Ruim twee ton Verwarring in Spanje Dr. y. Rliijn pleit voor algemene loonronden programma 13 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK (Van onze A* damse correspondent) De actie „Een Ion d'r op" is een doorslaand succes geworden. De in het Amsterdamse Frascati gehou den kunstveiling, die via de V.P.R.O.- televisie en de telefooncentrales van de drie grote vakcentrales uitgroei de tot een nationale manifestatie, ïo leek het gisteravond ten minste, heeft ruim twee ton opgeleverd. Het grootste deel van het bijeen- «gebracht geld wordtg evormd door telefonische toezeggingen van bedrij- |ven, instellingen en particulieren, die binnenstroomden terwijl veiling H. J. Koeman de ruim 200 beschikbare kunstwerken in de zaal en in een enkel geval in het gehele land aan de man bracht. Drs. Fenna van den Burg. prof. Gomperts Un Harry Mulisch. die in Frascati met directe lijnverbindingen in con tact stonden met de telefooncentra les van het N.V.V., C.N.V. en N.K.V., jadden er handen vol werk aan. „Grappenmakers" Nu al is echter gebleken dat „grappenmakers" toezeggin gen gedaan hebben op naam van deren. Ongeveer 20.000 gulden de opbrengst betreft bestellin- exemplaren van het boek partheid, feiten en commentaren", voor een groot aantal boek- ndels in alle delen van ons land ieravond via de telefoon open Bef. De door veilingmeester Koeman ithousiast met „fraai in de kleur, nooi van opvatting" aangeboden childerijen. gouaches en andere junstwerken. brachten zeer goede (rijzen op. Ook een door broeder iervaas O.F.M. beschikbaar gesteld ruisbeeld, waardoor pater Leopold ferhagen, die in Frascati aanwezig jas. zich spontaan als hulp-veiling- leester aanbood. De veiling, waarvan de opbrengst trenals van de „ton van Luns" be- is voor hulp aan de slacht- ffers van de apartheidspolitiek in pid-Afrika. werd enkele keren on- erbroken voor 't optreden van kun- jenaars. Roland Holst droeg een voor de tweede wereldoorlog ïhreven en op het Duitse gevaar ipireerd gedicht voor en Henk Ulsen bracht de indrukwekken- verdedigingsrede van de na Shar- 11e tot levenslang veroordeelde ir-vrijheidsstrijder Nelson Man tot leven. Ook Rinus Ferdinan- trad op. Zijn meest inslaande »je: nu veilen we schilderijen om :rs vrij te kopen, vroeger veil- we negers om schilderijen te ko- Minder prettig Twee van de drie telefoonnum- .ers die de televisiekijkers gister- rond konden draaien waren fcrechtse nummers: dat van het jiristelijke Nationaal Vakverbond 1 dat van het Nederlands Katho- ek Vakverbond. Tientallen, hon- srden, duizenden guldens regenden innen tussen negen uur en een uur i de nacht. Beide vakbonden zijn met cir- tien personeelsleden in de weer "jsweest. Zowel bij het C.N.V. als het 'ft-K.V. kwamen prettige, minder Sjettige en moeilijke momenten voor. prettige momenten: een te- bij het C.N.V.: „Meneer, fl^t is een schandaal dat het C.N.V. |pn zoiets meedoet". •Of bij het N.K.V.: „Ik wil één an de hogere heren spreken. Dat gedoe op de t.v...". Moeilijke momenten: honderddui- end gulden van Caransa, juicht een leisje bij het N.K.V. om goed half faalf na een van de talloze tele- jongesprekken. Maar adres en te- I foonnummer blijken niet te klop- I en. Natuurlijk kolder, zegt een Brmoeiende man. En de ton van Ca- ansa gaat de mist in, want het lukt tiet bevestiging te krijgen. Hetzelfde gebeurt met een gift van vijfentwintigduizend gulden dat om niddernacht gemeld wordt als af- comstig van D.A.F. .in Eindhoven. Dok daarvan lukt het niet bevesti- ïing te krijgen. „Spit ze maar eens midden in de aacht uit hun bed", zucht iemand >p het N.K.V. Maar goed: niet-bonafidereacties zijn