Onprettig gevoel NPD keert zich sterk tegen invloed van VS Hervormd Warmond heeft weer predikant Hij had het nakijken L.R.B. JAARVERSLAG STICHTING NEDERLANDS HERVORMDE JEUGDZORG IN LEIDEN: In Leiden en Wassenaar Geslaagd voor het eindexamen DIPLOMA'S VOOR SCHOLIEREN Vacature na een jaar vervuld Tegen openslaand portier gereden „Koudekerk" wint eigen toernooi ^HAAND' lAG SO JUNI 1960 LEIDSCH DAGBLAD 9? De Stichtinng Nederlands Hervormde Jeugdzorg in Leiden preekt in haar zojuist versche en jaarverslag over „een vorm overheidsbemoeienis", die een „onprettig gevoel" geeft. De Stichting zegt dit naar aanlei ding van de op zich zelf ver- heugende maatregel van 3e gemeente, die voorziet in een verhoging van de vrijstelling vtn vermakelijkheidsbelasting van f 0,75 tot f 1,25. j)0 voor deze belasting gelde regels werden echter wel met ver- uherpte controle gehandhaafd, het geen meer werk van de leiding ver gist op deze dansavonden. De Stich ting denkt, dat er sprake is van een interne communicatiestoornis in de overheidssfeer*Enerzijds subsi- J iiêert die overheid het clubhuis- tverk, anderijds brengt zij bepaalde Activiteiten (dansavonden etc.) on- ier bi) de vermakelijkheden. Dankbaar 'e - De stichting Nederlands Hervorm- fa jeugdzorg Leiden toont zich el- e dera in haar Jaarverslag overigens .dinkbaar jegens Rijk en gemeente toot de financiële tegemoetkomin- r 'gen die het onder meer mogelijk 5'jnaalcten de vernieuwing van het f. Kraaiennest in de Janvossensteeg te yeaüseren. Over de medewerking van vrijwilligers aan het clubhuiswerk is -vde Stichting niet enthousiast. Her- laaide oproepen leverden geen enkel ultaat op. De bezoekersaantallen de sociëteiteavonden daarentegen i geen grote verschillen te zien. de dansavonden daarentegen de bezoekcijfers na een te inzinking aanmerkelijk ho- Eén van de oorzaken hiervan steeds meer leden van de luizen waar niet werd gedanst heil in het Kraaienest kwamen Inhoud l In september startte de Stichting it het werk in „Het Vooronder". r Het werk heeft volgens het jaar- duidelijk aan inhoud gewon- >n. De spreekuren, die de maat- ïappeiyk werkster van de Stioh- ig Hervormd Maatschappelijk \Verk in overleg met de Stichting [Begunstigd door fraai zomerweer leid de Leidse Reddingsbrigade haar Uiijkse Jeugdwedstrijden, waaraan rtig enthousiaste leden deelna- u| Ditmaal werd gastvrijheid geno- in het zwembad „De Does" in lorp, waar het 50 meter bad, vlotte aanwijzingen van badmees- L Lans en de goede voorbereidin- een vlot verloop verzekerden. Er werd in drie leeftijdsgroepen jenomen aan diverse nummers. De eerste prijs voor de laagste to- ltijd. was een beker, de tweede en le een medaille, zowel voor jon- als voor meisjes. De zwemnum- waren: voor de jeugdleden t/m 15 jaar: 25 m schoolslag, 12% meter en 12% m. drenkeling in ;p en 25 m rugslag met stokje. Voor boven 15 jaar: 50 m school dag, 25 m schoolslag, 25 m drenke ling in kopgreep en 50 m vrije slag. De winnaars bij de drie groepen tfwaren: t/m 13 jaar: de meisjes 1. E. Tieken, 2, I. de Vreede, 3. S. J. W. i*Broersde jongens: 1. W. Zuider- i*vaart, 2. H. Onderwater, 3. P. H. Wijtsma. Jjjf 14 en 15 jaar: de meisjes L. van Strater, 2. L. Koolhaas. Boven 15 jaar: de meisjes 1. R. van Vliet, 2. J. Waal; de jongens 1. A. Mulder; 2. P. Wilschut, 3. F. Laman; De heer Bavelaar stelde bovendien een lauwertak beschikbaar voor het nummer bordjes opduiken. De heer f W. Zuidervaart sleepte deze in de Ij wacht door er vijftien in éénmaal op te duiken. I Na de prijsuitreiking door de 2e 1 v°orz. de heer A. Zaalberg bleven ve len nog gezellig bijeen op het terras, j waar het aangenaam vertoeven was. j Zwemmend redden De volgende jeugdeleden van de Leidse Reddingsbrigade slaagden *oor het examen zwemmend redden, jeugdbrevet: mej. I. Brugman, de teer R. Brugman en de heer G. C. N. Mank; jeugdbrevet 2: mej. A. Buma mej. G. Singeling de heer J. de Bruin en de heer J. van der Leek. Advertentie Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f30.