Verhogingen passeren royaal gevarengrens Heel kort gesprek Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! FR ANSEN MOETEN KOSTEN BETALEN MET EEN ENKEL WOORD ,eidóe LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 MAART ty SALARISSEN WETHOUDERS: (Van onze Enschedese correspondent) Over het algemeen worden in de raadsvergaderingen weinig woorden gewyd aan de salarissen van wet houders en de verhogingen die deze ondegraan. Niettemin blijkt dat de verhogingen van de wethou derssalarissen royaal de door de re gering bepaalde gevarengrens van 7 procent overschrijden. Hetzelfde zou men kunnen zeggen van de salarisverhoging van over heidsambtenaren. Deze is nogal in gewikkeld samengesteld, maar komt toch neer op een gemiddelde van S'4 procent. In de topsalarissen is zelfs 'n verhoging te constateren ge lijk aan die van de wethouders die flink boven de 10 procent uitgaan. De verhoging van de wethouderssa- alrissen variëert van 7.6 procent voor gemeenten van 3000 tot 4000 inwoners, tot 11,25 procent voor ge meenten van 40.000 tot 60.000 inwo ners. Minder is de stijging van wethou derssalarissen in gemeenten boven de 100.000 inwoners, namelijk in die van 100.000 tot 125.000 bijna 8 procent en die van 125.000 tot 150.000 ruim 8.4 procent. Iets minder dus, maar nog altijd ruim 1 procent boven de gevarengrens. De wethouderssalarissen worden vastgesteld door de Gedeputeerde Staten in de provincies, naar nor men die door de rijksregering wor den vastgesteld. Deze normen la ten een bepaalde speling toe. In de gemeenten van 80.000 tot 100.000 in woners bijvoorbeeld bedraagt deze speling 4700 gulden. Als minimum Een jaar voor „goudvissen" De Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend een 24-jarige loonslach- ter uit de hoofdstad wegens diefstal met braak conform de eis veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaar delijk en aftrek van de coolopige hechtenis. De man had in de nacht van op 27 november van het vorige jaar een gat geslagen in de door een hek werk afgeschermde ruit van een Amsterdamse juwelierszaak en met een zelfgemaakte hengel voor een waarde van f25.000 aan gouden rin gen horloges en halskettingen uit de etalages gevist. Vervolg van pagina 1 Conservatieve invloeden in de Sow jét-Unie Terwijl de partij bereid lijkt te zijn de economie in zekere mate te „ont-ideologiseren", schijnt men ech ter terug te komen van een parallelle ontwikkeling in eigen-kring, zoals die onder Chroesjtsjow aan het licht was gekomen. In partijpolitiek opzicht af wijkende meningen zullen nog slechts geduld worden als zij berusten op een goed gefundeerde kritiek. Be langrijk is in dit verband dat de al vóór het congres gehoorde kritiek op de „negatieve invloed" van liberale schrijvers ook een plaatsje in de rede van de partijleider heeft gekregen. De conservatieve schrijvers zullen nu beslist nog luider van zich laten ho ren. Een politieke „de-Chroesjtsjowise- ring" is vaag te bespeuren in het feit, dat de door de voormalige leider in gevoerde regel, volgens welke in al lerlei instanties een bepaald percen tage partijleiders na elke ambtsperio de voor nieuw kader plaats moet ma ken, weer opgeheven is. De bedoe ling van deze bepaling was vooral de jonge generatie meer invloed te geven. Zij zou in de praktijk echter ook een zekere democratische in vloed kunnen hebben. Nu is het „voorschrift" in een „mogelijkheid" veranderd, in feite voordat het wer kelijkheid was geworden. Het argu ment is hetzelfde als dat van de be paald meer liberale Joegoslaven (weir systeem hier als voorbeeld heeft ge diend), die