SZoeterwoudse raad behandelt begroting Majoor Bosscliarclt sprak voor N.C.V.B. I Aankoop van huizen Dwarswateringkade BEURS VAN AMSTERDAM Stop of ik schiet ni Brutale insluiping levert f8875 op UüAO 25 MAART 1 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 P. TREKT VOORSTEL IN OtüSTGEEST I In „De Werf" in Voorschoten 'ijdens de gisteren gehouden begrotingsvergadenng van Zoe- ,-oude, wethouder P. van Hofwegen was afwezig, opperde Neuwalh bezwaren tegen het behandelen van de begroting ilwezigheid van de wethouder van Openbare Werken. De voor de heer J .A. Detmers, deelde mede dat hij het bezwaar niet erkennen, daar er geen taakverdeling in het college is inge- d, zodat het college in zijn geheel verantwoordelijk is. Boekenavond in het Rijnlands Lyceum ajn repliek op het antwoord' en W. op de algemene be dringen van de vorige vergade- deelde de heer J. H. v. d. Ploeg dat zijn fractie (KVP) niet te- kan zijn met het antwoord iet college over de woningbouw volkshuisvesting. „Als u meent ie door de minister vastgestelde lorijs voor woningwetwoningen 'g is, dan vinden wij dat de mi- doof blijft voor alle werkelijke :en om de curveprijs ruimer te en aan de realiteit aan te a. BU meer ruimte zal de ,njs wat hoger worden, maar al het eigen-woning-bezit al maar stimuleren", meent de Van der Ploeg. diens voorstel werd besloten je te betuigen met de gemeente eldlngen, die zich verzet tegen jvenvoeging van gemeenten zo- it in Zeeland is geschied1. Vra- terden gesteld over het oefen- 3 aan de Nieuweweg, over het jjrd van B. en W. betreffende streekwaterleidingbedr ij f „De ireek" en over het feit dat de ainisvereniging PIT geen ge- mag maken van de nieuwe yaal Boe: H jaarverslag 1965 van de «chotense Coöp. Boerenleen- Eeeft een zeer bevredigende j ikeling van deze bank te zien w «vertrouwde middelen in de van spaar- en depositogeldcn i toe met bijna 1,3 miljoen i en het aantal spaarders met 500 tot 4200. nieuwe voorschotten werd «drag van f950.000,-- uitgege- waarmede aan aflossingen CO,-- werd ontvangen, totale omzet benaderde de hon- miljoen guldens, waarvan aan >t f 14 miljoen en via de lo- rekening 30 miljoen effect, en aan- en verkoop leviezen namen een belang de activiteiten van de beslag. voor het uitkomen van het is het bijkantoor gele- het Wagnerplein hoek Ken- in Leiden in gebruik ge- VOORSCHOTEL erenleenbank Ihad goed jaar Marktberichten "J DEN, 25 maart Veemarkt: aan gieren 3, melkkoeien 120, vette kalveren 132, vette schapen ipen 80, vette lamm. 829. 4. totaal 1703 stuks. m: melkkoeien 1000-1400 p. st., kalm; vette koeien 3.40-4.40 per loon gew.. lui en duur; vare 675-1350 p. st.. kalm; pinken iS ld., zeer kalm; graskalveren ld.; vette kalveren 2.40-2.90 p. gew., flauw; nuchtere kalveren 5 ld., rustig; vette schapen 90- st., zeer stug; fokschapen 140- flauw; vette larnm. 90-115 ld.. DEN, 25 maart andijvie 91- üjbonen 5.30. kroten, gekookt rl 40-52. rabarber 60-119. spina- ■'5, komkommers 75-77. tomaten 1-320, witlof 92-158 per 100 kg. II y r 25 maart Kaasmarkt: tandel. SMEER. 24 maart Seringen: 4 kop 110-130. 2 kop 72-90. kop 60-75 2 kop 38-50, Pru- 110-135. Slerkers 260-325 per rbera 72-90 p. st.. Chrysanten *•380 Fresia 160-430. Cycla- ien 95-125, Iris 200-240. Snii- 155-205. Tulpen 90-165 Narcis- 1-135. Lathyrus 80-110. Anemo- *•115 per bos. Anjers: rood 32- 34-37 wit 38-45. gemengd 20- igerine 18-30. Arthur 35-42. 36-40. Rozen: Roselandla 46-56 Aalsmeer 38-43 Geh. Duis- Townv Gold 32-38. Bacca- •71, Newvorker 37-41. Carol 31- Met 28-35. Pink Sensation 53- ?er Star 48-54 per stuk. 24 maart Bloemen- Rora- Am. Anjers: Sim rood roze 3400-4100. wit 50, Shocking Pink 2800-3100. 