HOOFDSCHOTEL? VLEES haag. agen' Vietcong vernielde tien wentelwieken Klachten tegen politie Priester gevonden PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 11 Ml Advertentie VUftien leden van de Vietcong: hebben vanochtend vroeg: een aan val gedaan op het hoofdkwartier van de eerste Amerikaanse luchtcavale- rie-brigade. Daarbij werden tien wentelwieken vernield. De Ameri kaanse verliezen aan manschappen waren licht. De betrokken brigade opereert sinds een week in het gebied van Bong Son. Verleden week hakten de cavaleristen een bataljon Noordviet- namese troepen en geharde Vietcong leden ln de pan. Het persbureau Nieuw China heeft uit Hanoi gemeld dat gisteren bo ven Noord-Vietnam vier Ameri kaanse vliegtuigen zijn neergescho ten. De Amerikaanse missie in Sai gon heeft officieel de verantwoorde lijkheid erkend van de Amerikaan se militaire politie voor de grote schietpartij van gisteren. Er werden daarbij zes Vietnamezen onder wie vier vrouwen en een kind ge dood en 21 Vietnamezen en acht Amerikanen gewond. Er is geen en kel bewijs gevonden voor de aanwe zigheid van een Vietcongcomman- do ter plaatse. De schietpartij begon toen het vuur werd geopend op een taxi waarin, onmiddellijk na de ontplof fing, een Vietnamees stapte. De taxi reed met grote snelheid weg. Kort daarop beschoot de militaire poli tie een vrachtauto die Vietnamese vrouwen naar hun werk vervoerde. Hierbij vielen de meeste slachtof fers. Een wachtpost van de Ameri kaanse politie daoht dat de vracht- De 24-jarige Amsterdamse recla mefotograaf K. Maier en de 31-jari- ge G. van Tijn, een leerling van het Muzieklyceum, hebben bij de offi cier van Justitie, mr. W. Tonckens, een klacht ingediend, omdat zü in de nacht van zaterdag op zondag tijdens de door provo-activiteiten ge ïnspireerde ongeregeldheden in de Amsterdamse binnenstad, zondat dat daartoe aanleiding was door politie agenten met wapenstokken zouden zijn geslagen. De heer Maier zegt in de Kalver- «traat bij het Spui een klap op zijn gezicht te hebben gekregen. ,Jk kwam daar langs op weg naar de munt en gaf gevolg aan door agen ten gegeven bevelen om door te lo pen", aldus de heer Maier, die een wond aan zijn oog opliep. De heer Van Tijn zegt van achteren aange vallen te zijn door enige agenten, toen hij met zijn vrouw op weg naar huis bij het bureau Leidseplein naar- binnen wilde gaan om te proteste ren tegen de hardhandige manier, waarop daar een arrestant naar bin nen werd gesleept. Hij liep een bloeduitstorting aan zijn linkeroog op Hi) werd tot zondagmiddag in arrest gehouden. In het politiebu reau kreeg hij een doktersbehande ling. De klagers willen disciplinaire maatregelen tegen de betrokken agenten. Gepensioneerden sturen motie naar ministerraad De Nederlandse Bond van Gepen sioneerden (oud-overheidspersoneel) heeft op zijn algemene jaarvergade ring ln Utrecht een motie aangeno men met betrekking tot de algemene burgerlijke pensioenwet, die op 1 januari 1966 in werking is getreden. In deze motie spreekt de bond als zijn oordeel uit. dat in de algemene burgerlijke pensioenwet, welke ver beteringen deze ook voor de over- heidsgepensioneerden en hun wedu wen- en wezen behelst, niet is tege moetgekomen aan verschillende door de besturen der samenwerkende pen sioenorganisaties meermalen naar voren gebrachte wensen. De bond is daarover diep teleurge steld. Hij dringt er bij de regering op aan, enkele punten alsnog zo spoedig mogelijk in de pensioenwet geving