Schol te en Vul tink ongeslagen Mr. Van der Willigen bestuurslid KNWl Hans Parrel maakt in Zweden debuut als international T Straffen vernietigd in „doping-zaken ZATERDAG 2 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD SPORT van vandaag |//i kampioenschap anker kader 47-2 dank zij kunsthallen hoge moyennes Eerste overwinning van Roodenburg Henk Scholte en Hans Vultink. de koplopers in het toernooi om de nationale biljarttitel ereklasse anker kader 47/2 in Sneek, heb ben voor elkaar gistermiddag niet willen onderdoen. Beiden beslis ten hun partij tegen resp. Janus Jacobs en Lambert van Leur in twee beurten. INVLOED Het enige verschil was. dat de Eindhovenaar de 400 caramboles in een lange reeds aan elkaar reeg, ter wijl Vultinks totaal uit twee grote moten was opgebouwd: een van 230 en een van 170 caramboles. Tussen de 2 beurten van Van Vul tink kwam Van Leur nog tot een res pectabele serie van 212. waarmee hij de verliezer aan het andere biljart, de aan zijn stoel gekleefde Jacobs, in een wel zeer schril licht plaatste. Ja cobs kwam niet verder dan twee pun ten. Overtroffen Tevoren had de tweede hoofdste delijke representant. Flip Beekman, al eveneens zichzelf ver overtroffen. In vier beurten, met een slotserie van 196, versloeg hij de Haagse vishande laar Piet Buijs. Drie winnaars, die totaal slechts acht beurten nodig hadden voor 1200 caramboles. Een hetzelfde, waarmee Scholte na de derde ronde leidde. De invloed van de kunsthallen, die het ivoor met al zijn natuurlijke nukken hebben verdron gen. is onmiskenbaar. Gemiddelden die voorheen slechts in het libre kon den worden verwezenlijkt, zijn nu ook mogelijk gebleken in het anker kader 47/2. Overigens, zoals vooral Scholte bewees, maar ook, zij het in mindere mate Vultink, Van Leur. Beekman en Van Nijnatten, is het kaderspel in deze vorm een in lijnen gevatte vorm van het libre geworden. Moeilijk Scholte en Vultink hebben het 's avonds niet zo gemakkelijk gehad. Scholte vocht in het begin meer te gen zichzelf dan tegen zijn tegen stander, waardoor hij na vijf beurten nog slechts 101 punten had vergaard, tegen Van Leur 37. r de mee hij Scholte echter niet kon inti mideren. Toen Scholte zijn zelfver trouwen had teruggevonden, scoorde hij er wederom lustig op los met een serie van 299 stelde hij de zege vei lig- Hans Vultink ontmoette onver wachte tegenstand van Janus Jacobs, ofschoon Vultink met een serie van 186 in de vierde beurt een ruime voorsprong nam (111—198) na vijf beurten. Toen liet Jacobs echter zijn ware gezicht zien. Heel behoedzaam, de tijd nemend voor elke stoot, voer de hij de score langzaam op totdat hij tenslotte strandde op 136. Vultink. moegeworden van het zitten, was uit zijn cadans en had hierop geen ant woord. Toen daarop Jacobs nogmaals met 58 carambales voor de dag kwam zag het er somber voor de Aaltenaar 305219. Vultink herstelde zich echter op tijd en met 181 werd hij bleef daarmee met Schol te Ij itslagt LZC'er de jongste speler (21 jaar) van het nationale waterpoloteam (Van onze sportredactie) Het Nederlands waterpoloteam staat dit weekeinde voor twee j lastige wedstrijden. In de Zweedse hoofdstad Stockholm treden de mannen van coach Ruud van Feggelen aan tegen de nationale j teams van Zweden en Finland. Het zijn twee duels uit een lange j reeks wedstrijden, die als voorbereiding geldt voor de Europese kampioenschappen 1966. Roodenburg 400 10 123 40.— Van Nijnatten 280 10 100 28.— Buys 111 4 49 27.75 Beekman 400 4 196 100.— Scholte 400 2 400 200.— Jacobs 2 2 2 1. Van Leur 212 2 212 106.— Vultink 400 2 230 200.— Beekman 400 8 148 50.