Noord wijk verspeelt kans Katwijk maakte Oegstgeest geen tegen fout Bij SVOlt Kangeroes op tweede plaats van ranglijst Protesten en klacht bij zwemwedstrijden geen reserves LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 MAART ljty f Ter Leede verovert kostbaar puntje: 0-0 Quick Boys herstelt l zich tegen Koz. Boys Noordwijk (\an onze verslaggever) Noordwijk heeft het laatste kansje op het kam pioenschap verspeeld. De roodbroeken, die de laat ste weken flink van slag zijn, verloren ook zatedag weer. Op eigen terrein moesten de Noordwijkers een 1-3 nederlaag tegen Hoogvliet incasseren. Beter brachten Quick Boys en Ter Leede het er dit keer af. De Katwijkers zegevierden op Nieuw Zuid met 2-1 over het Wer- kendamse Kozakken Boys, terwijl Ter Leede een kostbaar puntje veroverde in de uitwedstrijd tegen 's-Gravenz. SV (0-0). Ook Rijnsburgse Boys werd zaterdag een puntje rijker. In Amsterdam werd een 1-1 gelijkspel behaald tegen het in moeilijkheden ver kerende NDSM: 1-1. ken Boys en dit resultaat was ook wel min of meer verdiend. Een beste wedstrijd was het overigens niet. Quick Boys kon de juiste vorm maar niet te pakken krijgen en het werd dan ook een wat rommelig duel. Ko zakken Boys met Klaas van der Heu- r in de aanval, liet geen sterke indruk achter. De Werkendammers begonnen goed en Quick Boys kreeg het aanvanke lijk moeilijk, maar veel kansen kon Kozakken Boys zich toch niet sohep- pen. De thuisclub moest het in die periode van uitvallen hebben en uit één van die uitvallen ontstond het eerste doelpunt. Een verre pass be reikte Cor van Duyvenbode die meteen doorging en toen de bal op maat afspeelde naar de vrijstaande Leo Pluimgraaf f. Tegen het schot van de Katwijkse aanvalsleider had doel man Den Dunnen geen verweer: 1-0. De vreugde over dit doelpunt duurde geen minuut, want na de aftrap ging Kozakken Boys direct op het doel van Gerrie Vooys af en een lichte aarze ling in de Quick Boys-verdediging was oorzaak, dat de Werkendamse linksbuiten Damen gelijk kon maken: 1-1. Kozakken Boys werd daarna da nig verzwakt doordat eerst J. van der Heuvel zich moest laten vervangen door B. Ippel en even later ook mid- voor Visser met een oogwond het veld ruimde. Hij werd vervangen door reserve-doelman Schaddelee! Dit had tot gevolg dat het door elkaar gehut selde elftal van Kozakken Boys geen eenheid meer kon vormen en Quick Boys heer en meester van het veld werd. Doelpunten kwamen er voor de rust althans nog niet uit. Dat gebeur de wel na de wisseling, hoewel de af werking van de Katwijkse aanvallen veel te wensen over liet. Een kwartier voor het einde was het dan toch raak. Floor van Duyn bracht met een schuiver de stand op 2-1 en hoewel de bezoekers in de laatste vijf minuten nog een-alles- of-niets-offensief ontketenden bleef het ondanks een unieke kans voor Klaas v. d. Heuvel 2-1. Het kleine kansje, dat Noordwijk tot voor zaterdag nog op de titel had, is na de volkomen verdiende neder laag tegen een fris spelend Hoogvliet, wel verdwenen. Wat er met de rood broeken na de lange rustperiode is gebeurd, weten we niet, maar van het toen zo goed draaiende team is niet veel meer over. Noordwijk had voor deze wedstrijd Cees Marijt op de reservebank laten zitten en Siem Barnhoorn in de voor hoede opgesteld. Hoewel Barnhoorn de eer voor de roodbroeken redde, is het experiment met hem in de voor hoede niet geslaagd. Vooral in snel heid schoot hij veel te kort. Hoogvliet had al snel door, dat te gen dit Noordwijk niet, zoals de vo rige keer, met 8-0 verloren behoefde te worden en bezorgde