te regelen. In de motie wordt in dit verband gepleit voor een rechtvaardiger systeem van wel vaartsvastheid, in die zin, dat op de ambtelijke pensioenen alle salaris- wijzigingen, dus ook die van perso neelsgroepen als het politiepersoneel, onderwijzers en anderen van invloed zijn. In de tweede plaats dringt de bond opnieuw aan op de afschaffing van de korting (Inbouw) op de amb telijke pensioenen bij gelijktijdig genot van bodempensioen (a.o.w of a.w.w). Tenslotte verlangt hij. dat de pensioenorganisaties regelmatig en tijdig worden gehoord bij de voor bereiding van pensioenaangelegen heden. De motie gaat o.a. naar de ministerraad en de beide Kamers. De Nederlandse bond van gepen sioneerden telt ongeveer 70.000 leden, verspreid over 86 afdelingen. auto Amerikaanse kwartieren zou aanvallen. De eerste schoten veroor zaakten een kettingreactie bij de po litiemannen die verscheidene Ame rikaanse kwartieren in de betrokken straat bewaakten. Een woordvoerder van de militai re politie zei dat het nog te vroeg is om vast te stellen of de politie mannen in stryd met hun instruc ties hebben gehandeld. Een andere woordvoerder zei dat de eigenlijke oorzaak van dergelijke indicenten altyd de omstandigheid is dat de Vietcong terreur bedrijft in een drukke stad. (Advertentie) Voor Baby POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Zuidafrikaanse kritiek op Thant De Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Hilgard Muller, heeft gisteravond in Johan nesburg de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, ervan beschuldigd, dat deze zich openlijk schaart aan de z(jde van „extremisti sche elementen die streven naar sancties tegen Zuid-Afrika en druk uitoefenen op de grote mogendheden om de steun van deze landen te krijgen". Op deze wijze geeft Oe Thant zijn steun aan „een campagne die de omverwerping van de Zuid afrikaanse regering ten doel heeft, ongeacht de gevolgen die dit zou hebben voor de vrede, de orde en het welzijn van alle bewoners van het land". Minister Muller is van mening, dat de secretaris-generaal niet het recht heeft partij te kiezen in een politiek geschil tussen leden van de volkeren organisatie. Dr. Muller zei dat zyri regering een protest tot de V.N. heeft gericht over de houding van Oe Thant. Onaanvaardbare kritiek Poolse, Tsjechische, Hongaarse, Mongoolse, Bulgaarse en Oostduïtse diplomaten zyn gisteravond uit de grote zaal van het congresgebouw In Peking weggelopen uit protest te gen Albanese kritiek op de „revisio nisten". De kritiek werd geuit door Mehmet Sjehoe, de leider van de Al banese delegatie, die in China ver toeft. De Albanezen gaven een afscheids- banket. Sjehoe hield aan het begin van het banket een rede, die niet in goede aarde by de Ooetduitse en Mongoolse diplomaten viel. De Roe meense diplomaten bleven echter zit ten. Dit deden zy ook op 28 april, toen de Oosteuropese en Mongoolse diplomaten wegliepen van een diner, door de Chinese regering aangebo den aan haar Albanese gasten. Ook by die gelegenreid werd er kritiek geuit, die onaanvaardbaar was voor de Oosteuropeanen en Mongolen. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK te Lochenv Aangenomen naar Heemstede (vac. dr. A. Dondrop) Kr. Smit te Voorscho- GEREF. KERKEN' (vrUgem.) Tweetal te Bergenthelm (2e pred.- pl.) M. Brandes te Meppel en O J. Douma te Oversell ie. Beroepen te Rotterdam-Charlois B. Weseling te Smllde-Dlever. CHR. