in de PELGROOT Pietrangeli in finale I Cassius werd weer even boos Krantenbezorger ie zegevierde in de ble Mei prijs (1.24.8) Scliotloos Lugdmium haalt de finale niet BONTMANTELS en STOLA'S Nederlands elftal: een zware opgave 11 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PACHNA 7 lezierige verjaardag voor oegleider Pellenaars in Spanje hebben gisteren in de Ronde van Spanje Pellenaars een prettige verjaardag bezorgd. Door een etappezege nam de Brabander Kees Haast na de dertiende San Sebastian. 131 kilometer) de leiderstrui van Uriona over, terwijl Jos van der Vleuten door een plaats de groene trui weer wat veiliger stelde. eprofiteerd kars had met deze nieuwe Somfen dus alle reden om 'e verjaardag met veel luister I, De Nederlanders profiteer- jdeze etappe handig van de ge rivaliteit van de nume- rkere Spanjaarden; die zich eens onderscheidde door ;tdurende strijd om de macht, opgroep van negen man was t met twee rijders goed ver- jrdigd: bovendien slaagde de 'n Haast, overigens bepaald jichte" sprinter, zijn tweede oe laten behalen. Door de 'de greep de kleine man uit ;n net de leiderstrui, na de start in Pampelune :ilde de strijd in alle hevig- irerse uitlooppogingen waarbij 1 de gevaarlijke Echevarria .eidde, verhoogden het tem- groep, die bij de lastige tingen van 2 cols uit elkaar ten gerukt. Op de top van de ;ol kwam de Spanjaard eerste door, gevolgd door Perrurena op 15 seconden, aan wiel bekende klim- h Echevarria, Soler, Haast ;an der Vleuten volgden. Op ;(e en laatste col veranderde :bveel. Bij de afdaling maak- zeven renners los: Erando- jjjrrurena, Otano, Momene, Echevarria en Van der Vleu- voegde zich, samen met ')g bij de vluchters. Uriona, g(U dagen leider in het alge- en Gomez del Moral zich op dat moment in die een achterstand van minuten had. Op de wieier- San Sebastian, waar vorig KEES HAAST jaar de wereldkampioenschappen werden gehouden, kwam Otano als eerste binnen, maar Haast ging in de laatste bocht op schitterende wijze over hem heen, gelanceerd door de knaprijdende Van der Vleuten. i Koersen in Hilversum —an onze medewerker) gprote Meiprijs toonde Arie, ®.g j.l. gedecideerd over 2100 eli'on, zich ook een prima ;e Eer het 2900 meter parkoers zijn paard gaande voren en nam na twee ron- van Brilliant Heny over. e stug door en triomfeerde ^jede 1.24.8 km. tijd. Zilver (ie Bento verrassend voor de .aats (cov. f 13.40). C. Alkes- M werd vierde. pis 20 meter extra handicap i a (v. d. Lubbe) nog vrij ge de openingsdraverij voor koers had Daria DN, startnummer had, na- Tte reeds de kop en weerstond i wijze de slotaanvallen van len Etoile de Quinio. ^-rijder J. Hof was niet voor 1 het noorden gekomen. Hij Ie met Charlie Mills vóór omber en Dixy en gaf in de ■oe met Champion Harvester Cecilia Magowan en Corna #[akijken. fe' met Bea klopte in het laat je eind van de L'Innocence- «p5.1 de koploper Baron Har- en Zaita Hannover. A D revancheerde zich vol- Sipn haar minder goede ver de Prijs der Veelbeloven- zondag j.l. Matthijs Lange attent de leidende Co- 'pllandia, viel halverwege het 5 find de koploopster aan en in prima stijl naar Fe 1.24.1 triomf. Uitslagen '"/Slagen van de draverijen, die r.ivond in Hilversum zijn ge luiden: •1 Harlemprijs, 1. Erota (R. K. r.bbe) 1.27.6, 2. Dox van Rood 3. Beaucoup de prix d'Or W., irJO. 1.40, 1.10. cov. 5.30, koppel Isprijs, 1. Daria DN (J. Bakker) Ducdalf. 3. Etoile de Quinio, ri.pl. 1.60. 1.70, 1.80, cov. 8.00, 25.10, trio 268.10. „of the Bluesprijs, eerste afd., .he Mills (J. Hof) 1.27.2, 2. .Bomber, 3. Dixy, wi. 2.80 pl. 0, 2.30, cov. 4i60, koppel 6.60. jOf the Bluesprijs, tweede afd., (W. H. A. van Ooyen). 2. iDear, 3. Baronesse Rosa, wl. 3.10, 4.20, cov. 7.50, koppel ocenceprijs. 1. Bea. (J. M. Ver- Baron Harvester G 3. Zaita r,er. wi. 3.20, pl. 1.60.' 