Slagvaardig vergt veel wetenschapsbeleid van beide zijden Voor f600,- flat te huur Scheiding onderwijs en onderzoek nodig Betaalde vakantie wettelijk vastgelegd Meer verzekeringen in 1965 dan ooit Opnieuw aanval op positie Soekarno Onderhoudskosten stijgen nog steeds PENSDAQ 27 APRIL 1966 LETOSCH DAGBLAD Minister Diepenhorst over miversiteiten en overheid „Voor de toekomst zal in sommige faculteiten de scheiding tus- >n onderwijs en onderzoek, tussen scholing en wetenschapsbeoefe- ing moeten worden doorgevoerd, zonder dat er van algehele split- ng sprake mag zijn. Verder is er de ontwikkeling, dat het niveau Ier noodzakelijk te maken abstracties steeds hoger komt te liggen, i de derde plaats is het niet steeds doenlijk bij een grote schare ludenten allen even ver te brengen: wat met een groep van 20 itvoerbaar is laat zich met 600 niet verwerkelijken." Aldus de minister van Onderwijs en Wetenschappen prof mr. A. Diepenhorst in een rede, die hij vandaag uitsprak bij de pening van het nationaal universitair congres in Eindhoven. na 10 jaar Even zeker staat te wachten een og wijder zich voltrekkende uitbrei- !og van opleidingen. Hier huilt iets wat tegen de borst stuit n wat tegelijk ter zake van het ij3 der verwerpelijkheid moeite jlevert. Het gaat erom of alle we- mschappelijke behoeften weten - happelijk moeten worden bevre- igd, of ieder vak zich leent voor a academische bestudering, aldus minister. Breder bezien doet zich :er de kwestie voor of elke materie wetenschappelijke aanpak ver- lent. Ontploffing eist 32 levens BU een ontploffing in een pletterü 1 Amraoti, 600 km ten noordoosten- m de Indiase stad Bombay, zijn Isteren 32 personen om het leven (komen. Van 26 gewonden die in en ziekenhuis zijn opgenomen, is de oestand hachelijk. De fabriek brand- le geheel af; 500 bewoners van krot woningen in de naaste omgeving lorden geëvacueerd. Nog een andere verwikkeling doet zich voor. Bij verscheidene weten schappen bevindt men zich na 10 jaar bulten spel als van nieuwe vor deringen geen kennis werd geno men: in bepaalde gevallen zou deze tijd nog gehalveerd moeten worden. Dientengevolge wordt het wenselijk zich op het academisch leerpro gramma grondig te beraden. Doceren niet primair Daarbij voegt zich een nieuwe, door velen als betekenisvol aange voelde omstandigheid, dat de aca demische docent niet vanwege zijn lesgeven werd gekozen. Van onder scheidene zijden oefent men kritiek op de ondoordachtheid en gebrek kigheid waarmee wetenschappelijke stof aan studenten wordt voortgezet. Dat er hier nog al een en ander te verbeteren is, staat buiten twij fel De didactiek moet in het acade mische bedrijf een ruimere plaats verkrijgen dan thans het geval is. Nascholing Voorts zouden velen van tijd tot tijd naar de academie moeten terug keren om hun kennis op te halen. Dit geldt niet alleen voor hen die werken in de frontlinie van het we tenschappelijk onderzoek. Leraren in de wiskunde, zij die de jeugd op de middelbare school natuurkunde of biologie bijbrengen moeten naar een steeds meer ingang vindende overtuiging na het verstrijken van een paar jaar in het universitaire dok voor een revisie en moderni sering van hun kennis. Voor iedere werknemer (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer is gisteren zon- er hoofdelijke stemming akkoord jegaan met een voorstel om iedere Nederlandse werknemers het recht l( geven op betaalde vakantie. Het voorste] zal worden opgenomen In het Burgerlijk