Uorussia JJortmund w** wint Europa Cup 2 IJllMlUil»! Me j. Stef felaar40 jaar Brunhikle Krantenbezorger Voetballend Oegstgeest krijgt nieuw sportpark Voor JUDO en KARATE VRIJDAG 6 MEI 1966 LCIDSCH DAGBLAD PAGINA Liverpool in verlenging verslagen Van Gelder ■Hl l^k t i vervangt Een amechtig en bijna bezwijkend Borussia Dortmund heeft gis-«speelde Redder, Kurrat en Assauer. teren in het niet uitverkochte Hampdenpark van Glasgow na twee verlengingen tegen een ogenschijnlijk fitter Liverpool West-Duits- land voor het eerst de Europa Cup II (de beker voor bekerwin naars) bezorgd. Aan zijn zijde verscheen de volle dig vrijstaande Hunt, die van 13 me ter onhoudbaar inschoot: 11. Hoewel Hunt aan het einde van de reglementaire speeltijd nog een goe de kans kreeg, bleef het 11, zodat de verlenging de beslissing moest brengen en hoewel nauwelijks nog iemand aan een mogelijke Duitse overwinning geloofde, zegevierde Bo russia toch. Het was rechtsbuiten Libuda, die van 35 meter in de uiterste hoek schoot: 12. De 3000 Dortmundse supporters konden jui chen. Zij juicten nog harder toen veertien minuten later het eindsig naal klonk. De aanhang van Liverpool bleek het verlies niet goed te kunnen ver werken. Voor de Duitse kleedkamer dromden honderden Britten samen. Een reserve werd k.o. geslagen. Aki Schmidt kreeg een trap tegen het scheenbeen en doelman Tilkowski werd met een boksbeugel in dc maagstreek bewerkt. Aanvoerder Paul van Borus sia Dortmund houdt de Europe se beker voor bekerwinnaars ze gevierend omhoog, nadat zijn elftal in de verlenging Liverpool had verslagen. Nederlandse titelstrijd in RA'veen Roelof arendsveen krügt de komen de weken enige grote tafeltenniseve- nementen binnen haar poorten. Zon dag 22 mei worden in het nieuwe vei lingcomplex de Nederlandse junior kampioenschappen gehouden, waar voor de laatste weken reeds enige se lectiewedstrijden zijn gehouden. Twee weken later staat Roelof- arendsveen opnieuw in het teken van de tafeltennissport. Dan organiseert De Treffers het eigen monster Aard- beientoemooi, waarvoor dit jaar nog weer meer belangstelling bestaat dan in voorgaande jaren. Op het ogen blik staat het reeds vast dat op 5 juni ten minste tachtig buitenlandse spelers en speelsters zullen aantreden. De Nederlandse ploeg voor de wedstrijd tegen Zuid-Afrika in de tweede ronde van het Davis-cuptoer- nooi, groep b. Europese zone, die wordt gehouden op zaterdag 14, zon dag 15 en maandag 16 mei op de Metsbanen in Scheveningen heeft in vergelijking met het team dat tegen Ierland aantrad een wijziging ondergaan. Piet van Eijsden heeft zich uit de ploeg teruggetrokken, om- r'at hy zich niet helemaal fit voel de. Het Nederlandse viertal waar uit door de niet-spelende aanvoerder Breukink zal worden gekozen, be staat nu uit: Tom Okker, Jan Ha- jei, Nick Fleury en Ron van Gel der. Zuid-Afrika komt met Cliff Drys- dale, Keith Diepraam, Frew Mc Millan en Rob Maud, non-playing captain C. F. O. Lister. Voor schaatsers Conditietraining begint weer i Op het moment dat de zomerspor- I ten aarzelend de eerste schreden op grasmat of sintelbaan zetten, begin- I nen de Nederlandse schaatsenrijders i 'sters). die in het voorbije seizoen i zulke geweldige triomfen vierden, met hun conditietraining. Op voor stel van de technische commissie van I de KNSB zijn de volgende dames en heren uitgenodigd voor de condi tietraining o.l.v. Ben Holleboom, die op zaterdag 14 mei in het CIOS in Overveen begint. Heren: Cees Verkerk (Putters- hoek). Ard Schenk (Anna Paulow- na). Frits Bartling (Amsterdam). Jorrit Jorritsma (Rotterdam), Rudi Liebrechts (Vlaardingen'. Peter Not- tet (Loosduinen). Piet Modder (War- menhuizen» en Eddy Verheyen (De venter Dames: Willie Burgmeyer (Nieuw- veen), Elly van der Brom (Amster dam Betty en Carry Geyssen (Am sterdam), Stien Kaiser (Delft), Ger- rie Luchies (Rustenburg), Lotte Os- tendorp (Amsterdam), Ans Schut (Apeldoorn). Wil van Wees (Mui den), Wil Vel- de Beer (Wieringer- werf). Elly Vermeulen (Amsterdam) er. Akke Falkena Woudsend i. Na beëindiging van de conditie