GATEN EN SCHEUREN VOORGOED DICHT MET ieref. Kerken breiden ^erk in Pakistan uit Haal heerlijke borrelworstjes in huis! Kerkdiensten Goede Vrijdag Kadervorming belangrijk AEG Happig op 'n hartig hapje? ZWANENBERG GOEDE VRIJDAG IN LEIDEN EN OMGEVING ALABASTINE TDERDAG 7 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 (Advertentie) leuenp korte termijn zullen zeven trianders door het Wereld- Q pnaat van de Gereformeerde ai.-.en worden uitgezonden Pakistan. In dat land wer- op het ogenblik al elf Ne inders (artsen, leraren, een )C]eer:oom en een predikant) in ClaaS* van Gereformeerde f' u 'dinq of het Werelddiako- De deputaten voor het 17M eldd'iakonaat hebben gister- besloten, de hulpverle- "ï-deébehalve met meer geld, met 500 ook met meer mensen te 'ü'.ljen en uit te breiden, om- bestflnen kadervorming van het •prekelrootstc belang vindt. il 12 indeel is dit mogelijk dank ader i elk jaar groter wordende op- ige sjten van de collecten voor het ddiakonaat. Tot nu toe hebben ereformeerde Kerken sinds 7 irl, de dag waarop dit jaar de eling voor het Wereld- laat werd gehouden, al twee n gulden overgemaakt, even- Is in het gehele jaar 1965. litzending van meer mensen is |k dank zij het succes, dat een van de Gereformeerde syno- feft gehad. Zij vroeg laatst, niet geld te geven, maar zich ook JnRjk in te zetten. Aan deze gaven ongeveer honderd ge leerden gehoor. Van hen ko- ,qua opleiding al vijftien per- in aanmerking voor directe ding. Andere zullen wellicht n ingeschakeld door de zen- Ldienst over de grenzen"), deputaten hebben een „pro- na" voor Pakistan opgesteld |e hand van adviezen van dr. t Klinken, directeur van het Al- •n Diaconaal Bureau, en prof. Bakker, voorzitter van de Sec- lereldhulpactie, die onlangs zijn jekeerd van een oriëntatiereis Pakistan. Zij hebben zich daar hoogte gesteld van de moge- len tot uitbreiding van het be te werk en de opzet van nieu- Djecten. Tevens hebben zij be- hoe het nog niet uitgegeven te van de zeven ton, die een le collecte voor India er Pa- vorig jaar september In de ge leerde kerken opbracht, het efficiënt besteed kan worden. Hulpverlening de opbrengst van deze specla- lecte (in verband met de oor- s inmiddels drie ton gebruikt serste hulpverlening aan vluch- en. Ook is een aantal voor- ,en verstrekt aan scholen, zie- lizen en andere instellingen, NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN oepen te A'dam-Slotervaart-Os- C. J. Tisslnk te Bodegraven te huizen (vac. P. Melse) W. Stolte «nerik te Weesp (vac. W. v. d. G. de Vries te Capelle a/d Us- te Den Haag-West A. J. Jelsma ordrecht. Bedankt voor Gouda J. Hengeveld) A. G. Baayen te and te Hartlngen C. Brilman eebeek. !F. KERKEN (VRIJGEMAAKT) bankt voor Edmonton (Ont., S. S. Onossen te Gronlngen- GEREF. GEMEENTEN K Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM die schade hebben geleden door de oorlogshandelingen. In Karachi wordt aan vluchtelingen uit land bouwgebieden een technische oplei ding gegeven. Zoals bekend heeft het project van dr. W. van der Linde in het vlak bij de grens van India gelegen dis trict Narowal (de aanleg van een dijk waardoor een eind is gekomen aan de jaarlijkse overstromingen) veel succes gehad. Men heeft nu voor Narowal een „zesj aren-plan" opgesteld, in samenwerking met de plaatselijke autoriteiten en kerken. Dit project omvat onder meer