Wetboek, waardoor ook de werknemers, die niet onder collectieve arbeidsovereenkomst tallen, zoals huispersoneel, van de regeling zullen kunnen profiteren. Volgens het voorstel, zullen volwas werknemers recht hebben op minstens twee weken betaalde vakan- lle per jaar en jeugdige werknemers op ministens drie weken. De Kamer heeft zich bij de dis cussies vooral bezig gehouden met vraag of ook het recht op een vakantietoeslag in de regeling opge nomen moest worden. De socialisti- fractie bij monde van mevrouw mr, Singer Dekker meende aanvan kelijk van wel. Minister Samkalden (Justitie) betoogde echter, dat het recht op vakantietoeslag beter gere- kan worden in de binnenkort in te dienen wet op het minimum- Toen mr. Samkalden had be- dat deze wet nog in de lo- parlementaire periode zal wor- den ingediend trok mevrouw Singer het Amendement in, waarin zij haar *ens had verwerkt. Het voorstel van deze afgevaar digde om de tijd, die een werknemer besteedt aan scholingscursussen van vakorganisaties, te laten meetellen voor de vakantieberekening, werd aanvaard met de stemmen van de V.VD., de S.GP, het G.P.V. en de Boeren tegen. Haar voorstel om periodes van lijdelijke werkloosheid te laten mee tellen voor de vakantieregeling, werd Familieberichten (ontleend aan aaidere bladen) Geboren: Vam Vloton-Van Hom- bradht, zn, Habel (Liberia)Kieser- Capsers, zn, Muiderberg; Ohristern- Raymakers, zn, Laag Keppel; Pool- Ellerbroek, zn, Amstelveen. Overleden: O. Mollema, mn, 60 Jr, BcheveningenA. C. Binneveld mn, W jr, Rotterdam; J. E. A. M. Hou ten, vr, 79 Jr, Tilburg; E. J. Fied- tenis, mm, 56 jr, Bardhem, mn, 83 Jr. Hilversum; B. S. Spanjaard, mn, '5 jr, Driebergen; E. C. Schmidt, vr, 0 Jr, De Bilt. Daarnaast zijn er in sommige lan den velen, zyn er elders niet zo tal rijke lieden, bij wie pas op latere leeftijd de lust tot studie ontwaakt, of die wel steeds wensten te stude ren maar voor wie pas na verloop van tijd zich de gelegenheid opende. Dan zijn er nog die de academische loopbaan naar hun later inzicht on tijdig beëindigen. De wetenschappe lijke instellingen zullen ruime op- vangsgelegenheid moeten scheppen, willen zij niet verdienstelijk, soms zelfs uitnemend intellect onbenut laten. Aan universiteiten en hogescholen wordt meer dan eens juist in ver band met de nieuwe eisen welke men hun stelt, traagheid en behoudzucht verweten. Gedeeltelijk met reden. Zij zijn niet gemakkelijk van een eenmaal Ingeslagen weg af te bren gen. De hoogleraren voegen zich niet zo gemakkelijk in hun facul teit, subfaculteit of afdeling, wat soms noodlottig is. Prioriteitenslag Universiteiten en hogescholen zul len lenig en onverzettelijk vooruit strevend zich opgewassen moeten to nen tegen de opdracht van de tijd: het voeren van een slagvaardig we tenschapsbeleid waarin curatoren, docenten en studenten begrijpen hoe zii voortdurende zelfvernieuwing be hoeven. Van de overheid wordt op dit punt niet minder veel gevergd. Zy maakt uit (schynbaar materieel doch in wezen op ideële motieven) welke be dragen aan het onderwys, in het bijzonder aan het wetenschappeUjk onderwys ter beschikking zullen worden gesteld. By haar berust de beslissing of bevorderd zal worden dat wie studeren kan, hiertoe de ge legenheid ontvangt, zy bepaalt de grootte der wetenschappeiyke instel lingen. Zy geeft aan, zy het deug- delyk voorgelicht, welke specialisa ties er in Nederland zullen worden verzorgd, aan welke nationale pro jecten er uitvoering zal worden ge