SPORT lay zegeviert slechts op punten Denis Neville verlaat Holland Sport Hevige botsing op de Amstel verwicht Sleutelstad geeft winst uit handen Quick Boys door Ajax3 verslagen m Fritz Hanover te beste draf in met eerste (,pA0 30 MAART 1966 I elhouder slaat rivaal ?n enkele maal neer LEIDSCH DAGBLAD Chuvalo nam hardste stoten van Clay I 5fge Chuvalo, de ruw boksende invaller-titelpretendent voor Htldkampioenschap zwaargewicht heeft zich gisteren in To tegen titelhouder Cassius Clay de volle vijftien ronden staan- anen houden. Doodmoe, met een gezwollen en getekend ge- eerliet hij ten aanschouwe van M.000 tamelijk opgetogen toe ters de ring. Als verliezer, maar rechtop en veel minder dan Clay's vorige slachtoffer Floyd Patterson. ld gehele gevecht kwam geen fcnock down voor. Desondanks y een groot overwicht. Ring- Silver noteerde 7463, de juryleden Canzano en Johnston I3--65 en 7462 in het voordeel 24-jarige titelverdediger. fcppere, maar met weinig boks. toegeruste 28-jarige Canadees, [een in de eerste en derde ron- l voordeel, toen zijn wilde enkele malen doel troffen, het overige controleerde Clay rrecht met zijn uiterst scherp $e linkse directen naar hoofd m. De wereldkampioen bleef a ook in zijn 23ste partij als tonal ongeslagen zonde, daar- hter het kunststukje te leveren eenstander de eerste k.o. ne- in diens 48 partijen omvat- bokscarriëre tóe te brengen. Onduidelijk gevecht had een onduidelijke iChuvalo, achtste op de rang- de ring, werd als invaller nadat drie weken geleden Terrell blijk gaf niets voor een recht met Clay te voelen, ell wordt erkend als wereld en door de World Boxing As- ki, het lichaam dat zeggen- heeft in verscheidene Ameri- staten en sommige Canadese met inbegrip van Toronto, recht van gisteravond kon dus niet gelden als een gevecht wereldtitel, maar werd wel Ier wereld als zodanig be id. raio had een gering gewichts- 97.9 kg tegen 97,2 kg voor de praktijk bleek het eerder el dan een voordeel. Chuvalo r zich verre van snel door de j spreidde echter een gewei- j loed ten toon en nam zonder te ien Clay's beste stoten, ouis, .vroegere wereldkampioen adviseur van Chuvalo, vond de rijd het beste titelgevecht sinds tmoeting Archie MooreRocky io in 1956. Praten proberen te brengen door met hem te praten en te spelen. „Dat is zijn ma nier van boksen. Hij probeerde me in enkele ronden te grazen te nemen. In de eerste ronde sprak hij met me, vooral als ik hem op het lichaam raakte. HU zei maar steeds: harder, harder, harder". Chuvalo had nogal wat blessures op ztfn gezicht. Onder en boven de ogen had hij wonden. Clay erkende in zijn kleedkamer dat Chuvalo de taaiste bokser is ge weest. tegenover wie hij ooit in de ring heeft gestaan. Hij zei zich geen enkel ogenblik zorgen gemaakt te hebben. Hij is een beter bokser dan Listen. Ik heb hem met zeven of acht van mijn beste stoten geraakt, maar hij ging niet neer, zodat ik me maar J weer terugtrok. Ik wilde me niet af- matten." Clay, die met een puntgaaf gezicht uit de strijd te voorschijn was geko men klaagde over zijn rechterhand. De middelvinger was opgezwollen door een stoot. „Door al dat reizen ben ik niet in staat geweest hard te trainen. Ik heb sinds mijn overwinning op Patterson niets harders tegenover me gehad dan Chuvalo's hoofd". Dieptepunt Er was slechts minimale belang stelling voor deze strijd. Die geringe graad van belangstelling in de V.S. symbolisch voor het dieptepunt waar in de bokssport en de wereldkam pioen zwaargewicht Cassius Clay zich beide bevinden. Geen enkel radiostation zond ook maar één toon over het gevecht uit, terwijl over de gehele V.S. slechts 28 theaters het gevecht vertoonden op een gesloten tv-circuit. (Van onze waterpolomedewerker Het zag er voor De Sleutelstad bij het begin van het vierde spel- j gedeelte van de wedstrijd tegen i het Utrechtse UZSC allemaal nog j zo zonnig uit. De Leidenaars I speelden op dat ogenblik welis waar met één man mindervxaar hadden nog met 32 de leiding. De Utrechters waren tot op