Radicale vernieuwing predikantenambt Polen herdenkt 1000 jaar christendom 'Waarom voor mannen geen kookcursussen?' alles kan met csta [p]fIjH//[I][f vraag handleiding in Jc winkel MET EEN ENKEL WOORD VRIJDAG 15 In het jaarverslag van Fokker wordt geconstateerd, dat Nederland een onmiskenbare achterstand heeft op het gebied van de ruimtevaart. Dit verschijnsel heeft Philips, Van der Heem ei\ Fokker doen besluiten, de Nederlandse regering te verzoeken na te gaan, of in ons land mogelijk heden bestaan om tot een nationaal programma voor de ruimtevaart te komen. Wij tekenen hierbij aan, dat uit deze zinsnede het verlangen blijkt, tot bundeling van Industriële en weten schappelijke krachten te komen op het gebied van de ruimtevaart. Een dergelijke „bundeling van krachten" heeft het ontegenzeggelijke voordeel, dat een gericht beleid gevoerd kan worden, dat doublures in research en ontwikkelingsobjecten kan worden voorkomen, en dat wellicht objecten ter hand kunnen worden genomen die de financiële draagkracht van één enkele onderneming te boven gaan. Maar juist op grond van die over wegingen heeft Nederland tezamen met andere landen en Eldo en de Esro in het leven geroepen om in groter Europees verband de vruchten van samenwerking te kunnen plukken. Een nationaal ruimtevaartprogram ma daarnaast kan naar onze mening slechts afbreuk doen aan de Europese samenwerking, die hetzelfde beoogt als thans op kleinere schaal voor ons land wordt bepleit. Een zelfstandig nationaal program ma zou slechts dan zin hebben, wan neer ons land door een achterstand en een te geringe bijdrage (finan cieel, technisch en wetenschappelijk) van andere landen het Europese pro gramma als een blok aan het been zou voelen, d.w.z.wanneer ons land een aanzienlijke voorsprong op de andere partners in de Europese sa menwerking zou hebben. Ook volgens het oordeel van Fok ker, dat (al of niet terecht) een on miskenbare achterstand signaleert, is hiervan evenwel geen sprake. Het pleidooi voor een nationaal ruimte vaartprogramma mist dan ook, naar het ons voorkomt, iedere grond, bo venal nu ons land het Estec-labora- torium (European Space Technology Centre) huisvest, voorlopig in Delft, binnenkort in Noordwyk. Deze vesti ging biedt ons land voordelen, die ver uitgaan boven wat wij nationaal op dit gebied tot stand zouden kunnen brengen. Het wil ons voorkomen, dat voor de afzonderlijke industrieën zelf inder daad nog een belangrijk terrein in de ruimtevaart braak ligt, maar dat ze ker voor langere tijd voor Nederland een zeer intensieve bijdrage aan een Europese bundeling van krachten de voorkeur verdient boven een natio naal programma. In geheel Polen luidden gisteravond de kerkklokken ter viering van het feit, dat 1000 jaar geleden het christendom in Polen ge vestigd werd, een herdenking die verstoord wordt door de toe nemende strijd tussen de communistische staat en de R.