ert van der Helm in oeterwoude gehuldigd Leidenaar overleden Portugal is liet niet eens met verklaring van 14 NAVO-landen Joop Piket opnieuv, snelschaakkampioeii ^Aö ai MAART I960 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 15 rote belangstelling drievoudige tafeltenniskampioeu jjcic va.i .icnn 17is igavond in Zoeterwoude op grootse wijze gehuldigd. Voor door de drumband van de St.-Jan, onder leiding van de V. K. van Bohemen en begeleid door leden van de sport- jing SJZ met brandende fakkels, ging Bert van der Helm, zeld was van Ellen Kort en Gerard Bakker (beiden Scyl- triomfale tocht door het dorp naar het Don Boscohuis. speelde de St. Jansfanfare pittige marsen. Vele dorps- en sportliefhebbers gaven belangstelling. Het gemeen- was vertegenwoordigd door r M. Kraan. Ook waren er [evaardigden van verschil- fenigingen. Hulde H. nd. Berg jr. bracht jristdsdhe wijze hulde aan de dse kampioen. Hij liet zijn VOORSCHOTEL iker Amsterdam Bosschardt van het Le- ieils zal woensdagavond acht J)e Werf" voor de afdeling sten van de Ned. Chr. Vrou- spreken over „Donker Am- Deze avond is voor ieder- gankelijk. ideravond van de jeugdbeweging londsgebouw in Voorschoten erdagavond beslist te klein, kep n meer belangstellenden dan maar met een beetje goede 3n alle ouders van de leden Katholieke Jeugdbewe- «I teling Voorschoten, de ouder- "'plgen. openingswoord door groeps- J. van Aken, die namens jLaurentius- en de St. Irma- woord voerde, traden de en meisjes zelf op. Het wa- !al grepen uit het normale ma, waardoor de ouderavond en opleverde, maar by- slaagde. Na een uiterst aantal muzieknummers door tband" van de Laurentius- Tolgde een oude dans door m. Hoogtepunten waren een van Toon Hermans, eigen liedjes van een senior - .nietszeggende" toneelstuk- de Rowans en het „wilde zel", waarbij de gedresseer- beslist niet echt leken itwoord werd gesproken door enier H. P. Warmerdam, die is bedankte voor 't medeleven kinderen en de leiding nog ia pluim op de baretten stak goede verzorging van de tod en het beschikbaar stel- hun vrije tijd voor de Voor- se jeugd. indïdaten van H' en fvdA gisteren gehouden groslyst- ss? is de definitieve kandioa- ton de KVP in Voorschoten 6 gemeenteraadsverkiezmgen Ssteld: 1 drs. A. F. van der '129 stemmen), 2." mr. T. C. '(122), 3. ir. J. C. M. Fran- 15), 1 H. L. C. Schuurman •C. Fortaniei (.111), 6. L. L. s (90). 7. J. C. Hendriks C. P. M. Verburgh (25), 9 Andriessen (19), 10. J. C. G. ie (17), li. J. w. L. Pieter- 1. 12. W. G. H. Kral (15), H. G. J. Davids (13), 14. drs. k Meershoek (9) de vorige week gehouden •g werd de definitieve kan- Hjst van de PvdA in Voor voor de gemeenteraadsver- 51 samengesteld De groslijst tor de zitting hebbende leden Nld gehandhaafd De lyst is •ft: 1. P.S. Pels, 2. mevr. Ier. 3. H. J. van Eerde, 4. B. Wf, Kroon, 5. C. Baarveld, "to Wijk, 7. A. van der Kamp f Koole, 9. A. N. van Leeu- mevr. J. J. Baarda-Gerte- J. Delcourt, 12. C. van der 'i' J. A. Steg, 14. mevr. G. ®t-Giliam, 15. P. Burgerjon, ld, 17. H. J. M. Harms, Plage. lofuitingen vergezeld gaan met fraaie boeketten bloemen. Vervolgens sprak de heer J. v. d. Helm, neef van de kampioen, die memoreerde, dat zijn neef veel steun heeft ont vangen van Wil van Zoelen, be stuurslid van Scylla en zijn beide clubgenoten Ellen Kort en Gerard Bakker. Dank zij spontane giften van de Zoeterwoudse inwoners kon men de zichtbaar verheugde Bert van der Helm een nieuwe fiets aanbieden. De voorzitter van de tafeltennisver eniging, PIT '54, de heer C. van Klink, bood hem een nieuw trai