LORD CHALFONT PESSIMISTISCH „Berliners" spraken hun moedertaal Castro niet verdwenen Drs. H.J.Mulder uit de senaat „EUROPESE UNIE VAN CHRISTEN-DEMOCRATEN" Geen volmondig ja tegen de confessionele partijen Oosterburen kamperen langs kust betadine MET EEN ENKEL WOORD Kranten van Telegraaf in brand gestoken Onder Von Karajan In Pastorale van Beethoven KRITIEK OP LOONBELEID DOMINEE Gij WANDELEN, eidóe cM-i HAAGS AGENDI PAGINA 2 LETDSCTI DAGBLAD ZATERDAG 18% EENLING Voor goed begrip van president De Gaulle as. reis naar Moskou la het noodzakelijk de grond slagen van zijn politiek In het oog te houden. Dat Is dan in de aller eerste plaats het verdere herstel van de Franse „grandeur", d.w.z. zyn aanzien in de wereld. Voor dat doel acht de president het noodzakelijk de nadruk t* leggen op volkomen vrijheid van handelen ten opzichte van Washington. Met andere woor den: hij en zijn medewerkers stre ven naar uitschakeling van de Ame rikaanse invloed in Europa, met alle kwalijke gevolgen vandien voor de toekomst van de NAVO. Rustig on der de Amerikaanse atoomparaplu gezeten maakte de generaal het de drager van die paraplu zo lastig mo gelijk, een houding die moeilijk be grijpelijk en in elk geval verre van elegant is. Met een andere beeld spraak: de bassist, zo even door de dirigent uit het water gehaald en van de verdrinkingsdood gered is, speelt een andere partituur dan de medeleden van het orkest en de di rigent tot klinken brengen.Nu Van men zeggen, dat De Gaulle's eigen symfonie fraaie passages be vat, zoals de mogelijkheid van door breking van de grenzen van de kou de oorlog, of het nieuwe Europa van de Atlantische Oceaan tot de Oeral. Maar uiterst hinderlijk en in feite onverdraaglijk blijft het feit, dat dit buiten medeweten van de anderen gebeurt. Het is zelfs in sterke mate de vraag of De Gaulle's gastheren gedurende de elf dagen van zijn ver blijf in Moskou met name het laatst genoemde thema wel erg zullen waarderen. Want de Sowjet-Unie is nu eenmaal geen uitsluitend-Euro- pese staat, maar ook een Aziatische mogendheid, waartoe enorme gebie den achter de Oeral behoren. Hoe de Franse president juist nu de ogen in Moskou verder dan ooit zijn open gegaan voor de gevaren van Chinese zijde deze en dergelijke denkbeel den bij de Kremlinheersers ingang wil doen vinden, is vooralsnog een raadsel. Daarom verklaarde de Fran se minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, reeds bij voor baat. dat men „geen buitengewone resultaten" dient te verwachten. Trouwens, de realisten in Moskou begrijpen zeer goed het gevaar, dat een Amerikaans vacuum in West- Europa (hoe weinig waarschijnlijk overigens) wel eens niet door Frank rijk maar door Duitsland opgevuld zou kunnen worden. En dan is Mos kou verder dan ooit van huis. En tenslotte begrijpen de Sowjetrus- slsche leiders evenzeer, dat president De Gaulle, bij alle „grandeur" van zijn land, toch maar een eenling is, wiens acties niet gesteund worden door de bondgenoten. En het begrip „collectiviteit" moge dan achter het ijzeren gordijn niet meer de beteke nis van vroeger hebben, de Sowjet- russlsche leiders hebben ruim vol doende politiek inzicht om te begrij pen, dat de veertien overige leden van de NAVO met Amerika aan het hoofd meer gewicht in de schaal leggen dan de weliswaar dap pere, maar toch eenzame generaal. DOMPERS Er zijn nog meer dompers op de vreugde van het Frans-Russi sche samenzijn van de komen ds weken. Want de Russen mogen dan aanvankelijk met grote voldoe ning De Gaulle's ondermijningsactie