Dali's illustraties bij ante's Divina Commedia Mr. G. F. W. van Berckel in Den Haag begraven MARKTBERICHTEN okkend, poëtisch, ragfijne techniek Be lastingverhogi ng is onvermijdelijk 21 MEI I960 LE1DSCH DAGBLAD TE ZIEN IN ENSCHEDE: (Speciale berichtgeving) 'kan de in 1904 geboren Spaanse schilder Salvador Dali toeschrijven. Een te grote snor. show. effect, seks. reclame ïften, oppervlakkigheid (zie zijn Benin-portretten in Parijs) werd zelfs uitgesloten uit de groep der surrealisten, hoe- loch een top-surrealist is. Hij schilderde naakten die hun nden als een boeket bloeiende rozen uitstallen. Zijn sur- the droombeelden zijn vaak koel en zakelijk, hard ook soms, Jenloos. En nu plotseling confronteert de nieuwe kunstzaal ffardy aan de Wooldriksweg in Enschede ons met Dali, tepen heeft naar 't grootste werk van Dantes Divina Com- Jwaarin de mens met al zijn vermogens en eigenschappen Jetekend van de diepste zonde af via de boetedoeningen tot heilstaat toe. tische beelden, poëtisch vaak in zyn geworden, die men gezien moet heb- mystieke Interpretaties. Het is werk ben om Dali goed te kunnen begry- van een bijzondere waarde gewor- pen. den, schokkend en dichterlijk tege lijk, geholpen door een geperfection- Allthciltick neerde ragfijne techniek. Het is een even wonderlijke als boeiende kunst j z0als 0ok kunstenaars als Picasso en Braque deden liet Dali het drukken van die aquarellen bij de Franse \ZDr\DQrunTI7\1 Uigave van de ..Divina Commedia" C/t_/rvAv_,riL-JInvAr aan 'n meesterdrukker, in dit ge mond Jacquet. Hiervoor wa ren niet minder dan 3500 houtblok- ken nodig en op een wonderlijke Geboren: Theodora F. M„ dr. v. J. 'voor ons nog steeds geheimzinnige wijze heeft Jacquet de drukken de echtheid van de aquarel laten be houden. Deze Daliprenten hebben voor ons gevoel dan ook de waarde der authenciteit behouden. En wie nu tot 19 mei in Galerie Tardy rondloopt zal een volledig samen gaan vinden tussen Dante, Dali en de Drukker Jacquet inclere Dali ineens zien we een heel niet de reclameman, ject-man, maar de kun- !ie meer dan wie ook greep naar de essentie werk. Hij maakte 100 n voor de drie boeken Commedia: „De Louteringsberg" en „Het Tien jaar lang heeft gewerkt en hij zelf nog steeds ondanks te illustraties bij de Don Cervantes als zijn werk. waren bedoeld voor bij „Les heures claires" erschenen beperkte Fran- WARMOND aagden voor eersexamen „De Zon" in Warmond burgemeester W. F. Lan- J diploma's uitgereikt aan j van de gevestigde scho- 1 wen geslaagd voor het en praktisch gedeelte van verkeersexamen. De z\jn: St. Nicolaasschool: John van Leeuwen, The Stol, Rini van Ton van Leeuwen, Hein Jos Tuythof, Kees de Akerboom, Koos Heerhs- van Hulst, Hans Juf- Maksymiak, Piet Welsink, Hans de Win- Rooij, AIFGEWE 8 kan- Ursulaschool: Ank Bu- Versluijs, Marian Kerk- eline Zoetemelk, Els van laria Versluijs, Christien Trees Langemarie, Thea Haverkort, Paula van van Tongeren, Anet- en, Annie van Dijk, Het- van Rijswijk, Marian- Tine Kortekaas, Jose van Rijn, Marian van Seggelen, Ineke Juf- pie Willems, Marion Die- elsink, Elly v.d. Post, Jory Anjo Heemskerk, Gerry Afgewezen 1 kandidaat. De Bijbel: Francina aP Zwaan. Annemarie Scholtes, Jan Vele- ee<bjk, Hennie v.d. Beek, Irene Verkalk, Tri 'ouw, Herman Hoekstra, in. Caludia Gerlach, Ma- Kees Voordouw, Ricolo toe Smits, Hans Rui- ristine Hogervorst, Peter Nico van Leeuwen. 