— Roodenburg 210 8 143 38.75 Van Nijnatten 400 14 83 28.57 Buys 235 14 74 16.78 Jacobs 305 7 136 43.57 Vultink 400 7 181 57.14 Van Leur 77 6 37 12.83 Scholte 400 6 299 66.66 STAND: hoogste Wereldstrijd van dames in Nederland De KNWU zal In 1967 behalve de wereldkampioenschappen op baan en weg voor amateurs en professionals ook die der dames organiseren. De regenboogstrijd bij de dames zal zo als gewoonlijk in het programma worden ingevlochten. Intussen staat het reeds vrijwel vast dat de wereldkampioenschap- pen in 1967 eind augustus begin sep- 1 tember zullen plaatsvinden De KNWU heeft nog niet beslist of eerst de weg en aan de baan wordt Varkevisser deelt winst met Van Dijk Het heeft Cees Varkevisser in *Un vooruitgespeelde partij uit de vijfde ronde, tegen Van Dijk, wederom niet meegezeten. Na bijna de gehele partij in het voordeel te zijn geweest, bleef de winst voor de LDV-speler tenslotte onvindbaar. In een opnieuw ingewikkeld opge zette partij, schuwde Varkevisser de strijd niet tegen de gerenommeerde verreden of omgekeerd. Dat zal mede Van Dljk Toen Van Dijk in het mid afhangen van de omstandigheden denspel een onnauwkeurigheid be- i bijvoorbeeld de huisvesting van ging scheen Varkeviser zijn eerste tienduizenden) in Zuid-Limburg. De winstpartij te zullen boeken. Vlak wens van de UCI is om de wegkam- voor jje tijdcontrole. beging hij echter pioenschappen het laatst te houden ^e f0Ut om [e vroeg op schijfwinst Van Dijk via -eindspel op het HENK SCHOLTE op eerste plaats daarvan wordt vaak afgeweken. Ook het vorige jaar in San Sebas tian werd eerst c*> de weg gereden, hetgeen trouwens ook dit jaar bij de organisatie van de srijd om de regen boogtruien in West-Duitsland zal geschieden. De KNWU zal wel op zeer korte termijn een commissie van deskundigen naar Heerlen zenden het parkoers in ogenschouw te men. Want voor de twintigste i nippertje in remisehaven kwam. veer de technische commissie de UCI het parkoers komt keu- i ren. moeten alle afspraken inzake - verbeteringen van het wegdek e.d. i, rond zijn. 1. Scholte 2. Vultink 3. Beekman 4. Van Nijnatten 5. Van Leur 6. Jacobs 7. Roodenburg 8. Buys Vijfde Leidse renner Van Amsterdam professional Na de Swift-renners Gerben Kars tens en Bart Zoet en de Leidse le den van het Haagse Sparta, Reinier van Zeist en Henny van Gent, heeft ook een derde Swift-lid de stap van de amateurs naar de professionals I gemaakt, de 25-jarige Jan van Am- I sterdam. Hy heeft deze week zijn de KNWU (de hon- i dit seizoen) ontvangen. Amsterdam heeft op het 33.51 ogenblik nog geen onderkomen by de Nederlandse wielerploe- gevonden. Wel onderhandelt hij Willem II RIH-for- Wegwedstrijden in gedrang (Van onze sportredactie) 28.90 27.20 27.09 j met de 19.71 De burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, die on langs lid is geworden van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie is gisteren tijdens de in Utrecht gehouden jaarvergadering tot hét bestuurslid van deze sportorganisatie benoemd. Mr. Van der Wil ligen volgt de heer A. S. van Ommeren op. VOLLEYBALCOMPETITIE Nieuw Brunhilde gedegradeerd. (Van i De dan hilde hebben de competitie '65. dat in de service een sterk wapen bezit, had weinig moeite om de eigen aanval te lanceren op de doorgaans ongevaarlijke acties die KVC aan de een zege kunnen besluiten. Voor de I overzijde van het net produceerde Katwijkse formatie was dat niet van j fet 15-10, 15-7 en 15-10 bleef Zaan- streek 65 in de meerderheid. grote betekenis, maar voor de Leid- I Veel moeilijker heeft het Haagse se dames was daarmee de degradatie Blokkeer het gehad tegen Nieuw- uit de Overgangsklasse naar de Af- Brunhilde. Het is jammer dat An- drlings Eerste klasse een feit. n<*e vfn Venet'ë" "'f' T" zelfvertrouwen hebben gehad in deze KVC trad tegen Zaanstreek '65 aan competitie. Herhaaldelijk lieten zij met 2 invalsters voor Hannie de Best daardoor op de kritieke momenten en Krijna Ravensbergen-Schaap. Die de zege aan zich ontfutselen. Via invalsters deden geen onverdienstelijk i 13-12 won Blokkeer de eerste set met werk. Het volleybal is hun dan ook I Binnenkort zullen de drie