met goed op gezette aanvallen over de vleugels de roodwitte defensie handenvol werk. Na 25 minuten zette midvoor Sla venburg Noordwijk op een 0-1 achter stand en binnen een kwartier werd het zelfs 0-2. Toen linkshalf Van der Meulen, na een vrije trap, de bal in de richting van zijn eigen doel kopte, was het een gemakkelijke zaak voor Hoogvliet om te scoren. Verrassend kon Noordwijk vlak voor rust, uit een hoekschop van Ar ie Weyerq, door Siem Barnhoorn iets van de achter stand inlopen (1-2). Na de rust leek het even, dat de thuisclub haar inzinking te boven zou komen, maar toen midvoor Slaven burg met een prachtig schot 1-3 scoorde, zakte Noordwijk steeds die per weg. Geen bal werd meer goed geplaatst en de anders zo solide de fensie stapelde fout op fout. Noord wijk mocht nog van geluk spreken, dat Hoogvliet geen kans zag de score op te voeren. Anders zou de neder laag nog veel groter zijn geworden. Het enige wapenfeit, dat Noordwijk nog verrichtte was een ver schot van Dick Heemskerk op de doellat. Quick Boys Quick Boys won zaterdagmiddag met 2-1 van het bezoekende Kozak- Uitslagen-Standen Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A NoordwijkHoogvliet 13 PelikaanZCFC 13 ZwaluwenDe Geuzen 32 's-Graven. VTer Leede00 CSSCA—Excelsior M 1—2 IJsselmeervogelsSSS 31 IJssem.v. 14 12 Noordwijk 15 9 Excels. M 16 7 16 9 2 24 45—17 3 21 30—13 3 20 34—24 5 20 42—22 4 18 29—28 6 16 25—30 7 16 33—40 7 14 28—32 9 12 24—33 9 12 24—38 9 8 16—27 .1 5 19—45 's-Gr. SV 15 De Geuzen 16 Hoogvliet 16 Zwaluwen 16 CSCA 16 ZCFC 16 Ter Leede 15 Pelikaan 15 TWEEDE KLASSE B Quick BoysKoz. Boys 21 SHO—RVVH 2—0 SSC '55—DOVO 2—2 NDSM—RUnsb. Boys 1—1 Zwart Wit '28Zuidvogels 00 SHO 15 10 2 3 22 37—19 Z. Wit '28 14 9 3 2 21 25—10 DOVO 14 6 4 4 16 26—24 Quick B. 14 6 3 5 15 30—21 RVVH 15 5 5 5 15 31 Rijnsb. B. 15 5 5 5 15 2627 KOZ. B. 14 4 6 4 14 31—25 Zuidvog. 15 4 6 5 14 2837 SSC '55 14 4 5 5 13 17—19 NDSM 13 1 4 8 6 15—33 Roda B. 13 0 5 8 5 16—i DERDE KLASSE A Oranje Wit—DOTO 2—0 DUNO—Die Haghe 1—3 SVOWMonster1- LoosduinenARC 1- RCLPPSC 0—0 De ZwerverCSVD 11 Die Haghe 16—25 Or. Wit 16—16 De Zwerv. 1621 DOTO 1615 PPSC 15—20 ARC 15—11 CSVD 1618 Loosduin. 16—11 Monster 1618 DUNO 1410 RCL 16—16 SVOW 16— 7 VIERDE KLASSE A KoudekerkRijnstreek 31 Lisser Boys—TAW 1—1 JACMaasdijk 20 OegstgeestKatwijk 13 RouwkoopHazersw. Boys 10 JAC 16—25 -^Maasdijk 14—14 Katwijk 15—22 TAW 15—14 Haz. B. 16—17 Rouwkoop 15—13 Oegstg. 15—16 Koudekerk 14— 8 Lisser B. 15—15 Rijnstreek 15— 6 Ter Leede Eindelijk schijnt Ter Leede door te hebben, dat bij de huidige samenstel ling van het eerste elftal het in de eerste plaats niet van eigen doelpun ten moet komen. In de toch altijd weer moeilijke uitwedstrijd tegen 's-Gravenz. S.V. hebben de Sassen- heimers terecht het accent op de ver dediging gelegd. Het mag dan geen mooi voetbal zijn, nuttig is het zeker. Laat Ter Leede er echter aan denken, dat het nut veel groter wordt, als het inmid dels bouwt aan een elftal, dat weer gebruik weet te maken van de kansen en goede aanvallen ook met doelpun ten kan bekronen. Ook daaraan ontbrak het zaterdag weer in hevige mate. Want het typi sche feit deed zich voor, dat de rood gelen, ondanks het defensieve karak ter van hun spel, toch meer kansen hebben gehad dan de thuisclub, die in feite niet gevaarlijk is geweest. Ter Leede, met invallers voor doel man Van der Lippe (die tegen Hoog vliet een enkel brak en dus voor lange tijd is uitgeschakeld) en Van der Heijden, voor wie Den Hertog en Van der Luit zich bekwame vervangers toonden, werd al dadelijk na het be gin in de verdediging gedrukt. De Westlandse voorhoede was er kenne lijk op uit tot snelle resultaten te ko men om daarmee Ter Leede geen kansen te geven tot verdedigen. Maar de Sassenheimse verdediging stortte zich onvervaard in het strijdgewoel en gaf geen kansen weg. Ter Leede bepaalde zich tot enkele snelle te genaanvallen, die de S.V.