training zal worden bepaald wie voor de ijstraining zal worden uitgeno digd. Als opvolger van de Hongaar Salai heeft Heerenveen Ron Groenewoud uit Den Haag als trainer gecontrac teerd. De assistent-oefenmeester van Holland Sport behaalde dit jaar het a-diploma. BOUW ASC-TRIBUNE IN LAATSTE STADIUM De accommodatie van .,De Voscuyl" is bijzonder fraai. Wel iswaar is de toeschouwersaccom modatie beperkt gebleven tot een grondtribune wanneer Oegstgeest en UDO hogerop komen is 't mogelijk zittribunes aan te brengen maar daar tegenover staat dat het kleed gebouw aan alle eisen voldoet. Er zijn zes kleedkamers, douches en andere wasgelegenheden, 2 scheidsrechterskamers, berg ruimte, recreatieruimte (kanti ne) en toiletten. Al met al een complex waarmee voetballend Oegstgeest dik tevreden kan zijn. ASC De Voscuyl wordt 14 mei geopend (Van onze sportredactie) Het leed van voetballend Oegstgeest is bijna voorbij. Nog acht dagen en dan is er aan de piepkleine behui zing van de verenigingen Oegstgeest (zaterdag vierde klasse) en UDO (tweede klasse afdeling Leiden) een einde gekomen. Zaterdagmiddag 14 mei wordt het nieuwe sportpark „De Vos cuyl" in Oegstgeest officieel ge opend. Het complex gelegen nabij de Rhijngeesterstraatweg omvat drie uiterst fraaie ter reinen, een halfverhard trai- ningsveldje en een modern kleedgebouw annex recreatie ruimte. f 425.000,- Oegstgeest en UDO hebben het wat betreft de senioren de laatste jaren met één terrein (nabij de Warmonderweg) moe ten stellen. De behuizing was hier volledig onvoldoende en in juli 1962 hakte de gemeenteraad van Oegstgeest de knoop dan ook definitief door. Er werd een bedrag van f. 425.000 uitgetrok ken voor de aanleg van het sportpark „De Voscuyl". De nieuwe tribune van ASC. Onder de zitplaatsen komen de kleedkamers, kan tine en andere ruimten. (Foto L.D.-Holvast) Het oude terrein, het daaraan grenzende korfbalveld (Fiks) en het padvindersterrein zullen t.z.t. ook de nodige wijzigingen ondergaan ten gunste van de sport. In dit geval het hockey, dat er nog eens drie velden bij krijgt. De realisering van deze plannen kan overigens nog wel enige tijd vergen i.v.m. de finan ciën. Ook ASC is binnenkort aan een officiële opening toe, al staat de datum nog niet vast. Op het terrein aan de Kempe- naerstraat in Oegstgeest is sinds september hard gewerkt aan de herbouw van de afgebrande tri bune. Op het ogenblik wordt zowel binnen als buiten de laatste hand gelegd aan een bouwwerk, dat wel wat minder herinnerin gen zal oproepen aan verleden tijden dan de oude houten tri bune deed, maar (letterlijk en figuurlijk) beslist meer inhoud heeft. Zo zijn onder de tribune een fraaie en gyote kantine, een bestuurskamer, bergruimten en twee kleedkamers ingebouwd met de nodige voorzieningen. Nadat de normale speeltijd met een gelijke stand (1-1) was ajge sloten, scoorden de Westduitse kampioenskandidaten in de eer ste minuut van de tweede verlen ging door rechtsbuiten Libuda nadat de eerste verlenging één groot offensief van Liverpool- zijde had opgeleverd. Liverpool, dat er op gebrand was de beker over te nemen van West Ham United (bekerwinnaar 65). ontke tende in de laatste minuten opnieuw een lawine van aanvallen, die ech ter op niets uitliepen door de on verzettelijke weerstand van de Duit sers. die spelend op balbezit en tijd- rekkend dolgelukkig het eindsignaal haalden. Het ziet er echter naar uit dat Borussia het bezit van de beker niet zal verdedigen. Indien de ploeg uit Dortmund Duits kampioen wordt,, zal men hoogstwaarschijnlijk de voorkeur geven aan de competitie om de Europese beker 1, waarvan de Europese beker voor bekerwinnaars nog steeds slechts een flauwe afspie geling vormt. ingeleid door een Held-Emmerich- combinatie, waarbij ditmaal Held de afwerker was. Dat gebeurde in 62ste minuut. De Duitse vreugde duurde echter slechts zes minuten. De eminente linksbuiten Thompson om- Advertentie) Het moderne kleedgebouw park ..De Voscuyl annex kantine op het Sport- I (Foto LX>.