2.-. 1.1 koppel 6.10, trio 203.70. Hollandia, 3. Belom F, wi. 2.-, pl. 1.40, 1.90, 2.70, cov. 7.10, koppel 2.60. Broadwayprijs. 1. Oherle Spencer. (J. Wagenaar jr.). 1.23.5, 2. Arion Athel, 3. Alkestis van E, wl. 1.80, pl. 1.50, 1.50, 2.60, cov. 4.70 koppel 4.10. trio 110.60. Lady Deterprijs. 1. Champion Har vester, (J. Hof), 1.25.7, 2. Cecilia Mag- gowan, 3. Corna M. wl. 6.10, pl. 1.70, 1.30, 1.30, cov. 4.10, koppel 7.40, to taalomzet 207.972.-. V oetbalproblemen in Eindhoven Gevolg gevend aan de wens van B. en W. van Eindhoven (gericht tot de eerste divisieclub Eindhoven) hebben de dagelijkse besturen van deze club en stadgenoot PSV gisteren een be spreking gewijd aan de voetbalpro blemen van de stad. Tevens kwam de ontwikkeling van het betaald voetbal in de toekomst ter sprake. Er werden enkele suggesties gedaan, die bin nenkort door beide verenigingen in tern besproken zullen worden. Klassementen De uitslag van de rit die over een afstand van 131 km van Pampelune naar San Sebastian voerde, luidt: 1. Kees Haast (Nederland) 3.30.28 (met bon. 3.29.48), 2. Otano (Spanje), 3. Errandonea (Spanje), 4. Perrurena (Spanje), 5. Jos van der Vleuten (Nederland), 11. Karstens (Ned.) 3.32.25, 22. Maliepaard (Ned.) z.t., 23. Zilverberg (Ned.) z.t., 24. Wouters (Ned.) z.t., 33. Knops (Ned.) 3.35.11, 43. Nydam (Ned.) 3.36.40. Het algemeen klassement: 1. Haast (Ned.) 57.34.22, 2. Echevarria (Sp.) 57.34.32, 3. Momene (Sp.) 57.34.45. 10. Maliepaard (Ned.) 57.37.32, 18. Van der Vleuten (Ned.) 57.43.17, 22. Karstens (Ned.) 57.47.50, 25. Zilver berg 57.49.22. 26. Wouters 57.49.23. 27. Nydam 57.50.29, 30. Knops 57.51.59, 36. De Roo 57.53.04. Bart de Roo mist in rommelige slotfase een strafschop.... (Van onze sportredactie) Een aanvallend machteloos Lug- dunum heeft de finale van het Zil veren Molentoernooi niet gehaald. De Leidse groenwitten, die vooral ge durende de tweede helft aanmerke lijk sterker waren dan de amateurs van het Amsterdamse Ajax verloren met 12. Hoe machteloos de Kikkers waren, illustreert het feit, dat zelfs een strafschop, één minuut voor het einde toegekend, onbenut bleef Het was het ontnuchterende slot van halve finale, waarin de gemoe deren de laatste rommelige vijftien minuten nogal waren verhit. Lugdu- num met man en macht aan vallend belegerde de veste van de Ajax-doelman Slager zo hevig, dat de in het wit spelende Amsterdam mers de ene na de andere overtre ding begingen. Vooral rechtsachter Henny Cruyff een broer van Ajax-ster Johann toonde zich daarin een ware meester. Uit de regen hoekschoppen en vrije trappen ontstonden in dat laatste kwartier vele paniekerige situaties voor het doel van Slager, maar de man, die Lugdunum naast Ajax had moeten schieten ontbrak. Zelfs Bart de Roo kon dat vanaf de elfmeter- stip niet. Zyn zacht ingeschoten bal ging recht op de overigens goede Am sterdamse doelman af. Lugdunum was voortreffelijk be gonnen. Na een kwartier namen de groenwitten door Collé de leiding en hoewel de Ajax-amateurs technisch beter uit de voeten kwamen, zag het er niet naar uit, dat de Leidenaars het erg moeilijk zouden krijgen. De schijn bedroog echter. Een verkeer de terugspeelbal van aanvoerder Crama stelde linksbuiten Van Dyk vijf minuten later in staat doelman Peters te passeren (11) en in de 25ste minuut van de tweede helft veroverde Ajax zelfs geheel tegen de verhouding in een 12 voorsprong. Doelman Peters sloeg de door links binnen voorgetrokken bal tegen Van der Meijden en het leer caramboleer de in het Leidse doel. Een bijzonder gelukkige treffer, die uiteindelijk goed bleek te zijn voor een (geflat teerde) finaleplaats Troosttoernooi bridge Het troosttoernooi voor gemengde paren bij het wereldkampioenschap bridge in Amsterdam waaraan door 90, niet in de finalepoel geplaatste