dat moment niet echt gevaarlijk ge weest en het zou dan ook een kleine moeite moeten zijn. de winst in handen te houden. Het pakte echter anders uit. In de vierde periode werd ook Hans Hilk- huizen uit het water gestuurd en met vijf tegen zeven slaagde UZSC er door Maaswinkel eindelijk in gelijk te maken: 33. De Leidenaars waren hierdoor zo aangeslagen, dat zij in de resterende speeltijd ook de gelijke stand nog uit handen gaven. Oudega profiteerde van een Leidse verdedi- gingsfout rommelige wedstrijd de betere ploeg, maar slaagde er enerzijds niet in van de kansen gebruik te maken en liet anderzijds verdedigend, nog teveel steekjes vallen. Goede start De Sleutelstad startte de laatste wedstrijd voor de centrale winter competitie van de KNZB goed. Wim van Zijl profiteerde van een nume rieke meerderheid en ook al maakte Maaswinkel in het tweede spelge- deelte gelijk, het was toch weer De Sleutelstad dat de leiding nam. Nu door Cees van Hooidonk. UZSC gaf echter niet op en de derde periode ging dank zij een treffer van Oudega met een gelijke stand (22) in. In het derde gedeelte scheen De Sleutelstad regelrecht op de zege af te gaan. Nadat UZSC'er Tappeman uit het water was gestuurd, scoorde Cees van Hooidonk 32. Toen was het echter afgelopen. Eerst werd Van der Wilk naar de kant gestuurd en in de vierde speeltijd volgde ook Hilkhuizen. UZSC rook haar kans tn Dit alles is het gevolg van een de indruk bestond dat Clay's over- aantal factoren. Ten eerste is het een feit dat de bokssport in discrediet is geraakt door de onderwereld-aspec ten, die vooral naar voren kwamen toen Sonny Liston kampioen was. Dan is er de merkwaardige gang van zaken tijdens de twee gevechten tus sen Clay en Liston, waarbij het pu bliek niet aan zijn trekken kwam en logramma voor Europa Cup andenteams test-Berlijn zijn gisteren tussen fnwoordigers van de Oostduitse l Hongaarse en Nederlandse lbonden, besprekingen gevoerd et programma voor groep 5 voorronden, van het toernooi Europese beker voor landen- Voor Nederland ziet het pro- a er als volgt uit: eptember 1966: Nederland rile; 30 november 1966: Neder- Denemarken; 5 april 1967: Ne- i-Oost-Duitsland; 10 mei 1967 rije-Nederland; 13 september Oost-DuitslandNederland; 4 967: DenemarkenNeder - BASKETBALL 'ter de Jong jeugdteam leidse basketballer Peter de Trie Bona Stars) is opnieuw ivoor het Nederlandse jeugd- iet van 5 april t.m. 10 aprii j enheim deelneemt aan het om de Albert Schweitzer De overige spelers van dit t]Q: A. Bijl, J. Smeets (DED). j fries Lentsch. E. van Woerkom Verhoef (Rowic), R. fineer (Wilskracht), A. v. 'Ajgon)H. Hoeksema, H. de •Herly), p. Jongejan (US), R. Zilveren-Molentoerenooi Het Zilveren-Molentoemooi is gis teren op het LFC-terrein begonnen met de wedstrijd Quick BoysAjax 3 (amateurs). Hoe goed de Katwjjkers soms ook party boden, zy hebben het in dit duel niet kunnen redden. Met de stevige score 04 dolven zy het onderspit. Quick Boys ging krachtig van start, kennelijk geïnspireerd door de aftrap van wethouder Sannes. In hoog tem po en met zeer aantrekkelijk spel ver oorzaakten de blauwwit ten vele hachelijke momenten voor het Am sterdamse doel. Het tempo ging de Kat wij kers al vlug parten spelen en men was gedwongen wat stoom af te blazen. Dat was het sein voor Ajax het heft in handen te nemen. Het re sultaat liet niet lang op zich wach ten. De snelle en uiterst gevaarlijke Hans de Vos passeerde twee Quick Boys-verdedigers en schoot vervol gens scherp langs doelman Vooys Quick Boys bleef dapper doorvech ten, maar de aanval bleek niet in staat het hechte verdedigingsblok van de Amsterdammers te Tijdens een hevige sneeuwbui kregen beide ploegen nog enkele kansen, maar een doelpunt leverde dat alles niet op. Ook na rust bleek dat Ajax de betere capaciteiten bezat. Van Dijk verhoogde de Amsterdamse voorsprong door na een rammelige situatie voor het Katwijkse doel hard in te schieten (02). Na een half uur was het opnieuw Hans de Vos. die scherp raak schoot (03). Quick Boys