-HoivMt) SPORTSCHOOL PIETERSKERKGRACHT 9 LUITEN TELEFOON 23728 Het ging allemaal vanzelfzegt leidsterdie al die jaren uit Den Haag komt om les te geven Nederlaag van hoekeyploeg I Een Nederlands bondshockeyteam j heeft gisteren op het Philips sport- 1 park in Eindhoven met 5—0 verloren van Pakistan. Bij de rust hadden j de Pakistani al met 30 de leiding. De doelpunten werden gescoord door: spil Anwar Khan (21), linksbinnen j Laeeq Ahmed (25 en 49) en rechts binnen Ashfaq Ahmed (33 en 44). Er waren 1500 toeschouwers. In de afgelopen weken zijn op verscheidene plaatsen in ons land onder de dravers en volbloeds weer ziekteverschijnselen waargenomen, welke overeenkomen met de sympto men van de influenza-epidemie, die in het seizoen 1965 in zo'n omvang woedde, dat de draf- enige weken volkomen worden gelegd. im Bleyenberg stopt er mee Sportief Overigens was het spelpeil tech nisch en sportief aanzienlijk beter dan in vele andere cup-wedstrijden. Beide ploegen probeerden ondanks de hevige regen en het loodzware terrein tot sluitend samenspel te ko men. De Duitsers maakten daarbij meer gebruik van de korte pass en diri geerden hun aanvallen hoofdzakelijk over de eminente linkervleugel Em- merich-Held. De Britten speelden directer met lange trappen naar de vleugels en hoge voorzetten door het midden. Het was voor hun een groot nadeel, dat de bal loodzwaar was ge worden, zodat hun kop-specialisten St.-John en bij vrije trappen spil Yeats niet voldoende kracht achter hun bewegingen konden zet ten. Gedurende de eerste helft had Li verpool een licht veld overwicht, maar de Duitsers kwamen onge schonden door deze gevaarlijke pe riode. Vlak voor de rust evenwel kreeg de Duitse aanvalsleidei Held een goede kans, toen hij alleen voor doelman Lawrence verscheen. Hij was echter niet snel genoeg. Toch namen de Duitsers na de rust de leiding. Het doelpunt werd Wim Bleijenberg, die nu drie jaar rensport voor de Apeldoornse tweede divisie 1 moest club AGOVV speelt, zal op 22 mei in de wedstrijd AGOVV—FC Zaanstreek zijn actieve voetballoopbaan beëin digen. De thans 35-jarige Bleijenberg. die op 12-jarige leeftijd in Veenendaal met voetballen begon, heeft in de loop der jaren voor vele clubs ge speeld, o.a. Wageningen, Rigters- bleek, Ajax, Blathy Wit, Go Ahead en AGOVV. (Van één onzer redacteuren) Er zijn zo van die mensen in de sport die door hun jarenlange werkkracht en geestdrift met een vereniging vergroeien en er op den duur in één adem mee worden genoemd. Zo iemand is stellig mej. T. Steffelaar (61), die nu al veertig jaar lang meermalen per week uit haar woonplaats Den Haag naar Leiden komt om daar op de lesuren van de gymnastiekvereniging Brunhilde als leidster op te treden. En om haar werk te doen als lid van de technische com missie van de Turnkring Leiden. GENEGENHEID Veertig jaar lang in de eer ste jaren legde zij de afstand Den Haag—Leiden per fiets af, in de oorlogsperiode deed zij het zelfs een paar jaar lopend. Dat klinkt in deze tijd met zijn luxe en gemakzucht eigenlijk als een nauwelijks te geloven sprookje. Maar deze enkele feiten, geplukt uit een carrière van veertig jaar, zeggen meer dan wat ook over de sfeer van genegenheid die ten grondslag ligt aan de onverbre kelijke combinatie Brunhilde- Steffelaar („Juf" voor haar vele pupillen). Het is bepaald geen alledaagse ge beurtenis dat een vrouw in de ze functie zo'n lange periode werk- gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel I, Leiden. zaam is. Brunhilde heeft zich dat gerealiseerd en biedt haar jubile rende leidster morgenmiddag in de bovenzaal van sociëteit „Miner va" een receptie aan (15.30 uur). de Olympische Spelen in Amsterdam. 