Kritiek op het bouwbeleid Kloosterlingen solidair met Spaanse studenten LACHWEKKEND MELK DUURDER .eidóe ^Aqznd VERSCHIL Panda-huwelijk MET EEN ENKEL WOORD Zeeman uit trein gevallen? tAOZNA 1 LEIDSCH DAGBLAD SATERDAG 13 MAA? Nauwelijks hebben India en Pa kistan hun troepen terugge trokken uit het westelijk grens gebied bij Kasjmier, waar zy nog kort geleden bloedige stryd leverden, of reeds doemen er, maar nu in het oosten, nieuwe wolken aan de hori zon op. In Assam, een van India's zestien deelstaten en beroemd om zyn thee, zyn de Mizo-stammen in opstand gekomen, nadat ze reeds ja renlang hadden geklaagd, dat de In diase regering de economie en socia le vooruitgang van hun district ver waarloost, De Mizo's willen hetzelf de wat Nieuw Delhi aan de eveneens rebellerende Naga-stammen heeft moeten toestaanonafhankelijk heid binnen de Indiase federatie, al is die voorlopig meer theorie dan werkeiykheid. Het pyniyke van de situatie is. dat de Mizo's nog over wapens beschikken, die zy vroeger maar dat was vóór de overeen komst van Tasjkent, tussen India en Pakistan uit oost-Pakistan hadden betrokken. Aangezien men wel aan een wapen kan zien wanneer het ge maakt, maar niet wanneer het ge leverd is, bhjft de mogeiykheid be staan dat de Mizo-opstand tot inter nationale verwikkelingen leidt, zelfs al zou Pakistan zich nu geheel bui ten het conflict houden. In elk ge val heeft de oppositie er in het par lement sterk op aangedrongen de re bellie op korte termyn neer te slaan. Volgens haar is het voorzichtige op treden tegen de Naga's er de oorzaak van, dat nu ook de Mizo's een kans wagen, een opvatting, die niet over eenstemt met het feit, dat de Mizo's al Jarenlang naar erkenning van hun zelfstandig volksbestaan streven. Er zyn, zo heeft de oppositie in Nieuw Delhi verder gezegd, na de beëindiging van het conflict met Pa kistan, troepen genoeg om de Mizo- rebellie op korte termyn te beëin digen. Maar erg aantrekkelijk vindt de regering haar taak niet. Want de Mizo's wonen in het oostehjk deel van India, „onderin" een uitstulping «uidwaarts, tussen oost-Pakistan en Birma. Hun land is voor een groot deel oerwoud, dat de begroeiing vormt van zes bergketens, die hun district 500 km lang van noord naar zuid doorsnyden. De schaarse wegen zijn alleen in de droge tyd door jeeps berijdbaar. Maar omdat thans de natte moesson juist is be gonnen, is het terrein onbegaan baar en kunnen troepen alleen door de lucht worden aangevoerd. Met Oost-Pakistan daarentegen zyn de verbindingen wèl redeiyk, i n elk ge val veel beter dan met Assam in het noorden. Toen de Britten 75 jaar ge leden dit gebied pacificeerden kregen zy hun aanvoer dan ook via Chita- gong. Maar toen was India nog on gedeeld. Aangezien het hier gaat om een betrekkelijk klein en boven dien schaars bewoond gebied (200.000 personen), kan men zich afvragen waarom de Indiase rege ring zich eigenlyk druk zou maken Maar men denke aan de betrekkin gen met de Pakistaanse buurman en voorts aan de oppositie in het par lement, die elke gelegenheid aan- grypt om de regering van mevr. Garvdhi op de vingers te tikken. Trouwens, de Mizo's wensen zich niet als een vergeten bergvolkje te laten behandelen. En er zyn enige redenen, die grond geven aan hun gevoel van eigenwaarde, omdat er duideiyke verschillen zyn met de rest van India. De Mizo's behoren r.ameiyk tot de Tsjins, die ook een deel van Birma bewonen. Pas in de zeventiende eeuw kwamen zy naar Assam. Zy voelen zich dus, wat hun ras betreft, „anders" dan de rest van de Indiase bevolking. Ook hun religie is anders. Onder invloed van de Britse zending zyn deze voorma lige koppensnellers protestants ge worden. Die Britse zending wist nog iets te bereiken: het analfabetisme onder de Mizo's ls