geven, aan welke Internationale ac tiviteiten zal worden deelgenomen. Controle Het is harde waarheid dat de slag om de prioriteiten inderdaad is in gezet. De overheid zal zich herhaaldeiyic moeten afvragen of van gemeen schapsgeld een behooriyk gebruik werd gemaakt. Zou zy op verwaar lozing van academische taken stui ten, op willekeur en het onjuist han teren van bevoegdheden door acade mische instanties, op miskenning van gemeenschapsbelangen, zo zal zy niet aarzelen in te grijpen. In de lange studieduur mag zy uiteinde lijk niet bewilligen. Niet enkel tot wering van chaos ook tot bevorde ring van een goede gang van zaken in academies mag zy maatregelen treffen. Het valt haar stellig moei- ïyk zich hier te doen gelden. Vragi en Wanneer er geleerden naar het buitenland wegvloeien, heeft de overheid de keus of in bepaalde om standigheden hoger te salariëren, of de gelykheid onder de beoefenaars der wetenschap zoveel mogeiyk te handhaven. Dat hier soms het com promis alleen altkomst brengt, houd ik voor onbetwistbaar. Wat moet de overheid als sommi ge opleidingen niet aanslaan? Wat als andere opleidingen meer trekken dan economisch beschouwd redeiyk is? Hoe is het gelegen met het openhouden van plaatsen voor studenten uit het buitenland, als er voor de eigen academische jeugd ter nauwernood plaats is? Zal de overheid er in berusten dat universiteiten aan wie de inner- Ujke zekerheid ontglipt en by wie oe samenhang verloren gaat, waren huizen worden van kennisinhouden? Vragen van heel nevelige aard ver meerderen zich. Desondanks is dui- deiyk dat de overheid een weten schapsbeleid heeft te voeren, dat het een vast beleid dient te zyn, dat het tegeiyk telkens een hachelyk beleid zal weren. Bij „Eerste Nederlandsche" De Eerste Nederlandsche Verzeke- ring-maatschappy op het leven en teger. invaliditeit NV in Den Haag heeft volgens het verslag van 1965 een produktle aan nieuwe verze keringen behaald, welke die van alle voorafgaande jaren heeft overtrof fen. De produktle bedroeg f 934,1 miljoen (1964 f 895,5 miljoen). De afvoer van verzekeringen was, voornamelijk in de collectieve sector tengevolge van reorganisatie van een aantal verzekerde pensioenregelingen, groter dan die van het vorig jaar. De toeneming van de portefeuille be liep f 535 miljoen (1964 f 590,8 mil- „Schending van de grondwet Nadat zaterdag voor de eerste maal openlijk kritiek was geleverd op het „presidentschap voor het le- van Soekarno heeft de leider van de Mohammedaanse studenten beweging, Mohammed, in Bogor hier- I Het Indonesische persbureau An op een nieuwe aanval gedaan. jtara heeft zyn kantoor in Peking gesloten. Naar verluidt is deze maat- Hy stelde dit presidentschap alsregel genomen nadat de vertegen- pelyke exposities in het gebouw, maar zy willen geen tentoonstellin gen over het communisme zien. Gesloten voorbeeld van schending van grondwet, die de voornaamste bron vormen van alle politieke, economi sche en sociale moeiiykheden van het verleden. De grondwet van 1945 schrijft volgens Mohammed duide- ïyk een vyfjarige ambtstermyn van het staatshoofd voor. zy geeft ook geen grond voor de talryke presi dentiële bepalingen in de tekst. President Soekarno heeft de hoge adviesraad van dertig tot zesender tig personen uitgebreid. De raad \tordt in de grondwet van 1945 om schreven als een puur raadgevende instantie, die het recht heeft de regering voorstellen te doen. Hoewel dus de communisten uit de raad zyn verdwenen staat op de nieuwe