Geen volwaardige „Don Carlos" onder Haitink UW EXTRA CILINDER Valery Tarsis wordt Grieks staatsburger Mooie zang van Gré Brouwenst ijn en c/iótereH „Syntagma Musicum" in „De Lakenhal" ZATERDAG 18 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD Volgende week lezing in ons land? Leeft nu rijk in New York De Russische schrijver Valery Tarsis. die onlangs is uitgewe- ien uit de Sowjet>Unie, zal het Griekse staatsburgerschap krij gen. Zijn voorouders komen uit Griekenland. Tarsis heeft in New York verklaard dat hij sedert zijn uitwijzing reeds vele lan den heeft bezocht en dat hij met voile teugen geniet van zijn nieuwe leven. „Ik leef nu in vliegtuigen en hotels", verklaarde hy in een inter view in zyn luxueuze hotelkamer te New York. Tarsis woont nu in New York het congres van de Pen-club by. Mor gen vertrekt hij naar Reykjavik, de hoofdstad van IJsland. Volgende week zou hy een spreekbeurt ver vullen in ons land. Op 24 juni zal hij in Griekenland een villa betrek ken die hem gratis ter beschikking is gesteld door de reder Pantelis Le- mos- Het Griekse staatsburgerschap is hem aangeboden dooi* de Griekse regering. Nieuwe actuele roman „Ik ben nu bezig aan een neuwe roman, die heet „Niet ver van Mos kou", zei Tarsis. „Het is een verhaal over de haat van de bevolking te gen de regering en de muiterij in de ziel van de jongere generatie. Dat wil dus zeggen dat het een verhaal is over het leven in het Rusland van „Noem me geen Sowjet-schrijver", zegt hij bitter. „Ik ben een Russi- sche schrijver". De Amerikaanse uitgever E. O. Dutton zal de nieuwe roman van Tar sis (The factory of enjoyment) vol gend jaar laten verschenen. Het werk van Tarsis is nu in 34 talen vertaald. De schrijver heeft zijn 19- jarige dochter in Moskou achterge laten. Ze is getrouwd met een in genieur. Hij schrijft haar veel en belt haar ook wel eens op. Royalties van „Zaal 7" „Ik heb geen hoop en geen verlan gen om naar de Sowjet-Unie terug te keren, maar ik hoop wel naar rtusland terg te gaan na de revo lutie", verklaarde hy. Hy is van me ning dat het regime in het Kremlin spoedig zal vallen. De schrijver leeft nu als een ryk man. Hij krijgt zyn geld van uitgevers in de vorm van royalties op zyn boek „Zaal 7". Ook voor zyn vele lezingen wordt hy be taald. In september begint hy aan een serie lezingen in 40 Amerikaan se en Canadese steden. De 59-jarige schrijver lijkt veel op Nikita Chroesjtsjow. Ook in zyn spreken heeft hij hetzelfde flair. Hij zegt dat hy „zo gezond als een stier" is. Tarsis is nu twee maanden in New York waar hij gefeteerd wordt door literaire kringen en de Russi sche emigrantenkolonie. breken. „Ik weet wat van geschiede nis", zegt hy. „Als de bevolking het systeem dat de macht heeft haat, kan het niet meer dan een paar jaar blyven bestaan. Ik zeg niet dat de revolutie morgen komt of volgend jaar, maar wel gauw. De groep in het Kremlin is een Ku Klux Klan van de ergste soort". Strawinsky ziek De componist Igor Strawinsky heeft een zware griep en heeft enkele con certen waar hy zou dirigeren moeten afzeggen. Dit is meegedeeld doorxyn platenmaatschappij. Vandaag is hy 84 jaar geworden. Strawinsky is op een Europese tournee. Hij zou gisteren hebben ge dirigeerd in Luxemburg en maandag te Straatsburg op een internationaal festival. Op