hitwikkelingshulp en zending Franse kelnerin laat belastend getuigenis tegen politie vallen Jonge inbreekster slaat opnieuw toe Film politiek alles kan met CEla&iiüirv-^ Pa leis-promenade in Den Haag PEcliise wint geding tegen De Waarheid 13 MEI 1866 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA O Jingscommissies Tegstgeest bijeen I u 21 zendingsartsen, die in n de Hervormde Raad voor ng overzee werken, zyn er geplaatst in Kameroenese jen. Deze ziekenhuizen zijn [fstandige inheemse kerken, ft aan artsen was in deze ganse steden zo' groot, dat Anders in feite gedwongen •s ochtends vroeg tot laat id in de ziekenhuizen door Daar is nu verandering ii, doordat de artsen in- rplegers hebben opgeleid, epaalde werkzaamheden, 1 op het gebied van de [t handen kunnen nemen". Ie de medisch secretaris ervormde Raad voor de okter F. C. van der Horst, }n Oegstgeest tijdens een met de Hervormde clas- iingscommissies. tan der Horst vertelde, dat ndse artsen ook zijn be- prenatale zorg voor kind, een vorm van org die in deze Afrikaanse log totaal onbekend was. ikanen er nu gewend aan met gezonde baby's en ar de dokter te gaan, kter Van der Horst zeer neen secretaris van de de Zender, mr. S. C. graaf ffjjck, sprak in deze ver- het onderwerp: zen- ontwikkelingshulp. „Het zijn, dat het bevorderen imische verbetering de tak van de zending: het ran het evangelie, ver- g, die zelf in maatschap- it ook veel doet, behoudt taak, ook op het terrein titschappelijk leven. Daar jwe beeld van de zending sten worden", aldus mr. ijck. aris, ds. P. J. Mackaay, te dat de zendingen van ende protestantse kerken. de Nederlandse Zen- steeds meer activiteiten gaan uitvoeren. Voor de inkstercollecte is één fol- pen, er komt één zen- ler, en voor het voorlich- aal in de vorm van boek- n banden met gesproken dt ook een vorm van ng nagestreefd, penningmeester van de de Zending, mr. H. J. dat de inkomsten voor ide zending in de eerste len van 1966 ongeveer jn achtergebleven bij de ver de eerste vier maan- te. H. Locher, secretaris voor Indonesië, memoreerde dat het Zen dingshuis in Oegstgeest thans con tacten onderhoudt met 16 17 zelfstandige protestantse kerken in Indonesië. Nadrukkelijk waakt de hervormde zending er voor, dat van haar kant nimmer het idee kan ontstaan, dat de Nederlandse zende lingen op welk terrein dan ook „be voogdend" willen optreden. De her vormde zendingsarbeiders in Indo nesië vervullen geen bestuurlijke functies in de Indonesische kerken, aldus dr. Locher. Twintig procent Leidsche Wol verhoogt dividend De raad van beheer der Leidsche Wolspinnerij N.V. deelt mede dat in de vergadering van de raad van commissarissen is besloten aan de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering voor te stellen het dividend over het RÜL ^a^rt geëindigde boekjaar j Een kelnerin uit een Parijs' res- Boucheseiches gangstervrienden en taurant heeft gisteren voor een j zij deze als Simbille identificeerde. De gangster Jo Attia, die ook werd gehoord, zei dat hij de genoemde politiemannen nooit had ontmoet In het restaurant, waar hij vaak kwam. ..Ik ken enkele van deze heren om dat ze me wel eens de handboeien hebben aangedaan, maar ik heb ze nooit samen met Boucheseiche ge zien. Waren ze op ons afgekomen, dan was ik weggegaan want ik ver keer niet graag in slecht gezel schap", zo zei hij. Advertent!