- en f40.— Of het allerbeste van f 200.- en f 400.- Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het: Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. Altyd voordelig. Maandags gesloten. Hervormde Jeugdzorg heeft gehou den in „De Zevensprong" werden door vrijwel niemand bezocht. In het jaarverslag komt de Stichting tot de conclusie, dat een van de oorzaken daarvoor is de open ligging van ,De Zevensprong". Wie bij de maatschap- pehjk werkster op spreekuur gaat wordt door de hele buurt gezien. Dat maakt een dergelijk bezoelc niet erg aanlokkelijk. „Afvalligen' De meeste groepen in „Het Voor onder" gaven wat het aantal bezoe kers betreft, een vrij stabiel beeld, met hier en daar een liohte stijging. De enige uitzondering hierop wordt gevormd door de tiener-groep. Enke le kernleden van deze groep, die het niet eens waren met een bepaalde maatregel verlieten midden in het seizoen het clubhuis en gingen naar een ander. Een aantal anderen volg de dit voorbeeld. Het jaarverslag zeg dat de stabiliteit van deze groep zeer lastig is te herstellen. Om het ver schijnsel „afvalligen" te beperken suggereert het jaarverslag om te ko men tot duidelijke afspraken tussen de verschillende clubhuizen lm Lei den. Het jaarverslag besluit met een be schouwing over de problematiek van de huidige en toekomstige coördina tie werkzaamheden in het Leidse clubhulzenwerk Lyceum in Leiden zijn geslaagd voor De volgende leerlingen van het Chr. Lyceum in Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s.-A: Ina den Bak, Sassenheim; Caty Barnhoorn, Valkenburg; Henk Buwalda, Lisse; Willemijn Docter, Rijnsburg; Hetty Have, Leiden; AltHogewoning,Rijns- burg; Lies den Hollander, Katwijk; Kees Knetsch, Sassenheim; Wim La- man, Leiden; Adri Lubbers, Leiden; Paul Minnee, Katwijk; Koos Roest, Leiderdorp; Trudy Schouten, Leider dorp; Klaas Tammes, A'obenes; Jack Timmermans, Katwijk; Jack Ver schoor, VoorschotenBarbara van der Voet. Warmond; Kees Vreeken, Oegstgeest; Lida Wij lage, Voorscho ten; Jaap van der Zwart, Valken burg. (De h.b.s.-a examens zijn be ëindigd) Voor het eindexamen gymnasium- bêta slaagden aan dezelfde school: Lia Mulder, Leiden; Henk Pusthu- mus, Noord wijk; Sjoukje Rullmann, Oegstgeest; Ina Sol, Rijnsburg; Mar garet Storm, Lisse; Katie Verduyn, Leiderdorp; Dick de Vos, Leiden. (Het examen wordt voqrtgezet). Aan het Stedelijk Gymnasium in Leiden hebben de volgende eindexa menkandidaten het dipl.A behaald: Margot Beyers, Leiderdorp; Adèle Bonjer, Katwijk/Zee; Marian Gales tin, Noordwijk/Zee; Ewald Hekking, Leiderdorp; Jan Hein Koningsveld, Oegstgeest; Hanna Kraan, Oegst geest; Dora Kuenen, Wiebe Pera, Méria Smit, Voorschoten; Anneke Verwey, Warmond en Hein van Vliet. Diploma B: Til Bos, Pieter Bout kan, Leiderdorp; Dik Degens, Wilm Hendrik Dorsman, Boskoop; Walther Grotenhuis, Elselien Haantjes. Reint Holsbergen, Marjan Hulsbos, Leider dorp; Fred de Koning, Johan de Meijere, Geraldne van der Schaaf, Leiderdorp; Judith Schieffelers, Lies- beth Sitsen, Tom van der Steen, Je- annette Tjerkstra. Koos Zondervan, Ineke Zuidema, Sassenheim en Hllde Zwolle (Leiderdorp). Waar geen plaatenaam wordt ver meld is deze Leiden. Het examen wordt voortgezet). Aan het Rijnland Lyceum In Was senaar Slaagden voor het diploma h.b.s.