GATEN EN SCHEUREN VOORGOED DICHT MET Versctiil tussen vorm en inhoud van NAVO" Verklaring van de Franse minister Couve de Murville GEVAAR SNEL GEWEKEN Soeharto MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 MAART 1) 95 Het overleg van de veertien NAVO- partners van Frankrijk over een gemeenschappelijk antwoord op de Franse stappen ten aanzien van de NAVO is gisteren in Parijs voort gezet, Men kwam overeen, aldus is van welingelichte zijde meegedeeld, na de derde gespreksronde weer ruggespraak te houden met de resp. regeringen om vandaag opnieuw te vergaderen. Maar of men vandaag ©en definitief antwoord gereed zou hebben, daarvan is men nog geens zins overtuigd. In een televisievraaggesprek heeft de Franse minister van Buiten landse Zaken, Couve de Murville, commentaar geleverd op het besluit van Frankrijk, zich uit de NAVO terug te trekken. De minister maakte scherp onderscheid tussen het At lantische bondgenootschap en het orgaan zelf. De Franse regering, al dus Couve de Murville, heeft of ficieel bevestigd, dat zij niet van plan is het bondgenootschap in de loop van de volgende drie jaar af te zweren. Zij is integendeel van oor deel. dat het moet voortbestaan. Maar wat de NAVO aangaat, dit is een andere zaak. De ongemakken van deze organisatie acht de Fran se minister veel groter dan de voor delen ervan. De Fransen verloren door de NAVO hun verantwoorde lijkheidsgevoel op het gebied van de defensie en zodra een land zich niet meer voor zijn defensie interesseert zou het niet lang meer duren voor dat het zijn onafhankelijkheid zou verliezen. De minister ontkende ook, dat de beslissing van De Geulle gericht is tegen de Franse traditionele vriend schap met Amerika. „De Frans- Amerikaanse vriendschap is een oud en kostbaar goed waaraan wij hechten en waarven wij niet willen dat zij verdwijnt of zelfs maar ver mindert". De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Schroder, noemde gisteren in de bondsdag de plannen van president De Gaulle om Franse troepen aan de NAVO te ont trekken „een bedreiging van de vei ligheid van Europa", Schroder zed, Chroesjtsjow had Duitse gebieden willen teruggeven Oud-premier Nikita Chroesjtsjow Is eens bereid geweest vroegere Duit se gebieden die nu bü Polen beho ren, terug tegen, aldus het West duitse blad „Echo der Zeit". Het be richt zou steunen op een kaart uit geheime Moskouse archieven, die van de Duitse inlichtingendienst ver kregen zou zijn. Volgens het blad zou Chroesjtsjow kort voor zijn val van plan geweest zijn ongeveer een derde van de vroe gere Duitse gebieden terug te geven en Polen schadeloos te stellen met gebieden die door de Sowjet-TJnle in gelijfd zUn. Over de voorgestelde grenswijzigingen is lang onderhan deld tussen de Sowjet-ünie en Polen, aldus het blad, dat hieraan toevoegt dat de Poolse partijleider Gomoelka zich tegen de plannen van Chroesjt sjow verzet heeft. NOG VANDAAG NIEUW KABINET IN BELGIË dat de bondsregering het niet eens ls met de Franse bewering dat de dreiging in Europa is verminderd en dat Europa niet langer een centrum van internationale crises is. „We sug gereren niet dat de oostelijke rege ringen van plan zijn een militaire aanval op het Westen te doen. De mi litaire kracht aan de andere kant is beslissend", aldus de minister. HU voegde er aan toe dat geen ware vre de kan worden bereikt zolang Duitsland en Europa verdeeld zUn. Vervolg van pagina 1 Direct veiligheidsmaatregelen na