Huilerige sfeer in Nancy SPORT van indaag Tom Okker als sneltrein door eerste ronde 3-DAAGS RANDSTAD HOLLAND Emerson favoriet KIELER WOCHE Opnieuw nederlaag voor Sleutelstad Tour'directeur Jacques Goddet wil voorlopig geen arts meer zien ABONNEMENT DINSDAG 21 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Colonel Teddy Tinling heeft accent verlegd naar supersmalle (en -malle) op-art pantalons UVS-junioren UVS heeft met de BI en Cl-junio ren deelgenomen aan een toernooi in Rotterdam en daar twee eerste prij zen en de ploegenwisselbeker be haald. De C-jeugd werd ongeslagen winnaar. BI eindigde gelijk met SVW. maar nam de penalty's beter. Aan het toernooi namen voorts deel CVV, Emma en TSC. (Van een speciale verslaggever) Ze zijn er weer. de beSte spelers en speelsters uit alle windstreken waar maar tennis wordt ge speeld. de dames met de veelkleurige bloemen- hoedjes, de heren met de veelsoortige snorren. Het 80ste Wimbledontoemooi verschilt in en tourage niet veel met het 50ste of het 25ste, al zijn de rokjes zowel op- als om de baan weer veel korter en al heeft tennismode-ontwerper co lonel Teddy Tinling in eigen kleding het accent van zijn extravagante roze en violette overhem den verlegd naar supersmalle op-art pantalons. Hij zou er in Amsterdam of Den Haag mee voor gek lopen, maar tussen de ..mini-skirts" van Londen valt hij nauwelijks op. Maar hoe weinig het decor van 's werelds grootste tennisjamboree door de jaren heen ook verandert, binnen de strakke omheiningen van de banen is het karakter van de strijd steeds anders en altijd weer verrassend, al bleven op de eerste dag van dit Wimbledon de sensaties uit. Roy Emerson nu zijn landgenoot Tony Roche met een enkel blessure sukkelt weer favoriet voor de titel en dus voor de eerste hattrick sedert Fred Perry het kampioenschap in 1934. 1935 en 1936 driemaal achtereen won liep als een sneltrein over de Canadese geoloog Fauquier heen: 6-0, 6-1, 6-2. Bijna even snel in welgeteld 49 minuten, had Tom Okker zich door de eerste ronde heengeslagen. aan het einde van de set. Graebner. voor wie de loting een soort grand national van hindernissen heeft op geleverd, heeft met deze zege een heel moeilijke horde genomen. Harikiri HOOIKOORTS Alan Mills, Okker's 29-jarige En gelse tegenstander, had geen snel heid genoeg om het hoge tempo van Okker's topspin-spel te kunnen weer staan. De zeven jaar jongere Neder lander won met 6—4. 61, 6—1, na ij alleen in de eerste set even in moei- lijkheden te zijn geweest. Ondanks een overrompelende start met love- games op de service verloor Okker na 3—3 zijn service door een serie prachtige returns van Mills, die over een gevaarlijke uitschietende back hand bleek te beschikken. Al in de volgende game werkte hij de achter stand weg en vanaf dat moment won de enkele kilo's te zware Brit nog maar één keer zijn service. Okker speelde, hoewel hij werd geplaagd door een hardnekkige hooi koorts, waartegen drieëntwintig in jecties niets hebben uitgericht, zeer snel tennis. Met het maximum van topspin in zijn sterke tweede service Ook op de derde dag van de Kie- ler Woche hebben de Zweedse ge broeders Sundelin hun leidende posi tie in de Drakenklasse kunnen be houden. Hoewel ze maandag bij re genachtig weer met weinig wind hun .debutant" als twaalfde over de fi nishlijn stuurden, voeren de Skan- dinaviers, die vorige week interna tionaal Duits kampioen werden, de algemene rangschikking nog juist aan. De overwinning was in de derde race voor de Duitser Libor, die zijn landgenoten Schuldt en Wacker achter zich kon laten- Drs. Bier zorgde voor een Nederlands succes je door als vierde binnen te komen. De gebroeders Sundelin staan met 13.6 punten eerste in de algemene rangschikking. De Duitser Stolze is met 15 punten echter goede tweede De windflauwte was er oorzaak van dat de wedstrijden van de Finnen en de FD's moesten worden 'onderbroken. Laat in de namiddag vertrokken de boten met meer suc ces. Peter Nowka, een van de