M inwoners Mijdrecht naar Nieuwveen Lunar Orbiter pas in ugustus betadine etdóe KLAVERBLAD KOFFIE Kandidaat-vlieger was een jongedame gencla p»!}a LEÏDSCH DAGBLAD In communistisch-China gaat de zuiveringswoede onverminderd voort, niet alleen op de gebieden van cultuur en onderwijs, maar ook in de gelederen van hoge bestuurs- functionarissen. Een typerend voor beeld is het besluit een half jaar lang geen studenten tot de univer siteiten toe te laten, „omdat de toe latingseisen nog altijd ongunstig zijn voor jongeren uit de gezinnen van arbeiders, boeren en soldaten" zoals het heet. Gedurende hun wachttijd worden de toekomstige studenten in arbeidsbrigades onder gebracht om te helpen in de land bouw en de industrie. Ook in de kringen der hoogleraren wordt ge zuiverd. Na de rector van de uni versiteit van Peking is ook rector Koeang Ja-minking uit Nanking ter zijde geschoven, Op 21 juni j.l. be sloot het provinciale comité van de communistische partij tot zijn ont slag, dat daarop bekend werd ge maakt tijdens een massale bijeen komst van tienduizend studenten en hoogleraren. Wie van een dergelijk ontslag kennis neemt staat eigenlijk voor een raadsel. Zeker, de officieel opgegeven motieven zijn bijzonder duidelijk. Het gaat er meestal om, dat de ontslagenen ervan beschul digd werden zich gekeerd te hebben tegen' de gedachten van .Mao Tse- tceng, of tegen de dictatuur van het proletariaat, kortom: zij hebben zich schuldig gemaakt aan vijandschap jegens partij, communisme en revo lutie. Soms ook wordt verwezen naar de Sowjet-Unie en Hongarije, waar „imperialisme en modern revisionis me erin geslaagd zijn door culture le infiltratie en ideologische vergif tiging de dictatuur van het prole tariaat te ontkrachten". En de zui vering van dit ogenblik is bedoeld als „een herleving van de grote pro letarische en culturele revolutie, die zal afrekenen met de decadente ideologie van de burgerlijke cultuur en de feodale restanten", zoals het Volksdagblad van Peking het dezer dagen formuleerde. En het blad voegde daaraan toe: „Verenigd on der het grote vaandel van Mao Tse-toeng hebben revolutionaire boeren en intellectuelen een verwoed tegenoffensief ingezet tegen de duis tere krachten van de kapitalistische klasse van anti-partijmensen en an ti-socialisten. De politieke strijd tus sen socialisme (lees: communisme) en kapitalisme, tussen de revolutie en de contra-revoutie, tussen het marxisme-leninisme en het revisio nisme is ernstig, hevig en totaal. Het is in wezen een strijd op leven en cood, een strijd waarbij de toekomst van de party en het volk, de toe komst van de wereldrevolutie op het spel staan". Dat lijkt duidelijke taal: de strijd gaat tussen hen, die trou we volgelingen van Mao Tse-toeng zijn en de „revisionisten", die zo als Tito vroeger tegen Stalin een nieuwe koers bepleiten en rekening willen houden met het bestaan van andere opvattingen buiten de eigen grenzen. D E woordenstroom van kritiek Jschijnt dus de partijen scherp tegenover elkaar te stellen. Maar de vraag rijst of die scheldpartijen niet bedoeld zijn om wat anders te ver bergen. Want een man als de rector uit Nanking moge dan een „vijand van de partij, het commumismfe en de revolutie" zijn, er is in zijn verleden niets te vinden, dat aanleiding geeft tot verdenking: van 1952-'54 adjunct directeur voor de communistische propaganda in oostelijk-China, pre sident van de universiteit van Kirin en vervolgens in dezelfde functie in Nanking. Nog in september 1964 was hij afgevaardigde van Kiangsoe naar het derde „nationale volkscongres". Derhalve een streng-orthodoxe com munist, die nu plotseling van vijand schap jegens alles wat heilig is be schuldigd wordt en schuldig zou zijn aan „een lage samenzwering om de revolutionaire beweging op de uni versiteit van Nanking te onderdruk ken". Diezelfde zuiverheid in leer