het risico van acties als de ze. En de telefonistes nemen het maar als ze tussen de vele honder den eerlijke opgaven af en toe ge confronteerd worden met gefingeer de opgaven of kreten als „Bah" of „rot troep" Nog steeds roept de beeldbuis vreemde hartstochten op. Egyptisch blad beschuldigt Koning Feisal Het Egyptische blad „Al Ahram" heeft in een artikel van zijn hoofd redacteur Heykal dc officieuze woordvoerder van president Nasser een felle aanval gedaan op de V.S. cn op Koning Feisal van Saocdi- Arabië. De vorst wordt „een agent en een reizende ambassadeur van de V.S." genoemd. Met name verwijt Heykal hem, dat hij, evenals de V.S., geen vreedzame regeling van het vraagstuk Jemen zou wensen. Advertentie IS ALTIJD RAAK EEN PLATENBON NRU-programma Het bestuur van de Nederlandsche Radio Unie heeft zich akkoord ver klaard met een door de programma raad N.R.U. uitgewerkt voorstel waardoor het mogelijk zal zijn reeds met ingang van 1 oktober een be gin te maken met de uitzending via Hilversum 1 en 2 van enkele geza menlijke programma's van de N.R.U. In overleg met de zendgemachtigde omroeporganisaties wordt in dit voorstel aanbevolen dat de maandag avond en de vrijdagavond vanaf acht uur ter beschikking gesteld zullen worden van de N.R.U. voor een na der door de N.R.U.-programmastaf samen te stellen programma. Voorts meent de programmaraad dat de NJt.U. over vaste zendtijd zou moe ten kunnen beschikken op zondag middag en op woensdag- resp. don derdagavond, voor zover daarop uit zendingen van het Concertgebouwor kest zijn geprojecteerd. Ook meent de raad dat de gezamenlijke sport- uitzendingen op zondagmiddag als N.R.U.-programma uitgezonden die nen te worden. Hiertoe behoren ook alle uitzendingen van de radio nieuwsdienst, de mededelingen voor land- en tuinbouw, de waterstanden I en het nationaal programma op hoogtijdagen. Indien de bevoegde instanties zich met de voorgestelde indeling kunnen verenigen zal het N.R.U.-programma i per 1 oktober voorlopig gemiddeld ongeveer 35 uur per week gaan om- i vatten. NEDERLAND 7.00 ui 10.40 1 10.45 I 10.50 i Nieuws in het kort. NTS Klaas Vaak. voor de kleuters Studio Stalles, tienerprogramma AVRO's Televizier, actualiteiten NTS-journaal Zoo zoo, dierenprogramma Johnny en Rijk, amusementsprogramma Voor de vuist weg Toeristische tips NTS-journaal Wielrennen Olympia's toer 11.00 uur Sluiting NEERLAND II KRO: M 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS H 8.01 uur Een goede raad 8.30 uur La fillc de Madame Angot, operette s 10,20 uur NTS-journaal 10.25 uur Sluiting I UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM I: -i; 9.00 uur De witte dame, opera 11.25 uur Jean Paques, piano HILVERSUM II: M 7.50 uur Orkest Antonio Conde 11.00 uur Studio 2300 en gióteren „Ton d'r op -fr De schilderijenveiling in Frascati. Advertentie EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK Mies Bouwman bij Barbra Streisand Mies Bouwman is deze week naar Londen gevlogen om Barbara Strei sand die daar thans triomfen viert in de musical „Funny Girl", een bos oranje tulpen te overhandigen.1 Naam van de tulpen: Barbra's. Als er een nieuwe tulp gekweekt wordt bestaat de registratie uit de aanbieding van een exemplaar aan de figuur naar wie zy ver noemd is. Met behulp van de gram mofoonplatenmaatschappij die Bar bra's platen hier uitbrengt, vroeg Mies Bouwman een bezoek aan bij de grote ster in Londen om haar daar te vereren met de nieuwe tul pen. ,Komt u maar bij me thuis", zei Barbra tot veler verbazing, die op het zeer zorgvuldig geheim gehou den adres waar ze thans met echt genoot en acteur Eliott Gould in