Vraagtekens na oefenwedstrijd Leidenaars vallen niet op Inter in halve finale SPORTvan van^aa91 „Voorlopigen boeken zege (4-1) op Eintracht Ik ben er niet gerust op Ouwerkerk zegeviert op 100 m vrijeslag DONDERDAG 3 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 0 99 WILLY VAN DER KUILEN 2 doelpunten KLAAS NUNINGA 1 doelpunt Het voorlopig Nederlands elftal heeft gisteravond voor 12.000 toeschouwers ook zijn tweede wedstrijd van de voorjaars-oefen- campagne gewonnen. Op de 7-0 van Den Haag tegen Strasbourg volgde een overwinning met 4-1 op de Duitse Bundesliga club Eintracht Frankfort. De huidige club van oud-bondscoach Elek Schwartz. de tijd steeds verder weg en ten slotte mochten zij nog van geluk spreken, dlat de score niet hoger was opgelopen. Na de rust Twee doelpunten van de PSV-er Willy van der Kuilen vormden de basis waarop de Ajacieden Klaas Nuninga en de halverwege de tweede helft voor de geblesseerde Van der Kuilen ingevallen Piet Keizer verder bouwden. De Duitsers, die in de eerste helft met soms voortreffelijk positiespel de gelijken waren van onze landge noten en hen meermalen overvleu gelden, zakten bij het vorderen van 99 George Kessler: 99 „Nederland heeft zoveel goede voet ballers"- Elek Schwartz, al bjjna twee jaar geen trainer meer van de nationale formatie, ziet in de oranje-elf nog altjjd grote moge lijkheden. „Welk land heeft de beschikking over een Keizer, een Mouljjn, eer. Israël en een Veldhoen. Dat zijn toch klasse-spelers. Ik zal dat altijd blij ven beweren", aldus de spontane reactie van „Oom Elek", na een jaar bij Benfica thans trainer van Eintracht Frankfurt, oranje' s tweede sparring-partner. Ook het spel van de door George Kessler in de nationale ploeg gebrachte jonge ren Willy Dullens en Willy van der Kuilen had de heer Schwartz zeer bekoord. „Dullens speelt brutaal, als een routinier", was zijn mening.- „Van der Kuilen kende ik al, maar wat is die jongen vooruitgegaan. Hij is sterker geworden en uitgegroeid tot een klasse-speler. Had Ein tracht maar zo'n man. Maar in Duitsland willen ze nu eenmaal niet zo veel voor een speler beta len", voegde hij er wat spijtig aan toe. Onrust Het begon allemaal zo leuk. De bjjzonder actieve Coen Moulijn en de al niet minder agressieve Klaas Nuninga zaaiden voortdurend onrust in de Duitse verdediging, die zich echter voornamelijk tot hen behoef de te bepalen. Want Van der Kuilen stond in het begin steeds op de verkeerde plaats en dat was daar, waar de bal juist niet kwam, of buitenspel. Sjaak Swart hield zich op de rechtervleugel te afzijdig van het gebeuren. Maar behalve het aanvalskwartet trok er nog een speler de aandacht: De kleine Limburger Willy Dullens die Moulijn goed verstond. Zij kwa men tot mooie combinaties, het effect echter gering was door Van der Kuilen. En toch zou het de Eindhovenaar zijn, die voor de eer ste vreugde-uitingen zorgde. Nadat het publiek verschillende malen meewarig het hoofd had geschud over de mislukte acties van Van der Kuilen, waarbij gezegd dient te worden, dat het hem een keer niet mee zat, toen hij de bal via de rug van Lindner voor de voeten kreeg, snel reageerde, maar tegen de uit gelopen doelman Kunter schoot zorgde hij in de 26ste minuut voor de openingstreffer. Het was een doelpunt van goed gehalte, waarvoor Nuninga met een dieptepass de lijn trok, die Van der Kuilen voortzette. De kwieke Eindhovenaar omspeel de een tegenstander, zwenkte af naar de vleugel en trof met een prachtig diagonaal schot de roos: 1—0. Hiaten De Duitsers, die al menigmaal de vaderlandse verdediging hadden ge test, waarbij bleek, -dat deze nogal wat hiaten vertoonde vooral Ben Muller was verdedigend, zoals trou wens ook aanvallend, een zwakke Reeds in de volgende