Eveleens benoemd gemeentesecretaris J eugdige bollenkweker s zoeken nieuw wegen van Voorschoten Ordelijke betoging in Hoeé, thans door oproerpolitie bezet Stichting van een economisch bureau Echte Van Goghs of niet bij De Boer Waarde van 40 a 60 miljoen In Amsterdam Vijf jongens bekennen zon zestig inbraken 11 JUNI 196® LEIDSCH DAGBLAD PAOBfA W 1 heeft weer een ge- .aris. Met meerderheid i werd verkozen num- i de door B. en W. van uitgebrachte voordracht de heer A. Eveleens *j:hef afdeling: financiën •öneente Naaldwijk- ^Juideling van het voor- Pflming van de gemeente- ig de raad op verzoek j Bakels (P.C.) in gehei- I ng Het besloten over- lechts vyf minuten en aing van de vergadering heer Bakels aan het 3. en W. de geruchten .^.eken, welke door twee (Etters geuit zouden zijn, 1 van de voordrachtlest, - Schoonderbeek (Prot. 6 zelf zijn sollicitatiebrief hebben, op onwaarheid voortkomen uit een on- door amateurs-schrift- verricht. Burgemeester 4-,„Wij weten van niets", ^[rtanier (KVP) distan- direct van het gezegde i|1( Bakels en stelde, dat J [list dat de beste man ge en dat de benoeming A^e benoeming mag zijn. (rsal de meest aanvaard- iat kiezen en daarover mening verschillen", al- atholieken woorvoerder- Groot (VVD) wenste op ai van de heer Bakels in, maar verklaarde na- it er uitvoerig en uitge- is geweest tussen de ®pvoorza'tters cn dat dit ItrouweUjk is geweest. I fractie-voorzitters is in niet meer mogelijk na |0(n van de heer Bakels", jerale woordvoerder. Op ^dhr. Iestra (P.C.) deel- ,ter mede, dat alle kan- 1 -dig getest zijn en aan de t De stemming gaf het Ultaat: A. Eveleens 9 IV Schoonderbeek 6 stem- I Ia. Wiggers 2 stemmen. Schuurman was afwezig. 1 t'Si met ingang van de ko- -n PUursperiode het aantal te breiden tot drie 0;' discussie aangenomen. Waterdruk het met de vragen van s (PvdA) over de water- naatregelen, welke B. en dementen om de „droog- ""Voorschoten" op te hef- ...jitspraken: dr. Pels, PvdA dit toch zien aan- heerst onrust onder de ^Sarom heeft de brand- ^.Sg bij de oefeningen lei- a t^bruikt? Het is allemaal nend voor Voorschoten!" Wts (KVP): „De water- vte\ te gering, dat heeft de fin 1961 ingezien. B. en W. 0' _Lf scheid van Cittert H. van Cittert, die ruim r bestuurslid is van de Besturenbond, zal vrij- n het gebouw voor Chr. .-elangen afscheid nemen wond. Vele jaren heeft de vjrüttert de christelijke vak- a tal van commissies en irtegenwoordigd- ^Nijverheids >nderwijs :fcJi Leiden ibi :en in de chr. lagere tech- i(j:.ool in Leiden gehouden g van de Ver. voor Chr. jonderwys voor Leiden eri iSt|Zijn de jaarverslagen uit- Uit deze verslagen bleek het aantal leerlingen van she school op 15 oktober jl. sg. De Chr. Nyverheids- r meisjes „Boshuizen" werd :elopen jaar door 792 leer- ocht. ïdende bestuursleden, mej. Krijkamp en de heren ^ershoff en P. C. den Ouden ïrkozen. Plaats van de' heer H. van lilie zich niet herkiesbaar it'ld, werd gekozen de heer ulo-examens s Leiden Jd voor het Mulo-diploma •mes A. M. de Vries, J. van 1. v. Walbeek* te Leiden, C. /e Sasenheim, L. Sip* en G. katwijk aan Zee, A. R. Ver te Katwijk, M. Tameling te ïrg Z.-H. en de heren G. v. A. R. Bakker. N. P. C. van Leiden, J. P. Plaisier* te Ha- Ie, A. de Vreugd* te Katwijk M. Westerink te Oegstgeest, ers te Zoeterwoude. 