Voortijdig rumoer om studentenstop in Kamer Haal heerlijke wenerworsties in huis! Unfaire kritiek op Oranjehuis Binnenhof en Jerieho Trek in 'n hot dog? ZWANENBERG Eén jongen uit Asse nog in levensgevaar MET EEN ENKEL WOORD Fantasie noodzaak in de wetenschap Oordeel van Rus Goed idee voor het menu van morgen! HAAGSE LEIDSCH DAGBLAD Eerste gerommel van naderende donderbui over onderwijs groepen wilden optreden, vuurde hij een reeks vragen op minister Die penhorst af over de positie van de student. „Wat zyn de rechten van een stu dent?" vroeg hy, „alleen om exa men te doen? Of geldt het ook voor tentamens? Is er een soort ver haalsrecht als hij ls afgewezen? Zijn hoogleraren wettelijk verplicht over dat afwijzen inlichtingen te verstrek ken? Heeft de student", zo infor meerde prof. Van Hulst verder, „recht op inzage van schriftelijk (Van onze parlementaire redactie) 'en"™enwerk, "«lat dat door de I hoorleraar van kanttekeningen is voorzien?" Hij drong er bij de minister op aan voor dat alles een regeling te ontwerpen. „Die hoeft niet veel geld te kosten", pleitte hij, „Wellicht zelfs helemaal niets". Pionieren Prof. dr. J. J. Gielen (KVP), heeft Prof. mr. W. F. de Gaay Fortman heeft gisteren in de Eerste Kamer de anti-Koningsgezinde stromingen .in de studentenwereld op de korrel genomen. „Wanneer men sommige studen tenbladen leest", zei mr. De Gaay Fortman, „dan krijgt men het idee dat het gevoel voor wat fair is, ver te zoeken is als het het Koninklijk j minister Diepenhorst gisteren Huis betreft". aantal suggesties gedaan om de on- Een onbegrensde bewondering i derwijsvernieuwing een krachtige voor het Koningshuis achtte de an- impuls te geven. HiJ vroeg de mlnis- ti-revolutionaire senator niet nood- I ter te laten inventariseren wat er in zakelijk. „Maar" zei hij, „men mag de Nederlandse onderwijswereld wel erkenning verwachten voor het- gaande is op het punt van onder geen het Koninklijk Huis doet in be- I wijsvernieuwing. „Ik heb de indruk, lang van het Koninkrijk". I dat er Incidenteel nog nooit zoveel Aanleiding voor de professorale i is gepionierd", zei prof. Gielen. „Het ontboezeming was de in beslag ne- i is voor het overzicht, het inzicht en ming van het blad Student wegens als stimulans voor de betrokkenen publikatie van een foto die voor Prinses Beatrix beledigend wordt ge acht. Prof. De Gaay Fortman wilde daarover twee dingen weten: 1. Is het blad eigendom van een particu liere uitgeverij? 2. Wordt het gesub sidieerd? Vragen waarop minister Diepenhorst volgende week zal ant woorden. Verhitte stemming Tijdens de Eerste Kamer-debatten zijn gisteren kritische opmerkingen gemaakt over het wetsontwerp een numerus clausus in te stellen voor de medische faculteiten. Hoewel het wetsontwerp de senaat nog niet heeft bereikt, konden en kele senatoren hun mening niet voor zich houden, wat onmiddellijk aan leiding gaf tot ietwat chaotische to nelen van fel interumperende en ge barende afgevaardigden. Kamer voorzitter Jonkman maakte er op zijn flegmatieke manier snel een eind aan. De stemming raakte verhit door de opmerking van prof. dr. J .W. van Hulst, (CHU) dat „iemand die beschikt over vijf procent van de in telligentie van deze minister ook met zo'n voorstel had kunnen komen". De senator, die had gezegd zich niet al te kritisch over de numerus clausus te willen uitlaten, vroeg zich af of bij de voorbereiding van het wetsontwerp ook de studenten-facul teitsverenigingen betrokken waren geweest. Even later verklaarde de PSf-er Van Pelt, dat zijn fractie de nume rus clausus als een aantasting van de studievrijheid volstrekt onaan vaardbaar achtte. Democratisering ,Wij zijn nog niet ver gevorderd op" de weg naar democratisering van het wetenschappelijk onderwijs zo klonk het voorts uit de mond van prof. dr. J. W. van Hulst. Tegen de achtergrond van de op komst van studenten-vakorgani saties, die volgens hem als pressie- De studenten, die gisteren naar Den Haag trokken om te demonstreren tegen de nu merus clausus, hebben erva ren dat er