Twijfel aan juistheid van landing op Venus KONINKLIJK PAAR MAANDAG NAAR PALEIS OP DE DAM Tegenstrijdige en te weinig gegevens MET EEN ENKEL WOORD Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 2 MAART 1% (Van onze redacteur ruimtevaart) Is een van de twee Russische ruimtevaartuigen, die in novem ber werden gelanceerd, op de planeet Venus terecht gekomen? De Russen beweren van wel (zoals wij gisteren nog in het kort konden melden) maar westerse deskundigen twijfelen aan de juistheid van deze bewering en er zijn ook andere redenen dan de schaarse directe waarnemingen om de Russische beweringen althans met een fors korreltje zout te nemen. Volgens officiële Russische gegevens is de andere ruimtesonde zondag j.l. op een afstand van 24.000 km langs de planeet ge vlogen. Na vlucht van 280.000.000 km Tass meldde gistermiddag offici eel, dat de Venus III, die op 16 no vember werd gelanceerd, gister ochtend om 7.56 uur Nederlandse tijd na een reis van 280.000.000 kilo meter op onze buurplaneet te pletter is gevallen of in de dichte atmos feer is verbrand. De sonde zou een vlaggetje met het Russische embleem op de planeet hebben gedeponeerd. Het eerste „bezoek" van een ruim tevaartuig aan Venus werd afgelegd door de Amerikaanse Marinier II, die in december 1962 de planeet op on geveer 33.000 km afstand passeerde. Daarbij werden belangwekkend we tenschappelijke gegevens verkregen. De Amerikanen slaagde ook met een schot naar Mars, waarvan vorig jaar juli de eerste colse-ups werden ge maakt. Zes Russische pogingen om de omgeving van Venus of Mars te bereiken zijn mislukt voordat in december j.l. het dubbelschot naar Venus werd gelanceerd, welk ex periment thans op uiterst twijfel achtige wijze is geëindigd. Onbetrouivbaar Het is als gezegd zeer twijfelachtig of 'het ruimtevaartuig Venus III in derdaad op de planeet terecht is ge komen, en zo dit al het geval is, of dit overeenkomstig de bedoelingen De Russen hebben ten tijde van de lancering op 12 en 16 november aan vankelijk gezwegen over het doel van de twee Venusschoten. Later, geruime tijd na de koerscorrectie op 26 december, werd officieel be- Ontevredenheid onder Brusselse politiemannen Driehonderd Brusselse politieman nen hielden gisteren geruime tyd een zitstaking, gevolgd door een betoging, naar aanleiding van de verleden week door gangsters gepleegde moord op een agent. Hun afwezigheid ge durende vier uur leidde o.a. tot ver keersopstoppingen. Na hun chef, hoofdcommissaris De Gryse uitgejoeld te hebben trokken de politiemannen naar het stadhuis en legden hun grieven voor aan de bur gemeester. Zij eisen o.m. moderne automatische wapens ter vervanging van de pistolen en gevarentoeslag. Dit laatste werd hun door de burge meester toegezegd waarna de poli tiemannen weer aan het werk gin gen. Hun andere eisen zullen door de gemeenteraad worden behandeld. De politiemannen zullen een pro ces aanspannen tegen de gemeen te, omdat zij willen zien vastgesteld dat gevallen als de dood van agent De Leener moeten worden beschouwd als „bedrijfsongevallen", een stelling die het Belgische ministerie van Bin nenlandse Zaken tot dusver niet heeft willen aanvaarden. Een ruimtevaartuig van het type ..Venus", dat volgens de Russen op onze buurplaneet te recht is gekomen. kend gemaakt dat de twee sondes Venus aan verschillende zijden zou den passeren. Nu echter werd even officieel bekend gemaakt, dat de Ve nus III een harde landing maakte ofwel tijdens de vlucht door de dich te dampkring van de planeet ver brandde. Deze mededelingen zijn in strijd met elkaar, waaruit geconcludeerd kan worden dat de aanvankelijke officiële berichten van een tweezij dige passage bewust onjuist waren (en dat derhalve officiële Russisi- sche berichten niet vertrouwd kun nen worden) of dat men indertijd