1 voor het mulo-diploma B: s: C. Stuurwold, J. P. Reints n en de heren C. P. Spruij- N. A. Wempe, P. Wilschut, erkerk te Leiden, C. v. d. te Hazerswoude, J. Holverda ijk, D. J. Bruin, M. Noort, M. j te Oegstgeest. De kandida- .wier naam een sterretje >ehaalden tevens de aante- middenstandsdiploma. hebben het hoofd in de schoot ge legd en niet genoeg aandrang uitge oefend bij G.S. om het raadsvoorstel tot vergroting van de waterberging goedgekeurd te krijgen." Dr. Ham ming a (WD),,B. en W. menen het gebrek aan waterdruk te kunnen op- vangen door het plaatsen van een z.g. aanjager, waar blijft het voorstel tot het verlenen van een krediet voor deze aanjager? De voorlichting aan de burgerij door middel van een ge luidswagen was uitstekend". Wethou der Dekker (P.C.) verklaarde, dat de reimwa/terberging dient te worden uitgebreid van 60 m3 tot 240 m3, zoals de raad reeds in 6961 besliste. GS zijn echter de mening toegedaan, dat het gemeentelijk waterleidingbedrijf dient te verdwijnen en de watervoorziening regionaal dient te geschieden: Den Haag - Wassenaar - Leiden - Voor schoten. De technici zijn reeds ver gevorderd met deze plannen, helaas wordt Voorschoten in een moeilijke positie gebracht door de droogte, waardoor het waterverbruik gestegen m 600 naar 1200m3 per dag. Voor de aanschaf van de „aanjager" dien de de wethouder een voorstel in tot het beschikbaar stellen van een kre diet van f 8500, deze aanjager wordt waarschijnlijk binen drie weken ge plaatst. Burgemeester L. de Kool verklaarde dat vele Ingezetenen te weinig begrip hebben voor de moeilijkheden van anderen. Er wordt thans nog steeds gesproeid. Tussen vijf en negen uur 's avonds mag er beslist niet ge sproeid worden, werd per geluidswa gen meegedeeld, vele bewoners gingen toen sproeien voor en na die tijd. Het komt thans nog voor, dat op ga zons hele nachten de sproeier staat erken en dat kan beslist niet! De brandweerwedstrijden waren z.g. droge wedstrijden, het waterreservoir was gevuld buiten de spertijd! Servituut Het servituut van vrij uitzicht voor „Berbice" werd voor een gedeelte af- Straffen leidt in verkeer niet tot meer veiligheid (Van onze Haagse correspondent) Strafrechterlijke maatregelen lei den niet tot verkeersveiligheid, zo 't prof. mr. G. E. Langemeijer, procu reur bij de Hoge Raad gistermid dag de vereniging bescherming voet gangers voor gehouden, tijdens de voering van het 1212-jarig bestaan in de Haagse Rolzaal. Prof. Langemeijer vindt het ge vaarlijk te wijzen op het strafrecht bij de bestrijding van de verkeerson veiligheid. Na zijn mening is dit slechts geschikt om de werkelijke onverschillige piraten in toom te hou den. Voor ieder ander kan de justi tiële stok achter de deur leiden tot onvoorzichtigheid. „Want", zo zei prof. Langemeijer „doordat wij niet worden gestraft, zouden wij denken dat wij niet on voorzichtig kunnen zijn". He verge leek de onvoorzichtigheid in 't ver keer die maar al te gauw de dood tot gevolg kan hebben, met de onvoor zichtigheid van de huisvrouw die een kopje breekt. Volgens prof. Lan gemeijer tobt de Justitie met het straffen van onvoorzichtigheid, die ernstige gevolgen heeft gehad. De omschrijving „grove" onvoorzichtig heid, noemde hij een lapmiddel. Maar de term moet wel worden ge hanteerd om de enkele onverschilli gen in de hand te houden. Draadbreuk lijn Leiden -A'dam J In het treinverkeer Leiden Amsterdam heeft zich heden- ochtend enige vertraging voor- gedaan. Omstreeks acht uur is de bovenlijn, ter hoogte van de Haarlemmertrekvaart, gebro- - ken. Na korte tijd ïvas het mo- gelijk om het treinverkeer J over één lijn te leiden. In de loop van de ochtend heeft de g technische dienst van de N.8. a de draadbreuk hersteld. R. K. kleuterschool Oppenheimstraat De officiële opening van de r.