Het land achter de bergen AEG -ATERDAG 4 JUNI 1966 dagelijks vervolgverhaal Oorspronkelijk verhaal door JOHN BOLANO jl. Als hy de |eten, wilde hy er op zyn voor- igst uitzien. Hy bleef voor de spie- staan, maakte armbuigingen, iaide zich naar links en rechts, a buik intrekkend. Hy was vol be- ndering voor zyn spiegelbeeld, ■ifs tussen de manneiyke Dienaren i Yademos behoefde Claymore h lichameiyk niet beschaamd te !len. Hy nam zich voor dadelijk maar in de veel- was haar naam Jgen biyven han- dda naderhand niet tr de naam durven vragen; de Irzichtigheid gebood hem zich t bloot te geven. De vrouw zou roorbeeld met een van de manne- e dienaren getrouwd kunnen bly- L üaymore liep de slaapkamer weer nen en keek weifelend naar Leary. est hy' de Canadees nu wakker ÜPcen? Eer hy tot een besluit was werd de deur geopend. kwam binnen. Het hinderde enigszins, dat anderen zo by hem binnengingen, zonder te kloppen en toestemming af Ijrochten, maar blykbaar was men ijl in Yademos zo gewend. I%dda toonde ook nu een lachend ^cht. „Bent u aan ontbijten toe?" keek naar Leary. „Uw vriend ipt nog, zie ik. Ik ben bang, dat drank, die we hem hebben ge- onken wat straf was. Zullen we a maar laten liggen? Hy zal zich ttiger voelen, als hy op natuur- e manier ontwaakt", jydda bracht Claymore de gang t en sloeg daarby vertrouwelyk I arm om de schouders van de felsman. „Ik heb u niet al te goed lend", zei hy. „Ik had beloofd u ieravond een en ander omtrent b geschiedenis te vertellen, maar lis er niet van gekomen. We gaan rrAU vanmorgen over praten, nadat Ségeten hebt. Hy lachte. „Daar- Mohema, onze Tweede Die- u graag een en ander van onze laten zien". Claymore had moeite stem in bedwang te houden. „Ik me niet goed vrouw met het goudblonde De vrouw die gisteravond ie- Lydda's hand kneep in zyn schouder. „Mohema zich sterk tot u aangetrokken", ontbeten in een kleine sobere Bedienden serveerden scha- vruchten en vleessoorten, at een paar vruchten en byzonder smakeiyk. Zodra ttafel was afgeruimd, ont- Lydda een groot vel perka- en hing het aan de wand op. was een kaart van het land, welke schaal was gebruikt, Claymore niet duidelyk. ging naast de kaart staan 'wees verschillende details aan. Yademos als zodanig bestond, hy uit, was te danken aan de ligging, het centrale van wat men in de buiten- Groenland noemde. Yademos in prehistorische tyd een meer zyn geweest van ruim d bij ruim zeshonderd kilo- Het hele land was in feite bodem van een gigantische en lag meer dan drieduizend beneden de zeespiegel. Een van rotsen in hoogte variërend achttienhonderd tot meer dan meter, verhief zich steil rondom de grenzen van het land; alleen in het zuiden was een smalle opening aanwezig. Buiten die rotsen verhieven met ys bedekte bergen zich drie tot vyf- duizend meter en alleen de moedigste ontdekkingsreiziger had met enig geluk deze barri're kunnen overwin nen. Van Yademos uit waren on derzoekers naar buiten gezonden, maar zy waren teruggekeerd zon der de buitenwereld van het bestaan van hun land op de hoogte te stel len. In de afgelopen tweehonderd jaar waren drie groepen reizigers toevallig in Yademos verzeild. Allen waren weer vertrokken met het doel de buitenwereld te bereiken, al wa ren zy uitgenodigd de rest van hun dagen in Yademos te sly ten. Ver- moedelyk waren zy allen omgeko men eer zy hun eigen wereld hadden bereikt. De laatste groep was, even als Claymore en Leary per vliegtuig