geringer dan het gemiddelde van India. Ook op po litiek gebied zyn de Mizo's bepaald geen achteriyk bergvolkje: in 1953 schaften zy het instituut van stam hoofd af en stelden zy een democra tische volksvertegenwoordiging in bestaande uit „zwartjassen". Ver- moedeiyk onder invloed van de kle ding van de Britse zendelingen dra gen de ontwikkelde Mizo's een zwart colbert met een zwarte das. Deze groep vormt ook de leiding van het „Nationale Mizo-front", dat de ge matigder „Mizo-Unie", die in Nieuw-Delhi te weinig heeft kunnen bereiken, van haar plaats heeft ver drongen en de politieke leiding in handen heeft genomen. Nieuw-Del hi heeft het verzet niet lydeiyk aangezien. Tenminste vierhonderd Mizo's werden om politieke redenen in de gevangenis geworpen. Kortge leden zyn zy, toen de Mizo's de hoofdstad van hun district Ayal be zetten, op vrye voeten gesteld. En zo staan zy dus tegenover elkaar: de trotse bergstammen, die zich niet de minderen van de hindoe-leiders in Nieuw-Delhi achten. althans voorzover het gaat om het bestuur van hun eigen gebied, en de rege ring van India, die zich door de oppositie gedrongen ziet een moei iyk toegankelijk gebied onder haar gezag terug te brengen. Zolang het een binnenlandse kwestie blyft, is een compromis niet uitgesloten. Maar als de Mizo's zich verdere steun uit oost-Pakistan laten aan leunen. dreigt opnieuw een gevaar- ïyke spanning tussen de regeringen van mevr. Gandhi en AJoeb Chan. KoopvaardU-officieren Als de leden er hun goedkeuring aan hech ten, zullen de „Centrale van zeeva renden ter koopvaardy en visserij" (C.K.V.) en de „hereniging van Ne derlandse koopvaardy-officieren" (V.NK.O.) op federatieve basis gaan samenwerken ter bereiking van een zo goed mogeiyke behartiging van de belangen van de koopvaardy-officie- ren en van alle overige zeevarenden. Van het C.K.V. zyn ongeveer 4.000 koopvaardy-officieren lid en van de V.N.K.O. eenzelfde aantal. Ernstige bezwaren van mr. Geertsema op vergadering V.V.D. tegen kabinet-Cols (Van onze parlementaire redacteur) Het kabinet heeft zijn beleid wel eens gekarakteriseerd als dat van de vier o's: onderdak, onderweg, onderwijs en onderontwik kelde gebieden. Het wil er nu klaarblijkelijk een vijfde o aan toe voegen, namelijk de o van onrechtvaardigheid". Dit zei de fractieleider van de WD in de Tweede Kamer, mr. W. J. Oeertsema, gisteravond op de algemene vergadering van de Volkspartij voor Vrijheid en. Democratie in Amsterdam over het belastingbeleid van het kabinet-CalsIn dezelfde rede beschuldigde mr. Geertsema minister Bogaers ervan, dat zijn bouwbeleid de corruptie nieuwe stijl" volstrekt in de hand werkt. „Sterker nog, een deel van zijn suceesvcH bouwpro gramma is op die corruptie gebaseerd"zo zei hij. Mr. Geertsema wydde zyn rede aan een groot aantal actuele politieke on derwerpen. Hy was begonnen met zyn steun uit te spreken aan het Amerikaanse optreden in Vietnam. Hy noemde het optreden van Ame rika noodzakeiyk. Hy sprak zich ver der uit tegen protectionistische ten- denzen in de E.E.G. Mr. Geertsema vroeg voorts of het eigenlyk niet lachwekkend is dat thans, meer dan een jaar na de ka binetscrisis, nog niets van het nieu we omroepbeleid door het kabinet- steeds is er immers geen reclame in radio en televisie, nog steeds *yn geen nieuwe gegadigden tot de ether toegelaten, nog steeds is geen ont werp voor een nieuwe oproep inge diend". Weigering van een zend machtiging aan RTN en TROS zou volgens de heer Geertsema een barre schande zijn. Het structuurrapport van de KVP karakteriseerde de liberale fractielei der vervolgens als een moedig stuk. Hy was het echter niet eens met het standpunt van het rapport, dat men een samengaan van de katholieken in een katholieke party nog steeds het