-k, kleuterschool aan de Oppenheim straat vindt as. vrijdagmiddag om 3 uui' plaats. Aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam zijn in de facul teit der economische wetenschappen geslaagd voor het prop. examen de heren G. P. Brouwer. A. N. Groos, S. J. M. Sala en J. J. H. Verberg allen te Leiden. B. en W. van Voorschoten delen de raad mede, het besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland van 27 april 1966, tot verdaging van de beslissing omtrent goedkeuring van het raadsbesluit van 28 Januari 1966 betreffende de aankoop van di verse percelen weiland, gelegen in de Noord-Hoflandse polder van mevr. J. Nell-Poot te Leiden. De aankoop werd indertijd sterk afgeraden door de heer J. van der Ende (P.C.) op grond van een verkeerde taxatie. gekocht. Tien raadsleden waren vóór afkoop en zes raadsleden tégen, de gehele PvdA-fractie en de heren For- tanier (KVP) en Kamminga <VVD>. De raadsleden waren over het al gemeen van oordeel, dat bij de vo rige behandeling (toen de stemmen staakten) de leden te persoonlijk wa ren geweest. Dr. Kamminga (WD) stelde, dat de kritiek op de afkoop van dit servituut gericht moet zijn tegen de eigenaren, die ondeugdelijke grond aan de gemeente verkochten en niet tegen de familie Begeer, die slechts de derde partij ls. Hij bleef tegen de afkoop omdat het bestaan van het servituut is omstreden. Om wille van de woningbouw, die in ge vaar komt bij afwijzing van deze afkoop van vrij uitzicht, stemden de tien raadsleden voor. De overige voorstellen van B. en W. ondervonden weinig weerstand, waar de tropische temperatuur in de raadzaal niet vreemd aan was. Maandag begint proces-Ruby Ma&ndat begint in Dallas «ei euw proces tegen de 55-jarige nachtclubeigenaar Jack Ruby, ter dood veroordeeld wegen moord op de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy Lee Harvey Os- den uitgemaakt of Ruby bij zjjn volle verstand is en wa« op het tijd stip waarop hjj Oswald doodschoot. Ruby's verdedigers hebben stap pen gedaan om het verhoor van ge tuigen te voorkomen. Die zijn ech ter op niets uitgelopen. De verdedi gers stelden, dat Ruby's grondwet telijke rechten worden geschonden als zij op dit proces getuigen laten verhoren, die opgeroepen kunnen worden als het tot een tweede pro ces wegens moord mocht komen. De verdedigers hebben laten weten dat zy geen getuigen zullen voorbren gen en geen bewijsmateriaal zullen overleggen ter ondersteuning van hun al eerder gehouden pleidooi, dat Ruby krankzinnig was toen hij Os wald doodschoot. „Ruby is een meelijwekkende per soon" heeft rabbijn William Fertic verklaard. De rabbijn bezoekt Ru by van tijd tot tijd' in zijn eenper soonscel vlaik bij de plaats waar Kennedy is doodgeschoten, schijnt gedacht te hebben dat hij een goede daad verrichtte maar nu is hij in zijn eigen ogen een schurk geworden en volkomen onverschillig ten aanzien van zichzelf. Hij schijnt af en toe geobsedeerd te zijn over het grote lijden dat hij naar zijn mening over het joodse volk heeft gebracht". Minister Stewart naar Djakarta? Volgens diplomatieke zegslieden in Londen zal er wellicht in juli al een persoonlijke ontmoeting in Djakarta plaatshebben tussen de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken Ste wart en zijn Indonesische college Ma lik. De Britse verstandhouding met Indonesië is zeer gespannen geweest sinds president Soekarno drie jaar geleden begon met zijn confrontatie politiek tegen Maleisië, bondgenoot van Groot-Brlttannië. Als Stewart en Malik inderdaad bijeen zullen komen, zullen zij bijna zeker de vraagstukken bespreken die betrekking hebben op de toekomsti ge samenwerking voor het stabilise ren van geheel Zuidoost-Azië. Een Indonesische missie, die onder leiding staat van de onderminister van Buitenlandse Zaken voor eco nomische aangelegenheden Oemar jadi, wordt op 16 juli in Londen ver wacht. Verwacht wordt dat deze de legatie zal spreken over de eco nomische toestand in Indonesië en het probleem van de nieuwe indeling van de afbetaling van de Indone sische schulden aan Engeland. Die bedragen nu in totaal 28 miljoen dollar. if Godfried Bomans heeftbenoemd. H iet bij Godfried Bo- gisteren in Haarlem de jaarlijkse I mans met ..ambtsketen' en twee kunstmarkt geopend. Hij werd charmante bloemenmeisjes, tot