Nieuws uit Zuid-Vietnam „bemoedigend" genoemd loeiende demonstratie met veiligheidsgordel f DE ZOMER STRAALT U TEGEMOET Uitbundig applaus voor Christian Bor Hoogtepunt van A utosportweek SCHUDELS Cl TROSN auto-shop kamsteeg Twee wachtmeesters stalen als raven President Johnson sprak met de voorzitters Senaatcommissies Eis 8 maanden voor flessentrekkerijen JDAG 10 JUNI 1966 Op Vuurtorenplein in Noordwijk aan Zee LEÏDSCH DAGBLAD Jin van de hoogtepunten van Autosportweek, die ter gelegen- ';i van het 100-jarig bestaan van badplaats Noordwjjk wordt ge- fyden, was ongetwijfeld het «pec uniaire optreden van de bekende ^nse stuntrijder Gil Delamar, die groot aantal belang enden een aantal demonstraties veiligheidsgordels gaf. de introduktie van de veilig- |eidsgordel in ons land, eind 1960, eft een gestadig groeiend aan- automobilisten zijn auto met [eiligheidsgordels uitgerust. Toch op dit moment nog steeds 10 cent van het Nederlandse per- [inenautopark van deze beveiliging gen de gevolgen van ongevallen orzien. !ijet was de KNAC gebleken, dat enmale nadat in het buitenland )r de stuntrijder Gil Delamar ,Life' Éonstraties waren gehouden, ve rover hun aarzeling heenstapten tot het gebruik van veiligheidsgor- s overgingen. Daarom werd deze ■jonstratie een onderdeel van de «sportweek. pil Delamar heeft gistermiddag op t parkeerterrein bij de vuurtoren in [brdwijk aan Zee demonstraties ge geven, waarbij een aantal van de meest voorkomende botsingen op spectaculaire wijze werden nage bootst, waaronder frontale en flank botsingen, over de kop slaan, in brand vliegen, etc. Het RAI-TNO Instituut, dat zo els bekend, reeds geruime tijd met de door deze instelling geconstrueer de schietbaan en de testpoppen Oli vier en Pinokkio onderzoekingen ver richt op het gebied van de constructie van veiligheidsriemen, bevestiging in de auto, de gedragingen van de pop- Een van de demonstraties met de veiligheidsgordel vormde het nabootsen van een frontale bot sing. pen bij botsingen en het verzame len van gegevens over in de prak tijk voorgekomen ongevallen, liet vanzelfsprekend de gelegenheid om van nabij botsingen, waarbij een mens de plaats van de testpop in neemt, te bestuderen niet ongebruikt voorbij gaan. De werkgroep ..Beschermend Auto rijden" greep deze kans aan om met high-speed camera's de nodige opnamen te maken en verrichtte te vens metingen aan de veiligheidsgor dels en voor zover mogelijk aan de bestuurder zelf. Daardoor hoopte men tevens waardevolle medische ge gevens te verkrijgen. Mohammedaanse steun voor Soekarno De orthodoxe „Nahdatoel Oelama" zal voortaan steun verlenen aan Soe karno als hoofd van de staat. Dit is door een bestuurslid van deze partij bekendgemaakt. Hij zei dat „Boeng Karno" de enige is, die de capaciteiten bezit om de Indonesi sche revolutie te leiden. De „nahda toel Oelama" zal daarom Soekarno bij elke verkiezing als kandidaat voor het presidentschap voordragen. De beëdiging van Soeryadi als pre sident van het Hooggerechtshof in Indonesië, welke gisteren zou plaats vinden is voor onbepaalde tijd uit gesteld. Tegen de benoeming van Soeryadi, uitgegaan van Soekarno, was in juristenkringen bezwaar ge maakt, omdat men vond dat leden van het Hooggerechtshof op aanbe veling van het parlement dienen te worden aangesteld. De Vereniging van rechters heeft Soeryadi ge schorst, omdat