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Werkendam M. J. Mid delkoop voorganger van een hervormd- gereformeerde evangelisatie te Zwolle en de heer J. Schenkelshoek, woon achtig te H. I. Ambacht. GEREF. GEMEENTEN Bedanikt voor Hardinxveld-Giessen- dam A. W. Verhoef te Barneveld. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP Beroepen te Hilversum E. J. Kuiper te Dordrecht. GEREF. KEUKEN Ds. Den Boer niet emeritaat De classis Zeeuws-Vlaanderen van de geref. kerken heeft aan ds M. den Boer te Zaamslag met ingang van 1 Juli a.s. emeritaat verleend. Ds. den Boer werd 4 augustus 1899 te Zierik- zee geboren en studeerde aan de Vrye Universiteit. Nadat hy enige tyd de kerk van Haarlem als hulp prediker had gediend werd hy 24 augustus 1930 te Oudeschoot in zyn ambt bevestigd. In 1946 vertrok hy naar Wezep om in 1949 te Voor schoten intreden te doen. Sedert 1 november 1959 dient ds. den Boer de kerk van Zaamslag. Gemis aan eenheid Op de internationale conferentie van Boeddhisten, die in Colombo wordt gehouden, is gisteren aange drongen op vorming van een organi satie om het Boeddhisme op doel treffende wyze over de hele wereld te verspreiden. De kwestie zal be studeerd worden door een commis sie uit de conferentie, die later hier over verslag zal uitbrengen. Vele spekers wezen er op, dat het gemis aan eenheid onder de Boeddhisten de voornaamste hinderpaal vormt voor de verspreiding van de Boed dhistische leer. Een andere commis sie zal daarom nagaan of bundeling van de twee grote Boeddistische stromingen Mahajana en Thera- vad niet mogeiyk is. Voor het eerst sinds zes maan- I mier Sjehoe rechts) uitgeleide, den is Mao Tse-toeng weer in nadat deze hem bezocht had. het openbaar verschenen: in Pe-\Met dit openbare optreden king deed hij de Albanese pre- maakte Mao een einde aan de gissingen over zijn gezondheid, die de laatste tijd de ronde de den. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Vragen over incident Maatre gelen om te voorkomen, dat de wet- telyk gewaarborgde aanspraak op gelyke bescherming van personen en goederen van allen, die zich in Nederland bevinden, gefrustreerd wordt. Dit bepleit het tweede-kamer- lid Meulink (ARP) in schrifte lijke vragen aan de minister van Binnenlandse Zaken naar aan leiding van het recente incident in Amsterdam, waarby jongelui enkele ruiten van het Amerikaanse consu laat ingooiden. De heer Meulink ver oordeelt het, .indien de berichten dienaangaande juist zyn, dat politie mannen, in afwachting van de komst van een kaderlid, niet hebben ingegrepen. Op vrye voeten De jongste van de drie daders in de Baarnse moord zaak is gisteren in voorlopige vrij heid gesteld. Hij werd in 1963 we gens medeplichtigheid aan het mis drijf tot zes jaar jeugdgevangenis veroordeeld met aftrek van voorar rest, dat ongeveer 16 maanden be droeg. Na drie jaar is een invryheid- stelling mogelijk voor gevangenen, maar in een jeugdgevangenis kan dit reeds na een jaar. Eind vorig jaar had de vervroegde invryheidstelling al kunnen ingaan. De Spaanse mgr. Ussia, die ln de avond van 29 april verdween toen hy onderweg was van de Spaanse ambassade bij het Vaticaan, naar zijn woning in Rome, is terecht. Vanochtend om vyf uur is de pries ter door Spaanse anarchisten, die hem hadden ontvoerd, losgelaten op een weg even buiten Rome. De politie zoekt de daders by een anti-franco-beweging, die in brieven heeft verklaard, dat de geesteiyke zou worden vry gelaten als de Paus voor de politieke gevangenen in Spanje zou