OQOQQ Ministers en ambassadeur bij Falomares in zee •«9 HUNTER to Niet waar ASPIRIN® Ambtenaren ontdoken inkomstenbelasting LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 MAART ft Amerikaans - Spaanse demonstratie (Van onze correspondent in Madrid) Met spandoeken met het op schrift „Wij nodigen het toe risme uit" heeft de bevolking van het Zuidspaanse dorp Palo- mares, waar nog steeds enkele duizenden militairen naar een verloren waterstofbom zoeken, gistermiddag de minister van Voorlichting en Toerisme, Ma nuel Fraga Iribarne, de minister van Luchtvaart, generaal Jose Lacalle en de Amerikaanse am bassadeur in Madrid, Biddle Advertentie CIGARETTE Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Weesp (vac. E. Hol trig - ter) H. M. Cnossen te Amsterdam te Nleuw-Amsterdam J. c. Eelderink te Surhuisterveen te Poederoljen P. v. d. Heuvel, kand. te Ede. Aangeno men naar Velp (4e pred.pl.) H. C. Boer te Noordlaren-Glimmen het beroep der provinciale kerkvergadering van Groningen tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden F Mooi te Ha ren. Bedankt voor Ouderkerk a/d IJs- sel A. J. Timmer te Elspeet voor Middelburg (vac. H. Snoep) W. R. v. d. Zee, jeugdipred. te Rotterdam-C. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiedam (vac. J. Cou- vée) C. J. Tissink te Bodegraven te Wommels H. Torenbeek, kand. te Den Ham (O.) te Rijsoord (vac. Th. W. A. Rijper) A. Groenewegen te Ulrum. Aangenomen naar Utrecht-West (vac. A C. Kersten) K. A. Fir et te Assen naar Roden (2e pred.pl.) R. Petersen te Bergum (Fr.), die bedankte voor Noordwijk aan Zee (vac. B. Bouma), Noord (vac. W. Schouten) en voor Veendam. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Monte Alegre (Brazilië) M Brandes te Meppel te Veenen- daal H. Pool te Avereest-Dedemsvaart, CIIR. GEREF. KERKEN Tweetal te Papendrecht K. Boersma te Onstwedde en J. P Versteeg te Wor- merveer. Beroepen te Schiedam M. OUD GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Krallngs* j. Gebraad te St.-Phillpsland e .■an Prooij en te Grafhorst. De rooms-katholieke bisschoppen in Polen hebben de beschuldiging van de regering, dat zij zich in po litieke kwesties mengen, van de hand gewezen. In een herdel ijk schrijven dat in enkele kerken in Warschau is voorgelezen zeggen de bisschoppen, dat zij in december van het vorige jaar in een brief aan Westduitse prelaten verzoening had den voorgesteld uit godsdienstige overwegingen omdat Polen overheer send rooms-katholiek is en dat hun voorstel niet van politieke of van wereldlijke aard was. De Poolse bis schoppen zeiden, dat zij het leed, dat de Duitsers gedurende de we reldoorlog over Polen hadden ge bracht niet hebben vergeten. Ver gevingsgezindheid ls echter een fun damenteel Christelijk beginsel, aldus het herderlijk schrijven. HENGELSPORT „Leidse Sportvissers" De laatste wedstrijd van het seizoen werd bij Alasmeer gehouden. De uitslag luidt: 1. W. van Rijn (kampioen)2. J. Helverstein; 3. G. P. de Haas (gr. blei); 4. C. Pardon; 5. A. van Rijn; 6. H. Jansen; 7. C. van Zeist; 8. W. Keijzer; 9. T. Siebert; 10. C. Lafeber. VISCOLLEGE VIOS De uitslag van de laatste viswedstrijd van het seizoen, die in de Ringvaart bij Aals meer werd gehouden, luidt: 1. J. J. van Went. 1635 gr (gr. bliek) 2. W. Tegelaar 665 gr; 3. G. Tegelaar 595 gr; 4. G. Springer 475 gr; 5. W Hille- brand 470 gr, 6. A. Sloos 455 gr; 7. L. Tegelaar 260 gr; 9. H. Bavelaar Duke, verwelkomd. In optocht werd dit hoge gezelschap naar het