3000-3300, Dustv 3000-3200. van buiten: 170-280: Ane- 300-1100 ner 100; Lely 24-27 p. besla's: White Swan 105-135. «1 100-110, Mozart 150-185. 100-125. Stockholm 130-140; Apeldoorn 100-115. Lustige 75, Orient Express 130-135, Bel- 6-U5, Kansas 110, Lefebers fa- '50, Rer Champion 115. v. d. '10, K. en M's Triumph 125, ledische diensten bdorp dokter P. van 't Hoofdstraat 40, tel. 30070; ?an der Leer, B. G. Cortslaan Mjfest dokter Reterink, tel. Moten dokter Th. van Jul. van Stolbergenlaan 62, K; tandarts T. R. Sprey, Voor- melden 9.30 uur; apotheek toten, Leidseweg 66, tel. 2525. •ond dokter Bots, Voorhout, '-32-7393; zuster Meijssen, Jac. herenweg 1, Voorhout, tel. tanaar dokter E. M. N. Oos- Prinses Marielaan 14a. tel. ^kter W. J. de Jong, Witten- B, tel. 9124. Wassenaarse #k. Schouwweg 32, tel 2402; to G. E. M. J. Schulz, Jonker- tel. 2116. Sterke man De heer Joh. van Vliet zei in zijn antwoord, dat hij niet de sterke man begrotingstekort van f 80.000 zomaar weg te werken. De heer C. Westerman (Vrijelijst) meende dat de bouw van een voet gangerstunnel aan de Hoge Rijndijk realiseerbaar is. De Welpoortseweg eis een grondige verbetering, reden waarom de heer Westerman het niet eens is met de KVP om de post van f 25.000 te schrappen om het tekort kleiner te maken. In zijn antwoord deelde de voor zitter mede dat over het oefenterrein Ter inleiding van de Boekenweek aan de Nieuweweg zal worden ge- 1966 werd gisteren in het Rijnlands sproken met de gemeentearchitect. Over de kwesti^, van de waterleiding zal de heer J. van Vliet, als bestuurs lid van „De Rijnstreek" de raad na der inlichten. B. en W. nemen krach tig stelling tegen het voorstel van de KVP om de f 25.000 op de be groting van Openbare Werken te schrappen. Na een kort dupliek door de heer Van der Ploeg werd de ver gadering geschorst zodat de fractie zich zou kunnen beraden. Na herope ning deelde de heer A. Paardekoper mede dat zijn fractie het voorstel om de f 25.000 te schrappen had ingetrokken. Aan het eind van de zitting richtte de voorzitter zich tot de heer Wes terman en bracht hem dank voor het vele constructieve werk dat hij met de raad in het belang van de ge meente heeft verricht: de fractie voorzitter van de Vrljeljjst heeft na melijk wegens verhuizing naar Lei den bedankt als raadslid en als lid van de personeelscommissie. Voorstel aan Leiderdorps raad il van woningen in Leiderdorp zijn in de loop der jaren zodanig ver ouderd, dat sanering, niet alleen uit oogpunt van de volksgezondheid, maar ook ten behoeve van de ver betering van de stedebouwkundige structuur van de gemeente noodza kelijk is. Als gevolg van de woning nood kon aan de oplossing van dit probleem in de afgelopen jaren slechts in incidentele gevallen iets worden gedaan. Dit neemt niet weg, dat het zaak is ter zake diligent te zijn en zoveel als mogelijk is oude en verkrottende woningen aan te kopen, ten einde tot een geleidelij ke sanering van het woningbestand te komen. Om deze redenen achten B. en W. het van belang, dat de woningen aan de Dwarswatering kade gesaneerd zullen worden. Deze woningen liggen in een gebied, dat ingevolge het uitbreidingsplan in hoofdzaak een beperkt agrarische stemming heeft. In het ontwerp- streekplan heeft dit gebied een re creatieve bestemming gekregen. Ook om deze reden is het van belang, dat de gemeente de eigendom van de hier staande woningen verwerft. Daarom stelden B. en W. reeds in 1964 pogingen in het werk om de wo ningen aan te kopen. Eerst nu heb ben deze pogingen