-K. Kerk. De primaat van Polen, kardinaal voor vergeving en verzoening, die Wyszynski, celebreerde de hoogmis voor ongeveer 15.000 pelgrims, die zich in de straten van Gniezno, de zetel van het eerste Poolse bisdom, hadden verzameld. Op weg naar deze stad in midden Polen werd de auto van de kardinaal bij de verschillende wegversperringen van de politie aan gehouden voor controle van reisdocu menten. De primaat mocht verder na zich bekend gemaakt te hebben. Geen vergiffenis De straten van Gniezno waren be plakt met biljetten met de leuzen „geen vergiffenis", die gericht is tegen de brief van de Poolse bisschoppen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Harderwijk (vac. C. d. Boogert) J. C. Schuurman te Schoon hoven te Farmsum M. Ruster te Anjum te Willige-Langerak en te Bablloniëntoroek W. A. Vlasblom, kand. te Rotterdam te Amsterdam-West (toez.) J. van Woudenberg te Mklden- meer. Aangenomen naar Marssum c.a. (toez.) H. E. Sterrlnga te Tlel naar Vinkeveen A. Klein Kranenburg te Hoevelaken naar Delft (vac. L. A. - die bedankte (vac. P. de Jong;. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven (vac. dr. W. v. d. Zwaan) L. L. v. d. Vliet, laatste- vrljgem. pred. te Gronlngen-Noord te VollenhovenSt.-Jansklooster J. E. Brederveld te Helmond te Kruinln- gen C. van Glnkel, kand.. te Hilversum te Gorinohem (3e pred.pl.) J. F. ter Hart te Valkenswaard, die bedankte voor Capelle a/d IJssel. Bedankt voor Enschede C. Ch Griffioen te Woerden. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Haulerwljk J. de FelJ- ter te Berkum. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Papendrecht J. P. Ver steeg te Wormerveer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leerdam G. Schlpaan- boord te Apeldoorn te Lelden L. Hulsman te Vlaardlngen, die bedankte voor Aagtekertce. verleden Jaar herfst aan de Duitse bisschoppen werd gezonden. Op de biljetten werden woorden geciteerd uit de brief van de bisschoppen „wij vergeven en vragen vergeving" die dwars gedrukt waren over de lijsten van Poolse gijzelaars die vermoord werden door de Duitsers en een af beelding van het kruis van Christus dat door de Duitsers in de goot ge smeten werd. Door de brief van de bisschoppen ontstond de hevige twist tussen staat en kerk en dit bracht het commu nistische regiem er toe buitenlandse kerkelijke dignitarissen, die naar Po len uitgenodigd waren, niet in het land toe te laten. In een korte preek zei Wyszynski dat Gniezno „het hele land geestelijk bijeen bindt. bij de verdediging van de geestelijke eenheid van het land vervullen wij een buitengewone belangrijke taak". Hij antwoordde niet op de beschuldigingen ln het partijblad Trybuna Ludu, dat hi) de viering gebruikte als een strijd tegen de communisten. Nadat de primaat uitgesproken was zwoeren massa's kinderen hun ge loof voor de volgende 1000 jaar te bewaren. Frans-Russische samenwerking in de ruimte Een Franse delegatie vertrekt vol gende week naar Moskou voor be sprekingen over mogelijke samenwer king tussen Frankrijk en Rusland op het gebied van het ruimteonderzoek. De Franse minister van wetenschap pelijk onderzoek, Alain Peyrefitte, deelde dit mee toen hij de Russische astronaut Alexei Leonow, de eerste die een „ruimtewandeling" maakte, begroette. Leonow brengt als gast van een Franse uitgeversmaatschappij een bezoek aan Parijs. „Kind op maandag" De Nederlandsche Zondagsschool Vereeniglng heeft een boeiend pro gramma ontworpen voor de hon derdste jaarvergadering, die 3, 4 en 5 juni in Amsterdam wordt gehou den. Naast de huishoudelijke zakeu en de jaarrede van de voorzitter, ds. J. H. ter Schegget, op de eerste dag zullen er vele hoogtepunten zijn, die het honderdjarig bestaan van de grootste interkerkelijke zondags schoolorganisatie, die ons land ryk ls, zullen markeren. Op vrijdagavond is er een ontspan ningsavond voor de deelnemers. Op zaterdag is er de