strand vergezeld, waar mi nisters en ambassadeur in ge reedstaande badhokjes zich in fleurige badbroeken staken om een duik in zee te nemen. Tien minuten lang spartelde een-deel dit gebied hebben gewoed, de bom door de beweging van het zeewater is verplaatst en daarom strekt de Amerikaanse Zesde Vloot haar speurtochten uit tot aan de kust van Noord-Afrika, in de buurt van Oran. Intussen is door enkele uitlatin gen van het Amerikaanse ministerie van Defensie enig licht gekomen in deze duistere zaak en is een ver- van de Spaanse ministerraad en klaring gegeven voor de grote voor de Amerikaanse diplomatieke dienst dartel in zee rond, meer tot genoegen van omstaande fo tografen en verslaggevers dan voor eigen plezier. Deze sportieve prestatie had geen ander doel dan de berichten te ont zenuwen dat door het vliegtuigon geluk van (hans zeven weken gele den, waarbij vier waterstofbommen in de omgeving van Palomares zijn neergestort, het water van de Mid- dellanse Zee aan de zuidkust van Spanje radio-actief besmet zou zjjn. Met een persoonlijke duik in het zilte nat hebben Spaanse en Ameri kaanse autoriteiten in broederlijke samenwerking willen bewijzen, dat er geen enkel gevaar voor radio-ac tiviteit bestaat. In de paar cafeetjes, die Paloma res rijk is, werd later verteld dat deze zwempartij nog een tweede doel gehad zou hebben. De Spaanse mi nisters en de Amerikaanse ambas sadeur zouden persoonlijk naar de laatste nog steeds niet gevonden bom, die op de zeebodem zou moeten lig gen, hebben willen duiken, nadat de zestien schepen van de Amerikaanse Zesde Vloot, met ruim 900 opva renden en vier vestzakonder zeeboten, uitgerust met de modern ste opsporingsmiddelen, daarin tot nu toe gefaald hebben. Maar ook de ministers zouden de bom niet ge vonden hebben, zo vertelt deze grap. Langzaam maar zeker keert de bevolking van Palomares terug tot haar normale bezigheden. Grote de len van de landerijen zijn door de Amerikaanse militaire autoriteiten vrijgegeven, nadat de bovenste ra dio-actief besmette laag teeltaarde, door bulldozers is afgegraven en in vaten verpakt naar de Verenigde Staten is verzonden. Een groot aan tal landbouwers is door de Ameri kanen in dienst genomen op een contract van drie maanden en een salaris van tien gulden per dag. De Amerikanen zelf breken hun tenten kampen af en bouwen houten barakken. Zij zijn van plan waar schijnlijk de gehele zomer te blij ven. Op zee heerst nog steeds dezelf de activiteit als vorige weken. On verdroten gaat het zoeken naar de laatste vermiste waterstofbom voort. Men vermoedt thans, dat door de sterke stormen die de laatste tijd in nen hebben getroffen. Van de drie bommen die bij Palomares op het land zijn gevallen, zijn van twee de detonators gedeeltelijk ontploft, waardoor de kernladingen vrij zijn gekomen en bU de val over de aarde zijn verspreid. Wat niet is onthuld, is het lot dat de vierde nog steeds niet gevonden bom heeft ondergaan. Amerika is van plan zolang te blij ven zoeken tot ook dat raadsel is zorgsmaatregelen, die de Amerika- opgelost. „Santa Kyriak" weer vlot Het 2802 ton metende Liberiaanse vrachtschip „Santa Kyriaki", dat op 24 november op twee kilometer ten zuiden van IJmuiden in stormweer strandde, is gistermiddag om vijf urn- vlot gebracht door de zeesleepboten „Titan" en „Simson" van N.V. Bu reau Wijsmuller. Het schip werd daarna door beide zeesleepboten ver der in dieper water in de Noordzee getrokken en de haven van IJmuiden binnengesleept. Gisteravond