ook figuurlijk a „slagvaardige" politiemannen a zijn, die hun taak tot het a handhaven van de orde goed a uitvoeren. De demonstranten hadden enige rondjes gelopen op het Binnenhof en vroegen de politieofficier, die het be- vel voerde over de ordehand havers op het plein om toe- stemming. Deze wist 'e de monstranten van dit onge- 1 wenste voornemen af te 1 brengen door te verwijzen naar de „desastreuze gevol gen die het maken van rond jes voor Jerieho heeft gehad". De studenten besloten na de ze wijze vermaning van ver- dere activiteiten af te zien en zittend op straat de te rugkomst af te wachten van de delenaties, die een petitie aan de Kamervoorzitters 1 aanboden. Belgische chauffeur was inderdaad beschonken (Van onze Brusselse correspondentmeisje haar benen niet zal behoeven te missen. De verslagenheid in het dorp is uiteraard zeer groot. De slachtof fertjes liggen, gekleed in rose py jama's met een witte rozenkrans tussen de handjes, opgebaard in de rouwkapel van de kliniek Drie van de vier zwaar gewonde jongetjes, die zijn getroffen bij het verschrikkelijke ongeluk in Asse in België zyn buiten onmiddellijk le vensgevaar. Eén vecht nog tegen de dood. Levensgevaar bestaat niet meer voor hun 20-jarige onder- f Zaterdag zal de teraardebe- w ij ze res Magda Heylens, die eenJ v 1 zware hersenschudding opliep en een dubbele open beenbreuk. De genees heren hebben goede hoop dat het BINNENLAND gramma van verspreide locale stakin- Aardappelprijs vrij stabiel (Van onze parlementaire redactie) De regering zal, als de prijzen nog verder oplopen en de invoer niet ver der kan worden uitgebreid, een prijs - stop afkondigen voor consumptie aardappelen. De kans dat het zo ver komt is echter uiterst gering. Het prijsniveau is thans vrij stabiel en de nieuwe aardappel is in aantocht. De consumptie-aardappel is op het ogenblik in de steden twee keer zo duur als vorig jaar. De oorzaak daar van ligt in het, geringe aanbod, dat ver bij de vraag achter blijft. Het slechte weer van vorig jaar en ziek ten die zich hebben voorgedaan soe- len hierbii een ml. In heel West- Europa blijft, het aanbod ver bij de vraag achter. Om de binnenlandse prijzen niet al te hoog te laten uitlopen, heeft de regering van de Europese comm'ss'e in Brussel permisje gekregen een heffing van 10 gulden per honderd kilogram op de uitvoer van aardap pelen te leggen. (Nederland produ ceert 7 procent van de Euronese con sumptie. maar is op Fra^kriik na de grootste exporteu'-i Da*maast wor den grote hoeveelheden Poolse aard appelen ingevoerd. Men rekent voor lopig op 2500 ton. maar de import uit Polen kan nog groter worden. Voorts komt de invoer van de nieuwe aard- apelen al behoorlijk on eary? Zij worden aangevoerd u't Malta Eavote Marokko en zu'd-Ital'ë Als de nieu we oogst niet te lang uitblijft, aldus het Produkf-chap voor Aardappelen kan een verdere priiss+ilging achter wege blijven. Maar daarbij speelt het weer een belangrijke rol. Als het zo zonnig bh'ift d» lsntst dogen, kan al in de loop van mei op de nieuwe oogst gerekend worden. Zomerpostzegelactie De zomer- postzegelactie zal op 3 mei worden ingeleid met een officiële eerste ver koop in het stadhuis van Bols ward. De zomerzegelserie, waarvan de toe slag is bestemd voor diverse doelein den in de sfeer van de volksgezond heid. cultuurbevordering en maat schappelijk werk, is dit jaar gewijd aan het 200-jarig bestaan van de Maatschappij der Nederlandse let terkunde en de herdenking van het feit, dat de Friese dichter Gysbert Japicx 300 jaar leden ln Bolsward overleed. Aanwinst K.M.A. Minister P. S. J. de Jong van Defensie heeft gis termiddag in Breda het nieuwe tech nische centrum voor werktuigbouw- en vliegtuigbouwkunde van de Ko ninklijke Militaire Academie geopend In zijn toespraak zei de bewindsman, dat hij hoopte, dat nog dit jaar de wet op het wetenschappelijk onder wijs van kracht zal worden. Showtuin in Kaatsheuvel Het Kaatsheuvelse sprookjespark „De Ef- teling" 10 miljoen bezoekers ln viiftien jaar wordt uitgebreid met