Soekarno vandaag 65 jaar geworden Dode en elf gewonden door voorrangsfont Spoedig uitspraak geboorteregeling Nog drie Gemini's staan op program Journalist v.cL Klaauw (Oegstgeest) krijgt luclitvaartprijs Joop van Enkliuizen voor Folk Beat 14 MET EEN ENKEL WOORD HAAG SI AGEND-A PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 JUNI j: President Soekarno viert vandaag zijn 65ste verjaardag in zyn zomerpaleis in Bogor. Het le- gerblad Berita Joedha schrijft dat de strijd van Boeng Karno tot de ge- al heeft hij fouten gemaakt. Het is onze taak. aldus het blad, te voor komen dat de president verkeerde beslissingen neemt. Het dagblad van de strijdkrachten Angkatan Bersendjata is van mening dat de leerstellingen van Soekarno juist zijn, met uitzondering van de „Nasakom", de samenwerking tussen nationalisten, religieuze groepen en communisten. Luitenant-generaal Soeharto heeft meegedeeld, dat de Indonesische heeft geroepen. In een boodschap ondergrondse beweging in het leven communistische partij een actieve aan het het kortgeleden gehouden congres van de Nationale partij van de verdedigers der Indonesische on afhankelijkheid zei Soeharto dat de communisten verscheidene operaties hadden uitgevoerd. Het speciale Indonesische tribunaal Indonesië Zeeland) op een bijeenkomst in To kio, het Japanse voorstel aanvaard, zo spoedig mogelijk te beginnen met besprekingen over de oprichting van een internationaal consortium voor de herfinanciering van de Indonesi sche buitenlandse schulden. Meer dan 6.000 Indonesiërs van Chinese afkomst in Soekaboemi (west-Java) hebben hun Chinese na men gewijzigd in Indonesische, zo werd gisteren vernomen. Na de snelle verslechtering van de betrekkingen tussen Indonesië en China in de maanden na de mislukte staats greep, stellen de ongeveer twee mil joen Indonesiërs van Chinese af komst alles in het werk om hun trouw aan Indonesië te laten blijken. Zo overhandigde donderdag een stu denten-delegatie, 26.000 Chinezen uit Melan in noord-Sumatra vertegen woordigend, legerleider Soeharto een resolutie, waarin onmiddellijke ver breking van de diplomatieke betrek kingen met China wordt geëist. Ernstige autobotsing in Poortvliet op Tholen In Poortvliet op het eiland Tholen G C. de Roos kwam om het dat de aanstichters van de mislukte zijn gisteravond omstreeks zes uur leven. De bestuurder (haar vroegere staatsgreep van oktober j.l. berecht, I twee auto's met elkaar in botsing! man) werd ernstig gewond, heeft de vroegere luchtmachtcom- gekomen. In totaal zijn elf personen mandant Soejono ter dood veroor- gewond geraakt- Een van hen is in- deeld, aldus Radio-Djakarta. De middels overleden. De slachtoffers luchtmachtbasis Hallm, waar Soejo- j zijn overgebracht naar het katholieke no commandant van het regiment i ziekenhuis in Roosendaal en het Bur- luchtverdediging was, zou hebben ge- gerziekenhuis in Bergen op Zoom. diend als opleidingscentrum voor de i Het ongeval gebeurde op de krui- ^en zwaar gewond. Godsdienstvrijheid in Spanje op komst In Spanje wordt met spoed ge werkt aan de opstelling van een nieuwe wet inzake de godsdienstvrij heid in overeenstemming met de re cente besluiten van het Vaticaan. De Spaanse minister van bui tenlandse zaken Fernando Maria Ca«- tiello, die reeds vroeger een ontwerp heeft ingediend dat twee jaar gele den door het kabinet van Franco werd goedgekeurd maar vervolgens schipbreuk leed op nieuwe tegen stand van conservatieve leden van de regering, is benoemd tot voorzitter van een reeks redactieconferenties. In het ministerie van buitenlandse zaken zijn reeds bijeenkomsten ge houden waaraan werd deelgenomen door de Spaanse