzijde een compensatie voor het verlies van ongeveer 1000 zitplaatsen zal zijn. Toen de brand werd ontdekt bevonden spelers van het eerste elftal zich in de kleedkamers om te gaan oefenen voor de wedstrijd van de 2de juli. de Over de oorzaak valt nog niets te de vla partij tegen Norma Baylon. De brandweer die middelalarm maakte riep met elf stralen een halt toe aan de brand .die tal van nieuwsgierigen op de been bracht Bestuursleden van Sparta stonden er nogal somber bij. Behalve een groot gedeelte van de tribune is ook een stroominstallatle verloren gegaan waarmee o.a. het trai ningsveld dat naast het hoofdter rein is gelegen, wordt verlicht. Men heeft weinig hoop dat voor vol gende week zaterdag, wanneer de Rotterdammers tegen het natio nale elftal van Hongarije spelen, er Ook op de zesde en voorlaatste dag van de Kieler-woche verleende het weer niet de minste medewer king. Het was nu niet alleen de steeds draaiende wind, die de zei lers tot wanhoop bracht, maar bo vendien nog de harde, neerklette rende regenbuien, die het zeilen tot een alles behalve prettige bezigheid maakte. Door deze weersinvloeden verzekerd, i het gebeuren dat de favorieten maai vwi nieuwbouw is uiteraard me^ nederlagen en slechte klasserin- een zeer groot bedrag nodig. Ook £en genoegen moesten herstel zal veel geld vergen. de lange zijde zeggen De tribune ditmaal i De vijfde en laatste rit van de vyf etappenwedstrijd door Rijn landPfalz voor amateur wiel renners van Niederolm naar Mainz over 80 kilometer is door de Duit ser Czarnowski gewonnen. In het eindklassement bezet Beu gels de tweede plaats met 23 uur 51 minuten 26 seconden, achter Ortwin Czarnowski (2351.30). De derde plaats wordt ingenomen door Nol Kloosterman met een totaal tijd van 23.53.55. Jan Janssen: Die stomme Belgenwillen ze cle hele Tour maar sprinten om die groene trui?" j door Fred Raché) ROEIEN Argo-sprints Onder goede weersomstandigheden uitstekend geschikt voor het ma ken van baanrecords en onder grote publieke belangstelling werden vrijdag aan de vooravond van het internationale roei-treffen Neder landWest-Duitsland de wedstrijden van Argo-sprints over 500 meter ver- roeid. De belangrijkste uitslagen zijn: vier senior: 1. Njord 1.31.00, 2. Svens- ka 1.32.0. 3. Triton. Elite acht: 1. Nereus 1.17.55, «baan record), 2. Dukla Praag 1.18.5. Acht senioren: 1. Triton 1.19.78, 2. Nereus 1.20.32. Skiff senioren 1: 1. Willem 3, 2. Stockholm. Vier met stuurman elite: 1. Dukla 1.26.73 (baanrecord), 2.Nereus 1.27.10, 3. Triton. Twee zonder stuurman senioren: 1. Nereus 1.34.38, 2. Skadi 1.34.92, 3. Göteborg 1.38.45. Twee met stuurman senioren: 1. Nereus 1.39.04, 2. Njord 1.39.80, 3. "Wedau. Dubbel twee elite: 1. Willem 3 1.26.33, 2. Dukla 1.26.54, 3. Danske. Vier zonder stuurman senioi Argo 1.2653, 2. Nereus 1.27.43. Twee zonder stuurman elite: 1. Tri ton 1.33.21, 2. Nereus 1.34.88, 3. Ta- chos 1.36.62. Dieppe, vrijdag Het was een merkwaar dige toestand en de karavaan hoorde er dan ook zeer van op. Trouwens, de honderden in de wegberm óók. Verbaasd wees men elkaar op de voorbijtrekkende coureurs. Maar dat kon toch niet? Een kopgroep welaan dat was ver wacht. Maar zie eens: daar rijdt Anquetil en vlak bij hem Poulidor! En kijk, daar is die vlie gende Hollander Jan Janssen. En hoe bestaat het, daar rijdt ook de wereldkampioen. En wie zijn er allemaal niet ook nog bij? Er was op