Communistische ministers in Syrische regering De nieuwe Syrische premier, dr. Zajjen, heeft gisteren een regering gevormd waarin voor het eerst in de moderne geschiedenis van Syrië com munistische ministers zitting heb ben. Zajjen werd vrijdag j.l. met de vorming van een regering belast, twee dagen na de omverwerping van het oude regime. Het kabinet telt twintig ministers. Vice-premier en minister van Bui tenlandse Zaken is dr. Ibrahim Makhous. De twee communistische ministers beheren de portefeuilles van Economische Zaken en van Ver bindingen. In de regering hebben ook vier hoge militairen en een Nasser- gezinde minister zitting. Geen verkiezingen Rijnmondraad (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft er giste ren mee ingestemd, dat dit jaar geen verkiezingen voor de Rijnmondraad worden gehouden. Volgens de wet openbaar lichaam Rijnmond zouden deze verkiezingen dit jaar gelijktij dig met de raadsverkiezingen moe ten plaatshebben. Maar omdat de raad, die vorig jaar is gekozen, pas onlangs aan het werk is gegaan, heeft minister Smallenbroek (Bin nenlandse Zaken) voorgesteld de zit tingsduur van de huidige raad tot 1970 te verlengen. Alleen de fracties van de V.V.D. en van de Boeren partij bleken tegen dit voorstel te zijn. Minister Smallenbroek wees erop dat het inderdaad niet alleen de re gering, maar ook het parlement vol ledig was ontgaan dat er reeds na een jaar reeds nieuwe verkiezingen voor de Rijnmondraad zouden moe ten worden gehouden. Hij vond, dat het ook bij de kiezers een vreemde indruk zou maken als zij nu weer naar de stembus geroepen zouden worden, nog voordat de Rijnmond raad veel werk heeft kunnen ver richten. foutieve berekeningen heeft ge maakt. Ook in dat laatste geval be- t er ernstige twijfel over de juistheid van de laatste berichten, een landing zou zijn gemaakt. In het laatste stadium van de vlucht is de radiozender van de Ve nus III namelijk uitgevallen, aldus heeft men ook in het Engelse obser vatorium Jodrell Bank waargeno men. Er zijn dus geen directe waar nemingen omtrent een landing ge daan en deze zou alleen uit nauw keurige baanberekenlngen kunnen worden opgemaakt. Daar schijnen de Russen echter gezien hun eerdere berichten niet zo erg sterk in geweest te zijn, terwijl men in het Westen niet over voldoende nauwkeurige gegevens be schikt om deze berekeningen wel te kunnen maken. Terecht heeft Lo- vell, de directeur van Jodrell Bank, dan ook verklaard dat de Russen met heel wat overtuigender gegevens Veel nieuwe soorten op de „Keukenhof' Wanneer op 31 maart de „Keuken hof" haar poorten voor de 17de maal voor het publiek zal openen, betekent dit de bekroning van een jaar vol in tensieve arbeid, waarin is gestreefd naar het bereiken van een nog gro tere perfectie op velerlei gebied. De officiële opening zal op 30 maart verricht worden door de mi nister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk. Wat het tentoonstellingsterrein be treft, is de ter hand genomen bos- vernieuwing krachtig voortgezet. De resultaten zullen over enkele jaren leiden tot een belangrijke ver fraaiing van het onontbeerlijke decor van deze expositie. Van de tentoon gestelde bloembollen vraagt speciaal het tulpenassortiment extra aan dacht. Het werk van de bollenkweker leidt nooit tot onmiddellijk resultaat. Niet alleen immers het winnen van een nieuw soort, dooh ook het kweken van een op verkoop gerichte hoeveel heid va.n die soorten. Dit heeft tot gevolg dat in een bepaald jaar de uit breiding van het tulpenassortiment ver boven het gemiddelde kan uit gaan. 1966 is zo'n jaar, zodat .Keu kenhof" dit jaar veel nieuwe soorten zal brengen zowel in de kassen als buiten welke aller aandacht zeker waard zijn. Vals geld uit drukkerij van een bisschop De Libanese politie hëeft na de ont dekking van een