Duitse tioeven, toonde zich met de „Chit- chen Itza" de snelste. Zijn ervaren landgenoot Kadelbach werd tweede De Duitser Rappel, die ditmaal vijf de werd, handhaafde zich als eerste In het algemeen klassement. Hij heeft 9 punten. De Oostenrijker Gei ler, die juist voor Rappel werd af geblazen. staat met 16 punten op de tweede plaats. By de Finnen moest zanger-zeiler Willy Kunheide met een tweede plaats achter de Amerikaan Spra- gue genoegen nemen. De man die in 1964 Olympisch kampioen bij de Fin- jollen werd, leidt echter nog steeds onbedreigd in de algemene rang schikking, waar Sprague opklom tot tweede positie. In de wedstrijd van maandag bleek de Nederlander de Jong goed voor een vijfde plaats. Wil Guldemond streed volgens de traditie in het voorste gelid bij de Sharpies. De Leidenaar bleek op nieuw succesvol en ging met zijn «spotvogel" als eerste door de lijn van aankomst. Hij staat ruimschoots «erste in het algemene klassement. en in zijn half hoge forehanddrives en met goede vlakke volleys. De tweede set duurde veertien minuten, de derde negen minuten Volgende Zijn volgende tegenstander heet Clay Hes, een 23-jarige journalist uit Croydon, die na een moeilijke eerste set de Zuidafrikaanse boerenzoon van Nederlandse afkomst, Peter van Lingen, uitschakelde 8—6, 62, 6—4. En om dan even in Okker's buurt te blijven: na een verwachte zege op lies krijgt hij de winnaar van Sang- ster-Barnes tegenover zich. Een partij met meer spanning en lange rallies dan de cijfers doen ver moeden, was die waarin de als acht ste geplaatste Amerikaan Clark Graebner van de in Bologna wonen de Australiër Martin Mulligan, fina list van Wimbledon 1962, won: 6—4, 64. 63. Het was een prachtig ge vecht tussen de gebrilde atleet en angry young man Graebner. met zijn vaak onhoudbare service en de artistiek spelende Milligan, die met zijn fijna touch aan Okker doet den ken. De doorbraken op Mulligan's wat onzekere service kwamen alle In dezelfde helft van de lijst kwam j Manuel Santana, de Spaanse harde banen-specialist, op goedkope wijze in de tweede ronde. Zijn Japanse rivaal Watanabe pleegde op baan vijf bijna letterlijk harikiri door bij een poging een bal te halen zo hard met de maag tegen een paaltje langs de baan te lopen, dat hij halverwege de tweede set moest opgeven. De kleine kwieke Japanner had de eerste set met 75 gewonnen en stond met 30 in de tweede achter. De donkere Santana bleek weer veel last van het gras te hebben en het lijkt niet waarschijnlijk, dat de velen die hem als favoriet hebben getipt, nog langer bij hun mening zullen blijven. Tony Roche, de als tweede ge plaatste speler, kwam nog niet op het groene tapijt. Hij kreeg van de wedstrijdleiding een dag respijt in j verband met zijn gescheurde linker enkelband en is nu ineens van top favoriet outsider geworden. Fred Stolle. de lange blonde Australiër, die als derde is geplaatst, versloeg Ingo Buding met 62. 62. 46. 6—2. waarbij die 4—6 in het voordeel van de Duitser een merkwaardig in termezzo vormde in een partij, die volledig door het power-play van mr. runner-up". zoals Stolle wordt genoemd, werd beheerst. Moeilijkst Van de geplaatste spelers heeft John Newcombe het verreweg het moeilijkst gehad. Tegen de 20-jarige linkshandige speler Ray Ruffels, de Australische dubbelspelpartner van I Tom Okker. had hij vijf sets <61.1 3—6, 46. 63, 63) nodig. Ruffels is een typisch vertegenwoordiger van de Australische school met vaart in alle slagen, een sterke service en een prachtige conditie. Tot het laatste moment was de partij in evenwicht met sterke Waterpolocompetitie (Van onze waterpolomedewerkeri De Sleutelstad is in de eerste klasse A van de waterpolocompetilie van de KNZB nog steeds zonder één winstpunt. De Leidenaars waren gis teravond in De Vliet niet opgewassen tegen het overigens wat teleurstel- lende Zwemlust uit Utrecht en 1 moesten met 27 (12. 01, 01. 