1 kandidaat. Een der illustraties die Salva dor Dali maakte bij Dante's Di vina Commedia", thans te zien in galerie Tardy in Enschede. se vertaling van de „Divina Com media" (vertaling van Julien Bri- zeux). Boek-illustraties dus. Maar toch neen, echte illustraties zou den we ze niet willen noemen. Ze zijn namelijk veel minder literair belast dan de meeste illustraties ziin. Dali greep niet naar een enkel, voorval in de Divina Commedia, maar naar de totaliteit van een zang. Hij lichtte op geheel eigen wij ze de gedachten er uit, meestal op surrealistische wijze, maar ook vaak en wel speciaal bij het para dijs in een mystiek-impressionis tische sfeer. Ze zijn dus minder il lustratief dan b.v. de Dante-illus- ties van Botticelli en Delacroix om maar twee van de vele Dan te illustratoren te noemen. Onfeilbaar inzicht Dali had direct volkomen contact met die.wereld van de „Divina Com media", met de gruwelijkheden, de zonde, het geluk. Ook met de liefde voor Beatrice, de vrouw die zoals later Mathilde voor de Nederlandse dichter Jacq. Perk was de ideale figuur was daardoor het leven van Dante een hoger peil kreeg. Het vol ledig mens zijn van Dante, die met Virgilius zijn tocht ondernam Intri geerde Dali, omdat ook hy zo volle dig mens is, ondanks zyn bezwering aan vervolgingswaanzin te ïyden. Met een onfeilbaar inzicht heeft Dali de zangen verbeeld, heeft hy samengevattoegelicht, geinterptre- teerd, uitgelicht. Geraffineerd vaak in zijn surrealis- A. van der Krogt en E. M. Diks Ilonca, dr. v. J. van Kessel en J. Springer; Jacob J., zn. v. L. G. Dek ker en A. M. Berghauser Pont; Al- bertus M., zn. v. C. J. Oosenburg en J. W. Veltkamp; Bart A., zn. v. J. J. C. M. Komman en C. H. F. Knol; Yvonne, dr. v. A. van Leeuwen en J. M. de Jong. Ondertrouwd: J. van Egmond en W. A. van Vliet; J. Zegeling te 's- Gravenhage en A. M. Krouwers; B. C. de Groot en L. C. W. M. van der Peet; R. de Klerk te Papendrecht en M. Verboom; P. C. D. Susan te Lei den en M. J. Huurman; K. M. Nix te Leiden en J. C. H. Iestra. Getrouwd: A. L. Wouda te Wor- merveer en J. H. Berkhuizen; F. A. Schut en P. M. L. de Graaff; M. J. Dieben en CI. Mulder te Leiden; A. S. C. J. de Vreese en H. C. G. M. van Seggelen. Overleden: M Francken, oud 50 Jaar; K. W. Bruyn, oud 68 jaar. WARMOND Korfbaltoernooi goed geslaagd Het door de Chrlsteiyke Korfbal club „Warmond" georganiseerde tournool is, mede dank zy het vele werk dat vooraf door de organisato ren is verricht, alsmede het prachti ge zomerweer, een groot succes ge worden. De uitslagen waren als volgt: lste-klasse senioren: 1. Ons Eiland, Lelden tevens winnaar van de beker, 2. Cresendo, Leiden. 3. Fluks 1, Lelden, 4. Fiks. Oegstgeest. 5 KNS, Leiden, 6- Velocitas, Leider dorp. 2de-klasse senioren: 1. „War mond", Warmond, tevens winnaar van de beker, 2. Badhoeve, Badhoe vedorp, 3. Ons Eiland II. Leiden, 4. TOP, Sassenheim, 5. Jodan Boys, Gouda, 6. Tempo, Alphen a. d. Ryn. 3de-klasse senioren: 1. KNS II, Leiden, tevens winnaar van de beker. „Warmond". Warmond, 3. Kros, Nieuw Vennep, 4. Cresendo II, Lei den, 5. Fluks II, Leiden, 6- Ons Eiland III, Leiden. 4de-klasse senioren: 1. „War mond", Warmond, tevens winnaar van de beker, 2. Fluks II, Oegst geest, 3. SDO, Hlllegom, 4. Cresendo II, Leiden, 5. Jodan Boys II Gou da. Junioren: 1. Cresendo, Leiden, tevens winnaar van de beker, 2. SDO, Hillegom, 3. Badhoeve, Bad- hoevendorp, 4. Ons Eiland, Leiden. TOP Sassenheim, 6. Fluks Noordwyk. Aspiranten A: 1. Velocitas. Leider dorp, tevens winnaar van de beker, 2. TOP, Sassenheim, 3. Fiks, Oegst geest, 4. „Warmond", Warmond. 