tobben met het probleem dat al te grote verandering in de leidinggevende kringen de continui- teit van het bewind in gevaai kan brengen. Terwijl dus blijkens het begin van het 23ste partijcongres de buiten landse politiek van de Sowjet-Unie grotendeels onveranderd zal blijven, heeft de binnenlands-politieke ont wikkeling ongetwijfeld een wat scherper accent gekregen. (Ji dit spectaculair tot uiting zal komen door een demonstratief gedeeltelijk eerherstel van Stalin of bijvoorbeeld slechts door een rehabilitatie van de in 1957 door Chroesjtsjow verstoten „anti-partijgroep' rondom Molotow, Malenkow en Kagnowitsj moet wor den afgewacht. Het feit dat de in 1961 van dezelfde fouten beschuldig de ex-president Worosjilof al op de eerste dag van het congres in het partijpresidium werd gekozen, zegt niet veel. Hij is nooit definitief ver stoten. Voor de meeste Sowjetrussische burgers zullen voornamelijk ideolo gische zaken, als hierboven oehan- deld, inmiddels veel minder te bete kenen hebben dan het feit dat hun een vijfdaagse werkweek (van 41 uren) in het vooruitzicht wordt ge- steld. Nu werkt men in de Sowjet- Unie in zes dagen 42 uur. Bovendien is een bejaardenverzekering voor Kolchozboeren aangekondigd. Inte ressante beloften, waarover zeker nog meer zal worden gezegd, maar die natuurlijk weinig revolutionair klinken. wordt hier genoemd het salaris 16.000 en als maximum 20.700 gul den. Alle provincies met uitzondering van Utrecht hanteren de maximum beloning. Wel worden de gemeente raden gehoord, maar de beslissing ligt tenslotte bij de provinciale be sturen. En de gemeenteraden zeg gen er niet zo veel over. „Gevaarlijke" c.a.o.'s „Het gesprek duurde niet lang ger dan een sigaret". Zo drukte de heer Bakker, secretaris van het C.N.V. het uit gistermiddag na de bijeenkomst van minister Veldkamp met het College van Ryksbemidde laars en de Stichting van de Ar beid. Het driehoeksgesprek ging over droi c.a.o.'s: voor de handelsonder neming GoereeOverflakkee, voor het grondpersoneel van de K.L.M. en voor de apothekersassistenten. Volgens Rijksbemiddelaars waren al deze contracten over de grens met de gevarenzone heengeschoten en zij hadden de minister geadviseerd de ze c.a.o.'s onverbindend te verkla ren. De minister deelde in de bijeen komst mede, dat zijn standpunt sinds vorige week ongewijzigd was gebleven. Dat betekent dus zyn ve to over de betrokken c.a.o.'s. Twee de Voorzitter Boon van het N.V.V. zei „Het was met anderhalve minuut gebeurd. Dat we niet eerder uit de vergadering zijn gekomen kwam. omdat we koffie kregen aangebo den". De Stichting van de Arbeid zal nu de betrokken partijen op de hoogte stellen van het standpunt van de minister. Zij kunnen de aan gevochten bepalingen dan in over eenstemming brengen met de ziens wijze van de bewindsman. Doen zij dat niet en bieden zij de c.a.o.'s on veranderd ter goedkeuring aan, dan moeten zij er rekening mee houden, dat deze bepalingen door de minis ter onverbindend worden verklaard Een afspraak over een nieuw ge sprek van de minister met College en Stichting is niet gemaakt. Er zijn nog geen andere c.a.o.'s, waarvoor de rode vlag is gehezen. In tegen stelling tot andersluidende berichten: ook niet voor de c.a.o.