en leven ziet men ook bij Peng Tsjen, de eerste burgemeester van Peking en een zeer belangrijk kandidaat voor de opvolging van Mao Tse-toeng In Noord-China was hij als jonge man werkzaam in de ondergrondse communistische beweging, zuchtte geruime tijd in de gevangenis, be streed na het aan de macht komen van Mao de .contra-revolutionairen' met grote hardheid, was later woord voerder van de denkbeelden van Mao tegenover „de dwalingen van Mos kou" en trad in 1960 in de Roemeen se hoofdstad Boekarest in het krijt tegenover Chroesjtsjow. Ook ten aanzien van het revolutionaire stre ven in Indonesië liet hij zich aller minst onbetuigd. En nu plotseling is deze model-communist-van-Chinese snit ten val gekomen en krijgt hij allerlei verwijten naar het hoofd ge slingerd, waartoe hij nooit enige aanleiding heeft gegeven. Harde communisten blijken „verraders" Volgens Westerse logica betekent dit, dat er nu een nóg hardere lijn word't gevolgd. Maar dit laatste is weer in strijd met de aanwijzing, dat de zui veraars juist ontevreden zijn over de resultaten van hen, die gekritiseerd worden. Het verdient daarom over- i weging de stroom kritiek te laten j voor wat ze is. Het is in communis- tische staten al eerder gebeurd, dati de woorden iets heel anders beteke nen dan ze Westerlingen in de oren klinken! En juist het zwaarwegende verwijt van „afwijken van dc partij- j lijn" e.d. aan het adres van zeer ge- I trouwe communisten kan betekenen. dat een zachtere stroming bezig is de macht over te nemen, maar derge lijke aanklachten juist gebruikt om zich bij voorbaat van „onzuiverheid" vrij te pleiten. Indien dit juist is zou een mildere groep, onder de indruk gekomen va.n de aanhoudende neder lagen van Peking op internationaal gebied, de Chinese „stalinisten" thans uitschakelen onder dekking van de beschuldiging van „verraad van het Mao-isme". Ontwerpregeling grenswijziging Een interprovinciale commissie, ge- de oommlssie advies uitbrengt aan de vormd door leden van Gedeputeerde staatssecretaris van Binnenlandse Staten van Zuid-Holland en van i Zaken. Utrecht, heeft een ontwerpregeling j Van Utrecht zal een gebied van 1829 vastgesteld voor de wijziging van de hectare met 1144 inwoners overgaan grens tussen deze twee provincies. 1 naar de provincie Zuid-Holland. Om- Het nieuwe beloop van de provinciale gekeerd komt 1105,5 hectare van het grens is hierin neergelegd conform huidige Zuidhollandse grondgebied het voorstel, waarover al overeen- j met 4878 inwoners bij de provincie stemming was bereikt tussen de bei- Utrecht. de colleges van Gedeputeerde Staten. Voor de gemeenten betekent de De ontwerp-regcling is toegezonden j provinciale grenswijziging, dat 827 aan de 19 bij de grenswijziging hectare (631 inwoners) overgaat van betrokken gemeenten in Zuid Hol- Mijdrecht naar Nieuwveen (Blok land: Nieuwveen, Nieuwkoop, Woer- I land, Hoef-Westzijde en Vrouwenak- den. Driebruggen, Oudewater, Haas- ker), 345 heotare (96 inwoners) van trecht, Schoonhoven, Bergambacht, j Nieuwkoop naar Zegveld en Kamerik Everdingen en Hagestein en in (de polder Achttienhoven en het Utrecht: Mijdrecht, Wilnis, Kamerik, ZuJldhcilandse deel van Woerdenee Zegveld, Harmeien, Linschoten, I Verlaat)209 heotare (34 Inwoners) Hoenkoop, Lopik en Houten. van Linschoten' naar Woerden, 142 hectare (242 inwoners) van Woerden De gemeenteraden krijgen de ge- naar Kamerik, 194 hectare (94 inwo- legenheid, hun opvating over de ont- niers) van Woerden naar Harmeïen, werp-rogeling aan de interprovinciale 15 hectare van Driebruggen naa.r commissie korthaar te maken, voordat Oudewater, 121 hectare (45 inwoners) van Haastrecht naar Oudewater, 253 heeztare (479 inwoners) van Lopik Interamerikaanse j p*ar schoonhoven en 78 hectare <u I Inwoners) van Hagestein na:.r Hou ten. Oudewater (224 hectare, 4387 in woners) gaat in zijn geheel over