Londen woont zelden mensen ont vangt. Vanzelfsprekend liet Mies Bouwman het niet by bloemen aan bieden. Een cameraman van de B.B.C- mocht ook binnenkomen en Mies maakte een gezellig interview. Eén van de onderwerpen in het gesprek was de baby die bij de fa milie Gould op komst is. Zaterdag avond kunt u van het een en an der kennis nemen in „Mies-en scè- (Nederland-1). TV-zcndervoor Amsterdam noodzakelijk (Van onze A'damse correspondent) Een aantal deskundigen en be langstellenden, onder wie de direc teur van het instituut voor Perswe tenschap, prof. dr. M. Rooij, de t.v.- regisseur Eric de Vries en de t.v.- criticus Nico Scheepmaker is 't erover eens dat een locale televisiezender voor Amsterdam mogelijk, van be lang en noodzakelijk is. Dit bleek gistermiddag op een in de Brakke Grond gehouden discussiebijeen komst over het enige tijd geleden in een nota aan de gemeenteraad vastgelegde plan voor oprichting van een dergelijke zender van Pv.d.A- raadsleden dr. Ed. van Thijn en D. Dooijes. Hun plan behelst de oprich ting van een Stichting t.v.-Amster- dam, die programma's moet gaan verzorgen voor Amsterdam en omge ving. In de opzet van de raadsle den zou belangstelling voor cultuur, sport, amusement en politiek en de gemeenschapszin versterkt kunnen worden. De kosten van de Stichting t.v.-Amsterdam, die ook een locale radio-zender zou moeten gaan ex ploiteren, worden geraamd op 1,5 miljoen gulden per jaar. Vol gens Prof. Rooij, die zich achter het plan opstelde in verand met de groeiende behoefte aan differentia tie, moet J?et programmabeleid van een Stichting t.v.-Amsterdam een zo open mogelijk karakter krijgen, echter met een verantwoordings plicht. De oud-staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, ge looft dat zo lang de arbeidsmarkt zo overspannen blijft, geen enkel systeem van vrije loonpolitiek kan siagen. „Laat men de werkelijkheid onder ogen zien en dat erkennen", zo schrijft mr. dr. Van Rhijn in een bijdrage aan het „Sociaal Maand blad Arbeider", waarin hij de vraag stelt hoe de loonpolitiek uit het moe ras kan worden gehaald. Mr. dr. Van Rhyn suggereert een systeem van een algemene loonronde in onderzoek te nemen. In dit systeem zou dan moeten worden in gebouwd de mogelijkheid dat, voor een bepaalde bedrijfstak van het algemene loonpercentage kan wor den afgeweken, en in een bepaalde bedrijfstak meer differentiatie tus sen de lonen der werknemers kan worden toegepast. Deze uitzondering wil de heer Van Rhijn alleen toepas sen als de noodzakelijkheid daarvan door de betrokken bedrijfstak kan worden aangetoond. Van het ideaal van de vrije loon politiek is weinig of niets terecht ge komen, zo constateert mr. dr. Van Rhijn. De laatste tien jaren zijn vrijwel alle denkbare systemen van vrije loonpolitiek toegepast. De resul taten waren steeds negatief. Een overspannen arbeidsmarkt en een vrije loonpolitiek bleken telkens op nieuw onverenigbaar. Bij een alge mene loonronde kan het loon veel beter in de hand worden gehouden. Te grote loonsverhogingen stimule ren de inflatoire tendens. Ook vindt hij het een voordeel, dat de datum van ingang van een loonronde pre cies bekend is. waardoor werkgevers en werknemers weten waaraan zij toe zijn. In vele bedrijfstakken be staat over de lonen reeds twee maan den onzekerheid, met de daaruit voortspruitende onrust. Gouden scarabee voor Jeanne Moreau Op het internationale filmfestival in Cannes is de Franse actrice Jean ne Moreau onderscheiden met een „Gouden scarabee". Zij kreeg deze onderscheiding, verleend door een ge heime onofficiële jury, omdat zy als actrice veel heeft bijgedragen tot de roem