-dagbladjour- nalisten. Belastingverhoging in Amerika? President Johnson zal het congres volgende maand misschien vragen om een belastingverhoging met onge veer vijf miljard dollar als de prij zen blijven stijgen. Er is echter nog geen beslissing genomen. Johnson verklaarde dit toen hij vragen beantwoordde van jongelui die een jaar in gouvernementsdienst zijn geweest. Hij zei dat niemand natuurlijk graag een belastingverho ging wil, maar dat hjj ervan over tuigd is dat het Congres liever een belastingverhoging van 6.5 of 7 pro cent ziet het voortduren van de in flatie Johnson zei dat zijn meeste advi seurs blijkbaar van mening zijn dat de tot nu toe getroffen maatregelen om de inflatie te bedwingen niet vol doende zijn. Johnson zei, dat er gesproken is over drie alternatieven: controle door de regering, vermindering van Advertentie Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden DEN HAAG: Elke dinsdag, en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk, seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan« toor. Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: -fa Tijdens de vergadering van de tienjarige Novib in het Ktirhaus in Scheveningen heeft Prins Bernhard aan prof. dr. E. de Vriesdie de Novib gaat ver laten en zich in de Verenigde Staten zal vestigeneen bijzon dere penning van verdienste uit gereikt. Rechts op de foto prof. De Vries en in het midden drs. H. A. Korthals. Een forum heeft gediscus sieerd over het beleid van de No vib. De discussies geschiedden aan de hand van geschreven in leidingen. In een daarvan deelt prof. De Vries mee, dat de tien jarige Novib in totaal f 8.472.350 heeft uitgegeven voor 79 projec ten. NAVO-overleg in Parijs De bondgenoten van Frankrijk in de NAVO willen dat de Franse rege ring alle kosten voor haar rekening neemt van de door haar verlangde ontruiming van de NAVO-hoofd- kwartieren en de Amerikaanse en an dere buitenlandse bases op Frans grondgebied, zo werd gisteravond van NAVO-zijde onthuld. De veertien NAVO-partners van Frankrijk kwa men tot dit standpunt tijdens de door minister Luns geleide middagzitting van de permanente NAVO-raad in Parijs, waaraan de Fransen niet deel namen. Op de bijeenkomst werd voorts be paald dat Frankrijk van de voordelen van het collectieve, geallieerde waar schuwingssysteem en andere aspecten van het gecombineerde luchtverdedi gingsstelsel zal worden uitgesloten. De V.S. zijn voorts vastbesloten de Franse eis met betrekking tot de ont ruiming van de 21 Amerikaanse bases in Frankrijk, op rechtskundige gron den te bestrijden, aldus Amerikaanse zegslieden in Parijs. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zou volgens hen wellicht binnenkort vijf geheime Amerikaans-Franse ak koorden openbaar maken krachtens welke de bases in Frankrijk werden de federale uitgaven met vijf tot tien miljard dollar en een belastingver hoging van ruwweg vijf miljard dol lar. Hij zei dat niemand van controle houdt en dat de federale uitgaven moeilijk veel beperkt kunnen worden, zodat de belastingverhoging over blijft. Naar verluidt zou Frankrijk op zijn laatst tegen juli van dit jaar zijn officieren uit de NAVO willen terug trekken. Ook zouden dan de Franse troepen in West-Duitsland aan het NAVO-bevel worden onttrokken. Ver der zou Frankrijk een voorlopige ter mijn van een jaar hebben vastgesteld voor de verdwijning van de NAVO- hoofdkwartieren uit het land. Waar nemers geloven dat Parijs bereid zou zijn deze termijnen te verlengen. West-Duitsland heeft gisteren in een nota de Franse regering meege deeld dat het een geïntegreerde de fensie-structuur in de NAVO nood zakelijk blijft achten. Het is nu on zeker of de Franse troepen straks nog in West-Duitsland blijven of zullen worden teruggetrokken. Wat de verplaatsing van de hoofd- kwartieven van de NAVO betreft is uitgekeken naar Brussel, maar ge vreesd wordt voor overbelasting van die stad, daar hier al EEG en Eura