door de KNWU in Italië bestelde tandems I aankomen, zodat de gegadigden bij- tijds kunnen beginnen. Het kampi- oenschap op tandems zal echter niet I op 4 en 11 augustus in Amsterdam 1 maar op een nader te bepalen datum I tezamen met de ploegachtervolging op de baan in Utrecht worden ver- I werkt. Ook het programma van de dames, die vorig jaar voor het eerst officieel op de weg om een nationale kampioenstrui streden, wordt uitge breid, namelijk met de individuele achtervolging over 3 km. Dit kam pioenschap is verwezen naar de baan in Apeldoorn. Somber met de paplepel ingegoten. Hun na men spreken voor zich, 'n.l. Alie Schaap en Mijntje Guyt. Intussen was het verband in de Katwijkse ge lederen met deze aanvulling uit het tweede hoe kranig deze zich ook weerden duidelijk zoek. Zaanstreek Voor één speler van het Neder lands team wordt het eveneens een uitermate belangrijk week einde. Hans Parrel, de Voorscho- tense speler van de Leidsche Zwemclub, die op het ogenblik in Amsterdam medicijnen studeert, maakt in Stockholm zijn debuut als water polointernational. „Het zal moeilijk worden, daar twijfel ik geen ogenblik aan. Oefen wedstrijdjes zijn heel anders dan landenontmoetingen. Maar toch, het moet kunnen Hans Parrel speelt sinds 1962 in LZC en werd reeds in 1963 gekozen voor de jeugdtrainingen. Tot een in terland heeft hij het nooit gebracht. Wel speelde hij mee in officieuze wedstrijden. Dit winterseizoen was hij één van de vijftien geselecteerden voor de nationale waterpoloploeg. Dit weekeinde is hij één van de elf spe lers. Utrecht 2027 augustus 1966 Deze periode speelt voortdurend door de gedachte van Hans Parrel, met zijn 21 jaren de jongste van de A-selectie. Het is de week van de Europese kampioenschappen zwemmen, water polo en schoonspringen, die in Utrecht worden gehouden. Of Hans Parrel er dan ook bij zal zijn? „Ik maak een redelijke kans zegt de blonde, 1,87 meter grote LZC'er. HANS PARREL redelijke kans. (Foto L.D./Holvast) „Bij het toernooi in Amersfoort, waar ik overigens de tweede dag wegens een val niet kon spelen, noemde Ben Planjer nog steeds een invloed rijk man in het nationale zwemwe- reldje mij bij de opvallende spe lers. Dus wie weet Eerst zullen we echter wel de wedstrijden in Zwe den en later nog in Emmen en Oost-Berlijn moeten afwachten Weekeinde Van de weekeindtraining in Be verwijk zegt Hans Parrel: „Het is niet altijd even prettig. De omstan digheden waaronder je traint zyn niet zo best als in Amsterdam, waar de training vroeger werd gehouden. Na de zware avondoefeningen (van 8 tot 10 uur) kan je onder het bad in de kelder bijzonder slecht, soms zelfs helemaal niet slapen. Ruud van Feggelen, die het principe „hard-worden" huldigt, verlangt 's ochtends om zeven uur (tot negen uur) echter weer alles van je Je bent dan ook dood-op wanneer je thuiskomt en aan je weekeinde heb je verder ook niets meer Jam mer, want veel vrije tyd heb ik door die studie toch al niet meet". Weer titel voor Ria Rietveld? De Diekmansporthal in Ensche de is morgen de plaats waar de bes ter turnsters van Nederland de fi nale om het nationale kampioen schap zullen uitvechten. Favoriete is de voormalige titelhoudster Ria Riet veld uit Bodegraven, die in de te Haarlem gehouden eindstrijd een voorsprong van 0.35 punt heeft be vochten op de Amsterdamse Thea Belmer. Dat is natuurlijk geen oog- verbindende marge, maar het moet toch wel vreemd lopen, wil iemand j 15-13. In de tweede set Haagse dames, zonder een groot over wicht te etaleren, sterker (15-10) en nadat Nieuw-Brunhilde de derde set, met 15-2 had gewonnen, was er nog van alles mogelijk. Maar na deze daverende setwinst was het Leidse vuur echter uitgebrand. Blokkeer nam in de vierde set een 9-0 voor sprong. Een t.o. bracht wel wat meer rust en daardoor weer wat construc tief spel bij Nieuw-Brunhilde. maar Blokkeer hield fel vechtend