ontdekking miljoenenkomplot Eén van de banken, waarvan de sluitbouten zijn doorgezaagd, is de Nederlandse Middenstandsbank aan de Gedempte Oudegracht ln Haar lem, die vorig jaar ln aanbouw was. De directeur, de heer M. Eek Jr., ver telde, dat hU de hele kwestie al bijna vergeten was. Er was wel consterna tie in het Nederlandse bankwezen in die tijd, vertelde hij, maar binnen een uur, nadat de zaak in VIaardin gen aan het licht was gekomen was alle gevaar geweken. Alle bankdirec teuren zijn namelijk onmiddellijk door de slotenflrma Lips op de hoog te gebracht. Diezelfde dag zijn alle kluizen van banken, die toen in aan bouw waren, door technici van Llps gecontroleerd. „Er zijn direct afdoen de maatregelen genomen en alles is prima gegaan. Ik ben er bijzonder te vreden over en er heeft zich geen enkel gevaar voor de andere banken in ons land voorgedaan", aldus de heer Eek. Hulp? Lips-Dordrecht heeft in de tweede helft van het vorige jaar de banken in aanbouw door een groep technici grondig laten onderzoeken, en de „voorbewerkte" kluisdeuren laten herstellen. Tussen het moment van aflevering door de fabriek en het tijdstip van sloten aanbrengen vlak voor het in gebruik nemen van de kluisruimte liggen de kluisdeuren soms wekenlang vrijwel onbeschermd, buiten verantwoordelijkheid van Lips. Thans zijn aanvullende con trolevoorschriften aan de ..buiten- monteurs" van Lips verstrekt, zodat kans op „voorbewerking" van kluis deuren tijdens de bouwperiode is uit gesloten. In Den Haag vormde de Amrobank in één der buitenwijken het object van, waarschijnlijk, de Hagenaar en de Haarlemmer. Eén van hen werd tien jaar geleden gearresteerd met een gestolen brandkast achterin een bestelauto. Aangenomen wordt dat de belde mannen hulp moeten hebben gehad van iemand uit de fabriek die kluizen fabriceert (Lips). Maar de beide mannen zwijgen. Ineens? Wanneer men er van het operatieplan erop was gericht al le voorbewerkte kluizen in dezelfde nacht te plunderen dan komt men snel tot een aantal medewerkers van dertig. Dat is. als het om zo'n ge heime operatie gaat natuurlijk teveel. De politie heeft het redelijke vermoe den, dat niet meer dan in totaal ze ven of acht personen van de voor bereidingen op de hoogte waren. Van enkelen hunner kent zij zelfs de na men, maar omdat er nog geen straf bare feiten hadden plaats gehad konden deze mannen niet worden ge arresteerd. Ook de inhoud van het schema, dat de inbrekers voor him activiteiten hadden opgesteld kent de politie niet. Het zal vermoedelijk wel altijd een onbeantwoorde vraag blij ven hoe „het brein" zich had voorge steld negen Nederlandse bankgebou wen van miljoenen guldens te ont doen. Alles ineens of. stuk voor stuk met lange tussenruimten. Commentaar De directies of hun woordvoerders van de in Rotterdam gevestigde ban kiershuizen, houden een overval, waarbij van te voren pallen en schar- 9 Vervolg van pag. 1 De (uiterst onduidelijke) overdracht van zijn bevoegdheden aan generaal Soeharto zou president Soekarno vo rige week vrijdag zijn afgedwongen met het dreigement dat de lucht macht op het punt stond zijn palels ln Bogor te bombarderen. Dit werd vandaag uit zeer goede bron in Sin gapore vernomen. Het dreigement werd uitgesproken tegenover minister Soebandrio, ter wijl president Soekarno allerlei uit vluchten verzon om de generaals die deze overdracht kwamen eisen, niet te ontvangen. Soekarno ver scheen tenslotte toch, zij het ver