tom zijn gevestigd. Een compromis suggestie was om het NAVO-opperbe- vel (SHAPE) in Brussel te vestigen en het secretariaat-generaal in Am sterdam, Den Haag of Luxemburg. Minister Luns nam als indruk van de conferentie mee, dat de Franse desertie de eensgezindheid van de resterende veertien landen eerder had verhoogd. Alleen Portugal had zich wat discreter getoond door niet aan de discussies deel te nemen. De financiële en economische as pecten van de Franse ontrouw zullen heel wat zorgen baren. Men beraamt dat de gezamenlijke NAVO-landen voor een bedrag van 1% miljard dol lar aan olie-pijpleidingen en andere militaire installaties in Frankrijk hebben belegd. BINNENLAND Frisdranken De producenten van frisdranken hebben vorig jaar een record omzet bereikt. In Ne derland is in 1965 393.5 miljoen li ter frisdrahken gedronken. Dat be tekent dat per hoofd van de bevol king 32.2 liter is gebruikt. Hoge Maas Als gevolg van de overvloedige regenval in de laatste dagen is de waterstand van de Maas in Limburg weer zo hoog gestegen, dat gistermiddag de eerste stuwen moesten worden gestreken. Huishoudbeurs in RAI Van 17 tot en met 24 april wordt in het RAI-geouw in Amsterdam de 21ste internationale huishoudbeurs ge opend, waarin thans voor het eerst de tot dusver om de twee jaar ge organiseerde idee-tentoonstelling is opgenomen. Deze fusie heeft ertoe geleid, dat de huishoudbeurs thans alle 40.000 vierkante meter van de RAI in beslag neemt en daarmee de grootste beurs voor huisvrouwen is geworden, die ooit in ons land is gehouden. Zy wordt geopend door de staats secretaris C. Egas (Cultuur. Recrea tie en Maatschappelijk Werk). ArnhemEmmerich elektrisch Met ingang van de nieuwe dienst regeling op 22 mei zullen voor het eerst elektrische treinen kunnen rij den op het baanvak Arnhem- -Em merich. In november 1964 werd met de elektrificatie van dit deels Ne derlandse en deels Duitse baanvak begonnen. De Deutsche Bundesbahn heeft gezorgd voor het gedeelte van Emmerich tot aan de grens bij El- ten en de NS voor de rest. BUITENLAND Een miljard Indien de nuidige ontwikkeling zich voortzet zal de be volking van India over vijfentwin tig jaar verdubbeld zijn tot een mil jard zielen. Tot deze conclusie zijn vijf deskundigen van de Ver. Naties gekomen in een rapport over hun bezoek aan India. Een goed werkend programma van geboortenregeling zal het aantal geboorten in de ko mende tien jaar met een derde kun nen verminderen, maar daarvoor is een nationale kruistocht nodig. Geschenk Alfred Krupp, de Duitse staalmagnaat heeft een bi bliotheek van 22.000 deeln cadeau gedaan aan de Ruhr-universiteit in Essen. De verzameling bevat een groot aantal zeldzame boeken en 10.000 Duitse literaire werken. Liever zonnebloemen De rege ring van Libanon is een campagne begonnen om de verbouwers van haschisch te bewegen over te scha kelen op zonnebloemen. Officieel is de reden dat zij daar economisch beter van zullen worden. De werke lijke reden is echter dat Libanon door het verbouwen van haschisch (officieel verboden, maar in de praktijk toegelaten) een slechte naam heeft gekregen in het Mid den-Oosten. Zonnebloemzaad kan gebruikt worden voor het persen van olie. Bouwvakkers in staking Bijna een miljoen bouwvakarbeiders zijn gisteren voor 24 uur in staking ge gaan om een nieuwe CAO te eisen. De staking is uitgeroepen door alle vakbonden. B(jna 200.000 leden zijn werkloos als gevolg van de crisis in de bouwnijverheid. Speciale eenheden De r.