5. Klos, Nieuw Vennep, 6. Fluks, Noordwyk. Aspiranten B: 1. Cresendo. Leiden tevens winnaar van de beker, 2. TOP, Sassenheim, 3. Ons Eiland. Leiden, 4. „Warmond", Warmond, 5. Badhoeve, Badhoevendorp, 6. Fiks, Oegstgeest, 7. Velocitas, Leiderdorp. Aspiranten C: 1. Cresendo, Leiden tevens winnaar van de beker. 2. Fluks, Leiden, 3. Ons Eiland, Leiden. 4. „Warmond", Warmond, 5. Bad hoeve, Badhoevendorp. 6. TOP. Sas senheim en 7. Fiks, Oegstgeest. Kenjatta vreest samenzwering r De in Kenia aan de macht zijnde party, de Keniase Afrikaanse Na tionale Unie heeft gisteren in een verklaring gezegd dat er een „uit gebreid net van samenzweerders in het land bestaat dat Kenia in han den van buitenlandse mogendheden wil spelen". Volgens de partij, waarvan presi dent Jomo Kenjatta de leider is. worden grote bedragen het land binnengesmokkeld om ontevreden heid tegen de regering te kweken. Het geld zou worden ontvangen door aanhangers van oppositieleider en voormalig vice-president Oginga Odinga. De verklaring werd uitgegeven kort nadat president Kenjatta zijn partij campagne voor de „kleine algemene verkiezingen" van komende maand was begonnen. Volgens Kenjatta is de oppositie van plan stemmen te kopen met vreemde valuta- Raad van Warmond neemt dinsdag de eerste stap De raad van Warmond komt dins- bedrag geen redelyk perspectief meer dag 24 mei a.s. In openbare vergade ring bfjeen. In behandeling komt o.m. een schryven van B. en W. van Sas senheim betreffende het afvalwater- plan. Hieruit blijkt, dat een eventuele aansluiting van de riolering van deze gemeente op de rioolwater-zuiverings installatie van Sassenheim niet mo gelijk is in verband met de ontwor pen capaciteit daarvan. Met betrekking tot de brief van mr. Opnieuw is een klaverjas- team van T. en D. erin geslaagd de hoogste titel te veroveren. Dit kampioenschap werd gisteravond behaald in het voormalige Predi- dikergebouw in Leiden. Staande v.l.n.r.: Van de Lin den, voorzitter. J. van Velzen. B. Goddijn. Zandvliet. P. Kalkho- ven, \Veeda. Reijleveld. G. Kcij- zer. Zittend: J. Dubbelaar. mevr. KalkhovenKeijzer. J. Kooien. Silvester. (Foto L.D./Holvast) biedt om een begrotingstekort voor 1967 en volgende Jaren te kunnen dekken. Indien de financiële positie van de gemeente niet verbetert, zal dus het tijdstip spoedig gaan aan breken. dat een ongedekt tekort gaat I ontstaan. Een dergeiyke situatie zal voor het in de naaste toekomst te voeren beleid zeer onaangename ge volgen hebben. Aangezien het niet waarschyniyk V. C. Groenendijk inzake het plan I is dat de financiële verhoudingsrege- Zwanburgerpolder delen B. en W. j fjng tussen het rijk en de gemeenten mee. dat zij de mening der commis- j zai verbeteren, blijft voor de gemeen- sie dienaangaande ter kennis heeft te naar mening van b. en w. niets0fn-nf1iPnst gebracht van het hoofd van het dis- aiK)ers 0ver dan de eigen belastingen tot taak de radio- en teA® aantal trict Zuid-Holland van de Kon. Ned.tot een zo hoog mogelijk verantwoord I van dit kamp. waarvan Heide Mij. met verzoek diens mening niVeau op te voeren. deelnemers de tweeduize hierover kenbaar te maken. gemeente Naar aanleiding van eenT>rief van I Leidse padvinders naar