werk onder de vrouwen, agrarische voor lichting en technische training. Ver schillende gereformeerde kerken in Nederland zullen onderdelen van dit plan „adopteren" en financieren. Het echtpaar Van der Linde keert niet naar Narowal terug, omdat me vrouw Van der Linde is afgekeurd. Drs. J. van der Linde, een broer van „W." zal nu worden uitgezon den als sociaal-agrarisch deskundige. Verder zenden de Gereformeerde Kerken een landbouwdeskundige en een technicus. Dit Nederlandse team werkt samen met een team van drie Pakistani. Technische school In de stad Gujra-nwala staat een j technische school waarmee de Gere- 1 formeerde Kerken al sinds 1961 con tacten onderhouden. Het Werelddia- I konaat heeft onder meer beurzen verstrekt voor schoolgeld en inter- naatskosten en een halve ton bijge dragen voor de bouw van een nieuw, voor 120 leerlingen bestemd inter- naat. Thans is besloten, twee docenten naar Gujranwala te sturen. De uit zending van een commerciële kracht (de school heeft een werkplaats die ook opdrachten van derden uitvoert) wordt nog overwogen. In Lahore zal het werk onder de moslim- en christenvrouwen worden uitgebreid (er gaat een sociaal werk ster heen), evenals dat voor het blindeninternaat. Hetzelfde geldt voor Karachi, waar de verloskundige, zuster A. K. van Kamp, hulp krijgt van op zijn minst één nieuwe kracht. In Karachi zal verder ook de steun aan het vrouwenproject, de kliniek en het werk onder de analfa beten worden uitgebreid. Over een aanvraag van het dis trict Thai (zes arme dorpen) voor een soortgelijk hulpproject als dat in Narowal moet nog een beslissing worden genomen. Het werclddiakonaat is ook actief in andere landen en werelddelen, zo als onder meer India, Indonesië en Latyns-Amerika. Deskundigen zul len dit jaar nog een oriëntatiebe- zoek brengen aan Latijns-Amerika. Gift Geref. Kerken voor kapiteine van Leger des Heils Het Werelddiakonaat van de Gere formeerde Kerken heeft gisteren 12.000 gulden overgemaakt aan ka pitein Eva den Hartog van het Le ger des Heils. Kapitein Den Hartog verricht al enkele jaren medisch hulpwerk in Kongo. Ze begon indertijd op „een bromfiets met verlostasje", daarna reed ze achtereenvolgens op een scooter en een motorfiets en nu be schikt ze over een busje met bran card. Met de gift van het Werelddiako naat kan nu waarschijnlijk ook haar liefste wens, een kleine mobiele kliniek, in vervulling gaan. De Goede, Vrijdag staat wel op onze kalender, maar heeft het nog nooit tot een algemeen erkende christelijke feestdag kunnen brengen. Economisch schijnen daar grote bezwaren tegen te bestaan. Ik weet niet, of we dat te zeer moeten be treuren. De dag valt meestal te vroeg in het seizoen om er een „goede vrije" stranddag van te maken, maar een algemeen er kende christelijke „uitgaans dag" (inclusief bondsdagen) zou het toch wel worden. Niet, dat ik wat tegen het strand, of uitgaan of zelfs bondsdagen heb, maar de combinatie van deze dingen met de Goede Vrij dag, lijkt mij toch minder ge slaagd. Wat dan? Moet het dan tot een algemeen erkende chris telijke „boete-dag" worden? Ook daartegen zou ik grote be zwaren hebben. Waarom? Niet, omdat ik iets tegen boetè heb! Integendeel! Het is een goede, ernstige, noodzakelijke zaak! Op zichzelf past tegenover het feit, dat in deze wereld de eni ge schuldeloze, rechtvaardige, die „allen heeft