werd het schip ter reparatie naar Amsterdam gebracht. De berging van het schip heeft in totaal twee maanden gevergd. Begin januari werd met het karwei begon nen met behulp van graafmachines, die een bassin rond het gehele schip hebben gegraven. Eind februari werd het karwei overgenomen door een kleine drijvende zandzuiger, die ge durende de afgelopen dagen een sleuf in de richting van de zee heeft ge zogen, waardoor het schip nu naar zee kon worden getrokken. (Advertentie) Opstand in Assam onder controle De Indiase minister van Binnen landse Zaken, Nanda, heeft- in het parlement gezegd, dat de regering van de staat Assam de toestand in het noordoosten waar leden van de Mizo-stam ln opstand zijn, met de hulp van het leger onder controle heeft gekregen. Het leger heeft de macht in de districtshoofdstad Aijal, waar de toestand thans weer normaal is. Militairen rukken op naar het re- bellengebied. In verband met de toe stand van de wegen zal het echter enige tijd vergen om dit te bereiken, aldus minister Nanda. Tegen advies bestuur KBV-leden steunen ultimatum NS Na een langdurige en zo nu en dan verhitte discussie heeft de buitenge wone ledenvergadering van de be drijfsgroep spoorwegen van de Ka tholieke Bond van Vervoerspersoneel gistermiddag in Utrecht een resolutie aangenomen, waarin het bedrijfs- groepsbestuur wordt opgedragen bij de Nederlandse Spoorwegen tot een modelactie over te gaan, wanneer voor 15 april geen overeenstemming over de c.a.o. mogelijk blijkt met de N.S.-directie. De voorzitter van de bedrijfsgroep, de heer A. F. Jentjens, had de ver tevoren namens het bestuur MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Hoofdkantoor Nederlanden 1845 Nadiat burgemeester mr. H. A. M. T Kolfschoten daartoe het sein had gegeven door de vlag van de maat schappij te hijsen is gistermiddag op het bouwterrein aan de Prinses Beatrixlaan nabij het Schenk- viaduct in Den Haag de eerste paal de grond ingegaan voor het nieuwe hoofdkantoor van de assurantie maatschappij Nederlanden van 1845". Het nieuwe hoofdkantoor van de maatschappij zal in de zomer van 1969 gereed komen. De totale bouw som bedraagt ongeveer 44 miljoen gulden. Het gebouw zal werkruimte bieden aan 2100 tot 2200 employé's. Ambassadeur in Bagdad Bin nenkort is de benoeming te ver wachten van mr. H. Scheltema, voor Jrort gevolmachtigd minister bij de gecombineerde Nederlandse perma nente vertegenwoordiging bij de Noordatlantische Raad en bij de Organisatie voor Economische sa menwerking en Ontwikkeling in Pa rijs. tot ambassadeur in Bagdad. Herindeling Walcheren.De Eerste Kamer zal volgende week be slissen over de gemeentelijke herin deling van Walcheren. Minister Smallenbroek Binnenlandse Za ken) heeft gisteren in de Eerste Kamer met veel moeite geprobeerd een meerderheid te vinden voor zijn voorstel om het aantal gemeenten op het eiland van negentien terug te brengen tot acht. De meerderheid van de Kamer is van mening, dat deze vermindering nog niet ver ge noeg gaat. Enkele fracties stelden gisteren een verdere verlaging voor tot bijvoorbeeld vier gemeenten. Portier meldt zich Een 19-jari- ge portier, die werd gezocht wegens de overval, die hij zondagavond pleegde op assistent-bedrijfsleider van het- Amsterdamse theater Tu- schinski heeft zich in het hoofdbu reau van politie gemeld. De portier, die bij de bedrijfslei der was binnengekomen om de avondrecette af te dragen, sloeg deze onverwacht met een bierfles op het hoofd. Bij de