pinksterkamp Voortrekkers van de Leidse Van der Werff-stam zullen van 27 t m 31 mei deelnemen aan het Noorde- ïyk Pinksterkamp van de Ned. Pad vinders, dat by Anloo (Dr.) wordt gehouden. De Leidse jongens hebben niet doen schrydt. te verzorgen. WARMOND Opstelling Warmond De opstelling van Warmond I luidt: P. Schaveanaker (d)C. Noort en H. Vergeer <a)C. Westrop, Jo Grieken en Theo Rijn (m)Volkers, H. Rit- zen, H. Beugelsdyk, W. Mesteer, Tromp (v). ZOET ERW OUDE Bromfietser aangereden Een uit de richting Leiden ko mende vrachtauto botste gistermid dag omstreeks vyf uur, toen de be stuurder de oprit naar Ryksweg 4a in Zoeterwoude Hoge Ryndyk wilde opryden tegen een, eveneens uit de richting Leiden komende brom fietser. Gelukkig liep het ongeluk goed af. De bromfietser kreeg lichte verwondingen, maar zyn ver voermiddel werd geheel vernield. STUDIETOELAGEN VERHOOGD Het maximumbedrag van de Ryksstudietoelagen voor ongehuwde studenten is voor het studiejaar 19661967 verhoogd van f3850 tot f 4.000. de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. inzake kampeer/verbiyfsrecreatie, de len B. en W. het volgende mee: het innemen van standplaatsen met cara vans in het landelyk deel der ge meente wordt beheerst door bepalin gen in de provinciale verordening be scherming landschap Zuid-Holland, behoudens ten aanzien van caravans, waarmee standplaats wordt ingeno men op grond, welk in een gemeen- teiyk bestemmingsplan daartoe is bestemd. Hierdoor kan de gemeente raad zelf bepalen aan welke grond een dergelijke bestemming wordt ge geven. Naar aanleiding van het door de commissie voorgestelde behoften- onderzoek inzake recreatief gebruik van de Kagerplassen hebben B. en W. de commissie verzocht haar be doeling hieromtrent nader te preci seren. Voorgesteld wordt om ten behoeve van de reconstructie van de Burgemeester Ketelaarstraat een strook grond over te nemen van de heer Th. Slingerland. dan heeft dit onvermydelyk tot ge- i volg dat het huidige verzorgingspeil nauwelijks gehandhaafd, laat staan nog verder uitgebreid kan worden. I Zilveren jubileum P. Jansen Verhoging A.s. donderdag is het 25 jaar gele den. dat de heer P. Jansen, kleerma ker-pompier by Peek Cloppenburg te Leiden, by dit modemagazyn in dienst trad. In verband met de sel- zoendrukte vind de viering van dit zilveren jubileum eerst op 6 juni I plaats. Gesteld voor deze situatie menen B. en W. dat het voor de raad onver- mydeiyk is om in eerste instantie de opcenten op de personele belasting met 50 te verhogen en te brengen op 200. Aan de hand van de uitkomst voor 1967 op te stellen gemeente-be- groting zullen B. en W. een verho- Opveilflp nPrCClCn ging van alle plaatseiyke rechten en ucvciiuv belastingen in studie nemen. j In het Venduhuis der Notarissen B. en W. stellen verder voor aan de stichting tot bevordering van ge ordend zwemmen voor het jaar 1965 een aanvullende subsidie te verlenen van f 525 aangezien de exploitatie van het zwembad „Lommerlust" een on gedekt verlies tot genoemd bedrag heeft opgeleverd. werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. notaris F K. Lagerwey in Leiden: woonhuis Catharinastraat 9 op f12.290 door dhr. Pronk, woon huis Schutterstraat 5/5a op 3650 door dhr. GoddUn q.q.. woonhuis Dillenburgerstraat 4/4a op f5190 door mw. Zaal. 30500 30500 30500 Tekort Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, tussen 5.30 en 7 uur n.m. (zaterdags tussen 56 uur) B. en W. delen verder mee, dat het begrotingstekort voor 1966 nog kon worden gedekt door over een gedeelte van de saldi-reserve te beschikken. Volgens de thans bekende gegevens bedroeg de saldi-reserve aan het be gin van het dienstjaar 1965 f. 61107. Na dekking van het begrotingste kort 1966 resteert nog f 14.000, welk 1 no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar ziin. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Tijdens de kantooruren (maandag t/m vrijdag van 8 uur v.m. tot 5.30 mm. en zaterdags van 8 tot 12 uur) is onze klachtendienst be reikbaar op ons telefoon nummer 25041 toestel 06. 30500 30500 30500 OEGSTGEEST Opbrengst collecte De in Oegstgeest gehouden col lecte voor „Meer en Bosch" (epilep sie" heeft het mooie bedrag van f 1396,30 opgebracht. •Aan de Ryksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal exa men na tuur kimde de heer J. W. Sanders te Leiden. VOORSCHOTEN Promotie van mr. J. van Beek Aan de Universiteit van Amster dam is gistermiddag mr. J. van Beek uit Voorschoten gepromoveerd tot doktor in de rechtsgeleerdheid op 'n proefschrift getiteld „Wet op het schadeverzekeringsbedryf". Promotor was prof. dr. J. Valkhoff. AALSMEER. 18 mei Bloemenvei ling: Gerbera 46-53, Violieren 18-22. Pioenen 14-18. alles pst.. Chrysanten tros 210-320. Fresia's 160-210. Irisi 155- 270. Snijgroen 165-180. Tulpen 60-90, Lathyrus 60-90, Anemonen 25-40. Gla diolen 210-310. Covillèl 260-340. Pyre- thrum 195-285 alles per bos. Anjers: Rood 26-31. Roze 22-28. Wit 21-30. Or chid Beauty 37-44. Gemengd 18-23. Tangerine 26-31. Fara Dlba 22-26, Ar thur 23-26, Keefer 31-37. alles per st. Rozen: Roselandla 16-18. Parel v. Aalsmeer 8-12. Geh. Dulsberg 27-34. Townv Gold 12-16. Baccarat 37-43. New-Yorker 13-18. Carol 12-16, Garnet 17-22, Pink Sensation 15-20. Super ZWOLLE. 20 mei Veemarkt: aan voer: runderen 1683. graskalveren 825. nuchtere kalveren 1890, schapen en lammeren 224, gelten 33, totaal 4655. Prijzen <ln gulden per stuk) neurende en versgekalfde koelen 1000-1440. neu rende vaarzen 1075-1300. neurende pinken 850-960, slachtkoeien en zen 110-1400, slachtkoeien (In i gesl. gew.) 3,80-5.00. gulste koelen 9.40 -1090, worstkoelen (In f per kg gesl. gew.) 3.60-3.80. gulste vaarzen 960- 110. gulste plnkeu 635-800. graskalve ren 375-560. nuchtere kalveren 60-16o. nuchtere kalveren In f per kg lev gew.) 1.30-1.70. gelten 20-65. vette schapen 95-130, CK1 lammeren 65-100, Na uitvaartdienst in Noordwijk-Binnen AALSMEER. 20 mei Bloemenvei ling: Gerbera 42-53, Violieren 17-23. Pioenen 18-23. ales p. st. Chrysanten geplozen p. st. 60-70, tros p. bos 210- 355 Fresia's 125-230. Iris 165-260. Sny- groen 165-195. Tulpen 110-155. Lathy rus 75-125. Anemonen 52-73, Gladiolen 320-410, Covillèl 180-295. Pyrethrum 175-225. alles per bos. Anjers: Rood 27-33. Roze 25-29. Wit 22-27. Orchid Beauty 41-48. Gemengd 18-24. Tange rine 24-31. Farah Dlba 18-32, Arthur 27-32. Keefer 29-32, alles p. st. Rozen: p. tak 28-35. Roselandla 21-26, Parel v. Aalsmeer 22 -27. Geh. Dulsberg 31-39, Towny Gold 18-21. Baccarat 42-52, New-Yorker 16- 19, Carol 14-16, Garnet 15-19. Pink Sensation 23-27. Super Star 42-54 al les p. st. Nymph p. tak 40-49. Valeta ALKMAAR. mei Kaasmarkt. Aanvoer 15.000 kg fabrleksedammer. 15.800 kg Goudse volvette. Commissie- notering: fabrleksedammer 2.73, mid delbare 2.78. Goudse volvette 2.91. Handel goed. LISSE. 