ere-burgemeester daarvan I Het Zuidvietnaraese ..Comité voor de verdediging van het boeddhisme'' heeft vandaag in Saigon opgeroepen tot een boy cot van de verkiezingen, georga niseerd door de generaals van de junta. Zoals bekend tekende president Thieoe in april j.l. een decreet, waarin algemene ver kiezingen werden toegezegd voor eind september. Premier Ky maakte duidelijk, dat deze verkiezingen alleen voor een as semblee zouden zijn. die een grondwet voor Zuid-Vietziam zou moeten opstellen en dat de junta pas het volgend jaar de macht aan een wetgevende ver gadering zou overdragen. Vierhonderd man para-militaire oproerpolitie heeft gisteren namens de Zuidvietnamese regering bezit ge nomen van de noordelijke stad Hoeé, waar de afgelopen weken de plaatse lijke politie werkeloos toezag hoe boeddhistische betogers bij anti-Ame rikaanse en anti-regeringscampagnes (Van onze bloembollen- medewerker) In juni van dit jaar is bekend uit statistische gegevens van het Produktschap voor Siergewas sen, dat West-Duitsland voor het eerst meer dan honderd mil joen gulden aan bloembollen, knollen en wortelstokken heeft geïmporteerd uit Nederland. Het zou een feit kunnen zijn om de vlag uit te steken als ook de an dere landen een dergelijke aan gename stijging van de impor ten te rien gaven. In veel gevallen echter vangt Duitsland, met Zweden en wat klei nere afnemers opwat in andere lan den verloren gaat- Er zyn excuses voor te vinden, alleen de Amerikaan se groep van de Bond van Bloem bollenhandelaren, die de grootste klappen heeft gekregen, wenst geen excuses meer te aanvaarden en bouwt aan een wetenschappelijke herove ring van de markt. Er was eens, heel lang geleden, wel in 1956, een mooi evenwicht. Naar de Verenigde Staten gingen iets meer dan dertien miljoen kilogram, West- Duitsland kwam ook ongeveer zo ver en good old England leidde met veertien miljoen kilogram. Met el kaar namen ze een wel wat oneven redig deel van de 63 miljoen kilo gram totaal voor hun rekening, maar er was een spreiding. In 1957 toen Europa wat steviger op de benen kwam te staan en de V.S. beslist niet achteruit ging Engelands gebreken begonnen toen wel wat meer te blijken kwam de grote kentering. West-Duitsland ver overde voor het eerst de leiding met bijna vijftien miljoen kilogram. En geland en de V.S. begonnen steeds verder af te zakken. Engeland Voor dit laatste dan zijn excuses te vinden. De Engelsen zijn zelf meer en meer gaan telen, omdat de Neder landse bloembollen nogal duur wer den door een te gering aanbod. Op dat moment zijn de Engelse kopers [hun eigen produkten gaan waarde- Nederland kwam steeds ver der achterop. Daarbij komt, dat vele bloembollenkwekers in Engeland van Nederlandse origine en veel meer handelsman dan kweker zijn en daar door zonder zelf bijzonder op te val len, meer en meer invloed krijgen in de onderhandelingen tussen Enge land en Nederland. Ondanks Glatt. Eva, EEG is iedere legering toch wel bereid om een oor tc lenen aan invloedrijke, agrarische organisaties. Exporteren naar Enge land is nooit de plezierigste bezigheid geweest en het wordt er echt niet ge makkelijker op- Men had voor de VS het ezcuus, dat de goedkope Japanse bloembollen op de merkt een felle concurrent vormden. Totdat de werkelijke oor zaak werd gevonden: de afzetmetho- aen op die markt waren verouderd. Tussen het constateren en het uit zoeken van hoe het dan wel moet liggen enkele jaren. Jaren waarin bleek, dat de Ja panse export het verlies van de Ne derlandse verkoop niet opving. Dit jaar is de export van Japanse bollen, die overigens nog geen 20 procent van het Nederlands deel daar uit maakt, teruggelopen. De voorzitter van de Amerikaanse groep, de heer R. Boot, deaelde mede. dat de ver koop dit jaar vermoedelijk wel wat