hij het verzoek van organisatie om de benoeming niet te aanvaarden naast zich had neegelegd. De immigratiedienst in Bandoeng heeft gisteren maatregelen aange kondigd tegen overzeese Chinezen, die aanspraak maken op dubbele (Indonesische en Chinese) nationa liteit op grond van een overeen komst uit de tijd van Soebandrio. De dienst verklaarde dat deze Chi nezen hun dubbele nationaliteit mis bruiken om zich te onttrekken aan de verantwoordelijkheden, die zij als Indonesische staatsburger hebben. De Indonesische studenten van het anti-communistisch front in Palem- bang, Sumatra, hebben de Chinese eigenaars van winkels en kantoren opdracht gegeven de Chinese letters op de gevels door opschriften in de Indonesische taal te vervangen. Geen jacht op witte walvis - De directeur van de dierentuin in Duis burg heeft zijn pogingen om de witte walvis te vangen, die al ge ruime tijd de Rijn op en neer zwemt, opgegeven. Alle vangpogingen heb ben tot nog toe gefaald, waaraan vooral de sterke stroming van het rivierwater schuldig is. (Advertentie) DUBBEL GESTOOKTE N V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ LEIDEN Advertentie SPECIALE AANBIEDING SLEEPKABELS geversstraat 21 oegstgeest lel: 0I7I0-5I940 Drie jcicir gevangenisstraf De Krijgsraad in Arnhem heeft gisteren twee wachtmeesters van de artillerie uit de legerplaats 't Harde conform de eis veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek we gens het plegen van een zeer groot aantal inbraken en diefstallen van februari 1965 tot januari 1966 hoofd zakelijk op de Noord-Veluwe. Een totaal van 49 gevallen is geregis treerd. Hiervan werden er 22 ten laste gelegd. De twee onderofficieren vonden el kaar in februari 1965 bij de plunde ring van een tegen een boom ge strande auto. Zij ontdeden het wrak van vitale delen en van de reserve band en zij kregen zo „de smaak te pakken". Ze gingen weldra auto's, die niet waren gestrand plunderen. Vervol gens tondemamen zij rooftochten naar de vele kampeerterreinen, die op de Noord-Veluwe zijn te vinden. Toen ook dat goed ging verlegden zij hun operatieterrein naar woningen waarvoor zij ruiten moesten inslaan of deuren forceren. Steeds driester werd het tweetal, ze gingen nu ook in eigen (militaire) kring opereren door inbraken in militaire tehuizen, kantines en keukens. Ze ontdekten dat in koelcellen voor veel geld was opgeslagen. Van hun gading waren, behalve geld, bandrecorders, radio's, tenten, boormachines, schrijfmachi nes, kacheltjes, lakens en vooral grammofoonplaten. Wat zij niet kon den gebruiken en daartoe behoren vooral niet met hun smaak over eenkomende grammofoonplaten, wierpen zij in het Veluwemeer. Voor duizenden guldens hebben de wacht- Marktberichten /LEIDEN, ÏO Juni Kaasmarkt. Aan- ir 6 partijen Goudse en 4 partijen «Ise kaas. Goudse extra kwal. tot le kwa. 3.70-3.80, Leidse le kwal. .3.66. Handel Goudse stug. iEIDEN. 10 Juni Veemarkt, stle- g 6. 