minister van Justi tie en een aantal specialisten. Enige tijd geleden is een commis sie van deskundigen in het kerkelijk recht allemaal r. katholieken benoemd om de problemen, sa menhangende met de vrijheid van godsdienst, te bestuderen en daarover rapport uit te brengen maar uit de bijeenkomsten in het ministerie van buitenlandse zaken schijnt te kunnen worden afgeleid, dat het Spaanse re gime heeft besloten met het werk aan de nieuwe wet door ie gaan zon der op het rapport van de commis sie te wachten. De Britse kardinaal John Heenan heeft in een herderlijke brief, die zondag in alle kerken van zijn aartsbisdom Westminster werd voorgelezen, meegedeeld dat Paus Paulus een uitspraak over ge boorteregeling zal doen na de bijeenkomsten van deze maand van de pauselijke commissie die zich met het vraagstuk bezighoudt. De kardinaal, die vice-voorzitter van deze commissie is, vertrok giste ren naar Rome om bijeenkomsten van een afdeling van de commissie voor te zitten, keert donderdag terug maar vertrekt dan tien dagen later weer om aan het overleg van de vol tallige commissie deel te nemen. Daarna zal, na vroom beraad, de Paus ons de beloofde leidraad ge ven", aldus de kardinaal, die zich niet uitlaat over de controverse bin nen de R.-K. Kerk over de vraag of deze haar bepalingen inzake geboor te-regeling moet verzachten en b.v., het gebruik van anti-zwangerschaps- pillen zou moeten goedkeuren. „Wanneer hij spreekt, zal de Paus zich hebben bediend van alle bron nen van menselijke wijsheid en ken nis. Mannen en vrouwen, geleerden en artsen .theologen en zielenherders is verzocht de Paus de vruchten van hun ervaring aan te bieden. Niemand zal kunnen zeggen dat hij niet ge luisterd heeft naar zijn priesters en Een 56-jarige Zwollenaar vloog met grote snelheid op de weg van Bergen op Zoom naar Middelburg van de Sloedam en kwam in een sloot terecht. De man kwam om het leven, drie mede-inzittenden wer- rebellen. De stoffelijke overschotten van zes tijdens de staatsgreep ver moorde generaals waren op de bodem van een put dicht bij de basis ge vonden. Soejono heeft dertig dagen de tijd om president Soekarno om clementie te verzoeken. Duizenden leerlingen van middel bare scholen hebben dit weekeinde in Pajakoemboeh (west-Sumatra) tijdens betogingen geëist dat de vrij gelaten communisten weer worden gearresteerd, zo meldt Antara. Zij zouden opruiende activiteit aan de Singapore-Indonesië Singapore heeft Indonesië meege deeld dat het bereid is diplomatieke betrekkingen te onderhouden, mits zijn vriendschappelijke betrekkingen met andere burrlanden daar niet on der lijden, zo is van regeringszijde in Singapore meegedeeld. Met die buur landen wordt, volgens waarnemers, voornamelijk Maleisië bedoeld. Pre mier Abdoel Rahman van Maleisië heeft intussen het besluit van Singa pore en Indonesië tot het aanknopen van diplomatieke betrekkingen „een nieuwe stap in de goede richting" genoemd. Volgens mededeling van functiona rissen van het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben vertegen woordigers van negen krediteurlan- den van Indonesië (te weten de Ver. Staten, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Frankrijk, Italië, Neder land, Canada, Australië en Xieuw- Vervolff rvolg van pag Cernan schakelde terug op de ver binding met de navelstreng toen de Gemini boven de Pacific weer in daglicht kwam, en dartelde nog wat buiten de capsule door de ruimte al- voren^ twee uur en vijf minuten na het begin van zyn wandeling weer in de Gemini terug >te keren. Ondanks de teleurstelling had hy er toen een record wandeling op zitten, die hem bijna anderhalf keer om de aarde voerde. De