Winst Poulidor te gering Betty Stöve Annette van verslaat Zijl (Z.A.) Zes Eldo-staten [tot komen voorlopig akkoord LZC KANSLOOS TEGEN ZIAN: 3-0 OM DERTIEN SECONDEN DRAKENWEEK Electrolasoh en H.C.W. UVS heeft beste kansen in Gorkum Janssen ploegleider Ronde van Toekomst DE SP0RTT0T0 ZATERDAG 11 JUNI 1960 LEIDSCH DAGBLAD TIJDRIT IN DAUPHINE LIBERE Raymond Poulidor blijft de renner, die steeds weer net enkele seconden tekort komt om te kunnen slagen. Zo ook nu weer in de vrijdag gereden tijdrit in de Dauphine Liberé. De verwachtingen waren, dat Poulidor niet alleen de etappe zou winnen, maar boven dien zoveel tijdwinst zou boeken, dat hij beslag zou leggen op de eerste plaats in het algemeen klassement. De eerste verwachting ging in vervulling: Poulidor was de snelste op het 42,5 km lange parcours, maar de winst op de zich kranig verdedi gende Spanjaard Echevarria was te gering (36 seconden) om het leiders tricot van hem te kunnen overne men. Het ging om dertien secon den Op het moeilijke, bergachtige par cours, dat bovendien dOor de voort durende regenval gevaarlijk was, hebben drie man de toon aangege ven: Poulidor en de Spanjaarden Echevarria en Gabica. Zowel Pouli dor als Gabica was een gevaarlijk concurrent voor Echevarria en bei den diende hij nauwlettend in de gaten te houden. Op de helft Tsjikwiladze zwaar gewond De Russische judoka Parnaoz Tsji- kwiladze is vrijdag het slachtoffer geworden van een auto-ongeluk in het centrum van Moskou- Tsjikwiladze, student aan de universiteit van Tbilisi, was naar Moskou gekomen om zich voor te bereiden op de we reldkampioenschappen judo voor studenten, deze maand in Tsjecho- Slowakjje. Hij werd met zware ver wondingen naar een ziekenhuis vervoerd. Tsjikwiladze behaalde tijdens de Olympische Spelen in Tokio de bron zen medaille in de zwaargewicht klasse en werd in 1965 Europees kampioen. Tijdens de Europese kam pioenschappen begin mei van dit jaar in Luxemburg verloor hij in de finale van de Nederlandse zwaar gewicht Wim Ruska. Schermen in Noordwijk Het internationale schermtoernooi (vandaag en morgen» in Noord- wijk mag zich ook dit jaar weer in een goede bezetting verheugen. On geveer 160 schermers en schermsters uit West-Duitsland. België. Groot- Brittannië, Polen. Italië, Frankrijk, Oostenrijk en Nederland zullen acte de presence geven. De Nederlandse sabreur Kasper Kardolus, die in 1964 en 1965 be slag legde op de beker, zal deze moe ten verdedigen tegen de sterke Pool Ochyra, finalist op dit wapen tijdens de wereldkampioenschappen en de Olympische Spelen in Tokio- Het is overigens voor de eerste maal dat Polen heeft ingeschreven. De Oostenrijker Trost, tweemaal in successie ('64 en '65) winnaar van de beker op de degen, zal in de Duitse schermers Anschutz en Zim merman sterke concurrenten voor de titel vinden. De Nederlandse kampioene op flo ret, Nina Noordermeer-Kleiweg en Leni Kokkes-Hanepen, beiden uit Rotterdam, zullen de Nederlandse kleuren op floret verdedigen. en had op dat sprong van 31 seconden op Echevar ria en van 37 seconden op Gabica, Toen reeds werd het de Fransen duidelijk, dat Poulidor niet in zijn aanval op de leiderspositie zou sla gen. Hij zou nog 23 seconden winst op Echevarria moeten boeken om de Spanjaard te kunnen onttronen. tegen de sterk rijdende een te grote opgave. Pou lidor krijgt nog een laatste kans in de vandaag te rijden laatste etappe van Montelimar naar Grenoble maar het is niet waarschijnlijk, dat de Spanjaaa-den zich de eindoverwin ning zullen