zal stijgen. Hij heeft deze vraag voorgelegd aan 't Centraal Bloembollen Comité, dat een nota ter bestudering heeft gekre gen of krijgt, waarin alle vraagstuk ken door prof. Schenk en de heer Hering zijn opgesteld. Dit achtbaar college voelt wel iets voor deze ge dachte. Het vak zelf gelooft er nog niet zc in. Het is lange tijd zonder econo men goed gegaan en zo zal het ook wel weer komen. De normale gang van zaken overigens, want elke eerste econoom aan een zaak weet, dat hij een prachtige kans maakt om binnen het jaar weer op straat te staan. De tweede is volgens de direc teuren wat minder slecht en de derde maakt kans op de beroemde levens positie. Het bloembollenvak is ook aan de gewenningskuur bezig. Het gaat. zei mr. Nederveen In het P.V.S., niet zo best met de bloembol lenbranche en niemand ontkent dat Een geluk ls ,dat het een onderdeel is van de slergewassensector en die heeft In de E.E.G. nog de grootste groeikansen, aldus de deskundigen in Brussel- Misschien zal de te over heersende positie van Duitsland door een versnelde stijging van de verkoop naar andere landen wat afzwakken. Inhalen zullen ze de grootste afne mer vermoedelijk nooit meer. Export Als het tot nog toe onbekende van Goghs zijn ls de totale waar de van de verzameling tekeningen en schilderijen, die nu bij de kunst handelaar Jelle de Boer aan de Ro zengracht in Amsterdam zogezegd In zijn achterkamer hangt, 40 tot 60 miljoen gulden waard. Zijn het geen echte van Goghs. dan is een verwoed verzamelaar, die zichzelf een expert Inzake het werk van Van Gogh noemt, een grote illussie ar mer. Wie zal het zeggen? Prof. dr. Van Gelder, van het Kunsthistorisch Instituut in Utrecht, die vanmiddag de collectie komt be kijken? Een feit is, dat veel van het oeuvre van Van Gogh verloren is geraakt en dus overal kan opduiken. Een ander feit is, dat er van weinig schil ders zoveel namaak of bewuste ver valsing in omloop is, als juist van Vincent van Gogh. De heer De Boer, die al 40 jaar een kunsthandel drijft en beëedigd expert is, heeft sinds 32 jaar ge zocht naar Van Goghs. Zijn verza meling omvat op het ogenblik om. 74 tekeningen uit alle perioden met in het bijzonder 25 tekeningen uit de Antwerpse tijd van de meester. Soms vond hfj wat op het waterloo- plein drie vrouwenportretten voor f 7.50 soms kon hij wat ruilen. Juist nu er sprake is van een nieuwe ca talogus van het erkende werk van Vincent Van Gogh, valt de be kendmaking van Jelle de Boer als een steen in een vijver. Zullen be kende experts hun naam aan deze verzameling of een deel ervan willen geven en de heer en mevrouw De Boer dus schatrijk maken? Een goed verzorgde catalogus, waar in ook nog werken die de heer De Boer toeschrijft aan Cézanne, Ma- net. Renoir, Toulouse, Lautrec en Matisse zijn opgenomen, geeft een overzicht van de collectie. Deze groep vecht verbeten voor het behoud van zijn export .Een scheep vaartcommissie onderzoekt de moei lijkheden en mogelijkheden van het transport, het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse heeft een uitgebreid onderzoek-programma opgezet met universiteiten in de VS, men onderzoekt verpakking, de sprei ding van de afzet en de kwaliteit van de bloembollen. Op die voor ons ongekend grote markt moet ook nog reckame wor den gemaakt. Maar die paar hon derdduizend dollar voor ons een miljoen guldens! zijn niet zo veel. Het enige voordeel van een krappe beurs is nog steeds het aankweken van vindingrijkheid om voor zo wei nig mogelijk geld, zoveel mogelijk voor elkaar te krygen. Onze indruk is, dat het toch wel goed gelukt, ook al hoort men wel andere geluiden. Het is best mogelijk, dat hetzelfde in Engeland zou kunnen gebeuren, want de Engelsen tobben nogal met de cultures. Wij in Nederland heb ben water, ook al wordt het wat