1 Omdat zij zo goed overweg kon Maar toen tenslotte het officiële Imet "Ma" Dieben en andere figuren 1 team van twaalf meisjes werd ge- in de vereniging heeft zij er nimmer formeerd. viel mej. Steffelaar er juist buiten. Zij werd als dertiende geklas seerd en kreeg een plaats als re serve. Het kostte haar in feite een gouden medaille, want zoals bekend won de Nederlandse damesploeg het Olympisch kampioenschap. Als zij een vergelijking trekt tussen de trai ning van de meisjes van toen en nu dan valt die wat intensiteit betreft in het voordeel van vroeger uit. „In de Olympische trainingsploeg oefen- den wij élke avond zeker twee uur 17.30 bÜzonder hard en op zondag nog aanzienlijk langer. Ik geloof niet dat er nu meer wordt gewerkt. Wat te genwoordig veel zwaarder weegt, is ae specialisatie. Het keurturnen heeft een aanzienlijke uitbreiding onder gaan. Neem alleen maar eens wat er komt kijken om een oefening op mu ziek te zetten. Dat was vroeger veel eenvoudiger. Je telde van een-twee- drie-vier en je was klaar". Zelf vindt „juf" die veertig jaar niet iets om veel ophef over te ma ken. „Ach", zegt ze, het is allemaal vanzelf gegaan. Als je ergens een maal tien jaar zit dan denk je: nou dat is heel wat, maar dan gaat de tijd snel. Voor je het weet, zijn het er twintig en naar de veertig is dan niet veel meer dan een rukje". Op de vraag of zij nog lang denkt te blijven, antwoordt mej. Steffe laar: „Nee, het zal nu wel langzaam aan aflopen. Het wachten is eigen lijk op mijn opvolgster. Als die een- I school in Den Haag) werd op maal is gearriveerd en ingewerkt, voorspraak van de toenmalige kring- dan is het wel gebeurd". Maar het voorzitter Anton Metz bij Brunhilde vinden van iemand, die een zo voor- als leidster aangesteld. Het was aan name figuur in de vereniging i het eind van de jaren twintig een kan opvolgen, is voor Brunhilde ui-1 moeilijke tijd voor de leraren. „Je teraard geen eenvoudige zaak. Om 'thad dan wel je akte, maar dat be- wat oneerbiedig met een Grieks j tekende nog lang niet dat er ook een goede wandelaarster zijn. Dat blijkt Voorspraak over gedacht het wat gemakkelij- 1 aan te doen door een véreniging in Den Haag te zoeken. Bij elkaar Veel, zeer veel heeft mej. Steffe laar (draagster van de ere-medail- le van het KNGV) voor Brunhilde in de oorlogsjaren betekend. Toen op een gegeven ogenblik het vervoer uitviel, kwam zij lopend naar Lei den, zaterdag heen, maandag terug, „om de boel bij elkaar te houden". J Over die periode zegt mej. Stef- i felaar: „De voeding in die periode' was natuurlijk slecht en ik voelde op den duur dat mijn krachten gingen afnemen. Ik had nogal veel gewan- i deld en met een -afstand als Den j HaagLeiden had ik nooit moeite gehad. Maar in die tijd moest ik op het muurtje bij De Deyl wel eens uit rusten. Er was 's winters geen ver- warming in de zaal, we deden gym- 1 nastiek zo goed en zo kwaad als het ging, met dikke truien aan. En toch, de sfeer in die jaren blijft je i altijd bij, die maak je nooit meer mee, want de mensen hadden el- kaar toen immers zo nodig". Sr - spreekwoord te zeggen: men ver hangt een adelaar, al wordt hij wat ouder, niet zo vlot door een jeug dig musje. Mej. Steffelaar begon op 10-jari- ge leeftijd in het Haagse Olympia (later Hellas) zelf aan gymnastiek te doen. Van dat ogenblik af heeft de turnsport haar niet meer losge laten; het is een niet meer weg te denken deel van haar leven gewor den. In 1928 kreeg zij een plaatsje in de Nederlandse trainigsploeg voor baantje voor je was. Als je tien uur per week les kon geven, mocht je al blij zijn en dat was natuurlijk niet voldoende. Daarom was die aanstelling bij Brunhilde een uitkomst". (Over de opleiding m.o. gymnastiek is mej. Steffelaar overigens niet erg te spre ken. „Voor de school heb je er iets aan. maar ga je naar een gymver eniging dan is ze gewoon ontoerei kend. Ik vind die opleiding veel te wetenschappelijk en te weinig op de praktijk gericht"). ook uit het aantal keren dat mej. Steffelaar de Vierdaagse van Nij megen heeft gelopen: 23 keer, waar van 13 maal na de oorlog. „De laat ste jaren is daar niet meer van ge- komen", zegt mej. Steffelaar, „maar als ik gepensioneerd ben, ga ik er toch weer mee beginnen". Wie haar kent weet dat dat zeker zal gebeu- I ren. Want men kan haar dan over enkele jaren AOW in handen geven, voor de sport bezit zij nu eenmaal een niet te pensioneren belangstel- j hng. MEJ. STEFFEI AAR (Foto LD.-Holvast)

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23