laten ontnemen. Behalve het genoemde drietal kwamen nog enkele Spanjaarden met uitstekende verrichtingen voor de dag, evenals onze langenoten Kloosterman niet in Tour RAYMOND POULIDOR Henk Nijdam en Kees Haast, die met de Fransman Raymond een ge deelde zesde plaats bereikten, Arie den Hartog die zich negende plaatste i Huub Zilverberg met een twaalf de plaats. Van wielermedewerker i Uitslag De uitslag van de tijdrit over 42.5 km van Pierrelatte naar- Monteli mar luidt, 1. Raymond Pouüdor (Fr) 59 min. 44 sec. (gem. 42,687 km per uur); 2. Echevarria (Sp) 1.00.20; 3. Gabica (Sp> 1.01.8; 4. Gomez del Moral (Sp) 1.02.05: 5. Bracke (Belg»| 1.02.08: 6. Nijdam (Ned), Haast (Ned) en Raymond (Fr) allen 1.02.21 9. Den Hertog <Ned) 1.02.24; 10. Uriona <Sp) 1.02.34; 11. Gonzales (Sp) 1.02.43; 12. Zilverberg (Ned) 1.02.52; Karstens (Ned) 1.04.31. Algemeen klassement na de 8ste etappe: 1. Echevarria 38 uur 37 min. 3sec; 2. Poulidor 38.37.16: 3. Gabica 38.38.05; 4. Raymond 38.39.47; 5. Ai- (Fr) 38.40.49; 6. Guimbard (Fr) 38.40.57; 7. San Miguel (Sp) 38.44.21; 8. Kees Haast 38.45.34; 9. Gomez del Moral 38.46.40: 10. Theilliere (Fr» 38.47.04; 21. Zilverberg 38.58.16; 25. Den Hartog 39.07.50; 26. Karstens 39.08.29; 34. Nijdam 39.26.19; 51. Zoet 40.04.32. Zoals gisteren in een deel van onze edities gemeld, heeft Bart. Zoet het eerste gedeelte van de aohtste etappe Wereldkampioen schaken Ti- gran Petrosjan met de lauwer krans. nadat hij zijn uitdager Boris Spassky had verslagen. Nol Kloosterman 31 dagen te oud voor de Ronde van de Toekomst wordt géén prof en gaat niet naar de Tour de France. De 24-jarige Leidenaar, die vorige week na af loop van de Ronde van Limburg (op advies van KNWU-coach Joop Mid- delink) een aanbod van het Belgi sche extra-sportieve merk „Solo" van de hand wees, maar enige dagen ge leden. toen hij hoorde dat hij niet met de Nederlandse ploeg naar de Ronde van de Toekomst zou kun nen gaan, opnieuw contact met Piet Liebrechts opnam, kreeg gisteravond te horen dat het niet meer door kon gaan. Oud-wereldkampioen Rik van Looy heeft zijn ploeg voor de Tour inmiddels met een jonge Bel gische renner aangevuld, ter Zesdaagsckoning Peter Post toegezegd de Ronde van Frankrijk te zullen rijden. SURPRISE IN BRISTOL Op het IJsselmeer voor Medem- blik zijn vrijdag de eerste wedstrij- gehouden van de zg. Drakenweek, die drie dagen zal duren. Het plan om dit evenement internationaal te ma ken. is door een te korte tijd van voorbereiding volledig mislukt. Geen enkele buitenlander schreef voor Me- aemblik in. Daardoor verschenen al leen de Nederlandse drakenzeilers, onder wie alle leden van de Neder landse selectieploeg, vrijdagmiddag aan de start. Evenals tijdens de Hol- j landiawedstrijden van jj. zaterdag en zondag was ook nu weer Cor Groot bijzonder goed op dreef. Hij behaal- I de met ruime voorsprong de overwin ning. Op de tweede plaats werd hij De 19-jarige Betty Stöve. de nummer twee op de Nederlandse nglijst. heeft vrijdag in de halve finales van het dames enkelspel 1 het toernooi om de tenniskampioenschappen van West-Enqe- ijl ook I land in Bristol een van de mooiste overwinningen in haar carrière -w* I behaald. de eerste IN RAVIJN. Ondanks verlies 46) slaagde zij erin de als num mer 1 geplaatste Zuidafrikaanse An nette van Zijl te verslaan. Betty Stöve schreef de tweede set met 6—2 Twintig deelnemers aan de ama- I op haar naam en was in de derde tfeur wielerronde van Engeland zijn set dermate superieur, dat zij de- gisteren over de wand