paren, werd deelgenomen is gewon nen door de sterke Amerikaanse com binatie B. JayMrs. Hayden, die tot ieders verrassing in de voorronden niet verder waren gekomen dan de tweeënveertigste plaats. De beste Ne derlandse prestaties werden geleverd door mr. C. Kaisermevr. Gerands (Utrecht/Heerlen) die op de zesde plaats eindigden. Van Ravesteyn mevr. van Housden (Culemborg) werden tiende en Goutiermevr. Blitsblum (Leiden/Den Haag) elfde. -jr In het kader var\ de ju bileumviering van de gymnas tiekvereniging ,,Jahn" werden gisteravond in de Pieter Both- straat in Leiden springdemon- straties gehouden. Voorzitter De Knegt stond zijn pupillen bij. (Foto L.D./Holva»t) Wereldkampioen schaatsen Cees Verkerk heeft er weer een eretitel bij. Gistermiddag werd hij in het Hiltonhotel in Rotterdam tijdens de finale van de Nationale schenkwed- strijd door een deken van het gilde van het gouden glaasje bot ridder in de orde van dit gilde Postduivenvereniging „De Vrien denclub" Wedvlucht vanaf St- Grislain. In concours 379 duiven. Aankomst eerste duif 9.39.08. De uit slag luidt: 1. L. Gijsman; 2. C. van Dijk; 3. S. Prach sr; 4. W. Mark; 5. Th. Dongelmans; 6. Jac. Siera; 7. L. Koopman; 8. J. Veilbrief; 9. H. Hol- trop ;10. J. van Duuren. Wimbledon kampioen Emerson in vijf enerverende sets geklopt Zware baan Met een geweldig applaus heeft het dol-enthousiaste publiek op het centre court van Rome's Foro Italico gisteren de sensationele zege van de Italiaan Nicola Pietrangeli op de Australische Wimbledon- kampioen Roy Emerson begroet. Pietrangeli, nationaal tennisidool, klopte zijn tegenstander na een weergaloos gevecht, met steeds ivis- selende kansen, in 2 uur en 43 minuten met de veelzeggende cijfers 3/6, 6/1, 3/6, 8/6, 6/1 en plaatste zich daarmee in de finale van het heren enkelspel van de internationale kampioenschappen van Italië. winning. In de vierde set leidde hij met 54 en 30—30 op zijn eigen service, twee slagen waren voldoende geweest. Een (on) gelukkige netbal redde Pietrangeli, die prompt gelijk maakte: 55 en in de veertiende game een doorbraak forceerde. Ook het feit dat hij in de vijfde set begon met zijn service te verliezen veront rustte de 32-jarige Italiaan niet. Met schitterende tennis liet hij zijn drie jaar jongere tegenstander kansloos. Emerson „mist" in zyn grandioze palmares alleen nog een zege in de Italiaanse kampioenschappen. Tientallen toeschouwers klommen van de statige galerijen naar de don kerrode baan om Pietrangeli geluk te wensen met zijn zege. Emerson, bijna onverslaanbaar op het snelle gras met zijn powertennis, had direct ingezien dat kracht op de door zware regenval „dode" gravel- baan nutteloos was. Hij speelde bij zonder intelligent maar dat was niet genoeg om de Italiaan, die zich in deze omstandigheden met zijn geduld en verfijnd spel op zijn gemak voelde, te verslaan. Niettemin kwam Emerson op een gegeven ogenblik dicht bij de over- Advertentae Wij moeten op last van de overheid ons pand ontruimen daarom v.a. 12 mei 1966 om 9 uur grootse OPRUIMING met vergunning der Kamer van Koophandel ZWARTEWEG 6 naast voormalig Gebouw K. W. DEN HAAG 070—184187* (Van onze Londense correspondent) Mohammed Ali, ofwel Cassius Clay, heeft zich gisteren aan zijn Britse publiek gepresenteerd. Hij is naar Londen gekomen voor de grote strijd van 21 mei tegen de Britse zwaargewicht Henry Coo per, maar toen hij gisteren in zijn Londense hotel liet ondervragen, kreeg men aanvankelijk de indruk dat voor het gevecht nauwelijks belangstelling bestond. Clay leverde bekwaam een woordenstrijd met de journalisten over politiek, godsdienst en rassenproblemen. Met een vergulde guirlande om het brede lichaam (hem omgehangen Boos werd de sterke man even toen hij werd belaagd met vragen, die dui delijk beneden zijn niveau lagen. „Bent