ledeniyst nog wel een twaalf tal crypto communistische figuren, zoals de leider van Partindo, Asma ra Hadi. zyn hoofdkwartier werd zaterdag door anticommunistische betogers aangevallen. Het Russische culturele centrum in Djakarta heeft zyn deuren vandaag gesloten als gevolg van studentepres sie tegen een Lenin-tentoonstelling. Soldaten en gewapende studenten, die het twee verdiepingen hoge ge bouw dinsdag omsingelden, werden teruggetrokken toen het centrum besloot zyn deuren te sluiten, aldus studenten. De studenten hebben geen bezwaar tegen technologische en wetenschap- woordiger van het persbureau Peking instructie uit Djakarta had ontvangen. In elk geval zou de slui ting niet door de Chinese autoritei ten bevelen zijn. De militaire autoriteiten van Dja karta hebben opdracht gegeven de bankrekeningen en andere bezittin gen van een twintigtal leden van het vorige kabinet, die zich in hech tenis bevinden, te bevriezen. De minister van Buitenlandse Za ken van Indonesië, Adam Malik, heeft dinsdag de installaties van de Shell oliemaatschappy, vorig jaar voor honderdtien miljoen Ameri kaanse dollars gekocht, beschreven als „waardeloze rommel, hun prijs niet waard", zo meldt de A.N.P.-cor- respondent in Djakarta. De aankoop was gedaan toen de nu in gevan genschap zittende vice-premier Cha- roel minister voor olie en gas was. De Indonesische regering over weegt de bouw van kostbare pro jecten over te dragen aan particu liere Indonesische of buitenlandse ondernemingen. De minister voor na tionale planning, dr. Soeharto, zou volgens een blad in Djakarta heb ben gezegd dat de projecten, die daarvoor in aanmerking komen, het drieëntwintig verdiepingen tel lende gebouw voor toerisme, het Banteng-hotel en een flatgebouw zyn, waaraan al wordt gewerkt. joen). Het verzekerde bestand steeg tot f 5.067 miljard. Het belegde vermogen nam van f 857.538.435 per uit (1964 toe tot "2.009.308 per uit 1965, een toene ming derhalve van f74.470.873. Het gemiddelde rendement der beleggin gen beliep 4,59% (1964 4,48%). De onkosten bedroegen In 1965 f 20.514.062 (1964 f 19.348.290). zy namen derhalve toe met f 1.165.772. De winst beliep in 1965 f 7.147.976 te gen f 8.291.915 in 1964. Verder wordt vermeldt, dat- de Eerste Nederlandsche het voornemen heeft in de loop van 1966 over te gaan tot het sluiten van zg fractieverzekerin gen dwz verzekeringen, waarvan de waarden niet in guldens lniden, doch in fracties van een aandelendepot. Voorgesteld wordt over 1965 (vol gens de regeling vervat in de oude statuten) een onveranderd dividend uit te keren van f 30 per aandeel over het daarop verplicht gestorte bedrag en 4% over het bedrag der onverplichte stortingen. De NEN vermeldt in haar verslag over 1965, dat het bruto premie-in komen van f 60.433.170 in 1964 is gestegen tot f 70.026.257 in 1965, een toeneming dus van 15,8% Het dividend is bepaald op 12%% (onv.) ACADEMISCHE EXAMEHS Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doct.ex. Ned. recht de heer S. B. IJbema (Schoonebeek). Twee gewonden bij botsing Een 17-jarige bromfietser uit Lel den en zyn twee jaar Jongere duo- passagiere raakten gisteravond om streeks kwart over zes gewond by een aanrijding op de Herensingel. De bromfietser, die in verboden richting over de Os- en Paardenlaan reed, zou by het kruisen van de He rensingel geen voorrang hebben ver leend aan de bestuurder van een personenauto. De Jongeman brak zyn linkerbeen, het meisje kreeg schaafwonden aan het