ningspak aan. Geslaagd concert van Laurentiusharmonie De Laurentiusharmonie in Voor schoten gaf in het Cultureel Cen trum een concert onder leiding van de dirigent de heer B. van Veen, die de heer Jansen is opgevolgd. De Laurentiusharmonie bewees, dat zij van constante kwaliteit is, alhoewel de bezetting geringer is dan de laat ste jaren. Jammer is het, dat ook de Lau rentiusharmonie het niet aandurft om een avond geheel met muziek te vullen. Deze avond was het program ma ook weer in twee gedeelten. Voor de pauze het optreden van de har monie en na de pauze een cabaret programma. Het concert werd geopend met „Black Diamond Mars" van C. J. N. Cori. Een vlot en goed in het ge hoor liggend openingsstuk. Hierna volgde de uitvoering van „De Vogel koopman" en de overbekende „Kal- ser Wals" van Strauss. De ouverture „De Kalief van Bagdad1" van Boiel- dieu in een arrangement van Gosing Moll, testte de harmonie op haar krachten, een muziekstuk vol oos terse sfeer met melodieuze klanken. Heel modern was de Teenager Fantasie" van M. Everaarts en hiervan kan gezegd worden, dat het een tegemoetkoming was aan de jon gere generatie. Met de „Morcote Mars" van J. Meisser besloot de har monie haar optreden. Een kort op treden van de drumband o.l.v. H. Karremans deed het Cultureel Cen trum op zijn grondvesten schudden. Na de pauze volgde het optreden van het „Stichts Cabaret Variété". WARMOND Steeds Vooruit boekte verlies Steeds Vooruit 1 heeft tegen Bat- swingers een teleurstellende 3-7 nederlaag geleden. Weliswaar was Batswingers versterkt met Leurs ond.ereklasse) en Jansen terwijl het Warmonds team iets zwakker was door het uitvallen van Jan du Prie. Met acht punten uit vier wedstrij den staat team 1 nog niet helemaal veilig maar tegen Exelsior, waarvan de uitwedstrijd met 8-2 werd ge wonnen, zal de winst wel in War mond blijven. Team 2 heeft het te gen Treffers heel goed gedaan. Door een 6-4 zege staat dit team iets vei liger, doch ook hier zal nog fel ge streden moeten worden. Team 3 heeft van koploper Spark ler met 10-0 verloren. Voor team 4 gaat het op de laatste wedstrijd aan komen. Door de zege op Sportief (7-3) en het gelijke spel, dat M.V.O. bij Salamanders behaalde, is team 4 M.V.O. op één punt genaderd, ter wijl de wedstrijd Steeds Vooruit 4- M.V.O. nog op het programma staat. Wint Steeds Vooruit dan is het kampioen, 3e klasse, wat automatisch promotie inhoudt. De wedstrijden Steeds Vooruit 4—MVO is vastgesteld op zaterdag 2 april. Team 5 verloor van T.O.V. met 8-2. De dames zijn in hun opmars gestuit op M.V.O. dat een gelijkspel afdwong. X idrievoudige Neder- landse tafeltenniskampioen Bert van der Helm neemt een muzi kale hulde in ontvangst. Van rechts naar links: de heer L. v. d. Geest, de ouders van de kam pioen, Gerard Bakker. Bert van der Helm, Wil van Zoelen en Ellen Kort. Eenvoudig Vervolgens nam de heer L. v. d. Geest, voorzitter van SJZ, het woord. „Blijf eenvoudig, zoals je nu bent en laat je studie door dit succes geen afbreukdoen", zei de heer Van de Geest. Namens de tafeltennisvereniging „De Treffers" uit Roelofarendsveen voerde die heer Heemskerk het woord.. Hij bood Bert een tafelten- nisba/t met inscriptie en foto aan. Tenslotte was de heer Van de Geest de tolk van de kampioen. Hij dankte allen voor de wijze waarop de huldiging tot stand is gekomen. Jonge kiezers naar raadsvergadering Teneinde hen, die voor de eerste maal zullen deelnemen aan de stem ming voor de verkiezingen van de leden van provinciale staten en ge meenteraad, hun inzicht in de op bouw van