Jammer voor de mensen thuis' MILLY SCOTT: en gióteren Dr. A* Vondeling niet bezorgd over economie Zware verliezen voor Noordvietnamezen Gebr. van Ulden LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Advertentie Oostenrijker eindelijk winnaar Songfestival (Van onze r.t.v.-medewerkster) Een veertiende plaats. Twee punten voor Nederland, 1 van Enge land en 1 van Ierland, dat is het schrale resultaat van het Eurovisie songfestival 1966, gehouden in Luxemburg. Aan Mïlly Scott heeft het overigens niet gelegen, noch aan allen die haar met raad en daad hebben bijgestaan: Milly heeft zich tot het uiterste ingespannen en zij heeft het maximum uit dit muzikaal plezierige, maar qua tekst wat zwakke liedje gehaald. Het ligt ook dit keer weer aan de onge lukkige jurering, waarbij ieder blok het Scandinavische, het Frans talige en het blok Spanje-Portugal) elkaar het balletje toewerpt en elkaar over en weer het hoogste puntenaantal toekent. Vooral Scan dinavië was daar goed in en men heeft er dan ook een tweede (voor Zweden) en een derde (voor Noorwegenplaats uitgesleept. den van het orkest. Na veel ge schreeuw en armgezwaai werd een compromis getroffen: het combo zou buiten beeld met het orkest mogen meespelen. Maar dat namen de or kestleden weer niet: zij stonden als één man op en liepen schreeuwend de zaal uit. Resultaat: Modugno mocht tijdens de uitzending dan toch met zijn eigen mensen spelen, mits zij buiten beeld bleven. Modugno kreeg van geen enkele jury een punt. „Echt zingen" Een rustige receptie na afloop van het songfestival: er werden de obli gate gelukskusjes en -omhelzingen uitgedeeld, er werd wat gegeten en gedronken, maar de juiste stemming kwam er toch niet in. Diep in de nacht heeft Milly met de hele Nederlandse ploeg en de Ieren en de Britten, onverwacht haar hart kunnen ophalen: gezameniyk raakte men verzeild in de Club Européenne. waar een Belgische band een bal Masqué opluisterde met muziek. Daar heeft Milly zich eens heerlijk uitgezongen, stormachtig toegejuicht, verwend en gefeteerd door de toehoorders. „Kijk", zei Milly tussen een paar nummers door, „zoiets is pas geweldig, dat is nu echt zingen". En dat was iedereen roe rend met haar eens. Zo eindigde dit Eurovisie-songfestival 1966 voor Ne derland dan toch nog op een gewei- dige manier. Ar De uitgelaten winnaar van het Eurovisie Songfestival Udo Jürgens, met de winnares van verleden jaar France Gall. werd Udo Jurgens: enkele Luxemburgse bladen schreven zaterdag al dat Udo, die dit jaar voor de vierde keer meedeed en nog nooit een prijs had gekregen, dan toch maar moest winnen, omdat dat de enige manier was om van zijn verve lend gezang af te komen. Hetgeen inderdaad is gelukt. Met goed zingen en het op prijs stellen van een goed lied heeft dit festival langzamerhand weinig meer te maken. Werkelijk plezierige liedjes, zoals die van Portugal en Monaco bijvoorbeeld, hebben hier geen schyn van kans. Portugal kreeg slechts 6 punten, Monaco helemaal niets. Ook de stemming onder de artiesten is niet plezierig. Men houdt zich onder ling merkwaardig afzijdig, behalve Milly Scott: die trekt zich nergens iets van aan en blijft goedge humeurd en collegiaal. Na afloop van de uitslag zei Mil ly: „Ik vind het zo jammer voor de mensen thuis. Ik had ze graag meer waar voor hun geld willen bieden. Maar meer heb ik toch echt niet kunnen doen. Ik ben in ieder geval blij dat ik me nooit tot het doen van uitspraken heb laten verleiden. Dan had ik nu toch wel mooi voor schut gestaan. Wat mijzelf betreft: het is jammer, maar er is geen man over boord. Ik ga er weer fijn tegenaan vechten als ik weer in Nederland ben. Ik wil een hele hoop fijne din gen doen, lekker jazzy, dat ligt me toch beter!". Lachwekkend De Zweden, die met de tweede plaats gingen strijken, zeiden over de uitslag van de jury: „Zo'n uit slag heeft niets te betekenen. Dat stemmen over en weer op elkaar is een ontstellend lachwekkende zaak. Je doet mee voor je fatsoen ,maar we zenlijke waarde heeft deze vertoning natuurlijk niet". De Franse zanger Dominique Wal ter zei niets, maar