gekomen. Het was een viermotorig toestel. „Ze brachten ons kwalyke berich ten over de gang van zaken in de buitenwereld", zei Lydda. „Er was oorlog uitgebroken en de mensen maakten elkaar dood. Deze mannen het waren er zeven waren sol daten die naar het front gingen, na dat zij waren opgeleid in een land dat zij Amerika noemden. De vlieg machine was door de zware ysafzet ting op de vleugels tot landen ge dwongen. Het toestel was by de nood landing niet ernstig beschadigd; het as hersteld en de zeven mannen aren opgestegen, maar hadden zich vermoedelyk in de omringende ber gen te pletter gevlogen, want enige mensen, die zich aan de grens van het land ophielden, hadden een ex plosie gehoord. (Wordt vervolgd; BILJARTEN Eerste ivinst voor Wijnen In het Europees kampioenschap 71/2 heeft de enige Nederlandse deel nemer, Tini AVijnen, gisteravond in de laatste party (zyn vierde) de eerste overwinning geboekt. WQnen versloeg de Zwitser Burgener in tien beurten. Na vier ronden is er nog slechts één speler zonder puntenverlies: de Fransman Marty. Hy bezet met acht punten de eerste plaats, gevolgd door de Belg Ceulemans met zeven pun ten. De uitslagen van de tweede dag luiden Derde ronde Scherz 165 4 77 41.25 Schrauwen 300 4 180 75.00 Marty 300 12 109 25.00 Spielmann 231 12 160 19.25 Galvez 300 6 174 50.00 Wijnen 125 5 78 20.83 Burgener 25 3 15 8.33 Ceulemans 300 3 230 100.00 Vierde ronde 251 13 111 176 10 300 10 17.6 Advertentie Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM De uitslagen van de gisteravond voor de zomercompetitie van de KNZB gespeelde waterpolowedstry- den luiden: Heren hoofdklasse: AZ PCNeptunus A'foort 5—5; Neptu- nus ArnhemHZPC 15. Eerste klasse B: ZIAN—'t IJ 1—4. Na de tweede dag luidt de stand: 1. Marty 8 pnt. 48.— alg. gem., 296 h.s., 2. Ceulemans 7—60.00—230, 3. Spielmann 525.13279, 4. Schrau wen 4—48.15—180, 5. Galvez 4—31.72 —222, 6. Scherz 2—26.51—111, 7. Wij nen 220.66—91, 8. Burgener 013.42 Zaterdagteam voor Noordwijk met Kralt en Van der Lippe Het Saarlands amateur-voetbalelf tal dat in het kader van de jaarhjkse uitwisseling ditmaal de gast is van het Nederlands zaterdagelftal zal volgende week twee wedstryden te gen de Nederlandse amateurs spelen. De eerste ontmoeting vindt plaats dinsdagavond 7 juni in het sportpark van Noordwyk waar het officiële Ne derlandse zaterdagelftal tegen Saar land in het veld komt. De 4-2-4-op- stelling luidt: doel: Van der Laan (Zwart Wit '28), achter: Van den Herberg (CJ VV), Visser (Heerjansdam), Van der Giessen (Zwart Wit '28) en Kralt (Rynsburgse Boys), midden: Nieuw - straten (Zwart Wit '28) en Den Roo- yen (SSC '55), voor: Van der Beek (SDVB), Kiel (Go Ahead, Kampen), Van der Lippe (Noordwyk) en Slag boom (De Zwerver). Scheidsrechter: Bogaerts. Donderdagavond 9 juni speelt het bondszaterdagelftal tegen de Saarlan- ders op het terrein van de Zwolse Boys in Zwolle. De opstelling (4-2-4) voor deze ontmoeting luidt: doel: Van der Niet (Noordwyk), achter: Westerink (WHC), Van der Giesen (Zwart Wit'28), Visser (Heer jansdam) en Kralt (Rijnsburgse Boys)middenKiel (Go Ahead Kam pen) en Den Rooy (SSC *55), voor: Van der Beek (SDVB), Groenendyk (Geinoord), Van der Lippe (Noord wijk) en Krals (SJS). Scheidsrechter: Schalks. De vroegere wereldkampioen John Sur tees heeft gisteren in een Ferrari zyn eigen record op de Nuernburg- ring verbeterd by de training voor de zondag te verryden 1.000 km. rit. Zyn tyd