beste vindt. Tot welke consequenties voor de partyvorming in Nederland het KVP-rapport zal leiden, laat zich aldus mr. Geertsema moeilijk voor spellen. „Voorlopig heeft de Neder landse CDU-gedachte m.i. weinig kans op verwezenlijking". Voor deel neming aan een eventueel gesprek met de confessionele party en bleek de heer Geertsema niet te voelen. Financieel beleid Mr. Geertsema zei o.m. over het onverantwoordeiyk financiële beleid: „Ik doe u niet de belofte dat nimmer door een regering, waaraan liberalen deelnemen, de belastingdruk zal wor den verhoogd. Maar wel zullen we ons te allen tyde biyven verzetten te gen een beleid als dat van het kabi net Cals, dat weigert enige norm te aanvaarden door de sty ging van de overheidsuitgaven en mitsdien geen enkele garantie kan geven, dat niet elk jaar de belastingdruk met onge kende percentages zal blyven sty- gen". ,3Ü de huidige uitgavenexplosies sluit het kabinet doelbewust de ogen voor de enorme risico's, die daarmee voor het land en zyn bevolking ge paard gaan". Mr. Geertsema doelde hierby op het inflatiegevaar en vroeg „Zal de regering kans zien de krach ten, die zyzelf heeft opgeroepen, te bezweren? Vooralsnog geloof ik hier niet in". Corruptie Mr. Geertsema zei dat het beleid van minister Bogaers de corruptie „nieuwe styi" volstrekt in de hand werkt en zelfs daarop ten dele is ge baseerd. „De prijs van de grond voor woningwetbouw ligt in zeer vele ge vallen te laag. Om de rekening van het grondbedryf sluitend te houden moeten de gemeenten een extra be drag inzetten op de grond voor de premiebouw en de vrije bouw. Verder is het een publiek geheim dat maar zelden woningwetwoningen Chi-Chi, het eenzame pandavrouwtje uit de Londense dierentuin, is gis teren in Moskou aangekomen voor haar eerste afspraakje en heeft haar intrek genomen in de bruids suite in de dierentuin van de Rus sische hoofdstad. De 215 pond wegende bruid neusde wat rond in haar nieuwe kooi, liet een goedkeurend gebrom horen en bereidde zich voor op een speciaal per vliegtuig voor haar overge bracht diner van bamboeloten. zy was zieh nog niet bewust van het bestaan van haar bruidegom An- An, de grote mannetjespanda van de Moskouse dierentuin. An-An zit tydeiyk ln een ander deel van de dierentuin terwyi de oppas sers zich met de bezorgdheid van koppelaarsters voorbereiden op de ontmoeting. De zwartbonte pelsdieren zyn de enige reuzenpanda's in gevangen schap buiten communistisch China. Hun voorgenomen „huweiyk" wordt beschouwd als een belangrijke zoö logische gebeurtenis. De Russische en Britse oppassers vre zen echter dat de jonggehuwden elkaar onmiddeliyk onsympathiek zullen vinden en gaan veehten in plaats van vryen. Daarom heeft men besloten de kennismaking ge- leideiyk te laten verlopen. Chi-Chi zal eerst in afzondering wor den gehouden. Dan zal An-An in een aangrenzende kooi worden ge bracht in het panda-huis opdat zy een beetje aan elkaar kunnen wen nen. De oppassers zullen eerst naar hun brommerige conversatie luisteren om te kunnen uitmaken of de ken nismaking goed genoeg verloopt om hen by elkaar te brengen. gebouwd kunnen worden voor de cur ve-prijs, die het departement han teert. De oplossing is dan in vele ge vallen dat de aannemer ook vrye wo ningen mag bouwen en op die wyze zyn schade verhaalt op de toekom stige bewoners van die woningen". Mr. Geertsema handhaafde zyn eventueel niet-doorgaan van de belas tingverlaging, een voornemen dat hy als onrechtvaardig kenschetste. In het by zonder zou het ongedaan ma ken van de reeds aangekondigde be lastingverlaging een onrechtvaardig heid zyn voor met name do midden groepen in onze maatschappij, die „het over het algemeen byzonder moeiiyk hebben en die reikhalzend uitkyken naar deze bescheiden tege