-A: de dames J. L. Dompeling, W. M. van Engers, J. M. Hensel, A. P. Verhage en de heren F. P. Doing, C. R. van Dijk, W. A. Dijkman, P. S. F. Gimberg, S. J. N. Heidinga, M. J. Hulshoff. P. C. van Lede, E. M. Schade, R. Siebel, G. K. Wiersma, A. N. H. Zillinger Molenaar. (Er is één kandidaat afgewezen). steldheid de leerlingen van de klas sen 4, 5 en 6 van de school van de Eerste Leidse Schoolvereniging in het sportpark De Leidse Hout de proeven afgelegd ter verkijging van het Schooldiploma Lichamelijke Ge oefendheid, uitgegeven door het Rijksschool toezicht-Lager Onderwijs. In vergelijking met het vorige jaar zijn de venrichtingen belangrijk voor uit gegaan. Vijf kinderen t.w. Evert Jan Hue ting, Carina van Eeghen, Ellen Mulder, Berny van Putten en Dorlen Roorda behaalden het diplo ma E. Ditmaal ontvingen alle deel nemers een diploma. De uitslagen luiden voorts: Diploma E: E. J .Hueting, C. van Eegthen, E. Mulder, B. van Putten, D. Roorda, Diploma D: C. Feensbra, M. van der Heide, V. Keezer, D. Pijnacker, I. Ravelil, M. Splinter, Y. Dijkstra, G. J. Goekoop, R. Janssen, J. Vos, F. Glastra van Loon, J. Haa.k, L. Kist, L. de Roo, C. Schouten, J. Planjer, P. Struyvenberg, A. van der Valk. Diploma C: R. ter Haar, Romeny, J. Melai, M. Struyvenberg, S. Bauer, F. Böttcher, D. va nLoenen, J. So- Henegouwen, A. de Graeff, P. de Jos- merwil, P. Thoenes, W. van Berge selin de Jong, M. Muller, A. Rikkers, W. Roëll, L. Vos, S. de Graaf, H. Haak, C. de Kok, R. Tonkens, D. Vos, R. van Zanten. Diploma B: I. van Gelder, E. Klein, C. de Haan, H. Böttcher, A. M. van Dishoeck, R. ter Haar Romeny, R. Holvast, J. de Man, A. M. Voordouw, P. van Dishoeck, H. Kisman, G. Lun- singh Scheurleer, B. Roodenburg Vermaat, S. Witkam, W. Zwart, G. Arbouw, P. H. van Eeghen, M. Groen, B. van der Heul, P. Kooyman. Diploma A F. Kampman, M. Boek kooi, C. Dijkstra, M. F. van Es, L. Roodenburg Vermaat, M. Zwart, F. Caron, A. de Vries, D. van Winger den, J. Eekhof, J. den Haan, P. Pols, R. van Praag. Museum geschiedenis Natuurwetenschappen De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, heeft prof. dr. A. J. M. Hol- mer te Oegstgeest eervol ontheven uit zijn functie van secretaris van de Commissie van Advies voor 't Rijks museum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen te Leiden. Voor de periode van 10 juni 1966 tot 1 januari 1971 heeft minister Vro lijk benoemd tot Md en secretaris van deze commissie prof. dr. J. M. F. Landsmeer te Oegstgeest. Tweedaags congres in Karlsruhe (Van onze correspondent in Bonn) Meer dan 1300 rechts-radicalen bezochten zaterdag en zondag in Karlsruhe het partijcongres van de Nationaal-Democratische party van Duitsland, de NPD. Vrydag was het congres ingeluid met een protestde monstratie van rond 15.000 vakbon- ders uit Baden-Würtemberg. Zondag middag had zich een groepje jeug dige demonstranten met anti-fascis tische leuzen, met spandoeken en borden by de uitgang van de Schwarzwaldhalle opgesteld waar de betoging gehouden werd. Dankzy het tactvol optreden van de politie, die zich met aanzienlyke versterkingen, waaronder politiehonden en een wa terkanon, op de achtergrond hield, verliepen beide