van dit festival. Aan de „Gou den scarabee" is een bedrag verbon den van ruim 3.500 gulden. Kleurentelevisie (Van onze Londense correspondent) De BBC heeft oktober 1967 als vast tijdstip genoemd voor het begin van kleurentelevisie. Drie maanden daar voor moet de studio-centrale, die by inschrijving zal worden aangekocht, gereed zijn. EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK Pers verwijt geestelijken zich met politiek te willen inlaten T egenstanders VAN FRANCO ZIJN OPGETOGEN De „Ton d'r op" voor het De fence and Aidfund, of wat daar voor in de plaats is gekomen, is ruimschoots gehaald. Er ont stond weer in lichte mate het „Open het dorp"-enthousiasme. Wij geloven graag dat de PvdA een groots gebaar wilde maken inzake de „apartheid", maar om nu f. 5000 te betalen voor een litho van Karei Appel, die in de kunsthandel f. 175.- kost, is ook weer overdreven. Een andere li tho van Appel verdween voor f. 1000.- naar het binnenland, en de gouache van Lucebert, die voor f. 2750.- werd verkocht, bracht ongeveer drie maal zijn „winkelwaarde" op. Met de 8 li tho's van Huik („Vrouw met poes"), kwalitatief een van de beste werkjes van de veiling) werd wel erg vreemd omge sprongen. Het is natuurlijk niet slim om voor een zaal met zo veel kenners een litho in te zet ten die dan niet meer dan f100 opbrengt, om diezelfde litho ver volgens voor het hele land te bestemmen 'men kon dan tele fonisch bieden) en daarna de overige zes weer in de zaal vei len. De zaal wilde niet boven de f. 100 gaan, maar uit het land kwamen plotseling biedingen van f. 500. f. 800, f. 1000 en nog eens f. 500, absurde bedragen voor een kleine litho, hoe goed of hoe mooi ook. Had men 7 van de 8 etsen in de „buiten verkoop" gegooid, dan had dat minstens f. 1000 gescheeld. Wij begrijpen ook niet goed, waarom er zo weinig werken voor de kij kers waren bestemd, men had op zijn minst iedere kec. wan neer een schilderij voor de kij kers was afgemijnd een volgend werkstuk voor hen in moeten zetten, je bleef dan toch maar zitten kijken, ruim vier uur lang en het verliep vlot, al haperde er wel iets aan het mechanisme. Er waren enkele onderbrekingen (een conference van Ferdinan- dusse bijv. en er werd f. 1250.- geboden voor een manuscript van een gedicht van Roland Holst, en later nog eens f. 700.- voor een van G. K. van 't Reve. dus er viel genoeg te beleven! Tevoren had .Achter het nieuws' aandacht geschonken aan de re bellerende Spaanse studenten, en had prof. Vroom van de Tros de gelegenheid gekregen te vertellen in welke opzichten de Tros-programma's van de Bus- sumse programma's zouden gaan verschillen. Prof. Vroom maakte niet de indruk dat te weten, hij was zeer vriendelijk en zeer vaag, en lijkt, voor het bepalen van het „gezicht" van de Tros, de aangewezen man als Tros-omroeper (Van onze correspondent in Madrid) De demonstratie van meer dan honderd Catalaanse geestelijken in Barcelona heeft een enigszins verwarde situatie in het land ge schapen. In de meeste perscommentaren wordt de geestelijken ver weten dat zij zich met de politiek hebben willen bemoeien, terwijl hun plaats aan bet altaar is. Daar komt bij dat het protest van de geestelijkheid samenviel met het historische feit dat op de 11de mei 1931, dat is precies 35 jaar geleden, de zaken voor de eerste maal de in dat jaar gevestigde Spaanse repu bliek uit de hand liepen. Politieke agitators trokken op die datum door de straten van Madrid en staken kerken in brand en vernielden de eigendommen van kloosterorden. In speciale uitzending van de Spaanse televisie werd een documen taire over de gebeurtenissen in 1935 