ALBANY NORDISKA NEDERLAND N.V. Europa ligt achterop bij Verenigde Staten Johnny Kraaykamps auto in het geding Duits schip liaalt 16 Chinezen uit luchtzak van omgeslagen jonk Koninginnecoiicert in Houtrusthallen B.B. CONTRA HOLLANDSE JACHTCLUB TE DIEREN heeft plaats voor geschoolde wevers e« giótereH VRIJDAG 25 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Europa loopt gevaar een onderont wikkeld gebied te worden als de Eu ropese bedrijven niet willen tegemoet komen aan de voorwaarden, die nodig rijn om maatschappijen van Europese omvang te vormen, zo waarschuwde ie Amerikaanse ambassadeur bjj de EEG, John W. Tuthill, gisteren in toespraak tot de leden van de Kamer van Koophandel van Stutt- jart. De bedrijven in Europa zullen losies moeten aangaan om de uitda- ting van de moderne technologie het hoofd te kunnen bieden. Daarom hebben zij Europese belas tingstelsels, Europese monetaire rege lingen, Europese ontwikkelings- en onderzoeksplannen nodig en niet al- ïar een opheffing van tarieven en contingenten. -fr Sylvie Vartan en haar echtgenoot Johnny Halli- day (links) keken dezer dagen naar een modeshow in Parijs. Het Franse popzangeresje zal morgenavond (Ned. 1) optreden in het AVRO-programma Tien Tien. I Aan dit programma zal ook de Nederlandse I The Motions meewerken. Vrolijke rechtszaak in Hoofddorp Onderontwikkeld gebied Voor de kantonrechter in Hoofd dorp verscheen Johnny Kraay- kamp, van „het paar apart". Het bleek dat zijn auto enkele weken geleden op Rijksweg 4 nogal rare capriolen had ge maakt, wat niet bevorderlijk ivas voor de verkeersveiligheid. Voor kantonrechter mr. J. E. Goud smid, getuigde Kraaykamp echter op bedoelde dag en tijdstip niet in de auto te hebben gereden. Mijn vrouw rijdt er wél eens in, en ook wel eens een collega", zei de ko miek. Er ivas een getuige aanwezig die het nummer van Kraaykamps auto had genoteerd, maar geen duidelijke beschrijving van de be stuurder kon geven. „Ik had ech ter wel de indruk dat het een klein mannetje was", zei de getui ge. Johnny Kraaykamp: „Dan kan ik het ?iiet geweest zijn, ivant ik zit altijd op kussens, omdat ik anders een stuk weg met stuur zie, waar ik niet tegen kan. In de auto lijk ik dus een hele kerel Officier van Justitie mr. J. van den Oever, vond het allemaal best, maar stelde Johnny Kraay kamp toch verantwoordelijk voor de daden van zijn auto. Hij eiste f 100 subs. 20 dagen. De kanton rechter maakte van de helft een voorwaardelijke boete met een proeftijd van twee jaar. Grote hilariteit, zowel bij het publiek, als bij het rechtscollege ontstond, toen Kraaykamp duide lijk liet weten nooit gekke dingen met de auto te doen. „Ik rij nooit harder dan 90 km. Rustig durf ik van mij zelf te zeggen, dat ik een slome rijder ben Even te vo ren had de t.v.-komiek zelf een lachbui, toen er een zaak voor kwam van een veehouder, die be weerde zijn koeien te merken met een kringetje onder de staart Kraaykamp moest toen wegens zijn lachen de rechtszaal verla ten. Hij maakte van deze gelegen heid gébruik door ijverig aante keningen te maken. Wellicht voor een volgende t.v.-shoio. In antwoord op Europese kritiek ten aanzien van Amerikaanse firma's, die Europa „ondersneeuwen", zei Tu thill dat het beste antwoord zou zijn (Advertentie) VERLOVINGSRINGEN DESIREE - CONSTANT - ANJER klassieke en moderne modellen. Op het graveren kunt U wachten zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. PLESSEN BEVRIJDINGSPLEIN 12 LEIDEN Z.