winding langs de Normandische kust. Opwin ding en paniek. Want de koningen van de wie lersport trokken gezamenlijk ten strijde. Elf renners volgden in de bulderende wind, die langs de kust vlaagde. Het groot-alarmsein flitste van volgwagen naar volgwagen, en breed glimlachend stak de heer Goddet het grijzende hoofd boven het dak van de meest officiële automobiel in de Tour. Het ivas dun ook een toestand die eigenlijk niet kon beslaan. Ziehier de feiten: na 80 km in de J/de etappe, besloot Raymond Poulidor tot een merkwaardige manoeuvre. Het geboorteland, van Anquetil binnenrijdend plooide zijn mond zich in een zeer sarcastische grijns. Opeens was er- niet. meer die vrijwel altijd lief glimlachende „tweede man". Raymond Poulidor had besloten Jaques Anquetil op eigen terrein aan te vallen. Voor de zomercompetitie van de KNZB wijerden de volgende wa- terpolowedstrijden gespeeld. Hoofdklasse heren: AZPCNep- tunus Arnhem 1-3, De Robben— RZC 9-4. 1ste klasse b: HPC—Merwede 4-1 Medestanders Spoorslags meldden zich mede standers. Jan Janssen en Tom Simp son. vrijbuiters, loerend op elk mo ment van botsing in het „duel van het jaar" stortten zich mee naar voren. Het Italiaantje Dé Pra stoof verbaasd in het kielzog van de grote Poulidor mee. Als kleine waakhond in dienst van Altig wierp de brave Tomasso zich rillend van nerveusi- teit in het gevecht en verbaasd over de schittering van alle glorie rond hem. bracht hy niettemin de zelf beheersing op om niet de helpende hand te reiken. Nee. Tomasso deed toch maar niet mee want had niet Rudi Altig wanhopig „verdedi gen" geschreeuwd? Maar intussen rende toch Poulidor voort, in Normandië, in het land van Anquetil. Opzet 'rde De grote Jacques reali binnen enkele seconden de boze op zet van Poulidor. Hij tikte Ari den Hartog, meesterknecht in zijn dienst kort op zijn schouder en knikte: naar voren. Niemand in het peloton kon het tweetal remmen en enkele honderden meters waren slechts nodig om het bruggehoofd dat Pou lidor had geslagen te bereiken. Haastig werden in die korte ren nog wat avontuurlijke coureurs mee naai de kop genomen. Mannen die zich or- de pedalen hadden geworpen, toen de uitval van Poulidor nog net te beantwoorden was geweest. De Belgen Van Vlierberghe. Van Sprin- gel en Messelis, de dappere Nydam en de Spanjaard Elorza kregen in het spoor van Anquetil opeens wijde perspectieven voorgeschoteld. Elf man voroop, opeens, en Frank rijk in opwinding. Hier immers, al .ver voor de oude vertrouwde, beslis sende bergruggen in het oosten van het wyde land, werden een peloton en al wie daar in verkeerde, tot simpele figurante gedwongen voor de rest van de 53ste Tour de France. Terugslag Maar ach, hoe onberekenbaar is de wielersport in die zaken. Toen er elf in een onmogelijk korte tijd en in een razend tempo met ongelooflijk maar waar beurtelings Anquetil. Poulidor. Janssen en Simpson op kop 'na 40 seconden voorsprong waren gereden kwam de terugslag. Opeens realiseerde Messelis en Van Springel zich dat ze helemaal niet móchten rijden, omdat dat de groene trui van Willy Planckaert hun ploeggenoot in gevaar kwam. En omdat ploegbaas Cools had bevolen: „Ook in Dieppe moeten er punten worden gescoord in een massale sprint". En die eenzame Nijdam dacht net iets teveel aan het reeds lang ondergraven plan om Haast rustig naar de bergen te bren gen, en daarom kneep ook Henk Nijdam