welgedaan", gerechtelijk vermoord werd, al leen maar het paars van de schaamte en de boete. En, als u dan bovendien nog de bood schap aangaande deze Jezus de Nazarener ernstig neemt, dat in Hem God Zelf naar ons is toegekomen, om ons onder Zijn Heerschappij te brengen, dan blijft er maar één ding te doen over: „Diep in de grond weg kruipen van schaamte". Wij moeten bovendien immers be denken, dat het in de geschie denis, die de Evangeliën ons doorgeven, niet alleen maar gaat om een gebeurtenis die, waarschijnlijk op de 9de april van het jaar 29, op de heuvel Golgotha nabij Jeruzalem, heeft plaats gehad, waarvoor wij de schuld die mensen van toen in de schoenen kunnen schuiven, WOORD VAN BEZINNING maar om een dagelijks plaats grijpend iets, nl. dat wij nog altijd bezig zijn Hem te bespot ten en uit te jouwen, Hem te verraden en te verloochenen, Hem te verwerpen en te kruisi gen. De foto van een oorlogs correspondent van een kruis beeld in de puinhopen van een kathedraal is meer dan alleen maar een schokkend plaatje, het is de droeve werkelijkheid van een mensheid, die de ka thedraal van de wereld tot een puinhoop maakt en daarin het Kruis van Christus opricht. Hoe zullen wij anders hiertegenover, nee, tegenover Hem staan, dan als boetelingen? En toch zou ik er bezwaar tegen moeten heb ben de Goede Vrijdag uit te roepen tot een algemeen erken de christelijke boetedag. In de eerste plaats, omdat boete, van buitenaf opgelegd, tot een zui ver formele aangelegenheid zou worden. Boete is daarvoor te persoonlijk en kan alleen maar persoonlijk worden beleefd en doorleefd. Een collectieve schuld kan alleen tot een schuldbelijdenis en tot boete worden, als men zyn aandeel in die schuld persoonlijk voor zijn rekening neemt. Een boete dag zou tot boete zonder per soonlijk berouw worden en daarom de zin van boete ver liezen. M.a.w. zyn doel voorbij schieten. In de tweede plaats heeft boete ook iets in zich van „iets willen stellen" tegenover dat wat misdaan werd, in een po ging het weer goed te maken, de fout te herstellen. In het verlengde hiervan heeft men dan ook al serieus gedacht over een rehabilitaiteproces t.a.v. Jezus van Nazareth. Maar, dat is immers onmogelijk! Onmo gelijk, omdat wij, zoals reeds gezegd, met z'n allen, sinds dóe eerste Goede Vrijdag, niets an ders hebben gedaan, als voort te gaan met de kruisiging. Bo vendien zouden wij dan aan de eigenlijke betekenis van Goede Vrydag voorbijgegaan, en te enenmale de zin niet verstaan, waarom Goede Vrydag nu juist „Goede Vrydag heet. Want, dit is het geweldige, waar een mens nooit over uitgedacht, uit gestameld raakt. Goede Vrij dag predikt ons: „God, de heer Zelf, heeft boete gedaan en het alles weer in orde gemaakt!" Ik weet het, het zijn lege woorden, tegenover dit geweldi ge. Maar, hoe zal ik het anders zeggen? Het wonder van het Kruis van Jezus Christus is immers dit, dat God al ons ver zet, onze vijandschap aan Zich Zelf heeft laten uitrazen en het oordeel, dat, op zuik doen van ons, alleen maar komen kan en moet, Zelf heeft doorleden, het alles verzwolgen heeft in Zyn triomferende Liefde. Dat bleek op de Paasmorgen! Hij heeft geboet, Hij heeft tegenover onze, niet meer goed te maken, schuld Zyn alles overwinnende Liefde gesteld. Dat maakt de zwarte dag van het jaar 29 tot een „Goede" Vrydag. Daarom kan Goede Vrijdag alleen maar een