Scherpe kritiek op erf dienstbaarheid [eer aandacht nodig )or kleine bedrijven Opening van het Vlaams Festival MINISTER WIL VERKEERSPLAN Mr. Luns dood van Streng bewaakt ■ATIE VAN OF. KRAAL RAAD VAN VOORSCHOTEN KAN GEEN BESLISSING NEMEN Extra ophalen van huisvuil in Leiden IUA HORTUS GEVAAR VOOR WONINGBOUW bevestigt Soumokil P. C. L.: een toekomstbeeld Leidse vogelshow Sleutelstad verloor (0-3) Brandje •AO T MT511966 1EIDSCH DAGBLAD PAGINA 1* lernemingsonderzoek in de landbou to Inplaats van minister mr. M. Vro lijk die door besprekingen in het kabinet verhinderd bleek, heeft gis teravond dr. J. Hulsker, de plaatsver vangend directeur-generaal voor de Kunsten van het ministerie van Recreatie, Cultuur en Maatschappe lijk Werk, het Vlaams Festival en de in het kader hiervan georganiseerde tentoonstelling „Beeldhouwkunst uit I Vlaanderen, Limburg en Noord-Bra bant" te Eindhoven geopend. Onder I de vele belangstellenden bevond zich j dr. C. N. M. Kortmann, de Commis- saris der Koningin in Noord-Brabant. Dr. Hulsker zei er zich over te ver- j heugen dat het Vlaams Festival ge stalte geeft aan de bedoeling van de regeringen van Nederland en België, toen deze het culturele akkoord van 1946 sloten. Hij verklaarde dat hier een zowel stoutmoedig als van visie getuigend initiatief tot ontwikkeling wordt gebracht, waarmee aan de cul turele verbondenheid van beide lan den opnieuw een grote dienst wordt bewezen. De Belgische publicist Karei Elno hield daarna een inleiding over de expositie. In de Stadsschouwburg werd vervolgens de Nederlandse pre mière gegeven van Stroppe La Corde Reinsert, de Vos) door de Kon. Vlaamse Opera. (Van onze parlementaire redactie) Minister Suurhoff vindt dat er een verkeersplan moet komen, dat als basis kan dienen voor het landelijke beleid ten aanzien van het verkeer en het vervoer.. Hij zegt dit in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Hoewel er al heel wat facetten van het verkeer en het (openbaar) ver voer zijn of worden onderzocht ls de minister van oordeel „dat het daar naast gewenst is een zo goed mo gelijk inzicht te krijgen in de hele ontwikkeling van het verkeer buiten de steden in samenhang met de ruimtelijke ontwikkeling ren het land. Er zal bijvoorbeeld aandacht moe ten worden besteed aan de plaats en de verhouding van de verschil lende vormen van openbaar vervoer. De benarde finanële positie van de spoorwegen dwingt daar ook al min of meer toe. In het plan moeten, zo stelt de minister uitdrukkelijk, zowel de voor zieningen voor het openbare en het particuliere vervoer als die voor het personen- en goederenvervoer wor den opgenomen. Na herhaalde pogingen om officië le bevestiging of ontkenning te ver krijgen van berichten in de pers, volgens welke dr. Soumokil op 12 april 1966 zou zijn terechtgesteld, is eerst zeer onlangs van Indonesische zjjde de formele bevestiging ontvan gen, dat de executie inderdaad heeft plaatsgehad. Dit zegt de minister van Buiten landse Zaken, mr. Luns, in ant woord op schriftelijke vragen van ae Tweede-Kamerleden mevr. Stof fels-Van Haaf ten en mej. Ten Broecke-Hoekstra (beiden VVD) over de terechtstelling van Soumo kil. De afgezette en gearresteerde voormalige Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soe- bandrio heeft volgens het Indone sische weekblad Fad jar" een poging gedaan de hand aan zichzelf te slaan. Hij zou nu streng bewaakt worden. De gouverneur van West-Irian, Frans Kasieppo, heeft in Djakarta wikkeling de algemene welvaartsstij ging weerspiegeld te zien. Toch zul len zij wier inkomens achterblijven, maar zelden hun bedrijf op korte termijn beëindigen, omdat zij weinig anders willen of kunnen. Hun pro bleem is „hoe kunnen wij onze over levingskansen zo groot mogelijk maken?", of „wat kunnen wij het beste doen, nu wij geen opvolger voor