van een 700 ze won met 6—1 en daarmee de par- meter hoge bergtop in de Pennines In de eindstrijd komt Betty gevallen. I Stöve uit tegen de als nummer 2 geplaatste Argentijnse Norma Bay- Een ooggetuige beschreef de plaats van het ongeluk als „e Het gebeurde toen de gonnen aan de afdaling van de Fleet Moss Piek en over de rand van de weg stortten bij de eerste scherpe bocht. De volgende renners moesten in een ziekenhuis worden opgenomen de Canadees Pierre Dandre, de Zwitser Roland Walter en de Brit Pete Haris. De eerste twee hebben een gebroken sleutelbeen. Ion, die in de andere met 6—1 6—3 won van de Francaise Frangoise Durr. Ook in het damesdubbelspel boek te Betty Stöve succes. Samen met de Australische Gail Sherriff ver sloeg het Rotterdamse meisje het Franse duo Frangoise Durr en Ja- nine Lieffris met 75, 63. Ook in finale Waterpolocompetitie .1 de tenniskampioen schappen van het graafschap Not tingham geplaatst Zij zegevierde met 62 62 over de Australische Margaret Harris. In de eindstrijd ontmoet zij de Frangaise Eva Ter ras, die in de andere halve finale het Australische tennistertje Whitely met 62 62 uitschakelde. Lidy Jansen Venneboer bereikte met haar partner, de Brit Battrick, ook de finale in het gemengd dub- bespel. In de finale versloeg de Ne derlands-Britse combinatie een an dere combinatie van dezelfde natio naliteiten, Lloyd (Gb)-Ada Bakker (Ned) met 63 6—1. Met Els Sprüyt uitkomend in het dames dubbelspel werd Lidy Jansen Venneboer echter in de halve finales hiervan versla gen door de Zweedsen Sandulf en Lundquist: 57 6—8. Okker gevolgd door de marineman Aas Vis ser. die met een nieuw schip startte, maar ondanks deze handicap erin slaagde de rest van het veld voor te blijven. De uitslag: 1 Cor Groot 2. Aas Visser. 3. Ed Frech 4. Jan Bol 5. ir. J. de Jong. Sportsplinters Uitslagen van vrijdagavond in de hoofdklassecompetitie waterpolo van de KNZB gespeelde wedstrijden luiden: Heren: De RobbenNeptu- nus Amersfoort 8—5, AZPCDZV 7—3, Neptunus ArnhemDe Meeu- Advertentle BEZOEK A.S. ZONDAG INTERNATIONALE TOERNOOI ROODENBURG Deelnemers: DWS. Xerxes, RCH, DHC, Storm'vogels, Lugdunum, Zaan dijk en Roodenburg. Terrein Noord. Aanvang 10 uur Finale pbn. 3 uur. Opstelling UVS In de uitwedstrijd tegen Unitas komt UVS als volgt uit: Vermeer, Balkhoven, v. d. Kaay, Koren, Lardé, Leget, Thoeng, Kantebeen, Teske, Désar, Vqn Schooten. De Nederlandse kampioen Tom Okker heeft met de Australiër Ruf- fels als partner de finale bereikt van het heren-dubbelspel in het interna tionale toernooi te Beckenham door j een overwinning met 75 64 op de I Indiërs Lall en Mukerjea, In de fi- 1 nale zullen zy uitkomen tegen Australiërs Bowrey en Davidson, die in de andere halve eindstrijd met i 61 63 zegevierden over de Rus sen Likhachev en Metreveli. BETTY STÖVE De Nederlandse ploeg voor df jaarlijkse drielandenwedstrijd ovei dertig km. die zondag 19 juni in hel Duitse Assinghausen tussen West- Duitsland. Zwitserland en Neder land wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Aad Steylen (Rotter dam). Rudi Mol (Amersfoort). Jac ques Smitzs (Alphen a.d. Ryn) en Ru den Hartog (Amsterdam). De uitslag van de vrijdag gere den eerste etappe van de Ronde van Luxemburg, die ging van Luxem burg naar Bel Air over een afstand van 198 km. luidt: 1. Eddy Schutz (Lux 5 uur 19 min. 45 sec, 2. Ar- mand Desmet (Belg) z.t., 3. Willy Planckaert (Belg) 5.22.7, Een groot peloton met o.a. de Nederlanders Piet Braspennincx, Wim Schepers, Hans den Hartog en Jan