getoond. De kijkers werden uitgeno digd zelf hun conclusies te trekken. Met andere woorden: heeft de stryd van de burgeroorlog, die bovenal een verdediging van de r.k. kerk is ge weest, wel zin gehad, als thans geestelijken zich teweer stellen te gen het wettelijke gezag? Velen vragen zich af of de hou ding van de Catalaanse geestelijken een deuk heeft gebracht in de ver houding tussen kerk en staat In Spanje. Over het algemeen wordt in de perscommentaren de houding van de geestelijken ten zeerste af gekeurd. Geschreven wordt dat zij verwarring hebben gezaaid. Inder daad is de protestdemonstratie van de Catalaanse geestelijken door de bevolking met gemengde gevoe lens bekeken. Verbazing Veel eenvoudige mensen, die wei nig begrijpen van de nogal in gewik kelde achtergronden van het politie ke leven in het land. waren ronduit verbaasd. Een oud vrouwtje, dat voor de burgeroorlog de vervolging van de r.k. kerk door bepaalde anarchis tische groepen had meegemaakt, vroeg zich half huilend af: „Moeder van Jezus, beginnen ze nu alweer", toen zy de rennede priesters zag, achtervolgd door de politie. Anderen waren verbaasd om ge heel andere redenen. De kerk in Spanje is altijd vereenzelvigd met de regering. Nu geüniformeerde re geringsdienaren slaags te zien met de dragers van zwarte soutanes was voor hen op zijn minst een ver- Tegenstanders van het regime van generaal Franco raakten opgetogen. In de houding van de geestelijken zagen zij een welkome steun voor hun oppositie. Menselijk Een van de aan de demonstratie deelnemende priester zei woorde lijk: „Onze actie had geen directe politieke achtergrond, maar 'n louter menselijke. Wij wilden protesteren tegen de behandeling van enkele ge arresteerde studenten. Tijdens de ver horen Is n.aar ons is verteld de politie niet erg zachtzinnig opgetreden. Wij geloven dat het onze taak als geeste lijken is hiertegen protest aan te te kenen. Als men ons in het politie bureau had toegelaten, om onze pe titie aan te bieden wa« er verder niets gebeurd. De politie dwong ons op straat te blijven en heeft ons daarna uit elkaar gejaagd". Verward is ook de situatie voor de politie, die voor het eerste dit jaar weer openlijk in conflict is geraakt met de geestelijkheid, waarvoor al tijd het grootst mogelijke respect is getoond. Twee maanden geleden werd de politie in Barcelona op last van de overheid verplicht beleg te saan rond het klooster van de paters Ca- pucijnen in deze stad, die gastvrij heid hadden verleend aan enkele honderden studenten, die er hun il legaal verklaarde vrije democrati sche studentenvakbonden wilden op richten. Reeds toen verklaarde de politieman 'egenover uw correspon dent niet goed raad te weten met de situatie. Hem was verteld dat zich binnen het klooster gebeurtenissen afspeelden die in strijd waren met de wet. Hij wilde en kon het aan vankelijk niet geloven. Kort na de moeilijkheden met de Catalaanse geestelijken spraken wij een andere politieman, die duidelyk ontdaan was over het gebeurde". Wij hebben geleerd de kerk te respecteren en nu moesten wij een groep priesters uit elkaar drijven", zo zei hij. Verboil Er heerst onzekerheid. Want on geveer tegelijkertijd met de protest mars van de geestelijken in Barce lona had de gouverneur van een der provincies in Baskië een folklori- tisch feest verboden, dat de militan te leden van de Katholieke Actie hadden georganiseerd. De beweegre denen waren dat de taak van de Katholieke Actie een apostolische is, die weinig te maken heeft met volks dansen. Een feit is echter dan een deel van de Baskische geestelijkheid al jarenlang in oppositie is tegen de wereldlijke, zowel