onze maatschappij en on ze democratie te verruimen, heeft de burgemeester deze nieuwe kiesgerech tigden uitgenodigd de op dinsdag a.s. te houden openbare raadsvergadering bij te wonen. In verband hierme de zal deze vergadering niet worden gehouden op het gemeentehuis maar in één der zalen van hotel De Zon, omdat de ruimte in de raadszaal niet toereikend is alle belangstellenden te bergen. WASSENAAR K.V.P.kandidatenlijst Gisteren is in Wassenaar de zo genaamde groslijststemming gehou den ter bepaling van de definitieve volgorde van de KVP-kandidaten voor da gemeenteraad op de kan didatenlijst. De belangstelling voor deze stemming was niet groot; er waren 486 leden opgeroepen en er verschenen er 79 in de drie stem bureaus, die in elk van de drie pa rochies waren ingericht. Er werden 71 geldige stemmen uitgebracht: 47 daarvan waren conform het advies. De groslijststemming heeft tot ge volg gehad, dat er geringe verschui vingen in de lijst zijn aangebracht. De heer A. J. M. van der Klaauw kwam van de zevende op de vijfde plaats, de heerC. E. v. d. Berg op de 2e plaats in plaats van de derde. Ver der stegen mevrouw drs. M. A. Bre- mer-Schulte en mr. E. C. M. Jur- gens een plaats op de kandida tenlijst, die thans als volgt is sa mengesteld: 1. dr. J. J. M. Veraart, 2 C. E. van den Berg, 3. A. C. Duijvestijn, 4. mr. N. W. A Brink, 5 A J. M. van der Klaauw, 6. A. J. M. van Gooi, 7. dr. W. M. A. Bur gers, 8. A. J. Remmerswaal, 9. drs. F. L. M. Haring, 10. mevrouw drs. M. A. Bremer-Schulte, 11. A. J. Noordover, 12. mr. R. M. I. Breu- kers, 13. C. N. J. Loouyestijn, 14. mevrouw H. M. A. Franses-Schro- der, 15. mr. E. C. M. Jurgens, 16. C. L. van Kuyen, 17. J. A. Verkade, 18. mr F. A. Sandkuyl. Nieuw orgel in Sint Josephkerk Gisteren is in de St. Josephkerk aan de Parkalaan een nieuw orgel Ingezegend en in gebruik genomen. De inzegening had plaats voor de hoogmis van kwart voor 9 dooi pas toor H. F. Jansen. Tijdens de hoog mis, die door de pastoor met assis tentie van zijn beide kapelaans werd opgedragen, werd het orgel voor het eerst gebruikt het parochiële zang koor, versterkt met leden van het ge mengde zangkoor „Stella Maris" en met als soliste de sopraan Lies Ko ning voerde de beroemde „Kronungs- messe" van Mozart uit. Het orgel werd bespeeld door Rien Calis jr, het koor werd geleid door dirigent B. Laros. 's Middags was er een or gelbespeling met explicatie. Na verkeersongeluk De 20-jarige heer J. Noorlander uit Leiden is in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto op Rijks weg 4, ter hoogte van de Marine Radiodienst in Oegstgeest tegen de vangrail gereden. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden over gebracht, waar het aan zijn verwon dingen is overleden. S. Oudshoorn Onverwacht is zaterdag overleden de heer S. Oudshoorn. Hij is 20 jaar voorzitter geweest van d'e voetbal vereniging Roodenburg. Ruim tien jaar geleden legde hij de voorzitters hamer neer wegens emigratie naar Canada, waar hem een grote teleur stelling wachtte. Hij keerde terug naar Leiden. Gisteren hingen op Noord de vlaggen half stof. Voor de aanvang van de wedstrijd Rooden- burg-RVC werd één minuut stilte in acht genomen. Van den Berg prolongeert kampioenschap A. M. J. van den Berg heeft zater dag in Utrecht met succes zijn titel om het nationale studentensnel- schaakkampioenschap verdedigd. Na dat hij in de voorronden al zijn par tijen had gewonnen eindigde hij in de finale gelijk met R. Frederiks uit Nijmegen. De wedstrijdleiding besloot een De- slissingspartij te laten spelen