toornd, waarna een heftige discussie ontstond. Het ultimatum bleef echter niet zonder uitwerking. Soekarno begaf zich naar Djakarta waar hij de eisen in een bijeenkomst, waarop o.a. generaal Soeharto aanwezig was, be sprak. Hjj verliet na enige tijd haas tig deze vergadering toen hij ver nam, dat de „Siliwangi-divisie" op het punt stond zijn paleis in Bogor te omsingelen. Met hem verdwenen minister Soebandrio en vice-premier Saleh. De haast waarmee het ge zelschap vertrok was klaarblijkelijk zo groot, dat minister Soebandrio zijn schoenen onder de conferentie tafel achterliet. Teruggekeerd in Bogor bleek dat de militairen van de Siliwangi-divisie het paleis al be zet hadden. Hoewel de ministers onder arrest stonden werd tegen Soekarno niets ondernomen. nieren van de kluisdeur worden door gezaagd, voor onmogelijk of bijna niet mogelijk. Een woordvoerder van R. Mees en Zoonen: .Alleen op het moment van de installatie en mon tage is het mogelijk aan een kluis deur frauduleuze handelingen te ver richten. Maar ook dat is bijna niet mogelijk, gezien de oppassendheid van de zijde van de bank bij de in stallatie. Het blijft een spel tussen degenen, die het willen voorkomen en zij die een overval willen beramen. Het ls daarom zaak steeds op het ge bied van veiligheidsmaatregelen een stapje voor te lopen. Wel is het zo, dat je als bank natuurlijk nooit kunt garanderen of je misschien niet een stapje achter loopt." „Het is een nieuw aspect om a priori te trachten kluisdeuren onklaar te maken" zegt een van de directeu ren van Slavenburgs Bank. „Het lijkt mij fantastisch", zegt de direc teur, die evenals de heer Van Zijst van de Hollandsche Bankunie bij een eventuele ovec pal het enorme ge wicht van een kluisdeur bepaald niet wil onderschatten. De woordvoerder van de Amster dam-Rotterdam Bank zegt: „Prijs de politie maar eens een keer. Ik vind, dat ze bijzonder knap speurwerk heb ben verricht." Hij achtte het inder daad mogelijk op een dergelijke wijze een geslaagde bankroof te beramen. „Het is uitgedacht door bijzonder in telligente heren." (Advertentie) ALABASTINE ZET IETS UIT EN KLEMT ZICH DAARDOOR MUURVAST IN GA TEN. SCHEUREN, BARSTEN. NADEN ENZ. BOVENDIEN WERKT FIJN VER MENGD ALABASTINE MOOI STRAK AF. GEEN WONDER DAT ALABASTINE T MEEST GEKOCHTl •T MEEST GEBRUIKT WORDT. HAALVOOR ZATERDAG ZO'N PAK ALABASTINE IN HUIS i Beatrix en Claus in stad Mexico Prinses Beatrix en Prins Claus hebben naar een officiële woord voerder van ex-president Lopez Ma- teos van Mexico heeft verklaard, het eerste deel van hun wittebroodswe ken doorgebracht in de stad Mexico als gasten van de Mexicaanse oud president. Maandag zouden zij naar het eiland Cozumel (bij de kust van het schiereiland Yucatan) gaan en hun intrek nemen in de villa aan zee van de heer Lopez Mateos. In de afgelopen dagen hebben Prinses Beatrix en Prins Ciaus plaatsen bezocht in de omgeving van de stad Mexico, zoals Cuerna- Vaca, Tasco, Toluca en Pachuca. Zij kochten huisvlijt-artikelen en zilve ren voorwerpen, waardoor de streek bekend is. Jongeman verdacht TAL VAN MEISJES IN VOORSCHOTEN LASTIG GEVALLEN Na sinds mei vorig jaar intensief te hebben gepost in het Burg. Berk houtpark in Voorschoten, is het de rijkspolitie gelukt de hand te leggen op een 16-jarige timmerman, die rondom dit park, meisjes van in de buurt liggende lagere scholen hebben lastig gevallen. Een onderzoek waarbij foto's ter herkenning aan de kinderen werden