naar de provincie Utrecht. Intern (dus niet van de ene provincie naar de amd'ere) ■gaan van Lino-ftcten 11 inwoners over naar Harmeien en van Bergam bacht 230 inwoners en 260 hectare Drie personeelsleden v.l.n.r. mej. A. Kasperts, mej. D. van Gi-nkel en mej. M. Elbertse maakten gisteren de overval op Nutsspaarbank in Amersfoort mee, Maar ook haar aanwijzingen hebben tot nu toe niet tot aanhouding van de daders kunnen leiden. Van de vier overvallers zijn drie zuidelijke typen met donkere huids kleur. Van twee van hen is een signalement bekend. De man, die over de balie is gesprongen, is een zuidelijk type van 25 a SO jaar, 1,75 a 1,80 meter lang, met donkere ogen, donker, glad haar en een op vallende scheiding in het midden. Hij droeg een wit overhemd, een donkere stropdas en een donker colbert. Hettweede signalement luidt: ca lfi jaar, 1.75 a 1>80 meter lang, ny lon regenjas met de kraag omhoog, alpinopetje met staartje bovenop, lichtblond haar. troepenmacht uit Dominicaanse rep. Het raadgevende ministerscomité van de Organisatie van Amerikaan- sp Staten (O.A.S.), dat gisteren op verzoek van de Dominicaanse rege ring in Washington bijeenkwam, heeft besloten de Interamerikaanse vredestroepenmacht binnen negentig dagen uit de Dominicaanse Repu bliek terug te trekken. Daarmee zal een begin worden gemaakt voor de eerste juli. Die dag wordt Bala- guer als Dominicaanse president ge ïnstalleerd. De Mexicaanse afgevaardigde ver klaarde dat zijn lancj de terugtrek king van O.A.S-troepen toejuicht, maar zich toch van stemmen ont hield om nogmaals zijn afkeuring te laten blijken van het vroegere be sluit tot vorming van de troepen macht. TT et bovenstaande kan op het [J ogenblik niet als zeker worden aangenomen. Misschien ook wordt de „zuivering" gebruikt als dekman tel voor een verwoede stryd om de opvolging van Mao Tse-toeng, aan wiens gezondheid volgens officiële bekendmakingen weliswaar niets zou mankeren, maar aan wiens handen de absolute macht toch begint te ont glippen. Voor Washington is de ware aard van de gebeurtenissen van het grootste 'belang. Zijn de „revisionis ten" uitgeschakeld, dan zou de re gering-Johnson met des te groter In spanning naar vredescontact met Pe king moeten zoeken. Maar zijn de „harden" buiten gevecht gesteld, juist omdat hun politiek tot de al gehele ineenstorting van de Chinese invloed heeft geleid zelfs in Zuid- oost-Azië, waar na Indonesië ook Pakistan zich van Rood-China heeft dan is Amerika juist naar Schoonhoven. Verder komt Woerd snse Verlaat geheel bij Kame rik, hetgeen inhoudt dat 493 inwo ners overgaan van Wilnis naar Ka- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wijk by Heueden S. de Jong te Houten. Ber'jmlkt voor Hlerden J. Vos te Rijssen. Benoemd tot hulpprediker te Omme ren W J. Sijthof, hulpprediker te Ma de (N.B.). GEREF. KERKEN Beroepen te Pesse en te Strijen C. v. d. Zanden, kanid. te Putten. Bedankt voor Opende (Gr.) K. Mei- ma te Bunschoten -Spakenburg. GEREF; KERKEN (vrijgemaakt) Bedankt voor Dalfsen (vac. J. M. Kroes) M. Brandes te Meppel. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiedam A. J. Otter te Deventer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal K. de Gier te 's-Gravenhage-C. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP merik en 60 inwoners van Nieuwkoop naar Kamerik. Door de opheffing van de gemeente Hoenkoop gaan bo vendien 823 inwoners en 754 hectare over naar Oudewater. a Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, Nasa, heeft gisteren besloten, de lan cering van de maan-satelliet Lunar Orbiter uit te stellen. De satelliet, die in een baan om de maan moet komen, zal nu wel licht in de periode van 9 tot 13 augustus naar de maan wor den gestuurd om het landings terrein voor toekomstige maan- reizigers te verkennen. Het uitstel is nodig geworden om technische