een showtuin van planten, bomen, struiken en coniferen. Dit grote ar boretum is niet alleen bedoeld als toeristische attractie, maar ook als zakelijk ontmoetingspunt tussen de Brabantse kwekers en hun afnemers. Makelaarsbedrüf in Kamer De Tweede Kamer is gisteren begonnen aan de openbare behandeling van een aantal veranderingen ln het wet boek v. Koophandel, dat betrekking heeft op het makelaarsbedry fDe voornaamste verandering heeft be trekking op de strafrechtelijke be scherming van de titel makelaar. Voorts voorzien de veranderingen in een uitbreiding van de tuchtrecht spraak. Minister Samkalden zou van daag antwoorden op gisteren gestel de vragen. Aanranding bekend Door de Ko ninklijke Marechaussee in Amers foort is in samenwerking met de Rijkspolitie in Horst en de gemeen telijke politie uit Helmond in de Le gerplaats Amersfoort aangehouden een 19-jarige, uit Bakel afkomstige militair aangehouden die bekende zaterdagmiddag in Horst een drie jarig meisje te hebben meegelokt in een in aanbouw zijnde woning en het kind daar te hebben aangerand. De 19-jarige militair bekende verder een soortgelijk delict enige tijd gele den in Helmond te hebben gepleegd. Dt jongeman zal voor de auditeur militair geleid worden. Poging tot aanranding Een 22- jarige vrachtwagen-chauffeur uit Wessem heeft gisteren getracht de 16-jarige dochter van een opper wachtmeester van de Rijkspolitie uit Wessem aan te randen. De jnan pro beerde het meisje van haar fiets te trekken. Hij nam ijlings de benen, toen er een auto aankwam. De man heeft zich later vrijwillig gemeld by de rijkspolitie van Heel en is inge sloten. BUITENLAND Proefvlucht Concorde Het Brits- Fi anse supersonische passagiersvlieg tuig Concorde zal op 28 februari 1968 zijn eerste proefvlucht maken, aldus een mededeling van de Sud- Aviation-fabrieken in de Franse stad Toulouse. Technici van deze maat schappij, die samen met de British Aircraft Corporation aan het pro ject werkt, verklaarden gisteren, dat men nu van het studie- in het bouw stadium ls gekomen. Tegen het einde van dit jaar zal de bouw van het prototype voltooid worden. Stakingen in Italië Een nieuwe golf van stakingen trof Italië van daag. Er waren meer dan anderhalf miljoen man bij betrokken. In de metaalindustrie staakten 1,2 miljoen man voor een nieuw collectief con tract. De vakbonden hebben een pro- gen opgesteld. In het gebied rijn zijn de metaalbewerkers o.m. die bij Fiat voor twee dagen in staking. In sommige staalfabrieken elders staakt men ook twee dagen, in andere slechts een dag. In diverse afdelingen van de voedselindustrie staakte men voor een dag en de ce- mentindustrie staakt voor twee da gen. Messmer naar Duitsland De Franse minister van Defensie Mess mer zal van 1 tot en met 3 mei een bezoek aan West-Duitsland brengen als gast van zijn Westduitse collega Von Hassel. De Franse minister zal eerst naar Keulen gaan en de vol gende dag naar Koblenz waar hy zal kijken naar het oversteken van de Rijn door een genie-eenheid. Daar na zal hij een bezoek brengen aan ae luchtmachtbasis in Buckl. Grimond naar China Grimond, leider van de Britse liberale party, vertrekt 6 mei uit Londen voor een reis van 19 dagen in de Chinese volksrepubliek, zo is officieel in Lon den meegedeeld. Eindelijk regen Tot ieders grote vreugde ls het in het grootste deel van de door droogte geteisterde landbouwgebieden van de Australi sche staat New South Wales gaan re genen. De droogte moet de staat New Scuth Wales reeds 205 miljoen Au stralische dollars aan inkomen van de plattelandsgebieden gekost heb ben aldus werd in officiële ramingen getsegd. Protest Ghana heeft gisteren bij de Veiligheidsraad geprotesteerd tegen de steun, die president Sekoe Toeré aan de afgezette president Kwame Nkroemah heeft gegeven. Ghana zegt dat deze steun een in menging in de Ghanese binnenland se aangelegenheden betekent. De Ghanese regering heeft er geen be zwaar tegen dat aan Nkroemah poli tiek asiel In Guinea wordt verleend, maar „protesteért er ten sterkste te gen dat