eerste ruimtewandelaar Leonow en diens Amerikaanse Colle ga White maakten uitstapjes van resp. slechts 10 en 21 minuten. De ervaringen van deze Gemini- vlucht zyn overigens niet vergeefs geweest. Tegenslagen als b.v. het niet kunnen koppelen en het ongebruikt laten van de ruimteransel, die kort na de terugkeer van Cernan in de capsule werd afgestoten, werden nu eenmaal verwacht. Daarvoor zijn de Mercury-, Gemini- en Apollo-vluch- ten geprojecteerd. Het door schade sing lange Zandweg Schoondor- perweg in de gemeente Poort vliet. Volgens de politie verleende de bestuurder van een volkswagen, waarin drie volwassenen en twee kin deren zaten, geen voorrang aan een andere auto, waarin zich zes mensen bevonden, de bestuurder en vijf kin deren. Na de botsing kwamen beide auto's in een vrij diepe sloot terecht. De vijf inzittenden van de volkswagen zijn allen uit de wagen geslingerd en ln de berm terechtgekomen. De be stuurder en de vijf kinderen van de andere auto zaten in de wagen be klemd en konden niet bevrijd wor den. Een passerende automobi list heeft de hoofdjes van de kinde ren, in afwachting van de komst van politie en brandweer, in de auto bo ven water weten te houden. Met breekijzers zijn de slachtoffertjes la ter uit de wagen bevrijd. Bij het ongeval is om het leven gekomen de 45-jarige mevrouw J. P. M Gaans-de Wild uit Roosendaal. Kort na aankomst in het algemeen Burgerziekenhuis in Bergen op Zoom is zij overleden. Bij haar in de auto zaten de bestuurder (40) uit Roosen daal, zyn echtgenote, zijn 12-jarige dochter en zijn zoon. Alle vier zijn ernstig gewond opgenomen ln het Burgerziekenhuis in Roosendaal. De zes inzittenden van de andere auto zyn de bestuurder, (36) uit Roosendaal, zijn drie zoons 11,10 en 8 jaar) en twee vriendjes (8 en 13). Een van de vriendjes, wiens toestand levensgevaarlijk is, werd eveneens opgenomen in het Burger ziekenhuis in Bergen op Zoom. De vyf anderen, die allen ernstig ge wond werden, zijn vervoerd naar het Charitas-ziekenhuis in Roosendaal. •jarige gepensioneerde zulvelarbelder D. Dijkstra uit Drachten stak oP de fiets zonder kijken de autoweg over. Hij werd door een auto gegrepen. Later overleed hij ln een ziekenhuis. —De 34-jarige wachtmeester eerste klas der rijkspolitie J. S. van der Lei Barend Maaskant, redacteur-ver uit Westdongeradeel kwam zaterdag slaffgever van het Algemeen Dag- het leven bij een verkeersonge- blad. heeft zaterdagmiddag tijden» tussen De Nes en Wierum. Met Id« J>«lUks algemene ledenrergade- licht motorrijwiel kwam hU ln rlnc d" Koninklijke Nederlandse uwdng met een meisje op de fiets. Vereniging voor de Luchtvaart de -Twee Nederlandse toeristen (Pe- Pr«s voor luch1t" 5" rl""l""artpu Samen met Barend Maaskant gemeente", zo zegt de kardinaal in het herderlijk schrijven. Kennelijk doelend op mogelijke veranderingen verklaart hij: „de wetenschap heeft nieuwe feiten met betrekking tot de natuur aan het 'licht gebracht. Ge neeskunde en psychologie hebben ontdekkingen gedaan over het men selijk leven zelf. Hoewel de waarheid dezelfde blijft groeit onze kennis ervan steeds". Mogelijk verwijzend naar de recente petitie aan de Paus van vijfhonderd r.