een eerste resul taat. De heer A. Straathof, eigenaar van het perceel waarop de woningen Dwarswateringkade 7, 8, 9 en 10 zijn gebouwd, toonde zich onlangs bereid dit perceel aan de gemeente te verkopen. Ten einde de waarde van het per ceel te kunnen bepalen, heeft de heer H.X>. van Weizen uit Oegst- geest op verzoek van het college het perceel getaxeerd. Hij kwam daar bij tot een bedrag van f 18.000,--. De heer Straathof heeft zich door middel van een lasthebber bereid ver klaard het perceel met opstallen voor LEIDERDORP B. en W. willen grond verpachten In de vergadering van 31 mei 1965 besloot de raad van Leiderdorp aan te kopen van Aannemersbedrijf Gebrs. Schouls NV. in Leiden een perceel grond, groot 0.36.05 ha- Dit perceel, dat in het uitbreidingsplan in hoofdzaak een agrarische bestem ming heeft, werd op 9 december 1965 in eigendom aan de gemeente over gedragen. De aankoop geschiedde om door dit perceel een persriool te kun- leggen ten behoeve van de aan sluiting van de rioleringen van d sluiting van de rioleringen van de nieuwe woonwijken op de te bou- tweede rioolwaterzuiveringsin stallatie. De heer H. G. Bloemen- daal, wonende Hoogmadeseweg 45, heeft B. en W. verzocht het perceel te mogen pachten. Er is volgens het college, geen be zwaar tegen het perceel grond tel kens voor de duur van ten hoogste jaar voor zover en zolang de gemeente het niet nodig heeft aan de heer Bloemendaal te ver pachten. Over deze verpachting dient de raad te beslissen, omdat bij besluit 2 november 1961. slechts de be voegdheid. tot het verpachten van land en hoeven heeft gedele geerd. voor zover deze zijn gelegen in de Zijllaan en Meyepolder. de Munnikkenpolder en de Bospolder en dan nog alleen aan de voorlaat ste eigenaar van het land of de hoe- wanneer deze daarvan tevens ge bruiker was, dan wel aan de laat ste pachter. Uitgaande van een bedrag van f 125,— per ha., kan de pachtsom worden berekend op f50,— per Jaar. B.en W. stellen de raad voor het college te machtigen bedoelde grond met ingang van 1 april 1966 voor heer H. G. Bloemendaal voor f 50.— per jaar, voor zover en zolang de gemeente de vrije beschikking over deze grond niet nodig heeft en daar toe bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. deze prijs aan de gemeente te ver kopen. Alle vier woningen zijn be woond. Een daarvan door de eige naar, de overige drie worden elk verhuurd voor een bedrag van 0 per week, inclusief waterver bruik. Om de hiervoor genoemde motie ven stellen B. en W. de raad met de daarop staande opstallen, voor de prijs van f 18.000,— aan te kopen van de heer A. Straathof. VERHOGING JAARWEDDE WETHOUDERS Bij hun circulaire van 16 februari 1966 hebben Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland aan de colleges van burgemeester en wet houders medegedeeld dat, voorzover, de raad van oordeel mocht zijn dat de bezoldiging van de wethouders een herziening behoeft, een voorstel daartoe bij hen geen bedenkingen zal ontmoeten. In dit voorstel dient, met betrek king tot het bedrag der bezoldiging en de datum van ingang, rekening gehouden te worden met de bedra gen welke de minister van Binnen landse Zaken ton hoogste aanvaard baar acht voor de gemeenteklasse, waarin de gemeente naar inwoner tal op 1 Januari valt. Voor de gemeente Leiderdorp, val lende ln de groep van gemeenten met 8.000 tot 10.000 inwoners, kan als maximum worden aangehouden een bedrag van f 4.700 per jaar, zulks in gaande 1 Januari 1966. De salarissen van de wethouders zijn voor het laatst herzien bij be sluit van Gedeputeerde Staten van 9 juni 1965. Daarbij