brak. De tulpen hebben daar overi gens weinig last van. Dit betekent, dat Nederlandse bloembollen minder afhankelijk zijn van het klimaat dan de Engelse. Men spreekt ook iedere oogst weer van tegenslagen in Engeland. Pessimisten geloven, dat Nederland alleen nog mag exporte ren naar Engeland, omdat Engeland zelf niet genoeg te bieden heeft. We tenschappelijk echter pakt men de afzet niet aan. Initiatief Misschien ls er in andere landen ook veel meer te doen. Te veel heeft men gewacht op „bovenaf"! Een stroming onder jongere vakgeno ten echter wil met alle energie aan het werk gaan. maar moet oproeien tegen traditionele opvattingen. Ze hebben intussen steun gekre gen van de voorzitter van de Kon. Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur drs. H. B. P. A. Let- schere, die naast het wetenschappe lijk onderzoek en de onpersoonlijke reclame een bureau wil stichten, dat de exporteurs en kwekers op econo misch gebied, totaal zowel als be- cryfs-economisch, kan begeleiden. het openbare leven van de stad ont wrichtten. Tri Qoeang. de monnik, die een etmaal niet gegeten heeft, is gisteren naar een ziekenhuis ge bracht. Hij zei zijn voedselstaking te zullen voortzetten totdat president Johnson zijn steun aan de regering- Ky beëindigt. Een ordelijke menigte van circa 5000 boeddhisten is vandaag door de straten van Hoeé getrokken. Span doeken met anti-Amerikaanse en anti-regeringsleuzen werden meege dragen. De oproerpolitie, die gisteren per vliegtuig uit Saigon naar Hoeé was gevlogen, was paraat, maar be hoefde niet tussenbeide te komen. De demonstratie werd gehouden ter her denking van de zelfmoord van een boeddhistische monnik in Saigon, precies drie jaar geleden. Premier Ky heeft gisteren nieuwe verstrekkende volmachten gekregen op het gebied van de belastingen en andere economische maatregelen en de financiën. Het staatshoofd Thieoe heeft een decreet getekend waarby deze volmachten voor de komende drie maanden aan Ky worden toever trouwd. „Deze delegatie van volmach ten is bedoeld om de huidige situatie doelmatig het hoofd te kunnen bie den". Een zware strijd tussen Amerikaan se en Vietnamese troepen enerzijds en ingegraven Noordvietnamese sol daten anderzijds is vandaag ver flauwd, aldus het Amerikaanse mili taire commando. De strijd woedde In de centrale hooglanden. Eenheden van de 101-ste luchtlan dingsdivisie, verstrerkt met 500 man van de eerste luchtcavaleriedivlsie en verse Vietnamese strijdkrachten hebben verwoed met communistische troepen gevochten in de schier on doordringbare oerwouden van de provincie Kontoem. Tenminste één regiment commu nistische troepen, wellicht meer. heef t sterke stellingen betrokken in de Vietnamese oerwouden bij het punt waar Cambodja en Laos aan elkaar grenzen op een hoogvlakte, ongeveer 450 km ten noorden van Saigon. Vol gens een officiële Amerikaanse tel ling moet de vijand tussen de 239 en 266 man verloren hebben. De geal lieerde verliezen worden licht ge noemd hoewel enkele troepenonder delen zwaar getroffen zijn. Marktberichten Golden Yellow 60-70; Irissen White Exelslor 30-40, Van Vliet 30 Prof. Blaauw 70-80, Yellow Emperor 50-60, Imperator 50-60, Tros Chrysan ten Tokio 230, Lyona 230-260, Am Anjers: Rood. roze, wit en diverse an jers 1000-1500. Colvlllëi 1000-1200, Nvmph 220-2300, Charme 1000-1200. Spltsflre 800-900, Lely kelk 2000-2400, Pinoenen 220-2400, Ranonkels 30—400, Gerbera 2500-3500 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 Juni Groenteveiling; waspeen (p kist: oude oogst: Al 2,40-r (P kl _1 5.60-8.20; C2 Al 13.30; A2 13.40 bloem (p. 6t.): A2 37-44; BI 35- komkommers (p. st.) 15-29: kroten p. bos) 29-33; prle 26; prlnsessebo- nen 2,80; rabarber 40-47; sla (p.st.v- I 17-22; II 5-8; sla-uien (p. bos) 3 44; spinazie 8-25; spitskool 