opvoering van eer. speciaal voor deze dagen geschreven musical „Kind op maandag". Op die dag recipieert de vereniging ook, maar het wordt een receptie met veel afwisseling door medewerking van kindergroepen. Het feest wordt af gesloten met een „hoogdienst" in de Westerkerk op zondagmorgen, waar in ds. Ter Schegget hoopt voor te gaan. Noord-Ierland sluit de grens De regering van Noord-Ierland heeft besloten het komende week einde de grens met de Ierse repu bliek min of meer te sluiten om „in filtraties te verhinderen van subver sieve elementen uit het zuiden',, zo is per communiqué bekendge- kendgemaakt. Het wegverkeer tussen beide landen zal aan een scherpe controle worden onderworpen en van zaterdagavond half tien tot zondag avond 7 uur zullen tussen Dublin en Belfast geen treinen rijden. Zondag houden in de Noordierse hoofdstad Belfast republikeinen een optocht ter nagedachtenis van de republikeinse slachtoffers van de paasopstand van 1916. De autoritei ten vrezen dat leden van de IRA (het ondergrondse Ierse republikein se leger) van de gelegenheid gebruik zouden kunnen maken om onge regeldheden uit te lokken. *SATIOKAM> f b e in Interunie A ^TIONAAL BELEG N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag Staatssecretaris Egas: Staatssecretaris Egas (Cultuur, Re creatie en Maatsohappelijk Werk) heeft vanmorgen bij de opening van de internationael huishoudbeurs in Amsterdam gepleit voor een huishou delijke taak voor de man. „Als de vrouw mee moet helpen aan de pro- duktie, zullen wij bereid moeten zijn haar te helpen in de huishouding", aldus de staatssecretaris, die verder Ds. J. H. Sillevis Smitt houdt pleidooi voor: Voor een radicale modernisering van het predikantenambt heeft i lykschakeling van traktementen op gisteren in Utrecht gepleit de bekende oud-hoofdvlootpredikant leraarsniveau plus een bijbaan voor van de Kon. Marine, ds. J. H. Sillevis Smitt uit Bussum. Hij sprak I vri)w?1 elke PredilIant. D" laatste voor een forum van ruim vierhonderd predikanten op de jaarver gadering van de vereniging van predikanten van de Geref. Kerken. KERKDIENST IS ONE-MAN-SHOW Volgens ds. Sillevis Smitt is de ■predikant geen geziene figuur in de literatuur. De priester nog wel. De dominee verwijt men te veel vormelijkheid en te weinig mede menselijkheid. Bij de marine hoorde ds. Sillevis Smitt eigenlijk nooit een kwaad woord over Je zus Christus of over de bijbel, maar wel over de geestelijkheid. Kritisch ging de oud-hoofdvloot predikant in op de opleiding van de dominee. Twaalf procent van onze bevolking bezoekt op een gegeven mo ment een psychiater. De dominee echter, die ook herder wordt ge- Noorse zeemanskerk wordt gerestaureerd Het Noorse zeemanskerkje, een ro mantisch houten gebouw in het park aan de Westzeedijk te Rotterdam, zal worden gerestaureerd voor rekening van een Rotterdams zakenman. Het kerkje is langzamerhand erg in ver val geraakt. De Noorse predikant. John Svensen, die zelf met de verf kwast aan de slag was gegaan om het verval van zijn 50 jaar oude kerkje te maskeren, is nu van deze taak ver lost. De restauratie zal een twee jaar duren en volgens voorlopige be rekeningen f 200.000,kosten. AdverteDti» wees er op tijd bij Tot 31 mei krijgt u bij aankoop van een DAALDEROP snelkookpan een kookwekker f 10,95 cadeau. noemd, mist de kennis van bijvoor beeld de psychologie om in deze tijd een inderdaad dienstvaardig