Boo. allen I in dezelfde tijd als Planckaert, Hans Parrel in waterpoloploeg j Hans Parrel (LZC) is gekozen in de Nederlandse waterpoloploeg. die tijdens de zwem- en polo-interland, zaterdag en zondag 18 en 19 juni in j Delmenhorst tegen West Duitsland uitkomt. Leidse Rotaryclub vierde 8ste lustrum In een der zalen van de Stadsge- hoorzaal heeft de Leidse Rotary- club gisteravond met vele leden en hun echtgeoten het veertigjarig be- staan van de club gevierd. De voorzitter, de heer H. E. van j der Heide, gaf in zijn openings- I woord, waarin hij in het bijzonder gouverneur en mevrouw Lepelaar verwelkomde, een kort overzicht van de geschiedenis der club. welke de zesde in ons land was. Van de op richters maakt thans alleeen de heer E. W. Wichers Rollandet nog deel van de club uit. Aan hem en zijn echtgenote werd een aandenken aan geboden. Een zeventig telegrafische en schriftelijke gelukwensen uit bin nen- en buitenland demonstreerde de nationale en internationale ver bondenheid. Het verdere gedeelte van het pro gramma werd, behoudens het optre den van de voortreffelijke gooche laar Henk Bouman, geheel verzorgd door eigen krachten, waarbij kon worden geconstateerd, dat de Leidse club vele artistieke talenten her- J bergt, wier manifestaties een welver diend succes oogstten. Terecht werd aan het eind van het programma met alleen hulde gebracht aan de excetanten, maar evenzeer aan het organisatie-comité onder leiding van de heer Han de Wilde. Commissarissen van de N.V. Ned. Electrolasch Mij. te Leiden stellen aandeelhouders voor om het dividend over het jaar 1965 vast te stellen op 17%. In het jaarverslag van deze vennootschap wordt o.m. opgemerkt, dat alle aanverwante ondernemingen het jaar 1964 en 1965 met positief re sultaat hebben afgesloten. De investeringen in 1965 bedroegen f 652.311.— waartegenover in dat jaar f 659,556.— werd afgeschreven. Het beschikbare winstsaldo over 1965 bedraagt na afschrijvingen, re servering voor belastingen en na toevoeging van f 200.000 aan de reser ve bijzondere doeleinden f 1.047.926.-. Van het college van commissaris^ sen van de H.C.W. is er een voorstel om het dividend over 1965 vast te stellen op 21%. Investeringen vor derden in 1965 een bedrag van f322.612.waartegenover een af schrijving in dat jaar staat van f 396.662.—. Nadat rekening is gehouden met afschrijvingen en belastingen en na toevoeging, vóór winstdeling, van f 150.000.— aan de reserve voor bij zondere doeleinden, resteert een be schikbaar winstsaldo van f 1.009.299!- Het bedrijf is behoorlijk van werk (Van onze waterpolomedewerker LZC heeft gisteravond in de eerste klasse B de eerste helft van de com petitie met een nederlaag afgesloten. In het warme water van het Haag se Zuiderparkbad waren de Leide- naars kansloos tegen het sterke Zian. Na een matige wedstrijd trok ken de superieure Hagenaar ver diend met 30 (20, 00, 10, 60) de zege naar zich toe. De Leidenaars kwamen vooral de nodige zwemsnelheid tegen de snelle en vlot combinerende Haagse ploeg tekort en reeds in de eerste periode was de strijd daardoor beslist In ternational Nico van der Voet pas seerde LZC-doelman Nico van Sit ter t tweemaal (20) en toen de Hagenaars ook daarna het spel zon der al te veel inspanning bleven dic teren, werd het duidelijk dat LZC de de vierde nederlaag van dit seizoen niet zou knnnen ontlopen. Voorlaatste competitieronde UVS en het Rotterdamse Neptunus beginnen morgen aan de voor laatste ronde van hun nek-aan-nek race naar het kampioenschap van