-katholieke leken uit achttien landen, waarin op radi cale wijzigingen in de leer van de geboorteregeling werd aangedrongen zegt Heenan: „Helaas heeft niet iedereen geluisterd naar de bede van de Paus om discretie terwijl deze vraagstukken door het Vaticaan zal worden bestudeerd". Oecumenische bijbel De pogingen van protestants en rooms-katholleke zijde om te komen NED. HERV. KERK Beroepen te Hierden (vac. GEREF. KERKEN Beroepen te Opende (Gr.) K. ife te Bunschoten-Spalkenburg; te Afc F. Dijkstra te Hljum en Ftnkuc' Nieuwe Pekela E. Groenenbere t> GEREF. KERKEN (vrijgemaakt! Beroepen te Voorthuizen B. Hl; da te Zalk en Veeoaten. Aangenomen naar Ha uier wijk 1 Til te Treebeek. REMONSTRANTSE BROEDERSCR Aangenomen naar Haarlem E. Jj per te Dordrecht. GERECHTIGHEID, REVOLUTIE EN GEWELD Prof. dr. W. F. Wertheim uit l sterdam en de Amerikaanse hoq raar prof. dr. J. Swomley uit Ei sas City hebben zaterdag en zor referaten gehouden tijdens de ji lykse conferentie van „Kerk en ij de", die dit weekeinde in het c ferentieoord Woudschoten bij J is gehouden- Beide dagen hebbes conferentiegangers speciaal bts aan de onderwerpen gerechtigd revolutie en geweld. Prof. Wertheim, die sprak ovet grenzen der geweldloosheid, was oordeel, dat het revolutieprobleen toenemende mate het kernvraag wordt in de huidige wereldsituati Enerzijds ligt het in het verlt de van het vraagstuk van oorlog nauwste samen met dé ondraa& situatie voor de brede massa var mensheid buiten de westerse we? Naar de mening van de Amsteró trus Verhelpen en Paulina Hermans) blicisten over 1964 en 1965 ontvan- zjjn gisterochtend zwaar gewond ge- i H« det" deM Pr«s' bestaande uit een oorkonde, een reis per KLM en 1.000 gulden, met de heer B. W. Kwartet beter dan sextet De voorlaatste avond van het seizoen heeft in de hockeykantine van het Sportpark Roomburg weer het vertrouwde beeld als van alle voorgaande avonden van de Leldse Jazz Society Folk Beat 14 opge leverd: een goed bezette, enthousiaste zaal en een groep enthousiaste musici, in dit geval Joop Enkhuizen met een kwartet en een sextet. Vooral het optreden met het kwartet Joop van Enkhuizen tenor sax, Roelof Kloeten piano, André Thomsen bas en Max Bolleman drums was van uitstekend gehalte. Toppers hiervan: Summer time, But not for me en If I were a bell. Van Enkhuizen werd uitste kend gesteund door een „stuwende" Max Bolleman (met Louis van Dijk in Amerika geweest) en een „swingende" Roelof Kloeten. Na de pauze viel het sextet het kwartet aangevuld met Lee I Wat de dissertaties betreft zou dit Heempar Strawford (trombone) en Klaas Wit (trompet) wat tegen. De 1 kunnen gebeuren door een bijdrage j Ned. Ver. beste nummers van dit tot ongeveer half één durende optreden wa- in de kosten daarvan, voor scripties L. v. d. Klaauw, free-lance lucht vaartjournalist ln Oegstgeest. De oorkonde werd overhandigd door luitenant-generaal vlieger H. Schaper, voorzitter van de KNVVL. j begonnen aan de vertaling Jury-voorzitter mr. F. H. Copes van nieuwe testament Hasselt zei dat de heer Maaskant herhaaldelijk blijk gegeven heeft van een originele benadering van actuele luchtvaartonderwerpen. waardoor zijn artikelen steeds door hun specifiek eigen stijl weten te boelen en zo'n uitstekende propa ganda voor ons nationale vliegwe- zen vormen. Met name noemde hij een reportage van de heer Maas kant over de F 28 Fellowship, een tweemotorig straalvliegtuig van Fok ker, dat door internationale samen werking verwezenlijkt wordt. De voorzitter stelde voorts in het licht dat de heer Van der Klaauw lucht vaartmedewerker en -correspondent is van vele dagbladen en tijdschriften in binnen- en buitenland en daar naast nog luchtvaartboeken schrijft. Ook zijn werk Is reeds eervol ver meld in 1963. De Jury was van oor deel dat een bijzondere waarde ge hecht moet worden aan publikaties die het grote belang van lucht- en ruimtevaartactiviteiten voor de na tionale economie belichten. Daarom stelde zij voor het maken van dis sertaties en scripties door studen ten ep middelbare scholleren over deze onderwerpen te bevorderen. tot een gemeenschappelijke bijbel eo akde^«ds