tegendemonstraties zonder dat er ook maar één klap viel. De toespraken van de beide voor naamste figuren in de thans ander half jaar bestaande NPD, Adolf von Thadden en Fritz Thielen, vormden een bloemlezing van formules uit bet Derde Ryk en verwarde uiteen zettingen over Duitslands binnen- en buitenlandse politiek. Als uitdruk king van een latente, maar steeds auideiyker aan de dag tredende on tevredenheid onder het Westduitse kiezersvolk kunnen dergelyke uitla tingen echter toch niet worden on derschat. De vraag of de NPD de erfgenaam van Hitlers NSDAP zal zyn, werd door Von Thadden en Thielen op uiteenlopende wyze be antwoord. Zo verklaarde Thielen za terdag: „Het is een regelrechte leu gen, die met niets te bewyzen is, dat wy de navolgers van de NSDAP zou den zyn". Von Thadden merkte in zyn toespraak van zondag daaren tegen op, dat „wie als partij of als burgerlijke stand van leiden GEBOREN Marco, z. V. H. van den Hoed en C. M.a ft?TS Wü? «ui rc 2 v H R. Kriek en E. R..C. den J9P "BA G 'A p 'ArPN en N Giesbergen; Petrus Johannes An- thonius z. v N. J. M. Noordenneer en P. M. M. van K ester en. GETROUWD C. Douwes en C. van der Werken. OVERLEDEN j Nieuwenburg, 71 Jar. man; J.G. Verboeff. 73 Jaar, man; F S. Ruse Ier 74 jaar, man; N. van Houten, ao jaar, wid .van J. van Leeuwen M Plaman, 84 jaar, man; H. Bentley. 71 Jaar .man. individu op het ogenblik voor ver nieuwing van de NSDAP kiest, als party niet alleen met de hoogste rechteriyke instanties in aanraking komt, maar als individu zelfs met de strafrechtspraak". Het was dui- deiyk dat Von Thadden hiermee over zyn eigen ervaringen met de NPD sprak. Verschil van mening bestaat in de leiding van de NPD over de hou ding tegen de door alle rechts-radi calen evenzeer gehate Amerikanen. Zowel Thielen als Von Thadden vuurden met het zwaarste geschut op de Amerikaanse troepen in Duits land en op de Amerikaanse invloed in het algemeen in West-Europa. Er zyn echter bezadigder figuren in de leiding van deze organisatie, die er van overtuigd zyn, dat het politiek uiterst onverstandig is tegen de machtigste bondgenoot van de Bondsrepubliek zo hard van leer te trekken. Oorverdovend applaus oogstte Thielen zondag, toen hy zei, dat li teratuur en film in Duitsland „hun dieptepunt" hebben bereikt. Over de „sex-golf" zei hy „Als in een volk niet meer de vrouw en moeder het vrouwelyke ideaal is, maar de lich tekooi, dan vraag ik my af waar de regering de moed vandaan haalt te beweren, dat deze staat nog op chris- telyke grondslagen wordt geleld". Fel trok Thielen van leer tegen de „van communistische tendensen blyk gevende televisie", waarin zend- tyd ter beschikking wordt gesteld „van nozems en hun ziekeiyke bin nenhuisarchitectuur". Nadat Thielen grote byval ondervonden had voor zyn opmerking, hoe schandeiyk het was dat Duitsland wordt „over stroomd met buitenlandse films, waarin maar al te vaak de Duitse soldaat in de rol van lafaard of de serteur wordt vertoond", eindigde de voorzitter van de NPD dit onderdeel van zijn toespraak met de vaststel ling dat dit alles geschiedt „in naam van de democratie, alsof het de taak van de democratie is door misbruik van vryheid ons leven te verpesten". Grote byval kreeg professor Oberth, die als eerste Duitse ruim- tevaartgeleerde in Peenemunde de leermeester van Werner von Braun is geweest. Boerenpartij en NPD De Nederlandse journalist D. Scheps heeft in het partyblad van de Westduitse Nationaal-Democrati sche party een stukje geschre