doktersadvies heeft hij beide concerten afgezegd. Tentoonstelling Boheemse primitieven Va/n 9 juli t/m 11 september wordt in het museum Boymans-Van Beu nineen een tentoonstelling ge houden van meesterwerken van de gothiische kunst in Tsjecho-Slowa- kye, tijdens de regering Karei IV (1346-1378) en zyn zoon Wenzel IV (1378-1419). Onder bewind van deze beide vorsten uit het Huis Luxem burg heeft de gothische kunst in Bo- hemen een leidende rol in centraal- Europa vervuld. en in Boskoop 27 juni - 2 juli Het js tot een traditie uitgegroeid, dat het Boskoops algemeen mannen koor „Die Gouwe Sanghers" in de Boskoopse betalingsweek (week waar in ieder aan een ieder de geleverde bomen en planten van het afgelopen handelsseizoen betaalt) een muziek- en zangconcours organiseert. Dit mu ziek- en zanconcours een der grootste in ons land te houden op woensdag 29 juni en zaterdag 2 juli telt dit jaar 54 inschrijvingen, waar onder een muziekgezelschap uit Bel gië. In de jury hebben zitting de he ren L. Smeets, Den Haag; A. M. van Leest, Eindhoven en Alb. van de-r Pyl. Utrecht. Het openingsconcert op dinsdag avond 28 juni krijgt een uitzonderlijk bintje. Naast het optreden van het mannenkoor „Die Gouwe Sanghers", zal het NCRV-jeugdkoor te zien en te beluisteren zijn. Dit jeugdkoor ge niet een g^ote reputatie (op 2 juli a.s. zal dit koor in Berlijn een concert verzorgen) Het staat onder leiding van de bekende koordirigent Marius Borstlap met als begeleidende pia nist-organist Piet Kraak (by velen bekend als oud-keeper van het Ned. elftal). Voor zang. en muziekliefheb bers zal er dus tijdens de Boskoopse betalingsweek zeer veel te genieten zyn. Dat Esso Extra Motor Uil de beste bescherming biedt weet vrijwel elke ervaren automobilist. Maar deze olie doet méér Esso Extra Motor Oil houdt uw motor zó schoon, zó actief dat het is alsof u rijdt met een extra cilinder MET ESSO BENT U BETER UIT! I NEDERLAND 1 AVRO 4.15 1 7.00 i Fototriptiek Zomersportpanorama Voor de jeugd Atletiek Sluiting r Nieuws in het kort NTS 7.01 uur Klaas Vaak. voor de kleuters 7.05 uur Weekend 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Internationale orgelparade 8.45 uur Route 66 9.35uurIn Carrousel van Carrrell 10.40 uur NTS-journaal 10.45 uur Sluiting I NEDERLAND 2 KRO 10.05 1 10.10 l 10.15 i r Nieuws in het kort NTS r Het hevig avontuur van tante Mijntje r Het Griekenland van Melina Mercouri Hong Kong, tv-film r Epiloog r NTS-journaal r Sluiting j I UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 10.20 uur Gilbert Bécaud I HILVERSUM 2 10.55 uur Werken van Sibei NEDERLAND 1 VARA Beeldenexpositie in Nieuwkoop Ook grafiek van Cor Vons Revolutie? Tarsis gelooft stelling dat er in de Sowjet-Unie een revolutie zal u«t- Het Concertgebouworkest begeleid de en voor de functie van het opera- koor had men de hulp ingeroepen van het Teatro Communale in Bolog na. Voor het overige waren het voorts in de andere solorollen gastzangers uit het buitenland. De muzikale lei ding was in handen van Bernhard Haitink. Het bleek een moeilijke taak voor hem te zijn. Hy deed het met Helderen. Henk Kui- de hem eigen toewijding en stuwende ner en Strauss weer in Israël Het Israëlisch Filharmonisch Or kest heeft een 30 jaar oud verbod op de uitvoering van werken van de Duitse componisten