-defensie wel prikkelden, maar toch ook daar bepaald geen alarmschellen aan het rinkelen brachten. Zo ebde de zo goed begonnen wedstrijd al vrij snel weg in een matte partij met weinig hoog tepunten. In de tweede helft liet Ter Leede langzamerhand iets van zijn verde digende houding varen en ging zich nog kansen scheppen. Maar juist nu begingen de Sassenheimers de fout het teveel door het midden en dan nog individueel te proberen. Welis waar bereikten ze daarmee dat de Westlandse doelman in enkele zeer moeilijke situaties kwam te verkeren en bij een prachtig schot van Van Biezen bepaald niet over geluk had te klagen, maar het was toch verder beslist niet de manier om tot treffers te komen. Ter Leede had tenslotte geluk, dat de thuisclub zich niet ge roepen voelde er in het slot nog veel aan te doen, want toen vertoonden de Sassenheimers hier en daar wel tekenen van vermoeidheid. Ter Leede is door dit onverwachte gelijke spel weer wat uit de zorgen en de kansen op behoud van het tweede klasse schap zijn in ieder geval weer ver groot. Wielernieuws De Nederlandse professional Rik Wouters heeft zaterdag in het Bel gische St.-Niklaas een internationale wedstrijd voor beroepsrenners ge wonnen. Wouters versloeg in de eindsprint van de 180 km lange rit de Belgen Belckenbeek en Haelter- man. De tijd van de winnaar was vier uur en twintig minuten. Henk Nydam eindigde als zevende, terwijl Wim Schepers als 29ste over de eindstreep kwam. De Rotterdammer Johan Bremer heeft de gisteren gehouden wieler ronde van Bladel voor amateurs over 100 km gewonnen in 2 uur 27 min. 28 sec. In de massale eindspurt reed Jan van Katwijk uit Oploo naar de tweede plaats, terwijl de Limburger C. Peters (Stein) zich als derde klas seerde. Bij een grote valpartij op 3 km voor de finish brak de Hilver summer Van Midden een sleutelbeen. Damkampioenschap Cees Varkevisser start met remise (Van onze dammemedewerker) De Katwijker Cees Varkevisser is in de strijd om het Nederlands dam kampioenschap zaterdag in Utrecht begonnen goed van start gegaan. De LD V-speler kwam tegen de Amsterdammer Tonny Sijbrands na een gave partij tot remise. Sijbrands probeerde een gevaarlij ke flankaanval op te zetten, maar Varkevisser (prima in vorm) smoor- ae deze aanval in de kiem. In het boeiende „half klassieke spel", dat toen ontstond, toonde beide spe lers zich van hun beste zijde. Een licht tempovoordeel van Varkevisser deed Sijbrands teniet, waarna een gelijkwaardig eindspel ontstond, dat goed werd afgewerkt tot remise. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Roozenburg Hoekstra 2-0 Varkevisser Sijbrands 1-1 De Jong Van Dijk 0-2 De Boer Van der Sluis 2-0 De Graaf Okro- gelnik 1-1 Van Aalten Bom 1-1 Palmer Van der Staay 0-2. V olleybalcompetitie Kangeroes 1 heeft in de Energiehal Daarmee was het Leidse vuur jy. n onbedreigde 3-1 zege behaald op geenszins gedoofd. Ook de vierde 1 15-8, moesten de gastvrouwen met dul^ lyk verschil prijsgeven, 15-10 v®. SVL en 2-2 in sets. Alles was foej nog mogelijk. De in de laatste fa# van de strijd erbarmelijke arbitra?» echter deed de illusie van een oYtr. winning voor SVL in rook verdrt.' nen., 15-9 en 3-2 voor Cito. een onbedreigde 3-1 zege de