voorgelegd is op niets uitgelopeneer gisteren echter werd de politie door een inwoner van Voorschoten opge beld die zei de gezochte persoon te hebben herkend. De politie is ver volgens tot arrestatie overgegaan. De knaap is vanochtend voor de officier van justitie bij de Haagse kinder rechter mr. Van der Schans voorge leid. In Brussel werd vanochtend alge meen verwacht, dat er nog heden een einde zou komen aan de vijf weken oude kabinetscrisis door de vorming van een katholiek-liberaal kabinet onder leiding van de voor zitter van de Christelijke Volkspar tij, P. van den Boeynants. Volgens gissingen in de Belgische kranten zal het nieuwe kabinet uit 13 katholieken en 11 liberalen be staan. Een zestal r.-k. ministers uit het demissionaire rooms-rode kabi net van prof. P. Harmei, dat op 10 maart aftrad na een meningsver schil over de ziekte- en invaliditeits wet en het daarmee samenhangen de artsenconflict, zou in de nieuwe regering terugkeren. De vorming van een katholiek-liberale coalitie, die over een meerderheid van 125 van de 212 kamerzetels kan oeschik- ken, maakt een einde aan de in 1961 begonnen regeringssamenwerking tussen katholieken en socialisten. Het zal ook de afsluiting van een vijfjarig ministerschap van Buiten landse Zaken betekenen voor de so cialist Spaak. BINNENLAND Schapen verwaarloosd De ge meentepolitie van Doetinchem heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een Doetinchem se veehouder, die negen schapen had laten verkommeren. De dieren liepen in een weiland waarin water en geen gras was. Eén van de schapen had twee lammeren gewor pen, waarvan er één dood in de wel lag. Het andere lam stierf kort na de komst van de politie. Het moe- derdier bleek bovendien ernstig ziek en lag dagenlang op dezelfde plaats. Een ander schaap droeg een dood lam in zich. De dieren zijn nu naar een betere verzorger overgebracht. Verkeersonderzoek Rotterdam De raad van Rotterdam heeft gis termiddag de eerste stap gezet voor een verkeersonderzoek op grote schaal, dat maximaal 1,75 miljoen gulden gaat kosten. Dit onderzoek, dat wordt gehouden door twee in Londen gevestigde ingenieursbu reaus, moet richtlijnen opleveren voor de toekomstige ontwikkeling van het verkeer in stad en haven en zal misschien ook uitstrekkentot het gehele Rijnmondgebied. De Rotterdamse raad ging akkoord met de eerste, slechts drie maan de durende, fase van het verkeers onderzoek. De kosten daarvan ver bonden bedragen f 65.000. Explosie in Fabriek Bij het vul len van een roerketel in de kunst- harsfabriek van de N.V. Scado in Zaandam deed zich gisteravond een explosie voor, waardoor twee arbei ders. de 46-jarige C. Heijne uit Krommenie en de 32-jarige Marok kaan Hassan de Ruz, zodanige brandwonden opliepen dat ze naar het gemeentelijk ziekenhuis in Zaandam moesten worden vervoerd. Door de steekvlam raakte de be trokken afdeling in brand, de Zaan- damse brandweer was het vuur spoedig meester. De brandschade is betrekkelijk gering DuisternisEen deel van het Am sterdamse centrum rond de Haar lemmerdijk is gisteravond van onge veer kwart over negen tot elf uur in duisternis gehuld geweest. Een breuk in een ondergrondse kabel was hiervan de oorzaak. Via andere ka bels kon de elektriciteitsvoorziening worden hervat. Het opsporen en re pareren van de breuk gebeurt van daag. Grafschennis Op ergerlijke wijze is op de rooms-katholieke be graafplaats achter de St. Nicolaas kerk in Baarn het graf van een kind geschonden. De beeltenis op de graf steen werd totaal vernield. Ook de gedenksteen is beschadigd. Omtrent het motief tast men in het duister. Een dader is nog niet gearresteerd. Hoewel grafsohennis in Baarn nog niet eerder is voorgekomen, worden op de r.