N.V. De Leidscke Broodfabriek GENERAL® ELECTRIC Vrouwelijke handen vinden plezierig werk hij Royal McBee! ROYAL ffl Neveda WOL EEN UITSTEKENDE STENO-TYPISTE NETTE DAMES Beetje te hard gereden9y Jongens het kan niet op'v yy Badlaken voor liberale tranen Kloos twijfelt aan effect maatregelen Zijn de zelfreinigende General Electric afwasautomaten speciaal voorvaders gemaakt an Bezoekt onze uitgebreide camping-afdeling WHmSFIoel SPORT met speciale aanbiedingen Aanmeldingen dagelijks van 9.00-17.00 uur of donderdagsavonds 19.00-20.00 uur A DIVISION OF LITTON INDUSTRIES Op de afdeling montage van de moderne fabriek te Leiden vinden vaardige vrouwenhanden werk dat bij uitstek geschikt is voor dames! Montage van lichte portable schrijfmachines in een plezierige sfeerl Goed loon en uitstekende sociale voorzieningen, een welkome bijdrage in het huishoudbudget! Uw stoel staat klaarl Dames, komt óók kijken bij Royal, het lóónt de moeitel Royal McBee Nederland N.V. Rooseveltstraat 20 Leiden, tel. 01710-315 45 -WOENSDAG 25 MHUMlEIDSCH Q^GBLAD Wij vragen voor onze Export-afdeling. Bij voorkeur met middelbare school opleiding, goede routine als steno typiste in Nederlands en Duits en eventueel ook Frans en/of Engels. Sollicitaties te richten tot: LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Wegens huwelijk van enkele medewerksters op ons kantoor zoeken wij enige VOOR ADMINISTRATIEVE WERKZAAMHEDEN Prettige teamgeest en goede sfeer. Eventuele vakantieafspraken kunnen in onderling overleg worden geregeld. Aanmelden: Kantoor MARE 1 TELEFOON 33445 VONDELING: TOXOPEUS: (Van onze parlementaire redactie) „We hebben een beetje te hard gereden en moeten nu wat gas terugnemen. Maar de gang zal er in blijven. Ik ben er vast van overtuigd, dat de economische groei ook dit jaar zal aanhouden." Dat zei de socialistische minister van Financiën, dr. A. Vondeling, gisteravond op een druk bezochte verkiezingsavond in Den Haag, waar hij vooruitlopend op het kamerdebat van vandaag in de clinch ging met de fractieleider van de V.V.D. in de Tweede Kamer, mr. E. H. Toxopeus. zoals de bewindsman toelichtte de hete tranen te drogen, die hij telkens schreit omdat het kabinet- Cals niet uit het zadel blijkt te slaan. Mr. Toxopeus aanvaardde het geschenk met de opmerking, dat het badlaken in ieder geval is gekocht nog juist voordat de textielprijs weer i omhoog gaat. Het voorval tekende De liberale fractieleider kreeg bij deze gelegenheid van dr. Vondeling ten enorm badlaken aangeboden om [de sfeer bij dit ouderwetse verkie zingsdebat, dat met grote belang stelling en veel Interrupties werd ge volgd De minister vond het een „bljjk van politieke moed", om zo kort voor de raadsverkiezingen met maatre gelen op loon- en prijsgebied te ko men. „We hebben niet de illusie ge koesterd, dat ze elektoraal goed zou den werken," zei htf. „Het algemeen belang eist echter, dat de overheid ingrijpt". Dr. Vondeling zocht de oorzaak voor de huidige moeilijkhe den niet alleen bij de overheid. On der protest van de zaal zei hij: „Al le groeperingen hebben iets teveel besteed". De minister deelde mee, dat het bouwprogramma voor de woningwet sector niet zal worden aangetast en liet blijken, dat de gemeenten krij gen, wat hun is beloofd. Hoewel uit gedaagd door de liberale fractieleider weigerde de bewindsman te zeg gen, hoe groot het bedrag Is waar mee de begroting 1966 reeds is over schreden. Volgens mr. Toxopeus heeft de kraan, die dicht had moe ten blijven, al behoorlijk gelekt. „Of- ficeel is het 250 miljoen gulden, maar officieus weten we dat het veel meer is", zei hij. Minister Vondeling reageerde slechts met de opmerking, dat een belangrijk deel daarvan in elk geval wordt veroorzaakt door de onbetaalde rekeningen, die het kabinet-Marijnen heeft achterge laten. Inflatoire Mr. Toxopeus noemde het beleid van minister Vondeling „inflatoire financiering", omdat het veel te fors is opgezet. De woningbouw wordt daardoor vertraagd en de gemeen ten komen meer dan ooit in de knel Inplaats van de waarschuwingen, die zijn geuit, ter harte te nemen, is het kabinet maar doorgegaan met het opvoeren van de uitgaven. Het wekte, aldus mr. Toxopeus, de in druk van „Jongens, het kan niet op". Het N.V.V. twijfelt sterk aan de effectiviteit van de door de re- gering gepubliceerde maatregelen op het gebied van de lonen en de prijzen. Het past ervoor mede verantwoordelijkheid te aanvaar den voor een schijnbeheersing. waarvan slechts de zwakkere be drijfstakken en economisch minst sterk staande werknemers de dupe kunnen worden. Dit heeft