van 8.31.9 voor het 22.810 km lange circuit (160.2 km/u.) was de snelste die by de training gemaakt werd. PANDA EN DE MEESTER-GELDVERZAMELAAR 6. De robot stapte weer naar buiten met de twee geldzakken vol Panda's geld en begaf zich naar zijn gewapend voertuig. Dag Jolliepop!" zei Panda. „Tot ziens! Als ik heb geleerd hoe ik geld moet maken, kom ik iveer terug." „Mijnheer Panda heeft er weinig vreugde in", mompelde de be diende, het groepje vanaf de deuropening na-ogend. ,Maar het is voor zijn eigen bestwil. Wij moeten zonder geldzorgen de toekomst tegemoet kunnen zien. En de heer Geldmaker lijkt mij een ontwik keld persoon, die weet wat hij doet!" Maar niet iedereen was het daarmee eens. Zoals bijvoorbeeld de eenvoudig geklede figuur, die even verderop verstopt zat achter enkele rotsblokken en die luisterde naar de naam Hyacint. „Bah!" gromde Hyacint. ..Daar gaat Geldmaker! Gehuld in stinkende dampen van plofmotoren! Knallend door de natuur! Met rubberwielen het mooie gras plettend! Maar hij zal nog van me ho ren!" RECHTER TIE EN DE MOORD OP DE LOTUSVIJVER 23. Binnen enkele minuten bereikt Tsjiao Tai het wijnhuis de Zeven Wilgen. Hij gaat er met des te meer genoegen een kijkje nemen omdat hij er vaak zijn vrije avonden doorbrengt. Een van de danseressen, Perzik geheten, is zelfs bijzonder op hem gesteld en bedient hem altijd persoonlijk. Hij wordt opengedaan door de kas teleines, een mollige dame van middelbare leeftijd, die beleefd in formeert waaraan ze zo vroeg de eer van zijn bezoek te danken heeft. „Ik kom een paar inlichtingen inwinnen", zegt Tsjiao Tai, „is Perzik misschien al opgestaan?" De kasteleines trekt zich terug en even later verschijnt de bevallige Perzik, die er ondanks het vroege uur betoverend uitziet. Als ze tegenover elkaar hebben plaatsgenomen aan een lage houten tafel, zegt Tsjiao Tai: ,Jk wil graag iets weten in verband met de moord op Meng Lan, de dichter. Is het waar dat Wen Shou-fang en Yuan Kai hier gisteravond feest gevierd hebben, en dat ze pas heel laat vertrokken zijn?" ,,Of dat waar is", zegt Perzik. „Ze waren behoorlijk aangeschoten toen ze weggingen. En ze stonden erop te voet naar huis te gaan, omdat ze behoefte hadden aan frisse lucht. We hebben nog voor ze gedanst 'maar ze zeiden dat geen van ons hen de charmes van Agaat kon doen vergeten. Agaat was de naam waaronder de vrouw van Meng Lan vroeger bij ons werkte." DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 534. In de hotelkamer waarin het gezin van de boeienkoning door de hulp van Bram een onderdak had gevonden, had de dokter de zieke baby onderzocht. Het medicijn, welke hij toediende, had meteen een goede uitwerking. „Uw kind zal spoedig beter worden"zei de dokter, „maar het was wél de hoogste tijd, dat u mij liet roepen." Dankbaar keek de moeder haar man aan. Zonder Brammetje Fok zou het er slecht met hun kind hebben uitgezien. ,Ja moeder", zei de boeienkoning, „als de nood het hoogst is, is de redding nabij." Na deze nieuwe gedachte werd hij weer somber. „Alleen hoe moet dat nu verderWant ik heb er weinig hoop op, dat die Brammetje er ooit in zal slagen onze woonwagen terug te krijgen. Waar moeten we dan wonen? Hoe moeten we leven? Wat moet er van ons kind terecht komen?" Toevallig keek hij naar buiten ...en hij slaakte een kreet van op winding. „Nee maar ddar is Bram Fok en en daar is de wagen!"

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19