* 1965/'66 te bepalen op twintig pro- cent (1964/'65: vijftien procent). Er Fran's/ rechter eên'Terder 'afe'etee- l» reeds een iteremdividend betaald j de verklaring over omgang tussen van ges procent, bedoor kal het mo- hooggeplaatste politiefunctionarissen geuit aan eetl slotultkenng te doenien eangSttr, volledig moeten Intrek- van veertien procent m contanten. ken, nadat de onjuistheid daarvan De Jaarlijkse aandMlhoudersverga- aan8ttoond. „et gerechtelijk on- dering zal waarschijnlijk op 5 juli derIock naar de ontvoering van de 1 worden gehouden. 1 34 ets. neem er de tijd voor Marokkaanse oppositieleider Ben Barka, van wie nog altijd geen spoor is gevonden, was voornamelijk naar aanleiding van die verklaring her- De kelnerin, Suzanne Richard, werd gisteren geconfronteerd met de politiemannen, die zij. naar haar zeggen, op zeer vriendschappelijke voet had zien omgaan met de gang ster Georges Boucheseiche en andere onderwereldfiguren in een restau rant, dat eigendom is van Bouche seiches stiefdochter. Boucheseiche wordt in verband met de ontvoering gezocht. Een van de politiemannen, die de kelnerin geregeld in het restaurant zou hebben gezien, was het voorma lige hoofd van de Parijse narcotica brigade Louis Souchon. die zich in Op „Repro '66" Moderne grafisclie technieken Met een druk op een grote rode knop, die in verbinding stond met een fototoestel, opende gistermorgen burgemeester J. J. G. Boot van Hil- versum in de Expo-hal de tentoon- hechtenis bevindt op beschuldiging I stelling „Repro' 66". De foto werd van medeplichtigheid aan de ontvoe- onniiddei,ljk gebracht naar een cu ring. Toen Souchon voor haar werd ché-fabriek. die een belangrijke geleid gaf ze echter toe dat ze hem pjaa,s inneemt op deze 10-daagse nog nooit had gezien. Ze hield ech ter vol, dat ze commissaris René Simbille had herkend. Ook daarvan moest ze later terugkomen toen men haar een foto liet zien van een van !n bruidspaar L. Stikkelorum-Pelt, ft lc in Leiden, gaat een jjd tegemoet. Op 7 Juni de heer en mevrouw in 't huwelijk en daar- er de komende weken rd in hun gezellige wo- ;er L. Stikkelorum (72) !jjn gehele leven gewerkt P. Clos Leembruggen, ar textielverven Na zijn heeft de heer Stikke- beziggehouden met het d van zijn tuintje en ook skwast weet hij goed te levrouw Th. Stikkelorum evenals haar man kern- sij Is nog steeds druk in haar huis keurig te hou- ihtpaar Stikkelorum heeft en, dertien kleinkinderen iterkleinkinderen. Al meer jaar lezen de heer en me- telorum het Leidsch Dag- RLIJKE STAND LEIDEN Richard Johanna, zn Bokern en M. M. Nieuwe- loline, dr van C. Verhoog m; Johannes Gerard Wil- 1 J. L. Hees en E .T. M. 'auline Cornelia, dr van J. en C. H. Wortman; Eve- H. F. van Vliet en E. J. jVelden; Cathy, dr T - G. A. Zaal en H. M. L. van 't Oostende en A. J. M. de Groot en M. J. Hemerlk en N. van Nood; en J. Llgtvoet; O en M. S. Petlet; C. de Bruinsma; N. B. van der J. van Went; T. H. C. van en T. a. Cras; D. M. de Lequln; H. van Oosten en 'ein; H. Vrlellnk en I. D. hoer en A. B. Smetz; B. L. J. E. Lub; G. Pranger der Sleet; H. A. de Jong entveld; R. F. Candldo en T Starp; J. c. M. Vreeburg •ree; H. Haydarl Fourouzan Mrs. 1 D. c. Weeda en J. A. J' M. Overdevest en P. H. K. j. de Best en A. Gles- Roorda en W. L. Roskam: Kleij en C. Verstraaten; I. Kerkman; J. C. van Wet- Freeke; A. van Duijn en J- W. van Haarlem en C. Montfroolj en S. I. Y. J- Brokaar en M. C. van Jf- de Heij en I. R. M. erllnd en I de Jong; L. G. n.J- C. Nlevaart; H. Blok- de Graat; M. Tetteroo en Ijnnn; H. Naumann en D. <-• M. I. van Kempen en S. 1 E M. Schreuder, 75 Jr. M. Delforterie. 