de afgezette Ghanese presi dent Guinea mag gebruiken als ba sis voor ondermynende activiteiten tegen Ghana". Vrijgesproken Een hof van ap pel ln Aix-en-Provence heeft giste ren vyf ingenieurs vrijgesproken van nalatigheid by de breuk van de dam van Malpasset (bij Fréjus waarby op 2 december 1959 396 personen om kwamen. Het hof van appel beves tigde de vonnissen van lagere ge rechtshoven in 1964 en 1965 in de loop van een langdurige procedure om de oorzaak van het instorten van de dam by Fréjus vast te stel len. De juiste oorzaak van de ramp ls nooit vastgesteld. Tankschepen van 300.000 ton Gulf Oil Corporation voert reeds enige tyd onderhandelingen met Ja panse scheepswerven over de bouw van zes tankschepen van 300.000 ton elk, zo ls gisteren in de jaarverga dering van de maatschappy bekend gemaakt. De schepen zullen elk twee miljoen barrel ruwe olie kunnen ver voeren. Voor het lossen van deze reusachtige schepen worden op het eiland Whlddy in de Bantrybaai in het zuidwesten van Ierland speciale installaties gebouwd. Plan voor Indianen in Canada De Canadese regering zal beginnen met de uitvoering van een vyfja- renplan ten behoeve van de India nen in de Canadese indianenreser vaten. Met 't plan is een bedrag van 12 miljoen dollar gemoeid. Het mees te geld zal besteed worden aan de bouw van nieuwe woningen voor In dianen (er wonen op het ogenblik 220.000 Indianen in Canada. Rector verjaagd Duizenden stu denten van de nationale universiteit in Mexico hebben gisteravond de universiteitsgebouwen bezet en de rector, dr. Chavez, tot aftreden ge dwongen en van het terrein van de universiteit weggeleid. Het hoofd van de rechtskundige faculteit, dr. Sepul- veda, onderging het zelfde lot. Aan de universiteit studeren ongeveer 85.000 studenten. Achterstallig Een rechtbank in New York heeft bepaald dat zes Amerikaanse scheepvaartmaat- schappyen de Amerikaanse regering een bedrag schuldig zyn van 25 mil joen dollar aan nietbetaalde belas ting. De betrokken maatschappyen, die beheerst worden door de Griekse reder Stavros Niarchos, hebben zich by deze uitspraak neergelegd. Door bommen verwoest Een oiganisatie van Castro vyandig ge zinde Cubaanse ballingen in Miami heeft bekendgemaakt dat een tex tielfabriek van de Cubaanse regering te Givara, in het noordoosten van Cuba, door fosforbommen is ver woest. Lagere straf Het Israëlische hooggerechtshof heeft de gevangenis straf van Mordechai Loek, „de man iv. de koffer", die in september door een rechtbank wegens spionage voor Egypte tot dertien jaar gevangenis straf was veroordeeld, in hoger be roep tot tien jaar verminderd. Loek werd in november 1964 op het vlieg veld van Rome gebonden aangetrof fen in een koffer van de Egyptische diplomatieke dienst welke naar Cairo zou worden vervoerd. Hy was in 1961 uit Israël vertrokken, maar keerde vrywillig naar zyn land terug. Eén jongen, Eddy de Boeck, is als door een wonder aan de grote slach ting ontsnapt. De jongen voelde zich niet goed en zyn ouders hielden hem maar een dagje thuis. Nadat hy echter 's ochtends wel helemaal op geknapt scheen, had zyn vader het plan hem 's middags toch maar naar school te brengen. Terw-yi het gezin nog aan tafel zat, gebeurde het on geluk. Het is gebleken dat de broodbe zorger, die met een snelheid van honderd kilometer per uur met zyn vrachtauto in de groep kinderen reed, op het ogenblik van het ge beurde inderdaad beschonken was. Het onderzoek heeft dat uitgemaakt. Het is gebleken dat het alcoholgehal te van zijn bloed ongeveer een graad boven de toegelaten hoeveelheid was. Te zyner verontschuldiging kan worden aangevoerd dat de man, die behalve broodbezorger ook nog café houder is, niet alleen had gedron ken, maar ook uiterst vermoeid was. Hy was zyn werk als chauffeur maandagochtend om twee uur be gonnen en op het ogenblik van het ongeluk was hy dus onafgebroken ongeveer 12 uur aan het werk ge weest. Hy werd gearresteerd wegens onvrijwillige doodslag, wegens dron kenschap achter het stuur en we gens het rijden met een te