zwoegde dapper door, werd ook nog wel eens gevaarlijk met schoten van Van Duyn en Van Leeuwen, maar Ajax-doelman Slager doorstond de vuurproef op knappe wijze. In de slotfase nam De Vos zün derde en Ajax' vierde doelpunt voor zijn reke ning, waarbij de blauwwitte defensie echter niet vrijuit ging. Quick Boys speelde met invallers voor Pluim graaf en Ver does. Het Chr. Muziekgezelschap „Con cordia" uit Leiden, dat deze wedstrijd zou opluisteren, kwam wegens de uit zonderlijk slechte weersomstandig heden niet aan musiceren toe. winningen doorgestoken kaart waren. Martelaar Een hele serie Amerikaanse steden heeft voorts geweigerd het titelge vecht van Clay te organiseren. Dit hangt samen met de laatste factor, die de impopulairiteit van de wereld kampioen betreft: zijn onvaderlands lievende uitlatingen. Clay heeft deze gelanceerd nadat bekend was gewor den dat hij alsnog goedgekeurd was voor militaire dienst, ffij zei zich niet naar Vietnam te willen laten zenden. „Ik heb niets tegen de Vietcong" al dus de zich pacifist noemende Cas sius. Daarmee begon alle ellende, want die uitspraak werd door zeer vele Amerikanen als verraderlijk en laf beschouwd. Thans noemt Clay zich „martelaar voor de vrede". Hij beklaagt zich dat hy dezelfde dingen zegt als de sena toren Full bright en Morse. „Maar iedereen slikt het van de parlemen tariërs en niet van mij", aldus Clay die al een toontje lager zingt dan in het verleden toen hij zichzelf uitriep als de „koning van de wereld". Zaterdagelftal verslagen (3-1) In een aantrekkelijk duel heeft FC Twente gisteravond op het fraaie sportpark Korenbelt in Rijssen met 31 gewonnen van het voorlopig Ne derlands zaterdagelftal. Het zaterdagelftal speelde uitste kend voetbal, maar kon in de laatste speelfase, by de stand 11, het ho gere tempo van de semi-profs niet bijbenen. Roordink en invaller Hes kamp schoten de Twentenaren naar 31. Voordien hadden Heskamp en linksbuiten Krans van het zaterdag- elftal voor een 1—1-stand gezorgd. Mohammed AU (Cassius Clay) in een zelden geziene situatie: in de touwen gedreven door Chu valo. van vandaag H.S.-voorzitter betaald voetbal, de heer S. van der Laan, licht dit be sluit als volgt toe: „Neville en wij zfjn beiden over de voortdurend achteruitgaande prestaties teleurge steld. Vooral na het eerste seizoen met Neville hadden we goede hoop dat de sprong naar de eredivisie zou lukken, maar een complex van facto ren heeft ons parten gespeeld. Ik geloof dat we destyds, toen we Neville toestemming gaven (als op volger van Elek Schwartz) ook als trainer van het Nederlands elftal te gaan fungeren, een fout hebben ge maakt, die we te laat hebben her steld". Over de toekomstplannen van Neville is nog niets bekend. Met het dalen van Holland Sports sportieve prestaties is ook de eertijds grote publieke belangstelling ver minderd. Afgelopen zondag bevolkten slechts 1200 toeschouwers de tribunes van Houtrust. toen Holland Sport met 33 gelijk speelde tegen Cam- buur. Gezakt De RBC trainer M. Gillesse heef» gisteren meegedeeld dat hy RBC het volgend seizoen niet meer kan trai nen. Deze opzegging houdt geen ver band met de minder goede prestaties van de Roosendaalse vereniging in de competitie. Gillesse heeft namely k van de KNVB het bericht ontvangen dat hy voor een herexamen voor het groot-trainersdiploma van de KNVB is gezakt. Reeds enkele malen heelt RBC ontheffing van deze maatregel gekregen. Het bestuur van RBC heeft nog geen verdere plannen om dit verlies op te vangen. Het contract tussen de Haagse eerste divisieclub Holland Sport cn trainer/coach Denis Neville zal aan het eind van het seizoen niet worden verlengd. Na een „prettig onder houd" kwam zowel het H.S.