3.80-4.30 kg schoon gewicht rustig, melkkoeien 75, 1000-1450 stuk, stil, vette koelen 180, 3.35- |p notering, vette kalveren 77, 2.76- 0 kg levend gewicht traag, nuchtere Iveren 43, 1.30-1.50 kg levend ge- }ht, rustig, vette schapen 60, 80-100 f stuk traag, vette lammeren 839, •125. stug. drachtige zeugen 43, 325- willig, schrammen 104, 90-115, wll- biggen 635, willig, geiten 12, 68-77, |g- en weidelammeren 1459 80-110, krukt, TexceLse 1050, 65-88, flauw 1 matig, totaal 4546. (p. kist: Al A2"2,40-4*80; BI 6,80-10,20; 7 1,30-2,30; kroten p. bos) 33-37; (p. St.): I 12-16; II 4-6; sla-uien bos) 36-39; spinazie 25-38; radijs 51 bos) 22-23; peterselie (p. bos) 7-9; jllpeterselle (p. bos) 14-17; selderie [I bos) 9-20; aardbeien (p. doosje Tv^gr.) 62-67. Aanvoer waspeen IMEER, 9 Juni Bloemenvel- Gerbera p. st. 27-40, Violieren p. 17-23, Pioenen p. st. 18-25, Chry- 'Jten p. bos 175-360, Fresia's 100-140, 60-95, Snljgroen 140-175, Lathyrus >2, Gladiolen 210-280, Covillëi 170- Pyrethrum 60-85, alles per bos. Iers: Roor 20-25, Roze 14-18, Wit "4, Orchid Beauty 47-57, Gemengd 10, Tangerine 30-35, Arthur 14-18, ifer 20-24, alles per stuk. Rozen: 'ilandla 12-17, Parel v. Aalsmeer Geh. Dulsberg 16-23, Towny 8-12, Baccarat 27-34, New Yor- 1-11, Carol 9-13, Garnet 9-12, Pink "itlon 12-16, Super Star 25-33, x per stuk. Nymph p. tak 25-33, sta p. tak 11-15. 'BLOFARENDS VEEN9 juni nenvelllng: Am. Anjers Sim ro- 10-21, Sim rooda 10-24, Sim wit 17- Slm Arthur 13-15, Keefer 18. Fa- Dlba 20-22, Harvest Moon 18, :lng Pink 18. Princes Ann 17-23. ira 15-23, Pioenrozen 9-20, Vio- 9-15, Rozen Garnette en Carol Super Star 17-19. Zorlna 12-14, Ftra 19-24, Carla 16-22, Sonora 10- Coral Princes 13-14, per stuk. Snlj- ■>n 41-72, Fresia 50-80, Lathyrus 20 Margrieten 40-60, Campanula 30- i Irissen 20-60. Prof. Blauw 90-1.00, mitholagum 85-95, Anemonen 7-19, pzendschoon 25-60, Esther Read 46- i Colvllleis Roblneüte 1.05-1.10, (mph 2.80-2.95, The Brlde 85-1.20, i Marie 85-95, Amanda 1.50-1.95. ttt.lre 1.20-1.70. Wilhelmlna 1.10- Gladiolen 3.10 per bos. ROELOFARENDS VEEN9 Juni B^belenvelllngAardbeien 2 ons-doos K79, idem afw. 40-59. President Johnson heeft gis teravond 1 uur en 40 minuten met de voorzitters van vijftien senaatscommisies gesproken over de situatie op het gebied van de wetgeving en de oorlogs toestand in Vietnam. De situatie is blijkbaar zeer openhartig be sproken. Een woordvoerder zei. (Advertentie) fSBDRG. 9 Juni Bloemenvei- l Hora: Am. anjers Sim rood, Sim -- diverse anjers, 1500- Sim wit .1200-1300 Nymph 2600-2800, Robi- 1600-1800, Spitfire 1400-1500. >len Plerson 1000-1200. Live Fla- 1500-1800, Papavers 700-800 per Irissen: Imperator 50-60, Yellow «1 40-50, Prof. Blauw 80-100. Gol- Hmperor 50-60, Fresia's: Golden ~"V 60-70. Snow Queen 90-100, Swan 90-110, Stockholm 60-70, «ndischoon 30-45, Anthemus 50-60 boa. Kijk in de etalages en kom dan binnen. U ziet het in één oog opslag. De zomer straalt U tege moet uit onze collectie kleding voor vakantie en zo maar vrije tijd. De mannelijke gemakkelijke mode van internationale allure. En dat tegen de prij zen van ons toeristische goedkoopte-eiland LEIDEN - KATWIJK Breestraat 150154 Voorstraat 4 dat er bemoediging zit in de be- Belde Noordvietnamese troepen, al- tagon zijn er in de eerste vier maan- dus nog steeds de functionarissen van den van dit jaar 16.000 communisten het departement van defensie, gesneuveld. Men neemt aan dat het Hierbij komen nog ongeveer 110.000 aantal gewonden en gevangenen in guerrilla-strijders. de regel anderhalf maal het aantal Volgens de cijfers van het Pen- gesneuvelde bedraagt. richten uit dat land. Amerikaanse vliegtuigen en Zuid Vietnamese troepen hebben op 75 km ten noorden van Saigon een massale Vietcong-aanval afgeslagen, aldus is gisteren in