-k. priesters en seminaristen op Cuba zullen opgeroepen worden voor mili taire dienst. Waarschijnlijk zullen zij in speciale eenheden belast wor den met taken op het gebied van de landbouw. De Cubaanse regering zou van mening zyn dat er geen specia le reden is om de r.-k. kerk voor rechten te verlenen nu zy niet vol ledig kan worden geintegreerd in het communistische systeem. Er zyn naar schatting 600 a 900 priesters en seminaristen op Cuba. Aanklacht De voormalige Ca- nadeze minister van Handel George Hees heeft een aanklacht wegens laster ingediend tegen het Westduit- se weekblad „Neue Illustrierte". In dit blad komt een artikel voor, waar in de naam van de oud-minister wordt genoemd in verband met het optreden van een vrouw van Oost- duitse afkomst, Gerda Munsinger, die enkele jaren geleden in Cana da intieme betrekkingen zou hebben onderhouden met enkele leden van de toenmalige conservatieve rege ring. Premier Lester Pearson van het huidige liberale kabinet heeft begin maart een onderzoek gelast naar de vraag, of de veiligheid van het land in gevaaris geweest door de acti- teit van mevr. Munsinger. Verdubbeld De uitgaven van de Ver. Naties zijn in de afgelopen negen jaar meer dan verdubbeld, doch de financiële positie van de volkerenorganisatie is veel beter dan de meeste ramingen zouden doen vermoeden. Prof. verLoren van Themaat over leden Prof. dr. J. P. verLoren van Themaat die als hoofd van de Zuidafrikaanse delegatie naar het Int. Gerechtshof in Den Haag is opgetreden bij de pleidooien in de zaak over Zuidwest-Afrika, is op 53- jarige leeftijd in zijn woning in Pretoria overleden. Hij was de zoon van een hoogleraar in de rechten aan de universiteit van Stellenbosch en studeerde in Nederland. Hij werd hoogleraar aan de universiteit van Zuid-Afrika te Pretoria en juridisch adviseur van het Zuidafrikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Familieberichten (Ontleend aan andere bladen) GEBOREN: Vom Weiier- Van Hall, zn, Amstelveen: Nieuwendijk- Nauta, dr. Amsterdam: Oosterveld v. Binsbergen, Wageningen. Kroe- se-Bakker, dr. Almelo. GETROUWD: H. J. Nouhuys en E. M. I. ScholtenEngelbreght, Ro- zendaal (Gld) OVERLEDEN: A. S. M. Heckler, vr, Den Haag; W. Schippers, mn, 67 jr. Den Haag: A. D. v. d. Koogh, n. 57 jaar, Noordwijk aan Zee; J. Ghijssels, mn, 61 jr. Den Haag; J. M. Coffeng, mn. 79 jr. Amsterdam; W. G. A. Labberton, vr. 82 jr, Ooster beek. Kerkelijk Leveu NED. IIERV. KERK Beroepen te Harskamp (toez.) S. P. Assenbergh te Hedel. Aangenomen naar Zeist (vac. A. H. Lente, toez.) J. van Winterswijk te Zevenbergen. Bedankt voor Nieuw-Weerdinge P. C. van Offe ren te Gelselaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Capelle a/d IJssel J. F. ter Hart te Valkenswaard te Soester- Vliet. laatstelijk vrijgem. pred. te Gro- ningen-Noord te Delfzijl (vac. F. J. Bil) K. H. Sohurlng te Alphen aan den Rijn Aangenomen naar Hoogkerk E. Torenbeek te Ter Apel. Bedankt voor Schiedam (vac. J. Couvée) en voor Barneveld (vac. J. W. Vlaanderen) C. J. Tisstnk te Bodegraven. Benoemd tot biistand in het pastoraat te Grijpskerk -Pleterzijl ds. U. Elgersma, a.s. em.- pred. van Leek. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Veenendaal H. Pool te Dedemsvaart. Bedankt voor Al- blasserdam J. de Feijter te Berkum. ('Hit. GEREF. KERKEN Tweetal te Leerdam M. C. Tan is te Barendrecht en M. Vlietstra te IJmul- den Beroepen te Hengelo (O.) T. Brle- nen te Apeldoorn-Zuid Bedankt voor Drachten en voor Westzaan P. van Zonneveld te Bennekom. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Enschede C. Zijl stra te Franeker. Postzegelserie Pools christendom Het Vaticaan heeft medegedeeld, dat er een bijzondere postzegelserie zal worden uitgegeven ter herdenking van het duizendjarig bestaan van christendom in Polen. Op één van de zegels zal Paus Paulus te zien zijn temidden van kinderen en volwasse nen in traditioneel Pools kostuum. Zoals bekend bestond de mogelijk heid, dat de Paus de viering van het. jubileum zou bijwonen, voordat de betrekkingen tussen kerk en staat in Polen zozeer verslechterden, dat een dergelijke reis onmogelijk werd. De serie van zes zegels zal op 3 mei te koop zyn, de datum waarop er plechtigheden plaatsvinden in het Poolse r.-k. heiligdom te Czesto- chova. Vyf van de zegels vertonen afbeeldingen van Poolse heiligen en van Maria. De zesde zegel is volgens zegslieden van het Vaticaan aan de serie toegevoegd als symbool, dat ne Paus zich in de geest aanwezig voelt bij de viering. Dr. H. Stoel overleden In de ouderdom van 88 jaar is in Utrecht overleden dr. H. Stoel, eme ritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Stoel werd op 21 februari 1878 in Burum geboren en aanvaard de op 2 augustus 1903 zijn ambt in Vledder. In 1913 ging hij naar Sellin- gen en van 1923 tot aan zijn emeri taat in 1943 was hij predikant in Veenwoude, Daarna was hij nog werkzaam als hulpprediker in Apel doorn en als geestelijk verzorger van politieke delinquenten. Dr. Stoel was om. lid van het hoofdbestuur van het „Nederlands Zendelingengenootschap. In 1914 promoveerde hy cum laude aan de Rijksuniversiteit in Gronin gen tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „Kardinaal Neuman". Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V, Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE cjencla. WOENSDAG Marekerk: Evangelisatledlenst o.l.v. ds. J. M. v. d. Berg. 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. Haagsche Co- medie „Vraag mij niets". 8 uur nm Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw, 46 uur nam. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahal- gespreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Hoge woerd 175. Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. De Lakenhal: Veren. Oud-Lelden. S" eekster dr. S. Jelgersma over „Jonge en oude duinen in west-Nederland" 8 uur nm. Middelstegracht 89: Autoshow Tra- bant Combi 601. 10 uur vm.—10 uur nm. Stadsgehoorzaal: K. en O. Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist Koos Verheul, fluit, 8 uur nam. VRIJDAG Ant. Clubhuis: Kath. Leidse Har moniekapel. 8 uur nm. „De Ruif" (Janvossensteeg)Café- chantant mm.v. Hans van Wouw. 8.30 uur nm. Koningskerk: Ruilclub. 7.30—10 uur Rembrandt-lyceumVrienden van het Rembrandt-lyceum. Voordrachts avond Engelse auteur Roger Trafford. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Lunch- bijeenkomst Ned. MIJ v. Nijverheid en Handel. Spr. de heer P. G. v. d. Weele over „De toekomst van de midden stand In Nederland". 12.30 uur nam Vredeskerk (bijzaal): CHU. Vaststel ling kandidatenlijst gemeenteraadsver kiezing. 8 uur n.m. ZATERDAG jubileum H. Zunderman. 3.30-5.30 uur nm. Sportpark Roomburg, kantine: Jazz avond Folk Beat 14 m.m.v. kwartet Rob Goudzwaard. 8 uur n.m. ZONDAG ..De Ruif" (Janvossensteeg): Café- ohantant. m.m.v. Johanniek v. d. Mo len. 8 uur n.m. HAAGSE AGENDA WOENSDAG 70 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Ned Comedle. Hedda Gabler. Kurzaal. 20.15 uur. Resldentle-ork. R.