u een Black Moslim?", infor meerde iemana. Met fonkelende ogen pareerde Clay: „Ik ben géén Black Moslim, ik ben een mohammedaan. Maar ik ben hier niet om vragen over godsdienst te beantwoorden. Het is een slechte vraag. U moet zich schamen!" „Ziet u de match tegen Cooper als een strijd tussen blank en zwart", informeerde een ander. Clay: „U ziet er te intelligent uit om zo iets te vragen". VOOR OEGSTGEEST gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel .1, Leiden. door een Pakistaanse bewonderaar) beheerste de bokser het toneel. Hij vertelde zich te verheugen op de ont moeting met een ander groot man, premier Wilson, die hem en Cooper vrijdagochtend in zijn kamer in het Lagerhuis zal ontvangen. Gooi hem eruit Tegenstander Cooper moest nu al een eerste aanval verduren, toen hij zich in het zaaltje waagde, waar het gesprek plaats had. Clay zag hem en riep: „Gooi die man eruit. Ik wil hem niet zïen. HU is géén vriend van me". Evenals de Amerikaan acterend, bek te Cooper terug: „Dat komt me goed uit." Hy keerde zich om als wilde ook hy verder niets met de ander te ma ken hebben. Het eindigde allemaal overigens op de beste manier. De gla diatoren gromden alsof het in hun draaiboek stond. Zy lieten zich sa men fotograferen. Clay zei over zUn tegenstander: „Die Cooper lijkt langer dan toen hU me drie jaar geleden tegen de grond sloeg. Ik geloof dat dit keer mijn beste verdediging tegen die CASSIUS CLAY linkse hoekstoot is er uit de buurt te blyven. Ik ben niet van plan Cooper iets te laten doen. MUn plan is dit gevecht zo snel mogelyk te winnen. Ik zal lichter zyn, 204 pond, dan in alle wedstrijden sinds ik Doug Jones klopte. Dit betekent dat ik sneller zal zyn en gevaarlyker". Clay zei dit alles met een rustige stem. Maar hy verloor zyn kalmte opnieuw toen iemand suggereerde, dat het wereldkampioenschap zwaar gewicht tegenwoordig niet veel an ders is dan een showbusinessreclame. „Hier ben ik" schreeuwde hy, „de grootste bokser die de wereld ooit heeft gezien, myn titel verdedigend met twee vuisten en geen afspraak voor een revanche". Toen zei het grote kind: „Jongens ik moet naar het gym en met myn twee vuisten praten. Er is meer no dig dan een mond om dit gevecht te winnen." Roozenburg niet naar Frankrijk Drs. Piet Roozenburg, de Neder landse damkampioen, zal niet deel nemen aan het kandidatentoernooi, dat van 27 augustus tot 11 september in het Franse Ales wordt gehouden. De oud-wereldkampioen heeft het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Dam- bond medegedeeld, dat hy wegens tUdgebrek nog slechts uitsluitend kan uitkomen in internationale toernooi en van korte duur, waarin geen per soonlijke titel op het spel staat. Voor het kandidatentoernooi heeft het bondsbestuur nu een uitnodiging gericht aan de 16-jarige Amsterdam mer Ton Sybrands, die by het laatste Nederlandse kampioenschap als twee de eindigde. Aanbieding Jack Kramer verklaarde na, afloop van de wedstrijd tussen Pietrangeli en Emerson dat hij de Italiaan zou aanbieden professional te worden op een contract voor drie jaar met een salaris van 20.000 dollar per jaar. Pietrangeli in juli professional zal worden, na het toernooi in Parijs nadat Italië rUn ronde in het Davis-Cup-toernooi beëindigd zal hebben. Pietrangeli zelf, die als vUfde go- plaatst was en van wie zeker niet verwacht was dat hy Emerson zou verslaan, verklaarde na afloop van de wedstrijd zelf niet te begrypen hoe hU daarin geslaagd was. Hy zei dat als je eenmaal aan de vUfde set bent het niet langer de vraag is welke speler beter is, maar wie het geluk kigst is. Emerson verklaarde na afloop zich te herinneren een keer of elf tegen Pietrangeli gespeeld te hebben en het maar een keer of drie te hebben kunnen winnen. Hij verklaarde dat Pietrangeli duidelijk te handig en