-bestuur als de Engelsman tot de conclusie dat dit voor beide partyen beter is. Neville heeft de Hagenaars drie sei zoenen onder zyn hoede gehad. Koersen in Hilversum lortsplinters van de drie wedstryden, die worden overgespeeld om uit welke clubs Sheffield in de halve finales van *rnooi om de Engelse beker 'olgen, namelijk het duel tus- 'erton en Manchester City, is 1 opnieuw in een geiykspel ■?d. Ook na de verlenging ein- :?t in Liverpool gespeelde duel K: 0-0. »e Trudy Groenman te eerste ronde van de Zuid- ^nse tenniskampioenschap- overleefd. Zy verloor met Hl van de Zuidafrikaanse hondje Pickles krygt een eer- voor het terugvinden van de "oetbalbeker, die Scotland Net vinden kon. Hy krygt een Medaille wegens het redden Britse eer. De medaille zal ton aan zijn halsband. Tijdens de training voor de eerste roeiwedstrijd van het sei zoen (de zondag te houden Head of the Riverzijn de ach ten van De Hoop en Nereus op de Amstel met elkaar in botsing (Van onze medewerker). Direct na de start van de inter nationale draverij scheidden drie paarden zich ver van de rest van het veld af. Dit trio (Frits Hano ver), Wilfleld en Annie Norma) leverden voortdurend een hard nekkig gevecht. De Amerikaanse import Fritz Hanover(Wagenaar jr) zegevierde in 1.24.7. hoewel 1 zijn draf niet geheel feilloos was. Wilfield werd een zeer verrassen de tweede (pl. 9.90. cov. 33.40!) i voor Annie Norma. Van het ach- I tervolgende peloton won Zanto de sprinten werd vierde. De openingsdraverij werd een rui me zege voor de Haïros li-dochter Elisabeth Hollandia (Vergay). Cot- land werd tydig voor de streep „ge zet" en kon daardoor tweede worden vóór Donna Fabiola. In de tweede koers sloeg Jan v. Dooyeweerd met Estafette met succes de talrijke aanvallen op de erepofiltie a ff. E'insdag hield een verrassende Centaur us op de derde plaats. De amateurskoers bracht een sur prise door de triomf van Alexander the Saint (Gerwig), die de slotaanval van Dox van Rood en Noot met ge ring verschil pareerde. Leerling Roossien leverde met Con. stantyn een goede prestatie door in 1.27.6 d« leidende Belle Amie B te overtroeven. De favoriet Crisantie werd derde. De particulier trainer N. Schouten boekt zo nu en dan een aardig suc cesje. In de eerste koers verwierf hy met. Curasao een dusdanige voor sprong, dat dit op de streep hiervan genoeg over had om Baron Harvester G en Zoagli T L het nakijken te geven. Wagenaar Jr. met Brahmapoetra S won in 1-24.6 van kop af de Adrianus- prljs vóór Argonaut en Ben to. In de slotkoers werd eerst de lei dende Buffalo Bill uitgeschakeld en kort voor de streep Barbarossa W, die toen het commando had. Boafnster triomfeerde nu in 1.26.4, gevolgd door Zilver tip en Bel oma F. Uitslagen De uitslagen lulden: Claudlus-prljs: 1. Elisabeth Hollan dia<M. Vengaay(1J28.2); 2 Cotland: 3. Donna Fabiola. Tot.: wi. f 1.60 1.80 2-20. 5.30, koppel 2.60, cov, 4.90- trio 203.60. Keizer Augustprljs1. Estafette (J van Dooyeweerd) (1.33.7); 2. Dinsdag- 3. Centaurus. Tot wl. f6.60. 2.30 2 4o' o. koppel 8.50. cov. 6.80. Caligula-prijs: 1. Alexander the Saint (C. Gerwig) (1129.-): 2. Dox van Rood en Noot; 3. Chungo Beroona. Tot.: wi f 7.70. koppel 9.90. cov. 6.20. cov 15.70. Flavhisprljs: 1. Frits Hannover (J. Wagenaar) (1.24.7): 2. Wilfleld; 3. An nie Norma. Tot.; wl. f2.30, koppel 8 90 cov. 33.40 Galbaprijs. Ie afd.: 1. Curacao (N. Schouten) (1127.2); 2. Baron Harves ter G; 3; Zoagli TL. Tot: wi. f 4 40. koppel 11.50. cov. 5120. Adrla.nusorij61. Brahmapoetra S (J. Wagenaar Jr.) (1.24.6); 2. Argonaut; 3. Bento. Tot.: wl. fl.80. koppel 4.80. con\ 10.50. trio 177. Galbaprijs: 1. Boarnster (Kooyman) (1.26.4): 2. Zllvertlp; 3. Beloma F. Tot wi f 4 70, koppel 12.70. cov 4.30. Totall6ator-omzet f 167.601 Jaarbeurssteden Chelsea in halve finale De Londense eerste divisieclub Chelsea heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor jaar beurssteden. De Darlings van Londen versloegen op eigen terrein de Duitse kampioenskandidaat München 1860 met 10. Het doelpunt werd na de rust door Engelands toekomstige ster, de 18-jarige Peter Osgood, gescoord. Twee weken geleden, in de eerste wedstrijd van de kwartfinales, kwa men beide ploegen 2—2 overeen. Chelsea komt nu uit tegen het Spaanse CF de Barcelona.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13