PvdA Labour blijft (officieel) lauw tegenover EEG Amerika bezorgd over Franse NAVO-plannen Wat't zwaarst weegt geeft de doorslag bij df GRIEP? NEEM DIREKT EEN AKKERTJE' haags: AGENDI 11 13 PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 MA ABT 1) VERKIEZINGSMANIFEST GEPUBLICEERD (Van onze Londense correspondent) Het gisteravond gepubliceerde verkiezingsmanifest van de Britse Labour-partij bevat weinig verrassingen. Het bouwt voort op de verrichtingen van de socialistische regering gedurende de afge lopen 16 maanden. De nadruk wordt gelegd op het hoofddoel van de Labour-politiek, namelijk Engeland weer solvabel te maken en alle krachten in te spannen voor de modernisering van de Britse industrie. Het defensie-probleem moet realis tisch worden aangepakt en de In dustriële expansie worden versneld, gepaard gaande met verbetering en humanisering van de sociale maat regelen. Als Labour de verkiezingen wint aal onder leiding van premier Wilson een nationale conferentie worden gehouden over de industriële produc tiviteit. In de herfst kan, wanneer Labour met een flinke meerderheid uit de bus komt, de nationalisering van de staalindustrie worden ver wacht, waarbij Labour zich aan het oorspronkelijke plan zal houden van algehele naasting inplaats van te zwichten voor het denkbeeld van hen die niet verder willen gaan dan een verwerving door de staat van de meerderheid der aandelen. De Britse staalindustrie ligt ver achter bij die op het vasteland en volgens de regering is nationalisering de enige oplossing. Hiermee hoopt Labour tevens de ontevredenheid van de linkervleugel over de socialistische defensiepolitiek en de steun van Engeland aan de Verenigde Staten (Vietnam) af te kopen. Het manifest zegt dat onder de conservatieven de betrekkingen tus sen Engeland en de Zes een volslagen mislukking zijn geweest. Desondanks praten de conservatieven alsof Enge land zich zonder voorwaarden of waarborgen by de EEG zou kunnen aansluiten. Daartegenover heeft de Labour- regering het initiatief genomen om samen met de andere EVA-landen stappen te doen om de scherpe tegen stelling tussen beide Europese groe pen te verzachten. Hierby dient echter te worden op gemerkt dat de mening overheerst dat alleen een fusie van Engeland en enkele andere EVA-landen met de EEG de uiteindeiyke oplossing moet zyn. Vliegtuigen Een ander plan is de staat te laten deelnemen in de Britse vliegtuig industrie. Verder zal de Labour-rege- ring de genationaliseerde bedryven grotere commerciële vryheid geven. Er zal niet worden getornd aan de bestaande compensatieregeling voor de landbouw. Mede daarom weigert Labour de geestdrift van de conser vatieven voor Engelands aansluiting by de EEG te delen. Premier Wilson verklaarde bij de toelichting van het manifest dat de EEG het landbouw- heffingssysteem van de Zes. waar omtrent het Verdrag van Rome niets verplicht, zal moeten opgeven ol amenderen, wil Engeland in staat zyn zich by de Euromarkt aan te sluiten. Anders zouden niet alleen de Gemenebestbelangen worden schaad maar ook Engelands import- rekening teveel oplopen, terwyi de kosten van levensonderhoud op on- draagUjke wyze zouden worden ver hoogd. Een verhoging van zes tot zeven procent wordt in dit verband genoemd. De Verenigde Staten hebben I oplossing in deze zin wordt in den zyn die over kernwapens Frankrijk officieus laten weten, dat Washington nauwlettend gadegesla- zy de plannen van president De gen. Gaulle om de NAVO te hervormen Verspreiding Ruimtevlucht anse raket uitgesteld Jap Begrip Labour gelooft dat elk contact met „Europa" door middel van gezamen- ïyke industriële projecten, weten- schappeiyke samenwerking, politieke en culturele banden by de Zes het begrip voor Engelands positie zal be vorderen dat nodig ls voor een wydere Europese eenheid. Hoewel de Britse socialisten offi cieel in hun aarzelende houding tegenover de EEG schijnen te vol harden, zyn er geruchten dat er achter