Libanon '50 16-14, 13-15, 15-9. De setcyfers mo gen misschien de indruk wekken, dat het toch niet zo gemakkelijk is ge gaan. Maar wanneer men weet, dat in de tweede set de winst behaald werd na een door wat nonchalant optreden •an Coos Taconis c.s. opgelopen ach terstand van 8-13, en dat in de der de set de gastheren na een 11-2 voorsprong een arbitrale blunder no dig hadden om met 15-13 te winnen, dan zal het verschil in spelniveau tussen beide teams geen duidelijker illustratie behoeven. Dankzij deze zege staan onze stadgenoten op de tweede plaats van de ranglijst van de hoofdklasse West. Hedenavond kan de wedstrijd in de militaire Sporthal tussen de kampioenen in spé, het Haagse HML. CLV en Kangeroes een spannende affaire worden en de kans op een Kangeroes- zege en een eerste nederlaag van de Ha genaars is niet uitgesloten. KV( SVL De SLV- dames leverden tegen Ci to een verwoede stryd, die he laas door een zonder meer partijdige arbitrage van de Utrechtse scheids rechter, de heer Van Grondelle, in de vijfde set de winst bij de Utrecht se formatie bracht. Na de eerste set met 1115 aan Ci to te hebben moeten laten, ging de tweede set met zulke stevige marge naar de gastvrouwen, 15-1, dat de weinige Leidse supporters zich al opmaakten om de reis naar huis te aanvaarden. Xandri Kikkert cs. wa ren niet van plan om zonder setwinst het hoofd te buigen. Met 15-5, uitste kend werk van Hanna Wang aan het net, werd een de beschamende 1-15 van de tweede set weggewist. In Amsterdam kon KVC het n klaren tegen Armada. Met minimi verschil moesten de Katwijkers, nu zo langzaamaan wel in het hoek. je zijn beland waar de slagen val len, de punten aan de gastheren la. ten. De score was 15-12, 16-H 13-15, 15-11. De Amsterdammer! hadden als tactiek aan het nel: zachte smashes en prikballen. Dj; type spel inspireerde Piet Guyt K zijn mannen, die van een stevig klap houden, helemaal niet. De eigs aanval ging in prestaties naar bent den naarmate de wedstrijd vordeidi en het Amsterdamse blok lum tioneerde steeds beter op de enkel» smashes van KVC 's aanvallers, No twee wedstrijden resteren v« KVC en die moeten worden gewon nen, wil de degradatie kunnen w# den afgeweerd. Voor VVS een prettig bericht. Co& cordia zag geen kans om de wedstifl tegen U.S. met winst af te sluiten, Rijnsburgse B. Het was te verwachten, dat Rijns burgse Boys het in de uitwedstrijd te gen het dit seizoen in moeilijkheden verkerende NDSM zwaar zou krijgen. Voor de Rijnsburgers gold het als een erezaak niet te verliezen van de hek- kesluiter, terwijl de Amsterdammers, die eindelijk weer eens compleet wa ren, de laatste plaats wilden verla ten. Dat het echter een wedstrijd zou worden, waarin letterlijk om elke me ter terrein zou worden gestreden, viel toch wel een beetje buiten de ver wachting. Laten we er echter onmid dellijk aan toevoegen, dat het on danks de felheid, toch een plezierige wedstrijd is geworden, waarin niets gebeurde, dat ontoelaatbaar was. Als we de hele wedstrijd overzien, dan geloven we te mogen zeggen, dat de Boys ditmaal het best aan hun trek ken zijn gekomen met dit gelijke spel, want een kleine Amsterdamse zege zou niet helemaal onverdiend zijn ge weest. In het benutten van kansen toon den de Boys zich gisteren geen groot meesters. Dit kwam enerzijds door het slechte schieten Den Heijer liet eenmaal een goede kans onbenut maar anderzijds ook door bekwaam en stug verdedigen van de NDSM- defensie, waarin stopper Boorsma uitblonk. Bij de tegenaanvallen van de Amsterdammers was ook al niet veel gevaar te bespeuren, zodat