als de geeste lijke overheid. Verscheidene openba re gelegenheden worden door deze geestelijken en door de door hen ge- leide|Katholieke Actie gebruikt voor een demonstratie van hun verlan gen naar grotere vrijheid, niet alleen op het gebied van de ziel zorg maar ook op het praktische ter rein van de arbeidersorganisatie in dit overwegend industriële deel van Spanje. Dit alles bewyst dat er een span ning ontstaat tussen een deel van de jongere geestelijkheid in Spanje en hun wereldlijke en kerkelijke over sten. Deze geestelijken zijn voorstanders van een scheiding tussen kerk en staat, omdat zij met concrete so ciale problemen In aanraking ko men, die om oplossingen vragen. De gebeurtenissen in Barcelona zijn een illustratie van de groeiende ernst van dit vraagstuk. Hierover is gisteren een langduri ge bespreking gehouden tussen de gouverneur van de provincie Bar celona en de aartsbisschop van het diocees. Wat is besproken is niet be kend gemaakt. Maar men mag aan nemen dat onderwerp van gesprek is geweest het belang, zowel voor kerk en staat, om in de komende evolutie van Spanje naar meer democrati sche levensvormen, nieuwe geweld dadige ontmoetingen tussen clerus en politie te voorkomen. VOOR VRIJDAG 13 MEI Hilversum 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Deze week, praatje. 18.20 Ultz. van de Comm. Par ti.! van Ned. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Naar onze mening: kritisch commen taar. 19.00 Ronduit: Voor de oudere leugd. 19.30 Lezen en schrijven. 20.00 Nws. 20.05 Jazzmuz. (gr.). 20.10 Boy Dudgeon, hoorspel. VARA: 21.00 Ste reo: Radio Fllh. ork.. Groot Omroep koor en solisten: La dame blanche (De witte dame), opera. (Om 22.40 Nws.: 22.50 Act.). 23.25 Lichte grammuz. 23.45 Soc. nws. In Esp. 23.5524.00 Nws. Hilversum 2. 298 m trio. 18.35 Harm.-ork. 18.55 Op woord af. praatje. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Noord- duitse zangkring met lnstr. begeleiding (gr.): Duitse melodietjes. 19.50 La tijns-Amerikaans ork. (gr.). 20.10 Pris ma. een progr. met vele kanten. 20.50 Geest. lied. (opn.) 21.20 Show-Schouw makers van muz. ln film en musical. 22.20 Boekbespr. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Wijd als de wereld: in ternationale oriëntatie ln kerk, zending en oecumene. 23.00 Lichte gram.muz. 23.55—24.00 Nws. (Over de 4de lijn) van 1820 uur. Claudlo Monteverdi; „L'Incoronazio- r.e dl Poppea" (verkorte versie); Li bretto: G. F. Busenello: Magda Laszlo. Lydia Marlmpletrl. Frances Bible, Soo Bee Lee, Elizabeth Batbridge. Annon Lee Silver, sopraan, Oralia Domlnguez, alt; Richard Lewis. Duncan Robertson, Hugues Cuenod, Dennis Brandt. Ge rald English, tenor: John Shirley- Quirk, bariton; Walter Alberti. Carlo Cava. Dennis Wicks, bas; Continuo: Raymond Leppard, Martin Isepp, Freddie Phillips. Maria Korchinska. (Advertentie) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK TROS 1 oktober in de ether De TROS, die waarschijnlijk per 1 oktober in de ether komt als de eerste adspirant-omroeporganisatie, die door de regering tot het nieuwe bestel is toegelaten, heeft nog geen vastomlijnde plannen voor het vul len van de drie uur radio- en een uur televisie-zendtijd, die de stich ting deze week zijn toegewezen. „Wy kunnen nu pas activiteiten gaan ont wikkelen", zei prof. Vroom, voorzitter van de TROS, gisteravond door de VARA-televisie. „Daarom is het nog te vroeg om nu al te kunnen zeggen wat we gaan doen". Prof. Vroom kondigde in het VARA-programma „Achter he nieuws" aan dat een belangrijk ge deelte van de beperkte zendtijd, die de TROS is toegewezen, zal worden gewijd aan de actualiteit, zowel in ontspannende zin als andersom. Die actualiteit zal zo worden gebracht dat de kijker zelf een opinie kan vormen over de zaken die hem worden voort gezet. „Wij zijn niet gebonden", ver klaarde prof. Vroom, die een zekere openhartigheid in de programma's van de nieuwe omroeporganisatie noodzakelijk bleek te vinden. John Prltchard. VOOR ZATERDAG 14 MEI Hilversum 1, 402 m VARA: 7.00 Nws., ochtendgym. en soc. strijdl. 