werd de jaar wedde van de wethouders met in gang van 1 januari 1965 vastgesteld op f 4.300. Gezien de groei van de gemeente, als gevolg waarvan het college van burgemeester en wethouders met veel meer problemen wordt geconfron teerd dan in een andere gemeente van gelijke groote, behoeft het. naar de mening van de burgemeester geen betoog, dat voor de vervulling van het wethouderschap ln deze gemeen te veel studie en tijd wordt vereist. Op grond van het vorenstaande stelt de burgemeester de raad voor Gede puteerde Staten mede te delen dat de raad van geweien is, dat de jaar wedde van de wethouders met in gang van 1 januari 1966 behoort te worden vastgesteld op f 4.700. Lyceum een Indische Litteraire Boe kenweekavond gehouden, georgani- seerd door de Rijnlandse Boekhandel, j in samenwerking met de Algemene Openbare Bibliotheek. De heer H. Rozelaar, die in het bijzonder wethouder M. v. d. Voet verwelkomde gaf een uiteenzetting van de spanningen die er momenteel bestaan tussen uitgevers en boekver kopers. De uitgevers achten zich te veel aan banden gelegd. Ze streven naar hogere omzet en zijn bezig van het boek een massa-artikel te maken, waarvoor bijvoorbeeld meer verkoop plaatsen moeten zijn dan alleen de boekhandels. Volgens de heer Rozelaar moeten de uitgevers de produktie inkrimpen. Per titel zouden de oplagen dan groter kunnen worden. Naar zijn mening voeren de uitgevers een on verantwoordelijke politiek en hebben zij zodoende schuld aan de noodlot tige situatie van het moment. Hierna begon de heer E. Breton de Nys (pseudoniem van R. Nieu- wenhuys) aan zijn voordracht. Deze spreker verwierf grote bekendheid door zijn boeken „Vergeelde Portret ten" en „Tussen twee Vaderlanden". Hy is o.m. de samensteller van het fotoboek „Tempo Doeloe" en van de bekende bloemlezingen uit de Neder landse letterkunde, verschenen in de Salamanderserie. De heer Breton de Nijs herinnerde eraan, dat velen tot schrijven zijn gekomen in de concentratiekampen. Daar begon de litteraire groepsvor ming van na de oorlog. De Indische litteratuur (niet te verwarren met Indonesische litteratuur) heeft een andere traditie dan de Nederlandse letterkunde. Het komt uit een andere wereld. In de Indische litteratuur zit iets van „de brief naar huis". Eerst verscheen een stroom van reisver halen en journalen. Daarna, in de 19de eeuw kwam de protestlitera tuur. die de traditie van het vertellen doorbreekt. De schrijvers uit die dagen waren geen echte auteurs doch voornamelijk ambtenaren, kooplieden en journalisten. Zij leef den niet in een litteraire sfeer. Spreker maakte onderscheid tus sen auteurs die. zoals hijzelf, hun jeugd in Indië beleefden en tussen hen, die haar jeugdjaren in Neder land doorbrachten en later naar Indië kwamen. Du Perron bijvoor beeld was een schrijver met Indische traditie. In de vorige eeuw ontstond een Indo-Europese groep. Op hen werd het stempel gedrukt van hun moeder en hun baboe. Zij weten van hun relatie met de Indische natuur magisch en bezield. Zij weten tevens van boom- en berggeesten en zijn groot gebracht in „goede en slechte" dagen en in bijgeloof. Hun jeugd jaren hebben hun verdere leven be geleid. De heer Breton de Nijs ging nog in op het werk van de auteurs Maria Dermoüt, Vincent Mahieu en van hemzelf. Hij eindigde met het lezen uit werk van Mahieu en uit eigen werk. In de lokalen van de bibliotheek was een kleine tentoonstelling inge richt door mevrouw Van Riemsdijk rondom de op deze avond behandel de schrijvers. „Misschien is het de titel „Don ker Amsterdam", welke u in groten getale naar „De Werf" deed