Politie van Leuven koelt studenten met waterkanonnen af Invloedrijke figuren achter de opstandige schrijvers m China Chefarine ,4 BEVRIEZING PERSONELE BELASTING Lynda en Luci klagen steen en been ^4 gencla MET EEN ENKEL WOORD Rassenrel bijgelegd HAAGS A G E N I Ongeveer tweeduizend Vlaamse studenten van de <r.k.) universiteit in Leuven hebben gisteravond een be toging gehouden om te protesteren tegen het besluit van het Belgische episcopaat niet in te gaan op voor stellen om de universiteit te splitsen in een Nederlands- en Franstalige afdeling. De studenten riepen „Wa len eruit", en „kardinaal Suenens aan de paal" begaven zich naar de studentenverblijven van hun Franstalige collega's, waar zij door politie en waterkanonnen werden op gewacht. Tegen middernacht keerde de rust terug. Maar dat duurde niet lang. De Franstalige studenten van de economische faculteit en de juridische faculteit begonnen zich ook te roeren. Politie en rijkswacht voerden charges tegen hen uit aan de Bondgenotenlaan, waarbij ook twee waterkanonnen werden ge bruikt. Bij enkele hoogleraren zijn de rui ten ingegooid. Vijf studenten zijn aangehouden. In de binnenstad moesten de ruiten van verscheidene winkels het ontgelden. Vannacht om half twee was het rustig in Leuven. Voor vandaag ston den nieuwe demonstraties op het programma, nu de universiteit heeft laten weten dat zij de leiders van de ontevreden studenten de toegang zal ontzeggen als een door hen aangekondigde onbeperkte sta king doorgaat. In Leuven is het in de afgelo pen maanden herhaaldelijk tot be togingen en botsingen gekomen door de eis van de Nerderlandstalige Bel gische studenten, die een aparte ho geschool verlangen voor hun Frans talige studiegenoten in Wallonië. De Vlaamse studenten verzetten zich te gen de tweetaligheid van de Leuven se universiteit, omdat Leuven volgens de Belgische taalwetgeving tot het Nederlandstalige gebied behoort. Handgranaat naar Kasj miers premier Een onbekende heeft gisteren een handgranaat geworpen naar een pro cessie, waarin de eerste minister van Kasjmier, Ghoelam Mohammed Sa- diq, meereed. De bewindsman bleef ongedeerd, maar door de ontploffing vielen een dode en dertig gewonden. De processie werd gehouden in Ba- ramoella, ongeveer 50 km ten westen van Srinagar. Sadiq verklaarde later dat naar zijn mening pro-Pakistaanse elementen verantwoordelijk waren voor de aan slag op zijn leven, de derde in de afgelopen twee jaar. Volgens een of ficiële woordvoerder was de granaat van Pakistaanse makelij. Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: JansenBoomsma, zn, Arnhem; HaverkateDe Ferrente, zn. Wierden; PoletVerhamme, zn, Eindhoven. Getrouwd: R. F. P. J. Dahmen en M. A. H. Froger, Delft; Overleden: R. Meerwoldt, mn, 68 j. AmsterdamM. van MourikDon kersloot, vr, 85 jr. Tiel; J. Riezenbos, mn, 62 jr, Kampen; J. R. van Wijk, mn, 65 jr. Overveen; F. W. Schreu- der, man, 62 jr, Den Helder. Het Chineze communistische par tijblad „Rode Vlag" heeft gisteren te verstaan gegeven, dat de vorig jaar herfst ontbrande kritiek op be paalde intellectuelen wel eens de in leiding zou kunnen zijn geweest tot een nog krachtiger beweging. Bij de actie tegen verscheidene vooraan staande schrijvers zouden meer fi guren worden betrokken, die de bourgeoisie vertegenwoordigen. Het blad nodigt de drie hoofdste delijke kranten, het Volksdagblad, het „Pekings Avondblad" en het Artvertentl» 4 beroemde middelen doen wonderen! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderenl De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. E Unieke Russische expositie komt Primeur voor West-Europa Enkele jaren onderhandelen zijn thans afgesloten: Van 16 september t/m 18 november zal zoals kort gemeld in het Haagse Gemeente museum de expositie „Russische ar cheologie" worden gehouden, een unieke, bijna 700 nummers omvatten de tentoonstelling van voorwerpen, die alle culturen vertegenwoordigen die in Rusland hebben bestaan van 30.000 jaar voor Christus tot de komst van de Romanow-dynastie, in het midden van de 16de eeuw. De directeur van de Dienst voor Schone Kunsten, te Den Haag, mr. L. J. F. Wijsenbeek, is zojuist en thousiast uit Moskou teruggekeerd. Daar heeft hij de contracten onder tekend na er met de adjunct-direc trice van het Haagse Gemeente mu seum. mej. drs. B. Jansen, een keus te hebben gemaakt uit de schat van kunstvoorwerpen Mr. Wijsenbeek vertelde terwijl hij bijna superlatieven te kort kwam, dat hij grottekeningen uit Rusland had gezien, die een sprekende gelijkenis vertoonden met die uit de grotten in zuid-west Frankrijk. Uit 't steentijd perk komen fraaie exemplaren van de rijke vondsten naar de residentie. Denkend aan het Russische brons tijdperk prees hij de houten, gouden en vilten voorwerpen van de Al- taïsche en Scythische volkeren en volksstammen. Op de expositie zullen ook voorwerpen worden getoond uit de fantastische verzameling, die Tsaar Peter de Grote aankocht. Daarbij zijn unieke vondsten. Tevens zal er nog antiek goud zijn te be wonderen. Een van de grote trekpleisters van de expositie zal zijn de „akelig goe de" kopie van de ikoon met de drie engelen, die in het begin van de 15de eeuw werd geschilderd door Andrej Roebljow, een kunstenaar van de schooi van Moskou. Dit wereldbe roemde kunstwerk behoort thuis in het museum Sergiew Posad. CDU houdt vast aan arrestatie van Ulbricht De Westduitse politieke partyen zijn er gisteren na een week de termjjn die ze zelf gesteld hadden nog niet in geslaagd tot een rege ling te komen voor een vergadering. De christen-democraten blijven vast houden aan hun eis, dat niemand een vrijgeleide krijgt tegen wie een arrestatiebevel loopt wegens moord of een andere ernstige misdaad. In hun ogen is de Oostduitse partijlei der Ulbricht met vele andere Oost- duitsers schuldig aan moord wegens de schietpartijen aan de Berlijnse muur. Een week geleden kwamen de Westduitse partijleiders bijeen in het kantoor van Erhard. De vooruitzich ten voor de Oost-Westbesprekingen zijn niet rooskleurig, temeer daar de Oostduitsers er nog niet in hebben toegestemd, dat de besprekingen aan biede zijden van het ijzeren gordijn in haar geheel door de pers versla gen morgen worden. De Westduitse socialistische partij heeft gisteren gewaarschuwd, dat voor een hereniging offers nodig zijn op het gebied van grenzen, militaire status, betrekkingen met buurlan den, algemene veiligheid en econo mische vraagstukken. blad „Front", uit hun betreurens- waardige houding ten aanzien van de kritiek op de schrijvers Teng Toeo, Woe Han en Liao Mo-sja eens kritisch te bezien. De tot dusver door de drie bladen hierover verstrekte inlichtingen acht „Rode Vlag" on voldoende. Naar het inzicht van dit blad en het is voor het eerst, dat een dergelijke vaststelling in China wordt gedaan zijn de drie Pekingse kranten afhankelijk van het hoofdstedelijk communistische- partijcomité. De drie schrijvers voerden hun tegen de party gerichte activiteit op georganiseerde en goed geleide wij ze, aldijs beschuldigt „Rode Vlag". Waarom meldden de drie bladen nooit dat Pekings onderburgemees ter Woe Han graag een slaaf van de Verenigde Staten zou zijn en dat hy schuldig Is aan het smeden van plannen voor de Kwomintang-kliek?, zo vraagt het partijblad zich af. In deze en andere vragen zien waar nemers de partyopvatting doorsche meren, dat achter de opstandige schrijvers invloedryke figuren heb ben gestaan. Kindertehuizen in moeilijkheden (Van onze Amsterdamse correspondent Als het ministerie van