3 dagen, Grijper, 77 Jaar, echtge- van Vlerzen; D. E. Ka- van J. Llgt- 75 Jaar, vrouw; G. 3 Jaw, wed. van C. J. Vrij 62 Jaar. man; S. E. Ver jaar, wed. van H. Devilee. EERSTE LEIDSE FILM—TEACH-IN „Film wordt nog veel te weinig in verband gebracht met politiek. Maar naar mijn mening is geen vorm van kunst zo afhankelijk van politiek en maatschappij als juist de film". Zo formuleerde de filmcriticus Han Wielek zijn me ning gisteravond op een fïlm- teach-in in de Jacobazaal van De Burcht in Leiden. De film-teach- in werd belegd in het kader van de Russische filmweek, die het Leids Academisch Kunstcentrum in samenwerking met K. en O. deze week organiseerde. De belangstelling voor deze eerste Leidse film-teach-in stond in schril contrast met de belangstelling voor de serie Russische films die de af gelopen week in het Camera-thea ter werd vertoond. De enorme vraag naar kaarten dwong de organisato ren naast de middagvoorstelling een extra-nachtvoorstelling in te lassen, .waardoor het voor Leiden merkwaar dige verschijnsel zich voordeed dat een bioscooptheater tegen half vier 's nachts nog vol was. Op de teach- in was het daarentegen allerminst druk. Meer en minder bekende figu ren uit de kringen van de Nederland se filmkritiek brachten een discussie op gang over het thema „Politiek en film". Daarvoor werden enkele korte 16- mm films vertoond. In de film „Wat is agressie?" werd een treffend staaltje tendentieuze politieke film gedemonstreerd. Over het al of niet gevaarlijk zijn van dergelijke propa ganda liepen de meningen nogal uit een. Aan de discussie ging een korte inleiding van Han Wielek vooraf. Hy constateerde onder meer een veran dering in de film parallel aan ver anderingen in de maatschappij en een afhankelijkheid van de filmpro- duktie vari een land van het politieke klimaat in dat land. Zo werd de Franse na-oorlogse film in een be paalde periode sterk beïnvloed door het Algerijnse conflict en de laatste tyd weerspiegelt zich in de Franse films iets van de anti-Amerikaanse politiek van De Gaulle. Han Wielek vond dit verschynsel het sterkst ge demonstreerd in de Duitse filmpro- duktie, waarbij hij opmerkte, dat Duitsland na de oorlog nauwehjks films van betekenis meer heeft ge produceerd. Over de Russische film merkte Wielek op, dat de liberali sering en de humanisering na Stalin zo opvallend is. „Sindsdien breekt het besef In het westen door, dat de Russen onze bu ren zyn, met precies dezelfde men selijke moeiiykheden en probleemp jes als wij", aldus Han Wielek. Over het al dan niet aanwezig zyn van een soort „afweermechanisme" tegen films met een al dan niet verborgen politieke lading werd langdurig van gedachten gewisseld. De Westduitse minister vi Defensie Von Hassel (rechts), Beter contact tussen Djakarta en Maleisië Tussen Koeala Loempoer en Djakar ta zyn geregelde contacten tot stand die een bezoek brengt aan de gebracht om tot een oplossing te Verenigde Staten, is voor een komen van het geschil tussen Malei- tweedaags bezoek aan het ruim- c,° van Hnnr- tevaartcentrum van de Nasa in (Van onze Utrechtse correspondent Het achtjarige meisje, dat vorige week woensdag samen met twee kinderen van respectievelijk vier en twee jaar een huis aan de Utrechtse Larixstraat volko men overhoop haalde, heeft op nieuw toegeslagen. Ze ontferm de zich nu over de woning van mevrouw W. JWallenburg, La- genoord 68. Ze klom binnen door een open staand raam, deed de deur open voor een vierjarig buurmeisje 'een ander meisje dan vorige week), en ging toen