in het Westen hebben begroet, dat plezier is spoedig veranderd in be zorgdheid, omdat dit soort „gaullis- me" een boemerang bleek te zijn. Want ook in Roemenië bleek men bijzonder veel waardering voor de wiJheidscapriolen van het Franse staatshoofd te hebben. Maar die Roemeense onafhankelijkheid was nu Juist ten nadele van het Krem lin! Zodat het lachen de Sow J et rus- sische leiders spoedig verging. Juist met het oog op het zelfstandigheids- streven in de eigen gelederen zullen Brezjnew en Kosigin de Franse pre sident niet met onvermengde vreug de kunnen ontvangen, al zullen ze daarvan niet veel laten blijken. Om gekeerd zijn de Fransen nogal gepi keerd over het feit, dat de handel met de Sowjet-Unie zich allerminst zodanig heeft ontwikkeld als bij ver drag in het vooruitzicht was gesteld. Een zware klap voor Parijs was het, toen Moskou bij het bestellen van een kostbare autofabriek de voorkeur gaf aan de Italiaanse Fiat boven de Franse Renault. En zo zou er meer te noemen zijn. Misschien dat het bezoek van president De Gaulle in de SowJetrussische bedachtzaamheid op het gebied van de handelsbetrek kingen met Frankrijk een keer ten goede kan brengen. Wat zich in de laatste tijd wèl ontplooid heeft is de Frans-Russische uitwisseling op ar tistiek en wetenschappelijk gebied. Wat. dit laatste betreft is het aller minst ondenkbaar, dat Moskou en Parijs besluiten tot samenwerking op het terrein van de ruimtevaart, bijv. door de gezamenlijke vervaardiging van een communicatiesatelliet, tot- nutoe een monopolie van de Ameri kanen. Maar. hoe belangrijk op zich zelf, de voornaamste betekenis van dit bezoek zal op politiek gebied zijn gelegen. Dat de namen „West-Duits land", „Bonn" en „Erhard" menig maal zullen worden utgesproken, zo wel in het Frans als het Russisch, staat bij voorbaat vast. Wat het re sultaat van deze kant van het over leg zal zijn is moeilijk te voorspel len- Een waarschuwing tegen „revanchisme" van Bonn? Het begin ▼an een soort „omsingelingspoli- tiek"? Of Juist opvallende behoed zaamheid van de zijde der Russen, die zich de Duits-Russische verdra gen van 1922 (Rapallo) en 1939 Beker nog wel herinneren? Het ant woord is nog in de schoot der toe komst verborgen. Met des te meer belangstelling zal men de komende dagen de berichten over het bezoek ran de man uit het Elysée aan de mannen in het Kremlin willen vol gen. Lord Chalfont, de Britse ondermi nister van Buitenlandse Zaken, die belast is met ontwapeningsvraagstuk. ken, heeft zich gisteren in Parijs pessimistisch uitgelaten over de kan sen van welslagen op ontwapeninga- gebied. Sprekend in het parlement van de Westeuropese Unie verklaarde hij. dat algemene of vergaande ontwape ning geen zaak was voor de komen de tien jaar of zo, want daarvoor waren de ideologische verschillen in de wereld te groot. En in Genève, waar men over deelakkoorden (waar onder een verdrag tegen de versprei ding van de kernwapens) onderhan delt, bestond „een gevoel van ver dwijnende kansen". Met elke dag die in Genève ver strijkt, zonder dat er resultaten ge boekt worden, verminderen de kan sen, aldus de Britse bewindsman, ter wijl de Geneefse conferentie toch in de komende herfst met althans een enkel succesje in de VN-Assemblee zal moeten verschijnen, wil haar be staan niet in gevaar komen. Lord Chalfont waarschuwde tegen de opvatting, dat eerst de grote poli tieke problemen opgelost zullen moe ten zijn, alvorens wezenlijke vorde ringen, ook op onderdelen van de in ternationale ontwapening konden