onze bedrijven hebben?". Moderne methoden dr. A. Kraal aanvaardde ddag met een oratie in lot Auditorium officieel |t van gewoon Leids iar in de bedrijfsecono- j sprak onder de krypti- el Bedrijfseconomie in I waarmee verwezen jar de leeropdracht van raai. namelijk inleiding bedrijfseconomie, terwijl h de rede aandacht werd 'aan de bedrijfseconomie Leidse Universiteit en LEI. d.w.z. het Land- fEconomisch Instituut, 1 hij tot voor kort direc- £raal toonde aan, dat de verbreide mening over het i van wederzijdse beïnvloe den bedrijfshuishoudkunde j ftshoudkunde na 1945 steeds erechtvaardigd was. gifgelopen twintig jaar heeft j Ifische bedrijfseconomie in ifl zich zo snel en goed ont- -at het werk hier te lande Het extra huisyuU wordt ta in een voorbee d werd voor den d(, TOl de week to onderstaan_ .nland. maar ook belangwek- de wyken opgehaald: jdragen leverde voor het be- lomisch onderzoek in het Maandag: Houtmarkt. Lange- gracht beide zijden, Koolstraat, Kool gracht, Emmastraat, Oostdwars straat, Baatstraat, Lange Zand straat, Volmolengracht, Korte Mare, Nieuwe Mare, Oude Singel (vanaf Houtmarkt tot Nieuwe Mare), Oude Vest (vanaf Havenplein tot Mare- brug), Hendrikstraat, Noorderstraat, Huygstraat, Vredehof, Rijneveststeeg, 3e Binnenvestgracht, Vestwal, Meer manhof. Prof. Kraal wees er op. dat het economisch -onderzoek in de land bouw heeft aangetoond, dat het daar mogelijk is, o.a. met behulp van mo derne rekenmethoden en rekentech nieken, voor duizenden zelfstandige ondernemers nuttig werk te doen en tegelijk de overheid het inzicht te geven, dat voor een doelmatig econo misch en sociaal beleid onmisbaar is. Prof. Kraal wordt na de oratie gelukgewenst door de president- curator dr. E. H. Reerink. (Foto L.D./Holvast) j Hij meent dat het ook voor andere sectoren weer het kleinbedrijf over heerst, zin heeft als de bedrijfsgeno- ten via hun organisaties en eventueel met hulp van de overheid meer aan modern economisch onderzoek laten doen. Het kan de bedrijfsgenoten helpen op vragen van vandaag die antwoorden te geven die zij morgen niet behoeven te betreuren en het kan de basis voor doelmatig over heidsbeleid verstevigen. Meer aan- dachtv oor kleine bedrijven, de theo rie, het toegepaste onderzoek van de politici, verdient zowel om economi sche als sociale redenen ernstige overweging. Na afloop van de oratie, die met de gebruikelijke toespraken werd be sloten, recipieerde prof. Kraal in de ontvangstzaal van de Academie. (Verwaarloosde problematiek ■loop van zijn betoog pleitte aal voor intensiever econo- lerzoek ten behoeve van de idernemers. Hij wees er op, its een procent van de Ne- ondernemingen meer dan ers telt. Honderdduizen- en zeer kleine onderne- itelen met problemen waar- Irijfseconomen, die in het meer op het groot bedrijf "inteerd, nog maar weinig hebben besteed. In deze tijd idrijf van talloze midden- 'uit de handel, het ambacht, lector, het vervoerswezen. rde visserij, enz., snel om de ondernemers inkomen te verschaffen, van velen zullen echter kunnen groeien om gesbetreffende inkomensont- t grote ledenkring van „De griend" gonst het al geruime i de enorme aktiviteit, die op erd gezet voor de komende op- van de grote tentoonstelling Hortus 1966". Voor deze ten- die in augustus a.s. iri van de Hortus wordt en nog grootser van opzet dan de twee voorafgaande, l door de leden tot dusver uim 60 aquaria beplant, r leiding van de tentoonstel- en haar adviseur de Visser, is inmiddels ook een jemaakt met de opbouw en de pg van enkele aquaria met ie planten en vissen (o.a. een p twee meter lengte). Van alle •eidende werkzaamheden, de en de uiteindelijk tot reali- ekomen tentoonstelling in de wordt een kleurenfilm ver- ,'d. Deze film van circa 1% igte wordt vervaardigd door dse amateur-cineast de heer neeren. rns de gisteravond in het