Justitie niet spoedig een soepeler subsidiebeleid toepast, ziet het er voor onze parti culiere opvoedingstehuizen niet best uit. Dat- althans is de mening van de de hoofden van ruim 350 tehuizen in de sector van de justitiële kinderbe scherming in ons land, waaronder ruim 20.000 meisjes en jongens val len. „We kunnen ons hoofd alleen boven water houden door het op ons nemen van grote schuldenlasten. Als er snel niets gebeurt komen we in een noodsituatie, waarbij tenslot te de kinderen zelf de dupe zullen worden wegens noodzakelijk sluiting van LEIDSCH DAGBLAD Leidse bloemisten ontvangen hun Fleurop-collega's De Bloemist Winkeliers Vereni ging Leiden en Omstreken treedt als gastvrouw op voor de jaariykse al gemene vergadering van de Kring Bloemist Winkeliers/Fleurop-Inter- fiora-Nederland, die in de congres zaal van het Palace Hotel in Noord- wyk aan Zee op 14 juni a.s. wordt gehouden. Voor de 15e juni staat een reünie de 29ste op het programma. Het gezelschap bloemisten en hun dames wordt die dag door het college van B. en W. in Leiden in het Stad huis ontvangen. Voorts staat een be zoek aan bloemenveiling Flora van Rynsburg op het programma. Op de avond van de eerste dag zal een grootst vuurwerk in Noordwij k wor den afgestoken. Gisteren is een wetsontwerp inge diend, waarin de staatssecretaris van Financiën en de minister van Bin nenlandse Zaken voorstellen een wy- ziging in de heffing van de personele belasting aan te brengen, waardoor wordt voorkomen, dat de druk van deze belasting stijgt als gevolg van een verhoging van de huren. De wy- ziging houdt in, dat voor de bereke ning van de personele belasting het huurniveau vóór de jongste huurver hoging (per 1 januari 1966» de basis gaat vormen voor de vaststelling van de huurwaarde op of na 1 januari 1966. Door deze techniek van „be vriezing" van de grondslag huur waarde zal ook bij toekomstige huur verhogingen de personele belasting niet mee stygen. Biykens de memorie van toelich ting by het wetsontwerp betekent de hiervoor genoemde bevriezing van de grondslag huurwaarde, dat voor wo ningen, die reeds over het belasting jaar 1965/'66 in de personele belas ting waren betrokken, in het belas tingjaar 1966/'67 en volgende jaren dezelfde huurwaarde in aanmerking wordt genomen als voor het belas tingjaar 1965/"66. Voor de in 1966 en later gebouwde woningen zal de huurwaarde alsnog moeten worden vastgesteld. Bij deze laatste groep woningen zal het huurniveau van vergelijkbare vooroorlogse woningen op 31 december 1965 beslissend zijn voor de huurwaarde die in king moet worden genomen. sommige inrichtingen" aldus een van de leiders van zo'n tehuis. Minister Samkalden zal zich nu met de zaak bezig gaan houden. Oorzaak van de dreigende moei lijkheden zou een sinds enige tyd ge wijzigd subsidiebeleid zyn by het mi nisterie van Justitie, waarbij nieuwe normen zouden zyn gesteld, die ech ter niet tUdig zouden zijn bekendge maakt. Zo zou het voorkomen, dat inrichtingen, die eigenlijk te lage pry zen rekenden om niet het risico te lopen dat gegadigden niet zouden worden geplaatst, nu ondanks geste gen lasten aan him lage prijzen wor den gehouden. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Nieuw Rotterdams Toneel,, Een Jaar voor iedere roos" en „Ach arme Fred". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7—8 uur nam. WOENSDAG Gebouw G.G. en G.D.: Vergadering plaatselijk comité bevolkingsonderzoek T.B.C. 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Spr. de heer L. F. C. Mees „Karakteristiek der natuurrijken". 