die door Van den Berg van uit een uiterst penibele stelling nog op het nipper tje remise werd gehouden. Een twee de beslissingspartij won hij vlot waardoor hij voor de tweede achter eenvolgende maal kampioen werd. De tweede Leidse deelnemer H. S. Mar- tojo bereikte een verdienstelijke vijf de t.m. zevende plaats. Een 41-jarige wielrijdster uit Leiden is zaterdagavond omstreeks elf uur op de wegkruising Rynsbur- gex-weg-Warmonderweg-Nachtegaal- laan in botsing gekomen met een personenauto. De wielrijdster, die van de Warmonderweg kwam zou geen voorrang hebben verleend aan de uit de richting Oegstgeest nade rende auto. Zij kreeg een diepe snij- wond in het voorhoofd. Weer schot in zaak tegen autohandelaar De officier van Justitie by de Haagse Rechtbank, dr. H. van 't Veer zal zich de komende maanden ver moedelijk intensief gaan bezig houden met de zaak tegen de Was- senaarse groot-au to handelaar, die byna twee jaar geleden werd aan gehouden in verband met omvang rijke financieële onregelmatigheden bij zijn bedrijf. Vrijwel onafgebro ken heeft de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst FIOD zich sinds dien beziggehouden met het onder zoek naar de gecompliceerde over tredingen die voornamelijk op be lastingtechnisch terrein zouden zijn gepleegd. De FIOD heeft enige tijd geleden een tussentijds procesverbaal inge diend, inmiddels heeft deze dienst een uitgebreid rapport voltooid, dat binnenkort aan de officier van Justi tie ter hand zal worden gesteld. Na instructie van de rechter-commissa ris zou de rechtbank kunnen beslis sen, wanneer de zaak zal dienen. De handelaar is na een maand voorarrest in mei 1964 op vrije voe ten gesteld. De aanvankelijke ver wondering over deze beslissing van het Hof is gedurende het onderzoek wel wat getemperd d'oor de omstan digheid, dat het speurwerk van de FIOD zeer veel tijd heeft gekost daardoor was het gevaar niet denk beeldig geweest, dat de duur van het voorarrest niet meer adequaat zou zijn aan de ernst van het delict- en eventueel aan de op te leggen straf. Portugal heeft zaterdag kri tiek geleverd op de verklaring van de veertien NAVO-landen inzake de Franse houding tegenover het Atlan tisch bondgenootschap De Portugese regering zegt hierin, dat zij de NAVO-bondgenoten dui delijk had gemaakt, dat er haars in ziens geen toestand mag ontstaan die besprekingen, welke de samen werking met Frankrijk betreffen, on mogelijk zou maken. Zij baseert haar mening op de positie van Frankrijk in het Westen en het feit dat de medewerking van dit land door iede reen als essentieel voor de levens vatbaarheid van het Westerse bond genootschap wordt beschouwd. Portugal had op de bijeenkomst van de veertien NAVO-landen In Parijs voorstellen en amendementen ingediend, welke beoogden gestalte te geven aan haar bezorgdheid in deze, doch deze waren niet aanvaard, aldus de verklaring. Het lykt de Portugese regering toe, zo besluit zy haar mededeling, dat de gemeenschappelijke verklaring niet beantwoordt aan de hoge be langen van het bondgenootschap zelf. Daarom behoudt zij zich het recht voor zonodig, zoals ook in deze verklaring geschiedt openbaar com mentaar te leveren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Rusk heeft zich gekeerd tegen de opvattingen van president De Gaulle over de toe- WASSENAAR NEDERLAGEN VOOR WARMOND Drie twaalftallen van korfbalver- „Warmond" traden zaterdag aan te gen geduchte tegenstanders. War mond I speelde thuis tegen Ons Eiland I uit Leiden, koploper in de le klasse CKB. Warmond verloor met 72. In de