daarna ontstane vecht partij viel de bedrijfsleider door een ruit waardoor ander personeel werd gealarmeerd. De jongeman kon in de vex-warring ontkomen. Hij kreeg geen gelegenheid geld mee te ne men. BUITENLAND Valse reischeques Door de aan houding in Tanger van een Marok kaan, die trachtte valse reischeques ter het bestaan gekomen van een bende, die dit waardevolle reispapier in een drukkerij te Casablanca ver vaardigde. Een tekenaar, vier druk kers en de eigenaar van de drukke rij genieten op het ogenblik de bij zondere belangstelling van de poli tie, die verklaart dat het hier een zaak betreft waar vele tientallen miljoenen francs mee gemoeid zijn. Moto krijgt vertrouwen De Italiaanse regering, een coalitie van clxristendemocraten, socialisten, so ciaal-democraten en republikeinen, heeft gisteravond met 173 stemmen voor en 123 tegen het vertrouwen van de senaat gekregen. Geen uitwisseling De moeder van Gerald Brooke heeft gisteren verklaard, dat zij niet wenst dat hij wordt uitgewisseld tegen de beide in Engeland gedetineerde Sowjetrussi- sche spionnen Peter en Helen Kro ger, zoals de Russen willen. „Het spreekt vanzelf dat ik als moeder hem onmiddellijk uitgewisseld zou willen zien", zei mevr. Brooke in een persgesprek, „maar het zou on juist zijn in het uitwisselingsvooi-stel van de Russen te treden". Verkiezingen in Denemarken Bij gemeenteraadsverkiezingen in Denemarken hebben de regerende sociael-democraten over het geheel een verlies van zeven procent gele den. De winst ging vooral naar de links-socialistische Volkspartij en de conservatieven (resp. 3.5 en 5 4 procent). De liberale Boerenpartij verloor 2.3 procent. De radicalen, die de sociaal-democraten gewoon lijk steunen, verlox-en 2 procent. June niest minder In de toe stand van de 17-jarige June Clark in Miami (V.S.) die al ruim negen weken niest na in een ziekenhuis be handeld te z(jn voor een nierinfectie, is een lichte verbetering opgetreden. Ze niest nog steeds, maar nu om de twee tot drie minuten Ongeveer 3500 mensen hebben al hulpmiddeltjes aangeraden. De vader van June heeft gezegd, dat ze nu toch wel „wat vermoeidheidsverschijnselen" gaat vertonen. Gessner vrijgelaten De Ameri kaanse regering heeft gisteren de be schuldigingen inzake spionage tegen de 29-jarige george Gessner, een spe cialist op het gebied van kernwapens, Ingetrokken. Gessner werd twee jaar geleden veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf omdat hij geheimen aan de Sowjet-Unie zou hebben ge leverd. Een hof van beroep oordeel de echter, dat de bekentenis van Gessner onvrijwillig was afgelegd en gelaten. De openbare aanklager ver klaarde, dat de regering in dat ge val niet over voldoende bewijs be schikte, waarna de beschuldiging v/erd ingetrokken en Gessner op vrije voeten werd gesteld. Huis ingestort: 10 doden Tien personen, onder wie drie kinderen, zijn gisteren om het leven gekomen toen een huis in Isfahan, midden- Perzië instortte. Boumedienne waarschuwt Pre mier Boumedienne van Algerije heeft gedreigd de „contra-revolutionairen" tc zullen vernietigen, die het rege ringsbeleid tegenwerken. Hij spoorde aan tot waakzaamheid. Hij beschul digde ook andere, ongenoemde Alge rijnen van pogingen om munt te slaan uit „verschillen en misverstan den, die kunnen ontstaan tussen massa-organisaties en het bewind". Rode gevangenis in V.S. Het Amerikaanse leger heeft bij het op leidingskamp Fort Benning in Geor gië een „communistische gevangenis' opgericht waarin