drukkerij, waar val se bankbiljetten werden vervaardigd, zes arrestaties verricht en zou ook een arrestatiebevel tegen een bisschop hebben uitgevaardigd, zo meldt het dagblad „Le Jour" in Beiroet. De bisschop is hangende het on derzoek naar het Vaticaan ontboden en zou voorlopig zijn kerkelijke func ties niet mogen uitoefenen. „Le Jour" meldt, dat in de druk kerij in het dorp Kesrouan (midden- Libanon) bankbiljetten van 50 en 20 dollar en van 100 en 50 Libanese ponden werden gedrukt. De drukkerij was eigendom van de bisschop. De zaak kwam aan het licht toen begin vorige maand een gearresteer de danseres in het bezit van valse dollarbiljetten bleek. Kort daarna waarschuwde de Centrale Bank van Libanon het publiek, dat valse 100 pond biljetten in omloop waren. Ook in Jordanië waren valse bankbiljet ten in omloop, vanwaar het spoor naar Kesrouan leidde. Nekkramp niet verontrustend De herhaaldelijk opduikende be richten over militairen of kinderen, die door nekkramp getroffen zijn, blijken bij de leken meer onrust te veroorzaken dan bij de bevoegde in stanties. „Ik begrijp niet, waarom iedereen altijd zo'n bijzondere belangstelling heeft voor nekkrampgevallen'" zo zei het hoofd van de afdeling epi demiologie en analyse, de arts B. V. Bekker. Per jaar worden bij de hoofdinspectie voor de volksgezond heid 100 a 200 gevallen van nek kramp (in deze kringen meningitis genoemd) aangemeld. Tussen 1947 en 1956 was dit aantal rond 300 ge vallen per jaar. Men krijgt de in druk, aldus de 'heer Bekker, dat er dit jaar iets meer gevallen zijn dan andere jaren. Tot op heden zijn in 1966 in totaal 43 gevallen van me ningitis gemeld. Reden tot ongerust heid acht de heer Bekker beslist niet aanwezig. In het begin van het jaar is het aantal gevallen doorgaans ho ger dan in de loop van het jaar. Het aantal sterfgevallen aan deze ziekte is sterk verminderd. In Ne derland overlijden per jaar ongeveer 20 a 30 mensen aan deze ziekte. Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: Philipse-barones van Til, _.i, Wassenaar; Kist-Versteegen, zn, Rotterdam; Tinbergen-Van Rossum, dr, Leiden; Hordijk-Koning, zn, Al phen aan den Rijn. OverledenL. van de Hoek, mn, 63 jr, Den Haag; M. A. H. van den Berg, vr, 86 jr, Apeldoorn; L. C. M. ;er, mn, 93 jr, Den Haag; M. E. si-Harten, vr, 93 jr, Leidschen- dam; E. J. de Vries, vr. 73 jr, Den Haag; L. J. P. Smulders, mn, 70 jr. WassenaarV. J. Koningsberger, mn 71 jr, Bilthoven; J. W. Cohen-Lon- gépée, vr 85 jr, Groningen. Het koninklijk paar zal maandag zijn intrek nemen in het koninklijk woongedeelte van het paleis op de Dam in Amster dam. Zaterdag komt prinses Christina van Zweden op Schip hol aan. Volgende week zal prins Xavier de Bourbon Parma, vader van de echtgenoot van prinses Irene, arriveren. Het ligt in de be doeling dat dinsdag prinses Bene- dicte van Denemarken en prins Harald van Noorwegen naar Am sterdam zullen komen. Het is mogelijk, dat Kroonprin ses Beatrix en haar aanstaande echtgenoot in de toekomst gere geld voor enige tijd domicili in het paleis op de Dam zullen kie zen. Het is bekend dat de Prinses graag in Amsterdam verblijft, ter wijl zij de laatste maanden blijk heeft gegeven veel belangstelling te koesteren voor de restauratie van het paleis. Vooral de inrich ting van de koninklijke vleugel had haar speciale aandacht. Langs de route, die het bruids paar op 10 maart zal volgen, zijn de vlaggemasten nu geplaatst. Dat dit reeds is gebeurd hangt samen met de mogelijkheid, dat leden van het Ko ninklijk Huis reeds voor 10 maart naar Amsterdam komen ter verwel koming van een aantal hoge gasten, die dan reeds hun intrek hebben ge nomen in het Amstelhotel. Twee werklieden van de afde ling beplantingen zijn drie dagen lang bezig geweest met het kappen van boomtakken langs de route, die het bruidspaar op 10 maart door de hoofdstad zal volgen. Naar schatting zyn er 200 kleine en grote takken van circa 75 bomen „gesneuveld" om te voorkomen dat, de steek van de koetsier in het gedrang komt. De werklieden hadden de opdracht om elke tak, die lager hangt dan 4.5 meter boven de grond te verwijderen. Zowel de P.S.P.fractie uit de Tweede Kamer alsook de beide P.S.P.