20 mei Groene bloebollen- veillng. Onder directie van N.V. Hol land's Bloembollen Huis Llsse werd te Schouwen Dulveland een velling ge houden van groen te veld staande bloembollen. De bollen stonden mooi zuiver, de belangstelling was goed en alles werd In een korte toespraak noemde de ken Van den Bosch de overleden burgemeester een diep gelovig man, die daarvan getuigenis gaf in zyn leven. Troostwoorden sprak de de ken tot mevr. Van Berckel en haar familie door te wy'zen op de trouw van God. De gezangen werden gezongen door het parochieel karakter, begeleid door het Leids Kamerorkest en Wim van Geldre op het kerkorgel. Pastoor Perquin las een gedeelte uit de eerste brief van de apostel Paules aan de christenen van Thes- salonica en wel het vierde hoofd stuk, de verzen 13 tot 18. In de li turgie werd onder meer het Onze Vader en de apostolische geloofbe- lydenis uitgesproken. Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag het stoffeiyk overschot van burgemeester mr. G. F. W. van Berckel op de r.k. begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag ter raste gelegd. Vooraf vond een plechtige uitvaartdienst plaats in de parochiekerk van „Sint Jeroen" in Noordwyk Binnen, die door velen uit de burgery werd byg«w<»ond. Onder de aanwezigen merkten wy op het voltallige college van B. en W. verscheidene raadsleden, de heer B. Ike, oud-gemeentesecretaris, de hoofden van dienst der gemeente, collega-burgemeester, vertegenwoor digers van de Stichting VVV en tal van andere plaatselyke organisaties. De liturgie werd geleid door deken P. J. van den Bosch die geassisteerd werd door pastoor Perquin van dc Na de dienst werd de kist uitge- parochie „Maria ad Mare" in Noord- dragen en formeerde zich de lange maakten velen gebruik van de g. wyk aan Zee en door kape- rouwstoet voor de droeve tocht naai legenheid om de familie Van Br laan Braakman. de residentie. Ontroerend was het ckel hun deelneming te betuigen. moment op deze zonnige voorjaars dag, dat burgemeester Van Berckel voor het laatste onder de met fris lentegroen getooide linden doorreed langs het raadhuis, waar hij twintig jaar lang op een voortreffeiyke wy- ze de mooie gemeente had mogen besturen. De stoet werd voorafgegaan door hoofdinspecteur Merkelbach in een politiewagen aanwezig om de over leden burgemeester de laatste eer te bewyzen. In de aula werd de begrafenislitur gie gelezen, waarna de kist in de groeve werd bygezet. Een schat aan bloemen en kransen, waaronder een van het gemeentebestuur van Noord wyk en de burgemeesters van dc duinstreek, dekte de baar. begrafenisplecht"' Comeet 35; Yellow Dawn; Aureola 24 Uitslag bloembollenvelling te Heems kerk: De belangstelling voor deze vel ling was enorm, alles werd vlot ver kocht. Tulpen per R. R.: Jan van Rie- beek 40; Overdale 42; Josemlte 24; Preludium 19; Iris Royal Yellow 28; Iris Golden Harvest 25; Iris Yellow Queen 35; Praestans Fuselier 110; Narcis Mary Copland 35; Narcis Flo- wer Record 21; Brodea Laxa 20. RIJNSBURG. 