hangfhfï beginnen langzamerhand gestalte te krijgen. Het Nederlands Bijbelgenoot schap en de Katholieke Bijbelstich ting hebben besloten elk twee perso- nen aan te wijzen voor het uitwerken j se hoogleraar kan de Ghandii van een proefvertaling van de bijbel idee der geweldloosheid nooit de in het Nederlands. Circa twee weken lossing geven voor de allesoverfe geleden werd hetzelfde besluit geno- sende vraagstukken voor de onn men voor een proefvertaling in het stelbaar arme plattelandsbevolk» Fries, waarbij een belangrijk argu- grote delen van Azië. Het verms ment was dat het voor het kleine van geweld komt z.i. in de prai Friese taalgebied wel bijzonder onge wenst is twee afzonderlijke vertalin gen te maken. De deskundigen zullen eerst een of meerdere boeken van het oude testament ter hand nemen. Als de proef slaagt zal het project tot het gehele oude testament wor den uitgebreid. Daarnaast zal worden Niet bij brood alleen Het Nederlands Bijbelgenootschap houdt deze week een giftenactie on der het motto „Niet bij brood alleen" Nog voor dit jaar heeft het N.B.G. 70.00?» uitgaven in tien talen voor de zendingsgebieden in Cameroun en Suriname „op stapel" staan, waarvan de kosten bijna f300.000 zullen zijn. Een groot de tel van dit bedrag hoopt men voor deze actie op postrekening 44.000 ten name van het N.B.G. te Amsterdam bijeen te krijgen. Een ander detel van de opbrengst is be stemd voor het plan van de Wereld bond van Bijbelgenootschappen, om de gezamenlijke bijbelverspreiding in korte tijd te verdrievoudigen. vaak neer op een bestendiging t diep sociaal onrecht en op ger gebaseerde willekeur. Daarnaast k het tot het prijsgeven aan de a door honger en ziekte van tallos joenen onschuldigen. De christelijke en politieke op! tingen van de gerechtigheid wer ter sprake gebracht door prof. Sik ley, hoogleraar in de sociale ett in Amerika. Een revolutie welkt doel heeft een einde te maken i gewelddadige onderdrukking en recht door geweldgebruik schiet i doel voorbij, aldus prof. Swomley,, betoogde dat de idealistische praktische argumenten hier hani hand moeten gaan. Er bestaat, al de hoogleraar, een dringende beho te aan een duidelijke evangells stellingname, namelijk die van I langs geweldloze weg afdwingen) radicale hervormingen in de am landen. Aan het begin van de conferee die onder leiding stond van prof. J. de Graaf, werd afscheid genot van de heer J. J. Wentink, dit functie van secretaris van Kerk Vrede gedurende 30 jaar heeft 1 kleed- In Hendrik Ido Ambacht reed ren Arabia, Blues for dark en Our delight, gisterochtend vroeg een vrachtauto Zaterdag 25 juni besluit Folk Beat 14 het seizoen met opnieuw tegen een boom. De 32-jarige vrouw het kwartet Harry Verbeke. zou men een prys in geld of in de vorm van een luchtreis kunnen uit loven. BINNENLAND Inbreker betrapt Een chef-ver koper uit Schiedam, die zaterdag in het huis van zyn schoonvader aan de Rotterdamse Rijweg de planten kwam verzorgen, ontdekte, dat een dief haastig via de achterdeur ver dween. De verkoper stapte in zyn auto en wist aan de achterkant van Rotterdamse rijweg de inbreker, een 25-jarige elektricien, aan te hou den. Hy heeft de man in zijn eigen auto naar het bureau Overschie van de Rotterdamse politie gebracht. Daar bleek dat de man geen tijd meer had gehad om iets uit het huis mee te nemen. Uitkering gewezen militairen Minister De Jong (Defensie) wil de uitkeringen voor gewezen militairen tussen de 55 en 65 jaar verhogen. ook het spoorwegverkeer ondervond vertraging. In straten van de zwaarst getroffen plaatsen Ludwigshohe, Nackenheim, Nierstein, Dlenheim en Guntersblum spoelde het plaveisel