worden gemaakt. Men moest volgens hem blijven proberen op beide ter reinen tegelijk vorderingen te maken. Men zal overigens in deze tijd van kernbewapening en raketten een aan tal verouderde politieke opvattingen inzake de internationale betrekkin gen over boord moeten zetten, aldus de Britse bewindsman. Hy vreesde, dat het hu'd'ge „even wicht van de afschrikking", dat de wereld voor een atoomconflict be hoedt, geleidelijk aan zijn betekenis (Advertentie) Nog geen beroep in Tres-zaak Mr. dr. R. W. H. Pitlo, die als of ficier van justitie optrad bij de be handeling van de Tres-zaak, beraamt zich of hij al dan niet in hoger be roep zal gaan tegen de uitspraak van de Utrechtse rechtbank. Hy heeft daarvoor veertien dagen de tijd. Hij verwacht niet op zeer korte ter mijn een beslissing te kunnen ne men. „Er zitten zoveel kanten aan deze zaak dat ik dit niet in 'n paar dagen kan bekijken", aldus mr. Pitlo. De raadsman van alle verdachten, mr. J. E. B. van Julsingha, heeft al evenmin een beslissing genomen. IZ WEST JA VERWERPT BARZELS VOORSTEL Het Russische regeringsblad Izwes- tja heeft gisteren afwijzend gerea- d op het voorstel van de West- duitse christen-democratische voor zitter Rainer Barzel dat er Russische troepen zullen kunnen blijven in een herenigd Duitsland. In een be richt uit Bonn noemde het Russische blad het plan „iets ouds in een nieu we verpakking". Met name vond Iz- westja. dat Barzel geen rekening heeft gehouden met het feit dat er twee Duitse staten zyn. Het door Oost-Duitsland geopperde denkbeeld van een conferentie van vertegen woordigers van de twee Duitse sta ten, had de christen-democratische fractieleider verworpen, aldus Izwes- tja. gaat verliezen als gevolg van de op komst van nieuwe atoommogendhe- den (met- communistisch-China voor op) en door nieuwe technische ont wikkelingen op het gebied van de raketafweer. Waarnemers in Havanna hebben meegedeeld, dat de uit Washington afkomstige berichten over een mo gelijke verdwijning van Fidel Castro onjuist zijn. Na de feestelijkheden van de mei- viering nam Castro op 5 juni deel aan de grote betoging in Havanna. De afgelopen week presideerde hij verscheidene malen bijeenkomsten in verband met de algemene noodtoe stand en de door orkaan „Alva" aangerichte schade. Op 11 Juni ont ving het Cubaanse staatshoofd di recteur-generaal Maheu van de Unes co en een dag later leidde hij een bijeenkomst van de generale staf. (Van onze Haagse correspondent) Tijdens de eerste week van Juli zullen 37 leden voor de Eerste Kamer worden gekozen. Drs. H. J. Mulder, uit Amstelveen, lid van de senaat voor de Partij van de Arbeid, zal in september niet terugkeren. De PvdA heeft hem niet voorgedragen als kan didaat voor deze verkiezing. De PvdA heeft het senaatslid Mul der, aldus wordt gezegd, niet op de kandidatenlijst willen plaatsen, om dat hij al te zeer van zich heeft doen spreken door een interview in Vrij Nederland, enkele maanden geleden. Het is door de PvdA nogal hoog op genomen, dat senator Mulder niet in staat is gebleken duidelijk te maken, dat enkele geruchtmakende passages in het bewuste artikel niet zo door hem bedoeld waren. In het betreffende interview had de heer Muider o.a. gezegd, dat de N.T.S. in het vernieuwde omroepbe stel niet meer zou zijn dan een vijfde zuil. Men verwacht in Den Haag en Hil versum dan ook, dat drs. Mulder, be noemd door de kroon aJs bestuurslid van de N.T.S. in de komende maan den zijn ontslag als zodanig zal vra gen. Ook het PvdA-lid prof. F. L. Polak is van