13) de achtste nederlaag in suc cessie incasseren. De Leidenaars kwamen voor eigen publiek wel wat beter voor de dag dan in de voorgaande wedstrijden. r slaagden er niet in ieder kans je in een doelpunt om te zetten. De Utrechtenaren hadden in hun mid- voor Gerbrand Beekman die afron- van de aanvallen wel. Van de zeven doelpunten nam Beekman cr niet minder dan vijf voor zijn reke ning. In de eerste periode nam Zwem lust door Beekman de leiding (01». mee naar voren gekomen Van der Wilk zorgde spoedig voor de Leidse gelijkmaker (1-1), maar toen dezelfde speler door scheidsrechter Brogt uit het water werd gestuurd, j Beekman de beweeglijker Utrechtse ploeg opnieuw een voor sprong 12. Enthousiast spelend probeerde De Sleutelstad daarna de bakens te ver zetten. Er kwamen inderdaad wel enige kansjes, maar Van Hooidonk. Van Zijl en Hillifchuyzen konden niet de juiste richting vinden. Beekman daarentegen wel en met een 14 achterstand bij het ingaan van de laatste periode gingen de Leidenaars toen maar wat expirimenterende jeugdige Mulder nam het rode kee perspetje van Van Roo.ven over. ter wijl Van Hooidonk zijn plaats in het veld afstond. Veel succes hadden die wisselingen niet. Tegenover de doel punten van Van Zandwijk, Mulder en Beekman kon Van Rooyen slechts één Leidse treffer stellen: 27. (Advertentie) groundstrokes aan beide zijden. Het werd 3—3 in de vijfde set en het was duidelijk dat een kleinigheid de door slag zou geven. Die subtiele fout kwam in de zevende game toen Ruf fels een voetfout maakte en daar door even zo in zijn zelfvertrouwen werd getroffen, dat hy er een dub bele fout op liet volgen. Het beteken de de doorbraak en Newcombe speel de verder een gewonnen party. LZC WINT IN KREFELD Van onze waterpolomedewerker» Een combinatie-zevental van de Leidsche Zwemclub heeft dit week einde in het Duitse Krefeld het toernooi om de Ernst Schuten-bo- kaal gewonnen. De Leidenaars zonder Parrel, Timmermans en I Schoof, maar met de Alkmaarders Van Bekkum (DAW) legde onge slagen op de eerste plaats beslag. In het fraaie "open) bad in Kre feld heeft het Leidse team het alleen tegen het stugge Aegir winnaar 1964 j en '65) moeilyk gehad: 4—4. 4—4. j Krefeld SC '09 (9-6), Neptün (11- 3) en Krefeld SV'92 (10—4) werden zonder al te veel inspanning versla gen. Doordat Aergir onverwacht te- I gen Krefeld SV ten onder ging (43» eindigden de Leidenaars als eersten. De uitslagen luiden: AergirNeptün 9-1; Krefeld SC LZC 6-9: Krefeld SVNeptün 7-3; j Krefeld SV—Aegir 4-3: LZC—Nep-j 6-3: LZC—Aegir 4-4; Neptün—Kre- tün 11-3: Krefeld SC—Krefeld SV AegirKrefeld SC 5-3. feld SC 1-6: LZC—Krefeld SV 10-4. Eindstand: 1. LZC 4-7; 2. Aergir, 4-5: 3. Krefeld SC '09 4-4; 4. Kre- feld SV '93 4-4; 5. Neptün 4-0. f35.- Ie klasse. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. 3 Dagen onbeperkt rondreizen binnen de kring Den Helder - Enkhuizen - Amsterdam - Hil versum - Utrecht - Rotterdam - Hoek van Holland - Den Helder. Bovendien onbeperkt gratis ver voer in trams, bussen en veren in Amsterdam, Den Haag cn Rotterdam. Het abonnement is verkrijgbaar aan alle stations en reisbureaus. Pasfoto mee brengen. caiB Korfbaluitslagen BEKERCOMPETITIE 6de ronde: Dan.—o. Eiland 5—3, Fluks—Vic. Or. 9—8, Algem.Zuid.kw. 61, KNS -Warmond 9—1. Stand: KNS Fluks 69 O. Eiland 5—8 Vic. Or. 5—8 Zuidkw. 68 Warmond 5—6 Programma hedenavond: Crescendo—Fluks, O. Eiland— Zuid- fcvartier, DanaïdenVic. Orientis. Uitslag finale Genoeglijkheldsbe- ker: O. Eiland—KNS 4—3. (door Fred Racké) NANCY, maandag De grijze wolkenlucht, die bij voort during en zeer onverwacht regenwater aanvoerde, trok een hui- liqere sfeer door de hoofdstad van Lotharingen, en ook de z.ch snel vormende Tour de France karavaan kon z.ch met aan de depressie onttrekken. Zelden zal de legendarische aan de vooravond van haar vertrek zoveel landerige mannen bij een hebben gezien als in dit jaar. Massale kater Het leek alsof de stoet uitrustte van een al te uitbundig feest.. Het was. als bekampte men massaal een kater. Ook op de maandag voor het vertrek leek het nog