de Zuidvietnamese hoofd stad bekendgemaakt, breken van de dag, aldus een woor- De Vietcong heeft de elektrische centrale te Lai Thieoe op ongeveer 25 km ten noorden van Saigon in de lucht laten vliegen. Het gebeur de vanochtend kort voor het aan breken van dedag, aldus een woor- voerder van het Zuidvietnamese le ger Ongeveer veertig personen zijn gewond door de ontploffing, die werd veroorzaakt door 'n landmijn. Er waren geen doden. De helft van de centrale zou zijn verwoest. In de eerste vier maanden van dit jaar zijn 19.000 Noorvietnamese mi litairen in Zuid-Vietnam geïn filtreerd. In dezelfde periode is ech ter een nagenoeg gelijk aantal Noordvietnamezen en Vietcongstrij- ders gesneuveld. Dit is gisteren van officiële zijde in Washington meege deeld. Functionarissen van het ministerie van Defensie verklaarden dat de Amerikaanse en Zuidvietnamese strijdkrachten er in aanzienlijke mate in zijn geslaagd de communis tische infiltratie van ruim 4.500 man per maand ongedaan te maken Er is geen wijziging gekomen in het rekruteringstempo van de Vietcong, die maandelijks circa 3.500 man aan trekken. Hoewel er deze week één grote veldslag is begonnen, aldus de auto riteiten, is het nog te vroeg om te zeggen of de communisten hun ver wachte offensief in de regentijd reeds zijn aangevangen. Bij de veld slag van deze week hebben Ameri kaanse troepen 220 man Noordviet namezen en Vietcongstrijders ge dood, maar in dit geval waren het niet de communistische troepen die de strijd zochten. Het aantal Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam werd door de functio narissen gesteld op 260000 man, hoewel eerder uit Saigon is gemeld dat er 280.000 man Amerikaan se troepen in het land zijn. Sedert april is het aantal commu nistische gevechtstroepen in Zuid- nam gestegen tot ongeveer 97.000, van wie ongeveer 30.000 man gere- Voor ruim een ton onbetaalde rekeningen (Van onze Haagse correspondent) „Het meubelwonder", zo adverteer de zich wijd en zijd een 43-jarige Hagenaar die gisteravond tijdens een urenlange zitting voor de Haagse rechtbank terechtstond op verden king van het plegen van groot scheepse oplichtingen, flessentrekke rij en valsheid in geschrifte. De „meubelwonder "-advertenties verschenen eind 1963 begin 1964 in talrijke Nederlandse week- en maandbladen, in enorme aantallen. De rekeningen voor de gebruikte ad vertentieruimten beliepen in totaal ongeveer honderdduizend gulden. Maar er werd nooit een cent be taald door het „advertentiebureau" dat tot het plaatsen van alle adver tenties opdracht had gegeven: een geliquideerde en dus officieel niet meer bestaande N.V. in Delft, waar van verdachte door allerlei vreem de manupilaties directeur-eigenaar was geworden. Fiasco „Ik wilde wel betalen, maar ik kon niet, want de reacties op de reclame bleven uit en „meubelwonder" werd een fiasco", verklaarde de verdachte ter terechtzitting. De president wees er op dat de advertentie-opdrachten waren ge tikt op formulieren, die er precies zo uitzagen als de formulieren die wor den gebruik door de bona-fide ad vertentiebureaus. Verdachte ontken de dat hij de formul.eren zelf had laten maken. Dat was gebeurd in opdracht van een Rijswijkse meubel handelaar, de man die oorspronke lijk op het idee gekomen was de ge liquideerde N.V. te kopen en die de zaak toen voor f500 aan verdachte had overgedaan. De