29-35; t maten (p. bakje a 6 kg) 6.00-7,70; uien 43; radijs (p. bos) 21-24; peter- sellle (p. bos) 10-15; krulpeterselle (p. bos) 12-13; selderie (p. bos) 16-1?; aardbeien (p. doosje a 200 gr) 70-72. Aanvoer waspeen 36.000 kg. BOSKOOP, 10 Juni Bloemenvei ling: White Butterfly 220, Newyorker 320-190, Butterfly 80-50, Vlerlanden RIJNSBURG Bloemenprijzen in elkaar gezakt De buitengewoon hoge pryzen, die gedurende de gehele vorige week voor snijbloemen gegeven werden zijn vol komen in elkaar gezakt. Reeds maandag was een kentering waar te nemen, die naarmate de week vorderde, nog sterk toenam. De aanvoer is dan ook overweldigend groot, veel te groot voor de nu gel dende vraag. Gelukkig worden dagelijks duizen den boeketten gemaakt waarmee grote massa's bloemen gemoeid zijn en die bovendien ook nog wel te plaatsen zijn. Koeler weer zal de prijzen van de snijbloemen zeker ten goede komen. Overigens een gewoon zomers beeld. Bijbels voor Suriname Aan dr. Ernaar, gevolmachtigd, mi nister voor Suriname, zijn gisteren in zijn kabinet in Den Haag exem plaren ter hand gesteld van twee uitgaven van het Nederlandsch Bij belgenootschap voor Suriname: het „Evangelie naar Lucas" en de .Han delingen der Apostelen", de Bergre de en nog een geïllustreerd bijbel gedeelte (Lucas 15). gemengd «hoon 36, Centaurea 23, Duizendschoon Pioenen: Sarah B. 180-220, Jules Elle 150. Festiva Maxima 180, (Clematis Durandl 100), Poliantha 160-90-75, kort 56-30, Anne Weatcroft 200-160. Fire King (kort 63-41), Fire King 250- Am. Anjers wit 14, rood 14. roze 15-13, Campanulo wit 51-29, lila 64-52. TER AAR, 10 Juni Groenteveiling Kassnljbonen 1.75-2,00, Idem stek 1,10- 1,55, peulen 1,25-2,25, idem zwaar 75- 1,10, doperwten 90-1,00, stamprlnsesse- bonen 3,00-3,10, tuinbonen 85, andij vie 8-19, spinazie 9-15, rabarber 10-44, komkommers krom 15-17, Idem stek 16, waspeen 70, spitskool 36-40 alles per kilo. Sla 1. 13-17, Idem 2. 4-8, bloemkool A. 63-78, Idem B. 45-59, Idem C. 22-34. Idem stel 14-18 alles per stuk. Bospeen 46-63, peterselie 3-4, selderij 8-9, alles per bosje. Stoof- sla 50 per kist. Aarabelen 61-78 per doosje aardbeien per slof 3,40. Kom kommers export 14-21 per 6tuk. Au gurken A. 1,35, Idem B. 1,34, Idem C. ,22, Idem Dl 93-96, Idem D2. 87. Idem 200-120, Carnet 50. Carnet white 75. CD. 85. Idem E. 67 alles per kilo, De Amsterdamse politie heeft vyf jongens in de leeftijd van achttien en negentien jaar aangehouden, die hebben bekend met elkaar in de af gelopen weken zeker zestig diefstal len uit auto's te hebben gepleegd en zo rond tien keer in scholen en tien keer in automaten te hebben inge broken. Ze bekenden veel meer in braken dan er aangiften by de politie waren binnengekomen. Het gestolen geld werd opgemaakt, de sigaretten opgerookt en van de uit de auto's ont vreemde voorwerpen, zoals zonnebril len en transistorradio's werd niets teruggevonden. Wat niet van hun ga ding was gooiden de jongens weg. Ze aan de auto's aan. Gisterochtend kwamen op het politiebureau Lode- wijk van Deysselstraat 20 aangiften binnen van diefstallen uit auto's in Slotervaart. De politie stelde een buurtonderzoek in en kwam zo op het spoor van de jongens. Bij een 19- jarige kapper werd een paspoort ge vonden. dat niet van hem was. Het bleek die nacht uit een auto te zyn gestolen. De eigenaar was van de diefstal nog niet eens op de hoogte. De jongelui hadden diezelfde nacht uit een auto ook een koffer gestolen met levensgevaarlijke tabletten. Deze koffer werd na een langdurige speur tocht van de politie in een sloot terug- richtten tijdens hun meestal nachte- t gevonden. Alle tabletteen zaten er lyke rooftochten zeer veel schade nog in. Het vijftal wordt maandag I voor de officier van Justitie geleid.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15