Richard Wagner en Richard Strauss ingetrokken. Hun werken zullen weer voorkomen op het programma van het orkest voor het seizoen 1966-1967. Het besluit is genomen in ver band met de belangrijke plaats, die Wagner en Strauss in de wereld der muziek innemen. Het Israëlisch Filharmonisch or kest heeft nooit een werk van Richard Strauss uitgevoerd en Wag ners „Tannhauser-ouverture" het laatst gespeeld in 1938 onder de di rectie van Toscanini. Straus werd zijn nazi-filosofie ver weten Het uitvoeren van de werken van deze Duitse componisten zal in Is raël ongetwijfeld weerstanden op wekken. In april 1953 heeft een jongeman de violist Jascha Heifetz te Jeruza lem aangevallen omdat hij een so nate van Richard Strauss gespeeld had. Heifetz' rechterhand raakte toen gewond. „De heilige Hieronymus" (Van onze correspondent» „De heilige Hiernonymus in een landschap" is het nieuw ontdekte schilderij van de 15de eeuwse Haar lemse meester Geertgen tot Sint- Jans, waarvan wij gisteren een af beelding plaatsten. De collectie van de Stichting P. en N. de Boer. welke voor het eerst in het openbaar komt tijdens de expositie „De kunst van het verzamelen" in het Singer-mu seum. Het schilderij heeft vermoedelijk toebehoord aan de Venetiaanse kar dinaal Griqani. Via Zwitserland is het naar ons land gekomen. Met dit werk wordt het oeuvre van Geertgen, haast Jeronymus Bosch de belang rijkste uit het noordelijke Nederland, gebracht van 15 op 16 schilderijen. In °ns land bevinden zich er nu vijf. Hij is 28 jaar geworden de beel denstorm en het beleg van Haarlem zÜn oorzaak van dit geringe aantal. He waarde van het schilderij wordt gelijk gemeld op tenminste twee miljoen geschat, terwijl heer He Boer er een ton voor betaalde. Verdi behandelt al zyn personages uitermate menselijk. Dit hoort men in de gezongen soli en deze eigen schappen weet men evenzeer aan wezig in het orkest. Dit betekent de noodzaak van een zeer hechte samenwerking tussen het toneel en het instrumentaal ensemble. Deze ontbrak menigmaal op storende kunst Zaterdag 25 juni wordt In ,,'t Regtliuys" te Nieuwkoop een ex positie geopend van werken van een groep beeldhouwers en van grafiek van Cor Vons. De heer J. Pluis zal deze expositie, welke gehouden wordt onder auspiciën van het kunst genootschap ,,'t Regthuys" des mid dags te half drie openen. De leden van deze groep zyn Per ry Abramsen, Joop Brans. Ineke de Recht- van Dyk, Tosca Haak, Jan van Helderen. zenga. Rob Maingay. Erna Postuma, I kracht voor expansies, Minke Kleima Roorda en Hanna j verder kwam hy Schuitema- muziek. De groep werd in 1962 opgericht. Doel was de benadering van een zo groot mogelyk publiek. Er is naai* de grootst mogelijke verscheidenheid gestreeft. De graficus Cor Vons (geboren 1903) is autodidact, doch leerde de etstechniek van zyn oom. Derkzen van Angeren. In de jaren '30 ver vaardigde hij collages en plaksels. Hy is echter nooit overgegaan tot abstracte en non-figuratieve kunst. Zyn werk is realistisch. Cor Vons maakt thans voornamelijk crayon tekeningen. -hout- en linoleumsne den. Hy exposeerde o.a. in Rotterdam, Delft, Nijmegen, Barendrecht. Rhoon, Amersfoort en Gouda. Constant krijgt prijs te Venetië De Fransman Etienne Martin en de Deen Robert Jacobsen krijgen sa men de hoofdprijs van twee miljoen lire (f12.000) voor buitenlandse beeld houwers op de Kunstbiennale van Venetië, die vandaag wordt geopend. De schildersprys voor buitenlanders valt de Argentiniër Julio Leparc ten deel. De Cardazzo-prijs van 500.000 lire f 3.000) is voor de Nederlandse schil der Constant Nieuwenhuijs. Monet beschadigd Een man heeft een gat gestoken in een schilderij van de Franse impres sionist Claude Monet in het New- Yorkse Metropolitan Museum of Art. een doorsnee var ongeveer een cm. De dader is gear, resteerd door een suppoost en aan de politie overgedragen. De waarde van het 88 jaar oude olieverfschilderij. voorstellende een pad op het. lie St. Martin, wordt ge schat op 250.000 dollar (f900.000). De gearresteerde man is de 2°-ja- rige Anthony Alvesi, van beroep groenteventer. JOHNNY ST. CYR OVERLEDEN Op 76-jarige leeftijd is gisteren in Los Angeles overleden Johnny St. Cyr, een jazzpionier die in New Orleans en op de Mississippi-boten heeft gespeeld met Louis Arnstrong. King Oliver en Kid Ory. St. Cyr, die de zessnarige banjo bespeelde, trad tot enkele weken terug nog op in een nachtclub van het vermaakspark Disneyland. In Holland Festival: (Van onze kunstredactie) De grote opera ..Don Carlos'' van Verdi komt betrekkelijk wei nig op het toneel, omdat dit hele dramatische werk bijzonder moei lijke eisen stelt. Het gaf dan ook gisteravond een typische pre mièrestemming in de Stadsschouwburg in Amsterdam, nu deze mu ziek na vorige opvoeringen in 1957 en 1961 door de voormalige Ned. Opera als produktie van de Ned. Operastichting in het kader van het Holland Festival 1966 werd gepresenteerd. Veel leden van de oude Ned. Opera waren er niet bij: alleen Gré Brouwen- stijn. Mimi Aarden en Guus Hoekman. ir Kerkelijk programma ir Huckleberry hound De ontdekking van de penicilline ir NTS-journaal Sport in beeld ir Ale Wim ln Frankrijk ir De wereld van vandaag ir De laatste vijf minuten, thriller ir NTS-journaal ir Sluiting I NEDERLAND 2 NTS 10.30 i 10.45 1 10.50 i ir Sport in beeld ir Engelse les ir De bosbrigadiers, film ir Op reis met dr. L. van Egeraat ir NTS-journaal ir De Zweedse gouvernante, film Weerzien van Coral ir De mens in dichte pakking, forum ir Sport in beeld ir NTS-journaal ir Sluiting wijze, want het Concertgebouworkest vervulde meer een begeleidende taak dan een stimulerende. Het is mogelyk dat de décoront werper Heinrich Wendel met hel bouwen van een diagonaal oplopend toneel, de afstand tussen solisten en »is Don Carlos, zij het wel eens wat orkest te hoog en te groot had ge- I „>n loo„ en d„or h steld en daardoor inniger samen- werking onmogelijk maakte. j Beresford als markies Posa met ron- In leder geval hóe mooi ook het voue stem. décor zyn werk deed in ruimtelyke t hoe wellicht daardoor de Niet minder was dit het geval regisseur Georg Reinhardt niet altijd j A' """Partijen dynamisch te werk kon gaan. was een kloof tussen het. vocale het instrumentale. operakoor uit Bologna, kon geen eenheid in actie en muzi kale expressie voor deze opvoering scheppen. Wederom tekortkomingen van een Haitink werkte te secundair vanuit losstaande produktie, die in de korte onthield s?anne ,ijd nimm,!r "n ""'""ar- het orkest op de solisten de gehele dramatiek, die hy voorna- welijk overliet aan de suggestieve opstellingen door solisten en koris ten. Er