steeds van meer belang welke renners niet, dan welke coureur zich wel aan de startstreep zou opstellen. „Het is", zei een Bel gisch journalist die men een geregeld verblijf in oorden van vertier wel kon aanzien, „het is alsof men ons de Blue Bells heeft beloofd, terwijl wij het nu moeten stellen met een troepje dames op leeftijd". Een dergelijke verklaring kan ui de perszaal nog wel wat punten sco ren maar wie geneigd was te glim lachen. bevestigt meteen, dat de man een beetje gelijk had. Deze maandag morgen immers, werd de heer Goddet onaangenaam verrast met de mede deling, dat de inderhaast aangewor ven Italiaanse equippe ter vervan- glnge van Gimondi's troepen ook ai niet aan de start zal verschijnen. Arts En weer werd men ln de mening versterkt, dat monsieur Goddet voor lopig geen arts meer wenst te zien, noch te spreken, behoudens dan de gebaarde Tour-medious Dumas Want het zijn in het bijzonder de leden van de Italiaanse medisdhe staf die in enkele dagen tijd de toe stand van 's heren Goddets z*®™: gestel in een naar overspannenheid neigende lijn hebben gebracht Het lijkt, alsof de Tour m de hy giënische sfeer van voornamelijk wit geschilderde spreekkamers naar onder de met gouden ornamenten de beroepsrenners, geobserveerd opgesierde poorten van de Place Ste- nislav in Nancy stellen zich vandaag niet 140. maar 130 renners op. Plus een aantal volgers, in wie de zeker heid leeft, dat nu de heer Anquetil inderdaad niets meer kan gebeuren. Onder het motto „we zullen wel zien wat er allemaal nog van komt", zal de karavaan zich in eerste instantie" om de Noord" naar de Bretonse kust begeven. Op deze maandag pas kwamen de ploegleiders en de renners zich mel den. De Chefs van de equipes vorm den een raadselachtig glimlachend en by voortduring handen schuddend groepje, altoos bereid tot een harte lijk gesprek. Maar wie van hen een prognose omtrent het. strijdverloop wenste, keerde teleurgesteld terug naar schrijfmachine of microfoon. „Van Looy is in goede vorm", stelde Solo-leider Hugo Mariën slechts vast „Het blyft bij een grote gok", droeg Pellenaars, zwaaiend met de sigaar, aan de opinie-vorming by. „Al mijn gecontroleerd worden. En niet alleen de organisatie en de Tour-dokter zijn nu nog verantwoordelijk. Integen deel: de gendarmes eisen in de 53ste editie van de Tour toegang tot de bagage van de renners. Waar doping wordt gevonden, zal ook worden in gegrepen. „En", fluistert men, „zie daar de reden waarom zo veel Ita lianen opeens niet willen starten". Hoe dan ook het doping-gerucht heeft zijn. werk gedaan. En het heeft bijgedragen tot die landerige stem- ITIUHlClt ming waarin Nancy eigenlijk zo'n beetje verkeerde. Er wordt doping ge bruikt in de Tour, dat is buiten kyf. En een goed uitgevoerd onderzoek zal gevolgen hebben, dat staat ook vast. Ari den Hartog, teruggevallen naar de positie van meesterknecht in dienst van Anquetil, reageerde: „als dat allemaal doorgaat, dan kunnen er nog gekke dingen gebeuren met sommige renners' Indruk Wat er overigens op het sportieve SÏ?™ TfSjriS ïlak ml kebeuren, wist ook Ari den Pellenaars troeven maken de spieren los: het zijn Gerben Kar stens (springend) en Kees Haast. •oliënd Frans aanvoerder Langarica /an de Spaanse troepen rond Gabica. Dan was er nog de heer Geminiani, die de belangen van Anquetü behar tigde met een serie luidkeels uitge sproken grove grollen en zijn „tegen voeter" Maurice Demuer, die zich als een bescheiden heer van kantoor naar kantoor repte zonder iets an ders te kunnen melden dan dat hij goede mogeiykheden zag voor zijn ploeg en voor Jan Janssen in het bij zonder. En voorts was er op deze maandag dan de fluistering, die in volume toenam, naarmate de dag vorderde. Het gerucht dat al enkele weken geleden de kop opstak en dat nu al onderwerp van gesprek was ge worden: Is er angst voor het doping onderzoek? Regering generatie ia geleid. Na Ad°mi pr°®fce«den n_on mediscneopnieuw in de deelnemerslijst het als Zilioli en Baimo j_ ,0 henmron R.