Hazerswoudse jeugd bouwt televisiestudio Gehavend wetsontwerp zeer teleurstellend Nu in Nederland: ASTOR Pover resultaat Christen zijn in deze wereld" T.LG. speelde Angst om de liefde Een American Blend voor gedistingeerde rokers MAANDAG 7 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3W B. EN W. VAN LEIDEN OVER GRENSWIJZIGING Nu morgen in de Eerste Kamer het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen der gemeente Leiden en van een aantal omliggende gemeenten aan de orde komt, hebben B. en W. van Leiden zich in een schrijven tot de leden van deze Kamer gericht. Een jaren lange procedure neemt, aldus het Leidse College, met deze behan deling op een voor de stad Leiden zeer teleurstellende wijze haar einde. De staatssecretaris van Binnen landse Zaken karakteriseert het uit eindelijke resultaat in de laatste re gels van zijn Memorie van Antwoord zelf aldus: dat het „voor de gemeen te Leiden althans nog enig soelaas biedt". Een pover resultaat, zo zou men kunnen zeggen, aldus B. en W. Het fudamenteel bezwaar van Lei den tegen dit, in de Tweede Kamer nog ernstig gemutileerde, wetsont werp is vooral hierin gelegen, dat het de problemen binnen de Leidse agglomeratie, zoals bestreken door het structuurplan, niet waarlijk in hun totaliteit heeft onderkend en zich al te zeer heeft verkeken op dat ene aspect, dat in de zojuist uit gebrachte Memorie van Antwoord op weing genuanceerde wijze „ruimte voor woningbouw" wordt genoemd. Het Voorlopige Verslag van de Oommissie van rapporteurs van de Eerste Kamer der Staten-Generaal toonde, tot voldoening van B. en W., op tal van plaatsen veel begrip voor het, vooral ook uit agglomeratie- oogpunt^ hoogst onbevredigende van het nieuwe grensbeloop van de ge meente Leiden en omliggende ge meenten. Vele leden drongen dan ook terecht aan op „een vroegtijdig U.T.S. Actueel feest Het is voor UTS-Actueel een tra ditie geworden om één keer per jaar een feest voor haar lezers te organi seren. Zaterdag was het de dag dat het UTS-Actueel feest '66 in het gebouw van het MSG plaats vond. Het was tevens het laatste feest aan de Pie terskerkgracht, want in april hoopt het MSG een nieuwe school aan de Kagerstraat te betrekken. He feestprogramma ving aan met een cabaret. De heer D. v. Raay opende de avond met een woord van welkom, waarna de cabaretier^ ener giek aan het werk ginen. Ondanks het feit, dat de cabaretmedewerkers weinig tiju tot hun beschikking had den om de teksten te repeteren, bleek het cabaret een succes te zijn. Na afloop begaven de plm. 400 aan wezigen zich ïaar de danszalen en de bar, die sfeervol waren versierd, ter wijl in een zaal abstract schilderwerk een deel van de wandversiering vorm de. Voor de muziek zorgden de R. C. Combo en de Thunderbirds uit Was senaar. in beschouwing nemen van een be stuurlijke herindeling van het be trokken gebied, welke, op grondslag van een streekplanologische visie, duidelijk het agglomeratiekarakter van het gebied onderkent". De rege ring antwoordt hierop onder meer „dat er van moet worden uitgegaan, dat de in het wetsontwerp voorge stelde grenzen definitief zullen zijn". Gedreven door hun verantwoorde lijkheid menen B. en W. in dit aller- laatste stadium nog eenmaal hun stem te moeten verheffen, teneinde er bij de Kamer met de meeste klem op aan te dringen te bevorderen, dat, nadat dit gehavende wetsont werp het Staatsblad heeft bereikt, het probleem van de grenzen, juist ook binnen de Leidse agglomeratie, opnieuw zal worden bezien. Op de jaarlijkse sociale avond, georganiseerd door de Nederl. Kath. Kapperspatroonbond. afdeling Leiden en omstreken, heeft pater Paternus de Rooy Ofm., gisteravond in de Stadsgehoorzaal het woord gevoerd over het onderwerp: Christen zijn in deze wereld." Leidse kapperspatroons hielden sociale avond De avond werd begonnen met een avondmis in de kapel van de zus ters aan de Oude Vest, opgedragen door pater v.d. Vat Ofm., kapelaan van de Hartebrugkerk, die een kor te toespraak hield oveir het thema van de liefde. De deelnemers aan de bijeenkomst verenigden zich vervol gens aan een koffietafel, die in de Stadsgehoorzaal was aangericht, Voorzitter E. M. Langezaal heette hier ongeveer 50 aanwezigen harte lijk welkom. Het onderwerp „Christen zijn in deze wereld", aldus pater de Rooy, is een moeilijk maar boeiend onder werp in deze tyd, die niet meer in monologen spreekt. De wereld is in de laatste decennia snel veranderd maar de mens van nu voelt zich thuis in de wereld van