stevig in de remmen. En De Pra deed al niet mee, en Van Vlier- Een peloton dat krakend brak in 3, 4 stukken. Maar ook een peloton, dat tóch zegevierde. Dat na 10 km een einde maakte aan wat een schitte rend feest had kunnen zijn. Later, veel later, op de boulevard van Diep pe, verzuchtte Jan Janssen: „Jon gens. wat een prachtige groep, wat had het allemaal niet kunnen wor den? Die stomme Belgen. Wat wil len ze eigenlijk. Willen ze de hele Tour steeds maar sprinten om die groene trui?". Het was toch een sprint geworden aan het einde van die merkwaardige vierde etappe. De Belgen hadden toch weer geregeerd, en enkele me ters boven witgekuifde oceaangolven won Willie Planckaert het massale gevecht der laatste meters, waarin geduwd en getrokken werd, waarin Henk Nydam pijnlijk op het asfalt stortte en waarin Rik van Looy al weer moest erkennen dat ook zyn sprint de jonge garde niet meer kan weerstaan. Er was, even maar, pure wielersport geweest in de vierde etappe. Totdat de rekenmeesters, de verdedigers, alweer hadden gezege vierd. Zelfs het monsterverbond Pou- lidor-Anquetil kon die alliantie niet verbreken. .outsiders" beste afkwamen. Wim Guldemond (Leiden) heeft nog steeds de leiding in de algeme- rangschikking in de 12m2 Shar- pie-klasse- In de vrijdag gehouden zesde race eindigde hij met zyn spot- op de tweede plaats. Van Veen met Kannibaaltje finishte als vijf de. In de Drakenklasse zorgde drs. Jan Bier voor een Nederlandse over winning. In het algemeen klasse ment bezet hij de vijfde plaats. De Zweedse gebr. Sundelin moesten hun eerste plaats in de algemene rang schikking afstaan aan de Duitser Biek, die als derde finisthe. Bij de Finn-Dinghies won Willy Kuhweide voor de vierde maal in de vijf wedstrijddagen. Hij staat met 2.9 pnt rotsvast op de eerste plaats vóór zijn landgenoten Mares 40,2 pnt. en Burghardt 40,9. De heren Steampfli (Zwitser land. Wouters (België) en Giunco (Italië) van de technische commis sie van de internationale wielren- unie (UCI) hebben vrijdagmorgen te Heerlen het parcoers voor het wereldkampioenschap op de weg in 1967 gekeurd en met algemene stemmen besloten aan het bestuur van de UCI een gunstig advies uit te brengen. en RONDEv FRANW*. 6eet g16ton 26JUN11 berglie wist ook al niet waar hy precies aan toe was. Op zulke momenten houdt zelfs de macht van wielervorsten op. Dan kunnen zelfs Simpson, Janssen, Den Hartog, Anquetil èn Poulidor een jagend peloton niet voor biyven. Voeg daarby nog de achtervolgers: de Solo-equippe onder leiding van een voortdurend ophitsende Van Looy, de Kas-formatie met een gil lende Gabica tussen de wielen, de Molteni's met leider Altig. Ze sleur den aan het peloton, de verslagenen. De twee Leidse teams In de eerste klasse van de waterpolocompetitie de KNZB hebben het gisteravond niet tot een overwinning kunnen brengen. Hekkesluiter De Sleutelstad ging in Zaandam tegen Neptunus de negende maal in dit seizoen ten onder (10) en ook de LZC kon I het in De Vliet tegen het IJ - derde wedstrijd van deze week - niet redden: 13. Evenals in Heemskerk heeft LZC het Amsterdamse IJ ook in De Vliet i veel tegenstand geboden. De Leide- naars kwamen voor eigen pubhek vooral in het begin van de stryd be- hoorlyk voor de dag, maar moesten toch met een nederlaag genoegen nemen, toen de Amsterdammers in het laatste gedeelte het tempo ver hoogden. Oud-international Harrie Vriend