-fc. begraafplaat® wel vrij ge- regeld bloemen en planten vernield, vooral nu het kerkhof door vrifbrei- dingswerkzaamheden vrij gemak kelijk te betreden is. Gas verstikking De 79-jarige heer K. Gort, wonende in de Speer- traat in Amsterdam is door gasver- stikking om het leven gekomen. Hij werd door zijn dochter dood in de keuken van zijn woning aangetrof fen. Bij onderzoek bleek dat de man bü het reinigen van zijn vierpitsgas- komfoor wel de gasslag had verwij derd, doch vergeten had de gaskraan te sluiten. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Waterland (22/3): Aus tralië: Rothenstein (23/3); Brazilië Cap San Lorenzo (22/3), Gaaster- land (23/3). Paraguay Star (25/3): Canada: Maasdam (20/3), Tindefjell (23/3), Statendam (25/3); Chili: Stuttgart (20/3); Kenya, Ooganda, Tanganjika: Jean Laborde (20/3); Ned. Antillen: Insco Jem (20/3), Adonis (22/3); Nieuw-Zeeland: Wo- nosobo (21/3), Rangitoto (24'3); Su riname: Oranje Nassau (23/3); Ver. Staten van AmerikaMormaccove 20/3), Statendam (25/3); Z.-Afrika Rep.) -m-i.v. Z.-W.-AfrikaSout hampton Castle (20/3), Zonnekerk (23/3). Inlichtingen betreffende de ver- zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Geen chaos De gisteren om mid dernacht begonnen staking bij de Franse spoorwegen, welke 40 uur zal duren, heeft gisteren niet de ver wachte verkeerschaos in Parijs tot gevolg gehad. Door het uitvallen van een aantal treinen uit de voorste den maakten velen weliswaar gebruik van hun auto, maar de ondergrond se, de bussen en de taxi's vingen een groot deel van de werkende be volking op. Bovendien waren leger auto's ingeschakeld om gestrande reizigers naar hun plaats van be stemming te vervoeren. Dodelijke biscuits Zeventien personen zijn gestorven na het ©ten van biscuit op de markt van het dorp Chowai in de Indiase staat Tripura. Driehonderd andere perso nen, die ook die biscuit aten, lig gen in ziekenhuizen. Vier mannen die de bakker geholpen hadden met het bakken van de biscuit zijn gear resteerd. De bakker is verdwenen. De biscuits worden nu soheikundig on- i derzocht. Arrestatie op CubaAmeijeiras, vice-minister voor de strijdkrachten en lid van het centrale comité van de communistische partij op Cuba is van zijn functies ontheven. Hij zal zich voor de krijgsraad moeten ver antwoorden. Verscheidene tientallen personen zijn gearresteerd op be schuldiging van a-sociale en onwet tige handelingen. Dit werd gisteren officieel in Havanna bekendgemaakt Gevecht in oerwoud-*- Maleisische regeringstroepen hebben met artil lerie en mortieren de ontsnappings route van Indonesische guerrillastrij ders bestookt bij een gevecht in het oerwoud op het eiland Borneo dat woensdag heeft plaatsgevonden. Vol gens een militaire woordvoerder zijn de verliezen van de Guerrillastrij ders zwaar. Hij zei dat er veel bloed sporen zijn gevonden op de sluip wegen die over de Indonesische grens leiden vanuit Maleisisch Borneo. Onbegrijpelijk— Amerikaanse des kundigen op handelsgebied stonden voor een raadsel: bij besprekingen over problemen van de Euromarkt kwam er voortdurend een onbegrij pelijke term voor: oneetbare tuin- bouwprodukten. Tenslotte staken deskundigen en