heden. Er is tegemoetgekomen aan zijn verlan gens naar welvaart en comfort. Ook de mentaliteit is veranderd, ieder is uit op lotsverbetering. Tegelijk echter met de zorg van aardse welvaart komt God steeds meer buiten het leven te staan. De meesten stellen zich tegenwoordig op godsdienstig gebied met een mi nimum tevreden: „God is de grote afwezige". De vraag is dus: welke houding moet de christen aannemen tegenover de Kerk van vandaag, al dus spreker. Met tal van voorbeelden uit de praktijk vergeleek pater de Rooy de 5? De toneelvereniging ,,Tot Ieders Genoegen" gaf zaterdagavond in de Schouwburg voor leden en donateurs een opvoering van „Angst om de liefde een door Frans Drost ,,naar het leven" ge schreven spel in drie bedrijven. In dit stuk wordt men geconfron teerd met de problemen, die zich voordoen in het gezin Killigrew, be staande uit het ruim 16 jaar ge trouwd zijn de echtpaar Maura en Dennis, de blinde 18-jarige dochter Alina, de 16-jarige extern studerende zoon Bruce, oma Killigrew en het dienstmeisje Jemina. Toen het dienstmeisje Maura ruim 16 jaar geleden in het huwelijk trad met weduwnaar Dennis aanvaardde zij op voortreffelijke wijze het „stief moederschap" ten aanzien van de kleine Alina en nam Dennis het va derschap op zich van zoon Bruce, die vier maanden na het huwelijk gebo ren werd. De natuurlijke vader van Bruce Julien Mc. Allisteremi greerde kort na de eveneens „korte verkeringstijd" met Maura naar Bra zilië om daar als tabaksplanter for tuin te zoeken. Hoewel Maura in alles heeft ge toond, dat zij werkelijk van Dennis houdt zij laat Allisters brieven on beantwoord en schildert hem af als een bruut is Dennis hier/an nim mer overtuigd geworden en is door zijn vrijwel nimmer aflatende jaloe- ziehet huwelijk een mislukking ge- A<1 verten tl» godsdienstpraktijk van vroeger nu, waarbij het vroeger niet zo heel gunstig uit de bus kwam. „Toch moe ten we oppassen het verleden niet geheel te veroordelen. Er is nieuwe kijk aan het groeien tussen christendom en wereld. Begrijpelijk, maar dat dwingt er toe, dat men zich ook opnieuw gaat bezinnen op christendom en wereld. God gaf de wereld aan de mens met de opdracht die wereld leefbaar te maken tot zijn eigen geluk en zo doende aan de schepping mede te werken. God moet niet meer gebruikt worden als dekmantel voor de men selijke onvolmaaktheden", aldus spr., die tenslotte wees op de periode van Paus Johannes, die in 5 jaar tijd het gezicht van de kerk in de we reld wezenlijk heeft veranderd. een korte koffiepauze volgde een geanimeerd gesprek over ver schillende vraagstukken tussen spre ker en toehoorders. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE Horloser v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het: Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. worden. Oma Killigrew, die in huize Killigrew een sterk dominerende rol speelt, heeft dit voorzien en was des tijds haar zoon kennende, dan ook tegen het „vlugge huwelijk" gekant. Als geheel onverwacht Mc. Allister ten tonele verschijnt en wel om na 16 jaar dus te informeren of Mau- ra wel werkelijk gelukkig is getrouwd dus ook aan de weet komt, dat Bruce zijn zoon is doet dit de ge spannen verhoudingen in huize Kil ligrew uiteraard allerminst goed. Alles komt echter tot een goed einde. Mc. Allister geen bruut maar een innemende kerel weet Dennis ervan te overtuigen, dat diens jaloezie totaal ongegrond is, hetgeen nog eens wordt bevestigd door Maura en Bruce, die hun respectievelijk ex geliefde en natuurlijke vader alleen naar Brazilië laten terugkeren. Dat Mc. Allister er „en passant" nog voor zorgt, dat een beroemd Londens oog specialist Alina zal opereren wel met een redelijke kans op succes draagt mede aan de goede afloop by. Het was jammer dat de TIG-tone- listen hun onmiskenbare talenten moesten besteden aan een bloedarm verhaaltje, waarin weinig of geen vaart zat en dat wemelde van de on waarschijnlijkheden. Om van de on beantwoord gebleven vragen, de uit gesponnen mono- en dialogen en het abrupte slot nog maar niet te spre ken. Dat de aanhang van TIG toch nog min of meer voldaan naar huis keerde, is te danken aan de opvoe ring, die de TIG-tonelisten van het geheel gaven en waarbij hun dictie en rolvastheid enige minder sterk ge speelde scènes camoufleerden. Daar ook allen een vrijwel ge lijke bijdrage tot deze TIG-toneel- avond leverden, volstaan wij ditmaal met het weergeven van de rolverde ling, die er als volgt uitzag: Co Mos selman (Maura), Eduard de Wekker (Dennis), Corry Boom (Alina), Henk Kroon (Bruce), Mijni Boom (oma Killigrew), Otto Tissing (Mc Allis ter). J. Bodenstaff (dorpsroddelaar Davitt Lard) en Eef Beekman (dienstmeisje Jemina). Er waren bloemen voor de dames en voor allen l veel applaus. Concert voor „Hongerend India" Wij herinneren aan het liefdadig heidsconcert, dat morgenavond in de Stadsgehoorzaal gegeven zal worden ten bate van „Hongerend India" en waarbij de Oostenrijkse pianist Ro bert Majek als solist zal optreden. Er zijn nog ongeveer 300 kaarten be schikbaar; deze zijn morgen de ge hele dag aan de Stadsgehoorzaal te verkrijgen. DIEFSTAL UIT AUTOMAAT In de Driftstraat is zaterdagavond een sigarettenautomaat opengebro ken. In totaal werden 52 pakjes sigaretten ontvreemd. In stuk glas gevallen In de ouderlijke woning aan de Colenbranderstraat is zaterdagocn- tend de 3-jarige Irene Kerkhoven in een stuk glas gevallen, tengevolge waarvan het meisje een slagaderlijke bloeding opliep. De E.H.D. heeft het kind naar het St. Elisabethzieken- huis overgebracht. ASTOR in Nederland, dat is verheugend nieuwsDe uitverkoren filtersigaret van gedistingeerde rokers in meer dan 40 landen ASTOR, een melange van de edelste tabakken. Licht, mild en toch een verrukkelijk vol aroma. Een exclusieve sigaret... men ziet dat al aan het chique pakje. En aan de filter uit zuivere zachte natuurkurk! Gun uzelf voortaan het genoegen van het zéér goede. Rook ASTOR, de elegante sigaret van Waldorf-Astoria. ASTOR de American Blend met filter uit zuivere natuurkurk 20 stuks King Size Leuk initiatief can kwekelingen van Leidse Chr. Kweekschool Wie zaterdagmorgen een van «Ie lokalen van de chr. chool „De Rhy- nenburch" betrad waande zich in een complete televisie-studio. Er stond deze morgen immers veel op het spel. want men zou van de zijde van de NTS opnamen komen maken j voor het televisie-programma „De j Verrekijker". Deze chr. school, die dient als hos- piteerschool voor de Leidse Chr. Kweekschool, ontvangt regelmatig kwekelingen, die dan voor enkele weken praktische ervaring opdoen. Voor het behalen van de hoofdakte ontvangen zij hier hun vorming en voor het af te leggen examen be palen zij hun aandacht op een spe ciaal object. Ditmaal had men in de heren C. Feenstra en L. Koekebakker enige wel zeer vooruitstrevende toekom stige jonge onderwyzers- De heer C. Feenstra, die speciaal belangstelling heeft voor natuurkunde en de heer L. Koekebakker, die projectie als liefhebberij heeft, hebben in overleg met het hoofd van de school, de de heer F. Vennema, de mogelijk heid besproken deze twee te combi neren om zo de leerlingen van de 5e en 6e klasse het ontstaan en de werking bij te brengen. En wat men hier heeft bereikt. Is wel verbluffend te noemen. Een hele week is men met de leerlingen bezig geweest om de techniek te bespre- j ken. Dit werd door bordtekeningen I duidelijk uiteengezet. Doch naast de theorie kwam ook de praktijk aan de orde. De leerlingen kregen volop ge legenheid hun Indrukken uit te wer ken door met elkaar naar eigen smaak en inzicht een studio te bou wen uiteraard onder toeziend oog van het driemanschap. De interesse van de zijde van de leerlingen was geweldig te noemen. Vol overgave bouwde men onder andere verrijdbare camera's, diverse schermbeelden en meerdere In een studio noodzakelijke apparateur. Men stelde een geheel programma samen met journaal, weerberichten en een quiz, waarbij *1* omroepster zou fungeren de 12-jarig» Cobl» Guldemond. Dat er zaterdag grote spanning heerste onder de leerlingen en dat men de komst van de cameraman van de NTS maar nauwelijks kon afwachten was begrijpelijk. Toen deze dan ook een uur later dan de afspraak was in de schoolstudio ar riveerde, werd met volle overgave het vastgestelde programma afge werkt. Het was voor de studiodfrectie Vennema, Feenstra en Koekebakker een waar genoegen de prestaties van hun leerlingen te kunnen volgen. De grote animator van dit gebeuren was de heer Feenstra, die er de eer ste steen voor heeft gelegd. En nu ziet men met spanning de uitzending voor de werkelijke televisie tege moet! De foto toont de door de leerlin gen gemaakte studio. (Foto Leldach Dagblad) Volkstuin Roomburg bestaat 25 jaar Ter gelegenheid van het 25-Jarig bestaan van de Leidse volkstuinver eniging ..Roomburg" wordt vrijdag 18 maart, 's middags van 4 tot 6 uur, in restaurant Van der Heijden een re- I ceptle gehouden.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3