de winst vast. 15-11 en 3-1. Advertentie ZONDAG a.s. 2.30 uur de belangrijke derby ROODENBURG-LUGDUNUM Sportpark NOORD. Mr. G. C. VAN DER WILLIGEN bestuurslid KNWU Bij de bestuursverkiezing werden verder commandeur J. F. van Duim en mr. F. W. D. C. A. van Hattum herbenoemd. De heren R. van Dalen, H. M. W. Westerlaken. H. M. Vintges en A J. H. Starrenburg, werden voor hun ver diensten met het zilveren wiel onder scheiden. Programma Het programma van de baankam- pioenschappen zal dit jaar aanmer kelijk worden uitgebreid. In de eerste plaats zal voor de amateurs het tan demnummer, dat met ingang van 1966 behalve bij de Olympische Spe len ook in het schema van de wereld kampioenschappen is opgenomen, worden verreden. de nuchtere Bodegraafse de titel ont- Waarschuwing in plaats van een jaar schorsing De Raad van appèl van de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport heeft de straffen, die door de straf commissie waren opgelegd aan de beroepstrainers M. Bouwhuis, L. Schoonhoven jr. en de eige naar/trainer R. J. Barendse wegens het aantreffen van een vreemde stof in het speekselmonster van de bij hen in trainig zijnde paarden vernietigd. De Raad geeft het bestuur van de NDR in overweging de betrokken trainers alsnog een waarschuwing te geven de bewaking van de hen toevertrouwde paarden met grotere zorgvuldigheid te verrichten. Zoals bekend waren de trainers gestraft met intrekking van de trainers- en rijdersvergunning voor de tijd van 12 maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het door de beroepstrainer J. Wagenaar jr ingestelde beroep tegen de hem gegeven waarschuwing wegens de kwalificatie „twijfelachtig" tien turnsters deel. Onder wie helaas Van het speekselmonster van het paard Antilope-R werd door de niet de kampioene van vorig jaar, de Raad niet ontvankelijk verklaard daar de tegen hem genomen maat- krachtig werkende Jannie Vierstra. regelen waarschuwing en de bepaling dat tot nader order alle Door een blessure mag zij nog altijd i winnende paarden van zijn entrainement op ongeoorloofde midde niet aan wettetrijdturaen beginnen. jen zullen worden onderzocht geen appèl mogelijk is. De eerste zes na de halve finale in Haarlem verschillen overigens maar weinig. De puntentotalen spre ken 'in dit opzicht duidelijke <of be ter: onduidelijke) taal: 1. Ria Riet veld 36.85 pnt, 2. Thea Belmer 36.50, 3. Grietje van Essen 36.25, 4. Nel van Bekkum 36.05, 5. Margo Klees 35.85, 6. Willy Gielen 35.55. Op enige afstand volgt dan als heel verdienstelijke zevende de Leid se Fransje van Deursen (Brunhulde», die voor het eerst sinds haar ernstige beenblessure weer aan een Neder lands kampioenschap deelneemt. De kans is gering dat Fransje, die een paar jaar geleden tweede werd, zich hoger opwerkt. Daarvoor lijkt de puntenachterstand iets te groot, maar het behoud van die zevende plaats zou al een heel behoorlijke prestatie zijn. Aan de eindstrijd in Enschede, die voor een deel door de tv wordt uitgezonden, nemen in totaal Deze. mededelingen deed de voor zitter van de KNWU. dr. F. van Dijk. op de jaarvergadering van de KNWU. Hij liet een somber geluid horen over de toekomst van de wegsport. Ik vrees, dat door het toenemende verkeer de wegwedstrijden in het ge drang zullen komen. Het is nu al zeer dubieus of voor de grote wegwedstrijd voor profs op koninginnedag van Rotterdam naar Meerssen (de Am- stel Gold Cup) het ministerie van Verkeer en Waterstaat wel toestem ming zal verlenen". Dr. Van Dijk kondigde aan. dat de bestrijding van de doping in ons land voortgezet zal worden. De KNWU zal echter in het onderzoek niet meer de eigen medische commissie betrekken maar een beroep doen op de com- Het dagelijks bestuur van de KNSB missie bestrijding doping van de NSF heeft gisteren een bespreking gehad en de pas opgerichte vereniging van met de heer P. L. Bergstöm over sportartsen, een