eerste speelhelft speelde Ons Eiland een goede partij korfbal, doch de Warmonders boden fel te genstand. Het werd 50 bij rust voor de tegenpartij. In de tweede helft liep het bij Ons Eiland niet zo soepel meer, waardoor Warmond nog de eer kon redden door ook tweemaal te Warmond II speelde in Leiden te gen Ons Eiland II uit Leiden, dat op de le plaats staat in de 3e klasse. Er werd geducht om de doelpunten gespeeld. Warmond verloor met 71. Warmond-junioren speelde thuis tegen Pernix-junioren uit Leiden. Het werd 61 voor Pernix. ZOETERWOUDE Eerste kievitsei Door de heer Th. v. d. Berg, Vliet- weg in Zoeterwoude, werd aan bur gemeester Detmers het eerste kievits ei, gevonden in de Westeinder polder, aangeboden. Vanzelfsprekend was dc burgemeester hiermede zeer vereerd. Raadsagenda De Zoeterwoudse gemeenteraad komt op donderdagavond 8 uur bijeen in het gemeentehuis. De agenda ver meldt om. Voorstel tot verhoging van de wedde van de wethouders. De verhuur van grasland in de Barre- polder. Roomburgerpolder en grote polder, Vaststelling van de voor schotten op de exploitatievergoedin gen bijzondere kleuterscholen, Wij ziging begroting en voortzetting be handeling begroting 1966. K.V.P.—vergadering De Zoeterwoudse K.V.P.-afdeling houdt morgenavond acht uur in het Don Bosco-buis haar jaarlijkse le denvergadering. Gezien de moeilijk heden, ontstaan door 't aftreden van de voorzitter en de bespreking van het door 23 leden voorgestelde ge meenteprogramma, kan het wel eens een zeer spannende en belang rijke vergadering worden. Beker is in gevaar De dr. W. Groeneveld-beker is in „gevaar". Joop Piket heeft hem voor de vierde maal gewonnen en mag zich na nog een snelschaakkampioen- schap van Leiden definitief in het bezit ervan stellen, hetgeen, gezien de kwaliteiten van zijn supersnelle spel, ongetwijfeld zal gebeuren. De voorwedstrijden leverden al direct enkele verrassingen op. Zo konden bijvoorbeeld de Philidor-spe- lers Selier, Van den Bosch, Etmans later door het uitvallen van jeugd kampioen Kijne toch nog geplaatst en Th. Piket zich, evenals LSG- crack Van der Spek, niet in de finale groep van acht man spelen. De finale bracht zaterdagmiddag alles wat snelschaken zo aantrekke lijk maakt: spanning, tijdnood en blunders. Twee ronden voor het einde was de spanning tot kookhitte gestegen. Vier spelers, Piket, Etmans, Westra en Kohlbeck leidden gezamenlijk. Kohlbeck viel af door het belang rijke duel tegen Piket te verliezen. In de laatste ronde verloor Etmans de aansluiting door een nederlaag te gen Weiland, zodat Piket en Westra beslissingswedstrijden moesten spe len, zo ook Etmans en Kohlbeck om de derde plaats. De twee finalisten moesten in totaal vier extra partijen spelen, voordat Piket zich definitief Leids snelschaakkampioen 1966 kon noemen. In de vierde partij kon hij eindelijk via een fraaie koningsaan- val de beslissende overwinning beha len. Kohlbeck versloeg Etmans in de strijd om de derde plaats. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: 1. J. J. Piket 5% pnt; 2. R. D. Wes tra 5% pnt; 3. A. J. W. Kohlbeck 4% pnt; 4. drs. M. D. Etmans 4% pnt; 5. drs. H. Th. Weiland 3% pnt; 6. W. D. Wiebos 2% pnt; 7/8. R. A. G. de Graaff en G. Sluiter 1 pnt. Eerste klasse: 1. H. Volten 5% pnt; 2. E. Bongers 5 pnt; 3. P. J. Piket 4pnt; 4/5. J. A. G. Verkuijl en L. Barendse 3% pnt; 6. A. Geijer 3 pnt; 7. drs. H. B. Gerritse 2 pnt; 8. J. J. A. ter Haar 1 pnt. Tweede klasse: 1. N. Segaar 5 pnt; 2/3. C. P. van Nieuwkoop en C. J. Verbiest 4% pnt; 4. F. Schmidt 4 pnt; 5. M. J. de