opkomen. Niets wyst er op dat de Paus dit heeft gedaan. In de verklaring van de politie wordt gezegd, dat gendarmes de om geving waar mgr. Ussia gevangen werd genomen, hadden afgegrendeld en vyf dagen lang hadden bewaakt. Blykbaar hebben de ontvoerders de geestelijke vry gelaten toen ze inzagen, dat ze hem niet door de af zetting van de politie konden krygen. Protestbrief Het comité Zuid- Afrika en het studenten-comité Zuid-Afrika hebben in een brief aan de ambassadeur van de republiek Zuid-Afrika geprotesteerd tegen de veroordeling tot levenslange gevan genisstraf van de Zuidafrikaanse ad vocaat A. Fisher. De comité's menen, dat door de wydse omschryv.ing van het begrip sabotage in de anti-sabo- tagewet van 1962 en de in die wet niet gevoerde zogenaamde omgekeer de bewyslast, een onmatig zware straf is opgelegd aan een man, die door zyn streven naar recht voor alle bewoners van Zuid-Afrika, scherpe kritiek heeft geuit ten aan zien van de apartheidspolitiek. Goedkope grondwet gevraagd Het Tweede-Kamerlid Geertse- ma (WD) heeft er by de minister van Binnenlandse Zaken schriftelyk aangedrongen een goedkope uit gaven van de „Proeve van een nieu we grondwet" (de huidige prijs is f9) opdat de proeve in een zo breed mogelijke kring ter discussie kan worden gesteld. Door kolendamp bedwelmd De 79-jarige T. de Bruin uit de Reep straat in Den Haag en zyn eveneens 79-jarige echtgenote zyn gistermid dag door kolendamp in hun woning bedwelmd geraakt. Beiden zyn in zorgwekkende toestand in een zie kenhuis opgenomen. De pyp van de kolenkachel in de woonkamer van de bejaarden was verstopt. BUITENLAND Oppervlakte en produktie Zuid- Afrika beslaat een zestiende van de oppervlakte van Afrika en heeft maar zes procent van de bevolking van dit werelddeel. Het produceert echter, aldus de heer G. Kusohke, directeur van de „Nywerheidsont- wikkelingskorporasie, de helft van alle elektrische stroom in geheel Afrika, 75 van Afrika's staalpro- duktie en veertig procent van alle industrieprodukten, die in het gehele zwarte werelddeel worden vervaar digd. Over de Bantoes zei de heer Kusohke, dat hun inkomsten in de laatste twee jaar met 44 gestegen zyn. De koopkracht van de Bantoes bedraagt ruim vier miljard gulden per Jaar. Wyngebruik in Duitsland De Westduitsers drinken drie keer zo veel wyn als voor de oorlog, zo heeft het ministerie van Landbouw bekend gemaakt. Het wynverbruik is van ongeveer 5.1 liter voor de oorlog ge stegen tot 15.1 liter per hoofd van de bevolking in het vorige jaar. Overtocht over de Rün Tien duizend Belgische, Engelse en West- duitse militairen zyn gisteren een oefening begonnen, waarby zy tus sen Honnef en Wezel over de Ryn zullen trekken. Deze manoeuvres „IJsheiligen" genaamd duren tot zaterdag. Over een breedte van 225 km heeft de genie talryke bruggen geslagen, waarover talrijke voertui gen o.a. 300 tanks zullen trek ken. India beschuldigt Pakistan De Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Swaran Singh, heeft Paki stan er van beschuldigd steun te verlenen aan de opstandige Mizo- en Naga-stammen, In Oost-Pakist&n bevinden zich drie oefenkampen van de Mizo-stam en de leden van de Naga-stam ontvangen wapens van Pakistan, zo zei Singh in het parle ment India heeft reeds verscheide ne malen tegen deze Pakistaanse steun geprotesteerd. Uitstekend klimaat By het na deren van de verkiezingen, die op 1 juni in de Dominicaanse republiek moeten worden gehouden, heerst daar een „uitstekend