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): jreekuur sociale raadsvrouw 46 u. LYNDA JOHNSON Er is waarschijnlijk slechts één junctie, die even moeilijk is als die van "president van de V.S., n.l. dochter van de president te zijn. „Wij worden er niet voor betaald, maar wij krijgen wel kritiek", zo was de mening van Luci Johnson, de 18-jarige dochter van de pre sident. Haar oudste zuster, Lynda (22), was het hiermee eens. De ervaringen van de meisjes komen voor in het nieuwe nummer van „Newsweek". Lynda vertelde: „Als ik op een feestje een glas melk drink, staat er in een krant dat het een cock tail loas en dan schrijft een of ander oud dametje me: „Je wordt te werelds". Luci :„Toen mijn cijfers niet zo best waren, iverd ik door volko men vreemde mensen uitgeschol den en toen ik wat ophaalde en wij dit nieuws lieten uitlekken, zeiden de mensen: dat gepoch!" Lynda: „Een paar van mijn vriendjes loerden te nietszeggend gevonden. Nu heb ik een nieuwe vriend (de acteur George Hamil ton) en nu zijn er weer mensen die willen dat ik naar de eerste soort terugkeer". Luci: „Ik had de naam een flapuit en nogal opstandig te zijn. Nu wil ik gaan trouwen (Patrick Nugent) en nu zeggen ze weer dat ik te jong ben." BINNENLAND Politie StaphorstDe minister van Justitie, dr. I. Samkalden, heeft aan de officier van justitie, hooid van het arrondissementsparket in Zwolle, zyn waardering kenbaar ge maakt voor diens optreden by de on geregeldheden die zich eind januari 1966 in Staphorst hebben voorge daan. De minister heeft tevens van zyn waardering doen blyken voor de tactvolle, maar toch doortastende wijze, waarop het personeel van de Rijkspolitie zich by die ongeregeld heden van zyn taak heeft gekweten. Goedkope „proeve grondwet"Er wordt een goedkope uitgave voorbe reid van de „proeve van een nieuwe grondwet". Daarmee hoopt de minis ter van Binnenlandse Zaken een zo groot mogelyk publiek te bereiken. Dat blijkt uit het antwoord van de minister op vragen van het li berale tweede kamerlid, mr. Geert- sema. Dienstweigeraars demonstreer den Zonder dat daartoe door de politie vergunning was verleend hebben gisteravond zeventien prin cipiële dienstweigeraars met span doeken een mars door Den Haag gemaakt. Zy protesteerden tegen het gebruik van atoombommen en te gen proeven met kernwapens. Voor het Vredespaleis nam de Haagse po litie de spandoeken in beslag. „Er zyn klachten van mensen die zich aan de teksten hebben gergerd", zei een inspecteur van politie. De tek sten luidden: „Elke atoombom is fout", „Aan elk A.B.C. komt een eind", „Een kernbom is geen rook bom" en „Paadestoelwolken brengen de vrede niet". Metro-treinstellen In Juni komt het eerste metro-treinstel naar Rotterdam. Half juni wordt er op de eerste kilometer rails op het em placement aan de Hilledyk stroom gezet en kan de R.E.T. beginnen met de proeven. Tegen het eind van het jaar zyn de eerste küometers op viaduct op de zuldelyke Maasoever gereed en kan de R.E.T. baantjes gaan trekken. Betalen per giro Sinds zondag bestaat de mogelykheid om een treinkaartje via de giro te betalen. De reizigers hebben op de eerste da gen blyk gegeven, deze mogelykheid op prijs te stellen. Aan de loketten in de grote steden werden al vele tientallen biljetten op deze manier verkocht. Vooral de dure reizen wor den op deze wyze betaald. Kanon opgevist Een visser uit Stellendam heeft op de Noordzee een bronzen kanon opgevist, met een ge wicht van 380 kilo. Het kanon is nog geheel gaaf. Naast de naam van de gietery, staat er duidehjk op „de admiraliteit tot Rotterdam" met het jaartal 1666 en een klauwende leeuw tussen twee ankers. De kanonnen die naast het stand beeld van De Ruyter in Vlissingen staan, vertonen hetzelfde beeld. Het kanon ls verkocht aan de heer A. Maaskant in Bruinisse. Mgr. Bekkersschool Naaiden krijgt de primeur van een school, die genoemd wordt naar de vorige week overleden bisschop van Den Bosch, mgr. Bekkers. De rijksgoedkeuring