herder te kunnen zjjn. De opdracht van de predikant, zo als deze in zijn beroep! ngsbrief wordt omschreven, acht ds. Sillevis Smitt sterk verouderd. Zijn instructie om leraar te zijn stamt uit een tijd van veel analphabeten, waarin weinig no tabelen de wijsheid ln pacht hadden. Dit is nu anders. Niettemin is de kerkdienst nog een one-man-show. waarin de dominee alleen het woord voert, alsof anderen niets te zeggen hebben. Bijbaan voor iedere predikant Binnen de Geref. Kerken pleitte ds. Sillevis Smitt voor een moderator, die met een kleine gespecialiseerde staf centrale leiding kan geven. Ook wilde hij dat predikanten verpaatst en overgeplaatst kunnen worden, net als bij de marine, in plaats van pas sief afhankelijk te zijn van een be roep door een bepaalde gemeente. Voorts pleitte hij voor algemene ge- Proces in Witebsk In Witebsk in het noorden van Wit-Rusland is een proces begonnen tegen vijf Rus sen. die er van worden beschuldigd dat zij in de tweede wereldoorlog in dienst van de Duitsers zestig perso nen in dat gebied hebben mishan deld vermoord. De vijf mannen had den zich. volgens de tenlastelegging, bereid verklaard voor de Duitsers te werken nadat zij krijgsgevangene waren gemaakt. Kritische opmerkingen over kerk en hun werk daarin vernamen de gereformeerde predikanten op deze ook van de literator dr. C. Rijns dorp uit Rotterdam. Hij betoogde, dat er'n sterk functieverlies is van de preek door de algemene oververzadi ging met het gesproken woord en de daaruit voortkomende luistermoeheid. Hij wilde in de kerk een gelijkbe rechtigde ruimte voor de theologie en voor wat hij noemde de hymne, de lofzang. Dr. Rijnsdorp verzette zich ook te gen opvattingen die de kerk als in de i stituut een aparte zelfstandigheid Advertentie EEN MODERN ICO KÜPPERSBUSCH GASFORNUIS HEEFT ALLES WAT (j MAAR WENSEN KUNT! Uw Installateur kan het u precies laten zien - de rijk geïllustreerde, gratis folder zal het u uitvoerig vertellen. Meteen even een kaartje sturen aart de importeurs N.V. IMENEXCO Hoge Rijndijk 25 - Leiden 2 68 41. Filiaal: Houthem - St. Gerlach CL) van oordeel was dat heel veel be jaarden een stuk levensgeluk missen, omdat de man met twee linkerhan den staat. Wordt in een dergelijke huishouding de vrouw gebrekkig, dan rest nog sleohts voortijdig het verzorgingshuis. De heer Egas hield zijn gehoor voor, dat berekeningen van het C.B.S. hebben uitgewezen dat de man per week 7 uur meer vrije tijd heeft dan de vrouw. De vrye tijd is in 25 jaar met 50 pet. toegenomen, maar het meest voor de man, want als hij thuis is, neemt het werk van de vrouw nog toe, aldus de staatssecretaris. „Waarom laten wij de mannen geen huishoud- en kook cursussen volgen". De heer Egas pleitte voorts voor „waar- en prijsbewustzijn", en was van mening, dat het zelf creatief be zig zijn door bijv. meubelmontage, schilderen, behangen en tuinieren de sfeer in huis verhoogt. De beurs, die tot en met zondag 24 april duurt, staat in belangrijke mate in het teken van de vrije tijd van de huisvrouw en haar gezin. Er zijn 350 standhouders. Daarbij is een collectieve presentatie van de Poolse regering, die hiermede voor het eerst deelneemt aan 'n consumentenbeurs in Europa. Voorts zijn er een doe- het-zelf centrum en een super-tuin center. 19. Café chantant (Janvossensteeg 57): Lleke en Joop met o.a. Schotse volks liedjes. 