tolken de koppen bij elkaar om een oplossing te vinden. Ze kwamen eruit: oneetbare tuin- bouwprodukten zijn bloemen! In Juni proces- Ben Barka Van justitiële zijde in Parijs is verklaard dat het proces tegen de verdachten in het Ben Barka-schandaal waar schijnlijk ln de tweede helft van ju ni beginnen zal: 20 juni wordt ge noemd als de mogelijke begindatum voor het proces. Zes personen be vinden zich in verband met de zaak in voorlopige hechtenis en vier an dere verdachten, onder wie de Ma rokkaanse minister van Binnenland se Zaken, Oufkir, bevinden zich nog op vrije voeten. De gerechtelijke autoriteiten beweren dat Oufkir een van de hoofdpersonen is in de ont voering van Ben Barka op 29 ok tober in Parijs. Pijpleiding De Sowjet-Unie is voornemens een 7.760 km lange pijp leiding aan te leggen voor het ver voer van ruwe olie vai. westelijk Si berië naar Nachoda in Japan. De Russische gedelegeerden verklaarde dat er tenminste 10 jaar zullen ver strijken voordat de Sowjet-Unie ruwe olie uit de bronnen van west-Siberië naar Japan zal kunnen pompen. Vee omgekomen in Australië In Nieuw Zuid-Wales (Australië) heb ben negen en een half miljoen scha- pen en 900.000 stuks rundvee de droogte met de dood moeten beko- I pen. De meeste dieren werden ge slacht. Russische beschuldiging De Russische afgevaardigde bjj de VN Fedorenko heeft secretaris-generaal Oe Thant een schrijven overhan digd, waarin hij de delegaties van Frankrijk, Engeland en de VS er van beschuldigt de koude oorlog in de VN te willen brengen door zich te verzetten tegen de toelating van Oost-Duitsland tot de volkerenogra- nisatiea De stelling van deze landen dat Oost-Duitsland geen staat is en dat de enige vertegenwoordiging van het Duitse volk in internationale za ken bij de regering van West-Dui ts- land berust, is volgens Fedorenko een vermenging van wensdromen met de realiteit. Protest van Spaanse studenten Ongeveer 900 studenten van de fa culteit voor letteren en wijsbegeerte van de universiteit van Salamanca zijn gisteren niet op college versche nen als protest tegen de aanwezig heid van d© president van de door de regering gesteunde Nationale Stu- dentenbond. Het was de vierde de monstratie tot steun aan een „vrije studentenorganisatie" in evenveel universiteitssteden sedert de eerste weken geleden in Barcelona plaatsvond. De andere vonden plaats in Pamplona en Madrid. Uitvinders bekroond De Zwitser Paul Meier heeft de grand prix van de Brusselse uitvinderstentoonstelling gewonnen met een machine (de bos- aap) welke zelf pijnbomen inklimt om takken af te zagen. De Belg Ger main Bart won de uitvinders-Oscar, een prijs welke door de bezoekers wordt toegekend, met een apparaat dat automatisch de politie aan de te lefoon roept. Staalfabriek voor China Een van de grootste Westduitse machine fabrieken, de Demag, zal voor 540 miljoen mark een staalfabriek in Ciiina bouwen en hierbij vermoede lijk hulp krijgen van Zwitserse, Franse, Britse en Italiaanse firma's. Het contract is door het Westduitse kabinet goedgekeurd. De fabriek zal bestaan uit een warm- en koudwalse- ry, een draadtrekkerij en een bui- zenfabriek. Wapens van negers ontdekt De Newyorkse politie heeft bij toeval ln een theater een grote hoeveelheid wapens ontdekt, die vermoedelijk aan een extremistische groep negers behoort. In het gebouw was ook een schietzaal ingericht. Zes personen zijn aangehouden. Verslaafde baby's In de stad New York zijn vorig jaar tenminste 300 aan verdovende middelen ver slaafde baby's geboren als gevolg van het feit dat hun moeders ver dovende middelen gebruikten. Ver scheidene van deze baby's stierven kort na de geboorte, terwijl anderen konden worden genezen. Gerecht 10: K. en O.