de doelpunten in die eerste helft uitble ven. Dat de Rijnsburgers het daar door in de tweede helft moeilijk zou den krijgen, stond vrijwel va9t. En dat kwam ook precies uit, want nauwelijks was de strijd hervat, of de Amsterdammers branden met een fel offensief los. Fel werd hun de toe gang tot het Rijnsburgse doelgebied Regionale jeugd Excelsior klopt Quick Boys: 2-1 Het herstel van Quick Boys is van korte duur geweest. De Kat wijkse jeugd, die enige weken ge leden verrassend won van Gouda 3—0 op Kieuw-Zuid)bracht er zaterdagmiddag in Rotterdam te gen Excelsior weer weinig van te recht en verloor na een 0—1 voor sprong met 21. Excelsior speelde niet beter dan de Katwijkers, maar toonde zich in het benutten van kansen de beste forma tie. Ook de inzet van de Rotterdam mers was groter. In de zestiende minuut opende Wim van der Plas voor Quick Boys de score. Hy deed dat na goed aan geven van Arend van der Plas. Tot kort voor de rust bleef de 01 stand gehandhaafd. Toen maakte Excelsior gelijk. Het was Pille, die de goed op dreef zijnde doelman Jaap van Dui- venbode geen kans gaf: 11. In de tweede helft begonnen de Rotterdammers met een fel offensief, dat reeds in de elfde minuut resul taat opleverde. De Quick Boys-defen sie verkeek zich op een hoekschop en ongehinderd kon de vrijstaande Vier gever scoren. In de resterende speel tijd bleef de Excelsior verdediging ge sloten, het alles-of-niets slotoffensief van de Katwijkers ten spyt. Arie Wegers in duel met een Hoogvlietverdediger (Foto L-D./Holvast) betwist, maar toen 9 minuten na rust linksbuiten Ooms de bal goed vrij kreeg, was- het toch wal gebeurd. Driebergen kon proberen wat hij wil de, het schot was onhoudbaar. Ge sterkt door dit succes bleven de Am sterdammers in de aanval en toen kort na die openingstreffer Kaars weer raak schoot, leek het er donker uit te zien voor de bezoekers. Geluk kig voor hen echter kefurde de scheidsrechter dit doelpunt wegens buitenspel af. Dat gaf weer wat moed in de geelzwarte gelederen en het NDSM-offensief werd tot staan ge bracht. Het werd zelfs nog gelijk, toen de bal halverwege de tweede helft via een doelworsteling terecht kwam bij Den Heijer, die bijna op de lijn staande de bal met keeper en al over de doellijn frommelde. Geen mooi doelpunt, maar toch een treffer die een punt waard was. 9 Dank zy een overwinning in twee sets (64, 64) op Trudy Groenman in de halve finales van de West Rank kampioenschappen, die in Florida Lake by Johannesburg worden ge houden, heeft Elly Krocké zich zater dag geplaatst voor de eindstrijd. Elly ontmoet in de finale de Zuidafri- kaanse Annette van Zyl. Het bestuur van de KNVB heelt de heer S. Plooyer uit Breda met in gang van 1 juli tot bondstrainer benoemd. Het ligt in de bedoeling dat deze zich in hoofdzaak met het opleidingswerk in de bond gaat bezighouden. Tweeslachtig beleid van jury (Van onze zwemmedewerker) De zwemwedstrijden van de kring Gouwe-Rynstreek, die zaterdag avond in de Leidse Overdekte zyn ge houden, hebben een nogal vreemd verloop gehad. Niet omdat er nu ein delijk eens prestaties van formaat uit de bus zyn gekomen, maar louter en alleen omdat het beleid van de jury ronduit tweeslachtig was. Het begon al bijzonder ongewoon. De heer H. L. E. van der Reyden, bestuurslid van het Leiderdorpse DKD, die voor deze ontmoeting als kamprechter was aangewezen, kreeg nog vóór de aan/vang van de wed strijden een meningsverschil met voorzitter-kamprechter B. J. Moole- naar (kring-secretaris Van der Bjjl, die deze functie meestal vervult was door de