#»«nit.p verklaringen waarin hun hchame Enige tijd geleden besloot de Fran se regering de ongeveer 5 jaar gele- lijke en geestelijke welstand ernstig den aangenomen anti-dopingwefc in twüfel werden getrokken. i maar eens af te schaffen. Er zal, zo En aldus diende de heer Goddet besloot men. ook in de Tour de •-1 France tussen de tot nu toe door de potlood te hanteren. Resultaat: de mazen van het net heenschieten- rtxtiStet''W9CH4 ROMDEv FRANKR'JK Ie el 208km 21 juni Hartog niet, al kreeg de objectieve luisteraar stellig de indruk, dat de blonde Hollander het strydplan de Anquetil-formatie achter een ge vel van nietszeggende praat en uit bundige schouderkloppen verborg. „Anquetil hoeft helemaal nog niet winnen", zei Den Hartog vriende- ïyk. „Poulidor rijdt tenslotte zeer goed en Jacques heeft al twee keer een tydrit verloren in dit seizoen". Anderzijds moest Den Hartog toch ook wel weer toegeven, dat het ont breken van bonificaties beslist géén handiacp is voor Anquetil, integen deel. Gelegenheid om het de wieier- vorst allemaal zelf te vragen waa er niet. Pas laat in de avond arriveerde de gedoodverfde winnaar van de Tour als laatste renner In Nancy. Hij kwam uit Parijs, waar een 8000 men sen tellende menigte hem by een eenvoudige wedstrijd uitbundig had toegejuicht. Diezelfde Parijzenaans hadden de stemming in de Tom- karavaan tegeUjkertyd al vertolkt met een afgrijselijk fluitconcert aan het adres van het trio Motta-Gimon- diAdorni, dat toch alleen maar naar het Pare des Prince was ge-1 komen om een lang geleden aange gane contractuele verplichting uit te voeren. Maar Fransen vormen thans een zeer krijgshaftig volk, dat het woord „desertie" snel en boos uit de mond laat vallen. HENGELSPORT „Hengelsport" hield zondag in de Vliet de openingswedstryd van dit seizoen. De uitslag luidt: 1. F. Ver straten jr., 2. I. Jansen, 3. D. Boon (beker aantal), 4. C. Habraken (be ker grootste voorn), 5. I. Mazurel, 6. L. Kerkman, 7. T. Mosselvelt (be ker grootste bied), 8. J. vyibrief, 9. H. Jansen, 10 R. v. Oosten. R0EIT0P NAAR BOSBAAN Voor de internationale roeiwed- strijden van de Koninklijke en de Hcllandbeker- wedstrijdvereriiging die zaterdag 25 en zondag 26 jqni op de Amsterdamse Bosbaan worden gehouden, bestaat een ongekend gro te belangstelling. Er hebben 430 ploegen ruim 100 meer dan in 1965 —ingeschreven, hetgeen be tekent dat er ongeveer 1.000 roeiers aan de start zullen komen. Ze verte genwoordigen acht landen: West- Duitsland, België. Zweden Tsj-Slo- wakye, Frankrijk. Zwitserland, De nemarken en Nederland. Op de eerste dag vormt de eerste landenwedstrijd tussen Nedei-land en West-Duitsland het voornaamste programmapunt. In alle zeven boot typen die het herenroeien kent, als mede bü de dames skiffs, dubbel en quadruples komen van beide landen twee equipes aan de start. Zondag zal Harry Droog, de ont dekking van de Wedau-Regatta van het afgelopen weekeinde, in het hoofdnummer onv de felbegeer de Hollandbeker de strijd onder meer aanbinden met Jan Wienese van de Amstel. Voorts hebben onder meer Tsjechische, Deense. Franse en Duit se skiffeurs ingeschreven. Tweede testmatch een draw Een prachtige zesde wicketstand van 193 runs, waarvoor aanvoerder Gary Sobers en David Holford ver antwoordelijk waren, maakte dat West-Indië de vierde en voorlaatste dag van de tweede testmatch tegen Engeland kon afsluiten met een to taal van 288 voor 5. De fasten, die in de eerste innings 269 runs scoorden en 86 runs op de Engelsen achter kwamen. zetten hun achterstand daardoor om in een voorsprong van 202 runs. Aanvankelijk zag het er maandag op Lord's weinig hoopvol voor de „toeristen' uit. Toen de telegraaf 25 runs aangaf, waren er al drie wic kets neer. Kort voor de lunch scheen de Engelse zege zeker bij een stand van 95 voor 5. Het voortreffeUjke herstel van Sobers, (121 runs) en Holford. die 71 runs scoorde, gaf de strijd echter een geheel ander aan-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7