szaaltje" gehouden ledenbij- nst heeft de heer Visser de tot [bereikte resultaten uitvoerig ten en toegelicht. Voor de op- faf hij de leden alvast tal van '.volle tips. Tot besluit van serzame instructie-avond ver- de heer Visser idia's van diverse aquaria, deze causerie ging een kort Udelijk gedeelte vooraf. MaandagBoomgaardsteeg. Bree- straat (beide zijden). Gangetje, Bo termarkt, Mosterdsteeg, Koorlam- mersteeg, Koornbrugsteeg, Stad huisplein. Dwars Koornbrugsteeg, Maarsmanssteeg, Kapelstraat, Man- denmakerssteeg, Vrouwensteeg (van Boommarkt tot Breestraat), Kabel- jauwsteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Vismarkt, Nieuwe Rijn (vanaf He rengracht tot Hoogstraat). Dinsdag: Franchimontlaan, Mel- chior Treublaan, Kam. Onnesplein. De Sitterlaan (van Franchimontlaan tot Kam. Onnesplein) Stieltjesstraat, Van de Hoevenstraat, v.d. Waalstraat, Buys Ballótstraat, Hugo de Vries- straat (van 't Hoffstraat tot Lam- menschansweg) Kapteynstraat, (van v. 't Hoffstraat tot v. d. Waalsstraa- v.d. Waalsplein, Lammenschansweg noordzijde ivan v .d. Waalsplein tot rotonde) Lammenschansweg (van Veilingkade tot Zoeterwoudseweg) Kanaalweg (van spooroverweg tot Lammenbrug), Lammenschansplein, Carbutreweg. Zoeterwoudseweg, Vei lingkade, Tomatenstraat, Kersen straat, Appelstraat, Meloenstraat, Druivenstraat. Dinsdag: Hasebroekstraat, Borger - straat, Oltmanstraat, Van Lennep- straat, Ten Katestraat, Schimmel straat. Toussaintkade. Staringkade, Boshuizerkade (van W. Klooslaan tot Staringkade) Terhaarkade, Da Cos- tastraat, Tollenstraat, De Genestet- straat, Nic. Beetstraat, Potgieterlaan, Haagweg geheel, Rijn- en Schiekade. Donderdag: Lammermarkt; Mrakt- steeg. Lange Scheistraat, Fokke- straatje, Fokkeplein, Nieuwe Bees tenmarkt. Oude Singel (van Mare tot Beestenmarkt) Oude Vest (van Mare tot Turfmarkt), Turfmarkt, Prinsessekaae, Schapensteeg, Bees tenmarkt, St. Aagtenstraat, 2e Bin- nevestgracht, Steenstraat, le Binnen vestgracht, Kruisstraat, Narmstraat, Fabiaanpoort, Morsstraat, Smidsteeg, Kort Galgewater. Apothekersdijk, Vrouwensteeg, Goegerritsteeg, Vrou wenkerkhof en Vrouwenkerksteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Dol- huissteeg. Sionsteeg, Klooster, St. Michielstraat. St. Ursalastraat, Cea- ciliastraat, Lijsbethsteeg, Hazewind aantal steeg. Kerkstraat, Stille Rijn, Stille Mare, Lange Mare, Haarlemmer straat (van Mare tot Turfmarkt) Spijkerboorsteeg. Donderdag: Hoogstraat, Oude Rijn (zuidzijde), Herengracht (beide zij den), Kalvermarkt, Vestestraat, Kerksteeg, Molenwerfsteeg, Uiterste gracht, Middelstegracht, le, 2e en 3e Groenesteeg, Van Driessenstraat, Hooigracht, Kaasmarkt, St. Pancras- steeg, Middelweg, Hoogl. Kerkkoor- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Mo- riaansteeg, Kcppenhinksteeg, Be schuitsteeg, Burchtsteeg. Den Burcht.1 gezien de familie Begeer in dat sta- öium niet genegen bleek te zijn in Vrijdag: Vijf Meilaan geheel), tel stemmen met een regeling tot be- Vijf Meiplein, Bevrijdingsplein, K. eindiging van het gehele servituut. Hoewel de gemeenteraad van Voorschoten gisteravond bij de behandeling van de agenda geen gebrek had aan gespreksstof en hier danig gebruik van maakte door het afsteken van een aantal vuurpijlen, werd het sluitstuk voor de overvolle publieke tribune een complete verrassing. De afkoop erfdienstbaarheid van vrij uitzicht ten behoeve van de bui tenplaats „Berbice" deed de raad eerst een uur in besloten zitting ver gaderen. na de heropening voerden negen sprekers het woord en uitein delijk werd tot hoofdelijke stemming overgegaan en staakten de stemmen 7 vóór en 7 tegen (3 leden waren afwezig). In de vergadering van 31 januari 1964 werd door de Voorschotense raad besloten tot het treffen van een regeling met de familie Begeer, inza ke een gedeeltelijke opheffing