7.23 Lichte gram.muz. (7.30 tot 7.35 Van de voorpag., praatje (8,00 Nws. en postduivenber. 8.10 Lichte gram.muz. 8.20 Wegwijs: tips voor trips °n vakanties. 8.30 Lichte gram.muz. '•10 Fluit, accordeon en plano: mod. nuz. 9.25 Vrouwenkoor met pianobege leiding. 9.35 Waterst. VPRO: De toe komst als uitgangspunt, lezing. 9.55 Status en statussymbool, praatje. VARA: 10.00 Z O. 135: gev. progr. (Om 11.00 Nws.). 12.15 Loon naar werken, praatje. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. Aansl.: postduivenber. 12.30 Act. "oortnws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Va- a. 13.15 Stereo: Spelenderwijs der lichte muze. 13.40 Uitlaat, progr. voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.55 Voor nu en later, lezing. 15.10 Fragmenten uit Italiaanse opera's (opn.). Hilversum 2. 298 ni KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Pianorecital (gr.): klass. muz. 7.30 Nws. 7.32 Geest. lied. (opn 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.10 DJlnn, gev. pro gramma. (8.30 Nws.). 1200 Angelus. 12.03 Country and Western Express. 12.24 Marktbër. 12.27 Med. t.b.v. land en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Lichte gram. muz. 12.45 Overheldsvoorl.: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.55 Metropol® ork. (Stereo). 13.15 Carlonca. 14.10 Mu sicerende dillettanten: Fanfarekorps. 14.30 Voor de kinderen. 14.40 Pop. grammuz. 15.05 Mil. ork. 15.30 Visages de la chanson: een Frans/Nederlands programma. Hilversum 3, FM en 240 in NRU/AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Solisten- orkestenparade (opn.). 10.00 Nws. 10.02 Lichte grammuz. voor de tieners. NRU/NCRV: 11.00 Nws. 11.02 Lichte orkestmuz. (gr.). 11.30 Muz. van het Leger des Heïls. 12.00 Nws.. event, act. 12.02 Mld-Melodie: gev. platenprogr. 13.00 Nws. 13.02 Tlenerama: platen- show voor tieners. 14.00 Nws. 14.02 Hoogtepunten uit operttes. musicals en films (gr.). 15.00 Nws. 15.02 Licht gev. platenprogr. (Om 16.00 Nws.) 16.30 Rep. voetbalwedstriid BelgiëNeder land 2de speelhelft. (Om 17.00 Nws.) 17.15 Sportshow. 17.3018.00 Toon kunst voor allen (gr.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NTS: 10.30 Teleac Logica (herh. les 7) 11.00 Teleac: Wij maken muziek (herh. les 4). 11.30— 12.00 Teleac: Attische tragedie (herh. les 8). VARA: 14.00 Koning Klant Voetbal Engelse cup finale Sheffield Wednesday Everton te Londen. (Vooraf ceremoniële community sin- ging). VARA: 16.50 Filmpje. 17.00 tot 17.30 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nws. In het kort. 19.01 Klaas Vaak VARA: 19.05 Rawhide. TV-Wild West film. 19.55 Binnenkort NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 Tel uit Je winst: hobbv- qulz. 21.20 Hokus Pokus: Internationa le goochelshow. 22.05 Mies en scène. NTS: 22.50 Journaal. 22.5523.05 Sport ln beeld: fllmverslag Olympia's Tour door Nederland. Nederland 2 NTS: 20.00 Nws. in het kort. NCRV20.01 Rendez-vous a Paris: kunstkroniek. NTS: 20.45 Rot terdam met stenen alleen bouw Je geen stad. documentaire film. NCRV: 21.30 Blues en folkssongs. 21.45 Atten tie. 22.05 Morgen is het zondag. NTS: 22 15—22 20 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5