feestdag zijn voor allen, die boetend aanbidden en dus lof- zingen Zyn heerlijke Naam! Ach, en dat kun je en moet je tenslotte overal, zelfs in je „overall". Lelden Herv. Gem.. Pieterskerk: Visscher te Den Bosch. Chr. Geref. Joh. Poort 7 u ds. P. Kloek (HA). Hooglandse Kerk: geen dienst we gens restauratie. Marekerk: 7.30 ds. J. M. D. van den Berg (HA). Oosterkerk: 7.30 u ds. J. Groot (HA). Bethlehemkerk7.30 uur ds. Joh, Poort (HA). Maranathakerk7 u ds. H. J. van Achterberg HA Bevrijdingskerk: 8.30 u ds. H. Bou- ter (HA). Konlngskerk7.30 u ds. L. Kievit (HA). Vredeskerk: 7.30 u ds. D. J. Vossers (HA). Eglise Wallonne: 7.30 uur ds. J. M. Oharensol HA Acad. Ziekenhuis: 10 u ds. J. Maas kant. Diaconessenhuls: 10 u ds. J. de Wit en dr. K. Dronikert (HA). Geref. Kerk. Zulderkerk: 7.30 u ds. De Boer. Petrakerk: 7 u ds. Haverkamp. Oude Vestkerk: 7 u dr. Dronkert. Maranathakerk: 8.30 uur ds Krone- meyer. Bevrijdingskerk: 7 u ds. Bovenberg. Groenhoven: 7 30 u ds. Maaskant. Rem. Kerk: 8.30 u dr. W. A. Cramer (HA). Chr. Geref. Kerk: 7.30 u dr W. Ve- lema. Geref. Gem.: 7.30 u ds. Van Dam te Werkendam. v rt8r|fearKerk (vrijgenv): 8 u ds. J. Doopsgez. Gem.: 7.30 u ds. H. van Bilderbeek (HA). Evang. Luth. Kerk: 10.15 u ds. J. C. Hamel te Monnikendam. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 7.30 u dienst van Goede Vrijdag. Vrij Kath. Kerk Vreewljkstr. 19): 10.30 u Mis van Goede Vrijdag. Baptistengem.: 7 30 u ds. L. Nleman te Den Dolder (HA). Evang. Chr. Gem. (Mlddelstegracht 3): 8 u Avondmaal voor alle gelovigen. Nieuwe Aoost. Kerk (H. Rijndijk) 7.15 u dienst. Aarlanderveen Herv. Gem.: 7.30 u ds. A. Vink te Katwijk a/Zee. Chr. Ge ref. Kerk: 7 u Dienst des Woords Ge ref. Kerk: 7.30 u ds. W. J. van Hoek. Alphen aan den R(|n Herv. Gem., Adventskerk. Jullanastr.: 7.15 u ds. W. Verwelj (HA). Opstand!ngskerk: 7.15 u ds. M. Hanemaaijer. Martha-Stichting: 10.30 u ds. J. Veen (HA). Oudshoorn- seweg Witk I: 10 u en 7 u (HA) ds. G. Cadée. Wijk n. Sionskerk: 7.30 u ds. H. Koudstaal (HA). Wijk III, gebouw Onderweg: 7 u ds. J. H. Bogers te Al phen. Geref. Kerk, Maranathakerk: 7.30 u ds, W. Tom. Salvatorikerk7.30 ds. G. Vesseur. Goede Herder: 7.30 u ds. G. A. Westerveld. Chr. Geref. Kerk (donderdagavond 7 april). Jeruzalem- kerk, Griipenstelnstr.7.30 u ds. H. C. van der Ent te Katwijk aan Zee. Rem. Geref. Gem.. Van Mandersloostr.7 u ds. Van Mervennée te Den Haag. Benthuizen Herv. Gem.: 7.30 u ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem.: f'.3C u ds. F. Harlnok. Bodegraven Herv. Gem,: 7.30 u ds. Bailke (HA). Bethlehemkerk. Nieuwer- brug: 7.30 u ds. Den Hartogh (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. C. J. TLsslnk. Nieuwerbrug: 7.30 u ds. R. v. d. Berg Geref. Kerk (vrijgem.)6.45 u ds. H. Boskoop Herv. Gem.: 7.30 u ds. W. L. Heijmans en ds. A. de Leeuw (HA). Rem. Kerk: 7 u ds. A. Hoff- BERAN NAAR V.S. Kardinaal Beran, die na 17 jaar huisarrest in Tsjecho-Slowakije werd vrijgelaten, zal maandag voor een 18-daags bezoek In de Verenigde Staten aankomen. De 78 jaar oude kardinaal is de hoogste r.k. prelaat die van achter het ijzeren gordijn een bezoek aan de Verenigde Staten komt brengen. Toen hij huisarrest had was het de kardinaal niet toegestaan zijn taak als aartsbisschop van Praag en primaat van Tsjecho-Slowakije te vervullen. In 1965 kreeg hij toe stemming om