opzet was dac verdachte ad vertenties plaatste en dat hij de re flectanten doorstuurde naar de Rijs- wijkse handelaar, die dan aan ver dachte procenten betaalde over de verkochte meubels. Het was met deze zelfde Rijswijkse meubelhandelaar dat verdachte had samengewerkt in een andere han delsaffaire, waarbij het niet adver tenties waren die onbetaald bleven, maar de rekeningen van tientallen Nederlandse meubelfabrikanten. De verdachte fungeerde als de in koper van de combinatie, de Rys- wIjker bracht de goederen aan de man. Tot de zaak werd opgerold werd door de verdachte voor ruim f21.000 aan meubels „gekocht", die niet werden betaald. Omdat hij formeel voor eigen re kening werkte de Rijswijker liet hem kwitanties tekenen waaruit moest blijken dat hij de meubels contant van de verdachte had ge kocht heeftde officier van justi tie zijn aanklacht Inzake flessen trekkerij alleen tegen de verdachte uitgebracht. De inmiddels failliet ge- gane Rijswijker is tot nog toe de dans ontsprongen. De officier van justitie achtte de oplichtingen ten nadele van de Ne derlandse week- en maandbladen en de flessentrekkerijen ten nadele van de meubelfabrikanten bewezen. Hij eiste dat de verdachte zal worden veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Uitspraak 21 juni. meesters gestolen en daarbij niet ge ringe schade aangericht. In januari van dit jaar werden zij door de ma rechaussee op heterdaad betrapt tij dens een inbraak in een officiers hotel in Ermelo. Zij namen de vlucht, waarbij een verdachte een van de twee marechaussees met een banden afnemer aan het hoofd verwondde. Niettemin zond de wachtmeester van de marechaussee de vluchtelingen zes schoten na, die alle een van de verdachten in schouders en armen troffen. De ander werd gearresteerd, toen hij de volgende morgen de le gerplaats 't Harde wilde binnengaan. De auditeur-militair mr. B. H. van Ever dingen eiste drie jaar gevange nisstraf met aftrek en ontslag uit de militaire dienst. De krijgsraad ver oordeelde beide wachtmeesters con form de eis. echter met dien verstan de, dat zij eerste worden verlaagd tot de rang van soldaat, eer zij uit de militaire dienst worden ontslagen. ARBEIDSRESERVE NEEMT AF Gedurende de maand mei nam de bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden geregistreerde arbeidsreserve voor mannen af van 249 tot 208. De werkloosheid daalde in de be roepsgroepen bouwvakarbeiders (-2), metaalbewerkers (-5), landbouwper- soneel (-6), visserij personeel (-3), handelspersoneel (-5), horecaperso- neel (-2), scheepvaartpersoneel (-3), niet varend-verkeerspersoneel (-4), kantoorpersoneel (-3), en minderge- schikten (-5). Door de seizoenwerkzaamheden nam het aanbod van landbouwper- soneel, visserijpersoneel en niet varend-verkeerspersoneel (chauffeurs voor touringcarbedrijven) af. In de handel is een grotere activi teit merkbaar l.v.m. de naderende vakanties. Ook in de bouwnijverheid blijft de werkgelegenheid nog steeds toenemen, waardoor een aantal bouwvakarbeiders en constructiewer kers een arbeidsplaats kon vinden. In vergelijking met de maand mei van het vorige jaar is het aanbod voor mannen enigszins toegenomen (+53). De vraag is t.o.v. de vorige maand toegenomen (+59). Dit is vooral een gevolg van de grotere bedrijvigheid in de bouwnij verheid en de daaropgerichte metaal industrie (constructiebedrijven). In vergelijking met mei 1965 geeft de vraag een daling te zien (-137). De afname van de vraag is een ge- vlog van de tewerkstelling van bui tenlandse arbeidskrachten. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten is gedurende de maand mei afgenomen van 62 tot 50. De daling van de geregistreerde arbeidsreserve deed zich o.m. voor in de beroepsgroepen huishoudelijk per soneel (-6) en kantoorpersoneel (-4). In vergelijking met mei 1965 bleef het aanbod gelijk. De vraag is t.o.v. de vorige maand toegenomen (+55). Deze toename is hoofdzakelijk een gevolg van een grotere vraag naar jeugdig personeel in de beroepsgroe pen handelspersoneel, kantoorperso neel en huishoudelijk personeel. Tsjaikowsky-concours Publiek tot kookpunt verhit (Van onze speciale verslaggever) Holland heeft tot nog toe zijn woordje meegesproken op het derde internationale Tsjaikowsky-vioolconcours in Moskou. Gis teravond was de grote zaal van het conservatorium, waar de audi ties voor de tweede ronde worden gehouden tot de laatste plaats bezet om te luisteren naar het optreden van de Frangaise Marie Claire Ben veil, de Japanse Yoko Sato, de Rus Viktor Tretyakow en onze Christiaan Bor. Voor het concert begon hebben wij aan enkele bezoekers gevraagd, wie hun favorieten voor deze avond waren. Unaniem was het antwoord: Viktor Tretyakow en Chris tiaan Bor, hoe vleiend dat ook moge klinken. Tretyakow, een der potentiële eer ste prijswinnaars, was bezetener d«.n ooit en toch leek het, of hij in de eerste ronde zijn spanningen beter kon kanaliseren. Na zijn duivelse Paganini-variaties brak de hel los. Terwijl Tretyakow nog met de laat ste maten bezig was, kon het uitzin nige publiek zich niet langer inhou den en ging het zich in jubelende bijvalsbetuigingen te buiten. Tijdens het gescandeerde geklap en bravo geroep probeerde de jury niets te la ten merken van bewondering voor wat de 20-jarige Rus gepresteerd had. David Oistrach kon bellen wat hij wilde, de zaal bleef ontembaar in zijn enthousiasme. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Geboren: Janjaap, zn van W. M. Luijt en J. M. W. V. Verheij; Geertru- da Hermlna Wilhelmlna, dr van C. de Koning en G. H. W. Plant: Maria Ja- coba, dr van F. Bouwman en J. van Zuijlen; Marcel, zn van J. Leuring en C. Gressie; Martinus Johannes, zn van M. A. Verhagen en A. C. A. de Jong; Brigitte, dr van J. van Es en D. M. van Hees; Martina, dr van W. van der Kraan en S. M. A. van Vliet; Eva Johanna, dr van P. W. Hennlger en G. M. ,C. Kwaad; Meta Sara, dr van J. K. Roders en A. H. van Donkersgoed; Roel, zn van J. J. Rietveld en J. W. Klerk; Fredrikus Marcellus, zn van L. Korthuls en J. W. Touw; Marco Jo- hannes, zn van P. Lardée en P. A. de Wekke; Cornells Jan, zn van J. Blok ker en C. Elsgeest; Ellen, dr van A. J. P. van Heeringen en E. S. Kastner; Monica Wilhelmlna, dr van G. van Duljnen A. M. van Egmond; Edmée Nancy, dr van A. A. M. Driebeek en Jonkvrouw N. van Rappard; Arthur Anthonlus Paulus, zn van A. P. F. van der Meeren en E. B. A. ten Brink. Ondertrouwd: L. P. J. Halverhout en C. P. M. van der Klaauw: H. Gin jaar en A. P. M. Schild; J. B. Tolsma en C. J. W. van der Stok; P. van Wee- ren en M. Kramer; S. van Rijn en H. M. Teske: H. M. Vermond en J. M. van der Leek; W. J. J. Anker en M. Renslnk: W. F. de Wolf en J. L. de Jong; L. H. G. van Wersch en