minuut buit te Lechner een mislukt ingrijpen op een Duitse aanval uit (11). De stryd bleef geheel open, zon der echter tot grote hoogte te rij zen. De Duitsers bleven komen met rappe aanvallen, waarop onze ver dediging zich nogal eens verkeek. En Nederland deed op zijn beurt met aanvalsacties, meestal geleid over Dullens, Moulijn en Nuninga, de vijandelijke defensie op haar hoede blijven. Tot doelpunten kwam het in de eerste helft echter niet meer, ond'er andere doordat Pieters Graafland op resolute wijze de door gebroken Huberts de weg versperde en hem de bal van de schoen griste. Gevaarlijk Van der Kuilen bleef als schutter echter toch de gevaarlijkste man, want als hij ook eens een kans kreeg, dan aarzelde hij niet om deze uit te buiten. Zo ook in de tweede minuut na de rust, toen hij doorliep op een pass van Flinkevleugel. Met de bal voor zijn schietgrage voet is Van der Kuilen in zijn element. Het werd nu een voltreffer: 21. De Duitsers, die hun elftal in de rust op enkele plaatsen hadden gewij zigd, hadden hierdoor niet aan kracht gewonnen en toen bovendien ook Lutz na een botsing in een kopduel met Pijs moest worden vervangen, zakte de tegenstand steeds meer ineen. De Nederlanders gingen overheersen en trokken het spel tot zich. Talrijk De verdediging kon de zaak nu goed in de hand houden en hoefde niets meer te vrezen. Met Piet Kei zer voor de aan zijn been ge blesseerd geraakte Van der Kuilen, werden de Nederlandse aanvallen steeds talrijker en nog twee doel punten zouden aan de score wor den toegevoegd. Het waren schoten van hoog kaliber van achtereenvol gens Nuninga (van ver buiten het strafschopgebied in de uiterste bo venhoek» en van Keizer (direct op zijn schoen uit een hoekschop). Ze maakten de Duitsers duidelijk wie de sterkste was. En dat was het voorlopig Nederlands elftal inder daad. Ook al blijven er zo hier en daar nog wel vraagtekens staan. De verdediging was als een heid vooral in de eerste helft, toen ze onder druk stond, een weinig hecht bolwerk, terwjjl Muller als verbindingsspeler bepaald onvol doende was. En na de rust werd de laatste overtroffen door Pijs. Aan vallend begon het hoopvol, maar ook hier kwamen de gebreken toch duidelijk aan het licht. V olleybalcompetitie Niv. Brunhilde verrast met kleine zege (Van onze volleybalmedewerker). Het liep gisteravond bij de wedstrij den tussen ArgosKVC en Nieuw- BrunhildeBoemerang 2 helemaal anders dan de verwachtingen waren. Argos bleef KVC eigenlijk vrij ge makkelijk de baas (31) en Nieuw- Brunhilde toonde de waarheid aan van het gezegde dat een kat in nood rare sprongen maken kan. De debu tantes in de overgangsklasse versloe gen de Amsterdamse formatie met 3—2! Argos speelt eenvoudig sterker dan KVC. De opbouw van de aanval en vooral ook de afwerking van Klasien Jonker cs. steekt boven die van de Katwljkse dames uit. Er zitten zeker wel mogelijkheden bij het huidige KVC-team, maar nog te vaak blijkt in momenten van sterke druk van de tegenpartij dat de zes speelsters, die dan in het veld staan geen eenheid vormen. Argos nam de eerste en tweede set met 158 en verloor de derde set na een 13—8 voorsprong met 1614. In de vierde set nam Ar gos geen risico meer en op regelma tige wijze werd de winst gerealiseerd: 15—5. Nieuw-Brunhilde leek tegen Boe merang 2 uitzichtloos naar een ne derlaag te worden gespeeld. De Amsterdamse dames wormen de eerst set met 159. Toen had Nieuw- Brunhilde de zwakte in de niet vol ledige Boemerang-ploeg ontdekt. Weliswaar stond ook Nieuw-Brunhil- de met reserves voor Tineke Eiber gen en Corrie Planj er in het veld, maar de Leidse reserves Nel Weijer- mans en Jane van Dalsen verstonden het vak beter. Na 915, 158 en 515, was Boemerang in de vierde set met 1413 op