moetkoming in hun problemen". Ook schonk mr. Geertsema aan dacht aan de problemen van land bouw en middenstand. „Een regering met liberale invloed is beter geschikt om een algeheel klimaat te scheppen waarin ook de middengroepen kun nen gedyen, dan een socialistisch ge tint beleid". Vervolg van pi De forse verlaging van de melk- toeslag met 90 cent is voor 44 cent het gevolg van een extra steun-af- braak, volgens de minister nodig om zo snel mogelyk tot een vrye Euro pese zuivelmarkt te komen. Het Pro- duktschap voor Zuivel moet nog over de nieuwe inleveringspryzen voor melkprodukten worden gehoord. De minister hield rekening met een ver hoging van 45 cent per kilo voor boter, 22 cent per kilo voor Goudse kaas en 100 eent per tien kilo voor magere melkpoeder. Met ingang van 1 april zullen de kosten van een overnameregeling voor Goudse en Edammerkaas, tot dusver betaald uit gelden van het Landbouw-egalisa tiefonds, ten laste van de veehouders uit het zuivelfonds moeten worden gefinancierd. Op een persconferentie naar aan- Opnieuw scherp conflict tussen studerende jeugd en overheid (Van onze correspondent in Madrid) De uitbarsting van studentenprotest, waarvan Barcelona de laatste dagen getuige is geweest, vormt een nieuwe fase in het slepende conflict tussen de studerende jeugd en de overheid. Onder de meer dan 300 studenten, die gedurende twee dagen en twee nachten in een door de politie bewaakt klooster in Barcelona opge sloten zijn geweest, bevond zich een groot aantal hoogleraren, in tellectuelen, schrijvers en beeldende kunstenaars, die openlijk de zijde van de studenten hebben gekozen in hun streven naar grotere vrijheid in hun organisaties. Door de houding die de paters van dit klooster hebben aangenomen, heeft ook een deel van de Spaanse Katholieke Kerk zich voor het eerst solidair verklaard met de studenten- eisen. Zoals in onze edities van gis teren gemeld, hebben ruim 300 stu denten twee dagen en nacht gedwon gen gelogeerd in een klooster van de paters-CapucUnen in Barcelona. Deze Jonge mensen waren daar eer gisteren by elkaar gekomen om de moeilijkheden in het Spaanse studen tenleven te bespreken. Zy besloten zich los te maken van de bestaande, door de staat gelelde, studentenvak bond en de faculteitsverenigingen en een eigen democratisch studentenver bond op te richten. Reeds eerder had de rector van de universiteit van Bar celona, via publicaties in de dagbla den, de studenten verboden in de ge bouwen van de universiteit bijeen komsten te beleggen en hun proble men te bespreken. Daarom hadden zy hun toevlucht genomen tot het klooster van de Capucijnen, die hen met open armen ontvingen. Politie Terwijl de bijeenkomst aan de gang was, arriveerde de politie, die de stu denten wilde dwingen uit elkaar te gaan omdat voor deze vergadering geen vergunning was aangevraagd. Maar de pabers-Capucynen lieten deze politiemensen niet hun klooster binnen. Daarop heeft de politie een BINNENLAND Ontucht Een 36-Jarige onder- wyzer aan de openbare ulo-school in Winterswijk zal voor de officier van Justitie worden geleid, wegens het plegen van ontucht met minder jarige leerlingen van de school. De man is dezer dagen aangehouden en in het politiebureau in Winterswyk opgesloten. Hy zou de ontucht met meisjes hebben gepleegd, buiten de schooluren. Roest in drinkwater De Rotter dammers op de linker-Maasoever het grootste deel van de stad kun nen na 14 maart enige tyd roest- deeltjes in het drinkwater aantref fen, die losraken als gevolg van een omkering van de stroomrichting in een groot aantal transportleidingen. Het waterleidingsbedryf raadt de Rotterdamse huisvrouwen aan de eerste tyd geen wasautomaten en centrifuges te gebruiken. Akkoord bakkers-c.a.o. In het georganiseerd