is mooi gezongen door Gré Brouwenstijn als Elizabeth en Mimi Aarden als Prinses Eboli, Nicola Ghiuselew als Philips II. Arturo Sergi dige operaopvoering kan leiden. UIT HET RADIO PROGRAMMA HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 10.45 uur Radio Filharmonisch Orkest Reportage over Londen „Achter het nieuws" vulde het weggevallen interview met mi nister Sam kalden uitstekend op met een eigen „swingende" re portage van Londen, dat door het weekblad Time 'A swinging oity" is genoemd. We zagen Car- nabystreet waar de mini-mode is ontstaan, David Frost, inder tijd de belangrijkste man van "That was the week that was", een show bij Mary Quant, iets van de Sassoon-style in de haar mode. en de schrijver Anthony Sampson zette al deze Londense vernieuwingen in een ietwat groter verband. De NCRV kwam met twee ca baretprogramma's. die minstens drie deelnemers gemeen hadden. Het stramien waarop werd ge borduurd leek aardig gevonden en de uitwerking (samenstelling en regie Willy van Hemert» bet t.v.-technisch gezien ook niets te wensen over. Ook het andere programma ,,'t Is grijs", viel op door de verzorgde vormgeving, door het acceptabele ballet en het onmiskenbare talent van Gerard Cox. Er was ook neg de eerste aflevering van een serie korte films over „Zo maar een dag in vredestijd". Het is een internationale serie, ook Oost- Europees en Afrikaanse landen zijn er voor ingeschakeld, en zelfs heeft Nederland al een bij drage klaar naar ee van Cees Noteboom. :iiiillillliiiliilllllillliilllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllllilllllllllllllllllllllllilllllliinillllllllllllllll||lllllliilllliiiilii Muziek uit vroeger eeuwen Het ..Holland Festival 1965" is. voor wat Leiden betreft, inge luid met een bloemlezing uit de muziekproduktie van de 14de, 15de en 16de e?uw, waaraan anders dan onlangs op Kasteel Duiven voorde in Voorschoten nog voorbeelden uit het zoveel vertrouw der bezit van de 17de eeuw werden toegevoegd. Wat Kees Otten als leider, en ook als geestig toelichter. van het ..Ensemble Syn tagma Musicum" wist te presenteren op kopieën van zeer oude in strumenten heeft constante sympathie geoogst in de vrijwel gevulde Grote Pers van de Lakenhal. Geboden werd .,van alles wat" en in allerhande combinaties. Promenade-orkestamusementsmuziek. 17.05 Stereo: Voc en instr. ens. en zangsolisten. 17.30 Radioweekjournaal. 10.00 Nws. en commentaar. 18.20 Tyd voor teenagers. 19.20 Boekbespr. 19.40 Jazzmuz. 20.00 Nws. 20.05 Stemmen uit het verleden, hoorspel. 22.20 Lichte gram.muz. 22.30 Nws. 22.40 Act.en sport. 22.50 Die schrikgrage versierde dieren progr. van erotiek ln woord en muz. 23.15 Amusementsmuz. (gr.). 23.55—24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m KRO: 16.20 Gram.muz. 16.30 Visages de la chanson: een Frans Nederlands 'ntl- progr. 17 00 Sjook: progr. gers. 17.15 Lichte gram.mi 17.55 Stereo: Licht lnstr. 17.25 Gev. ens. 18.20 Sportperiscoop. 18.30 Jazzru ken. lezing herh. derde net "progr.). 