klimaat", zo heeft gisteren de Amerikaanse am bassadeur by de Organisatie van Amerikaanse Staten, Ellsworth Bun ker, in Washington verklaard. Hy sprak op de tiende raadgevende by- eenkomst van de OAS. Weer aardschokken ln Tasjkent De Sowjetrussische stad Tasj kent biyft aardschokken voelen, al dus heeft Radio-Moskou vandaag omgeroepen. Alleen reeds in de laat ste 24 uur zyn 33 schokken van ver schillende kracht geregistreerd. Het herstel van de stad, die twee weken geleden door een krachtige aard schok werd getroffen, wordt echter voortgezet. Best gekleid© mannen President Johnson behoort by de tien best geklede mannen ter wereld, volgens de door de International Associa tion of custom tailors and designers inc. opgemaakte lijst. Op deze Ame rikaanse lyst komen verder voor Perry Como, de acteurs Rex Harri son, Louis Jourdan en Rossamo Brazzo en verscheidene Amerikaan se zakenlieden. De vereniging heeft haar hoofdkantoor in Chicago en by kantoren in Londen, Parijs en Rome. Beatniks uitgewezen Vier bui tenlanders, die door de politie van Malaga, beatniks worden genoemd, zullen uit Spanje worden gezet. Het zyn twee Britse mannen, een Fran- ?aise en een Duitse. De uitwyzing geschiedt op verzoek van de bur- geriyke gouverneur. Hun uiteriyk werd bestempeld als „onvoldoende voor het maatschappelyk verkeer". WOENSDAG Rapenburg 61: K. en O. Lezing M. van Hoogstraten „De windmolen onze vriend". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Ned. Ma- lkoor, o.l.v. Herman Strategler. drlgaal 8.15 u W. de Zwygerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Spr. evangelist C. v. de Schans uit Den Haag. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Kaasmarktsprlngdemonstraties „Jahn" 7-8 urn- nam. Universiteit: Opening tentoonstel ling gouaches en tekeningen Jan Beu- tener, 4.30 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Uitvoering ohr. kinder koor „Ex Animo" 7.30 uur nam. Garenmarkt: K. en O. Excursie naar de Alblasserwa&rd 9.30 uur voorm. Adventkerk (Doopsgezinde Kerk) 10 11 uur voorm., bijbelstudie; 1112 u. ds. J. A. de Ruiter te Den Haag. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, exclusie buitenplaats „Cllngendaal", vertrek (bus 43 station) 12.55 uur nam. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Natuurwandeling ln Warmonderbos. VeHrek N.Z.H.-busstation 2.30 uur nm. Wassenaar (Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7)opening tentoonstelling Ger- rlt van der Ven, 4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 nam. Oude Ryn 5 (Baptisten gemeente) Gemeente voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Dr. Van Voort- huyzenschoolSpr. dhr. F. A. L. Poe- Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Rijnsburg (Toren Ned. Herv. Kerk) Excursie K. en O. o.l.v. S. Leenheer, 7.15 uur nam. Stoffelijk overschot van mgr. W. Bekkers naar Den Bosch (Van onze correspondent) Terwijl de sonore klokken van de Sint Jan over Den Bosch galmden en honderden belangstellenden wa ren samen gedromd, werd gistermid dag om vier uur het stoffeiyk over schot van mgr. W. Bekkers het bis schopshuis binnengedragen Slechts enkele waren aanwezig by de aan deze droeve plechtigheid voorafgaande tocht van de bisschop van het Tilburgse Sint Elisabethzie- kenhuis naar Brabants hoofdstad. Onder hen bevonden zich de vicaris sen van het bisdom, mgr. Rooy- Commissie van Beheer Geref. Kerken Oud-staatssecretaris B. Roolvink ls gisteren op de algemene jaarver gadering