de eerste klasse B en wanneer de Leidenaars in deze fase van de strijd niet worden uitgeteld, dan volgt volgende week in de Kik kerpolder de grote finale: UVSNeptunus. Wie aan het begin van die wedstrijd de beste papieren heeft, hangt grotendeels af van de resultaten van de duels die morgen worden gespeeld. Op het eerste gezicht krijgt UVS het bij Unitas minder moeilijk dan Neptunus, dat thans aantreedt tegen stadgenoot CVV. Dit houdt echter niet in, Jat de blauwwitten de winst in Gorkum voor het oprapen hebben en er zal dan zeker hard voor moeten worden gevochten. Neptunus op het ogenblik één punt voor op UVS is in deze competitie al eerder door CVV geveld en begint waarschijnlijk met een wat minder gerust hart aan dit duel. De kans dat Neptunus een punt verspeelt, is dan ook niet alleen maar denk beeldig. In de derde speeltijd zorgde Frans Niehofff uit een strafworp voor het derde Haagse doelpunt en hoewel scheidsrechter Ruimschotel daarna eerst Nico van der Voet (Zian) en vervolgens Wim Deurloo (Zian) en Ronald Koedoder (LZC) uit het wa ter stuurde, bleef Zian de strijd be heersen. LZC, slaagde er niet in het spel volledig in handen te nemen en zag dan ook geen kans on danks de numerieke meerderheid de eer te redden Ongeslagen AZC is in de tweede klasse B nog steeds ongeslagen. De Alphenaren versloegen in hun derde wedstrijd ook het Haarlemse HVGB: 1—7 (0—2 0—2, 1—2 en 0—1. Oud LZC-er Ge rard de Leeuw scoorde in het Stoops- bad zijn derde hattrick van dit sei- De in de tweede klasse debute rende Alphenaren hebben tegen HVGB hun ongeslagen record niet verspeeld. Na HZC en Wilskracht werden ook de Haarlemmers reso luut aan de Alphense zegekar vast geknoopt. Coach Kaltenecker mocht na afloop wel opmerken dat „zijn jongens" de vorm van het vorige 'kampioens)jaar nog niet helemaal hebben bereikt, aan de resultaten is dat beslist niet te merken. AZC ging snel van start. Reeds in de eerste periode namen de Alphe naren een 02 voorsprong door Gerard de Leeuw en Geeza Kalte necker en de wijze waarop dat ge beurde ontnam HVGB alle hoop. De Leeuw en Kaltenecker voerde in het tweede gedeelte de stand tot 04 op en zelfs het feit dat de ?.wak leidende scheidsrechter Wijk- meyer toestond dat Schroberer (HV GB), die hij uit het water had ge stuurd, weer aan het spel ging deel nemen, terwijl er nog geen doel punt was gescoord, kon de Alphense opmars niet stuiten. De Leeuw (2) en Buisert bepaalden met Klipp (HVGB) de eindstand op 1—7, Bevredigende regeling voor de protesterende Britten Demonstratie Ludvik Danek met 65.22 meter 5 wereldrecordhouder discuswer- g pen heeft in het Amerikaanse g g Long Beach voor een sensatie g g gezorgd. De Tsjech, die momen- g g teel een trip door deVerenigde g B Staten maakt, gooide de 2 kg zware discus 66.07 meter. Het is echter de vraag of Daneks presta- tie als wereldrecord erkend kan worden. De Tsjech kwam uit in een g g juniorenwedstrijd en het was de g g bedoeling dat de wereldrecord- g g houder een demonstratie zou ge- g B ven. Volgens de internationale reglementen zou niet aan alle eisen voor de vestiging van een wereldrecord zijn voldaan. Stan Eales, de organisator van de de erkenning van Daneks wedstrijden in Long Beach, heeft echter verklaard dat niets prestatie als wereldrecord in 5 de weg zou staan. De Britse minister van lucht vaart. Fred Mulley, heeft de an dere leden van de Eldo (Euro pean Launcher Development Organisation) laten weten, dat zijn regering elk voorstel ter ver lichting van het Britse