-W. - TEL. 26670 om corporaties van Europese allure te vormen met voldoend hulpbronnen en faciliteiten om op een Europese markt te kunnen concurreren. Waar bijvoorbeeld de Verenigde Staten 3,1 procent van hun bruto nationaal pro- dukt voor onderzoekingswerk uitge ven, geeft Europa daarvoor slechts 1,6 procent uit, zo zei hij. In de Verenig de Staten zijn 1,1 miljoen mensen bij onderzoekswerk betrokken en in Eu ropa slechts 518.000. Grote Ameri kaanse firma's hebben de resultaten van dit werk aan Europa verstrekt om iets te doen aan het verschijnsel, dat Europa steeds verder achterop raakt bij de industriële technologie. j Op 30 april Op de verjaardag van Koningin Juliana, 30 april, zal als voorgaande jaren het Residentie-Orkest in de Houtrusthallen in Den Haag concer teren. Onder leiding van Bruno Maderna zullen worden uitgevoerd: het Wil helmus, de onvoltooide symfonie van Schubert, het concert voor viool en orkest in E van Bach, het eerste vioolconcert van Bruch en de noten krakers suite van Tsjaikowski. Solist is de violist Willem Noske. Kijkdichtheid 98% Beatrix won het van Toon De televisiereportage van het hu welijk van Prinses Beatrix en Prins Ciaus op 10 maart, die duurde van 9.50 tot 14.45 uur trok een zeer grote belangstelling. Gemiddeld per uur heeft 85 procent van personen met televisie thuis dit programma ge volgd. Van personen die thuis geen televisie hadden, keek ongeveer zestig procent. Dit betekent, dat circa drie kwart van de Nederlandse bevolking van vijftien jaar en ouder deze uit zending heeft gezien. De kijkdichtheid was het hoogst voor dat deel van de reportage, dat betrekking had op de huwelijksinze gening in de Wester kerk. De waardering, die voor de gehele reportage met 8.2 zeer hoog was, was voor het gedeelte in de Wester- kerk iets groter. Slechts één procent van de kijkers gaf de gehele uitzen ding een waarderingscijfer van vijf of lager. In het continu-program- ma-onderzoek, dat door Intomart in opdracht van de NRU en de NTS is uitgevoerd, is tot dusver voor geen enkel programma zo'n grote belang stelling vastgesteld. De kijkdichtheid overtrof die van het totnutoe meest bekeken pro gramma, namelijk dat van Toon Hermans op zaterdag 27 februari 1965: 95 procent. De kijkdichtheid van de huwelijksreportage bedraagt procent. Hierbij zijn „gastkijkers" inbegrepen, evenals dat het geval ?;as bij de uitzending van Toon Her- Advertentie Opvarenden van het Duitse schip Havelstein hebben in ruwe zee zestien Chinezen uit de kiel van hun gekapseisde jonk weten te be vrijden. Het verhaal van de dra matische redding werd gisteren verteld door kapitein Klugkist en lste officier Neehus toen de Ha velstein met de geredden in Hong kong aankwam. De 6.903 ton grote Havelstein voer woensdag tussen Formosa en het Chinese vasteland toen de uitkijk- op ongeveer een mijl de ge kapseisde jonk opmerkte. Met be hulp van kijkers zag men, dat twee mannen op de kiel stonden die wanhopig probeerden d'e aan dacht te trekken. Klugkist bracht zijn schip tot onge veer 100 m van de jonk en zette een reddingsboot uit met tien man onder bevel van de tweede officier Gerstmann. Eenmaal s de jonk ontdekte Gerstmann andere overlevenden gevangen zaten in een luchtzak onder de kiel. Men hoorde ze nog beuken het ondoordringbare hout. Dp reddingsboot nam de twee man aan boord en daarna werd de jonk met behulp van touwen en anker kettingen aan de Havelstein vast- esjord. Duitsers klommen overboord en hakten vier gaten in de teakhou ten kiel om de zestien man te be reiken die de verstikkingsdood na bij waren. De luchtzak was toen ongeveer 3 m lang, 1,5 m breed en nog slechts enige tientallen cm hoog. De Chinezen vertelden, dat er ruim 100 uur in gevangen gezeten hadden nadat een plot selinge grondzee hun vissersboot omgeworpen had. voor één haalden wij de Advertentie HENKES WHISKY A perfect blend of the finest Scotch malt whiskies Chinese vissers door de gaten naar boven. Het was een wonder, dat wij de jonk langszij konden vast maken en de mannen konden be vrijden omdat de wind zeer sterk was en er zware golfslag stond". Lam Bik-tsoei (22), één van de 16 opgesloten mannen, zei dat twee vissers verdronken waren. Eén lag op het dek te slapen en sloeg over boord toen de jonk kapseisde. De andere dook van de jonk en is verdronken. De jonk was afkom stig uit Toeng Sjan, een kust