NW-voorzatter A. Kloos verklaard in een ingelaste rede die h\j gisteren hield tfjdens het drie daagse congres van de Nederlandse Politiebond in Nijmegen. De heer Kloos gaf als zijn mening te kennen, dat de overbesteding niet zodanig is, dat er aanleiding zou tieleider, dan heeft het kabinet daar zelf voor gezorgd. Over de niet be taalde rekeningen zei hij„Het is schijnheilig om de uitgaven op te schroeven en dan van het vorige ka binet te zeggen: „Die rotjongens hebben het gedaan." moeten zijn voor een loonpauze die discriminerend moet werken. Meer dan een miljoen werknemers zag hun c.ax>. al goedgekeurd, onder spelregels die nu opeens worden ge wijzigd. Dat moet wrevel opwekken by hen die nog aan bod moeten ko men. Er is geen prijsstop afgekondigd, aldus de NVV-voorzitter, doch slechts meldingsplicht. Hij vroeg zich af hoe de regering controle kan uit oefenen op honderdduizenden arti kelen waarvan de inhoud en verpak king gewijzigd kunnen worden. Daarvoor is een leger van ambtena ren nodig, dat intussen goeddeels is afgeschaft. Ook het effect van be perking van de eigen regeringsuitga ven is moeilijk te meten. Het am bitieuze regeringsprogramma blijkt niet zonder kleerscheuren te kun nen worden afgewerkt. Onvoldoende De vier centrale werkgeversverbon den ln ons land achten de door de regering aangekondigde beperkingen van het uitgavenbeleid van de over heid onvoldoende om een wezenlijke bijdrage te leveren tot een even wichtsherstel. De bonden, te weten het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers-Ver bond, het Nederlands Katholiek I Werkgevers Verbond en het Verbond van Protestants-Christelijke Werk- j gevers betreuren het in een gister- avond uitgegeven persbericht, era- j stig dat de regering gemeend heeft tot een verscherping van het tot I dusver gevoerde prijsbeleid te moe ten overgaan. By herhaling werd door opeenvol- I gende regeringen verklaard, dat het I bedrijfsleven over het algemeen op I bevredigende wijze aan het prijsbe leid van de regering heeft meege werkt. Importeur voor Nederland: Mijnssen Co. N.V., Keizersgracht 205, Amsterdam. Tel. 020-64876. 85x49.5 x 58 Dit zijn de afmetingen van deze koelkast. Ook voor uw keuken hebben wij de juiste maat KoeiKasi -«a 130 liter Ó3Y,— voor dienstbetoon en vakmanschap botermarkt 25 telefoon: 22669 Logisch dat sommige attente vaders dat denken. General Electric verlost hen immers van hun keukentaak, al wordt die nog zo „graag gedaan"! Toch staat voor General Electric de huisvrouw voorop! Juist haar ervaringen en wensen zijn in de beroemde General Electric afwasautomaten verwerkt Vandaar de perfecte afwasresultaten. Vandaar de zelfreinigende kuip! De huisvrouw wordt werkelijk al het werk uit handen genomen. Tweemaal voorspoelen, heet water maken, grondig afwassen, op het juiste moment het afwasmiddel en het glansmiddel toevoegen, tweemaal naspoelen en drogen met hete lucht... alles doet de General Electric afwasautomaat volledig automatisch. In een knopomdraai! Zo fonkelend schoon heeft u uw vaat nog nooit gezien! En omdat er in Nederland verschillende soorten keukens zijn, komt General Electric met liefst 4 modellen in 11 pasklare uitvoeringen! Voor gebieden met hard water zijn er speciale uitvoeringen met ingebouwde waterontharder. Met elke wens is.rekening gehouden, aan alles is gedacht. Oók aan vaders. Bespreek met uw dealer hoe u een General Electric afwasautomaat vrijblijvend twee weken op proef kunt krijgen. Voorlader SD 322 Mobile Maid - model SM 120 Doordat de rekken bij het openen soepel naar voren glijden, wordt u f het inladen bijzonder ge- makkelijk gemaakt. De waswerking is 3-dimen- sionaal, dat wil zeggen dat het reinigende sop de vaat van drie kanten tegelijk overspoelt. Een compleet programma van zes bewerkingen maken uw vaat gianzend schoon; u kunt ook cén of meer fases overslaan voor een klein afwasje. Vrijstaand model f 1695.-. Inbouw f 1575.-. Met wateronthar der resp. f 1895.- en f 1775.-. U plaatst de vuile vaat in overzichtelijke, met vinyl beklede rekken, rijdt de machine naar de aanrecht, sluit - klik - de aan- en afvoerslang aan op de koudwaterkraan, klaar is uw taak! De machine werkt het hele programma achter elkaar grondig af. Van twee kanten tegelijk overspoelt het water de vaat tot in alle hoekjes en gaatjes. Het bovenblad is een welkom extra werkblad. De soepel rollende rubberwieltjes laten u het apparaat makke lijk wegzetten. In een verloren hoekje- Prijs f 1295.- Haarlemmerstraat 182184 Leiden Telefoon 24872—41730

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15