een puntje van de zege. Anneke van Venetiën (plaats bal), Ada Hogendoorn (servicereturn) Ada Hogendoorn (service) en Anneke van Venetiën (eveneens op de ser vice), bogen de stand om in setwinst voor Nieuw-Brunhilde 1614. Dat Militairen spelen gelijk in België In de tweede ronde van het Inter nationaal militaire voetbalkampioen schap heeft Nederland gisteren in Brugge met 11 gelijk gespeeld tegen België. Bij de rust van deze (eerste) ontmoeting stond Nederland nog met 10 voor. De ret urn wedstrijd la vastgesteld voor 6 april. De Nederlanders gingen uitstekend van start. Al in de derde minuut re sulteerde een flitsende actie van linksbinnen Jansen en midvoor Wol- bers in een doelpunt, toen de in het •nauw gebrachte linksachter Cuypera de bal in eigen doel werkte: 01. De Belgen werden daarna wat sterker en leken vlak voor rust gelijk te maken, maar een snelle reactie van stopper Geestman voorkwam dit. Ook na de rust bleven de Belgen in de meerderheid. In de 68ste minuut kwam de verdiende gelijkmaker, toen Lismond een goede voorzet van Braea inkopte: 11. ADO bij de laatste acht In het Utrechtse Galgenwaard stadion heeft ADO gisteren het duel uit de vierde ronde van het toernooi om de KNVB-beker tegen DOS met 43 gewonnen. AMNESTIE Het bestuur van de afdeling Nij megen van de KNVB heeft gisteren besloten de in die afdeling geschorst* spelers ter gelegenheid van het hu welijk van Prinses Beatrix en Claus von Amsberg amnesteie te verlenen Aan de straf commissie van de Nij meegse afdeling is overgelaten tot hoeverre deze amnestie strekt. was voor Boemerang teveel. Ontmoe digd verloor de Amsterdamse ploeg de laatste set tegen een enthousiast Nieuw-Brunhilde met 158. Met deze zege zijn er weer volop kansen voor Anneke van Venetiën cs. om de de gradatie-dans te ontspringen- Lot beslist tweemaal in de strijd om Europese beker voor Jaarbeurssteden GEORGE KESSLER - ongerust Minder enthousiast dan zijn oudere collega was George Kessler. On dank? de 4—1 score voorzag de bondscoach moeilijkhedei- in de ko mende interland, tegen West-Duits- land. „Het beweeglijke spel van de Duitsers konden we meestal niet afdoende beantwoorden. De achter hoede was minder zeker da- an ders, de steun van „twee" ont brak soms teveel. We spelen nog te strak 42 met een ..4", een „2" en nog een „4" onder alle omstandig heden. Dat baart me zorgen, dat baart me echt zorgen. Met Pijs na rust in plaats van Mulle-- ging het ditmaal beter, maar ik ben er nog niet helemaal gerust op. Vorige week zag ik in Londen Duitsland tegen Engeland spelen. De Duitsers hebben een sterke ploeg, nog be weeglijker dan Eintracht Frankfurt. Nee, ik ben er niet gerust op". Kessler heeft nog precies drie weken om uit te dokteren met welke mid delen West-Duitsland het besi be streden kan worden. Gezien de zorgvuldigheid, waarmee hij pleegt te werken, kan men er van over tuigd zijn dat hij die drie weken beslist niet in ledigheid zal door brengen. Het studentenzwemmen zit in de liftDat is de conclusie die men wel moet trekken na de kam pioenschappen, die de Leidss Uni versitaire Sportvereniging gister avond (laat) in de Overdekte heeft gehouden. Want al waren ook dit keer de uitschieters weer schaars, de tonelen die men in het verleden zag springend startenkwamen niet meer voor. De gezelligheid blijft desondanks toch nog altijd één van de grootste pijlers waarop dit studentenzwem- festijn berust. Maar ook daarmee zijn goede tijden niet uitgesloten. Dat be wees Simon Ouwerkerk, die te laat startend toch nog tot een tijd van 62.