rechterbeen. Bedden zyn door de EHD. naar een ziekenhuis vervoerd. De bromfiets en de auto werden beschadigd. AANRIJDING TUSSEN AUTO EN BROMMER Naby De Gijselaarstoank had gis teravond kwart voor negen een bot sing plaats tussen een bromfiets, besbuurd door een 22-jarig medsje uit Leiden en een bestolwagen. Het medsje zou geen voorrang hebben verleend aan de bestuurder van de bestelauto, zy brak haar reohter- süeutelbeen. M. Sommeling jubileert De heer M. Sommeling, lid van de Leidse raad, is op 1 mei a.s. een kwart eeuw in dienst van de Alge mene Nederlandse Bouwbed rij f sbond afdeling Leidien. Ter gelegenheid van dit zilveren Jubileum is er zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur receptie in restaurant Van der Heijden. Miss Australië 1966, de 21-ja- rige Sue Gallie, zal vrijdag op Schiphol aankomen voor een be zoek van twee dagen aan Neder land. Zij is plm. 1.75 m lang, slank en heeft honingblond haar Sue is niet alleen een hartstoch telijk surfer Miss Surf-rider 1964 doch ook een talentvol schaatsenrijdster. Leidse huiseigenaren: „De uitslag van de laatst gehou den verkiezingen voor de Provinciale Staten, heeft duidelyk aangetoond, dat er heel wat ontevredenheid heerst over het regeringsbeleid. Ook wy zyn niet tevreden". Dit zei gis teravond de heer J. van Iterson op de voorjaarsledenvergadering van de Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren in de foyer van „Den Burcht". „Jaren achtereen hebben wy aangevoerd, dat wanneer de huur verhogingen geen geiyke tred hou den de steeds oplopende kosten van onderhoud, dit funest zou zyn voor een goede woningexploitatie. Huizen moeten onderhouden worden, anders ontstaat er verkrotting, waarmede niemand gebaat is want deze brengt enorm veel schade toe aan het alge meen belang van een goede volks huisvesting. De minister van Volkshuisvesting ziet dit belang ook in, hetgeen biykt uit het feit, dat hy een uitspraak van de Ged. Staten van Noord-Hol land waarin er op wordt gewezen, dat met de gerechtvaardigde eisen van huiseigenaren rekening dient te worden gehouden om de belangstel ling voor de exploitatie van particu liere woningen niet drastisch te doen verminderen, volkomen ondersteun de. Deze uitspraak is een winstpunt, maar zy moet ook gerealiseerd wor den. En wel spoedig, want de onder houdskosten sty gen nog steeds schrikbarend en hebben mede tot gevolg, dat het de grootste moeite kost om woningwetwoningen met huren van f25 tot f30 per week ex ploitabel te doen zyn. Daar deze kosten ook drukken op woningen met een veel lagere huur, behoeft het nauwelyks vermelding hoe het met de exploitatie van deze woningen ge steld is. „De voorzitter achtte het 'n grove onbiliykheid, dat huren van acht gulden per week niet mogen worden verhoogd „en dat terwyi by een eventuele reparatie de bouwvak ker by na evenzoveel uurloon op schrijft". De heer Van Iterson rele veerde voorts nog, dat ingevolge een uitspraak van enkele politieke werk groepen men méér dan nu het ge val is over moet hebben voor de huur van een goede woning. „Zo niet dan zal aan de huidige wanverhouding de huren stegen 265 procent en de In Leiden-Noord: Aan Leidse woningzoekenden wordt de kans geboden een flat te huren. Zij moeten dan echter bereid zijn om maandelijks een kleine zeshonderd gulden op tafel te leggen, waarbij de service kosten niet zijn inbegrepen. De N.V. Grootstad XII begint namelijk in de maand juni van dit jaar met de bouw van een tien verdiepingen tellende