demonstreerde stilzwijgend: hij kwam vlak voor zijn optreden de studio binnen, verdween na zyn nummer zonder zelfs maar de puntentelling afgewacht te heb ben. En in de artiestenfoyer zat men, ondanks alle rivaliteit, toch samen luidkeels te schateren over de pun tenverdeling. Men hechtte er zelfs niet het minste belang aan. Modugno De enige die nog voor wat leven in de brouwerij heeft gezorgd was, op de jury na, Modugno. Elke dag had hij gerepeteerd met het grote orkest, maar op het laatste mo ment, tijdens de laatste repetitie, kwam hij ineens aanzetten met zijn eigen combo, dat op zijn kosten nog even snel uit Italië was overgevlo gen. Maar er werd heftig gepro testeerd door de organisatoren: er moest gebruik worden gemaakt wor- Hoorspelwedstrijd De jury van de luisterspelwed strijd die door de BRT/NRU was uit geschreven voor auteurs van wie reeds eerder werk was uitgezonden, heeft geen eerste prijs toegekend. Wel heeft zij twee tweede prijswin naars en een derde prijswinnaar aangewezen. De tweede prijzen gingen naar Jo- han Daisne uit Gent voor zijn spel „Het Geluk" en naar André Kuijten uit Amsterdam voor diens spel „Ra- i faël". Met haar luisterspel „Boef. de M 1 NEDERLAND i 1 20.00 ui 20.01 ui 20.20 ui i het kort Klaas Vaak voor de kleuters Een goede knecht Openbaar kunstbezit Flipper NTS-journaal Zendtjjd politieke partijen (CHU) Stichting Socutera Wegwijs in Amsterdam De held op sokken, speelfilm NTS-journaal Sluiting Nieuws in het kort (NTS) De antwoordman *t Is zó bij de luchtmacht, film Hullabaloo (NTS) Wijzer worden Actualiteitenrubriek Attentie Ds. H. A. Visser leest uit de Bijbel NTS-journaal Sluiting Engeland wil herziening van Eldo- program Engeland heeft om herziening van het programma van de Euro pean Launcher Development Orga nization (Eldo» verzocht en het was op Brits verzoek, dat de inter-gou- vernementele bijeenkomst, die eind deze maand in Parijs zou worden belegd, is uitgesteld. Een nieuwe datum zal na de ver kiezingen in Engeland, die op 31 maart zullen worden gehouden, wor den vastgesteld. Dit heeft Eldo- secretaris-generaal Renzo di Carro- bio zaterdag op een persconferentie meegedeeld. In tegenstelling tot hetgeen wordt beweerd, heeft men nooit van Engelse zijde gezegd dat Groot-Brittannië uit het Eldo-pro- gramma wil treden, zo zei hij. Eldo beoogt de bouw van draagraketten, waarbij de zes EEG-landen en En geland samenwerken. a Blijspel van Derksen Gisteren werd door een smeui- ige aflevering van „Kunstgre pen", waarin Pierre Janssen, als een geroutineerd acteur, de eet- en drinkgewoonten van de Ne derlanders in de schilderkunst uit de doeken deed, waarna een blijspel volgde van Leo Derksen, waarin het „overspel" welig tier de. Het stuk was in opdracht van de AVRO geschreven. „Een beeld van een meisje" was aardig, het idee leuk gevon den, de uitwerking verliep he laas een beetje stroef. Men kreeg de indruk dat de acteurs soms naar hun tekst liepen te tasten, en er waren teveel tussenwerp sels om de mise en scène soepel te laten verlopen. Hier had zijn filmervaring Leo Derksen een beetje parten gespeeld vrees ik (u herinnert zich misschien dat hij in „Mies en scène' over zijn ervaringen heeft verteld als sce narioschrijver voor de Neder landse film met Linda Chris tian). Een soort dorpspleintje, met een oud mannetje als ver dingsfiguur (zie het oude vrouw tje in de film „Jour de féte' van Tati) vereist meer ruimte, meer figuranten, en vooral levensech tere figuranten. Nu maakte het dorpspleintje een binnenhuise- lijke indruk, een stuk als dit zou eigenlijk gefilmd moeten wor den. Typerend was b.v., dat wij het instorten van het beeld niet te zien kregen, nadat we er al tijden „lekker" mee waren ge maakt .zoals we trouwens in „Sport in beeld" evenmin de rel letjes na afloop van NAC-Xer- xes te zien kregen, nadat daar ook eerst hoog van was opgege- Gelukkig behoef ik mij geen zorgen te maken over de ontwik keling van de Nederlandse economie. Natuurlijk is er wel een aan tal bedrijfstakken, die er minder goed voor staan, zoals bijv. de mijnen, maar dat proces gaat altijd