weg en ontstonden meters diepe ga ten, op lager gelegen plaatsen dre ven meubels in het water, Framboesia uitgeroeid Het kin derfonds van de V.N. (Unicef) heeft laten weten dat men de tropische huidziekte, bekend onder de naam Framboesia, waardoor miljoenen ne gerkinderen werden aangetast, vrij wel heeft uitgeroeid in Afrika. In 16 landen is de ziekte op grote schaal bestreden en eind 1965 had men by- Dit blijkt uit de wijzigingen, die hy I na 23 miljoen mensen die de ziekte heeft aangebracht ln het ontwerp uitkeringswet gewezen militairen. De bewindsman wil het uitkeringsper centage voor gewezen militairen van 55 tot 60 jaar stellen op 80 procent hun militair Inkomen en dat voor de leeftijd van 60 tot 65 jaar op minstens 70 procent. Deze wijzi ging hangt samen met het feit dat de regering de percentages, die wor den genoemd in de wachtgeldregelin gen voor het overheidspersoneel eveneens wil verhogen. Werkkraan gekanteld In Zwolle met penicilline Muur weer dicht Gisteravond om middernacht eindigde de periode, dat Westberlijners met een pasje Oost-Berlijn konden bezoeken. Bijna 468.000 Westberlijners hebben sinds 23 mei van die gelegenheid gebruik gemaakt. Tot 30 juni geldt nog een regeling dat passen afgegeven kun nen worden voor bijzondere geval- die met de Britse regering voorberei dende besprekingen voert over mo gelijkheden van een oplossing der Rhodesische kwestie. Postzegels verbrand De kleine bergrepubliek San Marino, die haar begroting grotendeels dekt uit de verkoop van postzegels heeft door een brand voor een waarde van 768.000 dollar aan postzegels verloren. Het waren zegels van oude uitgaven, die niet verkocht waren. Markt afgebrand De grootste markt van Oost-Afrika, in Addis Abeba, is zaterdag volledig door vuur verwoest. Goederen ter waarde van honderdduizenden guldens gingen verloren. De politie had grote moeite om de vertwijfelde kooplieden die nog wat van hun handel wilden redden, bij het vuur weg te houden. Een aantal personen liep brandwonden op. Tasjkent weer getroffen De Centraalaziatische stad Tasjkent, waar al 150.000 mensen door aard bevingen dakloos zijn geworden, is zondagochtend vroeg opnieuw door len- Daarna moet een nieuw akkoord aardschok getroffen. Het offi- gesloten worden. India devalueert is gisterochtend een grote werkkraan zondag de roepie met «no**. Ult JWV1 en schande wijs worden geldt in alle van de Nederlandse Spoorwegen, die gedevalueerd, waardoor de koers nu met een miljoen inwoners sinds 26 moord die in maart 1961 werd ge- opzichten ook voor de ruimtevaart, idaar is gestationeerd by het Ha- 2i roepies per pond sterling (tien j aprji hebben geteisterd- pleegd op de burgemeester van j.: i ---* (ventje richting Kampen), jjekan- gulden) is, aldus een officiële be- I i kendmaking. Voorheen was deze 13.33 I ciële Russische persbureau Tass j meldde, dat de aardbeving ongeveer India heeft even krachtig is geweest als de drie "6,5 procent andere zware trillingen die de stad Botsing te Santo Domingo Vrij dagnacht heeft ln Santo Domingo e kort maar zwaar vuurgevecht plaats gevonden tussen een kleine groep van voormalige opstandige constltutiona- Jistische soldaten en de politie. Een van de constitutionalisten sneuvel de. De constitutionalisten maakten deel uit van het gewapende escorte voor Hector Arlsty. voormalig minis ter in de ontbonden rebellenregering, voor wiens huis de botsing plaats vond. De politie arresteerde zeven constitutionalisten en drie burgers, onder wie een 15-jarig meisje. Kennedy In Johannesburg De Amerikaanse senator Robert Kenne dy is zaterdag in Johannesburg aan gekomen voor een bezoek van vier dagen aan