leerling-officieren ingewijd worden in de vormen van verhoor en de hersenspoeling waar aan zij bloot staan wanneer zij in handen van de Chinese communis ten vallen. De „gevangene" onder gaat er zelfs geestelijke en lichame lijke marteling. Ironisch wordt het „Kamp Geluk" genoemd. Mijnwerkersstaking De meer dan 300.000 Westduitse mijnwerkers zullen vrijdag een half uur staken om te protesteren tegen plannen voor sluiting van nog meer mijnen en ander maatregelen, om de kolen- productie te beperken. De mijnwer- kersbond verklaarde dat dit bedoeld is als een „eerste waarschuwing". De bond merkte op, dat de prikkelbaar heid onder de mijnwerkers gestadig toeneemt, omdat zij vrezen hun werk te verliezen. President van Guatamala Julio Cesar Mendez Montenegro heeft gis teren bij de presidentsverkiezingen een absolute meerderheid van stem men gekregen. „Ik vertrouw dat de militaire regeling onze overwinning zal erkennen en ons geen hinderpa len in de weg zal leggen", zei Mendez tegen een juichende menigte in het hoofdkwartier van zijn gematigd linkse Revolutionaire partij. Indien het militaire bewind tussenbeide komt vreest hij bloedvergieten. Conferentie in Cairo President Nasser van Egypte en president Tito van Joego-Slavië zijn voornemens een topconferentie van niet tot enig blok behorende landen bijeen te roepen om de jongste internationale ontwikkeling te bespreken. Zij willen de conferentie deze maand nog in Cairo laten beginnen en hopen dat zoveel mogelijk Afrikaanse en niet- nadrukkelijk ontraden, het amende ment op de conceptresolutie, waarin de tijdslimiet werd gesteld, aan te nemen. Desondanks kreeg het 186 van de 286 stemmen. Voor de stemming waarschuwde de heer Jentjens de vergadering, dat via een modelactie meestal ook niet ogenblikkelijk alle verlangens worden gerealiseerd. De consequenties van een dergelijke actie zijn bovendien zo ingrijpend, dat hij het onvei*antwoord zou vinden, daartoe over te gaan zo lang niet alle andere middelen zijn geprobeerd. Hij beloofde, dat het be stuur op zo kort mogelijke termijn bij de leden terug zou komen als nieuwe onderhandelingen geen resultaat zou den opleveren, maar tegen het na drukkelijk noemen van een datum had hij het bezwaar, dat dit het over leg kan frustreren. Alleen de P.C.B. heeft geen ulti matum voor een modelaotie gesteld. De N.B.V. was zoals gemeld de K.B.V. al vooraf gegaan. DROP IN SNELSLUITVERPAKKING Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handiji zakjes voor 50 cent. VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN ^^eidóe ^M'cfencla StadsgehoorzaalLeids Kamerkoor zingt Johannes Passion. 8 uur n.m Steenschuur 6: Leidsche Vereniging va- Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m Willem de Zwijgerlaan 105: Bahal- gespreksavond 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlei^stvergadering va". Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m Sociëteit Minerva": Oranjebal. Stadsgehoorzaal: Oranjebal. 9 uur VRIJDAG ,Oud- 'Wessem over ,,De "Gabriel Metsu-tentoonstel- ling. 7.30 uur nam. Gerecht 10: K en O. cursus Gabr. Smit over het Concilie. 8 uur nam. Janvossensteeg 57: Café Chantant. Hans van der Wouw en Johanniek van der Molen. Vanaf 8.30 uur n.m. Geneeskunde dagen. 10.30 Kliniek Interne (Rijnsb'weg)K en O.-cursus over het hartinfarct. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". Rest. De Doelen: Adelbertverenl- glng Spr. minister Veldkamp over „De grenzen der sociale zekerheid", 8.15 i St. Anthonlusclubhuls: Toneelavond Zltttog""SwidwidTTtoï. gSÏÏS Selsklp „Fryslan" R nm Stadsgehoorzaal: Ned. Chr. Relsver- enlging Filmavond „Vakantie ls een Janvossensteeg 57: Café Chanul Hans van der Wouw en Johannlek-1 der Molen. Vanaf heden". 8 uur Wassenaar Kunstzaal Heui Opening tentoonstelling Nora de Ji Elisa la Goma y de Barlnaga eu Koldewey. 4 uur n.m. Dr. Van Voorthuyzenschool (atfj Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. Eli, bout van Voorburg. 3 uur n.m. 7 Hogewoerd 175: Wachtt-or enst» van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30* n.m. Openbar lezing: 2.30 en 5:151 Janvossensteeg 57: Café Chanti Hans van der Wouw en Johanniek» der Molen. Vanaf 8 uur n.m. Oude Rijn 5: Gemeente voor t« spronkelijk christendom. Spr. W N van de. Brugge. 7.30 »ur nJn.j Rest. Eigenzc unieerde Loge StadsgehoorzaalZondagmorgei sprek Bijz. kerkewerk, G. Sevenster. 10.30 u DINSDAG Liters: 10 uur Rijksmuseum van Oudheden: srof. dr. H. T. Waterbolk over copertljd in Z.O.-Europa. 8 uur b. Stadhuis (wachtkamer trouwz: ZATERDAG -k Doopsgezinde Kerk .m. bijbelstudie; 11-12 u Den Haag. Adventkerk 10-11 ds. J. A. de Ruiter Hockeykantlne Sportpark Roomburg (ingang einde Asserstraat)Jazz So ciety Folk Beat 14: Optreden van het Trio Kees Nix en het Septet „The At tics". 8 uur n.m. Advertentie daar staat BAYffl achter A rchitectenhonorarium (Van onze Roermondse correspondent) De fiscale inlichtingen- en opspo ringsdienst heeft tegen de directeu ren van de gemeentelijke dienst voor publieke werken in de Zuidlimburg se gemeenten Valkenburg, Vaals en Bocholtz proces-verbaal opgemaakt wegens aanzienlijke ontduiking van de inkomstenbelasting. De fiscale in lichtingen- en opsporingsdienst heeft het onderzoek in deze drie zaken af gesloten en de processen-verbaal dezer dagen aan de officier van Geen doodstraf Op advies van premier Fidel Castro heeft de open- bara aanklager in een proces in Ha vanna zijn tegen vier Cubanen gefor muleerde eis, de doodstraf, veranderd in dertig jaar gevangenisstraf. De vier zyn beschuldigd van het bera men van een aanslag op Castro. Het publiek in de rechtszaal juichte twee minuten lang toen de openbare aan klager de brief van de premier had voorgelezen. Ook de andere eisen in dit proces zijn gematigd. Model-kraal voor vijfling Het hoofd van de voorlichtingsdienst van Oost-Londen in Zuid-Afrika heeft voorgesteld een model Afrikaanse kraal te bouwen voor de op 26 fe bruari geboren vijfling. Deze kraal zou aan de buitenkant van de stad moeten komen. Toeristen die de vijf ling zouden willen zien, zouden dan op bepaalde uren ontvangen kunnen worden en de familie zou bevrijd zijn van de onophoudelijke nieuws gierigheid van thans. Hij wees er in dit verband op hoe het leven van de Dionne-vijfling in Canada tot een ramp gemaakt is, en zei dat het niet verantwoord kan zijn een dergelijke 250 gr; 10. M. Brommemeijer 165 gr. aan reizigers te slijten, is men ach- niet als bewijs diende te worden toe- verbonden landen zullen deelnemen.ellende te herhalen. Justitie bij de Maastrichtse recht bank toegezonden. De drie directeu ren, zullen zich in april wegens be lastingfraude voor de rechtbank in Maastricht moeten verantwoorden. De laatste tijd is het in diverse Zuidlimburgse gemeenten een ge woonten, dat deze gemeentefunctio narissen tekeningen maken voor as- pirant-nieuwbouwers. De directeuren van de gemeentelijke diensten in Vaals, Valkenburg en Bocholtz de den dat ook al geruime tijd. Het daarvoor