plaatsje in de Roodchinese pro vincie Foekien. Brigitte Bardot die zich niet graag op de tenen laat trappen, heeft in haar zuidelijk vakantie-oord in Saint-Tropez de strijd aangebonden tegen de Nederlander Van Homme ren, die de president is van de Euro- Jachtclub. De heer Van Hommeren had vijf jaar geleden van de ge meenteraad van dit voormalige vis sersplaatsje, dat thans tot de duurste toeristische lustoorden van heel Frankrijk behoort, toestemming gekregen 100 meter van af B.B.'s huidige villa „Madrague" een aan legplaats voor luxe vaartuigen in te richten. Deze week heeft Brigitte, gesteund door het restantje vissers Dat in Saint-Tropez tot vandaag stand wist te houden, echter bij de burgemeester een poging onderno men om de plannen van de heer Van Hommeren alsnog te kunnen torpederen. De inboorlingen van Saint-Tropez, met B.B. aan het hoofd, zien niet in waarom de Nederlandse jachten hun ankers ook niet in de nieuwe haven zouden kunnen uitwerpen, die binnenkort zal zijn voltooid. De burgemeester heeft beloofd al le bezwaren nog eens tegen el kander te zullen afwegen. Voor de Nederlandse promotoren wit echter wel te vrezen, dat het motief dat B.B. heel bijzonder op haar isolement en haar betrekkelijke rust is ge steld, voor de burgervader een niet gering gewicht in de schaal zal leg gen. De aanwezigheid van Frankrijks populairste filmster heeft Saint-Tro pez tot dusver geen windeieren gelegd. En bovendien wordt ge fluisterd dat Van Hommerens jacht club als paard van Troye zou fun geren voor een machtige Nederland se rederij van pleziervaartuigen, die zich langs deze weg in Saint-Tro pez zou pogen te installeren. Zekerheid in de textielindustrie Als gevolg van recente gebeurte nissen zou menigeen denken dat de textielindustrie in economisch opzicht een moeilijke tijd door maakt. Niettemin zijn er nog zeer sterke en steeds groeiende textiel bedrijven in ons land. De snelst- groeiende daarvan is waarschijn lijk Albany-Nordiska (Nederland) N.V. te Dieren, de Nederlandse vestiging van een Amerikaans- Zweeds concern. Ons middelgrote, nieuwe bedrijf (geopend in 1964) is in korte tijd zodanig gegroeid dat de fabrieksruimte binnenkort met 60% moet worden uitgebreid om aan de gestadig toenemende vraag naar ons produkt te kun nen voldoen. Wij maken een sterk gespecialiseerd textielprodukt, dat uitsluitend voor technische doel einden bestemd is. Van ruwe wol en diverse kunstvezels fabriceren wij in feite een belangrijk ma chineonderdeel voor de papierin dustrie, namelijk geweven papier machinevilten. Ons bedrijf be schikt hiervoor over een strijk- garenspinnerij, een gespeciali seerde viltweverij en -stikkerij en een afdeling voor chemische na behandeling. Albany-Nordiska maakt een tex tielprodukt, dat volkomen onaf hankelijk is van de sterke schom melingen op de textielmarkt. In tegendeel - het is bijzonder in trek, dankzij de voortdurende stij ging van het papierverbruik. Het verbruik van papier houdt gelijke tred met de welvaart. Het einde van deze gunstige ontwikkeling is in de komende tientallen jaren nog niet in zicht. Degelijke vakkennis op het ge bied van de textielproduktie gaat hand in hand met een uitgebrei de kennis van het produktieproces van papier en karton. De gebruikte machines zijn voor een belangrijk deel sterk verschil lend van die in de overige tex tielfabrieken. Daarom is het voor een textielbedrijf niet mogelijk op viltproduktie over te schakelen. Dit geeft ons, mede dank zij 70 jaar ervaring in het fabriceren van papiermachinevilten, een bij zonder sterke concurrentiepositie. Het maken van een goed vilt voor een bepaalde papiermachine wordt soms voorafgegaan door jarenlange research. Ieder vilt moet voldoen aan bepaalde indi viduele eisen. Massaproduktie en lopende bandwerk zijn daarom bij ons onbekende verschijnselen. Albany-Nordiska is volkomen in gericht op de produktie van enkel stuks. Deze methode