van het landelyk verband van commssies van beheer der geref. Kerken in Nederland tot voorzitter benoemd. Hij volgt de heer C. H. van den Berg (80) uit Amsterdam op, die zoals secretaris F. Hinlopen uit Hilversum uiteenzette, op voor- treffelyke wyze leiding heeft gege ven aan het coördineren en unifor meren van de administraties van de commissies van beheer van thans 530 aangesloten kerken. Op voorstel van mr. G. Benthem uit Zwolle daar werd indertyd mede het initia tief tot oprichting genomen werd de heer Van den Berg tot erevoor zitter benoemd. In het bestuur wer den o.a. gekozen de heren J. Kruyt- hof te Zwolle en E. J. Holtrust te Harderwyk. Sneeuw in Italië De abetone heuvels ten noordwesten van Flo rence zyn gisteren bedekt met een laag sneeuw van dertig centimeter. Het vroor en de auto's moesten sneeuwkettingen omleggen. Zware hagelbuien hebben in Piemont in boomgaarden en wyngaarden ern stige schade aangericht. Volgens de autoriteiten bedraagt de schade by- na twee miljoen gulden. Vingerafdrukken De Britse re gering overweegt alle burgers te ver plichten vingerafdrukken te laten nemen. Dit is meegedeeld door een woordvoerder van Binnenlandse Za ken. Het plan ls bedoeld om de ster ke styging van de misdadigheid tegen te gaan. Het is de bedoeling dat iedereen boven de 21 vingeraf drukken laat nemen. In een later stadium kan dit gebeuren by kin deren als ze de school verlaten. De woordvoerder zei dat het een van de j vele plannen is het oplossen van I misdrijven te bevorderen. ackers en mgr. Oomens, alsmede mgr. drs. Bluyssen, de hulpbisschop die als kapittelvicaris met het be stuur van Nederlands grootste bis dom belast is tot de vacante bis schopszetel weer zal zyn bezet. On der de honderden, die ontroerd toe keken toen het stoffeiyk overschot de kapittelzaal werd binnengebracht, bevonden zich een groot aantal pas toors uit Den Bosch en omgeving, die mgr. Bekkers altyd als lichtend voorbeeld hebben gezien. In de avonduren werd in de kathedraal en basiliek van de Sint Jan de eucha ristie gevierd. Deze dienst de eer ste in een reeks, die tot en met vrij dagavond zal duren was speciaal bestemd door de bevolking van Den Bosch, maar ook uit andere plaat sen waren genodigden naar de Sint Jan gekomen, zodat deze enorm gro te kathedraal nog te klein bleek. Van vandaag af bestaat er gelegenheid voor iedereen om afscheid te ne men van de Bossche bisschop, die in een eenvoudige houten kist ligt opge baard in de kapittelzaal van het bis schoppelijk paleis, waar de zusters van de Choorstraat de dodenwacht hebben betrokken. Boodschappen van rouwbeklag In verband met dit overiyden heeft de voorzitter van het „Islam information centre" te Leiden, de heer Bruin, namens de Nederlandse moslims een boodschap van rouw beklag gezonden aan kardinaal Al- frink. De heer Bruin betuigde zyn „eerbied en bewondering voor de bisschop met betrekking tot zyn nooit aflatende liefde voor de naaste en zyn streven naar gesprek, sa menwerking en oecumene tussen de godsdiensten". Het partybestuur van de PvdA heeft in een brief aan het Neder lands episcopaat tot uitdrukking ge bracht, dat ook in zyn kring het heengaan van mgr. Bekkers wordt gevoeld als een groot verlies voor het gehele Nederlandse volk. „Wy- len mgr. Bekkers heeft, meer dan wie ook, ertoe by gedragen dat een groter begrip en een betere verstand houding groeiende is tussen de ver schillende delen van de Nederlandse gemeenschap". Het partybestuur van de PSP