Tsjecho-Slowakije te verlaten teneinde het oecumenische concilie in Rome bij te wonen. Daar verhief Paus Paulus VI hem for meel tot kardinaal. Geboortebeperking en pil De pas uitgebreide pauselijke com missie voor de geboorteregeling zal in juni in Rome een belangrijke vol tallige zitting houden om een rap port voor de Paus op te stellen. Hierin zullen de opvattingen en mogelijk aanbevelingen van de commissie opgenomen worden over voorbehoedsmiddelen, die reeds lang voor rooms katholieke verboden zyn. Dit werd vandaag uit de omgeving van kardinaal Ottaviani vernomen die de vorige week door de paus be noemd is als voorzitter van de uit gebreide commissie. Het is de bedoe- OPGELET ALLEEN BIJ DE ORIGINELE ALABAST1NE STAAT DE NAAM GROOT OP HET PAK ALABASTINE ZET IETS UIT EN KLEMT ZICH DAARDOOR MUURVAST IN GA TEN. SCHEUREN. BARSTEN. NADEN ENZ. BOVENDIEN WERKT FIJN VER MENGD ALABASTINE MOOI STRAK AF. GEEN WONDER DAT ALABASTINE 'T MEEST GEKOCHT 'T MEEST GEBRUIKT WORDT. HAALVOOR ZATERDAG ZO'N PAK ALABASTINE IN HUIS VOOR tOOJ KARWEITJES 454 GR. F 1.20 missie begin juni zullen bijeenko men voor hun eerste voltallige ver gadering. Dit zou de Paus in staat stellen later in die maand, mogelijk op zijn naamdag (24 juni) in het openbaar over de geboortebeperking te spreken. Vernomen wordt dat kardinaal Ot taviani de deskundigen van de com missie verzocht heeft voor de voltal lige zitting uittreksels samen te stel len over de laatste wetenschappelijke ling van alle 73 leden van de com-studies over de pil. Raketten trappelen van ongeduld Ten gevolge van de stormen, die nog steeds op een hoogte van 7500 tot 12000 meter boven Kaap Kenne dy woeden, heeft de Nasa gister avond de proeflancering van een Atlas-Centaur raket voor de vierde is al vijfmaal uitgesteld. maal afgelast. Het doel van de vlucht Ls de eer ste dubbele ontsteking van een wa terstofmotor in de ruimte en het manoeuvreren met een Surveyor- maan vaartuig. Thans zal geprobeerd worden de raket hedennacht om 2 uur Ned. tijd te lanceren. De lancering van een om de aarde cirkelend atronomisch laboratorium zal hedenavond om 20 uur 36 Ned. tyd plaats hebben. Deze lancering 7.30 u ds. J. Spoelstra. Hazerswoude Herv. Gem.: 7.30 u ds. G. Jonkers (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. BrLnk. Hlllegom Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. J. Bronsgeest (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. W. P. H. Pouwels. Chr. Ge ref. Kerk: 7.30 u ds. W. van Dijk. Hoogmade Herv. Gem.: 7.30 u ds. Fred. J. Broeyer (HA). KatwUk aan den Rijn Herv. Gem., io en 7.30 uur ds. Mak- 10 lokaal school Narcisstr.: 10.30 u ds. C. R. H. ter Haar Romeny. vlootpred. M.V.K. Valkenburg (HA iGeref. Kerk: 7.30 u ds. A. C. van Beek. Katwijk aan Zee Herv. Gem., Nwe Kerk: lu u ds. Bouman; 7.30 u ds. Van Roon. Oude Kerk: 7.30 u as. Vroegin- dewey (HA). Ichtuskerk: 7.30 u ds. De Vos (HA). Hulpkerk Hoornes: 7.30 uur ds. Boer (HA). Geref. Kerk, Voorstraat: 7.30 u ds. Bakker. Zeehospitium.6 u dB. Pijlman. Chr. Geref. Kerk: 8 u ds. van aer Ent. Geref. Kerk (vrijgem.): 7 u ds. Bos te Leiden; 8.30 u ds. Breen. Geref. Gem.: 10 u ds. van Dam te Wer kendam. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 uur Leesdlenst. Koudekerk aan den Ryn Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. Quak (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. Makkinga (HA). Leiderdorp Herv. Gem.: 10 en 7.30 u ds. J. P. Honnef (HA). Geref. Kerk; 7.30 u ds. J. van Drie. Lelmuiden Herv. Gem.; 7.30 u ds. P. L. J. Wapenaar (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. J. Baayens. Lisse Herv. Gem., Grote Kerk: 10 u ds. H. G. Oostlnga (OB); 7 u ds. S. Kooistra (HA). Helv.kapel: 10 u ds. S. Kooistra (HA); 7 u ds. H. G. Oos tlnga (HA). Geref. Kerk; 7.30 u ds. A. E. van der Woude. Chr. Geref. Kerk: 7.30 u ds. D. H. Blesma. Geref. Gem.: 7.30 u ds. W. Suyker. Geref. Kerk (vrij gemaakt) 7.30 u ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 7.30 u Leesdlenst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 7.30 u ds. D. Oliemans. Ohr. Geref. Kerk: 7.30 u dhr. J. van Leeuwen. Rem. Ger. Gem.: 10 u ds. T. Mayer. Geref. Kerk: 8 uur ds. J. D. de Vries te Hoofddorp. N'ieuwveen Herv. Gem.: 7 u dhr. J. van Hoek te Leiderdorp. Geref. Kerk: 7.30 u ds. H. C. A. Meinders. Noordwijk aan Zee Herv. Gem.: 10 u ds. A. L. Lapré. Geref. Kerk: 7.30 u ds. H. A. van Bottenburg. Herv. Ger. EvangVGLO -schoolSchoolstr2 7.30 u ds. C. Vos te Gouda. Noordwilk-Binnen Herv. Gem.: 10 Kerk: 7.30 u ds. W. Dekker. Ned. Prot. Bond (donderdag): 7.30 u ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo (HA). Oegstgeest Herv. Gem., Groene Kerk: 10.30 u ds. W. E. Verdonk (HA); 7 u dr. P. L. Schoonhelm te Lelden (HA). Pauluskerk: 7 u ds. J. Irik (HA). Vrijz. Herv.: 7.30 u ds. M. J. Wagen voorde (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. Vegter. Oud? Wetering Herv. Gem.: 9.30 en 7.30 u ds. LalQeman (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. C. A. Verhoog. Rem. Geref. Gem.: 7 u dr. A. W. Cramer (HA). Rljnsaterwoude I rv. Gem.: 7.30 u ds. Joh. Stehouwer t< Alphen a/d Rijn (HA). Chr. Geref. Kerk: 7.30 u Dienst des Woords. Rynsburg Herv. Gem., Grote Kerk: 10 u ds. J. van Dok te Noordwijk- Binnen. Bethelkerk: 10 u ds. M. C. Groenewoud; 5.30 u ds. H. van Gosli- ga. Geref. Kerk, Rapenburg: 7.30 u ds. Van der Linde. Geref. Kerk (vrijgem.): 8 u ds. J. Douma. Chr. Geref. Kerk: 7.30 u ds. G. de Vries. Sassenhelm Herv. Gem.: 10 uur (OB) en 7 u (HA) ds. W. H. Walvaart. Geref. Kerk: 7.30 u ds. H. v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 7.30 u ds. L. S. den Boer. Ned. Prot. Bond: 10.30 u ds. W. H. Meihuizen te Den Haag. Ter Aar Herv. Gem.: 7.30 u ds. Llndenburg (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. Helner. Noordwilkerhout Hen-. Gem.: 10 en 7 u ds. A. H. Smits (HA). Valkenburg Herv. Gem: 10 en 6.30 u ds. D. Lekkerkerker (HA). Geref. Kerk: 7.30 u ds. Langeler. Voorhout Hen-. Gem.: 10 en 7 u ds. Adr. Oskamp (HA). Voorschoten Herv. Gem., Dorps kerk: 10 u ds. Saraber (HA); 7.30 u ds. Meijerlng (HA) Rijndijk: 7.30 u ds. Van der Geest (HA) Hulp en Heil: 7 u ds. Zijlstra (HA). Geref. Kerk: 8 u ds. Modderaar. Geref. Kerk (vrijgem.) 6.30 u ds, J. Douma te Rijnsburg. Warmond Herv. Gem.: ds. D. J. Vossers te Lelden; 7 u ds. Aalbers te Oegstgeest (HA). Woubmgge Herv. Gem.: 7.30 u ds. Kempenaar. Geref. Kerk: 7.30 u ds. Dethmers. Zevenhoven Herv. Gem.: 7 u ds. F, de Jonge. Geref. Kerk: 7.30 u ds. J. Boer te Woerden. Zoetenvonde Herv. Gem.: 10 u ds. R. Hengstmangers; 7 u ds. R. Hengst- mangers (HA. Zwammerdam Herv. Gem.: 7.30 u ds. C. L. v. d. Broeck (HA). Geref. Kerk7" Apparaten voor kleurentelevisie f 2500 a f 3000? Wat de