ven over de successen van de Boe renparty. De heer Scheps is by de gemeenteraadsverkiezingen van 1 juni gekozen als fractieleider van ae Boerenparty in de raad van Voor schoten en is verbonden aan het blad „Boulevard". In Deutsche Nachrichten, het orgaan van de NPD, vergeiykt hy de Boerenparty met de NPD. Hy schryft, dat er na- tuurlyk aanwysbare verschillen be staan, maar dat er ook een zekere overeenkomst is. „In beide gevallen gaat het om het verzet van nationale en conservatieve krachten tegen de vogdijk van internationale linkse krachten". Verder heeft Scheps het o.m. over de liquidatie van het voormalig Ne- derlands-Indië, die volgens hem problemen heeft geschapen die de heersende politieke machten in Ne derland niet hebben kunnen oplos sen. Wat de economische toestand betreft wyst hy op de wedloop van lonen en prijzen, „waardoor vooral de kleine zelfstandigen erg ontevre den zyn". Ook verzet Scheps zich scherp tegen de voogdy van de „linkse voorlichters, pacifisten en provo's, die onder meer een zeer groot deel van de televisie in Neder land beheersen". Tot zover onze correspondent in Bonn. „Onze party vergelyken met een neo-nazipartij dat ls natuurlyk helemaal fout", zo was vanochtend de reactie van de leider van de Boe renparty, de heer H. Koekoek, toen hij van het artikel van zyn nieuwe gemeenteraadslid Scheps op de hoog te werd gesteld. Het desbetreffende verhaal had hi) nog niet gelezen, maar hij nam het standpunt is ,dat de Boerenpartij „voor honderd pro cent democratisch is". „Wij zijn tegen elke dictatuur". De heer Koekoek had het party lid Scheps reeds een enkele keer ont moet en hem toen, zoals de andere gemeenteraads-kandidaten, gevraagd of hy het beginselprogram van de Boerenparty onderschreef. „Hy heeft toen ja gezegd' aldus de BP- leider, „dus hy moet zyn handel en wandel in die geest uitvoeren. Zo'n stuk schryven, dat gaat zo maar niet. Hy had eerst toestemming moe ten vragen". Overigens zei de heer Koekoek niet van het bestaan van een neo-nazi-party in Duitsland op de hoogte te zyn. De feestelijkheden rond het 150-jarig bestaan van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zijn zaterdagavond in „Huis ter Duin" in Noordwijk aan Zee besloten met een diner in eigen kring". Tijdens deze maaltijd heeft het lid der Kamer, de heer P. J. van Hoe. zn van 's Gravenpolder (midden), de auter van het fraaie gedenkboekje, de secretaris, mr. H. A. C. Branderhorst (links) veel lof toegezwaaid voor de inhoud en opzet van deze geschiedsbeschrijving, icaaruit hij tal van merkwaardige uitspraken aanhaalde. Tot grote verrassing van bestuur en leden der K. van K. kreeg de viering van dit 150- jarig bestaan aan het einde van de avond een knallend en kleurrijk sloteffect in de vorm van een vuurwerk. Een attentie van de firma Kat, waarvoor de voorzitter van de Kamer. ir. J. J. G. van Hoek (rechts op de fotohartelijk dankte. (Foto L.D./Holvast). Bevestiging en intrede ds. J. M. Snijders Het was gisteren een blijde dag voor de hervormde gemeen te van Warmond. Zij kreeg, na een vacature van bijna een jaar, weer een eigen predikant: ds. J. M. Snijders uit Spijkenisse-He- kelingen, die daarvoor ook als vicaris in Lisse werkzaam is ge weest. Nadat de consulent, ds .C. B. Roos, berv. predikant in De Kaag, in de morgendienst de bevestiging had verricht, deed es. Snijders 's mid dags in het oude, goed met belang stellenden bezette bedehuis zyn in trede. Tot de aanwezigen behoorden burgemeester