-cursus Gabr Smit over het concilie. 8 uur nm Janvossensteeg 57: Ca.'è Chan tent Gastoptreden Henri Goemans. Vanaf 8.30 uur n.m. Kliniek Interne Geneeskunde (RUna- burgerweg): K. en 0.-cursu6 over het hartinfarct. 8 uur nm. Konlngskerk: Rullclub. 7.30-10 uur Museum voor Volkenkunde: Vereni ging voor Pedagogiek over „Welk schooltype Ls voor mijn kind het meest geschikt?" 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie chrle- tengem „Ecclesia" 8 uur nm. Rest. Van der Heijden: Receptie Volkstuin Roomburg. 4-6 uur n.m. SchouwburgEeuwfeest-opvoering „Hedda Gabler". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): Politiek fo rum m.m.v. Gerard Cox en kwartet Thom Kelllng. 8 uur n.m. UniversiteitsbibliotheekMij der Ned. Letterkunde. Spr. Ward Ruysltnck. „Kempens Journaal". 8 uur nm. Adventkerk: geen dienst. Janvossensteeg 57: Café Chantant. Gastoptreden Henri Goemans. Vanaf 8 uur nrn. Warmond ('t Trefpunt)Optre den van Popsclub mm.v. The Moen- plepers". 8 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuljzenachool (aula): Pinkstergemeente. Spr dhr. W. Seegera van Haarlem. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur njn. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uui Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr. evange- l£s- N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenechuur 6: Kerk van Jezua Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur MAANDAG Gebouw Ohr. Belangen: Jaarverga dering Leidse Tuiniers- en bloemlstc i- vereniging „Door Eendracht Verbon den". 8 uur n.m. Clubgebouw „de Munnik": K. en O. Lezing dr O. Vos over de gevaren van radlo-actlvlteit. 8 uur n.m. HAAGSE AGENDA DAGELIJKS Theater Pepijn. Cabaret Jaap van der Merwe. 20.30 uur. Theater in de Steeg. Cabaret Albert Mol. 20.15 uur (vanaf 22 maart). DONDERDAG 17 MAART Kon. Schouwburg. Nieuw Rotterdams Toneel, Don Carlos. 20.15 uur. Gemeentemuseum. Edward W1 teen- burg en Jenny Benhamou. 20.15 uur. Kon. Conservatorium. Uitvoering leerlingen Staattiche Hochschule für kurhaus Paviljoen. Le Bal des Vo- leurs. 14 uur. Mont d'Or. Shaffy Chantant. 21 uur. Theater ln de Steeg. Tom Kelling. 20.15 uur. ZATERDAG 19 MAART Kon. Schouwburg. Haagsclie Come- dle. Lessen Ln laster. 20.16 uur. Dlllgentla. De Nieuwe Comedie, An tigone. 20.15 uur. Kurhaus Paviljoen. Le Bal des Vo le urs. 14 en 20 uur. Mont d'Or. Shaffy Chantant. 21 uur Theater in de Steeg. Tom Kelling. 20.15 uur. ZONDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. Haagsche Come die Cactusbloem. 14 uur; Droom van een mldzomernaoht. 20.15 uur. Mont d'Or. Shaffy Chantant. 21 uur Pier Nautica. Rudy de Heus, plano. 2">.15 uur. MAANDAG 21 MAART Kon. Schouwburg. Nederlandse Co medie, Mevrouw Warrens Beroep. 20.15 uur. Dlllgentla. Smetana Kwartet. 20.15 irur. DINSDAG 22 MAART Kon. Schouwburg. Nieuw Rotterdams Toneel, Arsenicum en oude kant. 20.15 uur. WOENSDAG 23 MAART Kon. Schouwburg. Nederlandse Co medie, Hedda Gabler. 20.15 uur. Dillgentla. Melvyn Martin Llbman, plano. 20.15 uur. K ureaal. Residentie-orkest. 20.15 uur. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): t den verg. Coöp. Ralffelsenbank Lt Oegstgeest. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): KiekC recital Freek Sachs. 8 uur n.m F WOENSDAG Camera-theater: K. en O.-fila de maand „The great impostor", 9.16 uur Hotel Central: Jaarvergadering11 pogé. 8 uur 1 Stadhuis (trouwkamer): Spn >1 sociale raadsvrouw. 4-6 uur r~ Willem de Zwijgerlaan 105: B gespreksavond. 8 uur nmv DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergij van Jehovah's getuigen. 7.25 v Rest. Van der Heijden: Leid*ki( ranitieclub. Spr. dhr. TJ. Hooj over „Verkooptechniek". 8 uurt"£ Stadsgehoorzaal (foyer): K. Causerie prof. dr. M. A. Beek, archeologische reis langs Eufn er Tigris". 8 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebn Tentoonstelling tekeningen, el tho's en beelden Rein Dool er Geraedts. Degelijks 25 uur, en vrydag 7—9 uur. (t/m 31 o Lakenhal: Tentoonstelling van vrn 09kar Kokoechka. Werkd.|er v.m.4 uur n.m.; zond. 14 uu (t/m 18 april) De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; 1--' uur Legermuseum (PesthuislaanL uitzondering van zaterdag van I lt (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenifogi (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: lijks 10-5 uur; zond, 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geech! 'e der natuurwetenschappen: DajM uu zond 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Men. Tentoonstelling Nora de Jong, I a Goma y de Barlnaga en Jan Ka Dag, 10-17 uur; bovendien d 8-10 uur nm.; zondags geslote 31 maart). BIOSCOPEN Trianon: „The sound of miuV Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 e" Li do: „Trottoir meisjes". 18 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2. 7 en 9.15 uur. Luxor „Saboteur in volle zee' Dagelitks 2.30. 7 en 9.15 uur; 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. W« tck; „Wonderful life". A.l. Vrijdi i ei (24 uur): „Meisjes tussen 16". 18 Jr. Re\: „De heerser van kamp pore". 18 jr. Zond. 2.30, 4.45, 9.15 uur. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Camera: „Topkapi". 14 Jr. DaiC" 9.15 uur. 's Middags van 2 tolf-— Huwelijksreportage. AJ. Studio: „Een ochtend va. 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur itei 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Wassenaar: Vrijdag 8 7 en 9.15 uur „Hercules t«f y zonen van de zon". 14 Jr. Z iddag 2.30 uur .De duur* 5p Avond, en nachtdienst der npo W Geopend voor spoedeisende p apotheek Re ijst, Steenstraat 20136. Op zaterdag 19 maart is den voor sDoedeisende gevallen gens van 8 tot 12 uur bovendj ODendapotheek Herdineh en B Hogewoerd 171. tel. 20502. A; R. van Breest Smallenburg te dorp en Apotheek Voorschep geopend. De Oegstgeestse Apo: op zondag 20 maart gesloten raï tot 24 uur cluf K(j geen gehoor ran uw (int v&n specialist (of diens waarnem" C op rtokterstelpfoon 22222 BI WEFPP APPORTEI (Van hedenmorgen 1 onfW Amsterdam Den Helder fpenburg vllsslngen Gelde De Bilt Twente Eindhoven regenbui 10 regen 10 zwaar bew 9 motregen 10 regenbu' 10 regen 8 regenbu» 9 Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen halt Londen onbewolkt Brussel geb oew Luxemburg zwaar bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Tankfort vKlnchen ZOrtcb Genéve Wenen innsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew onbewolkt 17 onbewolkt 13 onbewolkt 13 geh bew zwnHf hew onbewolkt onbewolkt regen zwmh» bew motregen zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt Wlr

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2