vereist aan zienlijk méér vakmanschap dan in grote industrieën, waar het hele produktieproces door een druk op de knop bestuurd kan worden. Papierproduktiemachines zijn bijzonder duur; pas als ze continu kunnen draaien, zijn ze volledig rendabel. Het verwisselen van een papiennachinevilt neemt soms uren in beslag. Dat kan de pa pierfabriek duizenden guldens kosten. Papiermachinevilten, moe ten dus buitengewoon sterk zijn. De geringste afwijking in dikte of oppervlaktestructuur kan al funest zijn voor het geproduceer de papier. Daarom worden aan de kwaliteit van de vilten zeer strenge eisen gesteld. Albany-Nordiska (Nederland) N.V. is ontstaan uit een fusie tussen twee reuzen op het terrein van de viltfabricage, Albany Felt Cy. te Albany (USA) en Nordiska Maskinfilt AB te Halmstad (Zwe den). Het concern heeft momen teel 21 bedrijven, o.a. in de Ver enigde Staten, Canada, Mexico, Australië, Finland en Frankrijk. Albany en Nordiska zijn samen gegaan om beter te kunnen vol doen aan de steeds stijgende vraag, met name in de E.E.G. Ons bedrijf in Dieren produceert pa piermachinevilten voor alle lan den in de Eurornarkt. Door de steeds toenemende vraag naar goede papiermachine vilten zal ons bedrijf zich in de nabije toekomst sterk gaan uit breiden. Nu al is er bij ons plaats voor bekwame textielvakmensen, die niet voortdurend in span ning willen leven, maar een zekere toekomst willen opbouwen. Voor deze vakmensen komt tegen het einde van 1966 weer een aantal woningen - géén flats, maar hui zen met een tuintje aan de rand van de Veluwezoom! - beschikbaar Tot dat moment verzorgen wij alle transportfaciliteiten. Ons bedrijf werkt in twee- en drieploegen dienst, maar niet continu. Kortom: Albany-Nordiska is een door en door gezond textiel bedrijf, waar voor mensen met teamgeest, die te goed zijn voor sleurwerk, een uitstekende toe komst ligt. Publikatie van Albany-Nordiska (Nederland) N.V., Dieren. in drieploegendienst1. Voor het einde van dit jaar kan voor een woning worden gezorgd. Tot dat moment krijgen gehuwden en kostwinners vergoeding voor reiskosten en een tegemoetkoming in de pensionkosten. Reiskosten sollicitatie worden vergoed tegen retour- prijs openhaar vervoermiddel. Aanmelden dagelijks fr.3017.30 uur. Zaterdags van 8.3012.00 uur. Van Rensselaerweg 2, Dieren (langs kanaal Dieren-Apeldoorn Inlichtingen ook telefonisch onder nr. 083305353. NEDERLAND 1 NCRV 7.00 uur Nieuws in het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.05 uur TM, tien er programma 7.35 uur Beverly Hillbillies, tv-film 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur De nieuwe wereld, musical 10.10 uur Attentie, actualiteiten 10.35 uur Op weg naar Pasen 10.45 uur NTS-journaaJ 10.50 uur Sluiting NEDERLAND 2 VARA 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur De diamanten van Palinos, tv-film 8.30 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.55 uur Duke Ellington 9.50 uur Cornells Vreeswij' 10.15 uur NTS-journaal 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA 1 HILVERSUM 1 HILVERSUM 8.30 u 9.00 u Ontmoeting Als u gisteren ouder gewoon de de televisie na het tweede journaal heeft afgezet, omdat daarna toch alleen maar het IKOR kwam, dan hebt u een uitermate historisch moment aan u laten voorbijgaan (tenzij u natuurlijk 's ochtends al ge keken had). Voor het eerst sinds ruim 400 jaar immers, vond er een ontmoeting plaats tussen de leider van de Rooms- katholieke Kerk (de paus) en de leider van de Anglicaanse Kerk de aartsbisschop van Canterbury), en wij konden daar getuige van zijn. Dat is toch iets. Maar we raken er al zo aan gewend om allerlei his torische gebeurtenissen thuis bezorgd te krijgen, dat we er niet eens meer voor open doen, als er gebeld wordt. Voetbal „Brandpunt", een actualitei- H tenrubriek, die de onderwerpen kunst en sport tot nog toe angst- H vallig in het eigen vakje met IE rust heeft