de kandidatenlijst afge voerd. (Van onze parlementaire redactie) De vraag of confessionele partijen nog langer wenselijk en noodzakelijk zijn wordt ook binnen die partijen zelf niet meer volmondig met ja be antwoord. Dat bleek gisteren op een studiedag van de Nederlandse afde ling van de „Europese unie van chris ten-democraten" in Scheveningen. In de Nederlandse afdeling werken KVP, ARP en CHU samen. De studiedag had als onderwerp „geloof en politiek". Het Tweede- Kamerlid, mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé (KVP), prof. dr. G. C. van Niftrik (CHU) en mr. J. H. Prins, Het grootste deel van de zwerm Duitse toeristen die gisterochtend ons land begon binnen tc trekken blijkt inderdaad te zijn neergestre ken aan de kust. Zij bezetten een flink deel van de hotels, pensions en (particuliere logeeradressen aan de kust tussen Den Helder en de Belgi sche grens. Gistermiddag om 4 urn- was de grote drukte op de wegen voorbij. Geleidelijk aan keerde de normale toestand terug. Waarschijnlijk hebben zoveel van onze oosterburen de Hollandse kust opgezocht, omdat het in Duitsland bijzonder heet is. Het Roergebied wordt momenteel een „oven" ge noemd. Ruim honderd kampeerterreinen in ons land waren gisteravond vol of nagenoeg vol. Op het ogenblik heb ben 100.000 kampeerders, onder wie zeer veel Duitsers, voor dit weekeln- I de hun intrek genomen in caravans en tenten. De concentraties komen 1 vooral voor langs de kust. directeur van de „Dr. A. Kuyperstich- ting" (ARP) vormden 's middags een forum onder leiding van de voorzit ter van de KVP, mr. P. J. M. Aal- Twijfel De twijfel aan de wenselijkheid van confessionele partijen kwam vooral van de zijde van de Jonge KVP'ers, die zich onlangs op het congres van de jongerenorganisatie van de KVP unaniem hebben uitgesproken voor de vorming van een centrumparty, die niet meer het christeiyk geloof als grondslag heeft. De drie forumleden steunden dit pleidooi allerminst. Het meest reso luut was prof. Van Niftrik. Hy noem de christeiyke politieke partijen ge wenst voor een gezamenlijke bezin ning van de betekenis van Gods woord voor het staatkundig leven. Op de vraag, of hiervoor niet met chri- teiyke werkgemeenschappen in niet- confessionele partyen zou kunnen worden volstaan, antwoordde hy voor wat een partij als de PvdA betreft, ontkennend, aangezien daar niet het christeiyk geloof, maar het socialis me voorop staat. Zowel mejuffrouw Klompé als de heer Prins legden er de nadruk op, dat christelyke partyen niet in alle tyden en omstandigheden gewenst zyn, maar wel onder de huidige om standigheden in Nederland. Mr. Prins meende, dat het christe- ïyk geloof dwingt tot een kritische houding t-a.v. disharmonieën in de samenleving, hetgeen uitmondt in een bepaald politiek program. Hy sprak zich uit voor een duidelijk program en tegen een z.g. christeiyk geïnspi reerde centrumparty, aangezien het christendom niet links, niet rechts en niet. centrum is, maar een heel eigen weg eist. Met niet-christenen met wie men het in de praktische politiek eens blijkt te zyn, kan dank baar worden samengewerkt, aldus mr. Prins. Beklommen Vier Fransen zyn er gisteren als eersten in geslaagd het ruim 2500 meter hoge Suikerbrood in de Franse Alpen langs de noordeiyke helling te beklimmen. de echte jodiom die niet bijt! BINNENLAND By zwemmen verdronken Het hoofd van de openbare lagere school in Berkel en Rodenrys, de heer E. Kuilema (34), is by het zwemmen in het plaatseiyk zwembad verdron ken. De heer Kuilema was gisteren