8.30 nam. Hoogl. Kerkgracht 28: Leldse Smal film liga. Vakantiefilms. 6 uur nam. Schouwburg: K. en O. Annie M. G. Schmidt's musical „Heerlijk duurt het Logegebouw (Steenschuur)Splrl- tlsch Genootschap. Psychometrische séance. 8 uur nm. Adventkerk (Doopsgez. kerk)10- 10.30 uur v.m. bijbelstudie; 10.30-11.30 vm. ds. K. C. van Oossanen; 11.30- 12 uur vm. Avondmaalsviering. Café chantant (Janvossensteeg 57): Lleke en Joop met o.a. Schotse volks liedjes 8 nam. Schouwburg: K. en O. Annie M. G. Schmidt's musical „Heerlijk duurt het langst". 8 uur n.m. liedjes 8 nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing. 2.30 en 5.15 uur Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u v.m. Dr, Van Voorthuljzenschool: Pink stergemeente. Spr. dhr. K. Zeegers. 3 uur nm. Oude Rijn 5 (kerkgeb. Bapt. Gem.) Gemeente voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. Ons Centrum: Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen over „Zien met andere ogen". 10.15 uur vm. toekennen. „Het instituut is niets en kan niets, het is niet meer dan een administratie en een archief, wan neer er de ruimte niet is waarin de Heilige Geest kan waaien, aldus dr. Rijnsdorp. De onlangs ten behoeve van „Het Leger des Heils" gehouden collecte, bracht in Nieuwveen f 285,41 op; die voor het Nationaal Reumafonds, een bedrag van f 100,38. De door de zwemvereniging „De Gouwe" gehouden stroopwafelactie te nbate van het nieuw te bouwen zwembad heeft netto een bedrag van ruim f 800,— opgebracht. Humanisme en Rome Een delegatie van het nieuwe Vaticaanse „secretariaat voor de on gelovigen" gaat het komende week einde in Nederland besprekingen voeren met een delegatie van de Internationale Humanistische Bewe ging. Onderwerp van gesprek zijn: „De mens en zijn wereld" en „Ver standhouding in een pluralistische wereld". Het initiatief voor het gesprek, het tweede in een serie, is van het in 1965 opgerichte Vaticaanse secreta riaat uitgegaan. De eerste conferen tie is vorig jaar december gehouden De delegaties ontmoeten elkaar zaterdag en zondag in het r.-katho lieke vormingscentrum „De Hor- stinck", te Amersfoort. De Vaticaan se delegatie, die gehéél uit geestelij ken bestaat, wordt geleid door prof J. B. Metz, uit Münster (Duitsland) Leden zijn: prof. G. Girardi (Italië), prof. M. D. Shenu (Frankrijk), prof. L. M. de Rijk (Nederland) en prof Strolz (Duitsland). De delegatie van het Internatio nale Humanistische Verbond wordt geleid door prof. J. P. van Praa; (Nederland). Leden zijn: dr W. Bon- ness (Duitsland), prof. L. de Coninck (België), H. J. Blackham (Groot- Brittannië), T. H. Maccarroll (Ver wijnen, Hellouw, Haaften en Waar- Staten) en S. K. Das (India). denburg BINNENLAND Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: ms „Marinero" (20/4)Austra lië: ms „Regenstein" (20/4); Brazilië: ms „Alhena" (19/4); Canada: ss „Ar- kadia" (18/4); ms „Canadia" (20/4); Chili: ms „Kepwickhall" (20/4); In donesië: ms „Braunschweig" (17/4); Kenya, Oeganda. Tanganjika: ms „Pierre Loti" (17/4); Ned. Antillen: ms „Chiron" (19/4); Nleuw-Zeeland: ms „Cirrus" (18/4)ms „Ceramic" (21/4); Suriname: ms „Diogenes" (20/4); Verenigde Staten van Ame rika: ms „Kinderdijk" (20/4) Z.