aan de slag. Er werden dit keer geen kamers met stroop besmeurd. Wel wer den veel kasten overhoop ge haald. De meisjes spraken de levensmid' delenvoorraad van mevrouw Wallenburg aan en aten tot zij niet meer konden. Juist toen zij van plan waren er met een wandelwagentje vandoor te gaan kwam de bewoonster, die boodschappen had gedaan, thuis. Zij heeft de meisjes over gegeven aan de politie. Deze zal een uitgebreid onderzoek instel len naar de achtergronden van dit ondernemende stel. expositie van apparatuur voor de grafische industrie. Drie kwartier la- I ter werd hem een zinken cliché met I zijn beeltenis aangeboden, klaar voor publikatie in kranten of tijdschrif- j ten. Op de „Repro'66" wordt voor een waarde van 1,2 miljoen gulden aan machines geëxposeerd die in waar de varieren van een half miljoen tot f250 Het is niet alleen voor grafisch geïnteresseerden waard om een blik in de keuken van de moderne gra fische techniek te werpen, maar ook voor de „leken". In de grafische in dustrie staat men op de tweesprong van het ambachtehjk karakter en de moderne produktietechnieken. sië en Indonesië, zo is van door gaans welingelichte zijde in Koeala i behulp Loempoer gezegd. Men zei te een computer) cliché- fabricage op een snelle en rationele Redstone Arsenal (Huntsville) [wachten dat de Indonesische minis- produktiewijze, een complete offset- aangekomen. De Duitse minister 1 en"- pn vnnwma/>hinpt hier in gesprek met de ruimte vaartdeskundige dr. Werner von Braun. ter van Buitenlandse Zaken Adam drukkerij, snij- en Malik en zijn Maleisische axnbtge- De Nederlandse grafische industrie noot Abdoel Razak mogelijk in juni zet jaarlyks 1 1/4 miljard gulden handleiding in de winkel ZEVEN JAAR VOOR DOODSLAG Het gerechtshof in Leeuwarden heeft een 32-jarige Italiaanse gastar beider uit Groningen veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf met af trek wegens doodslag van zijn 71-ja- rige kostbaas P. van Dijk. De procureur-generaal had beves tiging gevraagd van het vonnis van de Groninger rechtbank, dat acht jaar met aftrek luidde. De officier Geen algemene artsenstaking in België Twee van de drie Belgische art senorganisaties hebben afgezien van een staking, die vandaag zou zijn gehouden als protest tegen de re gelingen voor de honoraria in de ziekte- en invaliditeitswet. Een woensdag door de Belgische regering ingediend voorstel tot ver hoging van de honoraria en voor nadere onderhandelingen werden woensdagnacht door één van de twee nationale federaties aanvaard, nadat reeds eerder de derde artsen federatie er zyn goedkeuring aan had gegeven. Alleen het „nationaal verbond" van Artsen heeft zyn le- van Justitie had tegen de Italiaan den opgeroepen tot handhaving van indertijd wegens moord 20 jaar eist. De Italiaan beroofde op 10 februari van het vorig jaar zijn kostbaas van het leven met messteken. Hij was kwaad op de oude man omdat deze zyn meisje had verteld, dat hij ge wapend was en niet te vertrouwen. De ruzie speelde zich af in de woning van de kostbaas. Direct na het ge beurde gaf de Italiaan zichzelf aan by de politie. De raadsman had vry- spraak gevraagd. (Van onze Haagse correspondent) De Plaats, het gedeelte van het Noordeinde tot aan de Heulstraat, Den Haag een koop centrum krygen. Er zal sierplavei- sel „van deur tot deur" komen. Be sloten is het koopcentrum de naam „Paleis-promenade" te geven. De bedryven, die samenwerken in de belangengemeenschap plaats- Noordeinde-Hoogstraat, zyn zeer in genomen met deze