de schermen aan een Brits lidmaatschap wordt gewerkt. Labour belooft verder de jaariykse bouw van een half miljoen woningen van 1969 af, een getal dat door de conservatieven uit Labours nationale plan werd overgenomen en een staatspensioen gekoppeld aan de kosten van levensonderhoud. Een voorstel wordt overwogen om de kiesgerechtigde leeftyd van 21 tot 18 Jaar te verlagen en om televisie toe te laten tot het parlement. Ook denkt Labour er over de bevoegdheden van het (niet-gekozen, maar benoemde) Hogerhuis te beknotten. Brusselse politie blijft betogen (Van onze Brusselse correspondent) Tweeduizend Brusselse politieman nen, ten dele in uniform en verge zeld van vrouwen en kinderen, heb ben gisteren tegen het einde van de middag een betoging gehouden in de Brusselse binnenstad. Ze was bedoeld als hulde aan de nagedachtenis van de twee politieagenten die begin de cember en eind februari in dè uit oefening van hun beroep zijn neer geschoten. Tegelijkertijd hebben de agenten en hun superieuren echter gedemonstreerd voor verhoging van salaris, betere bewapening en betere dienstvoorwaarden, zoals het niet meer alleen patrouilleren. De betoging was in zeker opzicht een wedstrijd tegen de tyd met de Brusselse gemeenteraad, die büna te zelfdertijd besloot tot het uitkeren van een premie aan de agenten, tot het uitrusten met repeteergeweren van Amerikaanse makeiy en tot uit kering van extra-pensioenen aan de weduwen en wezen van slachtoffers van arbeidsongevallen. Verhoging is een kwestie voor het ministerie van Binnenlandse Zaken, en die zal dus moeten wachten tot er een nieuwe regering is. Naar de Franse gangsters, die waar- schyniyk die agent De Leener heb ben gedood en naar het stoffeiyk overschot van deze laatste, wordt nog steeds door politie, rykswacht. een heden van het leger en Interpol ge zocht. Vooral de streek aan de Noordzeekust by de Franse grens wordt voortdurend uitgekamd door patrouilles. Japan dat van plan was geweest 26 maart een raket te lanceren, heeft dit plan tot nader order moeten op schorten, daar er defecten zyn opge treden aan de raket. De raket, die een radiozender aan boord zou heb ben, zou voor een deel in een baan om de aarde gebracht worden Als dit plan slaagt wordt Japan het vierde land dat zelfstandig een satelliet in een baan om de aarde j brengt na de Sow jet-Unie, de Ver enigde Staten en Frankryk. In de vierde trap van de raket zullen zich de instrumenten bevin den. In de derde trap zijn de fouten geconstateerd. Japan wil begin 1968 met een Lambda-4S raket een kunstmatige satelliet lanceren die in staat is tot uitvoeriger experimenten. piet ernstige bezorgdheid gadeslaan. Tegeiykertyd is van gezaghebbende zyde gemeld dat de Amerikaanse re gering Frankryk heeft verzocht op heldering te geven van zyn denk beelden over de reorganisatie van de NAVO, in het by zonder op twee pun ten: het einde van wat er dan nog over is van de integratie van Fran se strijdkrachten onder NAVO-com- mando en de toekomstige status van de Amerikaanse troepen in Frank ryk. De Amerikaanse bezorgdheid is uit gesproken tegenover Lucet, de Fran se ambassadeur in Washington, door onderminister van Buitenlandse Za ken George W. Ball. Een van de problemen die Ball bij Lucet ter sprake zou hebben gebracht is zeer ingewikkeld en is van recht streekse invloed op de Verenigde Sta ten. Frankrijk heeft twee divisies en twee squadrons van de luchtmacht in West-Duitsland, nog steeds onder bevel van de NAVO. Mocht De Gaul le vasthouden aan volledige beëindi ging van de integratie, dan moet bij öf deze strijdkrachten terugtrek ken óf met de regering in Bonn on derhandelen over een tweezijdi ge overeenkomst om zyn troepen in Duitsland te houden. De Ver. Sta ten, Engeland en een aantal andere NAVO-landen hebben in Duitsland strijdkrachten onder bevel van de NAVO. Een eventuele tweezijdige Frans-Duitse overeenkomst zou van invloed zyn op het gehele comman dostelsel, zo