- afgevaardigden in de Eerste Kamer zullen geen gebruik maken van de uitnodiging tot het bijwonen van de kerkelijke inzegening van het huwe lijk van prinses Beatrix met Claus von Amsberg. De betrokken P.S.P.-ers wensen „uit principiële overwegingen ni-et bij het huwelijk aanwezig te zijn", zo is desgevraagd meegedeeld. De actie huwelijksgeschenk heeft in de Nederlandse Antillen een bedrag van 22.619 Antilliaanse gul dens opgebracht, dat is 42.677,79 Ned. guldens. Gisteren is de actie in de Antillen gesloten. In Nederland is voor het nationale huwelijksgeschenk thans een bedrag van 850.000 gulden bijeengebracht. De werkgevers- en werknemers organisaties in het bouwbedrijf zijn het er over eens geworden 10 maart als een extra vrije dag aan te mer- In Haarlem heeft men nog geen zekerheid of het muziekkorps uit Hitzacker op 10 maart aanstaande daar een concert zal geven. Zoals be kend bestonden hiervoor plannen had kapelmeester Hans Badin reeds toegezegd met zijn kapel te komen. In Haarlem evenwel i-s er een bespre king geweest over de vraag of zich geen moeilijkheden zouden kun nen voordoen bij het optreden vai dit Duitse orkest. Namens het actie comité Koninginnedag is de heer Verkerk toen naar Hitzacker gereisd om de zaak voor te leggen en te be spreken met kapelmeester Badin. Hem werd gezegd, dat men bij ver breking van het contract bereid was het korps schadeloos te stellen. De heer Verkerk meende, dat er bij de heer Badin begrip was voor het Haarlemse standpunt, dat het orkest misschien beter niet zou kunnen ko men. Tot een definitieve beslissing is het bij dit onderhoud niet gekomen, omdat de heer Badin overleg wilde plegen met zijn mede-orkestleden. BINNENLAND MEER GASTARBEIDERS In de eerste twee maanden van het lo pende jaar is de stroom van arbeids krachten uit landen aan de Middel landse Zee, die in ons land werk zoeken en vinden, sterk toegenomen. Dit blijkt uit de gegevens van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, volgens welke er in januari en februari van dit jaar in totaal 20 a 30 procent meer eerste werkvergunningen zijn afgegeven dan in dezelfde periode van het vo rige jaar. MILITAIR VERONGELUKT —De 22-jarige dienstplichtige soldaat H. Meijer uit Lekkum (gem. Leeuwar den) is gisteren om het leven ge komen, toen de jeep waarin hij mee reed, op de Veghelsedijk in Uden van de weg raakte en tegen een boom reed. Het ongeluk gebeurde tijdens een oefening, die in de omgeving van Veghel werd gehouden. Soldaat Meij er behoorde tot het 45e pantserin- fanterie-bataljon uit Steenwijk. BRANDKASTKRAAK —De recht bank in Maastricht heeft een 45- jarige zandstraler uit Amsterdam bij verstek veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De rechtbank beval de onmiddellijke gevangenneming van verdachte, die op 26 februari 1964 in Urmond (Limburg) een brandkast met ruim dertienduizend gulden uit het gemeentehuis roofde. De officier eiste anderhalf jaar. ROOLVINK HAD GELIJK Mi nister Biesheuvel heeft medegedeeld, dat de huidige wereldmarktprijzen voor de belangrijkste zuivelproduk- ten correspondenren met een melk prijs die varieert van 17,5 tot 22,5 cent per kg. De heer Roolvink, fractieleider A.R.P. had dus gelijk in een tele visiediscussie met de heer Koekoek de Boerenpartij. De heer Koe koek zei bij die gelegenheid niet be- in to achten, dat die prijs 20 cent bedraagt. TELEFOON WONINGZOEKEN DEN Sinds enige tijd is het in Rotterdam weer mogelijk