A. M. P. Siveirskij; A. N. Meyer en E. J. M. Opdam; D. de Jong en G. H. W. van den Burg; J. van der MelJ en W. C. de Jong; J. de Nie en P. C. van Iterson; J. D. van der Born en A. M. den Outer; C. J. Rommelswaard en R. Rljsbergen; J. H. Holswllder en A. V. Terstegen: A. A. H. Schoenmakers en M. Marck; A. P. E. Schmoutzlguer en L. J. Reijnders; E. Schrijer en H. Drozdowlcz; H. Winter en P. J. Schroef. Getrouwd: J. J. Vermond en P. van der MelJ; W. F. Wijting en L. Robbers; W. Pardon en B. S. Wlelinga; J. B. A. van Ette en Y. H. L. Leenen; H. Hay- dari Forouzan en M. Kramers; R. P. Meesters en A. P. de Josselin de Jong; R. G. C. Koekkoek en E. Nleuwenhul- zen: J. Teleng en M. van der Linden; F. Nievaart en C. van de Water; J. van Leeuwen A. J. M. Barning; R. van der Walle en M. van Oevelen; J. Gart- ler en H. A. Bakker; J. Buljs en M. P. J. van Dam; A. D. Bos en J. W. H. van Wijk. Overleden: P. J. Slats, 64 Jr., man; S. J. van Dljk.60 Jr., wed. van F. H. Kriek; A. C. Hozee, 70 Jr.. wed. van H. Lens; A. van der Hoogt, 61 Jr. man; D. H. van Tongeren, 62 Jr., man; P. B. Rraaijevanger, 45 Jr., man. Toen kwam als laatste van deze enerverende avond Christiaan Bor het zijdeurtje uitstappen, met zyn eminente begeleidster Emilia Artu- nyan. Na het geweld van Tretyakow was het een verademing, te horen, hoe puur en stijlzuiver Christiaan Bor Prokofjew's eerste vioolconcert voordroeg. In het langdradige ver plichte werk, een sonate van Onchin- nikow, deed hij voor de anderen be slist niet onder en na zijn Milodia van Tsjaikowsky mocht hij hetzelfde genoegen smaken als zijn voorganger Tretyakow. Christiaan Bar was zich heel zeker gaan voelen en met een verfijnde charme en een formidabel spiccato aan het slot, speelde hij Saint-Saens Introduction en Rondo Capriocioso, zo voor aan het tot kookpunt ge raakte publiek, dat uit louter kenners bestaat. Tot. slot speelde hij de So natine van Ton de Leeuw, dat van de tot op heden gespeelde moderne wer ken, zonder twijfel muzikaal het in teressantste was. Na afloop van zijn optreden kwa men er tal van Russen naar de solis tenkamer om Christiaan Bor geluk te wensen. De Nederlandse deelne mers zijn in Moskou bijzonder popu lair. Hopelijk zal het optreden van Emmy Verhey, die zaterdag aan de beurt is, daar nog toe bijdragen. Rookbom door ruit van minister Een rookbom is gisteren door een ruit van het huis van de Belgische minister van Binnenlandse Zaken VanderPoorten gegooid. Enig meubi lair is verbrand, niemand liep ver wondingen op. pa-emier Vanden Boeynants verklaarde tegenover de pers: „Ik keur dergelijke intimida ties streng af. Die worden gebruikt door mensen voor wie democratie geen betekenis heeft en die zich al leen maar door middel van geweld kunnen uitdrukken". Van der Poor ten is hoofd van de politie. Bij de studentendemonstraties van de laat ste tijd heeft de politie de demon stranten met behulp van traangas en verf bommen uiteen gedreven. Officiële publikaties TOLGELDEN Ter openbare kennis wordt gebracht, dat geen gebruik meer zal worden ge maakt van het recht tot het heffen van tolgelden voor het bevaren van de trekvaart tussen Lelden en Haarlem tegenover de RJJnsburgse Vliet nabij het Leidse Hek onder de gemeente Oegstgeest. Lelden, 10 Juni 1966. De Burgemeester van Leiden, Van der Willigen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13