-Afri- ka (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „GoodHope Castle" (17/4); ms „Wo- nosari" (20/4). Inlichtingen betref fende de verzendingsdata van post pakketten geven de postkantoren. Gasleiding aangeboord Gister middag is by boringen in de Bon- kewei in Leeuwarden een enorme steekvlam uit de grond geslagen. Het bleek, dat de mannen van 'n Delfts laboratorium, dat een onderzoek ver richt in verband met de wegenaan leg. een gasleiding hadden aange boord. De vonken van metaal zet ten het gas in lichterlaaie. De brand weer werd het vuur meester met een ciroogpoederapparaat. In de centrale was inmiddels de gasdruk geredu ceerd tot een minimum. Betuwe-rout« De door vele toeristen gewaardeerde kersenroute in het Gelders rivierengebied heeft een belangrijke uitbreiding onder gaan. De liefhebbers van de natuur komende uit de richting Rotterdam en west-Brabant kunnen thans de zeer aantrekkelijke route met veel natuurschoon en vergezichten door diverse routes in het rivierengebied bereiken. De route begint in Gorin- chem, gaat over Dalem, Vuren. Her- Bijlmermeer De Bijlmermeer zal met ingang van 1 augustus voor lopig worden toegevoegd aan de ge meente Amsterdam. De desbetref fende wet van 6 april tot opheffing van de gemeente Weesperkarspel en voorlopige toevoeging van het gebied van die gemeente met een deel van de gemeente Ouder-Amstel aan de gemeente Amsterdam is gisteren in werking getreden, aldus blijkt uit Staatsblad 132 waarin de wet is geplaatst. Lege dieselstellen ontspoord Bij Hoorn zijn gisteravond omstreeks half zeven twee lege dieselstellen ontspoord, waardoor enige materiële schade is ontstaan. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Het treinverkeer ondervond geen hinder van deze ontsporing, aangezien de treinstellen zich niet op de hoofdspo ren bevonden. Er moest een kraan- wagen uit Utrecht aan te pas komen om de beide dieselstellen weer in het goede spoor te brengen. Auto tegen trein Op de met automatische halve overwegbomen beveiligde overweg in de stations straat in Maarheeze is gisteravond een personenauto, bestuurd door de 4c-jarige kok N. G. van Hoof uit Leende, in botsing gekomen met een goederentrein, komend uit de rich ting Eindhoven. De auto werd onge veer 150 meter door de trein meege sleurd en totaal vernield. De heer Van Leende werd met ernstig, doch niet levensgevaarlijk letsel naar het ziekenhuis in Weert overgebracht. De politie vermoedt, dat de auto bij het afremmen is doorgeslipt en door een der neergelaten spoorbomen is gereden. Man aangehouden De Rotter damse politie heeft een 25-jarige ca fetariahouder uit Rotterdam in be waring gesteld, terzake van dood door schuld onder invloed van alcohol. Hij heeft bekend dat hy in de nacht van dinsdag op woensdag op een zebrapad op de Pleinweg met zijn auto de 49-jarige mej. Bou- man heeft aangereden, die kort daarna overleed. De cafetariahou der zei na zijn arrestatie dat h\J was doorgereden, omdat hij onder in vloed van sterke drank verkeerde. Overleden na val van ladder Het 51-jarige schoolhoofd J. M. Pieters van de Kambergschool in Arnhem is gisteren in het Diacones- senhuis overleden aan de verwon dingen die hij opliep, toen hij eer gisteren by schilderwerkzaamheden aan zijn woning van een ladder viel, waarvan een sport brak. Het slacht offer kwam met zijn hoofd op een betonnen tegelpad terecht. BUITENLAND Gibraltar ter sprake In Lon den beginnen op 18 mei Spaans-Brit se besprekingen over Gibraltar. Zoals bekend erkent Engeland de Spaanse aanspraken op zijn kolonie niet. In de Algemene Vergadering van de VN werd enkele maanden geleden een