Zuid-Afrika. De regering- \erwoerd zal officieel geen aandacht aan Kenndy besteden. Rapachl In Zweden De Poolse minister van Buitenlandse Zaken Adam Rapecki is zondag in Stockhol aangekomen voor zijn eerste officiële bezoek aan Zweden. Het beroek een tegenbezoek voor dat door de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken Nilsson in 1964 aan Polen gebracht had reeds in 1965 zullen komen. Maar Rapacki kreeg een hartaanval, die uitstel van de reis noodzakelijk maakte. Arrestaties in Frankrijk De Franse politie heeft negen personen gearresteerd in verband met de Ver. Soede Herder (Oude Vest 13): :skrlng „De Schakel", Spr. ds. H. Burgy over „Vragen rond het Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend'' 78 uur nam. WOENSDAG DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Kantine Ambachtsschool: Vola Film avond natuursteenbewerking. 8 uur die ervaringen als deze moet opdoen, alvorens veilig het grote avontuur van een vlucht naar de maan te kunnen ondernemen. Stafford en Cernan zouden heden middag omstreeks half drie Neder landse tijd in de Gemini landen ten westen van de Bermuda, na 46 om wentelingen om de aarde te hebben gemaakt. Na deze vlucht staan nog drie Gemini-vluchten op het pro gramma, alvorens men op de expe rimenten met de driemans maancap- sule Apollo overschakelt. Voor slechts één van de komende Geminivluch- ten ls nog een rulmteransel beschik baar, waarvan de kosten ongeveer twintigmiljoen gulden bedragen Een Munten uit scheepswrak Hon derden gouden, zilveren en koperen munten zyn geborgen uit het wrak Verkiezing in Turkije Bij de j van het 629 ton metende Britse tweede dergelijk apparaat zweeft j dag heeft boven grote delen van thans ongebruikt door de ruimte als West-Duitsland een zwaar onweer kunstmaan. Gegadigden kunnen het1 gewoed, dat vooral in Rheinessen gaan halen, maar zy weten het van grote .schade heeft aangericht Aan tevoren: er schijnt toch iets niet he-|de linker-Rijnoever werden autowe- lemaal in orde te zijn. 'gen gestremd door massa's modder, teld toen hy bezig was met het de kant leggen van hulpbruggen. De j roëpie"per "pond kraanmachinist zag het ongeluk aan komen en kon zich met een sprong in veiligheid brengen. De kraan viel verkiezingen voor 52 zetels van de zeilschip „The Fame", dat 114 jaar om doordat de poten die de wielen ,Turkse senaat (een derde van het i geleden tydens een zware storm by stevig op de rails moeten houden, totale aantal) heeft de Rechtvaar- Kaapstad op de rotsen werd gewor aan een kant in de grond wegzakten, digheidspartij. die in Turkije aan het pgn en zonk, bewind Ls. er 31 gekregen. De Repu- blikeinse Volksparty, de voornaamste oppositiepartij, kreeg er 11 en de Na tionale partij 1. De verdeling van de overige 9 zetels is nog niet bekend. Weer telefoon De telefoonver binding in de residentie van de gou verneur van Rhodesië, Sir Humphrey Gibbs, is hersteld. ZU was op 16 no vember afgesneden, vijf dagen na de eenzijdige onafhankelijkheidsver klaring van Rhodesië. Het herstel van de telefoonverbinding wordt in Salisbury beschouwd als een verzoe nend gebaar van de regering-Smlth, Katholieke schoolraad - Kardi naal Alfrink heeft zaterdag in Utrecht de vernieuwde katholieke schoolraad geïnstalleerd. Deze raad ls het toporgaan van het katholieke onderwijs in ons land. BUITENLAND Noodweer boven Duitsland Zon- Het schip was toen met een lading specerijen op weg van India naar Engeland. Het wrak werd vorig jaar ontdekt. Deskundi gen achten een deel van de gevon den munten van zeer grote waarde. Brandt herkozen Het congres van de Westdultse sociaal-democra ten heeft gisteren de burgemee ter van