kleuren-t.v. betreft, hoopt men bij Philips dat in de komende maanden de uitspraak zal vallen over het te kiezen sy steem. In Engeland zal men in het najaar van 1967 met de kleu ren-t.v. beginnen, en het ziet er naar uit, dat dit in Nederland dan ook het geval zal zijn. In 1968 be gint Philips in dat geval met de leveranties en waarschijnlijk zul len deze liggen in een orde van grootte van enige tienduizenden toestellen. De prijs van een kleu ren-t.v. ontvangtoestel rr.l, naar het zich laat aanzien, komen te liggen op f 2.500 tot f 3.000. Een en ander zal bepaald niet de dood betekenen van de zwart-wit toe stellen. In Amerika b.v. ivordt nog altijd circa 60% zwart-wit toestel len verkocht en dus 40% kleuren- ontvangers. Het verslag van Philips zegt hierover nog het volgende: Grote energie wordt besteed aan de vele problemen die samen hangen met kleurentelevisie. Er wordt niet alleen gewerkt aan on derdelen en materialen voor de gebruikelijke driekanonsbuis, maar ook aan andere mogelijkhe den van kleur enw eer gave. De on derzoekingen in verband met het bestaan van verschillende syste men voor kleurentelevisie in Europa, en de hiermee samen hangende werkzaamheden aan vertragingslijnen en -schakelin gen voor ontvangers hebben tot positieve resultaten geleid. Voort durende verbetering vond plaats aan de studio-apparatuur voor kleur enuitzending en. Advertentie MOOI WEER TERRASWEER! bü Hotel-Café-Restaurant „SEINPOST" NOORDWIJK AAN ZEE Kon. Wilhelmina Boulevard 17 Telefoon 01719—2515 Overdekte en onoverdekte terrassen. Vrij uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte en Midget Golfbaan. 30 u ds. J. Wagenaar. Rem. u ds. H. Cramer te Epe (HA). Staan. Verkeerde medicijnen toegediend ZIEKENBROEDER VOOR RECHTBANK Tegen een 20-jarige ziekenbroeder, werkzaam in huize Servatius in Ven- ray, waar geestelijk gestoorden ver pleegd worden, heeft de officier van Justitie bij de Roermondse rechtbank, mr. W. Uiterwaal, gisteren zes maan den hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar gevorderd we gens het toebrengen van zwaar licha melijk letsel de dood ten gevolge heb bend. Op 3 december van het vorige jaar diende de ziekenbroeder aan vijf pa- tienten van Huize Servatius een slaapmiddel toe, somnifen genaamd. Vier van de vijf patiënten ondervon den geen nadeel, behalve dat ze suf en slaperig werden. De vijfde echter raakte bewusteloos en liep later een longontsteking op. aan de gevolgen waarvan hij overleed. De broeder verkeerde in de mening een laxeer middel te hebben toegediend, maar gebleken is dat hij in de medicijnkast op de slaapzaal de verkeerde fles heeft gepakt. Sinds enige dagen stond namelijk het slaapmiddel in een grotere fles dan voorheen in de kast, in kleur en aan grootte gelijk aan het laxeermiddel. Zonder op het etiket te letten of aan de fles te rui ken diende hij te goeder trouw 20 ku bieke centimeter van het middel toe. De man stond overigens by zijn su perieuren bekend als een accuraat en concentieus verzorger. Wegens gebrek aan controle op het geneesmiddel vroeg de officier zes maanden voor waardelijk. De verdediger mr. Van Boven zei te betwijfelen of het oor zakelijk verband tussen het toedienen van het somnifen en de longontste king wel duidelijk was komen vast te Advertentie s<?der«lc tti'z° goed!

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7