overleg van werkge vers- en werknemersorganisaties in het bakkersbedryf is tussen partyen overeenstemming verkregen over alle punten, welke nog aan de totstandkoming van de voor 1966 geldende c.a.o. in de weg stonden. De nieuwe c.a.o. zal zo spoedig moge lyk aan de bevoegde instanties ter beoordeling worden toegezonden. Westerkerk blyft dicht De aan gekondigde openstelling van de Wes terkerk voor bezichtiging door het publiek op zaterdag- en zondagmid dag gaat niet door, zo heeft de her vormde gemeente meegedeeld. Het is haar nl. gebleken dat in de kerk geen afdoende veiligheidsmaatrege len kunnen worden getroffen, die vereist zouden zyn by een verwach te grote toeloop van belangstellen den op het komende weekeinde. Nazi- documenten Tsjechoslo- waakse autoriteiten hebben nieuwe documenten van de nazi's over de vervolging van Nederlanders ten ty de van de Duitse bezetting overhan digd aan functionarissen van de Ne derlandse ambassade in Praag. Kortgeleden waren deze documen ten in Tsjechoslowakye gevonden. Op naar de duizend De dage- lykse oogst aan gouden munten op de prei-akker van de heer Christi- aansen in Serooskerke begint iets af te nemen. Na drie dagen spitten de ze week is het totaal aantal gouden munten gekomen op 957. De schat gravers hebben de hoop dat zy bin nenkort het duizendste exemplaar zullen vinden, nog niet opgegeven. Verdronken In Gemonde bij Boxtel is gistermiddag door kinde ren in een sloot het stoffelijk over schot aangetroffen van de 38-jarige ongehuwde G. van Oorschot. Het po- litie-onderzoek heeft uitgewezen dat de man in de nacht te water moet zyn geraakt en verdronken. Spoorwegpensioenwet By de Tweede Kamer is Ingediend een ont werp van wet, houdende nieuwe re geling van de pensioenen van de personeelsleden van de N.V. Neder- lanse Spoorwegen en van hun na bestaanden Spoorwegpensioenwet Uit de memorie van toelichting blykt dat het ontwerp op dezelfde leest is geschoeid als het ontwerp van de algemene burgeriyke pensioenwet. Verhuizing Binnenkort gaat de plaatsvervangend secretaris- gene raal voor de Kon. Landmacht, de heer J. L. Cusell, verhuizen van het ministerie van Defensie naar het hoofdkwartier van de Kon. Land macht, de Julianakazeme in Den Haag. BUITENLAND Auschwitz-arts Het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn heeft bekendgemaakt dat de vroegere arts van het concentra tiekamp Auschwitz, Schumann, wiens uitlevering door de afgezette Nkroemah was geweigerd, door het nieuwe bewind ln Ghana is gearres teerd. Verwacht wordt dat hy naar West-Duitsland zal worden gezonden, waar hy zal moeten terechtstaan op beschuldiging van moord op 30.000 gevangenen tydens de tweede we reldoorlog. 57 doden In de Jordaanse stad Ma'An hebben 57 mensen de dood gevonden door overstromingen ais gevolg van zware regens in het be trokken district. De stad is gedeel telijk vernield. Men vreest dat het aantal slechtoffers veel groter zal biyken te zyn. In een half uur viel meer dan 70 mm. regen. Er vormden zich mod derstromen, die gehele stukken van de stad wegspoelden. Zorgen over Siberië Russische economen maken zich er zorgen over, dat er zoveel arbeidskrachten uit Siberië wegtrekken, terwyl zy daar zo nodig zyn. In de jaren 1959 tot en met 1963 verlieten 250.000 meer arbeiders het gebied dan er inkwa men. De economen zouden graag zien dat er een stelsel wordt gevon den om in het gehele land de ar beidskrachten te verdelen naar de behoeften. Hotelbrand In de nacht van donderdag op vrijdag zyn honderd kilometer ten noordwesten van To kio twee berghotels afgebrand. Eenendertig mensen zyn in de vlammen omgekomen, twaalf wer den gewond. Het waren houten ge bouwen, waar meer dan honderd gasten logeerden. Starfighter De Westduitse luchtmacht heeft