van de- ten behoeve van de buitenplaats „Berbice" gevestigde erfdienstbaar heid van vrij uitzicht en het verbod van bebouwing, beplanting of bepo- ting, voorzover het betrof de gronden aan het Algemeen Mijnwerkersfonds voor de Steenkolenmijnen verkocht voor de bouw in het complex „Ade- geest" van 4 flats, in totaal omvat tende 91 woningen. Dit geschiedde teneinde de voortgang van de bouw dezer woningen te verzekeren, Rietbergstraat, G. v.d: Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Montgomery- straat, J. Poststraat, Walraven van Hallstraat, Wiarda Beckmanstraat, v.d. Helmlaan, A. Bruunstraat, Lieve de Keystraat, Zocherstraat, van Ban- chemhof, Bazelstraat, J. Roman straat, J. Keldermanstraat, Ving- boonshof, J. van Campenlaan. Voor- schoterweg, Stalpaerthof, v. 's Gra- vensandestraat, Berlagestraat, Roo- seveltstraat. Vrijdag: Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Weidehof, Akker hof, Telderskade, Segaarstraat, Bos- huizerlaan, Mulderstraat, v. Diemei straat, G. Kasteinstraat, Hoflaan, tot Boshuizerlaan)Klikspaanweg, Kneppelhoutstraat, Multatultstraat, L. Couperusstraat, J. Perkstraat, Lod. van Deysselstraat, Fr. van Eeden laan, Alb. Verweystraat. Dit servituut is nog blijven rusten op een gedeelte van de gronden welke zijn verkocht aan de N.V. v.h. N.W. te Pas en waarop in het uitbreidings plan in onderdelen „Adegeest" even eens een viertal flats zijn geprojec teerd. Bouwplan De onderhandelingen met de fami lie Begeer zijn daarop voortgezet, teneinde de algehele afkoop van de erfdienstbaarheid te bewerkstelligen, voornamelijk omdat intussen voor de 91 flatwoningen in het bouwplan van de N.V. te Pas een extra-premie con tingent ten behoeve van ESTEC-em- ployé's beschikbaar is gesteld en het ESTEC-concern met de N.V. te Pas overeengekomen de woningen met moet echter op korte termijn ter hand worden genomen. Op 2400 m2 van de benodigde grond (2 flats) rust echter nog het erfdienstbaarheid ser vituut. De eigenaren, de familie Begeer, hebben echter te kennen ge geven ook ditmaal slechts bereid te zijn mede te werken aan een gedeel telijke beëindiging van het servituut en wel voorzover zulks voor de rea lisering van het uitbreidingsplan „Adegeest" noodzakelijk is. De volgende overeenstemming kon worden bereikt: De eigenaren doen afstand van het servituut van vrij uitzicht enz. voor het gedeelte van de gehele erfdienstbaarheid en wei 2400 m2. In ruil dient de gemeente voorschoten dan over te dragen in eigendom 6600 m2 en als toegift be taalt mr. S. A. C. Begeer aan de ge meente f 1,50 per m2 grond voorzo ver het aantal meters over te dra gen grond meer bedraagt dan de 2400 m2 van het servituut. en zeker geen betaling voor deze dure grond. PvdA is dus ook tegen". De heer Iestra (Prot. Christ) wees op de dwangpositie van de gemeente en stelde dat de familie Begeer het oude servituut gebruikt als een melk koetje ten laste van de gemeente, maar wees op het grote belang voor de volkshuivesting, die afkoop wel noodzakelijk maakt en stelde voor dit voorstel terug te nemen en nogmaals te gaan praten. De heer Fortanier <KVP) sprak na mens twee KVP-leden de volgende scherpe woorden: „De familie Be geer heeft een bepaalde plaats in Voorschoten en als zodanig ook be paalde verplichtingen. De erfdienst baarheid functioneert niet meer door de beplanting. Weer om de tafel gaan zitten biedt toch geen oplossing en daarom liever een derde instantie in- schaken en een onteigeningsproce dure aangaan. gezegd, dat hij een plebisciet in West-Irian niet nodig vindt omdat het deel uitmaakt van Indonesië. de Indonesische-Nederland.se overeenkomst van 1962 over weste lijk Nieuw-Guinea wordt bepaald, dat tegen 1969 een volksstemming moet worden gehouden). Kasieppo zei dit na een onder houd met de sultan van Djokjakar ta aan wie hij een lijst