hebben Amerikaan se woordvoerders meegedeeld en een P. J. J. van Hout nieuwe algemeen secretaris N.K.V. Het verbondsbestuur van het Ne derlands Katholiek Vakverbond heeft de heer P. J. J van Hout be noemd tot algemeen secretaris. Hy volgt drs. Th. Coppes op. De heer P. J. J. van Hout is sinds 1961 secretaris van het Nederlands Katholiek Vakverbond en was spe ciaal belast met zaken, die liggen op het terrein van de volksgezond heid en de sociale verzekering. Hij werd op 16 maart 1923 te Maaxssen geboren. Na zijn opleiding aan de h.b.s. te Gouda kwam hij op 1 november 1945 in dienst van de 'toenmalige Nederlandse Rooms-ka tholieke Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Raphael". In 1949 werd hy tevens gekozen tot lid van het dagelijks bestuur van de inmid dels tot rooms-katholieke bond van vervoerspersoneel omgevormde bond „St. Raphael". Hy werd later be last met de belangenbehartiging van het katholiek georganiseerd KLM- personeel. HU werd voorzitter van de bedrijfsgroep Burger Luchtvaart van de Katholieke Bond van Ver voerspersoneel. Jarenlang vervulde hy de functie van penningmeester van de Christelyke Internationale Federatie van Vervoerspersoneel. kernwapens De Britse minister van Ontwa peningszaken, Lord Chalfont, heeft gisteravond in Den Haag gezegd, dat de NAVO-landen zich by hun maat regelen niet alleen moeten afvra gen of die nuttig zyn voor de NAVO, maar ook of die het bereiken van een tegengaan van verspreiding van kernwapens en ontwapening gemak- keiyker maken. Dat betekent ech ter niet dat de NAVO-landen kun nen toelaten dat de Sowjet-Unle dic teert wat er in het Atlantisch bondgenootschap moet gebeuren. Lord Chalfont zei dit in een lezing over „Moskou-Peking en de kernwa pens" voor de Haagse afdeling van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde, het Ned. Genootschap voor internationale zaken en de (r.k.i Vredesbeweging Pax Christi. Er wordt wel eens gezegd, aldus de Britse minister, dat 1966 het kri tieke jaar is, maar er is geen en kel punt vanwaar van het voor komen van verspreiding van kern wapens het gevaar van een atoom oorlog vergroot. Elk jaar betekent een aanzieniyke vergroting van het gevaar. Het is mogeiyk dat er over een vyf- be- schikken. Hoe meer landen over kernbommen beschikken, des te groter is het gevaar dat zy zullen worden gebruikt. Speciaal als die lan den die niet deel uitmaken van de grote kampen waarin de wereld thans is verdeeld, dergeiyke wapens hebben, bestaat het gevaar dat men ze ge bruikt in kleine, lokale geschillen. Als er eenmaal kernwapens worden gebruikt, is het gevaar op een grote algemene kernoorlog zeer groot. McNamara over Chinese raketten De Amerikaanse minister van De fensie, McNamara, heeft gisteren i voor de Commissie voor atoomener gie uit het Congres gezegd, dat de geleide projectielen en raketten met kernkoppen, die in China worden ontwikkeld waarschijnlijk in de ko mende twee of drie jaar een reik wijdte van ruim 1100 kilometer zul len hebben. Het zou, volgens McNa mara, minstens tien jaar duren voor China wapens kan produceren, die een rechtstreekse bedreiging voor de Verenigde Staten zouden vormen. De minister zei te verwachten dat er binnen twee jaar drie landen, die kernwapens zouden kunnen produce ren, bykomen. Tien andere landen zouden nog ongeveer zeven jaar no dig hebben om kernwapens te kun nen maken. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te VI aar dingen (vac. J. van Noort) J. van Winterswijk te Zeven bergen te Den Haag-Loosduinen (7e pred.pl.) W. Dijkerman te Chaam. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rotte rdam-Kra- llngen (vac. dr. H. Kakes) W. v. d. Zwan te Weesp naar Rotterdam- Sohiebroek (vac. wijlen J. Verlaxe) W. Bos te Zaandam, die bedankte voor Arnhem (vac. D. W. v. d. Laan). Be dankt voor Drachten (6e pred.pl.) E. J. Duursema te Maassluis. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Tweetal te Hattem (vac. C. van Om men) G. J, Douma te Overschie en H. D. van Herksen te Hilversum. Beroe- rn te Albla sserdam -N w- Lekker land de Feijter te Berkum. CHU. GEREF. KERKEN Beroepen te Scheveningen (vac. J. C. van Raveswaaij) M. C. Tanis te Baren- drecht. Bedankt voor Mijdrecht D. H. Blesma te Lisse voor Hengelo (O.) K. Boersma te Onstwedde. GEREF GEMEENTEN Bedankt voor KruLningen H. van GLlst te Tricht. Ds. H. Retel 80 jaar Ds. H. Retel te Oegstgeest, emeri tus predikant van de Geref. Kerken, hoopt donderdag tachtig jaar te wor den. Ds. Retel werd op 10 maart 1886 te Oegstgeest geboren. Hij was eerst vele jaren werkzaam in de handel en werd op 10 juni 1928 ingeluid tot ouderling-voorganger van de Geref. Kerk van Hoorns te rzwaag in Fries land. Nadat de heer Retel ongeveer twee jaar later op grond van art. 8. (thans art. 6) van de kerkorde (sin guliere gaven) door de classis Hee renveen met medewerking van de de- putaten van de particuliere synode van Friesland was toegelaten tot het ambt van predikant in Geref. Ker ken in Nederland en hy door de clas sis Heerenveen na praeparatoir examen was beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken werd hy op 30 vember 1930 bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Hoornster- zwaag, welke hy toen reeds ruim twee jaar als ouderling-voorganger had gediend. Op 15 september 1945 verwisselde ds. Retel deze Kerk met die van Haaksbergen. Tenslotte diende hy tot 1 november 1953 toen j hem op ruim zevenenzestig jarige i leeftyd emiritaet werd verleend nog I vier jaar de Geref. Kerk van Co- lynsplaat op Noord Beveland. Ds. Retel heeft in de loop der ja ren vele classicale deputaatschappen vervuld. Antilliaans Bijbel Comité opgericht Het Antilliaans By bel Comité (ABC) een zelfstandige afdeling van het Nederlands By belgenootschap is op de Nederlandse Antillen opgericht. Het comité stelt zich ten doel de bijbel, ook in de landstaal, te ver spreiden en de kerken met de bijbel voorziening te helpen. Amerikaanse kustwacht onderschept boten De Amerikaanse kustwacht heeft twee boten onderschept met twaalf man die het bewind van Castro wilden bestrijden, aldus is gisteren door een Cubaanse opstandelingen leider meegedeeld. De vaartuigen werden in internationale wateren aangehouden, ongeveer 65 km uit de kust van Florida. De scheepjes wa ren bewapend met een kanon. Er waren verder geweren aan boord en een grote hoeveelheid munitie. De opvarenden zijn naar Miami ge bracht en na een verhoor vrygela- ten. Extra toewijzing voor Zuid-Vietnam De commissie voor buitenlandse zaken van de Amerikaanse senaat heeft gisteren het verzoek om een extra toewijzing van 415 miljoen dol lar aanvaard, dat president John son had ingediend om de economi sche hulp aan Vietnam voor het lopende financiële jaar te bekosti gen. De Verenigde Staten hebben voorts de Zuidkoreaanse regering aanvullende verstrekkingen op finan cieel gebied gegarandeerd. Deze stap houdt verband met het Zuidkoreaanse be sluit opnieuw 20.000 militairen naar Zuid-Vietnam te zenden, waardoor het totaal aantal zuidkoreaanse mi litairen daar op 620.000 man wordt gebracht. Een byzondere rechtbank in Sai gon heeft gisteren een van de grootste Zuidvietnamese zakenlieden ter dood veroordeeld omdat deze zou hebben geprofiteerd van de in het land heersende oorlogstoestand. De 35-jarige Ta Vinh werd schuldig be vonden aan hamsteren, speculeren en omkoping van regeringsfunctionaris sen. Een vrouweiyk lid van de Viet- cong heeft tydens een gevechtsac tie vyftien mensen met giftige pU- len gedood, aldus het persbureau Nieuw China in eer relaas over de vindingrijkheid onder de Vietcong- stryders ln Zuid-Vietnam. Senator Edward Kennedy heeft gisteren opgeroepen tot rechtstreek se onderhandelingen met de Viet- cong om een einde te maken aan de oorlog in Vietnam. In een televisieprogramma heeft de senator uit Massachusetts verklaard dat hy het eens is met zyn broer, se nator Robert Kennedy, die ervoor veilig en vlot verkeer zuivere lucht speelplaatsen sportgelegenheid ziekenhuizen geile-zending. Spr. dhr. J. zyistra. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 725 uur nm. Morsweg 114: Opening Jeugdhonk „De Zolder" 8 uur n.m. Schouwburg: Feestavond Leldsche Chr. Oranjevereniging. Opv. musical „Je zit er maar mee" 8 uur n.m. Stadhuie (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur n.m, Stadsgehoorzaal: Concert Robert Ma- Jek (piano) t.b.v. India. 3 uur n.m. Ulo DlepenbroeklaanSchoolavond. 7.45 uur n.m. WOENSDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing Th. J. C. Brasser. „Indianen in Nieuw Nederlant, vroeger en nu". 8 uur nm. Stadhuis (trouwzanl)Spreekuur so ciale raadsvrouw. 4-6 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Lelds Kamerkoor zingt Johannes Passion. 8 uur nm. Steenschuur 6: Leidsche Vereniging var Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahal- gespreksavond. 8 uur nm. DOltoERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Sociëteit ..Minerva": Oranjebal. 9 uur nm. Stadsgehoorzaal: Oranjebal. 9 uur nm. VRIJDAG De Lakenhal: Jaarvergadering „Oud- Leiden" Spr. drs. J. N. van Wessem over „De Gabriel Metsu-tentoonstel- ling. 7.30 uur nam. Gerecht 10: K en O. cursus Gabr. Smit over het Concilie. 8 uur nam. Janvossensteeg 57: Café Chantant. Hans van der Wouw en Johannlek van der Molen. Vanaf 8.30 uur nm. Kliniek Interne Geneeskunde (Rijnsb'weg)K en O.-cursus over het hartinfarct. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". Rest. De Doelen: Adelbertvereni- glng Spr. minister Veldkamp over „De grenzen der sociale zekerheid", 8.15 St. Anthoniusclubhuls: Toneelavond Selskip „Fryslan". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Ned. Chr. Relsver- enlging Filmavond „Vakantie is een feest". 8 uur nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgezinde Kerk) 10-11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. J. A. de Ruiter van Den Haag. Janvossensteeg 57: Café Chantant. Hans van der Wouw en Johanniek van der Molen. Vanaf 8 uur nm. Schouwburg: Gymnasiasten bond U.S.A. „Er zijn altijd twee mogelijk heden". 8 uur nm. BINNENLAND Medefinanciering De Neder landse regering zal in het algemeen als medefinanciering van projecten van het Nederlandse bedryfsleven in ontwikkelingslanden ten hoogste 500.000 gulden bijdragen voor explo ratieprojecten, een miljoen gulden voor beperkte infrastructurele pro jecten en 2,5 miljoen gulden voor proefprojecten, aldus blykt uit een publikatie van het ministerie van Economische Zaken. Brand in Groningen In een grote graansilo van Offeringa's gort- produkten fabrieken aan de Ulgers- maweg in Groningen heeft vanoch tend vroeg een uitslaande brand ge woed. die omstreeks half zes uitbrak. De Groninger brandweer pakte de vuurzee direct met groot materieel aan. De schade loopt in de duizen den guldens. Het bedrUf is tegen brand verzekerd. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Verkeersreglement Het nieuwe reglement verkeersregels en verkeers tekens. zal naar verwacht mag wor den, vóór mei in het staatsblad wor den opgenomen. Minister Suurhoff (Verkeer en Waterstaat) deelt dit mede in antwoord op een schrifte lijk gestelde vraag van hét eerste- kamerlid de heer Bührmann (CHU), die er aan herinnerde, dat het nu ongeveer acht jaar geleden is, dat prof. Belinfante opdracht ontving voor het ontwerpen van een nieuw reglement Jongetje vermist ën gevonden In Rotterdam werd gisteren om half zes het driejarig jongetje Reinier Sjouw vermist. Het jongetje ging om vyf uur van huis. Vannacht om twee uur vond men het kind in goede wel stand by de zuiderbegraafplaats. Berging Santa Kyriaki By de berging van het Liberiaanse vracht schip Santa Kyriaki, dat al ruim MET EEN ENKEL WOORD de berging gebruik gemaakt van een kleine drijvende zandzuiger, waardoor een bassin op het strand tot stand kwam. Vandaag en morgen zullen pogingen