resolutie aanvaard, waarin aange drongen werd op overleg over de kwestie. Opgravingen Beierse archeolo gen zijn in het Westduitse Kempten met nieuwe opgravingen naar de historische stad Cambodunum be gonnen. Cambodunum werd door de Kelten gebouwd en was gedurende lange tijd door de Romeinen bezet. Amateur-archeologen verrichtten in 1884 de eerste opgravingen. Sinds- d'en is een gehele Romeinse stad met tempel-, markt- en woonplaat sen blootgelegd. Bij de jongste op gravingen kwamen Romeinse mun ten, bekers en een Venusbeeld aan de oppervlakte. De eigenlijke Kelti sche stad is nog niet gevonden. Dit jaar bestaat daartoe de laatste ge legenheid, omdat het gebied volgend jaar zal worden bebouwd. Bomaanslaag in Ierland Een bom heeft gisteren een telefooncen trale in de buurt van de Ierse plaats Waterford verwoest en saboteurs ver nielden een telefoonkabel tussen zuidoost-Ierland en de hoofdstad Du blin. Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers. Men zegt dat de aanslag het werk is van het verbo den Ierse republikeinse leger. HAAGSE AGENOA VRIJDAG 15 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedie, Vraag me niets. Dlligentia. 20.15 uur. Nieuwe Kome die. Antigone. Kurzaal. 20 uur. Operagezelschap Forum. Oh meln Papa. ZATERDAG 16 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- e* Professor Bernhardt. riiP 2015 uur- Nieuwe Kome die, Antigone. K ureaal. 20.15 uur. Residentie Ork. Mont d'Or. 21 uur. Shaffy Chantant. ZONDAG 17 APRIL ^ouwburg. 14 uur. Haagsche Comedie, Vraag me niets. Kon Schouwburg. 20.15 uur. Haag- «^Comedie. Cactusbloem. Dlligentia. 14.30 uur. Malcolm Fra- ger, piano. Mont d'Or. 21 uur. Shaffy Chantant. MAANDAG 18 APRIL K„on- Schouwburg. 20.15 uur. Neder lands Danstheater. DINSDAG 19 APRIL Kon Schouwburg. 20.15 uur. Nieuw de orde Tonee'- Brouart herstelt ni^igentia' 20 UUr' J&u«dork- Haga- WOENSDAG 20 APRIL Kon Schouwburg. 20.15 uur. Neder landsche Comedie, Het ei Dlligentia. 20.15 uur. Bernard Kruv- sen, bariton. 3 MAANDAG Den Burcht: Leids Ol._ kenfonds Fllmvoorlichtlngsarcc Rest. Van der Heijden: e» bijeenkomst WD. Spr. mevr Someren-Downer 8 uur nrn.' Schouwburg: Zesde abonnenw Reding Opv. van Tchln-Tchli StadihulsGemeenteraad, a Stadsgehoorzaal (foyer): R filmavond over Zwitserland 0' H. Tiemstra. 8 uur n.m. DINSDAG Den Burcht (Jacobazaal)- K filmclub 16 „Baron von sen". 8 uur nrn. Hogewoerd 175: Dienstver* van Jehovaih's getuigen. 7251 Hotel Central: Aandeelhoui i N.V. De Leldsche Bouwvereeüf Hotel Centraal: Ned. Bond strijders en dragers van het tlekruis. Prijsschieten met tt 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenhi Kon. Ned. Natuurhistorische Ve nm. 7-8 uur WOENSDAG Breestraat 19: Ledeni Kon. Ned. My voor Tuli Plantkunde. 8 uur nam. Den Burcht: Leids Onderta Rijksmuseum voor Volkc Voordrachten J. H. M. Reyse van Wengen.,Het aardrljkskut'1' en de school". 8 uur mer UtlïB W. de Zwijgerlaan 105 spreksavond. 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en 0.1 serie Residentie-orkest o.l.v Maderna mm.v. Nlkita Magali 8 uiur nm. BIOSCOPEN Luxor: „Moord ln de slaapwi jr. Dagelijks 2.30. 7 en j] Zondag 2.30, 4.45, 7 en 1 Woensdag: „Patate", 14 Jr. Camera: „Geheim agent 05 18 jr. Dag. 7 en 9.15 uur. „Flipper de Dolfijn", a.l. Studio: „De dans van de relt Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. 