redenen en om het per soneel. dat bij de lancering betrokken Is, meer tijd te geven zich ln alle de tails in te werken. De lancering zou eerst begin of medio komende maand plaats vinden. Voorts is de lancering van een Sa- turnus I-B-raket uitgesteld van 29 juni tot omstreeks 5 juli. Ook hier waren technische moeilijkheden op getreden. Gevaar chemisch bestrijdingsmiddel (Van onze Zwolse correspondent) De dood van 33 buizerds in de pro vincie Drente heeft tot gevolg gehad, dat voor het eerst in Nederland in opdracht van de minister zal worden nagegaan hoe gTOOt het gevaar is van de krachtige opmars van de che mische bestrijdingsmiddelen in de landbouw. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Franssen heeft minister Vrolijk van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk beves tigd dat de recente vogelsterfte in Drernte mede het gevolg is van het gebru'k van bij de ontsmetting van zaaizaad gebruikte middelen en de m'ntster heeft er aan toegevoegd, dat de mogelijkheden om een herhaling van dergelijke catestrofen te voorko men thans worden onderzocht. de echte jodium die niet bijt! Hockeycantiue sportpark Roomburg (Ingang einde Asserstraat): Jazzsocië- telt Folk Beat 14, Kwartet Dik Vennik, Auberge frantjaise (Kloksteeg19) Engelse en Amerikaanse volksliedjes door Colin Wil'kei en John Pearse. 8 u Baptlstengem. (Oude Ryn 5)Gem voor oorsproukeiyk Christendom. Spr dhr. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Dr. Van VoorthuyzenschoolPink stergemeente Spr. dhr. F. A. L. Poe- Advertentie) hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! Bij de Koninklijke Luchtmacht kwam onlangs een formulier op ta fel, waartnee de 19-jarige H. Vene ma uit Rotterdam zich aanmeldde voor opleiding tot vlieger. - Het formulier ging de weg van dit soort papier en belandde bij de in stantie die kandidaten, die zich op deze wijze bereid tonen, oproept MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Brand in trein In een trein van Rotterdam naar Hoek van Hol land is gistermiddag door kortslui ting in Vlaardingen brand onststaan. Nadat eerst zonder succes getracht was de brand met behulp van schuimblussers te doven, werd de hulp van de Vaardlngse brandweer ingeroepen, die met twee wagens uitrukte. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De hoofdconducteur merkte de brand op toen hij het vertreksein wilde geven. De ruim 200 passagiers in de trein konden daardoor vlug de wagons verlaten. Zy zijn met een volgende trein verder gereisd. Weer op vrije voeten De raad kamer van de Amsterdamse recht bank heeft gistermiddag de vordering van de officier van Justitie tot af gifte van een bevel tot gevangen houding van de vier redactieleden van „Rode Jeugd" afgewezen. Zij worden vandaag in vrijheid ge steld. De vier mannen werden op 19 ju ni gearresteerd wegens opruiing en belediging van het openbaar gezag in bulletin nr 3 van „Rode Jeugd", uitgave van de Marxistische-Le- ninistische jongeren. Kampgeld per nacht De Ne derlandse Kampeerraad blijft ernstig bezwaar maken tegen de methode, waarbij de kampgelden op een te op" de goede weg met zijn krachtige j groot aantal kampeerterreinen per standhouden in Vietnam. Dit zou er 1 kalenderdag worden berekend, dan niet elleen reeds toe hebben ge- j De Kampeerraad acht het toepas- leid, dat Indonesië voor rode over weldiging is behoed, dat Pakistan aan Peking de rug heeft toegekeerd, Singapore behouden is gebleven en de druk op India, Laos, Siam en Ma leisië sterk is verminderd, maar dat zelfs in Peking zélf het pleit ten gun ste van hen lijkt te worden beslist, die de verschrikkelijke debacle van het dolle drijven van de ultra's zo snel mogelijk willen liguideren. Dan zou er een eind komen aan het ge bruik van Zuid-Vietnam als „proef- terrein van de nationale guerrilla"; dan zou de dreiging van een „wereld- burgeroorlog" komen