weer een „Star fighter" verloren. De sinds donder dag vermiste straaljager werd vrydag by Hermeskeil in de buurt van Trier gevonden De piloot is by het ongeluk omgekomen. Daarmee is het aantal sinds 1 januari 1965 verongelukte Westduitse „Starfigh- ters" gekomen op eenendertig. Ze ventien piloten vonden de dood. Tekort Volgens een schatting van de Europese commissie heeft het tekort op de handelsbalans van de zes landen van de Europese Econo mische Gemeenschap in 1965. Onge veer 1.4 miljard dollar bedragen. Dit is ongeveer d« helft van 1964, toen het passieve saldo van de EEG-han- delsbalans ongeveer 2.7 miljard dol lar bedroeg. Tientallig muntstelsel Rhodesië zal op 15 februari 1969 overgaan op het tientallig muntstelsel, zo heeft de minister van Financiën, John Wrathall, bekendgemaakt. Engeland schakelt in 1971 over. Zuid-Afrika heeft dit al gedaan en Zambia, een ander buurland van Rhodesië, liet vorige week weten dat het die stap ook gaat nemen. beleg rond het gebouw geslagen. Alle omliggende straten werden afgezet. Uit vrees voor arrestatie weigerden de studenten naar buiten te komen. Twee dagen en nachten hebben zy in de congreszaal van het klooster gekampeerd. Ouders, die naar hun zoons kwamen informeren, werden evenmin toegelaten. De paters-Capu- cynen vroegen het aartsbisdom van Barcelona tenslotte om bemiddeling. Er waren voor een zo grote invasie geen voedsel en geen dekens genoeg in het klooster,. Het bisdom had toe gezegd mondvoorraad te sturen. Dat is niet nodig geweest. Gisterochtend omstreeks half twaalf werd een over eenkomst met de politie bereikt. Het beleg werd opgeheven en enkele po- litie-ambtenaren werden in de zaal toegelaten. De studenten werden ge registreerd. De tijdens de studenten- onlusten van het vorige Jaar geschor ste hoogleraar, Garcia Calvo, werd gearresteerd, evenals de bekende nonfiguratieve schilder Tapies en de hoogleraren Sacristain en Rubio. Het is nog niet bekend welke sanc ties tegen de studenten zullen worden genomen. De rector van de universi teit van Barcelona heeft medege deeld daarvoor orders van hogerhand af te wachten. De studenten kunnen geschorst worden en zullen in dat ge val aan een andere universiteit hun studies moeten afmaken. Tegen deze strafmaatregel, die ook ln het ver leden herhaaldeiyk is toegepast, ko men de vaders van deze Jongelieden in opstand, omdat in feite de ouders worden gestraft, daar verdere studie van hun rebellerende zonen veel duurder wordt. Het Spaanse studentenprobleem is al meer dan tien jaar oud, In 1956 werden de eerste grote demonstraties in de universiteitssteden gehouden. De studenten willen baas ln eigen huis rijn, los van het patriarchaat van de staat en van de universiteit. Uit solidariteit met hun in het Ca pucijnen klooster opgesloten vrienden, is het gisteren herhaaldejyk tot de monstraties in Barcelona gekomen. Hoewel de politie niet hardhandig is opgetreden, werd elke samenscholing uit elkaar gejaagd. De gemoederen zijn door deze gebeurtenissen zeer verhit en een nieuwe golf van onlus ten ligt in de lyn der verwachtingen. Na de protesten van het vorige jaar heeft het ministerie van Onderwijs toegestaan, dat de studenten, naast de door de staat geleide officiële stu dentenvakbond, hun eigen faculteits- verenigingen mogen oprichten. In een interview zei de minister van Onderwys, prof. Lora Tamayo, on langs: „ik begryp werkeiyk niet wat de studenten nog méér willen, want met deze faculteitsverenigingen kun nen zy alle kanten uit". Een deel van de studenten biykt echter nog niet tevreden en wil een onafhankeiyke studentenbond, die door de Spaanse overheid echter verboden is. De ontevredenheid van de studen ten van Barcelona heeft niet alleen betrekking op het hun inziens be staande