om door het draaien van een telefoonnum mer (202022) inlichtingen te krij gen over voor woningzoekenden be schikbare huizen. Enkele maanden geleden mislukte een soortgelijke poging tot informatie van woning zoekenden, doordat de belangstelling van het publiek de capaciteit van de beschikbare apparatuur verre over trof, wat tot storingen in het tele foonverkeer leidde. De PTT heeft de capaciteit nu vertienvoudigd in de hoop dat een nieuwe overbelas ting zal uitblijven. ANEMA HERDACHT De Eer ste Kamer heeft gistel-middag haar oud-lid, prof. mr. A. Anema her dacht, die op 18 februari in de leef tijd van 94 jaar is overleden. Prof. Anema, in leven hoogleraar aan de Vrije Universiteit, is bijna 40 jaar lang lid van de Eerste Kamer ge weest voor de A.R.P. In 1960 nam hij als nestor van de senatoren af scheid. Namens de regering sloot de mi nister van onderwijs en wetenschap pen, prof. Diepenhorst (een leerling van de overledene) zich bij de woor den van kamervoorzitter Jonkman BUITENLAND Moeilijkheden voor Moro Pre mier Moro van Italië ziet zich voor nieuwe moeilijkheden in zijn Chris ten-democratische partij geplaatst. Gisteren besloten leden van de lin kervleugel hun functies in het par tijbestuur neer te leggen. De frac tie heeft een vijfde van de partij achter zich. De linkervleugel zou niet tevreden zijn over het aantal posten diat zijn aanhangers in de nieuwe regeringscoalitie is toebedeeld, name lijk twee ministers en vijf onder staatssecretarissen. Mevr. Soekarno naar Djakarta Mevr. Soekarno, echtgenote van de Indonesische president, is gisteren onverwacht per vliegtuig naar Dja karta vertrokken. Zij brak een ski vakantie af in Gstaad en nam het vroege middagvliegtuig naar Bang kok. Zij was meer dan een maand in Europa en verdeelde haar tijd over Genève, Parijs, Rome en enige an dere Franse- en Zwitserse ski-oor den. Arrestaties in Cuba Gisteren is bekendgemaakt, dat twee officie ren van het Cubaanse leger zijn ge arresteerd' omdat zij zich tezamen met de Amerikaanse Centrale In lichtingendienst schuldig hebben ge maakt aan „contra-revolutionaire arbeid". De beide officieren zijn maandag gearresteerd door agenten van de staatsveiligheidsdienst. Beide mannen zijn uit hun rang van ma joor ontheven. Keizer-Karelprijs De Keizer Karei-prijs van de stad Aken is voo: 1966 toegekend aan de minister-pre sident van Denemarken, Krag, die de veertiende zal zijn die deze hoge onderscheiding ontvangt. De prijs, die in 1950 werd ingesteld, wordt toegekend aan iemand die zich voor de Europese eenwording verdiensten heeft Oud skelet Geleerden var Yale Universiteit hebben in de vallei van de „Big Horn" in Wyoming ei Montana het skelet gevonden vai een 7.6 meter lang reptiel, dat om streeks 116 miljoen jaren geleden moet hebben geleefd. Droogte in Australië Door stige droogte in het oosten Australië zijn tenminste vijftien miljoen schapen en anderhalf mil joen stuks ander vee omgekomen. De toestand in grote gebieden van Queensland en Nieuw-Zuid-Wales wordt steeds erger. De voorzitter de organisatie van veefokkers, die dit op een bijeenkomst van federale ministers meedeelde, zei dat de ge hele economie van het land te ly den heeft van de vermindering vai de export die het gevolg is van di droogte. Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onza wekelijkse contactavonden: DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan toor, Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon In: Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE cjenda WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur W. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-gé- spreksavond. 8 uur nam. en Haag (Kon. Schouwburg) n O. Ned. Danstheater. 8.15 uur Jehovah's getuigen. 7.25 Lakenhal: Concert Lelds Toonkunst orkest o.l.v. Henk Brler. 