plannen van de wethouder van Openbare Werken en Verkeersaangelegenheden, mr. A. J. Dankelman, die binnenkort aan de gemeenteraad zullen worden voorge legd. Promotie De heer J. F. N. de Watteville, pre dikant der Waalse Kerk, geboren te Lyon en thans wonende te 's-Gra- venhage, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Godgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Le sa crifice dans les textes eucharisti- ques des premiers siècles". Promotor was prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. T.V.-reportage „De Doelen" (Van onze correspondent) Woensdag 18 mei zal via de tv (Nederland 1, 22.15-23.15 uur) een reportage worden gegeven over de opening van het concert- en congres gebouw „De Doelen" te Rotterdam. De VARA-TV (regie Ellen Blazer en Henk de By) is de avond van de opening met vier camera's present voor het maken van opnamen. Men zal de aankomst van de Koningin kunnen zien, de ouverture Leo- nore III kunnen horen en een deel van de toespraak van burgemeester Thomassen. Dit zullen beelden zyn en eerder op de avond gemaakt op namen, evenals een uitvoering van Musica per Orchestra van Kees van Baaren. Hierna zal de TV een di recte reportage geven van de recep tie die na het concert volgt. „Bloedvergieten onvermijdelijk I Militair optreden biedt de enige mogelykheid om het Rhodesische probleem uit de wereld te helpen, zo heeft president Kenneth Kaoen- da van Zambia gisteren op een pers conferentie gezegd. Bloedvergieten is onvermydelyk of de rebellie nu door gewapende interventie of door Afri kaans verzet in de kolonie wordt aangepakt, zo zei hy. De president voorspelde dat de huidige besprekingen in Londen tus sen Groot-Brittannië en Rhodesië op niets zullen uitlopen omdat de Rho desische premier Smith er alleen maar op uit is tyd te winnen. Het ligt in de bedoeling in be ginsel nog slechts het bezorgend ver keer in dit gebied toe te laten en dan alleen maar op bepaalde tyden. De bestrating zal bestaan uit een aantrekkeUjk gevarieerd tegelpla teau. Op de plaats zal de sierbe strating gedeeltelyk worden voortge zet, terwyi het plaveisel over de trot- j toirs aan de sierbestrating zal wor- den aangepast. Over bloemen- en plantenversie- ring, kiosken en vitrines wordt nog gesproken, evenals over nieuwe par keer mogeiykheden. Wanneer de raad instremt met de plannen van wethouder Dankelman, die tot stand kwamen in nauwe sa menspraak met bestuur van de „Pa leis-promenade", kan over enkele I maanden worden begonnen met de aanleg. De realisering van het pro ject vergt twee tot drie maanden, j Voordat de nieuwe bestrating S wordt gelegd zyn uitgebreide werk zaamheden noodzakeiyk aan het lei ding- en buizennet. Boerenpartij boos over grondaankoop drs. Schmelzer (Van onze Haagse correspondent) De Boerenpartij is boos over het besluit van de Haagse raad bouw grond te verkopen aan drs. W. K. N. Schmelzer, fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, voor de bouw van een bungalow in Kykduin. De Haagse afdeling van de partij Minister Den Uyl: Gebrek aan economische kennis Minister Den Uyl van Economische Zaken acht een meer omvattende ar beidsmarktpolitiek voor de toekomst gewenst. Hy verklaarde dit gister avond in een rede, uitgesproken op de diësviering van de studievereni ging van de economische faculteit van de Universiteit van Amsterdam, waarin hy de problemen besprak, waarop de regering by het econo misch beleid als gevolg van een ge brek aan inzicht en kennis stuit. De Indrukwekkend