worden gedaan het schip verder naar zee te krygen met behulp van sleepboten. BUITENLAND Koningin Elizabeth terug Ko ningin Elizabeth is gisteren in Lon den teruggekeerd na een bezoek van vyf weken aan de Caraïbische eilan den. Prins Philip, die haar vergezel de. is woensdag een bezoek van elf dagen aan de Ver. Staten begonnen. De koningin, die op 1 februari uit Londen vertrok, heeft Trinidad en Tobago, de Bahama's, de Beneden- tussen Argentinië en Brazilië, met name in de provincie Corrientes, zyn 28 gevallen van gele koorts ge constateerd, waarvan er twaalf een dodeiyke afloop hadden. Besmet wa ter had in de provincies Formosa en Santa Fe tyfus tot gevolg. Rust op Franse werf Een con flict over het afbouwen van de auto veerpont „Provence", dat sinds enige tyd de gemoederen in de Zuidfranse plaats Port-de-Bouc in beweging hield, is geregeld. Met 174 tegen 73 stemmen aanvaardde het werfperso- neel een compromis-oplossing waar over de directie en de vakbond het eens waren geworden. Pasjesregeling in Berlijn West- en^BoVeiTwindfie^ëüanden. ÏÏëbëte JS*® gistf™ Jen en de Caicos eilanden bezocht. Ook bezocht z« Brits Guyana, dat 26 mei SL""SS heeft gepleit de Vietcong de verze- drie maanden op het strand ten zui- kering te geven dat zy niet zal wor- den van IJmuiden zit, zyn de afge- den uitgesloten van deelneming aan I lopen dagen goede vorderingen ge- onaf hankeiyk wordt. Williams dient ontslag in De Afrika-deskundige van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, onderminister Mennen Willi ams, heeft zyn ontslag aangeboden. Hy zal deelnemen aan de senaats verkiezingen in zyn geboortestaat Michigan in november a.s. President Johnson heeft het ontslag goedge keurd en Williams' arbeid het vestigen van goede betrekkingen met de Afrikaanse landen geprezen. Syrisch-Israelisch gevecht Sy- j rische kustbatteryen hebben gisteren een Israëlisch vissersvaartuig op het Meer van Galilea beschoten. Een pa trouilleboot schoot te hulp en er ont stond een vuurgevecht. Aan Israë lische zyde vielen geen slachtoffers. Israël heeft een klacht over het voor val gericht tot de gemengde Syrisch- Israëlische bestandscommissie. Ziekten in Argentinië In de noordelyke provincies van Argenti- stadsdeel ondertekend. Voor Pasen is de periode van 7 tot 20 april, voor Pinksteren van 23 mei tot 5 juni vastgesteld. Staking in Italië Ongeveer een miljoen werknemers in de Italiaanse bouwnyverheid zyn vandaag een 24- uursstaking begonnen. De vakorgani saties besloten hiertoe over te gaan om zodoende te protesteren tegen de loonstop en aan te dringen op het openen van besprekingen over de vernieuwing van de collectieve ar beidsovereenkomsten. Griekse banken gesloten Het bankwezen in Griekenland kwam vandaag voor 48 uur tot stilstand als gevolg van een staking onder het bankpersoneel. De ongeveer 12.000 stakers eisen een verhoging van de lonen met 20 procent. Astor overleden Op 58-Jarige leeftyd is in Nassau (Bahama-eilan- den) overleden de Britse burggraaf Astor. een van Engelands rykste mannen. Hy was van 1935 tot 1945 een Zuid-Vietnamese regering. nië, die door overstromingen zUn ge- en van 1951 tot 1952 lid van het troffen, heersen op het ogenblik gele i Lagerhuis voor de conservatieve par- maakt. Sinds eind februari wordt by I koorts en tyfus. In het grensgebied j ty. Hy is drie keer gehuwd geweest. Zyn laatste bruid was Bronwen Pugh, een model. Het was by burg graaf Astor thuis, dat de Britse mi nister Profumo destyds Christine Keeler leerde kermen, een kennisma king met een geruchtmakende na sleep. Diefstal van oudheden De politie van Lima Peru) heeft twee benden opgerold die zich hadden gespeciali seerd in het stelen van oudheidkun dige vondsten uit de Inca-periode. De buit werd mee6tal aan toeristen ver kocht. Aardbeving in Turkije By aard schokken. die gisteren verscheidene afzonderiyke gebieden in oost- en noordoost-Turkye troffen zUn vyf tien personen om het leven geko