Bock 4 pnt; 6. J. Thierry 3 pnt; 7. K. W. van der Wil- lik 2 pnt; 8. P. Wassenaar 1 pnt. komst van de NAVO. Het is nog steeds nodig de geschillen tussen Oost- en West-Europa op te lossen op een collectieve basis, zei hij in een televisieprogramma. Hij zei het niet eens te zijn met de opvatting van De Gaulle dat de NAVO niet meer in overeenstemming is met de behoeften van Europa. Hij herinnerde aan de Berlijnse crisis van 1962, toen Frankrijk niet bereid was één lijn te trekken met de V.S. en Engeland en het aan deze landen overliet de moeilijkheden met Mos kou op te lossen. Het is nog te vroeg om te zeggen dat Oost-Europa geen gebruik meer maakt van dreigemen ten. Weliswaar is er een verbete ring ingetreden, maar de doelstellin gen van de NAVO als afweermiddel tegen een oorlog zijn nog steeds van DE KIEZERS VAN NEDERLAND LEIDERDORP Geboren: Cornelus, zn van C. Veldkamp en Z. H. Goodijk; Robbert, zn van P. C. BekoolJ en M. M. Goverse; Geertruida E., dr van A. G. van Osnabrugge en P. Tammlnga. Ondertrouwd: F. L. Kok, 23 Jr en A. I. Dlrkmaat. 23 jr; A. Karstens, 24 Jr en G. van Aalst. 26 Jr. BEURSOVERZICHT Kon, Olie gevraagd Amsterdam, 21 maart Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met vraag van lokale zijde voor het aandeel Kon. Olie. Dit fonds schommelde rond de f 146,50, tegen vrijdag als slotprys f 145,25. Er ging een lichte stimulans uit van Wall Street voor Kon. Olie doordat dit fonds vrijdag op de Newyorkse beurs een halve dol lar hoger sloot, evenals Philips. Dit lokte in Amsterdam voor de olie-aan delen kopers in de markt. In de Philipshoek kwam de koers- verhoging van Wall Street alleen bij de opening tot uitdrukking. Philips opende namelijk op f 116,70. De slot- koers van vrijdag was f 116,55. Tot op dat moment was er van Ameri kaans aanbod in Philips geen sprake. Later echter kwam dit aanbod wel los, waardoor de koers daalde tot f 115,80. Van de opening af werd Uni lever onder druk gezet door aanbod voor Amerikaanse rekening waardoor dit fonds 60 cent lager opende op f 105,10. Later zakte de koers nog in tot f 104.80. Aku was nauwelijks prijs houdend op 354, terwijl Hoogovens een puntje lager werd geadviseerd op 440. De advleskoers voor het aandeel KLM werd opgegeven op 437, tegen vrijdag als officiële koers 416. De we derom formidabele koersstijging voor dit aandeel was hoofdzakelijk een ge volg van het feit dat KLM vrijdag in Wall Street bijna 4 dollar omhoog ging. De handel In alle hoofdfondsen was kalm. In Philips ging nog het meest om. Aku heeft onderhands f 50 min. geleend éi 6%% tegen 98. Van invloed op de koers van het Aku-aandeel was dit echter niet. De scheepvaartsector was goed ge disponeerd door wat lokale specula tieve vraag. Deze afdeling gaf lichte koersverbeteringen te zien voor Holl. Amerika Lijn, Kon. Boot en Scheep vaart-Unie. De leidende cultures schommelden rond het voorgaande slotniveau. Op de staatsfoncLenmarkt blijft het nog steeds zeer rustig. Men leeft hier kennelijk in afwachting van de emissies die boven de markt han gen en weldra spoedig zullen worden aangekondigd. De beurs verwacht deze week een nieuwe lening ten laste van de Bank voor Ned. Gemeenten. De dividendaankondigingen van de Nederlandse maatschappijen blijven aanhouden en zijn merendeels gun stig. Gerofabriek stelt een dividend voor van 13%% (12%%) Hierop werd de koers iets hoger geadviseerd. Ned - Kabel declareert een onveranderd di vidend van 16%. Ook dit fonds lag iets beter. De dividendverhoging van Heybroek tot 13% (12%) werd voor kennisgeving aangenomen. Van