te sterk voor hem was geweest, maar voegde eraan toe dat hij niet op zyn best was geweest. Ik was moe en nerveuzer dan anders, aldus Emer son. HU zei ook dat het feit dat de toe schouwers allemaal voor Pietrangeli waren hem wat ontmoedigd had. In de finale ontmoet Pietrangeli Australië's nummer vier, de links handige Tony Roche, die de winnaar van het vorig jaar, Martin Mulligan (Australië) met 63, 36, 01, 86 klopte Mulligan had daarvoor onze neerd. In de finale van het herendubbel nam Emerson een gedeeltehjke re vanche op Pietrangeli Samen met zUn landgenoot Fred Stolle klopte hU Pietrangeli en de Zuidafrikaan Cliff Drysdale met 64, 1210, 63. Interland tegen Schotten (Van een speciale verslaggever) Het Nederlands elftal dat vanavond half acht in Glasgow tegen Schot land speelt, is na een voorspoedige luchtreis in de beste stemming in Glasgow aangekomen. Het reali seert zich dat een zware opgave wacht, want al is het bekend dat de in Engeland spelende Schotten niet van de partij zullen zijn, daar staat tegenover dat zij die het Schotse team zullen vormen voor hun kans zullen vechten. Juist daarom verwacht de Nederlandse ploeg dat er heftige tegenstand zal worden geboden. Door het ontbreken van de Feijen- oordspeler Coen Moulyn, is de voorlinie van Oranje voor van avond als volgt geformeerd: Swart, v. d. Kuijlen, Nuninga, Keizer, zo dat voor het grootste deel de stoot kracht zal komen van de Ajax- formatie die in de competitie zeer sterk de aandacht getrokken heeft. Gistermiddag is een lichte training gevolgd in het Hampden-Park dat berucht is om zyn publiek. Dit steunt de Schotten steeds zeer sterk, maar volgens de Schotse be sturen in hoofdzaak als het gaat om een Schotland—Engelandwed- strijd. Dan ook is het stadion uitver kocht, terwyl er vanavond hoog stens dertigduizend toeschouwers verwacht worden. De Schotten verklaren dat als volgt: we hebben de laatste tijd veel topwedstrijden gehad om Europa Cup en om de Schotse be ker, en dat zal vanavond de be langstelling wel drukken, maar in werkelijkheid is het zo, dat een landenwedstryd tegen Nederland, de derde in totaal, nauwelijks meer tot de Schotse verbeelding spreekt. De opbrengst is voor het monu ment voor Winston Churchill, en daarom hoopt men op een meeval ler, maar gevreesd wordt intussen i dat het zal tegenvallen Onder deze omstandigheden treedt dus vanavond het Nederlands elf tal in het veld. De Oranje-formatie wijkt op Mouljjn na niet af van die, welke tegen West-Duitsland heeft gespeeld, dus met Pieters Graafland, Flinkevleugel, Pijs, Schrijvers, Veldhoen, Muller, Dul- lens, Swart, v. d. Kuylen, Nuninga, Keizer. Tonnie van Leeuwen en Piet Fransen zyn lichtelyk teleur gesteld. Van Leeuwen heeft echter daartegenover de toezegging dat hy met Jong Oranje naar Oost- Duitsland zal gaan, evenals Dul- lens en v. d. Kuylen. Veglo wint Oxford-cup Dank zy een 8-0 overwinning op stadgenoot Smash heeft Veglo voor de vUfde maal in successie beslag ge legd op de Oxford-wisselbeker. Uitslagen: N. FeaE. Spadon 15-0, 15-12, J. GuerinM. Hofstede 17-14, 17-16, mej. H. Omtzigtniej. P. Bon net 11-1, 11-2, mevr. Y. van Echten mej. L. Simons 11-6, 11-1, mej. Omt zigtM. van Balgooymej. Bonnet- Spadon 15-7, 15-12, mevr. van Echten Guerin-mej. L. SimonsJ. Meyers 15-4, 15-5, Fea van Balgooy-S. Hart- wijkMeyers 15-4, 15-8; dames Omt zigt-V. Echten-Simons-Bonnet 15-0, 15-0. Smash miste zUn sterkste dames, terwijl Veglo aantrad zonder E. Gue rin en Therèse Diepstraten. Laatst genoemde nam dit weekeinde deel aan het jeugdkampioenschap Zuid Holland. Haar laatste toerno bij de junioren sloot ze wel zeer succesvol af door op de nummers dames enkel, dubbel en het gemengd dubbel op resp. de 2de en tweemaal de eerste plaats te eindigen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7