drs. F, K. Langemeijer, gemeente-secretaris M. M. B. Pieter- se, ds. W. H. Walvaart van Sassen heim, die de classis Leiden en de ring Lisse van de Ned. Herv. Kerk vertegenwoordigde, de bevestiger ds. C- B. Roos, pastoor J. Slykermans, afgevaardigden van andere kerkge nootschappen en gemeenteleden uit SpijkenisseHekelingen. Als tekst voor zijn intredepredika- tie had ds. Snyders gekozen Hande- Auto gestolen In de periode tussen woensdag 15 en zaterdag 18 juni is een donker blauwe personenauto, die in de Gra venstraat in Leiden geparkeerd stond Een 71-Jarige bromfietsen uit Lei den is zaterdag-ochtend omstreeks 11 uur by een verkeersongeval op de Hooigracht gewond geraakt. De man passeerde een stilstaande bestelauto, juist op het moment, dat de chauf feur van deze wagen het linkervoor- portier opende. Hij reed tegen dit portier en viel vervolgens op het wegdek. De toevallig voor by komende E.H.D. heeft de onfortuinlyke brom fietser naar het St. Elizabethzieken- huis vervoerd. Honden bijten schapen dood Nadat enkele maanden geleden honden in Oegstgeest schapen had den doodgebeten, heeft een dergelijk feit zich gisterochtend in de Broek polder voorgedaan. Vijf schapen wer den dood aangetroffen. Men heeft de daders in de richting Leiden zien vluchten. Ook vanochtend is weer een aanslag gepleegd op schapen in Oegstgeest. Men vermoedt dat het in dit geval weer dezelfde honden be treft. De politie heeft de zaak in on derzoek. DR.W.H.VELEMA NEEMT AFSCHEID Dr. W. H. Velema, predikant der Chr. Geref. Kerk in Leiden, di' be noemd is tot hoogleraar aan de Theol. School te Apeldoorn, zal zon dagavond 3 juli om half acht af scheid nemen van deze gemeente. lingen 2 42 „En zy bleven volhar den by het onderwys van de aposte len en de gemeenschap, het breken van het brood en de gebeden". Ds. Snyders begon met erop te wyzen, dat het niet gaat om wat ge meente en predikant van elkaar ver wachten, maar om wat God van ons wil. De leden van de eerste chris tengemeente, zei ds. Snyders, bleven volharden in het onderricht van de apostelen. Dat voorbeeld moet u vol gen: trouwe kerkgang, het luisteren cn laten voeden door Zyn woord en het trouw bezoeken van de catechi saties en bybelkringen, waar Gods woord wordt onderzocht en bestu deerd. Niet minder belangryk is het vol harden m de gemeenschap, want wie door de Geest leeft in de gemeen schap met de levende Heer, leeft ook verbondenheid met zijn naaste. Er moet in de gemeente o ok in War mond een hechte band zyn. Een eenheid, die niet alleen bestaat uit voorden, maar ook uit liefdedaden. Volharden Het volharden in het breken van het brood is ook een eigenschap, die in onze tegenwoordige gemeenten niet mag ontbreken, aldus ds. Snij ders. Vroeger brak de gastheer het brood voor zijn gasten. Daaruit is later het Avondmaal voortgekomen. Daarom hoop ik, zei de nieuwe pre dikant, dat het Avondmaal trouw ge vierd zal worden als blijk van die ge meenschap. Tenslotte bepaalde ds. Snyders zyn gehoor by het volharden in de gebeden. Het is nodig de Heilige Geest te bidden om kracht te ont vangen om ons werk, wat het ook zy, te mogen doen. Alle problemen van ons leven mogen we aan God voorleggen en Hem vragen wat goed voor ons is. De Heer heeft met ons en Zyn wereld een plan. Hy wil de wereld maken tot Zyn schepping. Daarom begin met grote dingen te doen voor God en verwacht grote dingen alleen van de levende Heer, zo besloot ds. Snyders zyn met aan dacht beluisterde Intredepreek. Nadat de dienst beëindigd