te vervallen en dan zou Moskou zich kunnen ver heugen over de Amerikaanse actie in Vietnam, omdat Peking dan naar al le waarschijnlijkheid geen behoefte meer zou hebben aan „een Chinese vleugel van het wereldcommunis me". Dit alles klinkt op het ogen blik nogal fantastisch, maar de mo gelijkheid van een dergelijke ontwik keling is niet uitgesloten. sen van andere tariefmethode dan die per nacht beslist onjuist, mede in het licht van de internationale ver houdingen op het gebied van het kamperen. In het buitenland wor den altijd en overal de tarieven per nacht berekend. Halfjaarlyks rapport SER De commissie ontwikkeling nationale economie van de Sociaal-Economi sche Raad en de werkgroep, die een ontwerp-halfjaarlijks economische rapport heeft samengesteld hebben gistermiddag met elkaar vergaderd over dit ontwerp-rapport. Het resul taat van deze beraadslaging zal in de besloten vergadering van de SER van vrijdag 8 juli aan het oordeel van de raad worden onderworpen. Daarna zal dit rapport, aan de mi nister van Sociale Zaken en Volks gezondheid worden uitgebracht. W'Uziging belastingwetten Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, dat in hoofdzaak beoogt de uitvoering van enige bepalingen van de wet op de inkomstenbelasting 1964 en de wet op de loonbelasting 1964 te vereenvoudigen. De wijzigin gen hebben o.m. betrekking op dc reiskostenregeling, de zogenaamde rijpende inkomsten, de 5%-aftrek en de belastingplicht van buitenlanders. Voorts bevat het wetsontwerp een voorziening tot vereenvoudiging van de wyze van aanslagregeling inkom- van kracht per 1 januari 1966. stenbelasting. Zo mogelijk worden ze Selecta-verzekerden De onge veer 25.000 personen, die hun auto mobielverzekering hebben lopen by de N.V. Selecta verzekerings- en hei-verzekeringsmaatschappij zullen hun verzekering toch bij een andere maatschappij moeten oversluiten. De overeenkomst, die aanvankelijk tot stand leek te komen tussen de Selec ta, die per 5 juli haar bevoegdheid om automobielen tegen wettelijke aansprakelijkheid te verzekeren zal kwijt raken en een nieuw op te rich ten vennootschap „De Rotterdam- Londen assurantie agentuurmaat- schappy" is op het laatste moment niet mogelijk gebleken. BUITENLAND Gebrek aan tolken Er bestaat in Brussel nog steeds een tekort aan Nederlandse en ook Italiaanse tol ken. Daaraan is het te wijten, dat Nederlanders en Italianen het nog al eens zonder vertaalfacilitel- ten moeten stellen in vergaderingen van raadgevende comités of werk groepen, die door de EEG-commis- sie bijeen geroepen worden en waar in deskundige vertegenwoordigers van het bedrijfsleven op het gebied van landbouw, vervoer, sociale za ken of concurrentie zitting hebben. Dit blykt uit een antwoord, dat de Brusselse executieve heeft gegeven op schriftelijke vragen van de Ne derlandse afgevaardigde Ir- H. Vre- deling. Juwelenroof De Cote d' Azur heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de eerste Juwelenroof van de zomer beleefd. Niet ver van Can nes werden uit een villa juwelen ter waarde van 3-500.000 fr. (ruim 2.500.000 gulden) gestolen. Tot de Ju welen behoorde een armband met edelstenen die deel uitmaakte van de collectie v. ex-koning Faroek van Egypte. De eigenaar van de villa is een Parijse industrieel. Spaak weer advocaat De Bel gische oud-minister van Buitenland se Zaken Paul-Henri Spaak zal in werd genoemd. september zijn praktijk als advo caat weer opnemen met de verdedi ging van iemand die zich in Luik voor het hof van assisen moet ver antwoorden wegens moord, zo heeft de Belgische radio meegedeeld. Er werd aan herinnerd, dat het 30 jaar geleden is dat Spaak voor een Bel gisch gerechtshof gepleit heeft. Meer dan elf miljoen Tokio, de grootste stad ter wereld, had op 1 ju ni jl. 11.025.90 inwoners. Diit blijkt uit een mededeling van het stads bestuur. Stilte