komen, dan zal het u allen wel tegenval len," want het betreffende deel van Amsterdam ontdaan van valse ro mantiek is niets meer of minder; eenzaamheid en pure ellende", aldus WASSENAAR N.K.V. hield jaarvergadering De Wassenaarse afdeling van het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft gisteravind in de foyer van het Jeroenhuis de jaarlijkse alge mene leden vergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. J. Noord- over, gaf in zijn inleidend woord een een Goodwill-centrum gesticht en overzicht in vogelvlucht van de vandaar uit geschiedt de verkondi- belangrijkste gebeurtenissen in de ging van het evangelie en de hulp majoor Bosscbardt van het Leger des Heils tot de meer dan honderd da mes, die vol belangstelling op uitno diging van de Voorschotense afde ling van de Ned. Chr. Vrouwenbond gekomen waren. Bijna een uur sprak majoor Bos- schardt, zij deed dat ongekunsteld er boeide. Het Leger des Heils heeft als eerste taak het evangelie te ver kondigen. maar het Leger des Heils is het meest bekend door zijn neven- doelstellingen. Het Leger des Heils is geen kerkgenootschap, het is een stuk arbeidsaanvullend werk op de arbeid der kerken, daarom werkt het Heilsleger uitsluitend onder de bui tenkerkelijken. Het Leger des Heils wil het evangelie niet alleen verkon digen, maar het ook vertolken. De korpsarbeid is te vergelijken met de arbeid, welke in een gemeen te of parochie verricht wordt, daar naast is de maatschappelijke ar beid. In Amsterdam heeft het Leger afdeling in het afgelopen jaar. De heer Noordover memoreerde terloops het resultaat van de onlangs gehouden groslijstemming voor de KVP-kandidaten voor de gemeente raad. Blijkbaar hebben sommige le den van de KVP het nodig gevon den, aldus de voorzitter, de kandi daten van het N.K.V. op de kan didatenlijst allen één plaats te la- verlening aan de paupers. De binnen stad van Amsterdam telt 30.000 in woners, daarvan komen er gemiddeld zondags in de kerken van de binnen stand een 800 mensen en bij het Le ger een 200, de rest is totaal bui tenkerkelijk. Er zijn in de binnenstad 20.000 ge wone mensen, maar 10.000 verstotenen op paupers, waarvan 2000 prostituees. ten zakken. Gelukkig heeft dit geen Als men weet, dat deze 2000 vrou- consequenties gehad wat de ver kiesbaarheid van de eerste 8 kandi daten betreft. Het jaarverslag over 1965 ging wat uitvoeriger in op de verschillende ac tiviteiten. Er hadden diverse kader bijeenkomsten plaats waarop onder meer actuele zaken werden bespro ken zoals het werk van de gemeen teraad en de vernieuwing van de li turgie. Het comité Kindervreugd was weer in staat een uitstapje voor de kinderen van de leden te organi seren en er werd ook weer een ge slaagde Sint Nicola as viering gehou den. Het jaarverslag bevatte voorts een overzicht van de activiteiten van de diverse vak-afdelingen en van de instellingen van het N.K.V. De R.K. Woningbouwvereniging St. Willibror- dus hield zich in het afgelopen jaar o.m. bezig met het verbeteren van de oudste woningen in het bezit van de verenging en slaagde er in op korte termijn een bouwplan voor 38 wo ningen „rond" te krijgen zodat in tussen met de bouwwerkzaamheden een begin kon worden gemaakt. Bij het plaatselijk agentschap van de Centrale Volksbank werd f 63.000. ingelegd en f 27.000.