2 4.45, 7 en 9.15 uur. Kernproef Op de proefterreinen van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie in de staat Nevada heeft gisteren weer een ondergrondse kernexplosie plaatsgehad. De explo sieve kracht was van „laag gemid delde sterkte", hetgeen betekent dat deze gelijk is aan die van 20.000 tot 200.000 conventionele springstof. Het is de dertiende kernwapenproef waarover dit jaar mededelingen zijn verstrekt. Malinowski naar Hongarije De Sowjetrussische minister van Defen sie maarschalk Malinowski zal 16 april in Hongarije aankomen voor een vriendschappelijk bezoek, aldus deelt het Hongaarse persagentschap MTI mee. Hij brengt dan een tegen bezoek voor dat wat zijn Hongaarse ambtgenoot, Lajos Czinega, in ok tober 1963 aan de Sowjet-Unie bracht. De duur van het bezoek werd niet bekend gemaakt. Eenheid. President Johnson heeft een wet ondertekend volgens welke met in gang van volgend jaar alle Amerika nen op de laatste zondag in april hun klokken een uur vooruit moeten zetten en weer terug op de laatste zondag in oktober. Tot dusver deed zich de chaotische situatie voor dat slechts in ongeveer de helft van de Amerikaanse staten een zomertijd gold. Geen belangstelling Het State Department heeft bekendgemaakt dat de VS bereid zijn een aantal Chinese geleerden toe te laten voor een bezoek aan Amerikaanse uni versiteiten. De woordvoerder van het ministerie zei dat Peking hiervan in kennis was gesteld, maar. voor zover hem bpkend, geen belangstelling had getoond. Trianon: „Thunderball", 14 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. Ji 7 en 9.15 uur. Lido: „De verknipte melkbïl''1 Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zfl gi 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Station 3 topsecret", 14; 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zet 4.45, 7.15 en 9.15 uur. ff: I „Trapeze", a.l. Ast ra-Wassenaar: vrijdag voor een moordenaar 14 Jr. 9.15 uur. Zond. 7 en 9.15 m nandoah, 14 jr. Zond. 2.30 f bie en het paard a.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Ten toons tellli vr,n Oskar Kokoechka. v.m.—4 uur nm.: zond. 1-4 e <t/m 18 april) De LakenhalDag. 10-4 u« I 1-*' uur Legermuseum Pesthulslu: uitzondering van zaterdag tu (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum (Steenstraat 1): I aags 13-17 uur Rijksmuseum voor de ge#*1 der natuurwetenschappen: W nu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der «f 1 Geopend voor spoedeisende! 1 apotheek Herdingh Blante I woerd 171. tel. 20502. Op za« april is in Leiden 's morgen t tot 12 uur, voor spoedeisende f bovendien geopend: apotheel 1 Steenstraat 35, tel. 20136, K dag-, zondag-, avond- en n«£ E van apotheek R. van BreestS burg te Leiderdorp wordt fj nomen door apotheek Hen» Blanken. De Oegstgeestse Apw' geopend. BIJ geen gehoor van uw bü specialist (of diens waarnen* op dokterstelefoon 22222. weerrapportei (Van hedenmorgen 1 f VUsslngen Selde Oe Bilt Fwente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Konenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Par\)s Bordeaux Irenoble Nice Beriyn Tritikfort vlUnchen ZOrlch Genéve Wenen .nnsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh oew. 3 geh bew 3 geh bew 3 motsneeuv 3 mist I sneeuw 4 hali bew -3 licht bew -f sneeuw sneeuwbui J motregen mist regenbu' zwaar bew half bew 1? regen licht bew zwaar bew zwaar bew geh bew half bew jj geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2