hoge snelheid. Voor deze feiten kan hy maximaal twee jaar gevangenisstraf krijgen, tenzy hy vroeger al eens een veroordeling zou hebben gehad, dan wordt de straf zwaarder. Veldkamp terug Met zyn staats secretaris, dr. J. F. de Meyer en de directeur-generaal van internationale werken, drs. J. H. W. Hoogwater is a,e minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp gisteravond teruggekeerd van zyn tweedaags bezoek aan Spanje. De Russische hoogleraar prof. Jo- sif Slowski heeft tegen het Tsjecho- slowaakse dagblad Mlada Fronta verklaard ervan overtuigd te zijn dat binnen tien tot twintig jaar radioboodschappen ontvangen zullen worden van enige „over-geciviliseer de planeten" als de ruimte voortdu rend met grote telescopen in het oog wordt gehouden. Prof. Slowski, die verbonden is aan het Stemberg Astronomische Instituut in Moskou, zei dat de we reld zich erop moet voorbereiden dat zulke planeten bestaan. Hy zei „heel wat moeilykheden" gehad te hebben met vroegere ge waagde hypotheses, zoals dat de bei de manen van Mars kunstmatig zou den zijn. Hy zei dat deze moeilyk heden niet opgehouden zyn, maar dat hy gelooft dat fantasie even be langrijk is voor de wetenschap als lucht voor de mens. Hy deelde mee dat in de Sow jet- Unie wetenschappeiyke voorberei dingen getroffen worden om een sa telliet met een optische telescoop de ruimte in te zenden. Hy zei van me ning te zyn dat een dergeiyke sa telliet binnen enige jaren gelanceerd moet worden. Het liefst zag hy dat deze bediend zou worden door men- I sen aan boord van een ruimteschip of ruimtestation. Kerkelijk Leveu Onafhankelijke Angl. Kerk in India Op 3 mei vertrekt ds. J. C. Maris, Europees secretaris van de ICCC, van Schiphol voor een bezoek aan India. Hy vergezelt dr. Carl Mclntire de president van de International council of christian churches. Het bezoek geldt de evangelische Thomas- kerk in Kerala en de onafhankelyke Anglikaanse Kerk, die in februari de band met de kerk van Zuid-India heeft verbroken. Het betreft hier een groep van 80.000 christenen. In een grote byeenkomst op 4 en 5 mei aldaar zal de kerk worden geïnsti tueerd. BILLY GRAHAM NAAR POLEN De Amerikaanse evangelist Billy Graham heeft bekendgemaakt, dat hy in september een reeks bijeen komsten wil houden in Lutherse en haptische kerken in Polen. De Poolse regering had laten doorschemeren, dat de nodige visa verleend zouden worden. Volgens Graham zullen de by een - komsten van byzondere betekenis zyn voor de protestantse minderheid in Polen. Toestand mgr. Bekkers blijft stabiel De toestand van mgr. Bekkers biyft op het ogenblik stabiel. De bis schop heeft wat minder pyn dan een week geleden, maar er biyft re den tot zeer ernstige bezorgdheid. Mgr. Rooyackers vicaris van het Bossche bisdom draagt elke mor gen de mis op in de ziekenkamer, reden, waarom hy vaak in het Til- laan): Stichting slagersvak onderwijs. WOENSDAG School (Joh. Wagenaar- :ig slagers nti (met demoi Rest Van der Heijden: Jaarvergade ring Kon. Ned. Middenstandsbond. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum" speelt „Maribel". 8 uur nm. Sociëteit Horus (Rapenburg 127): Opening fototentoonstelling Studen tenver. „Catena". 8 uur nm. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur n.m. 6Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uu Willem de Zwygerlaan 105: Bahal- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG BoerhaavezalenOpening tentoon- stelling van potterl®. tekeningen er schilderijen van „De Kelder". 8 u. n.m Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 Nieuw Minerva: Exi J. Idenburg over „Natloi Spr. i tropisch Afrika". Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Arsenicum en oude kant". 8 Stadhuis: Jeugdparlement. 8 u. Amsterdamsche Filmmuseupi. 8 u. Jongerencontact Ned. Ver. van Huls vrouwen. Bezoek aan Sterrenwacht. 8 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- rlng Coöp. Ver. Ultvaartverzor- oude kant". 