Iraakse aanval op de Koerden Twee Iraakse divisies tot een to taal van 30.000 man en gesteund door vliegtuigen zijn op 4 mei een voorjaarsoffensief tegen de Koerden begonnen in het gebied Rowandoez- balek, aldus deelt „de algemene ver tegenwoordiging in het buitenland van de Iraakse Koerdenrevolutie" in een communiqué mee, dat in Lon den ontvangen is. Het offensief, dat aanvankelyk was vastgesteld op 15 april, werd uitgesteld als gevolg van het vlieg tuigincident, dat president Abdel- Salam Aref van Irak het leven kost te De actie van de Iraakse stryd- krachten dreigt de aefensielinies van de strydkrachten van de Koer- dengeneraal Barzani in de buurt minister, die mededeelde binnenkort jvan .^e ^raa^se Srens te doorbreken, in een nota aan de Kamer over de **et offensief is het vierde sinds groei en de structuur van de natio- tiet uitbreken van de vyandelykhe- nale economie dieper op verscheidene den tegen de Koerden in 1961. vraagstukken te zullen ingaan, sprak De strydkrachten van Barzani in zyn rede over de vraagstukken, zouden een tegen-offensief gelan- die dienen te worden opgelost, wil ceerd hebben in het gebied van Zo men kunnen komen tot een juiste zek, niettegenstaande de dood van de aanwending van de produktiefacto- plaatselyke bevelhebber der Koer- ren (arbeid, kapitaal en grond). 'den, aldus het communiqué. De heer W. l'Ecluse uit Zutphen, eigenaar van een parfumerie winkel met schoonheidssalon, heeft zijn civiele procedure tegen de uitgeefster van het communistische dagblad De Waarheid, de stich ting Bepenak, ook in hoger beroep gewonnen. De civiele kamer van het Amsterdamse gerechtshof heeft gisteren het vonnis dat de rechtbank vorig jaar januari wees, bevestigd. De rechtbank achtte het op 9 heeft dan ook een verzoekschrift aan maart 1963 in De waarheid gepubli- de Kroon gericht tot vernietiging van dit besluit. De grond aan de Zandvoortselaan in Kijkduin is verkocht voor f 57.000. De heer Schmelzer heeft al een comfortabele woning aan de Balse- j mienlaan, hy wil dus die bouwgrond I kennelyk slechts ten eigen bate be stemmen en wel om zioh een andere huisvesting te verschaffen", zo staat in het verzoekschrift. Tegenover de bouw van deze .villa" zoals in het verzoekschrift staat, stelt de Boerenparty de ruim 15.000 woningzoekenden in Den Haag en de slechte woonomstandigheden in de saner ingsgebieden, waaronder de Schilderswyk. „Het door het Haagse gemeentebestuur gevoerde beleid is ceerde artikel, waarin de heer l'Eclu se „een S.D.'er" werd genoemd, die in 1944 de Apeldoornse knokploeg van mej. Meinarde van Terwisga zou hebben verraden, beledigend voor hem. Geiyk in eerste instantie werd de stichting Bepenak door het hof ook veroordeeld, tot betering van het nadeel dat de heer L'Ecluse in eer en goede naam heeft geleden, tot be taling aan hem van een bedrag van 1.000 gld. Over de door hem geleden schade in zijn bedryf zal een scha- destaatprocedure moeten worden ge voerd. Voorts werd de stichting ver oordeeld tot betaling van de kosten van het geding in hoger beroep (f 985). Het vonnis hield ook in de van waardeverklaring van het op het gebouw van De Waarheid, Felix Me- duidelyke bevoorrechting van bepaalde bevolkingsgroepen", aldus i ritis, gelegde conservatoir beslag het verzoekschrift. „Deze grond had j zekerheid voor eisvordering). beter kunnen worden besteed voor deeld. Later kreeg hy gratie en werd zyn straf in levenslang veranderd. Ir 1957 werd de heer l'Ecluse in vrij heid gesteld. In het vonnis