20.25 18.50 Lichtba- 00 Nws. 19.10 Act. 19.30 es: lichte gram. praatje (herh. derde net progi Relsoogst: zwerftochten door g< werkelijke dat de Men moet middeleeuwen en daarna, evengoed als in het heden, muziek een onmis bare stoffering van het dagelijkse leven heeft betekend. afgezien nog van de door het ensemble buiten ge ding gelaten „krijgsmuziek". Er is wonderbaarlijk veel bewaard geble ven in codices, liederboeken, theore tische verhandelingen. En spring levend gebleken, eenmaal opgewekt uit de status van archiefstuk. Een dier verhandelingen is van de Swee- linck-leerling Michael Praetorius, die een instrumentenbeschrijving catalo giseerde onder de betiteling „Syntag ma Musicum", waarnaar het opgetre den ensemble zich noemt. Niets nieuws overigens, want van een eeuw eerder kent ieder musicologisch ge oriënteerde de namen Virdung en Agricola. Het zestallige ensemble, onder wie twee vocalisten (Will Kippersluys als alt en Marius van Altena als tenor) was voorzien van „families" krom hoorns en blikfluiben. van een vedel, gamba, viool, clavecimbel. portatief een draagbaar twee-octaafs eenstem mig orgeltje met een door de linker hand te hanteren blaasbalg), slagin strumentjes en zelfs van een gems hoorn en een zink. De instrumenta listen waren Barbara Miedema, Mary Macrow, Ben de Ligt en Kees Otten. Een zestal, dat de zaken voorbeeldig •erelden. 20.45 Klass. 22 25 Boekbespr.'22.30 Nws. 22.40 Kerk en ecreatle: gedachten en gesprekken jver christen-zijn en zielzorg ln va- cantletijd. 22.55 Mod. orkestwerken Igr.). (stereo) 23.55—24.00 Nws. VOOR ZONDAG 19 Jl'NT VARA: 8.00 Nws.. sportmed, post- gev. pro postduif toespraa (gr.): verzoekprogr. muz. 11.00 Voorar. Het programma detailleren is on mogelijk. Naast de vermaarde Mis van Doornik, vermelden we grote na men als Landini, Dufav, Blnchois, Delarue, Josquin, Sweelinck, Purcell, Jenkins. Veel werkjes konden zich alleen tooien met de aanduiding V. sportmed. en 9.45 Geestelijk leven, raak. 10.00 Feest der herkenning 1 klass. en mod. 15 Zondagclub: licht muz.progr. AVRO: 12.00 Operet te-klanken (gr.). (Om 12 30: eventueel postduivenber.). 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lez. 13 20 Car rousel, een progr. dat alle kanten uit- *5.05 Hersengymnastiek. 15.30 liedjes (gr.). 15.45 Moet u 'ns licht muz.progr. 16.30 Sport - VARA: 17.00 Discobal: dans- oor tieners, (gr.). 17.30 Voor dè jeugd. 17.50 Nws. en sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. VPRO: 18.30 Chansons. 19.00 De universiteit ln een veranderende wereld, lezing. 19.15 Ho bo en gitaar (opn.): mod. muz. 19.40 De minste Uwer broeders, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Om- roepork. en solist: semi-klass. muziek. 21.25 Cabaretprogr. 21.35 Lichte gram. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Lichte gram.muz. 23.65—24.00 Nws. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass gram- Inl. hoogmis 8.30 Hoogmis, gram.muz. 9 45 Nws. Ikor: kerkdienst. 11.00 Vraag progr. 12.30 Nws. en med. 12.37 Bui tenlands commentaar. 12.50 Gev. muz. progr. (opn.). 14.00 Operaprogr. (opn.). 15.00 Marathon: muziek en thuisblijvers. (16.25—16.30 16.30 Tijdsein: rubriek v. Cultuur. Convent van Ker- 17.00 Geref. kerkdienst (Vrijge- £t). IKOR: 18.15 De fundamen- taak van het kerkkoor, lez. 18.30 sen, lez. 18 45 Kerk veraf en dicht- »en magazine-progr. met rep., in- en commentaren, afgew. met muz. 19.00 De Open Deur: veertien daagse rubriek. NCRV: 19.30 Gew. muz. (opn.). 20.00 Nws. 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Verzoek- platenprogr. 21.10 Voordracht. 