torenflat aan de Willem de Zwygerlaan in Leiden, naby de Zyl. Het ligt in de bedoeling van deze Nootdorpse bouwonderneming om veertig flats te verhuren. Twintig flats zyn reeds verhuurd aan de gemeente Leiden. De betreffende veertig flats bevatten vyf kamers en zyn van ruime afmeting: twaalf meter diep en byna elf meter breed met aan voor- en achterzyde een balkon over de gehele breedte. De flats worden gebouwd met o.a. centrale verwarming, luxueuze afwerking en liften. De flats, die In 1968 gereed zullen komen, bieden uitzicht over de Zijl en de Kagerplassen. De huren zullen variëren van f 495 tot f 595 per maand, exclusief servicekosten. Liefhebbers kunnen zich nu reeds voor de*e luxe-flats aan de rand van Leiden laten inschrij ven. onderhoudskosten met ruim 600 pro cent geen einde komen" Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer P. C. A. ten Broek, bleek dat de Leidse bond weer een actief jaar achter zich liet en de be langen van de 881 leden zo goed mo gelijk behartigde. De penningmeester, de heer B. Ba- kels, moest een klein nadelig saldo melden, dat echter van de kapitaals rekening kon worden afgeschreven. Bij de bestuursverkiezing wer den de periodiek aftredende heren Ten Broek, en L. Zitman (algemeen adjunct) by acclamatie herkozen. Daar de heer J. A. Eichhorn niet herkiesbaar was, werd in zyn plaats op voordracht van het bestuur even eens by acclamatie de heer G. Voge laar tot algemeen bestuurslid geko zen. Administrateur Alvorens tot de rondvraag werd overgegaan, richtte de voorzitter een hartelijk afscheidswoord tot de bondsadministrateur, de heer J. W. Smidt, die wegens het bereiken van de pensioengerechtige leeftyd zyn functie kort geleden neerlegde. De heer Van Iterson dankte de schei dende administrateur mede namens alle leden voor de wyze, waarop de ze ruim 32 jaar lang de Leidse bonds- belangen had behartigd. Tot bonds administrateur werd benoemd de heer J. N. Ouwerkerk. Koninginnedag in Burgemeesterswijk Het koninginnefeest dat de Leidse Burgemeesterswijk elk jaar organi seert beg int zo langzamerhand een traditie te worden. Ook aanstaande zaterdag zyn er weer vele activiteiten voor de jeugd van deze wyk. Van 9.30 uur tot 10.30 uur 's morgens is er een optocht met muziek voor alle kinde ren, waarby mooi versierde fietsen of steps worden beloond met prijzen. Een traktatie vormt de afsluiting van deze optocht. Van 11 tot 12 uur wor den er kinderspelen gehouden, in de middaguren ook, terwijl er dan te vens een poppenkastvoorstelling is. 's Avonds is er tussen zeven en negen uur vermaak voor de wat oudere jeugd. De diverse feestelijkheden spe len zich af op het plein Cobetstraat/ De Laait de Kanterstraat. Opleiding voor j public relations 1 (Van onze correspondent) In Nederland zal tegen het einde van dit jaar de opleiding voor de public relations begnnen. De cur sus, die een sterk sociaal-psycholo gisch karakter krijgt en op de prak- ryk wordt afgestemd, zal zowel mon deling als schriftelyk kunnen worden gevolgd. Op den duur zal worden ge streefd naar een officiéél erkend di ploma in de public relations, zo maakte de voorzitter van het Neder lands genootschap voor public rela tions, mr. A. Seret op een persconfe rentie bekend. De opleiding komt ge heel te staan onder auspiciën van ge noemde instelling en zal worden ge financierd door het Nederlands In stituut voor Efficiency. HAARLEMMERMEER Geslaagde agrariërs uit Haarlemmermeer In de aula van de lagere techni sche