door, het is opgang en neer gang, dan hier. dan daar. Maar het algemene beeld van onze eco nomie is goed. En ik grond deze mening niet op de een of andere economische theorie maar op de feiten waarop het bedrijfsleven ook acht slaat". Inflatie SYLVAIN POONS JUBILEERT In het koelhuis van één der groots te bierbrouwerijen in Amsterdam is zaterdagmiddag het jubileum gevierd van Sylvain Poons. Vele vrienden wa ren bijeengekomen om niet alleen zijn 70ste verjaardag maar ook zijn 50-jarig toneel jubileum te vieren. „Wijntje" zoals de bijnaam van Syl vain Poons is, kreeg een reis aan geboden en een bekend Amsterdams financier (Caransa) paste het zak geld bij. Samen met Heintje Davids ?ong de jubilerende acteur „omdat ik zoveel var hou" uit een oude film van Dit zei minister Vondeling van financiën zaterdagmiddag op een j vergadering van het departement I Leeuwarden voor de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Ook in de ons omringende landen gaat de conjunctuur nog steeds vooruit, met Engeland als zorgenkind. Van die zijde Ls er dus geen rechtstreekse bedreiging, al zwakt de conjunctuur in Duitsland wat af. Verder zijn de order-porte feuilles bij de grote Nederlandse on dernemingen goed voorzien. De ar beidsmarkt is nog steeds gunstig, al zou een kleine ontspanning welkom zijn. De investeringen lopen niet aanzienlijk terug, de produktiviteit gaat steeds vooruit en de besparin gen blijven ondanks de inflatie op peil. Dat er geen directe moeilijk heden te vrezen zijn blijkt z.i. ook wel uit het feit dat de afdracht van de belastingen geen achterstand ver toont. Alleen de inflatie lukkig loopt ook dii 1964 terug en als m hoge omzetbelastingen mag voor 1966 een inflatie van 2.5 tot 3 worden verwacht. Dit is nog altijd hoog, vooral als in aanmerking wordt genomen dat Amerika geen inflatie kent. Maar hierin is Neder land wel erg afhankelijk van de omringende landen waar hetzelfde proces zich voordoet, voegde de mi- Minister Vondeling verwacht niet dat de rente boven de zeven pro- icent zal stijgen. Want. aldus de mi- geeft zorg. Ge- j nister. dan krijgen we weer een ka- na de piek in pitaal-import die een druk op de •n afziet van de I rentevoet zal uitoefenen. De Neder landse valuta staat er internationaal bijzonder goed voor. De Nederlandse gulden, de Nederlandse Staat en het Nederlandse bedrijfsleven hebben een goede naam. Wat mij betreft, zo ging de minister verder, mag die rentestand echter wel enigszins da len. maar opgemerkt dient te wor den dat wij toch niet buitensporig hoog zitten. Hier en daar zijn zelfs nog niet op Europees niv ven. Dat nam niet weg dat het een vermakelijk stuk was, met Simone Rooskens als een aan minnige call-girl en Loudi Nij- hoff, Johan Kaart, John Leddy Guus en Bob Verstraete als krachtige pleitbezorgers voor het onmiskenbare schrijftalent van Leo Derksen (wiens vorige bij drage aan de televisie overigens sterker waren). Songfestival Zaterdag was er dan het Euro visie Songfestival. In sneltrein vaart joeg Luxemburg alle 18 deelnemers over het beeld scherm. De kwaliteit viel echter tegen. „Merci chérie" van Udo Jürgens is een zwak chanson- netje, en ook de rest sprong nauwelijks boven de middelmaat uit. De uitslag was raadselach tiger dan ooit. Onze persoonlijke volgorde luidde: Spanje, Neder land (Milly was heel mooi en deed het uitstekend), Engeland, Noorwegen, Italië (het liedje van Modugno had tenminste een eigen geluid, maar hij ziet er te veel als een gigolo uit om ooit te kunnen winnen). Zwitserland. Luxemburg en Oostenrijk. De volgorde werd: Oostenrijk, Zwe den, Noorwegen, België. Ierland, Zwitserland, Spanje, Joego-Sla- vië. Denemarken kreeg zijn 4 punten van Noorwegen en Fin land kreeg 6 punten van Dene marken en Noorwegen, Zweden kreeg 15 punten van Denemar ken. Noorwegen en Finland, Portugal kreeg 5 punten van Spanje, Spanje kreeg 5 punten van Portugal. België kreeg 5 punten van Nederland, Neder land kreeg nog geen halve punt van België. iillllliilllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIiU.il YOOK MAANDAG 7 MAART Hilversum I. 401 111. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert: klass. en mod. muz. 18.20 Uitz. van de A.R.- Partij. Spr. dhr 18.30 Roolvink. R.-Tweede-Kamerfrac- Nws Volgens Amerikaanse gegevens: weerberichten. 19.10 Radio! Lichte amusmuz. 19.55 Op de man Ar Moeder en dochter be- praatje. 20.00 Lichte muz. 20.30 Het ii- 1 1 keerpunt, hoorspel. 21.25 Vocaal ens.: wonderen vol enthousiasme hef mod. muz. 22 15 Avondoverdenking. fraaie nlasservies dat deel uit- 22-30 Nieuws. 22.40 Boekbespr. 22.50 [raaie giasservies. aar aeei uu Lichte gram 23 10 Signaal: muziek maakt van het nationale huwe- van eigen tijd. 23.40 Het Evangelie in J jeugd. 19.30 Gram. 20.30 Zingen geblazen: lijksgeschenk. Esperanto. 23.55-24.00 Nws. Almanak: act.progr. wereld. 23.30 Klas Al bijna drie dagen zijn Zuidvietnamese provincie Ngai op ongeveer 550 km ten noord oosten van Saigon zware gevechten gaande tussen naar schatting 2.500 man Noordvietnamese troepen en 1 Amerikaanse en Zuidvietnamese een heden. I Volgens Amerikaanse gegevens zou- I den er duizend Noordvietnamezen ge- I sneuveld zijn. De verliezen aan Amerikaanse en Zuidvietnamese zijde zouden in de Noord-Vietnam Kwang raketten zijn afgevuurd bij een aanval van Ameri kaanse straalbommenwerpers. De ra ketten troffen geen doel. In Amerikaanse officiële kringen in Washington verklaarde men gister avond dat de regering gekant is te gen het plan mijnen te leggen in de Noordvietnamese haven van Haip hong, omdat men in conflict zou kun nen komen met de Sowjet-Unie en ook omdat de meeste goederen die Noord-Vietnam. krijgt over land wor den aangevoerd. Tijdens een filmvoorstelling in een bioscoop even buiten Saigon versche- dit weekeinde zes Vietcongstrij algemeen licht zijn. hoewel wordt ders op het podium. Zij openden het toegegeven dat enkele eenheden Vuur op het publiek in de zaal. zwaar gehavend zijn. j Zeven personen, onder wie twee le- De Amerikanen en Zuidvietname- den van de regeringsstrydkrachten. zen rukken nu op naar een versterkt verloren hierbij het leven. Er dorp, waar de Noordvietnamese le- gerbataljons zich hebben ingegraven. Een Amerikaanse woordvoerder j heeft meegedeeld, dat er zaterdag in Den Uyl opent voorjaarsbeurs i De grote toeneming van de belang- stelling voor de Utrechtse jaarbeurs, nationaal zowel als internationaal, is er een teken van dat de leiding van deze beurs een succesvolle aanpassing j heeft weten te verwezenlijken. Dit j zei de minister van Economische Za- j ken. drs. J. M. den Uyl, vanochtend by de opening van de Utrechtse voor- jaarsbeurs. Ruim 3800 firma uit 31 I landen tonen op deze beurs een veel- I heid aan produkten. gewonden. IS AUTO KOPEN IN DE PRIJSKLASSE VAN ƒ5000,- MOEILIJK! Voor aspirant - autokopers is ver schenen een afdruk van de auto-visie vergelijkende Road-Test van 6 wa gens n.l. DAF, NSU, SIMCA 1000, CITROEN, AMI-6, FIAT 850 en V.W. Deze zeer interessante afdruk is op aanvraag verkrijgbaar bij klass. ork.werken. 23.55-24.00 Nws! TELEVISIEPROGRAMMA'S Ierland I: NTS: 19.00 Nws. kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Co dy Capers. 19.20 Openbaar kunst- at. 19.35 Flipper, tv-fUm. 20.00 CHU. 20.30 stad op sokken (The Palefat-. (beide keuringen 14 jaar). 22.20-22.25 Journaal. ederland H: NTS: 20.00 Journaal. •-film. NTS: 20.45 Hul- progr. NCRV: 21.25 Wij- generatiee tameiren. 22.05 Bij bellezlng. NTS: 22.10-22.15 Journaal. gram. (8.30-8.32 Nws). 8 40 Voor de 1.30 Lichte gram. 11.50 V01- plattelandsi geen grenzen: licht gevar 14.45 Zie, ik maak alles praatje. 13 35 muziekprogr. 16.00 V d. zieken 1640 Onderwee: progr. voor oudere luiste raars. 17.00 V d. Jeugd 17 40 Kinder boekenbus 17.50 Overheidsvoorlich ting: Luchtvaart ln Suriname. Tekst: D. Hillen. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7 10 Ochtendgvm. 1.20 Lichte gram. VPRO: 7 50 Dagöpe- nine. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte er d zieken. 10.00 1.00-11.02 Nws.) 2.27 Meded. t.b.v tuinbouw. 12.30 Overheids- Ing: V. d. landbouw. 12.40 l£r-, ens. en zangsollste. 13.00 i beursber 13 30

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5