ontvangen architectenho norarium verzwegen zij echter op het aangiftebiljet voor de inkom stenbelasting. De juiste bedragen, waarvoor zij de fiscus hebben bena deeld, zijn niet bekend gemaakt. Vast staat echter, dat het om bedragen van vele tienduizenden guldens gaat. De gerechtelijke vervolging van de overheidsfunctionarissen is een rechtstreeks gevolg van een omvang rijke razzia, die de opsporingsambte naren van de fiscale recherche vo rig Jaar inzetten onder de verschil lende categoriën grenshandelaren. Vele van die neringdoenden bleken grote bedragen voor de inkomstenbe lasting te hebben verzwegen en zijn inmiddels al voor de rechtbank ge daagd. Uit die onderzoeken is geble ken, dat van drie verzwegen inkom sten grote bedragen zijn aangewend voor het bouwen van nieuwe wonin gen of bedrijfsgebouwen. Daarbij stuitten de opsporingsambtenaren ook op architectenhonoraria, die aan een architect uit Vaals zouden zijn betaald. In de boeken van dat ar chitectenbureau werden die posten echter nooit teruggevonden. De ar chitect bekende tenslotte dat die ho noraria waren uitbetaald aan de overheidsfunctionarissen van de ge meentelijke diensten, die onder de naam van zijn architectenbureau de tekeningen voor eigen rekening had den gemaakt. TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebrug Tentoonstelling tekeningen, etsen tho's en beelden Rein Dool Geraedts. Degelijks 25 uur. woe en vrijdag 79 uur. (t/m 31 Lakenhal: Tentoonstelling van Ut van Oskar Kokoschka. Werkd. 10 v.m.4 uur njn.; zond. 14 uur: (t/m 18 april). De Ruif (Janvossensteeg 59): toonstelling poppen en wandkli May Hobijn-Roth (tot 12 maart) Legermuseum (Pesbhuislaan.) uitzondering van zaterdag van li (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenlnr (Steenstraat 1): Dag. 10-17 dags 13-17 uur. Rijksmuseum» van Oudheden: Di lijks 10-5 uur; zond. 1-5 uu Rijksmuseum voor de geschied: der natuurwetenschappen: BIOSCOPEN Lido: „She". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.1f Luxor: „Shenan Doah". 18 jr. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 7 en 9.15 uur. Woensdag: „S kend sadisme" 18 Jr. Studio: „Huwelijk ln Italiaanee 18 Jr Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Les enfants du paradis" Jd. Dag. 2 en 8 uur; zond 2.30 lC<-\ „James Bond 007 contra dr;: Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Avond, en nachtdienst der apotlx Geopend voor spoedeisende gevèl Centraal Apotheek, Breestraat 74 20552. Op 10 maart 1966 is de Cenl Apotheek de gehele dag geopend van 8 uur tot 17.30 uur bovenf apotheek van Driesum, Mare 110, 20406. De overige apotheken In L* zijn op 10 maart gesloten. De apc ken in Leiderdorp. Oëgstgeest Voorschoten zijn op 10 maart op rinkterstelefoon 22222. HAAGS:. AGENDA" WOENSDAG 9 MAART SI Kon Schouwburg 20 15 uur. Nf? landse Comedie. Kleine Alice. 1 Diligentia 20.15 uur. André Ttf WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam mist Den Helder mist ipen burg geh. bew VllsslngeD mist Selde r- ist □e Bilt mist rwente motregen Eindhoven regen 2.-Limburg motregen Helsinki hali bew Stockholm onbewolkt 3slo onbewolkt Kopenhagen zwaar bew Aberdeen onbewolkt Londen mist Brussel regen Luxemburg halt bev Parijs geh bew. Bordeaux mist renoble Nice Beriyn "rankfort vlhnchen Ullrich Genëve Locarno Wenen .nnsbrucP Athene Barcelona Madrid Mallorca onbewolkt half oew hall bew onbewolkt onbewolkt geh bew onbewolkt 17 8 11 3 14 -1

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2