van de Amsterdamse rechtbank van januari 1965 werd het vonnis van het by- zonder gerechtshof aangehaald en vermeld dat door het verraad vyf personen zyn gedood en een in ge vangenschap omkwam. Als het ar tikel in De Waarheid zich tot een zakelyke samenvatting van het von nis had beperkt, zou de vordering van l'Ecluse niet toewysbaar zyn ge weest, aldus de rechtbank. (De heer l'Ecluse had een schadevergoeding geëist van totaal 106.000 gld, waarvan 50.000 voor aantasting in eer en goe de naam). Geheel overbodig zyn in het artikel de woorden „Judas van de Gestapo" en „Judasloon" gebruikt. De bedoeling van dit artikel was vol gens de rechtbank niet geweest het algemeen belang te dinen. Opmaak De heer l'Ecluse werd na de oorlog en styl hadden kennelyk het doel goedkope woningbouw, dan zoudenwegens verraad van een Apeldoornse alleen l'Ecluse persoonlyk te kwet- meerdere dakloze gezinnen kunnen verzetsgroep door een byzonder ge- sen en hem in zyn broodwinning worden geholpen rechtshof in 1946 ter dood veroor- I onmogelyk te maken. stakingsaanzegging. In Breda en Rotterdam Ondergrondse parkeergarage In Breda is gistermiddag de eerste ondergrondse parkeergarage in ons land officieel in gebruik genomen. De garage, die 3,5 miljoen gulden kostte kan driehonderd auto's be vatten is gebouwd in opdracht van de olie- en benzinemaatschappij FINA Nederland N.V. Overigens wordt deze Bredase pri meur al heel spoedig door een tweede gevolgd. Rotterdam zal n.l. van woensdag af ook over een onder grondse parkeerruimte (voor 850 auto's) beschikken. De parkeergarage is in enkele jaren tyds door de ge meente aanlegd tussen de schouw burg en het nieuwe concertgebouw „De Doelen". Vermoedeiyk zullen de Rotterdam mers wel even moeten wennen aan de pry zen van het ondergronds par keren: de eerste twee uren kosten ieder 75 cent, daarna komt er per uur 50 cent by, het achtste tot en met twaalfde uur zyn gratis, maar dan moet er inmiddels toch al vier gulden worden afgerekend. Er zyn ook abonnementen te verkrygen. De parkeergarage is door de ge meente aangelegd, maar voor 25 jaar verpacht aan Parking Schouwburg N.V., een dochtermaatschappy van het Belgische Consortium des Par- Toelage voor dure woningen bij ambtenaren? Het tweede-kamerlid Koekoek (Boerenparty) heeft de ministers van Binnenlandse Zaken, van Defensie en van Financiën schriftelyk gevraagd, of het juist is. dat: een groot aantal burgerlyke en mi litaire ambtenaren elk jaar een aanzieniyke uitkering uit 's ryks kas ontvangt als vergoeding voor te maken reiskosten, omdat be trokkenen niet over woonruimte in hun standplaats kunnen be schikken een groot aantal burgerlyke en mi litaire ambtenaren, die wel in hun standplaats gehuisvest zyn, even eens voor een toelage in aanmer king komt, omdat hun woning een hogere huurwaarde heeft dat 15 pet van het salaris en het meer dere derhalve door het ryk gesup pleerd moet worden; zeer veel ambtenaren vele jaren achtereen sommigen reeds meer dan 10 jaar voor dergelyke uit keringen in aanmerking komen, omdat niet in passende huisves ting wordt voorzien? In het bevestigende geval wil hy ook weten: Hoeveel ambtenaren onder deze regelingen vallen en hoeveel geld in 1965 aan deze groepen is uitbe taald, alsmede waarom er geen maatregelen zyn genomen om deze uitgaven drastisch te beper ken, door betrokkenen via de ge- meenteiyke instanties in aanmer king te brengen voor een passende woning in hun standplaats.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9