20 mei Bloemenvei ling Flora: Ixla 90-100, Lathyrus 60- 100, Duizendschoon 10-140, Damast 25 -35, Irissen Wedgewood 50-75, Van Vliet 75-100, Domlnator 75-100, Im- erator 80-110, Fresia's: Stockholm 5-125, Golden Yellow 50-100, Snow Queen 60-130. Maryke 50-80 p. bos. Am. Anjers: Sim rood. roze. wit ge middeld 15-25. Violieren 15-20, Pioe nen 23-28 p. st. Ranonkels 400-600, Margrieten 250-350. Robinson 500-700, Korenbloemen 600-700 p. 100. KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 mei Groenteveiling: waspeen (p. kist): Al 10.00-14.10; A2 3.80-10,60; BI 12,30- 19.80; B2 2.50-4.00; Cl 12.60-13.70; C2 2,10-4,00; andijvie 58; bloemkool (p. st.) 69-102; komkommers (p. st.) kroten (per bos) 42-57; prei: I 36-41: II 21-29 rabarber 26-42; sla (p. st.) 13 -27; spinazie 31-39; tomaten (p. bakje a 6 kg) 12.20-13.40; radijs (p. bos) 7-19: peterselie (p. bos) 14-26; krul- >efr«elle (p. bos) 14-17; selderie (d. bos) 17-21; aandbelen (p doosje 200 gr.) 92-110. Aanvoer waspeen 91.000 kg. eren (In f per kg lev gew.) 3.00-3,50. Overzicht van aanvoer en handel: ge- brulksvee lui, duur. gulste koelen lui. duur, pinken redelijk, prysh., graskal veren redelyk, prljsh., vette kalveren kalm, prljsh., nuchtere kalveren kalm. prljsh. slachtkoeien vlot. prysh. BOSKOOP, 20 mei Bloemenvei ling: Vlerlanden 420—340 kort 170. Butterflv 340-260-200. kort 150. Duis burg 22Ö-190-130, Pink Sensation 520. White Butterfly 620-600. Newyorker 380-580. 620, Pyrethrum roze 90 p. bos Vaieta 220-170, kort 110-85. gemengd 70. Fire King 400-330-250. kort 140. Carol 90, White Jewell 280-110, Anne Wheateroft 340-200-130. Sweetheart 280-110, kort 75-61, Fire King extra 450-460. De prijzen op de Boskoopse veiling zijn na moederdag behoorlyk op pell gebleven. Wel waren ze niet zo hoog. maar van diep zakken was geen spra ke. De aanvoer ls vry behoorlyk. daar In alle kassen, aan de eerste snede Is begonnen. Het best betaald worden de Fire King. Newyorker, Pink Sensation en Sweetheart. Van bijgoed ls nog niets te bespeuren, behalve Pyrelhrum die betaald werden met 90 cent per bosje. Van potgoed geen aanvoer, al leen wat Peperonla en Begonia. TER AAR. 20 mei Kassnljbonen 3.40-4.50. Idem stek 2.50-3.10. peulen 4.40-6,00. Idem zwaar 1.70-3.80. andU- vie 28-43. Idem B. 15-26, spinazie 31- 34. postelein 29-30. Idem B. 6-16. komkommers krom 71-78. Idem stek 36. rabarber 30-35. augurken 1.60, alles per kg. Sla 1. 25-34, Idem 2. 8-20, komkommers 16-27. bloemkool A. 1,00- 1,20, Idem B. 76-90, Idem C. 41-67, Idem stek 15-25 alles per st. Bospeen 64-90, radijs 9-10, selderij 15. peterse lie 12 alles p. bosje. Aardbeien 65-94 per doosje. Komkommers export 36-59 - idem krom 71 p. kg. 16-30, Rood 14-22. Arthur 18-23, wit 14-20, Princes Ann 12-15, Dazzler 14- 15. Lolita 24. Le Rève 21, Gerbera 26- 34. Calla 18-24, Ornlthogalum ge mengd 17. Papavers 12, Rozen Coral Princes 13-23, Sonora 10-16, Garnette en Carol 10-22, Baccara 20-39, Towny Gold 11-15, Duisburg 6-9, Carla 28-43. Tradition 19. Zorlna 11-21. Violieren 14-26, Lelies Fire King 89 p.st.. Tulpen 34-91. Bruidsanjers 41-72, Fresia's 60- 111, Lathyrus 50-85. Anemonen 20-41, Asparagus Plumosls 70-110. Duizend schoon 60-140, Margrieten 50-70, Ixla 51-53, Campanula 95-125, Irissen Wed gewood 75-85, Yellow Queen 75-95, Imperator 95-105, Van Vliet 65-85. White Exselsior 60-75, Prof. Blaauw 155-175, Domlnator 75-85. Colvlllëls Nymph 300-325. Spitfire 105-270. Lo veliness 105, Florlade 235, Roze Char me 155, The Brlde 75-145 Wllhelmlna 80-120, Roze Marle 165, p. bos. ROELOF ARENDS VEEN. 20 mei Groenteveiling: Aardbeien ingelegd 60-65, Idem 125 gr. doos 49-85. 2 ons doos 76-98, Kropsla 15,00-20,00, Peulen 510,00 p. 100 kg.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17