21.20 Paviljoen: klassiek muzikaal vakantie memorandum 22 25 Boekbespr. 22.30 iloog. 22.45 Radiophilh. mod. muz. 23.55—2400 NRU/AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Piamis- slmo: licht muz.progr. (gr.). 10.00 Nws. 10.02 Varlando: een draaibare va riatie in woord en muz. 10.40 Licht as. met zangsoliste. 11.00 Nws. 11.02 [uziek Mozaiek. NRU/VARA: 12.00 tws. 1202 Gev. gram.muz. 12.30 An karaMadrid: platenprogr. v. d. bui tenlandse arbeiders. 13 00 Nws. 13.07 - en Pop-Festival. 14.00 Nws. 14 02 eAthene: platenprogr. v. d. bul- indse arbeiders. 14.32 Gev. gram.- 15.00 Nws. 15.02 Trammelant ln Loeren aan de Hor: amusementsprogr. 6.00 Nws. 16.02 Gev. platenprogram- na NRU/AVRO: 17.00 Nws. 17.02 Mu- zikantenmuz. (opn.) 17.3018 00 L 1.02 Omroepork. (opn.). i Belgische werken. 12.00 De Marinierskapel der Koninklijke Ma rine. 12.27 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Elektronisch orgelspel. 12.55 Voor de Middenstand, praatje. 13.00 Nws. 13.10 Act, 13.20 Lichte gram.muz. 13.35 Stereo: Instr. sext. en zangsoliste. 14.00 Even tijd voor veiligheid, lezing. 14.15 Grepen uit de muz.gesch.. muz. lezing. 14.50 De ooggetuige, hoorspel. 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit: Zestig mi nuten voor boven de zestig: progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Stereo: Lichte ork.muz. 17.40 Friese streekuitz. Hilversum 2, 298 m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram.muz. (Om 7.30 Nws.). Klass. gram.muz. 10.20 tvuiiuoux net Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte gram.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 15.30 Symfonie-ork. van kleuters. 17.15 Voor Suriname en de Nederlandse Antillen, vraaggesprek van Rudy Bedacht met Hilversum 3. FM en 240 m NRU KRO 9.00 Nws. 9.02 Licht ge varieerd platenprogramma 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Lichte platenprogram- 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Licht ïn rep. 12.00 Nws. 12.02 Gezellige Hollandse 3.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 platenprogr. 14.00 Nws. 14 02 Act gev. platenprogr. 15.00 Nws 15.05 platen] plaatje! Gev. pl 33T: RADIO BLOEMENDAAL Zondag: 9.30 u ds. D. J. Roos. On derwerp: ..Heb je wel gehoord van Abraham?" 11.00 u ds. G Toornvliet. Uitzending van de dienst met belang stellenden, gehouden op zondag 12 juni 1966. 3.15 u Kinderdlenst. 4 u ds. H. J. Bavinck te Heemstede. On derwerp: „Het éne. dat nodig ls". VOOR MAANDAG 20 JUNI Hllvi 402 m .00 Nws., ochtendgym. en soc. strijdl. 7.23 Lichte gram.muz. (7.30 tot 7 35 Van de voorpag.). 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. 9.00 Operette- muz. (gr.) 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 De werkelijkheid van nu, godsdienstige ultz. VARA: 10.00 Voor de hulsvrouw. IKOR RKK: ormatlerubriek 19.35 Flipper, tv-fllm voor de Jeugd. 20.00 Journaal en weeroverziclu 20.20 Uitz. van de Volkspartij voor sympathie (Tea and sympathy), speel film. (beide keuringen 18 Jaar). 23.00 NTS: 20.00 Nws. Journaal. Nederland 2 het kort. VPRO: 20.01 De oude draal- doos. 20.40 Politiek bekeken: progr. over politieke wetenswaardigheden 21.10 Duke Ellington en zijn orkest, (opn.): gew. muz. 21.50 Verkenning irkenning, gesprek. NTS: 22.05 tot 22.10 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5