-k. maken niet langer aanspraak op enig ware godsdienst Een benediktijner monnik, de eer ste roomskatholiek die sinds de refor matie van vier eeuwen geleden in de Anglicaanse kathedraal van Salis bury heeft gepreekt, verklaarde gis teren „De rooms-katholiek maken er niet langer aanspraak op de enige ware godsdienst te vertegenwoordi gen: ze eisen daar niet langer de al leenrechten van op". De monnik, Edward Crouzet preek te tydens de laatste dienst van dit semester van de universiteit van Sa lisbury. De Anglicaanse deken van Salisbury, K. W. Hayworth, ze na af loop van de dienst: „Zelfs tien jaar geleaen zou het nog ondenkbaar zijn geweest eer, rooms-katholiek hiervoor uit te nodigen. Sinds Paus Johannes en zijn tweede Vaticaans concilie staat de deur wyd open en kunnen we dankbaar en met succes met el kaar spreken". Dr. Van Voorthuijzenschool (aui Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wacht tor ecKtut von Jehovah's getuigen. 4 en nm. Openbare lezing: 2.30 en Oude Rijn 5Gemeente voor co spronkelljk christendom. Spr. ev&tf list N. v. d. Brugge. 7.30 uur - Steenschuur 6: Kerk va Ohristus van de heiligen der laai dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. i MAANDAG Stadhuis (wachtkamer trouwza Zitting Bouwfonds Ned. Gemee BIOSCOPEN Luxor: „Tokio Olympiade". A.l. b1 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 f 7 en 9.15 uur. Woensdag: „HetÉ geheim" 18 jr. Lido: .Avontutu1 ln Hongkong". Mi 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. i' 4.45. 9.15 Studio: „Repulsion". 18 Jr. E 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45,1 9.15 uur. Rex: „Strijd om de tempelschat" U Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; BB 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. V dag: .Handelaar ln meisjes" Camera: „De man met de bllnddoti 14 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur. 'sMlddi 2-5 uur: Huwelijk Prinses Beatrii Trianon: „The sound of music" 1 Dag. 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en 80s TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebrug t Tentoonstelling tekeningen, etsen 1 tho's en beelden Rein Dool en The Geraedts Degelijks 25 uur, woem en vrijdag 79 uur (t/m 31 Lakenhal: Tentoonstelling van llti: vm Oskar Kokoschka. Werkd. 10 vm.4 uur n.m.; zond. 14 uui (t/m 18 april) De Lakenhal: Dag 10-4 uur; t 1-- uur Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag van 104 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkuni (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'sM dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden- Die Ifjks 10-5 uur; zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedt der natuurwetenschappen: Dag 1W uu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heu?' Tentoonstelling Nora de Jong. Ella' Goma y de Barlnaga en Jan Koldtw1 Dag 10-17 uur; bovendien dlns» 8-10 uur nm.; zondags gesloten (W 31 maart) Avond- en nachtdienst der apothel® Geopend voor spoedeisende geval*' apotheek van Drlesum, Mare 110, 20406. Apotheek R. van Breest Sfflv lenburg te Leiderdorp en Apotttf' Voorschoten zijn de gehele week Sl opend. Bu geen gehooi van an nnlsartij specialist (of diens waarnemers) op dok terstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our). to I: Amsterdam Den Helder fpenburg Vlisslngen •lelde Je But Twente eindhoven 6.- Limburg Helsinki Stockholm Jslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Jrenoble Nice Beriyn r nkfort vlllnchen dftricb (Jenéve jocarno nnsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorea Lissabon ro~onbul geh oew regenbu. zwaar bew. sneeuw zwaar bew Qalt bew sneeuw mist licht b w --•--wolki sneeuwbui sneeuwbui icht bew onbewolkt onbewolkt sneeuwbui' onbewolkt licht, bew half bew onbewolkt zwaar bew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2