van goede ren had voorgelegd, die West-Irian nodig heeft en een lijst met de uit gaven van het gebied. Uitgesteld De vergadering van het voorlopige raadgevende Volkscongres, die op 12 mei gehouden zou worden, is blij kens de mededeling van generaal Soeharto voor onbepaalde tijd uit gesteld. Op de bijeenkomst van 12 mei hadden Soekarno's titel „grote lei der van de revolutie" en de kwestie of „Boeng Karno" nu al dan niet president voor het leven is, bespro ken moeten worden. Voorts had men verwacht dat het Volkscongres zich op het einde van deze bijeenkomst zou ontbinden om de weg vrij te maken voor algemene verkiezingen. Soeharto legde er in zijn rede de nadruk op, dat het Indonesische volk het „absolutisme" verwerpt. Daar de maatschappij in Indonesië gegrondvest is op wet en recht, kon den overgangsbepalingen slechts eenmaal worden toegepast, zoals in 1945 en 1950 was gebeurd. Van welingelichte zijde in Djakar ta is meegedeeld, dat de strijdkrach ten gezorgd hebben voor het uitstel van de vergadering van het Volks congres. De verklaring van Soehar to moest zo worden opgevat dat de strijdkrachten noch een dictator noch de val van de president willen Sprekers De heer De Groot (WD) opende ae rij van sprekers en zei: „Erfdienst baarheid is een kostbaar bezit en kan alleen aangetast worden in het uiter ste geval en in het belang van de ge meenschap. Bij de aankoop van gronden was de gemeente niet op de hoogte van het rustende servituut an erfdienstbaarheid. De eigenaren vragen thans een onevenredig zware afkoop. Voor afkoop op 2400 m2 grond, moet de gemeente 6600 m2 grond verkopen aan de familie Be geer tegen een uiterst lage prijs. De gemeente is steeds inschikkelijk ge weest voor de familie Begeer, maar deze familie maakt thans misbruik van de dwangpositie waarin de ge meente Voorschoten verkeert, daar om is de VVD tegen deze transactie. De woordvoerder van de PvdA, dr. Pels, sloot zich namens zijn fractie volkomen aan bij de WD en voeg de hier aan toe: „De Koninklijke Begeer heeft geen koninklijke weg bewandeld. De familie Begeer heeft steeds groot aanzien gehad in Voor schoten en er is zelfs een straat naar vernoemd. Het is een onverkwikkelij ke zaak en de betalingen van f 1,50 dit contingent t; realiseren. De bouw per m2 grond is slechts een toegift Onder de naam: „Leidse Vogel show combinatie drie in één" zal in de Stadsgehoorzaal op 9, 10 en 11 december een grote en voor Leiden zeer unieke tentoonstelling van vo gels van de meest uiteenlopende soort worden gehouden. Teneinde tot deze grote manifes- taite op vogelgebied te komen zullen de leden van de drie Leidse vereni gingen t.w. „Avibus", De Leidse Vo gelvrienden" en „De Zanger" die tot dusver jaarlijks een eigen exposi tie hielden samenwerken aan de inrichting en de opbouw van deze show. De besturen van deze verenigin gen meenden en terecht er goed aan te doen de handen ineen te slaan teneinde via één grote top- show goede propaganda te maken voor een zinvolle hobby t.w. het hou den, kweken en beschermen van vo gels, waarmee tevens de vrije tijd aangenaam en nuttig kan worden besteed. Hoewel de voorbereidingen pas op volle gang zijn gekomen en het ge heel dus nog niet kan worden over zien. worden voor deze stedelijke show circa 1500 vogels van de meest uiteenlopende soorten waaronder enige zeer zeldzame verwacht en zal de show ook een keur van vitri nes, waarin diverse soorten tro pische vogels, omvatten. Daar aan het geheel ook een kweekwedstrijd voor de inzenders verbonden zal zijn, werden reeds 14 keurmeesters bereid gevonden de vogels te keuren en er de top-exemplaren uit te ha- Verdedigen Wethouder Dekker (Prot. Christ) kreeg de moeilijke taak, dit vrijwel door de gehele raad afgekeurde voor stel te verdedigen en de wethouder deed het uitstekend. Kort, bondig en zakelijk. De