- sec. over de 100 meter vrijeslag kwam. Met Ouwerkerk zorgden ook Rob Toet (100 meter schoolslag). Frank Roelofs en Nico van Sittert voor acceptabele prestaties. Bij de dames is het prestatiepeil wat achteruitgegaan. Erica Terpstra en Fransje Feiss, die in voorgaande jaren voor de goede tijden zorgden, ontbraken gisteravond. M. van de Kinderen won nu de twee afstanden, die voor de dames op het programma stonden. De uitslagen luiden: Dames: 50 meter schoolslag: 1. M. v. d. Kinderen 49.4; 2. Ja Cox 52; 3. C. Beumer. 50 meter vrijeslag i 1. M. Verwonderd kijkt Rinus Is- ra'éls temidden van vier verde digers van Eintracht F in het rond. De Amsterdammer, die verdedigend een goede wedstrijd speelde, was diep in de Duitse linies doorgedrongen. Heren, 50 meter rugslag: 1. J. Bak kers 36.8, 2. F. Roelofs 37,4, 3. J. Ken ter 37.5; 50 meter schoolslag: 1. F. Roelofs 38.5, 2. R. Toet 38.9, 3. C. Pley 39.1; 100 meter schoolslag: 1. R. Toet 1.26.6, 2. J. Handeman 1.44.8. 3. D. Klein 1.51.1; 50 meter vlinderslag: 1. Toet 34.4, 2. F. Roelofs 37.1, 3. C. Pley 39.1; 50 meter vrijeslag: 1. N. van Sittert 29.-, 2. J. Kenter 30.1, 3. H. Eijkelnot 30.4; 100 meter vrijeslag: I. S. Ouwerkerk 62.-, 2. F. Roelofs 68.5, 3. W. Verhagen 68.9; 4 x 25 me ter wisselslag pers.: 1. J. Kenter 1.25.2, 2. R. Toet 1.25.3, 3. C. Meijer 1.20.6. Tweevoudig houder van de Euro pese beker voor landskampioenen In- ternazionale Milaan, door velen be schouwd als 's werelds beste elftal, heeft zich gisteren in het met 80.000 toeschouwers tot de laatste plaats bezette Boedapester NEP-stadion, als eerste elftal onder de laatste vier van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen geschaard. Helenio Herrera's elf bereikten te gen de Hongaarse kampioen Feren- cvaros een gelijkspel (1-1), dat ruim genoeg was. omdat de Azzuri een week geleden in het Sansirosta- dion met 4-0 hadden gewonnen. Sparta Praag heeft de kwartfinales m het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen uitste kend ingezet. De Spartanen ver sloegen op eigen veld het Jogoslavi- sche Partizan met niet minder dan 4-1. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. De return zal woensdag 9 maart worden gespeeld. Bekerwinnaars Borussia Dortmund heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Duitsers wonnen in het met ruim 32.000 toeschouwers gevulde Rote Erde-stadion in Dort mund de returnwedstrijd tegen het Spaanse Atletico Madrid met 1-0 door een doelpunt van Duitslands topscorer Lothar Emmerich. De eer ste wedstrijd was in een gelijkspel (1-1) geëindigd. West Ham United, dat vorig Jaar de Europese beker voor bekerwin naars won en dus ditmaal opnieuw aan dit evenement kon deelnemen zonder Engels Cuphouder te zijn, kon op eigen terrein niet verder komen dan een bescheiden 1-0 zege op het Oostduitse Aufbau uit Maagdenburg. Midvoor Johnny Byrne scoorde de winnende treffer. (Va nze sportredactie) Twee buitenspeldoelpunten en een handjevol aardige ten Meer viel er gisteravond op het verlichte Haagse VUC- terrein niet te genieten bij de eerste selectiewedstrijd tussen een Haogs/Leids selectie-elftal en een gecombineerde Rotterdams/ Dordtse ploeg. Want wat de in totaal 24 spelers, die binnen de lijnen kwamen lieten zien, was ronduit teleurstellend. Selectiewedstrijd eindigt met 0-0 De wedstrijd op het VUC-terrein vormt met die van de volgende week j de eerste fase van een plan van de keuzecommissie van het amateur- j voetbal, om tot een bredere basis te komen voor de nationale amateur- I selectie. Het is bijna ieder jaar hetzelfde: aan het einde van het seizoen blijft er van het Nederlands amateurteam vaak minder dan de helft over en zit de technische commissie voor de moeilijkheid een nieuwe groep samen te stellen. Door ditrictswedstrijden te houden, hoopt men aan het laat ste een eind te maken en een beter inzicht te krijgen in het grote arse naal van amateur-voetballers. mate van de Rotterdams/Dortse spe lers