heeft in een telegram aan mgr. Bluyssen gezegd te hopen „dat het leven van mgr. Bekkers voor velen tot voorbeeld zal oiyven opdat de be tekenis, die mgr. Bekkers heeft ge had voor het open inzicht in en de discussie over de problemen van kerk en maatschappy ook ln de toekomst een rol zal blyven spelen". DINSDAG P. Bothstraat: springdemc „„Jalin" 7-8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Thunderball", H 2.30, 7 en 9.15 uur; zond, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een man met zes i 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u 2.30, 4.46, 7 en 9.16 uur Lnxor: „De amoureuze avont Moll Flanders", 18 Jr. Dat Lldo: „Vrouwenjacht ln Bel jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 ui 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „A hard day's night". 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 1 7 en 9.15 uur. Camera: Donderdag t/m zond teren, vandaag en morgen Russische film week: maani 7 en 9.15 uur, „Vader van daat", 24 uur „Storm over Dinsdag 2.30, 7 en 9.15 wandel door Moskou". 24 eenenveertigste". Donderdag 2.30, 7 en 9.15 i wassen kinderen", 24 uur waarin lk woon". Vrijdag 2.30, 7 en 9.15 uur, met het hondje", 24 uur die nooit verzonden werd" TENTOONSTELLING® zondagavond 8-12 uur (t/m Clean Art, Hans Frlscn. voorm. 6 uur i (tot 25 mei). Legermuseum (Pesthu uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Voll ^Steenstraat 1Dag. 10-17 :h. Were hulalaJ ■dag vu 13-17 uur Ryksmuseum van Oudhedi ïyks 10-5 uur: zond 1-5 uuii Rijksmuseum voor de geil der natuurwetenschappen: 1 uu zond 1-4 uur Sociëteit Horus (Rapenburtj Fototentoonstelling Studenteij tena". Dag. 4-7 uur njn. (bt dag en zondag) (tot 13 mei)j Avond- en nachtdienst der ji Geopend voor spoedeisend^ apotheek Tot Hulp der M Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, nachtdienst van apotheek! Breest Smallenburg te l| wordt waargenomen door Tot Hulp de Menschheid. Honig presenleert maaltijd met verr Natuuriyk wilt u iedere veel mogeiyk variatie in i menuutjes brengen. Vooi tyd, nu de aardappelen beste kwaliteit zyn. De garandeert u een maalti, róssingen: maak van Honig MacaronK ghetti minstens éénmaal pj alty d -heeriy k- hoof dgerecntj er echt geen spyt van heb)A gendeel! Want Honig Mij Spaghetti smaakt altyd aj_ kunt immers alle fyne kr maten en stukjes vlees toer u juist zo lekker vindt. Mi»: Spaghetti zyn echt een k aan uw keukenfantasie. Kjo receptenboek met 120 mac^ spaghetti-recepten zal u f, penL Bestel zo het receptenboekk, „Uit de HONIG keuken I 1. Plak op een briefkaart! merkje van een gezinsr Macaroni of Spaghetti,^ 2. Frankeer 75 ct. aan p extra. Ji 3 Vermeld duidelyk naanj i Zend de kaart aan: e HONIG keuken, posli Koog a/d Zaan. L 4. Per briefkaart slechts r' aanvragen. WOENSDAG 11 R%ir Kon. Schouwburg: 20.151 d derlandse Comedie, Mevrovc beroep. Dilfgentla: 20.15 uur. NI* die. De gevierde liefde. p WEERRAPPORl* (Van hedenmorgen 7, Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfurt München Ztirlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onocwolki E geh. bew. I. onbewolkt li onbewolkt I geh. bew. I1 licht bew. I' geh. bew. I! on -woikt 1 rrist onbewolkt 1 onbewolkt Ij regen j onbewolkt ij mist onbewolkl 1; licht bew zwaar bew I' onbewolkt m motregen 1 zwaar bew geh bew. I' zwaar bew onbewolkt regen regenbul 1 zwaar bew 1 Hé lichi bew licht bew j onbewolkt |- onbewolkt m

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2