men. Verkiezingen in Frankryk By zondag gehouden gemeenteraadsver kiezingen in Douai is een ïyst van het Volksfront gemakkelyk verslagen door een lr;st van gaullisten en an dere kandidaten van het midden en van de rechtervleugel. Het Volks front, waarin socialisten, communis ten en andere linkse groeperingen verenigd waren, kreeg 7.724 stemmen tegen de achtste groepering 10.8T" Ongelukken met Starflghter Het Westduitse ministerie van De fensie heeft gisteren mededelingen gedaan over nog twee ongelukken met de Starflghter, het vyfde en het zesde dit jaar met deze in de Ver enigde Staten ontworpen straaljager. Er hebben zich by de jongste inci denten geen persoonlyke ongelukken voorgedaan. Kernproef De Amerikaanse oommissie voor atoomenergie heef gisteren op haar proefterrein in Ne vada een ondergrondse atoomproef gehouden van geringe kracht, zc heeft het bureau bekendgemaakt. Het was de zevende test dit Jaar die in verband stond met de vervaar diging van atoomwapens en de 64ste sinds vyf augustus 1963, toen het kernstopverdrag van Moskou werd ondertekend. assenaar (Kunstzaal Het: Opening tentoonstelling Nora de J: Ellsa la Goma y de Barlnaga en: Koldewey. 4 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voort-huljzenschool (a-. Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. bout van Voorburg. 3 uur nm. >gewoerd 175: Wachttorens.' Jehovah's getuigen. 4 en 6.30;' n.m. Openbarlezing: 2.30 en 5,15; Oude Rijn 5Gemeente voor i pronkelijk christendom. Spr. en I van de.- Brugge. 7.30 uur n.m StadsgehoorzaalZondagmorgen prek Bijz. kerkewerk, m.m.v. pro! i. Sevenster. 10.30 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Ji Christus van de heiligen der lui' dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche Langebrug Tentoonstelling tekeningen, et«: tho's en beelden Rein Dool en T. Gernedts. Degelijks 25 uur, woe vrijdag 79 uur. (t/m 31 mat Lakenhal: Tentoonstelling van lit- Oskar Kokoschka. Werkd. 10: 4 uur nm.; zond. 14 uur: 18 april). De Ruil (Janvossensteeg 59): li toonstelling poppen en wandKc May Hobljn-Roth (tot 12 maart) Legermuseum (Pesthuislaan): 1 uitzondering van zaterdag van 10+ (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenk#, (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'ié dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Di ïyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschil der natuurwetenschappen: Dag.:: uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN kend sadisme". „HuweUj! Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur;»: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Les enfants du paradij"l jd. Dag. 2 en 8 uur, zond 2JG 8 uur. Re\: ..James Bond 007 contra dr.! Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „The sound of music"- Dag. 2 en 8 ur; zond. 2, 5 en 8: Avond- en nachtdienst der apotfc ïdeisende g« B reestraat 20552. Apotheek R. van Smallenburg te Leiderdorp 1.'1 gehele week geopend. BH geen gehooi van aw tiolstfj specialist (of diens waarnemen)' op dokterstelefoon 22222. DINSDAG 8 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur, S' Rotterdams Toneel, Don Carlos. Dlllgentla. 20 uur. Trio 4 francais. WOENSDAG 9 MAABll Kon. Schouwburg. 20.15 uur,)': landse Comedle, Kleine Alice, Dlllgentla. 20.15 uur. André i- kowsky, plano. WEERRAPPORTEN (Van bedenmorgeD 7 uw) L I lpenburg VllsslngeD mist mist geh bew Usslngen ielde üe Bilt Twente eindhoven L.-Limburg mist Helsinki motrege Stockholm geh oew Jsio mist Kopenhagen zwaar bew Aberdeen zwaar bew Londen geh bew Brussel mist Luxemburg mist onbewolkt ParUs Bordeaux Grenoble Nice BerlJJn "runkfort vlllnchen Ztlrlcb Ganéve Locarno Wenen ■nnsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh^ bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew licht bew geh bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 7 -0 ii 3 11 I 12 11 12 13 13

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2