bekerwedstrijd van AZC ver hinderd) en wachtte het eerste startschot niet af. Hij verliet het bad onmiddellijk. Toen er tijdens de wedstrijden ook nog hooglopende meningsverschillen ontstonden tus sen de keerpuntcommissaris en de voorzitter-kamprechter enerzijds en ploegleider Koedoder van LZC an derzijds over een bijzonder ondui delijke gedragslijn by de diskwa lificaties, was er van een prettige wedstrijdsfeer niets meer over. Na afloop van de wedstrijden liepen de verschillen van inzicht uit op een stroom protesten en een klacht bij de tuchtcommissie tegen het optreden van oud-jeugdinternational Roland Koedoder. De zwemwedstrijden zelf hadden weinig om het lijf. Op de 200 meter schoolslag heren verraste Wim van Zijl (Sleutelstad) met een zege op zyn als favoriet gestarte club genoot Kees Uittenhout. Bij de da mes waren het op dit nummer Thea en Antoinette Heemskerk (beiden LGB) die de toon aangaven. Uitslagen De uitslagen zijn: Dames 200 m schools!.: 1. T. Heemskerk (LGB) 3.14.5, 2. Heemskerk (LGB) 3.26, 3. G. Eradus (LZC) 3.27.8. Idem heren: 1. W. van Zyl (SL-stad) 2.52.5, 2. K. Uittenhout (Sl-stad) 2.52.6, 3. R. Toet (LGB) 3.00. Meisjes 13—15 jr. 100 m schools!.: 1. H. Zwartjes (LGB) 1.34.8, 2. L. Kitselaar (LGB) 1.37.4, 3. M. Vermeulen (De Zijl) 1.38.1. Idem jongens 1315 jr.: 1. H. de Zwijger (LWV) 1.26.3, 2. D. van Kooy (LWV) 1.31.8, 3. E. Oost- wouder (Sl-stad) 1.31.9. Meisjes 1012 jr. 50 m schools!: 1. H. Zwartjes (LGB) 44.5, 2. T v. d. Drift (LWV) 45.9, 3. A. v. d. Meer (LGB) 48.4. Idem jongens 101—12 jr: 1. J. Plouvier (LGB) 46, 2. P. Verkaaik (GZC) 46.3, 3. D. Werter (Sl-stad) 48.6. Meisjes 8—9 jr. 50 m vryeslag 1. A. v. d. Eynden (LZC) 64.6. Idem jongens 89 jr.: 1. D. Weter (Slstad) 45.7, 2. P. Bruist (GZC) 57.6. Zaterdag vierdeklassers Rijnstreek vaster op laatste plaats In de zaterdag vierde klasse A ste vent JAC, mede door de 20 over winning op Maasdijk, regelrecht op het kampioenschap af. Katwijk bleef echter goed volgen door Oegstgeest in eigen huis met 3—1 te verslaan. Koudekerk drukte Rijnstreek (31 zege) vaster op de onderste plaats, terwijl Rouwkoop met veel moeite Hazerswoudse Boys bedwong (00). Dc ontmoeting Lisser Boys TAW eindigde in een gelijkspel: 11. Oegstgeest-Katwijk 13 Tegen het hooggeplaatste Katwijk heeft Oegstgeest een uitstekende indruk gemaakt. Vanaf het beginsignaal ontwikkelde zich een interessante strijd waarin Oegstgeest beslist niet de mindere was. Vooral in de eer ste helft werd Katwyk nogal eens in de verdediging gedrukt. Na een half uur opende linksbuiten Gyut, via binnenkant paal die score. (0—1) en In de 38ste min. profiteerde Jan Hasenoor van een kortsluiting in de Oegsgeester defensie! 0—2. Oegst geest sloeg echter nog voor de rust fel terug, want in de 42ste min. rond de P. Jansen een prachtige actie van Han Verhoeks doeltreffend af (12). Ook na de rust wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op. In de 65ste min. maakte Jan Hasenoot aan alle onzekerheid een einde door blunder van doelman Binsbergen af te straffen: (13). Koudekerk-Rijnstreek 3—1 By Koudekerk-Rijnstreek stond de be zetting van de onderste plaats op het spel. Koudekerk toonde zich dui delijk de beste ploeg en won ver diend. Na 15 min. benutte A. v. d. Weyde een strafschop (10). Vijf mi nuten voor rust werd het door De Heer 11. In de tweede helft druk te Koudekerk door en Dissel en Al- bert Z weerus schoten Koudekerk in de veilige haven (3—1), i Geen schutters Lisser-Boys-TAW l—l Lisser Boys en TAVV hebben 'n gemis aan schutters. Howel Van der Steeg reeds