gebrek aan vrijheid in de universitaire wereld, maar ook op de benoeming van mgr. Gonzalez Mar tin tot aartsbisschop-coadjutor van Barcelona met recht van opvolging. De prelaat, die bisschop van As tor- ga was, is een Castilliaan. De studen ten en vele andere bewoners van Ca- talonië vinden dat er een Catalaan had moeten worden benoemd. leiding van het komende me beleid maakte minister Bis tevens van de gelegenheid j om kritiek te oefenen op de i ning van de toekomstige prijs gen in ons land door de w commissie In Brussel. De commissie had nameiyk enkel stellen aanhangig gemaakt v verwezenlyken van een Europees landbouwbeleid. minister Biesheuvel was de ning van de prysstyglngen land bij verwezeniyking van leid nogal hoog uitgevallen.1 de Europese commissie zout' pryzen voor de kaas met f. kg en voor de boter met f. 1,&: moeten sty gen. Minister Bit zette echter uiteen dat venoo met het Nederlandse zuivelbide het komende melkprysjaar ('on wezenlyklng van de voorstel) o.i de Europese commissie zoude de komen op een prijsverlaging se melk met 1% cent per liter, e?en verhoging van de Goduse eim merkaas met 50 cent per kg da prijsverhoging voor de bottin' f. 1,20 per kg. Op de kosten vtei levensonderhoud zou dit ahe niet van invloed zyn. In hoevpet de rundvleesprijzen zouden rfia nu nog moeiiyk te berekenen minister Biesheuvel. De toekodo' er in elk geval minder drteft uit dan door de Europese color voor Nederland is berekend, téer zyn conclusie. I dai -100 Nieuwe uitstat Fantastische vertellingen, j E Bordewijk. waf Religie zonder God?, doorgas K. Run la. Uitg.: J. H. Kok, »ls Een dag ln september, dor Rinser. Ultg.: H. P. Leopold. DrJ1 Het nlenwe Personen- en [oei recht, door J. C. H. Melts. Dttian de serie Recht en Praktijk. Ui N Kluwer, Deventer. I1 Zwemmen. Van hondje»6^ crawl, door B. Planjer en Bt hovtn. L Tafeltennis, door Oo He? y< Geïll. Verschenen in de serie ij,-,, Kunnen. Uifcg.: Kosmos, ArosVeei Sinds ongeveer negen uur gister avond zoeken ploegbazen van N.S. langs de spoorbaan Deventer- Hen gelo naar een 21-jarige Duitse zee man, van wie wordt vermoed dat hy in een dronken bui uit de 100 km per uur rydende Scandinavië-expres is gesprongen. Een douana-beambte had even voorby Hengelo het paspoort van de zeeman, Manfred Schulz, geboren ln Plötz en wonende in Hamburg, in gehouden omdat zyn papieren niet in orde waren. Hy vertelde dit aan de conducteur. Deze had Schultz echter by gewone kaartjescontrole niet gezien in de coupé, waar hy volgens de douane-controleur gioest zitten. Wel trof hy daar vier r«ge noten van de man aan maar' zy verkeerden in zo'n benevelde toe stand, dat ze geen enkele bruik bare informatie konden geven. Vlak voor Deventer constateerde de con ducteur dat er twee buitendeuren openstonden. Direct by aankomst ln Deventer sloeg hy alarm. De Scan dinavië-expres werd van voor tot achter doorzocht, maar men vond geen spoor van de vermiste zeeman. ZATERDAG Hockey kantine Sportpark Roomburg Ingang einde Asserstraat)Jaaz So ciety Polk Beat 14: Optreden van het Trio Kees Nlx en het Septet „The At tics". 8 uur nm. Janvossensteeg 57: Café Ohantant. Hans van der Wouw en Johannlek van der Molen. Vanaf 8 uur nm. Schouwburg: Gymnaslastenbond U3A. „Er zyn altyd twee mogelijk heden". 8 uur nm. ZONDAG Aula Du Rieuachool: Volle Bvange- lleaending. Spr. dhr. J. Zijlfftra. 10 uur van. Dr. Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. Eiker bout van Voorburg. 3 uur nm. Hoge woerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbar lezing: 2.30 en 5.15 uur Janvossensteeg 57: Café Ohantant. Hans van der Wouw en Johannlek van der Molen. Vanaf 8 uur nm. Oude Ryn 5: Gemeente vo» christendom. Spr. Brugge. 7.30 uur i prof. dr u. Sevenster. 