heer Dekker zei: „De koper had opdracht moeten geven om te onderzoeken of op de aan te kopen gronden een oude beperking lag. De koper, de gemeente, heeft dit ver zuimd. Na aankoop kwam het servi tuut op tafel. Het is een zure pil, maar we moeten hem slikken. Fa milie Begeer heeft geen misbruik ge maakt, de prijs 'lier gevraagd is niet hoog in vergelijking met andere af kopen van erfdienstbaarheid elders in het land. Bij afwijzing van dit voorstel komt de bouw van de wo ningen in gevaar, want de gronden zijn bouwrijp verkocht, de vergun ningen zijn verstrekt en de bouwon- derneming kan binnen één maand j gaan bouwen. Ir. Rombouts (KVP) bood de wet- houder de helpende hand door te verzoeken deze zaak niet in de ge- in De Vliet niet voelssfeer te brengen en de heer Rombouts vond de afkoop een fors bedrag, maar niet onredelijk. Drs. overwinning te vieren. In „eigen WATERPOLO De Sleutelstad is er gisteravond geslaagd om het debuut in de eerste klasse met een Vaandrager (Prot. Christ) wilde het voorstel steunen, omdat hier sprake was van tijdsnood en nadat de wet houder aan de heer Van der Ende (Prot. Christ.) medegedeeld had, dat de over te dragen gronden gelegen zijn langs de toekomstige Rijksweg 11 en deze gronden uitsluitend ge schikt zijn voor agrarische doelein den ging ook de heer Van der Ende met B. en W. mee. En zoals reeds geschreven bij de stemming staak ten de stemmen. Tegen waren For tanier (KVP). Van der Laan (KVP), De Groot (VVD), Hammings (VVD), Kroon (PvdA) en Pels (PvdA). Instructiebad aler" verloren de Leidenaars met 0—3 van SVH uit Hillegersberg. Het was duidelijk aan het spel te merken dat de ploegen moeite had den met de ingevoerde overschake ling van klein naar groot bad. Een fraaie wedstrijd was het dan ook niet, maar SVH bleek nog wel zo goed uit de voeten te kunnen dat de zege werd veiliggesteld. Hans Verhagen was de grote man van de bezoekers en dat was nu iets wat de hardwerkende ploeg van Sleutelstad miste: een afmaker. Bredeveld. Kapaan, en Hillekhuizen zwoegden wel hard om tot 'n doelpunt te komen maar de verdediging van de gasten bleek in laatste instantie toch net iets te goed om die toe te staan. I Na dit sluitstuk verbleekten de voorgaande agendapunten. Dr. Pels i (PvdA) wilde een concreet antwoord op de vraag, wanneer het instructie- j bad geopend zal worden en kreeg ten antwoord 23 mei a.s. door de i I Commissaris der Koningin. VOORSCHOTEN ving der sportvelden aan de diverse hedenavond brand uit in de keuken. toekomstbeeld: de ge- i Leembruggen, i er gelegenneid Klok nen dempte Langegracht met de I van het tweede eeuwfeest bood I deze brug aan. nieuwe „luchtbrug" van Clos het personeel een verlichting. I ider (rechts) erenigingen vergde een lang debat, waarbij men het eens was, dat het sportveld op het M.O.C.-terrein eigenlijk te duur verhuurd wordt, ge zien de staat van onderhoud. Ook werd gesproken over de reeds jaren toegezegd Sportnota, waarbij vele I sprekers zich afvroegen of deze nota Iinog ooit komt. j - Zowel dr. P. S. Pels (PvdA) als dr. Kamminga (WD) vroegen met nadruk aan B. en W. de voorlich- iting aan de pers en aan de burgers drastisch te verbeteren. Tevens stelt j de gehele raad zijn hoop op de nieuw Ite benoemen gemeentesecretaris, die eind mei benoemd wordt. De oorzaak moet gezocht worden in oververhitting van eeii frituurpan. De brandweer rukte uit, maar be hoefde alleen voor de nablussing zorg te dragen. De schade wordt ge raamd op ruim f 1000.—. De verze kering dekt de schade. Plafond ingestort Door het in storten van een plafond van een in aanbouw zijnde fabriek buiten Athe ne zijn gisteren vijf bouwvakarbei ders om het leven gekomen en 22 gewond. Men vreest dat drie nog vermiste arbeiders door het puin be dolven zijn.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19