om Castro Het is de laat ste tijd opvallend zo weinig Fidel Castro in de radiouitzendingen uit Cuba genoemd wordt. De luisterpos ten in Miami van Radio-Havanna hebben van de week niet éénmaal zyn naam kunnen optekenen. Dit is in scherpe tegenstelling tot vroe ger toen vrüwel dageiyks in de nieuwsbulletins en andere uitzendin gen zijn naam genoemd werd. De laatste redevoering van Castro, die door de radio werd uitgezonden dateert van 1 mei. Ongewenste postzegels Post uit West-Duitsland met „revionlstische" postzegels zal in het vervolg door Po len aan de afzenders worden terug gestuurd. Dit heeft de Poolse minis ter van Verkeer en Posteryen mee gedeeld. „Revionlstische postzegels" zijn de nieuwe Westduitse zegels waarin plaatsen die nu Russisch of Pools zyn, worden aangeduid met de oude Duitse namen, zoals Stettin voor Szczecin en Koningsbergen voor Kaliningrad. Gromlko naar Japan De Sow- Jet-Russische minister van Buiten landse Zaken, Gromiko zal van 24 tot 30 juli samen met zyn vrouw een bezoek aan Japan brengen, zo meldt het ministerie van Buitenland- Zaken in Moskou- Demonstraties in Caracas De politie in Venezuela heeft ln de hoofdstad Caracas meer dan hon derd studenten gearresteerd wegens het opwerpen van barricades in de straten en het roepen van commu nistische leuzen. De demonstraties tegen de politie worden naar men verwoedt door linkse organisaties ge organiseerd. De aanleiding is de dood van de guerilla-leider Fabricio Oje- da, die zich volgens de politie in zyn cel nu het leven heeft beroofd. Vol gens vele linkse figuren is hy door de politie vermoord. Woensdag zyn twee politiemannen vermoord, ken voor keuring en voor het ondergaan van een eerste test naar geschikt heid van zintuigen, lijf en leden. Kandidaat Venema verscheen woensdag in Gilze Rijen. Voor de verblufte krijgsmannen verscheen, met de oproep in de hand en der halve geheel vólgens de regels van het spel, een jongedame Twee jaar geleden, toen ze was geslaagd voor haar einddiploma hbs-B, had zij reeds het plan opge vat zich aan te melden voor de mi litaire vliegeropleiding. Ze durfde toen echter nog niet. Nadat ze on langs had gelezen, dat de Turkse luchtmacht vrouwelijke vliegers heeft, had ze een uitnodigende aan- meldingsfomnulier in de krant inge vuld en verzonden. Een majoor heeft haar uitgelegd, dat de Nederlandse Luchtmacht geen vrouwelijke vliegers heeft. Om haar evenwel een indruk te geven- van de eisen, die men aan man nelijke militaire straaljagervliegers moet stéllen, heeft men haar een gedeelte van de proefneming en met apparaten laten ondergaan. Zelfs al zou ze een mannelijke kandidaat zijn geweest, dan zou men, op grond van de behaalde resultaten tot af- wijzing hebben moeten besluiten. Na één dag in Gilze-Rijen ging de jon gedame Venema tevreden naar huis. Ze heeft de Luchtmacht later schriftelijk uitvoerig bedankt voor de prettige ontvangst. Diepenhorst, studentenstop en portefeuille De Minister van Onderwys en Wetenschappen, prof. dr. I. A. Die penhorst, acht het aantal adspirant studenten, dat zich heeft aangemeld voor een medische Of tandheelkun dige studie, te groot, gezien de op name capaciteit van de betreffende faculteiten. Hij blijft by het stand punt, dat de mogelykheid moet wor den geschapen om eventueel een stu dentenstop af te kondigen. De minister verklaarde dat hy rekening dient te houden met de mogelykheid, dat by de debatten in de Tweede Kamer over deze zaak de Kamerleden zich niet slechts tegen de concrete maatregelen van een nu merus clausus opstellen, maar dat hun verweer het gehele beleid van de minister betreft „Als de Kamer myn beleid verwerpt, en dat vind ik wel een reële mogelykheid, waarmee ik rekening dien te houden, dan zul- len maatregelen in verband met de neiyk als represaille voor de dood te grote toeloop van medische stu- van OJeda. By de doden lagen pam- denten voor de verantwoordelykheid fletten, waarin de regering van pre- van een andere, een volgende be- sident Leonl een „moordernaarstroep" windsman komen", aldus prof. Die- I penhorst. Hoge woerd 175: Wachttoren Jehovah's getuigen. 