gelaten, vergastte de voetballiefhebbers op vijf minu- ten voetbal van de wedstrijd 1 NederlandWest-Duitsland. We g kregen alle zes doelpunten te H zien, en nog zo het een en an- 1 der. Tevoren had „Brandpunt" H zich over onze hoofden heen H met een wijs woord tot de poli- tici gericht met de aanbeveling. de mogelijk© invloed van be ll paalde televisieprogramma's i= wetenschappelijk te benaderen, omdat het schokeffect in de me- iiNniiiiiiifiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Jules de Corte g Het programma van Jules de Corte heeft op ons geen onuit- wisbare indruk gemaakt. Geluk- 1 kig bleek uit een van zijn liedjes dat hü het verstandig oordeelt niet langer dan een half uurtje j§ boos te zijn over een negatieve kritiek. De moeilijkheid met De 1 Corte is alleen, dat hij meestal 1 nog kans ziet in dat half uurtje g erover op te bellen om stoom af s te blazen. Maar dat zij hem ge- gund. Als er ooit sprake is van M een zogenaamd „typisch radio- M programma", dan was het hier M wel want het gegoochel met M grammofoonplaten en ingedub- de eigen liedjes is een typische 1 radio-bezigheid. Bovendien blij- ven wij volhouden, dat zfjn W vroegere liedjes opmerkelijker 1 persoonlijker en gewoon beter 1 waren dan de liedjes, die we gisteren te horen kregen. En om in mineur te eindigen: de thriller leek ook al nergens =jj op. Het spyt ons te moeten zeg- 1 gen, maar er werd door alle da- 1 mes bijzonder onhandig geac- 1 teerd, het stuk zelf zat ook 1 slecht in elkaar (hoewel de 1 schrijver, John Boland, wiens boek „Kolonel Hyde contra Scotland Yard" waarschijnlijk als inspiratiebron heeft gediend voor de grote Engelse treinroof, een goede reputatie geniet) en de dialogen waren van een ver- regaande ongeloofwaardigheid. zover dat zelfs een Anne-Marie Heyligers er geen raad mee ff wist. Een misser, deze thriller, en niet zo'n kleintje ook. VOOR VRIJDAG 25 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: Coda: muz. v. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Omroeporkest en zangsoliste: klass. en mod muz. 20.35 Portret in muziek. 21.05 Inhoud: veer tiendaagse rubriek over recente publi- katies op geestelijk gebied. 21.20 Vlie gende schijven: verzoekplatenprogr. v. d. militairen. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 De kastlidlng. hoorspel. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ui. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Deze week, praatje. 18.20 Lichte pianomuz. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Naar onze mening: kri tisch comm. 19.00 Ronduit muzikaal, progr. v. d. oudere Jeugd. 19.30 Kunst kroniek. 20.00 Nws. 20.05 Muziek van de 20e eeuw, muz. lezing over heden daagse muziek. 20:30 Ik ben homofiel, klankbeeld. VARA: 21.00 Residentie orkest, Ned. kamerkoor en solisten: Le Nozze di Figaro (Figaro's bruiloft), opera (le en 2e akte). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.50 Lichte gram. 23.45 Soc. nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e iyn van 18-20 uur) I. Domenlco Cimarosa. Uit ,J1 Ma- trimonio Segreto". a. Ouverture. Or kest van het Teatro alia Scala te Mi laan o.Lv. Nino Sanzogno. b. Cara, cara, non dubitar. Pierrette Alarie. so praan; Leopold Simoneau, tenor; Sym fonie Orkest van Radio Berlijn o.l.v. ie Sohaenen. II. Gaetano Donizetti. 1. Uit „l'Elisir d'Amore". Una furtiva Lagrima. Leo pold Simoneau, tenor; Symphonle Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Paul Strauss. 2, Uit „Don Pasquale". Quel guardo 11 cavaliere/So anch'lo la virtü. Pierrette Alarie. sopraan; Symphonle Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Lee Sohaenen. m. Pletro Mascagni. Ouverture „Le Masohere". Orkest van de Magglo Mu- sicale Fiorentlno o.l.v. Glanandrea Ga- vazzeni. IV. Francesco Cilea. Uit „L'Arlesla- na" la sollta srtoria des pastore. Leo pold Simonea, tenor: Symphonle Or kest van Radio Berlijn o.l.v. Lee Schae- V. Giacomo Puccini. Uit „La Bo hème". O soave fanciullo. Pierrette Alarie, sopraan; Leopold Simoneau. tenor; Symphonle Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Lee Sohaenen. VI. Gioacohino Rossini (bew. Ofcto- ka - Danse Cosaque - Can can - Valse Pierrette Alarie, sopraan; Symphonle Orkest van Radio Berlin o.l.v. Lee Schaenen. 