met de leerlingen van zyn klas gaan zwemmen. Direct nadat hy in het ater was gedoken schijnt hy onwel geworden te zyn. Ontucht Voor de Rotterdamse officier van Justitie is gisteren een 23-jarige Ridderkerkse yscoman voorgeleid, die ervan wordt verdacht ontucht te hebben gepleegd met Jon getjes van vyf en zes jaar. De man beloofde de kinderen een ysje en lok te ze mee in stille straten. Nieuwe president H.M.G. Ty- dens een buitengewone zitting van het Hoog Militair Gerechtshof is gis teren in Den Haag de nieuwe presi dent van dit hof, mr. E. A. M. La- mers geïnstalleerd. Mislukte sprong op trein De ne gentienjarige militair J. Verslyen uit Horstsevenum ls gisteravond zwaar gewond geraakt toen hy in zyn woonplaats op een rijdende trein wil de springen. Hy kwam daarby tus sen de trein en het perron terecht. De militair is overgebracht naar een ziekenhuis in Roermond. Geen PSP-demonstratie Het be stuur van de PSP, heeft besloten af te zien van alle reeds voorgenomen demonstraties by de komende NAVO-taptoe in Arnhem. De PSP zegt zich bewust te zyn van de zeer gespannen en geladen sfeer, waarby siechts weinig nodig is om een ex plosie van zinloos geweld te veroor zaken waarvoor de hoofdstad een tragisch voorbeeld is. Wel verzoekt het PSP-bestuur de NAVO-taptoe niet te bezoeken. Brand in hotel Vinkeveen By een brand in hotel „De Vlnkeplas" in Vinkeveen is een schade aangericht, die tussen de 40.000 en 50-000 gulden bgt. Twee Duitse gasten ontdekten ae brand midden in de nacht, zy konden zich evenals de andere men sen die in het hotel verbleven, in veiligheid stellen. Landbouwschap De heer J. Leenheer, voorzitter van het Neder landse Rundvee Stamboek ls niet in gegaan op het verzoek het voorzitter schap van het Landbouwschap op zich te nemen. Verdronken Tydens het zwem men in de Maas onder Kessel in noord-Limburg, is de 18-jarige P. Berben uit Helden gistermiddag ver dronken. zyn stoffeiyk overschot is nog niet gevonden. BUITENLAND Explosie Tydens het zwem- cbemisch onderzoekingscentrum te Saint Fons by Lyon zyn gisteroch tend vyf mensen, onder wie een hoofdingenieur, omgekomen en een aantal anderen gewöïid. Korter dienen De dienstplicht by de landstrydkrachten in Denemar ken wordt verkort van 10 tot 14 maanden en die by de lUchtmacht van 14 tot 12 maanden, zo is door het ministerie van Defensie bekend gemaakt. By de marine blyft de diensttyd 14 maanden. Watersnood De overstromingen van de afgelopen dagen hebben in de Braziliaanse havenstad Recife en in de rest van de deelstaat Pemambuco aan vyftien mensen het leven ge kost. Zestigduizend mensen zyn dak loos. Kunstmaan De Sowjet-Unie heeft gisteren weer -een satelliet ge lanceerd, de Kosmos-121. De Instru menten aan boord, bestemd voor ruimteonderzoek, functioneren goed. Neergestort Een C-130 Hercu les-vliegtuig van de Amerikaanse marine is donderdagavond voor de Zuidvietnamese kust in zee gestort. De twaalf inzittenden acht mari nemannen en vier leden van de luchtmacht die op weg waren naar Okinawa kwamen om het leven. (Van onze Utrechtse correspondent) Tot dusver hebben onbekende da ders vannacht omstreeks twee uur 2500 exemplaren van „De Telegraaf" voor het by kantoor op de Oude Gracht in Utrecht in brand gestoken. De filiaalhouder, de heer B. W. Koelman, wilde omstreeks dit- uur naar beneden gaan om de 33 pakken van 75 stuks binnen te brengén, die voor de abonnee's in Utrecht bij eer ste aflevering oP dit tydstip dienen te worden bezorgd, toen hij hoorde schreeuwen: „Brand, brand, brand". Hy zag direct dat de kranten wa ren aangestoken. Enkele ogenblikken later kwam de Utrechtse brandweer die evenals de politie om tien over twee was gewaarschuwd. Het vuur was snel geblust. De recherche heeft de zaak in on derzoek. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te 's-Qravenhage (vac. C. M. Krijger) W. Radstake. te Kralln- te Schoonhoven (vac. H. Jon- L. Blok te Ridderkerk; te te Moerkapelle; te Marssum (vac. J. Vermaas) W. Dorresteyn. vlkarls al- Bedankt voor Medembllk (toez.) en voor Oldemarkt-Paaslo P. Landweer te Nigtevecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Hellevoetsluis M. Kievit te Westerlee (Gr.). Aangenomen naar Antwerpen (Bel gische Christelijke Zendingskerk) mr. C. B. Carp, evangelisatiepredikant te Brussel. Bedankt voor Schiedam (vac. J. Couvée) J. C. van Veen te Maars6en. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Hamilton (Ontario, Canada) M. V. Tanls te Barendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zuid G. A. zyderveld te Middelburg. Bedankt voor Oud-Beijerland C. Wisse te Elspeet. EVAXG. Ll'TH. KERK Drietal te Nijmegen H. Mudde, kand. te Utrecht. J. A. Roskam te Amster dam en D. Solinger te Amsterdam. Beroepen te Den Helder H. Mudde, kand. te Utrecht. (Van onze kunstredactie) Brave oude Kurzaal. ondanks al uw gebreken heeft men gis teravond de Berliner Philharmonie ten voeten uit gehoord met op de voorgrond dat prachtige strijkersensemble, dat in Rotterdams Delen onder de blazers werd bedolven. Herbert von Karajan is heus de perfecte bespeler van di<t or kest. Dit hebben wij in Beethovens Pastorale in de allerhoogste mate gehoord, doordat men elke vezel van dit compositorische weefsel in ware proporties onderscheidde. SYNODE N.-H.I KOMT BIJEEN Van 20 tot en met 23 op „Hydepark" in Driebe, zomerzitting van de genera van de Ned. Herv. Kerk Aan de orde komen o.m. d, nota van de generale diakot* het jaarverslag van de raadt zending, een rapport van <Jtt sie voor kerk en theologie gezag van de heilige schrift, gen over het open en oec>> avondmaal en naar de opt- van de ambten voor de vrom naast zyn er kerkordel\jke behandelen, zoals de kwestlt streekgemeente en enkele gen. En tóch, welk een lichtvoetig© en biyde voortvarendheid in deze pas torale! Nederland moest eens een voorbeeld nemen aan deze tempo keuze! Waarom? Omdat de Berliners hier hun muzikale moedertaal volmaakt spraken. Ja, Wenen ligt in de geest niet zo ver van Beriyn en de bonner meester had hetzelfde bloed in de aderen als de Beriyners. Da&r gaat het om! Na de pauze kon men het verschil duidelijk merken. Hoeveel diep res pect de Berliners ook in Debussy af dwongen, hoe perfect ook daarin hun spel was, zU spraken het muzikale Frans met een onvermijdelijk Duits accent. Herbert von Karajan ls een te uit gesproken analyticus voor Franse muziek. Stemt het dus te dankbaarder, dat hij het toch waagt. De „Frélude a l'Après-mldl d'un faune" rekte hij In den brede tot 12 minuten, waar de St.-W illibrordus In een gisteren in Den Haag ge houden bondsvergadering van de katholieke bond van werknemers in industriële bedryven „Sint Willlbror- dus". heeft de voorzitter, de heer H. M. de Groodt, kritiek geleverd op het loonbeleid van de regering. Hy sprak van een onverkwikkeiyke gang van zaken, waarin nooit zo duideiyk het trieste en zorgwekkende feit is ge demonstreerd van de enorme kloof die er bestaat tussen hetgeen er leeft in het volk en de schimmenwereld van de hoogste leiders van het maat schappelijk leven, die met deze schim menwereld