- terugbetaald. Het Mgr. van Schaikfonds bracht f 1514,62 bijeen. Het financiële ver slag van penningmeester J. v. d. Berg maakte melding van een be scheiden batig saldo. Voor het jaar 1966 wordt een tekort van f770,- ge raamd.a De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat het secretariaat zal wor den behartigd door de heer J. v. d. Berg. die tot nu toe penningmees ter was. Secretaris H. v. d. Boog heeft tussentijds bedankt. Tot nieu we penningmeester werd benoemd de heer Th. C. M. van Deursen. De geestelijk adviseur, kapelaan van der Meer hield aan het slot van de vergadering een toespraak, waar in hij nog eens de nadruk legde op de betekenis van een plaatselijke afdeling. en per dag een „grensverkeer" ver oorzaken van 18.000 mannen, dan is het werk, dat liet Leger des Heils in de binnenstad van Amsterdam verricht uiterst dringend, maar zeer ontmoedigend! Hier is geen mas sale evangelieverkondiging moge lijk. slechts individuele opwekkende woorden en bemoedigingen kunnen resultaat opleveren. „Donker Amsterdam" is een poel BEURSOVERZICHT Holland-Amerika Lijn wederom gevraagd Amsterdam, 25 maart De strijd van gisteren om het be zit van de aandelen'Holland-Amerika Lijn heeft zich vandaag verder voort gezet. Aan de koersstijging van don derdag ad vijf punten voegde dit fonds vandaag nog eens zes punten toe tot circa 137. Aanvankelijk had den de hoeklieden middenkoersaan bod doch dit werd door de markt grif opgenomen. Donderdagavond en vanmorgen steeg de koers voor het aandeel Holl. Amerika Lijn tot 141. Deze gefroceerde koersstijging houdt hoofdzakelijk verband met de ko mende jaarvergadering van deze maatschappij. In deze vergadering zal door het bestuur aan aandeelhou ders een statutenwijziging ter goed keuring worden voorgelegd. Dit punt staat op de agenda. Het gaat hier om het voortbestaan van HA1. na 1972. Voor deze vergadering verwacht de beurs zeer grote belangstelling. De „Stichting tot bdhartiging van de belangen van aandeelhouders HA.L." zal zich ten aanzien van de statuten wijziging zeker laten gelden. Vooral de dividendtaktiek van de maat schappij voor de komende Jaren zal dan zeker door de stichting ter spra ke worden gebracht, aldus de beurs. Er was ruime handel in genoemde aandelen. Ook Kon. Boot lag goed gevraagd in de markt op 103 4, ex 74% dividend, tegen gisteren 108V4, cum dividend. De stemming voor de internatio nale waarden was licht verdeeld. Kon. Olie stelde teleur op 148.10 (149.15) als gevolg van lokale winstnemingen. Philips zakte in van 118.10 tot 117.70, doch bleef op deze koers toch nog zeven dubbeltjes boven het slotniveau van gisteren. Unilever daalde circa zestig cent tot 104. Dit fonds moest wat Amerikaans aanbod verwerken. Aku was onveranderd op 353. even als Hoogovens op 441 als advieskoers. KLM werd beduidend lager geadvi seerd als gevolg van een koersverlies an dit aandeel gisteren in Wall Vergeleken met de slotkoers van de vorige week moest Aku deze beurs- week een kleinigheid prijsgeven. Hoogovens speelde vrijwel quitte. Philips verbeterde twee. Kon Olie circa drie gulden. Unilever gaf bijna een gulden prijs. KLM had wederom ellende, welke beheerst wordt Street met 3% dollar, door de onderwereld en waarbij het Heilsleger slechts soms enige wonden kan helen. Het zijn veelal geen Am sterdammers. die de binnenstad op zoeken. in de krotten leven en wonen, het zijn de verstotenen van het plat teland, de mannen en vrouwen, die uit de dorpsgemeenschap gejaagd of j zeer gunstige beursweek. geroddeld worden, die ten onder gaan aan drank en misdaad en die voor Met weinig handel was de staats ieder derderangs burgers geworden fondsenmarkt vrijwel onveranderd zijn, maar die soms hunkeren naar j ten opzichte van het voorgaande slot- een liefdewoord. Dat is de taak van I niveau. In de lokale afdelingen was de Amsterdamse Heilsoldaat! het zeer rustig. Vrijdag, 25 maart 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Burgerlijke stand WARMOND Geboren: Maria L. J de Vroomen. Ondertrouwd: G. J. Slicking, 26 jr en J. W. Pedtenburg, 25 Jr. Overleden: J. C. Overgaauw. 