2. Uit „La Travlata". Lunge da lei/Dei miel bollen tl spirltl. Leo pold Simoneau, tenor; Symphonie Or kest van Radio Berlijn o.l.v. Paul Strauss. 3. „Simon Boccanegra" (pro loog). Opera in 1 voorspel en 3 bedrij ven op tekst van Francesco Maria Piave en Arrigo Bolto. Tito Gobbl, ba riton (Simon Boccanegra, een kapper in dienst van de Genuese Republiek); Boris Christoff, bas (Jacopo Flesco, een Genuees Edelman); Walter Mona- ohesi, bariton (Paolo AlbiandPaolo Dari. bariton (Pietro, een Genuees burger); Koor en Orkest van de Opera te Rome; Dirigent: Gabrlele Santini. (le, 2e en 3e bedryf: 1 april a.6.) VOOR ZATERDAG 26 MAART Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord: meditatie. 7.15 Oude klave- cimbeïmuzlek. 7.30 Geestelijke liede ren. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn, gevar. progr. (8.30-8.32 Nieuws. 8.32 KNAC/ANWB-wegeninformatie. 9-35 Waterst.)12.00 Angelus. 12.03 Country and Western Expres. 1224 Marktberichten. 12.27 Meded. t.b v land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12 4(j Lichte gram. 12.45 Overheidsvoorlich ting: Geven en nemen. De familie Van Bmrren praat vandaag over va- k&ntlespreidlng. 12.55 Lichte gram. 13.15 Carlonca: radio voor tieners. 14.10 Musicerende dilettanten: koor zang. 14.30 V. d. kind. 14.40 Lichte gram. 15.00 Am.us.muz. uit Parijs. 15.30 Visages de la chanson: een Frans/ Nederlands progr. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws.. ochtendgym en soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30- 7.35 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. 8.10 Lichte orkjnuz. 8.20 Weg wijs; tips voor trips en vakanties. 8.SO Lichte gram. 9.00 Planorecital: klass. muz. 9.10 Klass. ork.werken. VPRO: 9.40 Oostenburenplioht (II). gesprek. 9Een bewuste schoolkeuze (2). le- zin-, VARA: 10.00 Z O 135, gevar pro gramma. (Om 11.00 Nws.). 12.15 Óost- europese kroniek: feiten en achter gronden uit de communistische we reld. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Act. sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-varia. 13.15 Melo dieën-Express: licht gevar. muz.progr. 13.40 Uitlaat, progr. voor twintigers. 14.15 Jazzmuz. 14.55 Tussen stilstand en beweging, lezing. 15.10 Lichte gr. Hilversum III, FM en 240 m. NRU/AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Solisten- en orkestenparade. 10.00 Nws. 10.02 Lichte gram. v. d. tieners. NRU/NCRV: 11.00 Nws. 11.02 Lichte ork.muz. 11.30 uit operettes, musicals en films. 15.00 Nws. 15.02 Toonkunst voor allen: wer- van de grote meesters in de mu ziek 15.30 Gevar. muziekprogr. (Om 18.00 Nws.). 17.00 Nws. 17 02-18.00 Sportshowreportages, uitslagen, commentaren en lichte gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 11.00 Teleac: Pech onderweg, een cursus voor auto mobilisten (herh. les 10). 11.30-12.00 TeleaeDe Attische Tragedie (herh. les 2). AVRO: 16.00 Sportpanorama: Roeien: OxfordCambridge. 16.45 Fo totriptiek. 17.00-17.35 V. d. kind. NTS- 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Klaas Vaak. AVRO: 19.05 The Thunderbirds TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzlcht. AVRO: 20.20 Tienertheater. 20.45 Wie van de drie. intelligentie- spel. 21.20 Alleen voor U. gevar. progr 22.10 Ik pas, quiz. NTS: 22 40-22.45 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws ln het kort. KRO: 20.01 Finale van - Let ters en noten, de wedstrijd voor ama- teursohrijvers. 20 55 Jazz 625. NTS 21.20 Hong Kong. TV-feuilleton (afl 13). KRO: 22 10 Epiloog. NTS: 22.15- 22.20 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5