tevens de sfeer scheppen, waarin koekoeken politiek kunnen gedUen. Er gaan stemmen op, om van de komende loonsverhogingen die op zichzelf al niet zo hoog zullen zyn een gedeelte niet te laten uitbetalen maar te laten sparen. Men noemt dit „investeringsloon", maar het is in wezen niets anders dan gedwongen sparen. Veel wyst erop, dat het weer de arbeiders zyn die de zwaarste klappen zullen moeten opvangen. Tegen deze onrechtvaardige situatie hebben wij ernstige bezwaren, aldus de heer De Groodt. Als in 1967 beperking van de con sumptie terwille van belangryke na tionale zaken nodig is, dan zal het gehele volk en alle burgers daartoe een bydrage moeten leveren. In de eerste plaats zal echter de overheid voorop moeten gaan en het voorbeeld geven. Bovendien zal een g e 1 ij k e behandeling van alle groepen der bevolking uitgangspunt moeten zyn. Dit wil zeggen dat, wanneer er meer gespaard moet worden, dan ook met uitzondering van de laagstbe taalden iedereen een deel van zyn verhogingen moet besparen. Dus niet alleen de werknemers, maar ook de minister, de huisartsen, de vrye beroepen en de zelfstandigen. Het is onaanvaardbaar dat het telkens weer de lonen zyn, die als voornaamste hefboom moeten dienen om onze eco nomie in evenwicht te houden, zo zei de heer De Groodt. Kust weergekeerd in Amsterdam Er hebben zich gisteravond in Amsterdam geen incidenten voorgedaan. Behalve dan één op het Spui, waar een wat verlate orgeldraaier na zeven uur (wan neer orgeldraaiers in Amsterdam thuis moeten zijn) nog wat mu ziek heelt gemaakt. Ongeveer 200 mensen hebben op deze muziek op straat gedanst. Na een kwar tier trok de orgelman verder. Fransen het In 8 doen en La Mer verging het helaas evenzo. Dit mag men Von Karajan noch de Berliners aanrekenen. Het is slechts één dier talloze bewijzen, dat de muziek geen Internationale taal is. Daarom muntten de Berliners uit in de Pastorale, evenals zy dat in De Doelen met Mozart deden, als waren zy daar ook met Berlioz' Fantastique relatief gelukkiger, ondanks ook daar in een Duits accent. Herbert von Karajan was ditmaal sympathieker dan tijdens het Hol land Festival 1964, omdat hjj zich onthield van al te mooldoenery c.q. zelfgevonden bymaaksel. die niet In de partituur staan. Dit leidde tot het beste van gisteravond; de Pastorale, Op de eerste dag van de ring van de hervormde gy^ namens prof. dr. G. van der stichting een platenkoffertjec grammofoonplaatjes worden boden, waarop alle 102 gezas opgenomen uit de proefbuu stichting liet door tien c»r deze gezangen vastleggen, op^ gemakkeiyk toegang kan kr$ deze nieuwe gezangen en opè keiyke vergaderingen gestls kunnen worden een zo jute ïyke beslissing te nemen over ring van de gezangen. (Van onze corresponded! Dominee Jac. de Vries uit veningen heeft gistermlddq veel succes een „wandeldleu houden. Aan zyn hervormde p teleden had hy geschreven, van plan was iedere vrijdag: van half drie tot vier uur wandelen over de Keizerstm hot Prins Willemplein in Scht gen. „U kunt me dan vrlendeHjl ten (dat hoop ik); U kuntt m'n jas trekken (dat bedoel kunt een praatje met me imi ik met U (daarvoor wandel i Inderdaad hebben vele menie stuk of 45, ds. De Vries aan getrokken en een praatje m gemaakt, over hun problems sproken. Zelfs uit Den Haag mensen, ingelicht door de k« voor hem naar Scheveningen gekomen. „Het is een aardig iets", zq) De Vries bescheiden. „Zolang loopt, ga ik er mee door' de dominee herkenbaar is? Het enige opvallende voor dt waarnemer is zyn voortdurend en weer gewandel. Gistermidda tot kwart voor vyf. ;i° - olang ij >r". Wii is? Aan) ZONDAG Aula Du RieuschoolVolle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. v. d. Meer. 10 uur voorm. Dr. Van Voorthuyzenschool: Pink stergemeente, Spr. dhr. F A. L. Poete- ray. 3 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 6.15 uur nam. Oude R(jn S: Baptlstengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur MAANDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 urn nam. van Jehovah's getuigen. 