aandeel in de kosten van deze organisatie in welwillende overweging zal nemen. Minister Mulley zei dit bij de opening van een bijeen komst van twee dagen in Parijs, waar over de toekomst van de organisatie zal worden gespro ken. Volgens welingelichte krin gen sprak de Britse bewindsman niet over een uittreden van En geland. De Sportcommissie van de KNWU heeft opnieuw de Limburger Jef- ke Janssen aangewezen als leider van de Nederlandse ploeg voor de Ronde van de Toekomst (1-14 juli). De afgelopen week is gebleken dat er rond de uitnodiging van Janssen in het voorjaar nogal wat misver standen waren gerezen, waardoor m tenslotte toch niet wegcoach Midde- link behoefde uit te zenden. De ploeg voor de Ronde van de Toekomst be staat uit de volgende renners: Har ry Steevens (Elsoo), Eddy Beugels (Sittard), Rinne Wagtmans (Sint Willybrod), Jan van der Horst (Haarlem), Evert Dolman (Rotter dam), Tiemen Groen (Follega), Wil ly Geeraets (Thorn) en Piet Tesse- laar Kalverdfjk)Reserves zijn: Jan Serpenti (Beverwijk) en Jan Harings (Sibbe). Engeland zich uit de organisatie zou terugtrekken wegens de sterk geste gen kosten, waarvan Engeland bijna veertig procent voor zijn rekening moet nemen. Van de Eldo. de Euro pese organisatie voor de ontwikkeling van een draagraket, zijn. behalve En geland, ook België, Italië, Neder land, Frankrijk, West-Duitsland en Australië lid, De kosten van het plan om tegen 1970 met behulp van een Europese draagraket een com municatiesatelliet in een baan om de aarde te brengen, blijken tweemaal zo hoog te zijn als aanvankelijk was gedacht. Het gaat nu om een be drag van 150 miljoen pond, of onge veer anderhalf miljard gulden. Amerikaanse druk Brussel zijn Britse collega Ste wart hebben gezegd dat het wellicht voor Engeland beter zou zijn in de Eldo te blijven. Rusk zou er daarbij van uit gaan. dat Frankrijk en West- Duitsland vrijwel zeker bereid zullen zijn een deel van de Britse last te dragen. Zijns inziens is het politiek opzicht belangrijk voor Engeland om lid te blijven in de Eldo. ook al zou dit het misnoegen opwekken van de Amerikaanse bedrijven die voor de ruimtevaart werken. Voorts zou mi nister Rusk hebben gezegd, dat de VS bereid zijn technische steun aan de Eldo te geren, door lanceerfacili- teiten te verlenen, naast het aanbod van Frankrijk ten aanzien van de in aanbouw zijnde ruimtebasis in Frans-Guyana. Reuter meldt uit Parijs, dat de zes Eldo-leden gisteren tot een ontwerp akkoord met Engeland zijn gekomen. Volgens goedingelichte kringen zal dit voorstel ter bekrachtiging aan de reps, regeringen worden voorgelegd. De kosten van het project ongeveer anderhalf miljard gulden, zouden nu als volgt worden verdeeld. Engeland 27 pet in plaats van 40 pet zoals tot nog toe, West-Duitsland 27 pet (was 22pct», Frankrijk 25 pet (was 24 pet» Italië 12 pet (was 10 pet) en België en Nederland gezamenlijk 9 pet (was 5 pet). Het zevende Eldo-lid Austra lië geeft geen financiële bijdrage, maar stelt grond voor de lanceer basis beschikbaar. Het is de bedoe ling dat de Eldo-telecommunicatie- satelliet omstreeks 1970 de ruimte ingaat. (Advertentie) (OFFICIEEL BERICHT) Eerst thans is bekend, dat de wedstrijd Brazilië-Tsj. Slowa kije (no. 12) op zondag wordt gespeeld, waardoor de uitslag eerst in de loop van maandag bekend wordt. In verband daarmede is de sluiting van de melding voor TOTO 4 0 verschoven van woensdag 12.00 uur naar don derdag 12.00 uur. de Directeur.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7