4 en 6.301, Openbare lezing: 2.30 en 5.15uil Stadsgehoorzaal: ZangconcoJ van R. K. Zangverenigingen^ 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 u DINSDAG Stadhuis (wachtkamer tros! Zitting Bouwfonds Ned. Gemëel WOENSDAG Garenmarkt Ede en Wagenlngen. 8 uur vöil Pieterskerk: Avondgebed. 7» >-excurJ Stadhuis (trouwkamer): Seri sociale raadsvrouw. 4-6 uur naai DONDERDAG Schouwburg: Holland-Fee tlnll tomlme-theater o.l.v. Marctl )r 8.15 uur nam. W. de Zwijgerlaan 106: spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG KonlngskerkRullclub 7.3» R.K. Techn. school: Don ploma-ultrelking 8 uur namTJ BIOSCOPEN Trianon: „7 gouden manwjl, Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uurl 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. '1 Lnxor: „Nachtelijk spel", 1|I gelijks 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Zij die het lichtM 18 j. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15el. dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur.l Rex: „Wat het daglicht nle,i gen kan". 18 J. Dagelijks 2l| 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, tl dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur,| Stuillo: „De liefde van eenb 18 J. Dageiyks 2.30, 7 en 5J Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Astra: Wassenaar „Zorba dt donderdag 8 uur; vrijdag 8 terdag 8 uur en zondag 8 uur, 2.30 uur „The Canadians". TENTOONSTELLING!) BoerhaavezaalTentoonstel aches en schilderijen van Io man: t/m 26 Juni 3-6 en 7 nam. 27 en 28 Juni 7-930 t Galerie Walenkamp (Nieuw Tentoonstelling 10 x 10. 11 ui 6 uur nam; zond. en maitf ten (tot 8 Juli). LakenhalTentoonstelll^ lil Metsu. Werkdagen 10 uur ra- 5 uur nam.; bovendien dond^l 10 uur nam.: zondag 1 5ttl (tot 6 september). De Lakenhal: Dag. 10-5 uï 1-5 uur Legerm useum Pesthu Ulwi uitzondering van zaterdag ?u' (zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Molen „d«> 's maandags gesloten, dlnsdgJ dag, donderdag, vrijdag en a van 10 tot 5 uur; zondag vanN Rijksmuseum voor VoUfll (Steenstraat 1). Dag 10-17 a) dags 13-17 uur Ryksmuseum voor Tentoonstelling „De mens H> leven en bedrijf van Je prehlC mens ln het verre en nabije 0 Werkd. 10-17 uur; zond. 13-1' (tot 1 oktober). RUksmuseum van Oudheden iflks 10-6 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de gescb der natuurwetenschappen: Du nu zond 1-4 i nachtdienst der Geopend voor spoedeisende Centraal Apotheek, BreestmO 20552. Apotheek R. van Breest Smiü te Leiderdorp is de gehele opend. De Oegstgeestse Apotheek 1» <1 dag 26 Juni gesloten van 8 uur' Apotheek Voorschoten Is opi 26 Juni gesloten van 8 uur tol Zondagsdienst der hulsarW bereid waar te nemen d« ren Mastenbroek, Houtlaan i 53156, Pleiter. Fruinlaan 11, «-1 Tegelaar, Burggravenlaan 14, tó.' Sastrowijoto. Tosoaninllaan 34779 en Schaefer, Rijnsburgert tel. 50481. Te Oegst geest dokter Retertd 50394. op dokterstelefoon 22222 i oowl HAAGS AGEND! van 23 t/m 29 Juni Zaterdag 25 Juni Kon. Schouwburg. 20.15 uur A Marceau. J Kurzaal, 20.15 uur, Joeg**1] Danstheater. Zondag 26 Juni Kurzaal, 11.30 uur. Jan WUB, Maandag 27 Juni Kon. Schouwburg, 20.15 uur," lands Dans Theater. Dinsdag 28 Juni Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Woensdag 29 Juni Kon. Schouwburg. 20.15 uur l Leoneff. .J Kurzaal, 20.15 uur, SpaaW <*1 zeischap. DAGELIJKS Kurhaus Paviljoen, 20.15 sterdams Volkstoneel, R°°leG','al Mont d'Or, 21.00 uur, Adel mendaal Chante Claire (beh. Odeon Theater. 20.15 uur. 1 duurt het langst. Theater ln de Steeg 20.15 u®. en Fiet Koster (beh. ma.).

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2