voor de r.k. school wordt omstreeks het einde van het jaar verwacht. Dit weekeinde heeft het schoolbestuur van het bisdom Den Bosch bericht gekregen dat men instemt met het voornemen de naam van mgr. Bek kers aan de school te verbinden. BUITENLAND Paarden bij brand omgekomen Blikseminslag en een daarop volgen de brand in een renstal by Kan sas City (Missouri, V.S.), heeft aan 53 paarden het leven gekost en een schade van een half miljoen dollar (1.8 miljoen gulden) veroorzaakt. De bliksem sloeg in de stal en binnen een half uur stonden alleen de be tonnen muren van de stal nog over eind. Een merrie en twee veulens konden worden gered. Onder omge komen paarden zyn talrijke dure spring- en fokpaarden, alsmede een aantal dravers en renpaarden. Indiërs vry Negenendertig In diase ambtenaren en officieren, die eerder dit jaar door leden van de opstandige Mizo-stam waren ont voerd, zyn vrij gelaten. Zy hebben In oost-Pakistan gevangen gezeten. Franse kernproeven Vanuit Noumea in Nieuw Caledonië is gis teren een Frans smaldeel uitgeva ren om erop toe te zien dat geen schepen het gebied binnenvaren waar binnenkort Franse kernproe ven zullen worden gehouden. Het smaldeel bestaat uit het vliegdek- schip „Foch", drie onderzeeboot ja gers, een transportschip en een be voorradingsvaartuig. De proeven zul len worden gehouden op de atollen Mururoa en Fangataufa, 1250 kilo meter ten zuidoosten van Tahiti O de Atol Hoa zijn laboratoria en op slagplaatsen ingericht. Op andere in de omgeving liggende eilanden ls een uitgebreid net van meteorologische stations gebouwd. Stiefkind Het Nederlandse so cialistische Kamerlid ir. H. Vrede- ling heeft de EEG-commissie ge vraagd waarom het Nederlands, dat toch tot de officiële talen van de gemeenschap behoort, als stiefkind wordt behandeld. Op vergaderingen, zegt hy. is de vertaling ln het Ne derlands slecht of ontbreekt zy ge heel. Staking in Canada Ongeveer 4250 Canadese dokwerkers in Mon treal, Trois-Rivières en Quebec heb ben hun staking voortgezet. Zy be schuldigen de werkgevers ervan ver zoeningspogingen opzettelijk door kruist te hebben. Het werk in de drie belangrykse havens ligt al by- na een week stil. Een woordvoerder van de internationale dokwerkers- bond heeft gezegd dat de staking nog twee dagen zal duren. Incident aan zonegrens Een twintigjarig Oostduits meisje is gis teren by een vluchtpoging naar het Westen neergeschoten door Oost duitse grenswachten. Ze was met haar vriend van 26 jaar reeds door een stuk niemandsland met mijnen en prikkeldraad en had byna voet op Westduitse grond gezet, toen de schoten vielen. De jongen slaagde er wel in Westduits grondgebied te be reiken. Hy was volkomen uitgeput. Hy vertelde dat hy en het meisje al eerder voor een poging naar het Westen te vluehtej in de gevange nis gezeten hadden. Het meisje werd later door Oostduitse grens wachten weggehaald van de plaats waar zy lag. Saragat in Denemarken Pre sident Saragat van Italië is in Ko penhagen aangekomen voor een of ficieel bezoek van vier dagen aan Denemarken. Hy arriveerde in ge zelschap van premier Fanfani. Het is een tegenbezoek voor het officië le bezoek dan Koning Frederik en Koningin Ingrid twee jaar gele den aan Italië hebben gebracht. Weer zender „Vry Tirol" Na drie maanden niet in de lucht te zyn geweest heeft de zender „Vry Tirol" zondagavond weer uitgezon den. Aangekondigd werden geweld daden in Zuid-Tirol met ingang van 1 ju»v a.s., indien Italië ten aan zien van de kwestie Zu'd-Ti- rol et bydraai. De zender Vvi rirol" is een el; ndestein it opkomst voor de 'oelan- Du'tcs minder heid in noord-Italië. In Culemborg (Van onze Utrechtse correspondent) Blank en bruin in Culemborg heb ben samen gedanst op de stampen de beat van de Ambonezenband „The five J's", hebben samen geluisterd naar kamerlid J. Scheps („maak er geen West Side-story van") en heb ben zo hopelyk de strijdbyl bei ven. Het is nog te vroeg om te zeg gen of alle moeilijkheden nu uit de wereld zijn, maar dit toneel van broederlijk samen dansende Culem- borgers en Ambonezen was toch heel wat anders dan het beeld van die zaterdag, een paar weken geleden, toen een complete vechtparty op de Markt door de politie werd uiteen geslagen. Men sprak al van een burgeroorlog tussen de Culembor- gers en de Ambonezen, die in de nieuwe wijk Ter Weyden zijn komen wonen. Enige geesteiyke en politieke leiders hebben de koppen by elkaar gestoken en in het N.K.V.-gebouw een verbroederingsfestyn op touw ge zet. Ds. H. de Boer van de Ambonezen- zorg van het ministerie van Maat- schappeiyk werk, vertelde nog eens waarom de Ambonezen naar ons land zyn gekomen. „De Ambone zen zyn het slachtoffer van de toe stand in de wereld". Het tweede kamerlid J. Scheps verhaalde van de ellende van de krottenbarakken van de Ambonese kampen: „Ik heb in de Kamer eens gezegd, dat het door en door goddeloos was om de Ambonezen in deze oorden te laten zitten. Bouw huizen. Dat is nu aan het gebeuren, ook in Culemborg". Het tweede-kamerlid riep de jon geren op om een gemeenschap te vormen. We kunnen elkaar toch niet haten om de kleur van de huid of om de lange haren. Daarop was het woord weer aan de band dat beviel de 60 Culemborgse en 40 Ambonese jongeren eigenlijk maar het beste. En wat ze er nu van dachten? ..Wy haten deze Ambone zen niet, het is gewoon een vechtpar ty geweest, zonder discriminatie" zei een Culemborger. Zo werd er ge danst. De gemeente betaalde de zaal huur en een flesje Cola. Staking in Argentinië Onge veer 75.000 burgerfunctionarissen by de Argentijnse strijdkrachten zyn voor 72 uur in staking gegaan, zy °isen hoger' 'ïen. Vooral de wa penindustrie.. ordt door de staking i getroffen. DONDERDAG Stationsplein: Dagtocht Ned. Ohr. Relsver. naar Harderwijk en Urk 8.30 voorm. Kerkelijk Leven NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Kerkdriel Odoorn- Valthermond (buitengewone wykge- meent-e in wording):: J. de Vries te Harlingen. Schoonhoven: A. van Brummelen te Giessendam-Neder- hardinxveld; te Waddinxveen (der de predikantsplaats)A. van Brum melen te Giessendam-Nederhardinx- veld: te Farmsum: P. J. Mulders te Lobith; te Oostermeer en Eerstrum G. Wiltink te Marrum en Wester- Nykerk. Aangenomen naar Terheijde aan Zee (toeg.) Ph. M. Becht te Zaam- siag; naar Haarlem (vac. B. K. W Dijkstra) G. W. Yzerman te Vever- wijk; naar Waarde (Zld) G. Colen- brauder te Vlagtwedde; naar Hoo geveen (vac. J. A. Roosevoom)J. Breeuwsma te Waalwijk. Dr. W. A. Bijlefeld naar Amerika Dr. W. A. Byieveld, zendingspre dikant der Ned. Herv. Kerk, thans hoogleraar voor theologie en islamo- logie aan de Universiteit van Iba- dan (Nigeria) is benoemd tot hoog leraar voor islamologie aan het theo logische seminarie te Hartford (Verenigde Staten). Dr. Byiefeld is tevens benoemd tot eind redacteur van „The Muslim World", het Ame rikaanse tydschrift dat over de ge hele wereld door islamologen gele zen wordt en dat leidinggevend is voor ieder die zich wetenschappehjk in de islam verdiept. Dr. Byieveld, die aanvankeiyk in dienst van de Raad voor de Zen ding studentenpredikant in Leiden was voor Aziatische studenten, ging in 1959 als zendingspredikant naar noord-Nigeria, waar hy als adviseur werd toegevoegd aan het team dat werkt in dienst van het Islam-in- Afrikaproject. In 1964 werd hij be noemd tot hoogleraar in Ibadan ter wijl hy daar tevens directeur werd van het Pierre Benignusinstituut, dat op zyn instignatie gesticht werd ten dienste van de kerken in west-Afri ka in haar ontmoeting met de Islam. Dr. Byiefeld heeft zich, zoals hiykt uit deze eervolle benoeming ont wikkeld tot. een van de beste islam kenners in de wereld. Louise de Collgny-hbs: Eln- ring leerlingen Leldsche Mujw ,m.v. Lelds Jeugdkamerorkid ur nam. Oude Vest 13: Evangelintltj tengem. Ecclesia. 