West-Berlijn, Willy Brandt met 324 van de 326 uitgebrachte stemmen herkozen tot voorzitter van de psrty. De plaatsvervangend voor zitters Fritz Erler en Herbert Wehner werden met resp. 293 en 285 stemmen eveneens herkozen. Evian, Camille Blanc, die door een kneedbomaanslag omkwam vlak voor c'.at de Frans-Algarijnse bespre kingen in die plaats werden gehou den. De arrestaties zijn verricht in Parijs en Annecy. Gouverenur ontslagen President C ASTELO-Branco van Brazilië heeft zondagavond gouverneur Adhe- mar de Barros van de staat Sao Paulo ontslagen en hem voor tien jaar zUn politieke rechter afgeno men. Adhemar de Barros heeft felle kritiek uitgeoefend op de politiek van oe Braziliaanse regering. Hij is in middels uit zijn ambtswoning vertrokken en men weet niet waar hij zich bevindt. Moby Dick in Dusseldorf De witte walvis ln de Rijn blijft stroom opwaarts zwemmen. Zaterdag werd werd hij in Dusseldorf gezien. Er wordt niet op gejaagd. ZATERDAG Ad ven taker k (Doopsgezinde Kcrtc) 10-11 uur voorin, bijbelstudie; 11-12 u dhr. C. Berger. Garenmarkt: K en O-excursie naar Rijksmuseum in Amsterdam. 9 uur ZONDAG Dr. Van Voortliuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. Spr. dhr F. A L Poeteray 3 u. nam.' Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u nam, openbare lezing: 2.30 en 5.15 u nam. Oude Rijn 5: Baptisten Gem.: Gem voor oorspronkelijk christendom. Spr dhr. N. v. d. Brugge, 7.30 u nam Steenschuur 6: :Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur BIOSCOPEN Luxer „Angellque op weg naar Ver sailles". 18 jaar. Dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Lltlo ,Een spion ging door de hel' 14 Jaar Dag 2.30, 7 en 9.15 uur: zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Spel met vuur", 18 tg. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 15. 7 en 9.15 uur. Rex „Verboden vruchten", 18 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zond. I 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Lady L", i4 Jaar Dag 7 en 9.15 uur'; zond. 2.30 4.45. 9.15 uur. Trianon „Viva Maria", 14 Jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur; zon. 2.15, 41 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal (L. Vrouwenfc steeg): Tentoonstelling van eoiu: en schilderijen Kees van der wel, 36 en 79 uur nam. (t/m 7 ]c „De Ruif" (Janvossensteeg uur (t/m 10 luni). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: k 1-5 urn- Galerie Walenkamp (Nleuwsteegl Tentoonstelling van schilderijen1 Jacob Rits. (Dinsdag t/m. vrljdJI uur voorm. 6 uur nam. t/nL Juni). Lakenhal: Expositie MIJ der 5 Letterkunde 200-Jarig bestaan: W« 10—5 u: zond 1—5 u (Tot 20 Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag van 1M (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkut (Steenstraat 1Dag 10-17 u: 'aï dags 13-17 uur Rilksmuseum van Oudheden Di Ujks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rilksmuseum voor de gescüledf der natuurwetenschappen Dag uu zond 1-4 uur Universiteit: Tentoonstelling g» ches en schilderijen Jan Beu» Maandag t/m vrijdag 9 uur voort 5 uur nam (tot 9 luni) Avond- en nachtdienst der apotM Geopend voor spoedeisende geval apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, 24807. Apotheek R. van Breest Sr lenburg te Leiderdorp en Apott Voorschoten zijn de gehele weeS opend. B(1 geen gehoor van au tialsart» specialist (of diens waarnemen) op dokterstelpfnnn 22222. MAANDAG 6 JUNI 20.15 uur. Kon. DINSDAG 7.ILN1 Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Bi sche Comedie, Er is een moord i Dillgentla, 20.15 uur, Cabaret P«! WOENSDAG 8 JUNI j

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2