7.35 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Pieterskerk: Avondgebed. 7.30 DONDERDAG 5de Binnenvestgracht: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Clu- sius-tuln. 7.15 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. PieterskerkHolland-Festival Toon kunstkoor zingt Bach's „Hohe Messe". 7.45 uur nam. Herengracht 26: Jaarvergadering N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. 11 uur Zoeterwoudseweg 1Aandeelhou dersvergadering Electrolasch Mij. 11 Zoeterwoudseweg lAandeelhou dersvergadering H.C.W. 12 uur 's mid dags. BIOSCOPEN Studio: „De liefde van een blondje". 18 Jaar. Dagelhks 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De gele tyger van Bangkok" 18 Jaar. Dagelijks 2.30. I en 9.15 uur: zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Kindar. de onkwetsbare". 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „De man die verdwllneD moest", 14 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 430. 7 en 930 uur. Luxor: „Derek Flint", 14 Jaar.! ïyke 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondif 4.45. 7 en 9.16 uur. Trianon: „What's new pussy»: Jaar. Dageiyka 2.30, 7 en 9.15 us dag 2.15 4.30 7 en 9.15 uur Wassenaar Astra: dondert uur, vrydag 8 uur, zaterdag 7 fi uur, zondag 7 en 9.15 uur, „It 18 jaar. Zondagmiddag 2.30 uur, „Onde: tenvlag". TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie MIJ dec Letterkunde 200-Jarlg bestaan:* 10—5 u: zond 1—5 u (Tot 20; Legennuseum (Pesthulslsani: uitzondering van zaterdag van li (zondag 1-5 uur) MolenmuseumMolen 's maandags gesloten, dinsdag dag. donderdag, vrijdag en K? van 10 tot 5 uur; zondag Rijksmuseum voor V (Steenstraat 1Dag 10-17 u: dag» 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkent Tentoonstelling „De mens van leven en bedrijf van de prehtö» mens ln het verre en nab(]e W Werkd. 10-17 uur; zond. 13*11 (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudheden f ïyics 10-6 uur: zond 1-5 uur Rllksmuseum voor de geachl^ der natuurwetenschappen: Das 'tu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der spot* Geopend voor spoedeisende apotheek Reijst, Steenstraat ie Jjeiueruurp exi ftpuuKc» ten zyn de gehele week geopet- De Oegstgeestse Apotheek la oPJ dag 19 Juni gesloten van 8 u- ZONDAGDIENST DER Hulsel Voor spoedgevallen zijn van S dagmiddag 12 uur tot maandag» 8 uur bereid waar te nemen toren Jansen, RIJnsburgerweg 53024; H. Jasperse, W. Singel 24961; Meel. Thorbeckestraat 22522. Wljdlcks. Witte Singel H 30177 en Gaasbeek. Hogewoerf tel. 20266. Te Oegstgeest dokter Melend 53863. Bh geen genoot van oa oowj® specialist (of diens waarnemen' op dokterstelefoon 22222. ZATERDAG 18 JUNI Kon Schouwburg, 20.15 uur, P seldorfer Schausplelhaus. r Kurzaal. 20.15 uur. Heldelbetf ZONDAG 19 JUNI Kon Schouwburg, 20.15 uur, seldorfer Schausplelhaus. Kurzaal, 11.30 uur, Sonate DINSDAG 21 JUKI Kurzaal. 20.15 uur. Kon Hn^' WOENSDAG 23 Jt$j Dillgentia, 20.15 uur, Beaux i'J Trio.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2