opende in de eerste speeltijd voor Het IJ de score 01 maar de hard schietende Frank Roelofs zorgde in het tweede gedeelte voor de Leidse gelykmaker: ll. Scheidsrechter Van Willigen stuurde daarna Koe- doder (LZC) met zyn tegenstander Leyssenaar (IJ) het water uit en ook het duo SchoofVriend moest even later de kant opzoeken. In het laat ste spelgedeelte schoten Bert Sitters en Chris Leyssenaar het IJ naar de verdiende zege: 13. In Zaandam heeft De Sleutelstad ook tegen het niet al te sterke Nep tunus de nederlagenreeks niet kun nen doorbreken. De Leidenaars moes ten na een wel spannende, maar niet al te beste wedstrijd met 10 de bei de punten afstaan en zijn daardoor op het randje van degradatie beland. De grotere slagvaardigheid van Neptunus heeft in Zaandam de door slag gegeven. In de derde periode zette Freek van Nik goed door en toen hy na te zwaar te zijn aange vallen een strafworp kreeg toe gewezen, faalde hij niet (1—0). Daar na ontstonden er zowel voor de Lei denaars als Zaankanters (evenals daarvoor) nog wel enkele kansen, maar de beide doelmannen Van Rooyen (Slstad) en De Jong (Nept.) lieten zich niet passeren. De uitslag van de vierde etappe, Cools) op 43 Duinkerken—Dieppe <205 km) luidt: 1. Planckaert (Belg-Driessens) 5.58.45, 2. Van Looy (Belg-Marien), 3. Rey- broeck (Belg-Driessens), 4. Karstens (Ned.. Pellenaars)", 5. Van den Bos sche (Belg-Driessens), 6. Vannitse (Belg, Cools. 7.Vranken (Belg,Cools), 8. De Roo (Ned., Pellenaers), 9. Jans sen (Ned., De Muer), 10. Huysmans (Belg., Cools11. Wouters (Ned., Pellenaars), 21. Zilverberg (Ned., Pel- lenaars), 30. Harings «Ned., Pelle naars), 31. Van der Vleuten (Ned., Albani), 64. Den Hartog (Fr., Gemi- Pellenaars), 62. Geldermans (Ned., niani), 79. Haast 'Ned., Pellenaars), 91 Van Dongen «Ned., Pellenaars), allen 5.58.45, 120. Nijdam (Ned., Pel lenaars 5.59.24. Klassementen Het algemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1. Rudi Altig (Did, Albani) 19.05.00, 2. ex aequo: Reybroeck (Belg., Dries- sens), Janssen (Ned., De Muer), Seis (Belg., Marien), Den Hartog (Ned., Geminiani), Harings (Ned., Pelle naars), en De Pra (It„ Albani), al len op 36 sec,, 8. Boucquet (Belg., Brands <eBlg„ Driessens» op 44 sec, 10. Karstens (Ned., Pellenaars) op 46 sec. 31. exquo o.a. Zilverberg op 152, 46. ex aequo o.a. Haast, Van der Vleuten en De Roo, allen op 1.54, 95. Nydam op 3.44, 98. ex aequo o.a. Geldermans op 5.09, ill. ex aequo o.a. Wouters en Van Dongen op 12.09. Er zyn nog 123 renners in de stryd. Het ploegen klassement van de vier de etappe luidt: 1. Driessen «Planc kaert, Reybroeck en Van den Bos sche) 17.56.15, 2. ex aequo Pellenaars (Karstens. De Roo en Wouters» 17.56.15 «pi.cijfer 23), Cools 17.56.15 (pl.cijfer 23). 4. Marien 17.56.15 pl. cyfer 33), 5. De Muer 17.56.15 (pl. cyfers 51). Algemeen ploegenklasse- ment: 1. Driessens 59.37,422, 2. Pel lenaars 59.37.24, 3. De Muer 59.37.51, 4. Cools 59.38.31 en 5. Marien 59.40.07.' Het puntenklassement na de vierde etappe luidt: 1. Planckaert 68. 2. Karstens 53, 3. Reybroeck 51. 4. Van Looy 48. 5. Janssen 34, 6. Seis 33, 7. De Roo 29, 8. Vanderberghe 26, 9. Al tig 25 en 10. Huysmans en Boons 20 punten. De prijs voor de meest onge lukkige renner was voor Henk Nij dam, die tydens de eindsprint ten val kwam en daarvoor ruim een hal ve minuut verloor.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7