85 jr. Bejaarde Zeeuw schoot alarmpistool af in tram (Van onze R'damse correspondent). Een 72-jarige inwoner van Mid delburg heeft gisteren in de Rot terdamse binnenstad een trambe stuurder de schrik van diens le ven bezorgd. De man was met zijn eveneens 72-jarige echtgenote een dagje uit in Rotterdam. Hij was het kennelijk niet eens met de wijze van rijden van de bestuur der die de tram door het drukke binnenstadsverkeer loodste. Plot seling stond hij op, liep naar vo ren en snauwde de trambestuur der toe dat deze de wagen niet zo moest laten slingeren. Toen de op de vingers getikte bestuurder zei, dat de passagier zich met zijn eigen zaken moest bemoeien, trok de Zeeuw een alarmpistool. „Als je niet direct stopt, schiet ik", schreeuwde de heetgebakerde man. Hij wachtte de reactie van de bestuurder niet af, maar loste een schot, zij het dat hij het pis tool op de vloer had gericht. De tram stond prompt stil. „Ziezo", zei de driftige Middelburger„dat is dat". Maar de sheriff, pardon de politie, bemoeide zich met deze wildwest gebeurtenis. Het echt paar werd meegenomen naar het hoofdbureau, waar men na over leg met de dokter besloot het echtpaar op station-zuid op de trein naar Middelburg te zetten. Het pistool werd in beslag geno men. De trein mocht eens gaan slingeren Staatsleningen ad g t.C >00.- vorige slotkoera koers v. neden Ned. '66 64 984 984 Ned '65 I 544 934 93 -A 93tf 934 89 M 894 89 4 884 Ned '58 44 88'a 87} J Ned '59 44 854 854 Ned '60-1 44 874 864 Ned. '60-11 44 85 844 Ned '59 4V4 86,4 864 Ned "60 44 825a 824 Ned '61 4V4 824 82% Ned '63 4'4 814 82V4 Ned '62 4 804 804 Ned '47 34 744 74A Ned '53 I-II 34 814 82 Ned '48 3'4 724 Ned '50 I-n 34 724 724 Ned '54 I-n 34 744 744 Ned. '55 I 34 73*4 744 Ned '55 n 34 79*4 794 Ned *37 3 804 80% Ned Gb obi '46-3 80 804 Ned dol In. '47 3 894 90 Ned Inv cert 3 97 96} i Indië '37 A 3 88*4 88} Ned. wonbl "57 6 954 954 N. wonbl '58-'59 84,7« 844 Ned wonbl '60 44 864 864 BURGERLIJKE STAND V AN LEIDEN In Leidse DIEFSTEEG Door insluiping zijn gistermiddag uit een perceel in de Diefsteeg in Leiden sieraden, gouden munten en geld met een totale waarde van f 8875 ontvreemd. Omstreeks twee uur kreeg de 58-jarige hoofd bewoonster van het pand bezoek van een haar onbekende. Duits sprekende vrouw, die kennelijk op zoek was naar twee vriendinnen. Toen zij de vrouw uitliet kwam een onbekende man de trap tiaar de tweede etage af. Ook hij sprak Duits. De hoofdbewoonster som meerde hen de woning te verlaten. Toen dat was gebeurd ontdekte zij dat van haar slaapkamer gouden munten en sieraden ter waarde van f 8300 waren verdwenen. Ook een bedrag van f 575 was spoor loos Verder worden twee spaarbankboekjes vermist. Signalement van de man: 25 tot 30 jaar, 1.75 m lang, mager type, zwart haar lichtbruin colbert. Signalement van de vrouw: 30 tot 35 ,aar, flink postuur, vermoedelijk tweed mantel van bruine kleur. GEBOREN: Monique Petronella. dr v. E. Duursma en E. N. Lucas; Rem- ko Valentiji Ruhe; Eddie Fakkel J. de Wolf en S. der Zeeuw; Cornells Nlcolaas zn v. M. Hoek en H. D. Groen; Elizabeth Laetltla Constance dr v. J. A. van Breen en P. M. van Rijn: Hermanns Robert, zn v. A. Vermettlen en G. W. van Kranenburg; Richard, zn v. D. Zwanzlger en T. Hartevelt; Petronella Maria. dr. v. A. J. T. van Haastregt en J. G. Berg. ONDERTROUWD: J A. M. Potters en I. I. Klarenaar; L. G. Marbus