Gel der echter passeert wederom het di vidend. Deze maatschappij heeft f 30 min Afgeschreven tegen vrig jaar f 25 min. BEURS VAN Maandag, 21 maart 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- vorlge slotkoens koers v. neden Ned. *66 6% 9914 99^ Ned '65 I 5% 93% 93% Ned '65 5% 94% 93% Ned '64 5% 89% 89 Ned '64 588% 88% Ned '58 4% 88% 88% Ned '59 4% 85% 85% Ned '60-1 4% 87% 87% Ned. '60-11 4% 85% 85% Ned '59 4y4 86tti 86% Ned '60 4% 83% 82% Ned. '61 4% 83% 83% Ned '63 4% 82% 82% Ned '62 4 81 81 Ned '47 3% 74% 74% Ned '53 I-Il 3% 81f| 81ft Ned '48 3% 73% 73% Ned '50 I-II 3% 73% 73% Ned. '54 I-II 3% 74% 74% Ned. '55 I 3% 74% 74% Ned '55 H 3% 80 80 Ned *37 3 80% 80ft Ned Gb obi '46-3 81 80% Ned dol in. '47 3 89% 89 Ned. Inv cert 3 97 97 Indië '37 A 3 88fg 88j| Ned. wonbl '57 6 96ft 96 N. wonbl '58-'59 84% 84% Ned wonbl '60 4% 86% 86% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 94Vi 93 Ver. HVA-mij 136% 137 AX.0 354% 353% Deli Mfj cert104.80 104.30 Hoogovens cert 441 440 Philips gem bez. 116.55 115.60 Onliever cert. 105.70 104.40 Dordtse petr 670% 678% Kon P <50 A f 20) 145.25 146.50 Holl Amer. Lijn 120% 122% Java China Pak 190 187% K.LJM416 442 Kon Ned St.boot 105% 106% Kon. Paket Mij 195 b 187% Stoomv Mjj Ned 132 131% Nlev Goudr cert. 103% 103y4 v Ommeren cert. 205 205 Kon Rott Lloyd 157 155 N Scheepv Unle 147% 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 3% 86 A'dam '48 3% 85% 86% R'darn '52-' 4%.. 85 Bankwezen Bank N G '65-1 6 95% 94% Idem '65-11 6 95% 94% Idem '65-1 6% 92fi 92y4 idem '65-n 5% 92% 92y4 idem '65 5% 90fi 90% Idem '58 5% 91% 91% idem '64 5% 88% 88% idem '58 5 87% 87 Idem '64-1 6 87 86% ld NW8 -64 4% 88% 87% Id Rentespbr *52 168% 168 ld ld f 600 *57 146% 146 y8 Industr Obligaties phillps Do! *51 81% 81% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten I Gedaan en bieden Bieden b AMSTERDAM Premieleningen Alkmaar '58 2%.. 80% 80% A'dam '53 3 117% A'dam '51-1 2%.. 83% 82% A'dam '56-1 2%.. 79% 79 A'dam '56-n 2% 87% 87% A'dam '56-111 2% 87% 88% A'dam '59 2% 97 78 Breda '54 2% 74% Dordrecht '56 2% 13% 73% Eindhoven '54 2% 74ft 74 b Enschede '54 2% 75% 75% Den Haag I '52 2% 85% Idem U 2% 90 91% R'dam '52-1 2% 85% 85% Idem n 2% 86ft 86% Idem '57 2% 84% 85% Utrecht 'S** 2% 100 Z.-Holl 1957 2% 90 89 Zuld-HolL '59 2% 85ft 85 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellinger Interunie f 50.- 186 186 Nefo 15087 87 Robeco 222 222 Onitas f50- 469 469.51 Ver Bez v 54 f50 110 110 Europa 1 10 pb 480 480 Alg Bank Ned 217 253 Amro f 20- 48.80 49,2' Cultuurbank 74 76 Holl Bank O eert 196% 196% Ned Mid bank 93 93.5 RVS cert 504 507 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 730 730 Berkei's Pat 215 215 Borsumy 69 69 Calvê DPlft eert. 697 793 Van Gelder Pap 105% 106'. 11 nea Grutsm 114 113 De Gruyter pref b 130 b 130 Holl Constructie 335 Ing our v BjUIv 133% 133% Internatio 279 272 v Kempen en Beg 128 127% Kon Zout Ketjen 720 723 Leidse Wois-ry 353 353% Müller en Co NB 31° 311% Ned Kabelfabr... 310% 315 Philips pref 39 Rott Droogd MU 205 207 EMS 199 198 Ver Mach fabr.... 136% *39 Ver Touwfabr 338 339 Vihamy 171 171% Walvisvaart 88% 88% Wem ink's Bet my 169 169 Wilton Peyenoord 150% v Wyk Heringa 125 Zaalberg 79% 80% Mynbouw en petroleum Bill ton 2de r394 394 Kon Petr (f20) 147 146.4C Amer fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gen Motors Kennecott Republic Stee] 61% - 83% 84% 36 35% 45% 45 li 96% 97 128 128 43 b 43 57% 58% 40ft 40fi 50 49% Ex dividend Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15