was sprak ds. W- H. Walvaart een woord van welkom namens de classis Lei den en de ring Lisse, ds. C. B. Roos wenste de nieuwe predikant Gods zegen toe en dankte kerkeraad en gemeente voor de prettige samen werking tydens zyn consulentschap, pastoor Slykermans hoopte op een even prettige samenwerking als met ds. H. L. Boonstra, burgemeester Langemeyer wees erop, dat deze klei ne hervormde gemeente by zon der actief is en hoopte op een goed en intensief contact tussen de kerke- lyke en burgeriyke gemeente en ouderling J. Hoogervorst sprak woor den van welkom namens kerkeraad en gemeente en dankte ds. Roos voor alles wat hy als consulent heeft ge daan. Hy verzocht tenslotte de gemeen te ds. Snyders en zyn echtgenote de :egenbede uit gezang 263 toe te zin gen. Nadat ds. Snyders de sprekers met een kort woord had bedankt voor hun welkom en ds. Roos voor de be vestiging was er voor de genodigden in ,,'t Trefpunt" gelegenheid om na der met ds. en mevrouw Snyders kennis te maken. De gemeenteleden krijgen daartoe aanstaande zondag de morgendienst d egelegenheld. Hij had het nakijken. De Leidenaar, die op verzoek van een tot nog toe onbekend gebleven man uit zijn eigen auto stapte, om even het effect van een remproef te controlren. De goedgelovige automobilist zag op dat moment de achterkant van zijn wagen voor het laatst. De geschiedenis begon op 11 juni, toen de Leidenaar, een bewoner van de Da Costastraat, in contact kwam met de onbekende man. Deze stelde de motor van de auto voor hem af en beloofde over enkele dagen terug te zullen komen om een verchroomde ring voor één van de koplampen af te leveren. De onbekende man hield woord, want hy belde zaterdag avond j.L by de automobilist in de Da Costastraat aan om de beloofde ring af te geven. De onbekende maakte de automobilist daarby wijs dat de remmen van de wagen niet goed functioneerden. Als het mocht dan zou hy deze remmen wel even beproeven. Met de eigenaar stapte de onbekende voor een korte rit in de auto. Tydens de remproeven verzocht de man aan de autobezitter om even uit te stappen, aan welk verzoek terstond werd voldaan. Nauwelyks had de Leidenaar zyn wagen verlaten, of de „be hulpzame" man ging er vol gas vandoor. De verbijsterde automobilist is zyn wagen, een donkerblauwe Opel, gekentekend ET 110-64, nog steeds kwyt Mulo-examens Leiden Geslaagd voor het Mulodiploma A de dames M. J. van der Niet*, E. H. Ouwehand* uit Noordwijk; M. Eller- broek* uit Bodegraven en W. de Groot» uit Hazerswoude; M. J. Louw rier te Leiden, A. van Rees en de he ren K. Willemsen, M. van Lienden, P. Selier en J. J. de Beer allen Lei den; G. C. van Beusekom Warmond; N. C. van Dam Valkenburg (Z.-H.) A. Drukker Leiden; R. A. Evers Kat- wyk; J. N. Paes, A. Brouwer, A. van der Hoek, Ph. Kromhout uit Leiden; J. H. van Dyk. Bodegraven. De kandidaten by wier naam een staat, behaalden tevens de aan tekening Middenstandsdiploma. Voor de C junioren hield vv „Kou dekerk" zaterdag een tournooi, waar aan door de verenigingen RCL, Wou- burgge, MMO werd deelgenomen. De wedstryden werden geleid door de scheidsrechter L. P. Schrier, G. van Eyk en P. Bervoets. Als eerste eindigde Koudekerk met 7 punten, RCL met 6 punten, MMO met 4 punten. Woubrugge kon geen punt in de wacht slepen. 's Avonds speelde Koudekerk 1 een vriendschappeiyke wedstryd tegen st. Bernardus 1. De Koudekerkers won nen met 2l van een technisch beter l,.St. Bernardus",

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3