en H. Vlaanderen; J. van Tongeren en M. van der Weijden; N. Wortman en A. van der Reljden; J. N. Jansen en J. J. Laterveer: J. A. B A. F Bonnet en E. M. Smits; J. Boekkooi en L. M. Heruer; W. Leupe en M. M. A. Rutten; J. H. C. Bos en J A. M. Ooljendijk; J. A. Smit en E. Kikkert; W. Rozier en M. van Vliet; J. S. ten Brink en A. W. J. van der Meer; C. B Wessels M. T. Pardon: M. A. van Wetten en H. C. van Berkum; D. C. Weeda en J. A. Spanjer; B de Jongh en G. C. F. Servaas: A. M J. van Eeden en E. P. Klerks: H. P van der Reljden en A. C. Bekooy; H. M. van Strlen en S. E. Marcells. ONDERTROUWD: N. R. Regeer en R. H. BooijJ. W. Havenaar en A. M. Stlkelorum; J. Koudljs en C. H. de Mooi); J. A. C. Metaal en E. Poellejoe; J. W. Roeloffs en G C. Wlelders; G. H. van Goozen en E. G. van der Klaauw. OVERLEDEN: A van Oosten. 79 Jaar man; M A. Bos, 44 Jaar. echtgenote van H. Kersten. ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubbex 93'2 I Ver. HVA-mij 140 1' AKU 353 3; Deli Mi) eert104.20 1( Hoogovens eert 441 4< Philips gem bez. 117.05 1: Unilever cert. 104.60 1( Dordtse petr 690 'i 61 Kon P <50 f20) 149.15 1- Holl Amer Lijn 1294 1: Java China Pak 190 1! K.L.M460 Kon Ned St boot IO8V4 L Kon Pak et Mij 192' 1- 1 Stoomv Mil Ned 1324 i: Niev Goudr cert 1044 11 v Ommeren eert 213*1 2 Kon Rott Lloyd N Scheepv Unie 149 5i 150 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 34 86 x 85 A'dam "48 34 86 854 R'dam *52-' 4%.. 85 84-f8 Bankwezen Bank N G -65-1 6 944 944 idem 65-n 6 944 944 Idem 65-1 544 924 924 Idem '65 fl 644 92V« 92'i idem '65 64 90*4 90*4 Idem "58 64 91 91 dem 64 5«4 884 87*4 idem -58 5 86 4 86 4 idem '64-1 6 86 4 864 ld NWB -54 44 974 874 td Rentespbr *52 168V4 1684 ld ld f500 "57 1464 146V4 Industr Obligaties Philips Dol "51 814 8144 VERKLARING DER LEK EN 8 Gedaan eD laten Gedaan en bieden Bieden b Premieleningen Alkmaar '58 24.. 804 794 A'dam *53 3 1134 115 b A'dam *51-1 24.. 824 A'dam -56-1 24.. 79T7, 794 A'dam '56-D 24 884 884 A'dam '56-m 24 884 88 A'dam '59 2 4 70 76 Breda '54 2 4 74 754 Dordrecht '56 24 734 74 Eindhoven '54 24 74 734 Enschede '54 24 754 76 Den Haag I '52 24 85,V 854 Idem n 24 90 914 R'dam '52-1 24 854 854 Idem 11 24 86A 86 Idem '57 24 824 824 Utrecht '5'' 24 100 x Z-Holl 1957 24 844 84, Zuid-HolL '59 24 844 844 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f50,- 187 187 Nefo f 60,- 86.50 86.50 Robeco 223 223 Unitas f50,- 471 471.50 Ver Bez v 54 f50 110.— 110. Europa 1 10 pb 480 480 Alg Bank Ned 251 250 Amro f 20.- 48.90 48 Cultuurbank 78 76 Holl Bank O eert. 196 4 1964 Ned Mid bank 90 RVS cert 501 504 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 717 717 Berkei's Pat 214 2134 Borsumi) 664 68 Calve Delft eert 972 782 Van Gelder Pap 11344 1124 11 Ned Grotsm 1124 1124 De Gruyter pref b 12844 Holl Constructie 330x Ing bur v BjHIv 133 130 Internatjo 277 277 v Kempen en Beg 127 126 Kon Zout Ketjeü 690 680 Leidse WolSTtJ 357 354 Miiller en Co NB 3154 319 Ned Kabelfabr... 312 310 Philips pref 41.20 41.80 Rett Droogd MU 192 195 E M S 197 1974 Ver Mach fabr.... 136 137 Vei fouwfabr 337 337 Vihamy 168 166 Walvisvaart 90 92*4 Wernink s Betjni) 166 1664 Wilton PelJenoord 155'i. 158 v Wtlk Heringa 123 124 Zaalberg 834 83 MUnboow en petroleum Billton 2de r392 390 Kon Petr (f20) 149 146 Amer rondten Canad Pacific R Ituern NtckeJ Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gen Motors Kennecott "•epublic S'eel Shell OU Union Pacific Un Stares Steel... Ex dividend 0 Exclaim e Laten x 614 102 V4 87,*, 424 WA 354

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11