gisteravond wel nie t zyn ge weest. Er werd op het „vette" veld een uiterst matige wedstrijd gespeeld, waarbij duidelijk tot uiting kwam, dat de conditie nog wel het één en ander te wensen overlaat. Daarnaast was ook het plaatsen niet al te best. Opvallende prestaties zijn er dus niet geleverd. Ook niet door het grote Leidse contingent in de rood witte Haags/Leidse ploeg. Van de zes Leidse spelers kwamen Aad Ko ren en Ronnnie Thoeng nog het best uit de bus. Doelman Mat Keereweer maakte na een wat aarzelend begm geen fouten en Leo de Jong op het allerlaatste ogenblik opgesteld wisselde goede met minder goede ogenblikken. De UVS'er Jan Leget was niet zo best op dreef. De zesde Leidenaar, Reinier de Wit, werkte bijzonder hard. HjJ kreeg daardoor ook wel enkele kansen. Vooral in de tweede helft. Hij miste toen echter tot tweemaal toe alleen voor doel man Visser Buitenspel De enige .hoogtepunten" uit de sfeerloze strijd in een druilerige re gen waren de twee buitenspeltreffers De eerste na zo'n twintig minu ten werd door Siem Bolleboom inge kopt en de tweede halverwege de tweede helft kwam op naam van de hard-schietende Brink van de Haagse vierdeklasser ESDO. De opstelling luidde: Den Haag/ Leiden: Keereweer (R'burg), Van der Valk (RKAVV), De Caluwé (VUC), Koren (UVS), De Jong (LFC), Leget (UVS). Thoeng (UVS), Bolleboom (RKAW), De Wit (LFC), Brik (ESDO), Wachman (Lenig §n Snel) Jaarbeurssteden Alfredo di Stefeno's Espanol heeft in Brasow de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor Jaarbeurssteden bereikt. De Span jaarden wonnen de beslissingswed strijd tegen Rode Ster Brasow met 1-0 door een doelpunt van de pas van Barcelona overgenomen mid voor Re. Niet overal bracht wedstrijd de beslissing. De der de wedstrijd tussen Hannover 96 en De Milanezen Pelagalli (l.) en Maddé in duel met de Chel- sea-speler Murray. De Engelsen wonnen door loting. FC Barcelona eindigde (ook na ver eniging) in 1-1. Het lot wees toen de Spanjaarden als overwinnaar» aan. Ook bij AC Milaan en Chel- sia besliste het lot Chelsea won. D® wedstryd was in 1-1 geëindigd. Leeds United tenslotte behaal de in de eerste wedstrijd van d® kwartfinales een ruime 4-1 zege op het Hongaarse Dosza UJpest. Ronde van Sardinië Stiansen wint De vierde etappe in de Ronde van Sardinië, een rit over 226 km van Oristano naar Cagliari, is gewonnen door de Fransen Jean Stablinski in 6 uur 22 minuten en vier seconden voor de Italiaan Anni en diens landge noot Babini. Jacques Anquetil ein digde op de vierde plaats. Door dit resultaat kwamen drie renners, nl, Vicentini, Battistini en Anquetil op de eerste plaats in het algemeen klassement. Het algemeen klassement na vier etappes luidt: 1. Flavio Vicentini (Italië) 19.39,27; 2. Graziano Battis- tini (Italië) z.t.; 3. Jacques Anquetil (Frankr.) z.t.; 4. Stablinski (Frankr) op 6 sec; 5. Dadalt (Italië) op 57 sec; 6. Babini (Italië) op 1.21; 7. Anni (Italië) op 1.39; 8. Zandegu (Italië) op 3 07; 9. Adorni (Italië) op 3.27; 10. Cribierl (Italië) op 3.42. De Noor Sven Erik Stiansen zege vierde gisteren in Bodoe in de twee daagse schaatswedstrijden met 180.270 pnt voor zijn landgenoten Per Willy Guttormsen (182.147) en Fred Anton Maier (182.757). Sven Erik Stiansen won de 1500 meter in 2.14.3 en Per Willy Gut tormsen de 5000 meter lr 7.55.3. De eindstand luidt: 1. Sven Erik Stiansen 180.270; 2. Per Willy Gut tormsen 182.147; 3. Fred Anton Maier 182.757 7. Cees Verkerk (Ned) 185.000 9. Ard Schenk (Ned) 190.244. -ed4iN A.zAVG De Argentijn Horacio Acavallo ls gisteren in de Japanse hoofdstad Tokio wereldkampioen in het vlleg- gewicht (WBA Versie) geworden door een punten zege op de Japanner Katsuyoshl Takayama.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9