8 StadsgehoorzaalFeestavond Perso- neelsver. S.LJ. 8 uur nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk): 10-11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. K C. van Oossanen. Antoniusclubhuis: Twenty Society oranje-feest m.m.v. The Shoes. 8 Advertentie En niet alleen voor morgen, r ook voor volgende week, volgende maandWant hier zyn twee over heerlyke gerechten voor uw hoofd- maaltyd, die u altyd naar eigen smaak en voorkeur kunt variëren. Honig Macaroni of Spaghetti! Pro beert u ze eens, deze pikante hoofd schotels, vooral in deze tyd van he Jaar. nu de aardappels minder var kwaliteit zynU merkt het meteen een heerlyke doorbreking van uw da gelykse eetgewoonten! En Honig Ma caroni of Spaghetti smaakt altyd an ders. U kunt immers alle fyne krui den, tomaten en stukjes vlees toevoe gen, die juist zo lekker vindt. Ma caroni en Spaghetti zijn een uitda ging aan uw keukenfantasie. Het Ho- nig-receptenboek met 120 macar en spaghetti-recepten zal u graag helpen Bestel to het receptenboek „Uit de Honig keuken no. 1". 1. Plak op een briefkaart een plus merkje van een gezi-nspak Honig Macaroni of Spaghetti. 2. Frankeer 75 ct. aan Postzegels extra. 3. Vermeld duideiyk naam en adres. Zend de kaart aan: HONIG keu ken, postbus 45 D, Koog a/d Zaan. 4. Per briefkaart slechts één boekje aanvragen. NED. HERV. KERK Beroepen te Terheyde aan Zee (toe zegging) Ph. M. Beent te Zaamslag te Haarlem (vac. B. K. W. Dykstra) G. W. IJzerman te Beverwijk. Aangeno men naar Heeg A. Griffioen te Oudega (H.O.). Bedankt voor Oldeboorn (toez.) GEREF. KERKEN Beroepen te Vlaardlngen (vac. H. J. leynenD. Kloppenburg te Nyverdal Wommela C. van Ginkel, kand. edan-kt voor Hallum B. Boelens te »elden. KREK. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroe^en^te JZwagerveen-Zwaagwest- elnde Bedankt voor Onnen H. den te Kaapstad. Baflo-Warffum Barendreoht. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Scherpenlsse H. van Gilst Cf. Lamaln te Grand Trloht i burgsè henhuis de nacht door- brengt. Hulpbisschop mgr. drs. J. dankte voor Leerdam. Bluyssen heeft een bezoek aan Ro- - baptisten gemeenten me uitgesteld in verband met de Bedankt ernstige toestand van mgr. Bekkers.Hoogezand. Rest. Van der Heijden: Dordrecht. 3 i Hogewoerd 175: Wachttorenstufc* van Jehovah's getuigen. 4 en nm. Openbare lezing2.30 dagen. Spr. dhr. Diender. 10.3 De LakenhalReceptie 200 Jaar Cl (f prof. W. B. Emery over ,De laa'jj^ ontdekkingen ln Saggara. 8 SchouwburgDe Timdelerclub. OpT van „De heksen van Malta". Stadhuis wachtkamer trc Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, l lt; zond. 2.30, 445, 9.15 uur. „Top-secret DJlboeti". 14 Jr. Dt Camera: „Een r WoenMi vee dagen, twee nachten" Al. „De wereld zonder sluier" 18 2.30, 4 45. 7.15 „De Ruif" (Janvossensteeg rrg^ Dag. 10 ut bovendien zaterdaM zondagavond 8-12 uur (t/m 14 ad) Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg Hl Clean Art, Hans Frisch. Werkd. 11 (tot 25 mei). Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkucö (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: s»:- dage 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden- D&tt" U1ks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschied»» der natuurwetenschappen: Dag 104 uu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der npothekei Geopend voor spoedeisende gevalle»: Zulder Apotheek. Lammenschanswt?'. telefoon 23553. De zaterdag-, zon'Wj avond- en nachtdienst van ap°t,D*' R. van Breest Smallenburg dorp wordt waargenomen d< der Apotheek. Bil geen gehoor van uw tiulsarti^ specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. WOENSDAG 27 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur Ni landsche Comedle, Hedda Gabler Diligentia 20 1" Elise Cserfald. viool 'istvan Hadju plano. Kurhaus Paviljoen 20 15 Kurhaus Paviljoen, zu io „f Anglo-American Theatre Group. three angels. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our). Amsterdam geh. bew. geh. bew. 19 j Stockholm licht bew onbewolkt 17 licht bew 17 onbewolkt 19 onbewolkt 19

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2