eventuele in diensttreding als directeur van de KNSB. Behoudens enkele formaliteiten van administratieve aard werd tussen het bestuur en de heer Bergström volledige overeenstemming bereikt. De datum van indiensttreding zal met het oog op de huidige werk zaamheden van de heer Bergström in nader overleg worden bepaald. Piet Bergström directeur KNSB Waterpolonieuws Voor de waterpolocompetitie van de kring Gouwe-Rijnstreek staan er enige belangrijke wedstrijden op het programma. In de Leidse Overdekte komen vanavond (aanvang 8 uur) de teams van De Zijl en het Alphense AZC tegen elkaar in het water, terwijl dinsdagavond in het Goudse Spaardersblad 'aanvang 9.35 uur) de wedstrijd De Gouwe- GZC 2 wordt gespeeld. De winnaars van deze duels maken de beste kans op de kringtitel. Hoe komt mijn club uit Roodenburg Keereweer. B. de Jonge, Ooyendijk, De Klerk, Hensen. Van Weerlee, Van der Broek. Den Cte, Heymans, De Vos. E. de Jonge LFC Den Hoed, D. Sira. H. Sira. P. de Jong. L. de Jong, Van der Heijden. Rietkerken, Van der Starp, De Wit, Gübler, Nleuwenburg. Lugdunum Peters. Crama. Krijgsman. Ba velaar. N.N.. B. de Roo. De Kier. Oppelear, Van der Lin den, Collé, Redel. ASC N.N., Key, Spiering, Bek kering, Zwanenburg. Oppenheimer, Hoope, Van Aken. Staal. De Goey, Raaphorst. DOCOS G. Dubbeldeman. Van Marwijk, Van Polanen, Kamphues, Van Zijp. Brasker, B. van Dinten, Vrisekoop, Zonneveld, A. van Dinten, P. Dubbeldeman. Sportsplinters In de damesdubbelspelen van het internationale toernooi van de tennisclub Nice hebben Els Spruyt en Lidy Jansen-Venneboer. (Neder land) een overwinning behaald in de kwartfinale op het Italiaanse dubbel Evelyne Terras en Pierette Tacchinl met 8-6. 6-1. De Russische gewichtheffer Ser ge Lopatin, een vroeger lichtgewicht, verbeterde tijdens wedstrijden in Moskou het wereldrecord drukken in het middengewicht met 149.5 kg. Het oude record stond met 148.5 kg op naam van zijn landgenoot Vyakes- law Kozlow. Topper in Leiden Roodenburg- Lugdunum (Van onze sportredactie) Voor de tweede maal in dit seizoen staat er voor morgen een plaatse lijk duel in de tweede klasse op het programma. Op het sportpark Noord treden de elftallen van Roodenburg en Lugdunum tegen elkaar aan. Op het eerste gezicht moet deze wed strijd een zege opleveren voor kop loper Roodenburg. Maar. de blauw zwarten maken de laatste weken (ondanks een gelijke spel en een overwinning) niet meer zo'n sterke indruk. Lugdunum in degrada tiegevaar vecht voor haar be houd en kan wel eens voor een verrassing zorgen. LFC komt op eigen terrein binnen de lijnen tegen het Haagse Quick. De „Haantjes", die dit jaar hu 75-jarig jubileum vieren, staan er in 2A niet al te best voor en de kans dat LFC een steekje laat vallen lijkt dan ook erg gering. In de derde klasse A verandert er waarschijnlijk morgen niet veel. De beide koplopers Alphen *n Olympia hebben in hun uit wedstrijd tegen resp. HVV en Al- phia de beste kans op winst. Al- I tior kan twee punten rijker worden 1 door een zege op Delft. Of er in 4 A ook geen veranderin gen in de volgorde komen, moet evenwel worden afgewacht. Immers de streekontmoetingen in deze af- j deling leveren steeds verrassende resultaten op. Zo heeft DOCOS op eigen terrein nog niet van Teijlin- gen gewonnen en krijgt ook Lisse het tegen VVSB zwaar te verdu ren. Bij SJC Nicolaas Boys zal de balans waarschijnlijk naar de kant van de Noordwykers door slaan. terwijl by Warmunda DOSR en ZLC Concordia H er weinig krachtsverschil zal zyn. i 4 B moet LDWS van Oliveo winnen om een kansje op redding te behouden. Voor Wassenaar staat er tegen DONK nog maar weinig op het spel. ASC tenslotte zal in 4 D tevreden kunnen zyn met een puntenverdeling tegen BMT. Temeer, omdat het nog niet zeker is of de roodzwarten volle dig binnen de lijnen kunnen ko-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7