10.30 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Reet. De Doelen: Léldse Amateur- fotograf en vereniging. 8 uur n m. Steenschuur 6: Spiritisoh Genoot schap. 8 uur n.m. DINSDAG 8 uur nm. Konlngskerk (bljaaal): Jaarvergade ring NCVB (afd. Noord), 8 uur n.m. Ryksmuseum van Oudheden: Spr. prof. dr. H. T. Waterbolk over „De kopertijd ln Z.O.-Europa. 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-r. uur n.m. WOENSDAG Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dihr. W. R. Oudshoorn over „Plantenziekten". 8 uur n.m. Rest, Van der Heijden: CHTJ. Spr. dhr. D. van der Kwaak over „Wat moet en kan het ook?". 8 uur nm. Schouwburg: Parijs gezelschap speelt „Le bal des voleurs 2.30 uur nm. DONDERDAG Jehovah's getuigen. 125 uur nm Rein. Kerk: Oec. Raad van Kerken Spr. dhr. S. den Hollander over „De oecumene en de catechese". 8 uur nm StadsgehoorzaalInspectievergade ring Onderwys. Spr prof. dr. G. C van Ni'trlk over „Crisis der moraal'". 9.30 uur vm. Stadsgehoorzaal: K. en O. Rotter dams Phllharmonlsch Orkest o.l.v. Da- vld Zinman. Solist Stefan Askenase. 8 uur n.m. VRIJDAG Gerecht 10: K. en O.-cursus Gabr. Smit over het concilie. 8 uur n.m. Konlngskerk: Rutlclub. 7.30-10 uur I nm. Kliniek Interne Geneeakund burgerweg): K. en O.-cursuiO0 1 hartinfarct. 8 uur nm. ;n i Rest. Van der Heijden: an Volkstuin Roomburg. 4-6 wacj- Schouwburg: Eeuwfeeet-optfete „Hedida Gabler". 8 uur nm 25 Stadsgehoorzaal (kleine Hfei'e Ver. van Huisvrouwen. Spr. Boone over Zeeland. 2.30 u\n Nu Stadsgehoorzaal (foyer)Wrig rum mm.v. Gerard Cox en;anc Th om Kelling. 8 uur nm. srfl] Zomerzorg: Vola. FRmavonjj- seldruktechniek. 8 uur n m.^ TENTOONSTELLINGün Galerie Cartouche Tentoonstelling tekeningen, F tho's en beelden Rein Doolln Geraedts. Degeiyks 25 u%gr age' 1-4 t Wa en vrydag 79 uur. (t/m Lakenhal: Tentoonstelling van Oskar Kokoschka. Werfc. vm.4 uur nm.; zond. 1—) (t/m 18 april). De Lakenhal: Dag. 10" 1--* uur, De Ruif (Janvossensteeg j toonstelling poppen en *t May Hobyn-Rotb (tot 12 mi Legermuseum (Pesthuis^ uitzondering van zaterdag n. (zondag 1-5 uur), Rijksmuseum voor (Steenstraait 1): Dag. 10-17f al dags 13-17 uur. jn 1 Rijksmuseum van Oudbtóor ïyks 10-5 uur; zond. 1-5 Wilow Rijksmuseum voor de p»n z der natuurwetenschappen: jpj. uu"; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN »n Studio: „Een ochtend van ripen 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en zond. 2.30, 4.45. 7 en 9-1}fenej Camera: ..Huwelijk ln mo^v-p 18 Ir. Dond. 2.30, 4.45. 7 andere degen 7 en 9.15 Luxor: „Avontuur ln Soho"n^ 2.30, 4.45, 7 en 9.16 utfSteri werkdagen 2.30, 7 en 9.16 flmai 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. >rgd Lldo: „De man met de 1 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.raKa Trianon: „The sound of Dag. 2 en 8 uur; dond,®0116 2, 5 en 8 uur. Shooi Rex: „Hercules tegen de ir Dond. en zond. 230. GJgen 9.15 uur; overige dagen „ij. 9.15 uur. Astra - Wassenaar: Vrydag£ol_ 7 en 9.15 uur; zond. 7 é,aaK' „Koningen van de zon" dagmiddag 2.30 uur „Def"- het ijzeren masker". 14 Jr. Avond- en nachtdienst d«" Geopend voor spoedeisend apotheek Tot Hulp der a Hooigracht 48, telefoon zaterdag-, zondag-, avond dienst van apotheek R. Smallenburg te LelderfJ waargenomen door apothed de- Menschheld. De Oegstr- theek en Apotheek Voor? geopend. ZONDAGSDIENST DER Ff Voor spoedgevallen zijn dagmiddag 12 uur tot mal' 8 uur bereid waar te ne® toren Tegelaar Burggravet /n 34092; Mastenbroek, Hout# 53156; Veldhuyzen, de Ltf? teretraat 35. tel. 20617; OA, Witte Singel 33. tel. 22630' Tïwl Hoge Ryndyk 4. tei. 24405 Qon e 0 JUW Oegstgeest dokter J[ tel. 51390. Bn geen gehoor van 0» specialist tof diens waan op dokierstelefoon 22223.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2