in de 10de min. TAW aan een 1—0 voorsprong hielp, bleek daarmee voorlopig alle kruid verschoten. Na rust bereikte het spel een goed ni veau. Lisser Boys was nu wat ge lukkiger en Algera scoorde tien mi nuten voor het einde de verdiende gelykmaker (1—1). RouwkoopHazerswoudse Boys 10 In een harde wedstrijd heeft Rouwkoop de overwinningenreeks van Hazerswoudse Boys een halt toegeroepen. Beide ploegen kregen goede kansen maar de aan- valslinies lieten het afweten. Na rust was Rouwkoop overwegend ster ker, maar tot een treffer kwam men niet. Tot 15 min. voor het einde bleef de stand dubbelblank. Toen werd Jaap Roest in het strafschopgebied in de sandwich genomen en de toe gekende strafschop werd door hem uitstekend benut (1—0). Derdeklassers zaterdagvoetbal (Van onze sportredactie) Met SVOW gaat het hollen bergafwaarts De derde klasser uit Oude Wetering heel zelfs al niet meer de beschikkit over reserves. Toen zaterdaj middag in de thuiswedst^ tegen monster doelman Wil Hoegen Dijkhoff groggy gi moest linksback Gerret Bos 2 plaats onder de lat overnemt SVOW speelde daarna met tit man een verloren wedstrijd liep hard van stapel en toen 1 binnen Vooys reeds na zeven r spelen de score opende, leken i Westlanders op een grote zege al 1 Stevenen. Een fraai doelpunt van Vi Heek hij omspeelde drie verdei gers hielp SVOW echter op g been en tot de rust bleef daarna i strijd in evenwicht. Na de hervattia nam Monster andermaal de leidiq Met een schot van afstand ven de Westlandse linksbinnen De I de doelman van de Oudewetertnge In de daaropvolgende periode, waaa het spel harder werd en SVOW volledig inzette om opnieuw gelijk: komen, werd by een tegenaanval™ Monster Hoegen Dijkhoff gei Rechtsbinnen Vooys sloeg hem - opzettelijk in het gezicht. Eenrt serve bleek niet aanwezig. Linksba Bos ging onder de lat en met tb man was er voor de SVOW'ers gea eer meer te behalen. Monster-re( buiten Solleveld bracht de einds zelfs nog op 1—3. LoosduinenARC 12 Ook t; ARC stond er een veldspeler onda de lat. Doelman Kruit was verhii- derd. De elftalsamenstellers hadds een beroep gedaan op veldspeler Crï Oosterom en die deed het na «f aarzelend begin waarvan midvoff Weisenveld profiteerde: 1—0 - goed, dat het voor de e.c. straks eö moeilijke keus wordt: Kruit of Oos* trom. Dankzij Oostroms formidstó> reddingen bereikte ARC dere kleerscheuren de thee en toö de Alphenaren na de hervatting M spel over een meer aanvallender bcej gooiden en Loosduinen-doelman Far- la blunderde hij stapte over schot van Bosveld heen omdat të dacht dat de bal naast zou gaan- openden zich voor ARC winst-pW' spectieven. Loosduinen bleek bove* dien „aangeslagen". ARC nam 1 spel in handen en In de 22ste mW: scoorde Hogenboom op een pass Y®3 Krijgsman de winnende treffer: 1-- Loosduinen-stopper Kuiper, die e" aanbod van de eredivisieclub f in beraad heeft, hield in de sl een sterk aanvallend ARC van hogere score weg. RCL—PPSC 0—0 In spannende wedstrijd domineerden verdedigingen. RCL had in de eeR& helft moeite om op de been te h'"~" en was haar in uitstekende vorm ver kerende doelman Maaskant veel darf verschuldigd. In de tweede helft" ren de Leiderdorpers beter op Lat en palen in totaal driemaal stonden in die periode RCL-trelfr* in de weg. Op de valreep mocht#6" ter ook de Racing Club niet over es tekort aan geluk klagen. In de ltf* vijf minuten werd zij geheel drukt. Dankzij Keizer, die de bal n# de borst uit het doel wipte kant was reeds gepasseerd Wf* het 0—0, hetgeen de juiste was.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 12