8 uur nam. Rest. De Doelen: Aandeeltj verg. N.V. Weminks Beton Schouwburg: Maatschappij derlandse Letterkunde. Tot5 „Studio". 8.30 nam. 1 Sportpark „Noord" (P. Bow de ZwijgerlaanKamploe] tie L.V. „Roodenburg". 8 uur;, StadsgehoorzaalFons Jan^ ,Hoe meer zielen". 8 uur n«t StadsgehoorzaalHerdenklni feest Maatschappij der NeJ» Letterkunde. 2 uur nam; recipi H. Rijndijk (Meerburg): Kon. Ned. Natuurhistorische Vc Meyendel. 10 uur voorm. Foyer Stadsgehoorzaal: Fe* KVP-Lelden m.m.v. Lelds Zolfi ret en beatgroep „The Fellow nam. Den Haag (Postmuseum z, 82)Excursie van K. en 0 voorm. ZONDAG Oude Rijn 5 Baptlstengeoi voor oorspronkelijk chrlstenda evangelist N. v. d. Brugge 1 nam. Steen6chuur 6: Kerk vin Christus van de heiligen der dagen. Spr.: de heer Diende uur voorm. Pinkstergemeente (Dr. Van huyzenschoolSpr. de heer j bout van Voorburg. 3 uur nar Hogewoerd 175: Wachtton van Jehovah's getuigen. 4 em nam. Openbare lezing: 2.30 mr nam. Petrakerk (Surlnamestraat)' I. W. Wlerda van Haarlem nam. BIOSCOPEN Studio: „Zo doen de Zweden nog 's een keer", 14 jr.. Dagell 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 9.15 uur Lldo: „Lady L". 14 Jr., Hagel] 7 en 9.15 uur, zondags 2.30,4 9.15 uur. Luxor: „Verboden sex", 18 lijks 2.30, 7 en 9.15 uur, zonl 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: ,Le Bonheur", 18] af zaterdag), dagelijks 2.30, 7 uur, zondag 2.30. 4.45, 7 en 9. Rex: „H mondo nudo", 18 1 lijks 2.30, 7 en 9.15 uur, zon< 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Thunderball" 14 geiyks 2.30, 7 en 9.15 uur 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLDJOE! De Lakenhal: Dag 10-4 un 1-' uur „De Ruif" (Janvossenste Tentoonstelling aquarellen nlngen H. J. Siyper. Dag. voorm.5.30 uur nam; boven terdag- en zondagavond va uur (t/m 10 Juni). Galerie Walenkamp (Nieuwst Clean Art. Hans Frisch. Werkt voorm. 6 uur nam; zond. (tot 25 mei) Legermuseum Pesthuis! au uitzondering van zaterdag vai (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volk* (Steenstraat 1Dag. 10-17 u aags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudhedei HJks 10-5 uur; zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de gea der natuurwetenschappen: D uu zond 1-4 uur Universiteit: Tentoonstellln ches en schilderijen Jan I Maandag t/m vrijdag 9 uur 1 5 uur nam. (tot 9 juni). WASSENAAR Kunstztl Hof laan 7Tentoonstelling i Gerrit van der Ven. Werkd. voorm.5 uur nam. en dinM 8—10 uur (t/m 2 Juni) Avond- en nachtdienst der «p Geopend voor spoedeisende! apotheek Reyst. Steenstraat 20136. Apotheek R. van Breest Smi te Leiderdorp en apotheek Vo« zijn geopend. BH geen gehoor van on too specialist (of diens waaraemi op dokterstelefoon 22222. DINSDAG 17 MEI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, dams Toneel. Amphltrion. WOENSDAG 18 MEI DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur, ft Vliet „Opus II". (beh. maandï Theater in de Steeg. 20.15 uil en Eva ln trio F dur, (beh. nuf WEERRAPPORTE) (Van hedenmorgen 1 W Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Berlijn München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon on o e wol kt 22 half bew. onbewolkt onbewolkt 22 onbewolkt 21 licht bew. half bew. licht bew licht bew onbewolkt 19 onbewolk1 licht bew licht bew. regen licht bew 22 m st 25 onbewolkt 26 zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew zwaar bew onbewolkt licht bew onbewolkt zwaar bew licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2