8 uur nam. Schouwburg: Jeugdvoorstell. „Ro mulus de Grote" door Nieuwe Ko- StadsgehoorzaalModeshow Mar griet, 2.30 nam. VRIJDAG Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden van duo Donald en Peter. Vanaf 8.30 uur n_m. Schouwburg: VVSL-toneel. Opvoe ring van „Pacs goed op Amalle". 2 uur Zulderkerk: Concert Lelds Toon- Koningskerk: Rullclub. 7.30-10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgezinde Kerk) 'jijbelstudie11-12 uur gastoptreden Henrl Goemans. Pieterskerkgraoht 13: Feest U.T.S.- actueel. 8 uur n.m. Schouwburg: Toneelver. T.I.G. speelt „Angst om de liefde". 8 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden Henri Goemans. Vanaf 8 uur n.m. Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. HAAGSE AGENDA Kon. Schouwburg: 20.15 uur Neder lands Danstheater. Kurzaal10.15 uur Het Residentie- Orkest. DAGELIJKS Diligentia: 90.15 uur Cabaret Fons Jansen. HD.K.IJ.; 20.00 uur Wiener Eisrevue. Theater in de Steeg: 20.15 uur: Ca baretprogramma: „Lach 's in de spiegel." Theater Pepyn tot 1 maart: Cabaret Pepijn: 20.30 uur. Strijd in Columbia De Colum- biaanse strijdkrachten hebben in februari 29 verzetsstrijders gedood. Zelf verloren zy 23 man aan doden, aldus een officiële bekendmaking in Bogota. Machteloos In een ziekenhuis te Miami in Florida verblijft de 17- jarige June Clark, die al acht weken achtereen om de vijftien seconden niest. Zij was aanvankelijk opgeno men in verband met, een nierkwaal, die echter spoedig genas. Daarna be gon zij te niezen. De artsen staan machteloos. India—Pakistan Een Indiase delegatie onder leiding van minis ter van Buitenlandse Zaken Swaran Singh is gisteren in Rawalpindi aan gekomen voor besprekingen over ver dere vermindering van de spanning tussen India en Pakistan sedert in [januari de overeenkomst van Tasj- kent werd gesloten. Stadsgehoorzaal (koffiekamer)So ciale avond Ned. Kath. Kapperspa troonsbond. 7 uur n.m. „Flesta Gitana. 8.15 Steenschuur 6Kerk van Jezui Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m, Stadsgehoorzaal (koffiekamer)Re ceptie 100 Jaar L.B.F. 3-5 uur nm. Geref. Oude Vestkerk: Zangavond t.g.v. huwelijk Prinses Beatrix. 8 uur ring Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel. 8 uur n.m. DINSDAG Morsweg 114: Opening Jeugdhonk „De Zolder". 8 uur n.m. SchouwburgFeestavond Leldschr Chr. Oranjevereniging. Opv. musical Oskar Kokoschka. Geopend De Lakenhal: Dag 10-4 uur: zond De Ruif (Janvossensteeg 59)Ten- toonstelling poppen en wandkleden May Hobijn-Rotn (tot 12 maart). Legermuseum (Pesthulslaan)M»1 uitzondering Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'e zon- Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Hlks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de gescMedenli der natuurwetenschappen: Dag. 104 uur: zond 1-4 uur BIOSCOPEN Trianon: „The sound of music, a.L Dag. 2 en 8 uur; zondag 2, 5 en 8 uur, Studio: „Huwelijk in Italiaans» zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Woens dag: „Dodend rendez-vous" 18 Jaar. Camera: „Gods Geuzen", 14 Jr. Dae, 30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, en 9.15 uur. k Avond- en nachtdienst der apotlie- Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschanswe? 7. tel. 23553. De zaterdag- zondag- en nachtdienst Zuiger WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). §g f ilpenburg motrege Vlissingen geh bew De Bilt geh. bew. Twente acht bew tiindhoven zwaai oew Z.-Limburg hall oew Helsinki geh. bew Stockholm geh bew Oslo geh bew. Kopenhagen geh bew. Aberdeen geh oew Londen geh bew Brussel geh bew Luxemburg onbewolk moble hall bew 10 e onbewolkt 15 lijn regen 9 nkfort onbewolkt 11 Barcelona licht jw 6 Madrid llrht bew 12 0 Mallorca onbewolkt 16 3 Lissabon onbewolkt 17 7

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2