school in Hoofddorp, werd gis teren de slotavond gehouden van het cursusseizoen van het Agrarisch Cur sus Comité Haarlemmermeer. Zeven tig cursisten ontvingen uit handen van hun leraren een diploma, dan wel een getuigschrift. Uit ons ver spreidingsgebied waren dat: Metaalbewerking en lassen 1: I. Biesheuvel (Nieuw-Vennep), D. A. Byisma NieuwVennep), J. C. Geluk (Nieuw-Vennep)R. P. Gort (Nieuw-Vennep), W. P. Spelt, (Nieuwveen). Metaalbewerken en lassen 2: T. van Beek (Oude-Wetering)H. v. d. Heu vel (Abbenes), D. van Leeuwen (Nieuwkoop), J. W. Maat (De Kwa- kei), J. D. Marbus (Nieuw-Vennep), M. Möhlen (Oude-Wetering), Stam (Hoofddorp, J. P. A. van Sta veren (Nieuw-Vennep), H. P. Turk (Leimuiden) Motorengebruik: H. Krijger (Vyf- huizen), C. G. Monster (Nieuw-Ven nep), G. J. Nieuwenhuls (Nieuw- Vennep), N. Tamerus (Nieuw-Ven nep), M. J. W. Tensen (Nieuw-Ven nep). Maaidorsen en persen: J. C. J. v. d Poel (Lisse), W. van Reeuwyk (Vyf- huizen), idem (tevens getuigschrift graandrogen)J. Bulk (Nieuw-Ven nep), D. Van Egmond (Nieuw-Ven nep), G. A. Geluk (Nieuw-Vennep) A. C. Schouten (Vyfhulzen), W. van Veen (Nieuw-Vennep). Vervolgcursus spuiten in de land bouw: L. van den Heuvel (Nieuw- Vennep), J. W. Hoekman (Vyfhul zen), J. C. A. Parlevliet (Nieuw-Ven nep), H. A. Smits (Nieuw-Vennep), T. W. van Staveren (Nieuw-Vennep) Marktberichten bera 40-49. Violieren 32-38, 140-185, Tulpen 60-120, Narcissen 20- 36, Lathyrus 160-235, Anemonen 40-60 Pyrethram 200-310 per bos, Anjers: rood 20-24, roze 25-32. wit 20-24, Or- ohid Beauty 32-38, Gemengd 14-17, Tangerine 18-27, Fara Dlba 29-34 Ar thur 20-28, Keefer 30-34, Rozen: Rose- landla 40-51, Parel v. Aalsmeer 25-33, Geh. Dulsberg 20-41, Towny Gold 16- 18, Baccarat 42-59, Newyorker 15-21, Carol 20-25, Garnet 20-22, Pink Sen sation 32-37, Super Star 40-48 p. stuk Nymph 80-100, Valeta 30-40 p. tak. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 april Groenteveiling: waspeen per kist A- extra 12.40, Al 10.60-12.90. A2 4.90-9.60, B-extra 16.60, BI 14.20-16.90. B2 2.60- 4.70, Ol 11.80-12.20, 02 4-6.20, andijvie 1°7-129, rabarber 36-39, schorseneren 13-27, rabarber 36-39, witlof 80-143, radijs per bos 28, peterselie per bos 31. Aanvoer waspeen 193.000 kg. ROELOF ARENDS VEEN26 april Lathyrus 80-1.60. Irissen Wedgewood 90-1.30, Dominator 1.15, Van Vliet f TroschrysantenLyona 2.35-2.60, Bon nie Jean 1.95-2.00, Snygroen 45-63, Dhoronlcum 28-39, Narcissen 15-28, Tulpen Edith Eddy 32-53, Golden Har vest 48-84, Wlntergold 30-36, Lustige Wltwe 30-80, Apeldoorn 56-76, Queen Elisabeth 48-63, Algiba 72-86, Paris 51- 75, Golden Eddy 50-73 Sonja 42-68 Reforma 70-76, Auriola 60-68, Kleuren pracht 40-47, Oriënt Express 58-61, Tulpen gemengd 72-93 per bos. Am. Zorlna 16-18. Baccara 44-49. Carla 37, Anjers 10-28, ld. geplakte 10-22, Rozen: Super Star 32-36, Garnette en Carol 14-19, Begonia 43-49, Afrikanen 28 p. stuk. RIJNSBURG, 26 april Am. Anjers: Sim G.J. 20-23, rood 20-22, roze 18-21 wit 20-23. Shocking Pink 20-21, Mac Arthur 18-22. Farah Dlba 27 29 p st Dhoronlcum 110-150, Anemonen 310- 400, Narcissen: Cheerfulness 190-250 per 100, Fresia's 75-100. Tulpen kas- Kansas 100. Prins Walter 155. Sweet Harmonie 120, Parade 100, Elmus 100. China Pink 90. Golden Harvest 75-80 De bos, Tulpen koude grond gesneden 35-60, Lelietjes van Daalen 45-50. Chrysanten Polls wit 120 per bos WOERDEN. 27 april Kaasmarkt: kalm"* 1 PaXty' I3,44, Handel

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13